Wim Jansen vedette zonder allure Inzeil wil er een traditie van maken SPORT IN T WEEKEND OP RADIO EN TV Het blijft voluit Carl Zeiss Jena k\BI5-voorzitter Van Engelen: „We zijn de dupe van onmacht" BEDELEN VOOR TOPBILJART II Vijflandenwedstrijd schaatsen UITBREIDING ASSORTIMENT BIJ ENKA Vier winnaars in sporttoto Nieuw licht in Prater Geheel Franse bolide in Zuidafrikaanse Grand Prix 560.000 francs aan prijzen op Roland Garros Twee atletes naar Wenen Indoor Brabant begonnen ZELDZAAM TEVREDEN RUST GEEN BELANG VERSTEK CONTACT OPNEMEN SPORT IN 'T KORT ZATERDAG 7 MAART 1970 ■i-i-y.-y. sport OOST-BERLIJN Wilhelmus Mari- nus Antonius Jansen (23) is volstrekt uniek. Want hij is een vedette zonder allure. En dat is gek. Wim Jansen, geboren en getogen in het uiterst toffe noorden van Rotter dam, is zo overrompelend alledaags dat het enige moeite kost in hem een van de waardevolste sleutelfiguren van landskampioen Feyenoord te herken nen. Toch is hij dat. Maar alles aan Jansen is zo gewoon dat hij mag worden beschouwd als een van de onopvallendste opmerkelijke voetballers in den lande. Ook al wordt het dessin van zijn stropdassen steeds wat lichtzinniger en ook al draagt zijn kleding thans een onmiskenbaar hip karakter. Wim Jansen voetbalt ook gewoon. Hij maakt nooit drie doelpunten, hij pas- - seert nooit vijf tegenstanders en hij wordt bijna nooit uitgeroepen tot de ster van het veld. Maar het gebeurt ook vrijwel nooit dat Wim Jansen nadruk kelijk faalt. Hij is altijd dezelfde. Betrouwbaar, Ijverig, nuttig. Een onvermoeibare sjou wer, wiens degelijke acties immer zijn gericht op optimaal effect en die boven dien is gezegend met een feilloos spe linzicht. Wim Jansen is het prototype van de voetballer van morgen. Sobere voetbal lers die zichzelf zonder mokken kunnen wegcijferen ter meerdere glorie van het elftal. Zulke voetballers zijn nu nog zeldzaam. Want goede voetballers willen schit teren, opvallen, bewonderd worden. Maar Wim Jansen is een goede voetbal ler die dat menselijke verlangen blijkt te kunnen onderdrukken en die zich met overgave wijdt aan zijn uitgespro ken dienstverlenende fuctie binnen Feijenoord I. Jansen: „We kunnen ten slotte niet allemaal op de middenvoorplaats staan. En dat kan me ook niet zoveel schelen. De trainer bepaalt wat er moet gebeu ren en ik probeer mijn taak gewoon zo goed mogelijk uit te voeren. Dat is mijn werk. Het is logisch dat een trainer de spe cifieke kwaliteiten van een speler zo veel mogelijk probeert uit te buiten. Daarom krijg ik vaak de opdracht om een bepaald mannetje uit te schakelen". En het deprimeert Jansen absoluut niet dat die rol hem nauwelijks nog ruimte biedt voor spectaculaire solo's. „Ik vind het natuurlijk wel leuk wan neer het publiek ook waardering heeft voor wat ik doe", zegt hij. „Maar dat is voor mij toch niet het belangrijkste. Tenslotte weet ik zelf ook wel of ik goed of slecht heb gespeeld. Het gaat er mij vooral om dat de trainer tevre den is over mijn werk". Zo'n laatste opmerking getuigt van de bijna volmaakte profmentaliteit van Jansen. Vijf jaar geleden zette hij zijn handtekening onder Feijenoords eerste fullprofcontract en hij heeft daaruit zonder aarzelen de consequenties ge trokken. Hij heeft zijn zeer regelmatige leven volledig op het voetballen afgestemd, hij wordt slechts zelden gesignaleerd in de plaatselijke horecasector en vaak zoekt hij, hengelend in Hollands brede rivieren, de rust en de stilte die hem zeer lief zijn. Jansen „Voor het voetbal moet alles wijken. Dat hoort er nu eenmaal bij. Wanneer je al zo vroeg fullprof wordt, weet je trouwens ook niet beter. Je gaat elke dag trainen en je probeert je zo zorgvuldig mogelijk op de wedstrij den voor te bereiden. Nou ben ik nooit iemand geweest die veel op stap ging, dus het kost mij ei genlijk weinig moeite. Zo heel af en toe vind ik een feestje wel leuk, maar elke week hoeft voor mij niet". Die soberheid past helemaal bij Wim Jansen. Want wonderlijk genoeg is hij buiten het veld een tamelijk timide jongeman, die in gezelschap vaak inne mend doch vastberaden kan zwijgen. Toch kent Feijenoords legioen hem als een hondsbrutale, niet te intimide ren doordouwer, die de vijand tot in de verste uithoeken van het veld nazit. Jansen: „Ja, dat is eigenlijk gek hè? Normaal ben ik toch nogal rustig. Maar zodra ik in het veld kom, gebeurt er iets met me. Van binnen. Wat het is weet ik ook niet, maar wanneer het om WIM JANSEN die bal gaat, verander ik helemaal. En dan ben ik geloof ik wel erg fel. Wan neer ik de bal kwijtraak wil ik hem zo gauw mogelijk terughebben. Dat zit in mijn karakter". INZELL „Ein aufrechter Mann". Een felrood plakkaat met het welwil lend lachende gezicht van Ludwig Schwabl, burgemeester van het 3100 in woners tellende Obcr-Bayernse dorp Inzeil en voorzitter van de Westduitse schaatsbond, maakt geen geheim van de oprechtheid van de CDU-kandidaat. „Der Landrat Für alle", staat er nog als bijna vanzelfsprekende mededeling on deraan de affiche. Zondag, de tweede dag van de vijflandenwedstrijden, is het kiesdag. Ludwig Schwabl, de immer be drijvige promotor van de schaatssport in West-Duitsland, verkeert dan in martelende onzekerheid over zijn mo gelijke onzekerheid tot Landrat van de Kreis Traunstein, een soort districts burgemeester. Het schaatsen is dan bij Ludwig Schwabl bij hoge uitzondering op de tweede plaats gekomen. De vijf landenwedstrijd wordt tijdelijk uit zijn gedachten verbannen. Maar vrijdag middag wilde hij tussen de verkiezings besognes door nog wel even inhaken op die strijd tussen de vijf naties. „In het begin van het seizoen heb ik Gerd Zimmermann en Thormod Moum erop uit gestuurd om bij de betrokken landen belangstelling voor dit evene ment te wekken. Men reageerde en thousiast. Alleen Rusland heeft laten weten er niets voor te voelen". Ludwig Schwabl zou graag zien, dat deze vijf landenwedstrijd een traditie wordt. „Het is de eerste keer, dat een dergelij ke gebeurtenis in Duitsland plaaas- vindt. Het betekent zonder twijfel een winstpunt op de internationale schaats- kalender. Daarom hebben we ook een wisselbeker uitgeloofd. We hebben in Duitsland steeds nieuwe impulsen no dig, want stilstand betekent achteruit gang". Voor het eerst zullen een sprinters- klasse en een all-roundgroep geschei den afstanden rijden en gezamenlijk tellen voor het landenklassement. De winnaar van elk onderdeel ontvangt 16 punten, nummer twee 14, de derde 13, enzovoorts, zodat de laagst geklasseerde een punt toucheert. De Japanse eenlin gen Keiichi Suzuki en Osamutu Naito worden daarbij buiten beschouwing ge laten. Het belang van het gevecht tussen de drie grootste schaatsnaties ter wereld, Noorwegen, Zweden en Nederland, en de als sparring partners optredende teams van Finland en West-Duitsland, wordt overigens niet door iedereen in gezien. Zo bleek Dag Fornaess, stellig een krachtig meerkamper, bij de loting in het stadhuis van klasse gewisseld te hebben met de aanvankelijk als sprin ter opgestelde Björn Tveter. Naar ver luidt zal de oud-wereldkampioen zich in Inzeil niet al te druk meer maken. En ook het Nederlandse kamp schat de waarde van het toernooi niet hoog, hoe wel Oranje nog nimmer als eerste ein digde in de schaatspentathlon. „Het is feitelijk niet meer dan een kaartschud- ding", aldus ploegleider en meester der tabellen Jacques de Koning. En: „De jongens rijden toch meer op verbetering van persoonlijke records of zelfs we reldrecords dan op punten voor de ploeg, hoewel het één een gevolg kan zijn van het ander", meent de reeds an derhalve maand bij de ploeg vertoeven de masseur Cor Nederveen. De grijze .Jcneder" zal dit weekeinde voor de laatste keer in dit seizoen zijn diensten aanbieden. Maandag vertrekt hij naar zijn huis in Rotterdam. worden. De eeuwige sneeuw heeft in Inzeil plaats gemaakt voor sneeuwbuien afgewisseld met zonnige perioden en de tendens naar volledige opklaring is aanwezig. Het zou de wedstrijden in ie der geval veel aantrekkelijker maken. De loting had het volgende resultaat: Sprintersklasse, 500 meter: le rit: Börjes (Zwe) Suzuki (Japan); 2e rit: Eriksen (Noorw) Haenninen (Finl); 3e rit: Bazen (Ned) Erh. Keiler (WD1); 4e rit: König (Zwe) Hujanen (Finl); 5e rit: Fornaess (Noorw) Not- tet (Ned); 6e rit: Lichtenstern (Wdl) Lind (Noorw); 7e rit: Kraus (WD1) Palsma (Ned); 8e rit: Linkovesi (Finl) Holmgren (Zwe). 1000 meter: le rit: Suzuki Bazen; 2e rit: Keiler Eriksen; 3e rit: Holm gren Haenninen; 4e rit: Hujanen Fornaess; 5e rit: Kraus König; 6e rit: Nottet Lichtenstern; 7e rit: Linkovesi Börjes; 8e rit: Lind Palsma. De ritindeling in de all-roundklasse ziet er als volgt uit: 500 meter: le rit: Verkerk (Ned) Zimmermann (WD1); 2e rit: Claeson (Zwe) Naito (Jap), buiten mededin ging; 3e rit: Thomassen (Noorw) Koskinen (Finl); 4e rit: Hasieber (WD1) Guttormsen (Noorw); 5e rit: Schenk (Ned) Hietala (Finl); 6e rit: Höglin (Zwe) Bols (Ned); 7e rit: Sandler (Zwe) Edw. Keller (WD1); 8e rit: Hjellmann Finl) Tveter (Noorw). 500 meter: le rit: Sandler Thomas sen; 2e rit: Naito Verkerk; 3e rit: Koskienen Keiler; 4e rit: Hietala Schenk; 5e rit: Zimmermann Claes- son; 6e rit: Guttormsen Hasieber; 7e rit: Höglin Bols; 8e rit: Hiellman Tveter. In het NOS-televisieprogramma „Stu dio Sport" dat morgen van 19.30 tot 20.15 en van 21.10 tot 21.35 uur via Ne derland 2 wordt uitgezonden, komen onder meer de volgende onderwerpen voor: het CHil te Den Bosch het wereldkampioenschap zaalhand bal in Parijs; Vijflandenschaatswedstrijden in In zeil; Nationale indoor-atletlekwedstrijden in de Martinihal in Groningen de microkorfbalwedstrijd Ons Ei bernest - Westerkwartier in Leiden. Het sportprogramma „Langs de Lijn" dat de NOS-radio morgen van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum II uitzendt, bevat naast flit sen van wedstrijden in het amateur- en betaald voetbal de volgende onderwer pen: Vijflandenschaatswedstrijden in In zeil; Nationale indoor-atletiekwedstrijden in Groningen; Concours Hippique Brabant; Paardenkoersen in Hilversum; Uitslagen hockey, microkorfbal en zaalhandbal. In de sportrubriek van het NOS-tele visieprogramma „Scala" dat vanavond van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden, wordt aandacht be- De kans op toptijden is iets groter ge- I steed aan het CHI in Den Bosch. AMSTERDAM Ajax-voorzitter Jaap van Praag is een goed gokker. Hij had vrijdagochtend de komende wedstrijd tegen Carl Zeiss Jena op de gebruikelij ke manier met de namen voluit op bordjes in de Amsterdamse trams en bus sen laten aankondigen. Het risico zat erin, dat naar aanleiding van het door Carl Zeiss West-Duitsland aangespannen kort geding die bordjes weer verwij derd zouden moeten worden. Maar enkele uren later bleek dat Jaap van Praag goed had gegokt: de vi ce-president van de Amsterdamse rechtbank had de eisende partij in het kort geding niet ontvankelijk ver klaard, zodat bij de voorbereidingen van de wedstrijd de naam onvermin derd gebruikt zal kunnen worden. Die naam komt woensdagavond ook voluit op het scorebord van het Olympisch Stadion, aldus Van Praag. De vice-president, mr. J. van der Esch, kwam tot zijn uitspraak overwe gende, dat de gedaagden (Carl Zeiss Jena, Ajax en het Olympisch Stadion) terecht hebben aangevoerd, dat de Westduitsers geen enkel spoedeisend belang hebben bij de gevraagde voor zieningen (verbod tot het voeren van de naam tegen de dwangsom van respec tievelijk een miljoen gulden en een half miljoen gulden) daar zij bij ver meende schending van de handelsnaam DEN HAAG Voor sporttoto num mer 30 hebben zich vier deelnemers aangemeld met alle dertien uitslagen juist voorspeld. Ieder ontvangt bruto 55.801,00 gulden. De gegevens zijn: deelnemers 766.403; bruto inleg: f 1.653.365,70; prijzenbedrag: f744.014,56. Eerste prijs: f 223.204,37, vier meldin gen. Ieder ontvangt bruto f 55.801,00. Tweede prijs: f 148.802,91, 156 mel dingen. Ieder ontvangt bruto f953,90. Derde prijs: f223.204,37, 2442 meldin gen. Ieder ontvangt bruto f 91,40. Extra prijs: f 148.802,91, 1137 meldin gen. Ieder ontvangt bruto f 130,90. of het fabrieksmerk onverwijld kun nen overgaan tot executie van een op 11 februari 1962 uitgesproken Haags reohtbankvonnis. Daarom, aldus mr. Van der Esch, is een nieuwe voorzie ning overbodig. Hij acht evenmin aannemelijk, dat verhoging van de dwangsom (meestal niet uitgaand boven 10.000 gulden) spóedeisend zou zijn. Tenslotte over woog de vice-president bij zijn uit spraak, dat het betrokken voetbalelftal de laatste jaren vele malen in verschil lende landen in West-Europa onder zijn volledige naam is opgetreden zonder dat de Westduitse Carl Zeiss daartegen iets heeft ondernomen. ROTTERDAM Het is nog niet zo lang geleden dat topbiljarter Tiny Wijnen veelvuldig liet optekenen dat hij definitief een punt achter zijn actieve sportcarrière zou zetten. „Het kost allemaal veel te veel geld," zo motiveerde hij zijn beslissing. Wijnen voegde de daad bij het woord en beperkte zich uitsluitend tot het geven van lessen, waarmee hij sinds korte tijd zijn boterham verdient. Het was niet de eerste keer dat na tuurtalent Wijnen er nukkend de brui aan gaf. Reeds in 1968, tijdens het Eu ropese kampioenschap 47/2 in het Spaanse Sevilla liet een ongeïnteres seerde Wijnen weten: „Ik speel nooit meer". Plotseling, tijdens het nationale pen- tathlonkampioenschap (vijfkamp) in Eindhoven, was Wijnen weer van de partij. Alleen om er te spelen, niet om kampioen te worden en zich eventueel te verzekeren van een reisje naar het Spaanse Murcia waar dit jaar het Euro pese titeltoernooi wordt gehouden. Nadrukkelijk stelde de man, die reeds velen die een reisje naar Murcia wel uit schreef, dat er geen sprake was van een terugkeer. En passant liet hij, om zijn woorden kracht bij te zetten, ver stek gaan op het kampioenschap 47/2 in Valkenburg, in welke spelsoort hij toch titelverdediger was. Wijnen werd in Eindhoven kampioen, tot ergernis van velen die een reisjen aar Murcia wel uit eigen zak wilden betalen. Die ergernis groeide, toen in het Limburgse Stein een comité „Het gouden klosje" werd opgericht, dat zich beijverde om geld voor de Nederlandse topbiljarters bijeen te brengen. Wijnen zal er als eerste, na pijlsnel te hebben ingeschre ven, profijt van trekken. Verkapte be delarij, zo wordt de actie die reeds achttienhonderd gulden opbracht, ge noemd. Een actie die tijdens de carna valsdagen in Limburg, in het plaatsje Heer, gehoor vond, toen een fraai ver sierde wagen iedereen uitnodigde zijn milde gaven voor de biljartsport in een langzaam voortrijdende kar te depone ren. Verkapte bedelarij? „Ja", zo zegt de heer W. Brasse, woordvoerder van „Het gouden klosje". Waarom bedelen in deze tijd? „Zuiver om het feit dat top biljarters de onkosten van buitenlandse internationale toernooien niet zelf kun nen dragen". Waarom Wijnen? „Puur toeval. Ook bij andere toernooien zullen wij bij springen. De naam van de speler maakt voor ons geen verschil. Laat het maar verkapte bedelarij zijn. Beter dat dan niets. De KNBB kan zichzelf amper be druipen. En laten we duidelijk stellen het geld is niet voor feestpartijtjes". De verwachting voor de toekomst? „In samenwerking met de KNBB ko men tot een georganiseerd sponsorschap topbiljarters is niet onbillijk, rij, is de KNBB er gelukkig mee? Voor zitter P. van Engelen: „De Biljartbond is ruim in opvatting. Een suppletie voor tipbiljarters is niet onbillijk. Wel zouden wij graag zien dat er een soort van centrale bewaakpost komt. Met het comité in Stein zullen wii daarover contact opnemen. Men heeft zich reeds bereid verklaard tot samen werking". „Het verstrekken van geld door de bond zou voorkeur verdienen, maar van het huishoudgeld kunnen geen toppers betaald worden. Onderhandelingen met de Nederlandse Sportfederatie zijn gaande, maar nog niet rond. Voorlopig zijn we de dupe van onmacht. In de loop van dit seizoen hopen we een stuk verder te zijn". WENEN Het Praterstadion in Wenen, waar op 29 april de finale van het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars wordt gespeeld, krijgt een nieuwe lichtinstallatie. Het zijn twee lichtmasten met in totaal 400 schijnwerpers, die sa men voor een lichtsterkte van 1500 lux zorgen, ruim voldoende voor het verzorgen van een kleurentele visie-uitzending. De verlichting is door de archi tecten van het in aanbouw zijnde Olympisch Stadion in Miinchen als ondoelmatig van de hand gewezen. P. VAN ENGELEN ruim van opvattingen PARIJS Frankrijk, een van de pioniers op autosportgebied, zal van daag voor het eerst sinds dertien jaar weer met een geheel eigen wagen deel nemen aan een race om het wereld kampioenschap formule één. In de Zuidafrikaanse Grand Prix-race, de openingswedstrijd van het seizoen 1970, staat een Matra aan de startlijn. Twee jaar geleden maakte de Franse wagen een gedeeltelijke come back met een Amerikaanse Ford-motor en vorig jaar legde Jackie Stewart in de formule-1 van Matra beslag op de wereldtitel. Hoewel de Franse fabriek bij monde van manager Jean-Luc Lagardere ver klaart de wagen pas in de race om de Grote Prijs van Monaco in de juiste vorm te hebben, bewijzen gemaakte tij den in trainingswedstrijden, dat de Ma tra van het begin van het seizoen af kan meetellen. Jean Pierre Beltoise, die Jackie Steward is opgevolgd als topcou- reur van de fabriek, reed op het snelle circuit van Kyalami één minuut 20,6 sec. over het 4,1 km lange parcours. Dat is een seconde sneller dan het officiële ronderecord dat o£ naam staat van Ste wart. PARIJS De Franse tennisbond heeft vrijdag de definitieve bedragen bekend gemaakt, die van 25 mei tot 7 juni op het spel staan tijdens de inter nationale open tenniskampioenschappen van Frankrijk. Het totale prij zenbedrag is 560.000 francs, waarvan 10 procent voor de winnaar van het heren-enkelspel is be stemd. De verslagen finalist ontvangt nog altijd 28.000 francs, terwijl de hal ve finalisten 16.800 francs toucheren. Voor de spelers, die de kwartfinales van „Roland Garros" bereiken, ligt 11.200 francs te wachten. Voor de acht ste, 1/16 en 1/32 finales zijn de bedra gen respectievelijk 5600, 2500 en 1300 francs. De dames-enkelspeltitel levert 17.800 francs op, de herendubbelspeltitel 8000, de dames-dubbelspeltitel 6000 en het kampioenschap gemengd dubbel even eens 6000 francs. De Deense handbalspeler Jorgen Petersen wordt door teamgenoten uit de zaal gedragen nadat hij in de laatste wedstrijdminuten werd neerge slagen door de Roemeen Roland Gunes tijdens de halve finale van het wereld kampioenschap handbal. Roemenië versloeg Denemarken met 18-12. DEN HAAG Nederland zal bij de Europese indooratletiekkampioen- schappen, die op 14 en 15 maart in We nen worden gehouden, vertegenwoor digd zijn door Wilma van den Berg (de Keien, Uden) en IIja Keizer (de Spar taan, Lisse). Wilma van den Berg zal op de 60 meter uitkomen en IIja Keizer neemt deel aan de 800 meter. Begeleid ster is mevr. Fanny Blankers- Koen. De Russische volleybalclub Alma Ata heeft zich in Parijs geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker door de tweede wed strijd tegen RC de France met 3-1 te winnen. De Russen hadden de eerste ontmoeting eveneens gewonnen. De set standen waren 8-15, 15-11, 6-15 en 5-15. Het Spaanse jeugdelftal heeft in Cadiz een ontmoeting, die meetelde voor het UEFA-toernooi tegen Portugal met 4-2 gewonnen. Bij de rust hadden de Spanjaarden een voorsprong van 3-2. FC Sevilla, de door Max Merkel getrainde Spaanse eerste-divisieclub, heeft op eigen terrein in een vriend schappelijke ontmoeting de Kopenhaag- se vereniging Boldklubben verslagen. De uitslag was 3-1. DEN BOSCH Het internationale indoorconcours-hippique in de Brabant hal in Den Bosch is vrijdag geopend met een springconcours nationaal. De uitslag is: 1. F. Smulders met „Quelle van Ba- renthin", 4 ft 41.5 sec; 2. L. Melchior met „Leska", 8 ft 43,35 sec; 3. J. Mulder met „Sabina", 8 ft 45.45 sec. Springconcours nationaal ML (tien hindernissen 13 sprongen, toegestane rijtijd 60 seconden, lengte parcours 350 meter). Na barrage: 1. Hans Brugman jr. met „Sky High", 0 str. pnt. 43,6 sec; 2. Hans Brugman jr. „Miss Holland", 0 str.pnt. 43,9 sec; 3. Jan Maathuis met „Buttercup", 0 str.pnt. 44.6 sec; 4. Jan Maathuis met „Formateur", 0 str.pnt. 50.6 sec; 5. Hans Wiering met „Mon Petit", 4 str.pnt. 45,7 sec; 6. Annette Westerhuis met „Fair Quota", 8 str.pnt. 45.3 sec. Springconcours internationaal, lengte parcours 380 meter, toegestane rijtijd 63 seconden elf hindernissen met een maximale hoogte van 1.40 meter. Aan tal sprongen 14. 1. Anton Ebben met „Kairouan", 0 str. pnt. 53.0; 2. Enslon Pessoa (Braz) op „Brasiliana", 0 str. pnt. 53.5; 3. Harry Wouters van de Ouenweijer met „Aba- dan" 0 str. pnt. 59.6 sec.; 4.M.Förgen- sen (GB) met „Shallon 29 th", 0 str. pnt. 62.8 sec; 5. Alwin Schöckemöhle (W. Did) met „Golden queen", 1/4 str. pnt. 56.6 sec. Springconcours internationaal, lengte parcours 380 meter, toegestane tijd 65 sec. 11 sprongen, 14 hindernissen van maximaal 1.50 meter. Na barrage (380 meter 65 sec., 8 hindernissen, 11 spron gen, hoogte der hindernissen maximaal 1.60 meter). 1. Nelson Pessoa (Braz) met „Sirene", 0-54.4; 2. Janet Smith (GB) met „Saila", 0-55.8; 3. Vittorio Orlandi (It) met „Ful- mer Feather Duster", 4-53.8; 4. Lutz Merkel (W Did) met „Gonzales", 4-5o.6; 5. dr. G. Gastelini (It) met „Kathleen". O'shee 8-54.4; 6. Janou Lefèbre (Fr) met „Troubadour", 8-56.4. Voor de barrage werden uitgescha keld: 7. Ch Moizard (Fr) met „Oliment", 4- 58.3; 8. Ann Backhouse (GB) met „Car- din al", 4-60.5; 9. Gert Wildfang (W- Dld) met „Dumjunge", 4-62.3; 10. G. Monteiro (Braz) met „Tendre d'espoirs", 4-64.2. ARNHEM ENKA gaat zijn assorti ment op huishoudelijk gebied uitbreiden. Drs. F. W. Meijer, leider van de produk- tiegroep Stero-bond, welke deel uit maakt van ENKA-GIanzstoff, heeft dit medegedeeld naar aanleiding van de in troductie door AKZO van geprefabri ceerde synthetische sponzen en zemen op de Duitse markt. Het bedrijf zal om te beginnen een synthetisch doekje voor het reinigen van meubels gaan vervaardigen. De vervaardiging van synthetische sponzen werd destijds ter hand genomen door de toenmalige AKU op verzoek van de re gering.

De Vallei | 1970 | | pagina 7