BRANDWEER BRENGT TIJDIG TEGENGIF Twee j aar wachten om woning van Lenin te mogen zien KRO brengt morgen Japan in de huiskamers Reddende koffer bliksemsnel bezorgd OBERHAUSEN WAS „DOOD DOOR GIF AL 24 MAAL TE SNEL AF Gam foto REPORTAGES, SHOW, THRILLER Tegenstellingen Tom Poes en de Mob- beweging Expo 70 De Alpen op of Vlaanderen in programmaos MORGEN Verdwijnend Wittenburg Depot Weerklank Onassis won van Niarchos MARTEN T(X)NDER STRIP MAANDAG 9 MAART 1970 niaaaMiaMMMcaatMiiiaMi OBERHAUSEN In vier jaar tijd heeft de brandweer van Oberhausen ten minste 24 mensenlevens gered. En in geen enkel geval was er sprake van brand. Dit is het opzienbarende resultaat van een hechte samenwerking tussen artsen, apothekers en brandweer in deze stad van 52.000 inwoners in het Duitse Roer gebied. Daardoor zijn mensen in leven gebleven, die anders binnen korte tijd aan vergiftiging gestorven zouden zijn. Dank zij het tegengif-depot van de brandweer en een snelle reddingsactie kunnen zij het avontuur nu navertel len. „Als je die vergiftigingsverschijnse len eenmaal gezien hebt, weet je wat het is", zegt Oberinspektor Ernst Ritt- mann van de Oberhausener brandweer. „Bij thallium, rattengif, bijvoorbeeld. Die haaruitval, dat grauwe, holle ge zicht en al die andere bijverschijnselen, dat is verschikkelijk. Als je daar niet snel met tegengif bij bent, helpt er niets meer". Het snel toedienen van tegengif is het allerbelangrijkst. Maar de arts, die de vergiftiging constateert, moet in normale gevallen eerst een ambulance bestellen. De patiënt wordt naar het ziekenhuis vervoerd en daar pas behan deld. Bovendien komt het nog wel eens voor, dat ziekenhuis noch apotheken een weinig gebruikt tegengif in voor raad hebben. Dat kost allemaal tijd. Te veel tijd soms. En daarom is in Oberhausen de brandweer ingeschakeld. In 1965 heb ben artsen, apothekers en brandweer gezamenlijk een mobiel tegengifdepot in het leven geroepen. Een voorraad van 190 medicamenten tegen vergifti ging, die op verzoek van een arts bin nen zeer korte tijd met een speciale on gevallenwagen van de brandweer bij de patiënt voorkomt. De ziekenhuizen en de ziekenfondsen betalen de kosten van het depot: de brandweer zorgt voor een snelle en ef ficiënte uitvoering. En dat gaat met de spreekwoordelijke Duitse Gründlichkeit. Na de waarschu wing van een arts is de ongevallenwa gen binnen één minuut de poort van de brandweerkazerne uit. De bemanning van de ongevallenwa gen helpt de arts bij de behandeling. Zij zijn daar speciaal voor opgeleid. „Sommigen zijn zo ver, dat zij, als zij de verschijnselen zien, het tegengif al uit de koffer pakken, zonder dat de dokter wat zegt", vertelt Brandamt- mann Karl Heinz Schuring, hoofd van deze afdeling. Zijn mensen moeten nogal eens in ac tie komen, want het aantal vergiftigin gen is groot. Het gaat vooral om on voorzichtigheid in huis: kinderen die gevaarlijke medicijnen innemen; pad destoelenvergiftigingen, maar ook vrij veel zelfmoordpogingen. In het laatste geval gaat het meestal om thallium, het bekende rattengif, of gas. Opvallend groot is het aantal malen, dat de ziekenhuizen in Oberhausen en omtrek een beroep doen op het mobiele tegengifdepot. Maar ook wel begrijpe lijk, want de brandweer beschikt over de meest uiteenlopende soorten medica menten. Het initiatief van Oberhausen heeft in de Bondsrepubliek weerklank gevon den. Sedert twee jaar heeft ook Mün- chen een dergelijk depot en in andere Duitse steden bestaan er plannen voor. De brandweer van Oberhausen krijgt het er in de toekomst nog drukker mee. Binnen anderhalve maand komt er een tweede depot, speciaal voor de buurge meenten Duisburg en Mülheim. En om dat de afstanden dan groter zijn, wor den voor het vervoer helikopters van het leger ingeschakeld. Overigens hebben ze zich in Ober hausen nooit aan de gemeentegrenzen gestoord als er hulp nodig was. En ze zijn zelfs blijkbaar niet van plan zich aan nationale grenzen te storen. Met de nieuwe snellere manier van vervoer voor ogen zegt Karl Heinz Schuring: „Ja, als het nodig is, komen wij zelfs naar het Nederlandse grensgebied. Als het moet gaan wij ook naar Arnhem of zo". ATHENE De scheepvaartmagnaten Onassis en Niarchos zullen voor 2.9 miljard gulden investeren in indus trieën in hun vaderland. De Griekse regering heeft bekendge maakt dat zij met beiden tot overeen stemming is gekomen. De voormalige zwagers hebben sinds juli 1968 vooral harnekkig gevochten om de concessie voor een derde olieraffinaderij. Onas sis heeft het gewonnen. Hij zal in totaal f 2,16 miljard inves teren, onder andere ook in petrochemi sche, aluminiummalliage, magnesium erts, soda- en cokes-industrieën. MOSKOU Vladimir Lenin wilde nooit een bezoeker langer dan vijf minuten laten wachten. Thans moet de doorsnee-Rus twee jaar wachten om zijn woning in het Kremlin te kunnen bekijken. De bedaagde dame, die de bezoe kers rondleidt, vertelt zulke gege vens met grote voldoening, maar de man die eens een decreet heeft uit gevaardigd over „de uitroeiing van de bureaucratie", zou zich van er gernis omkeren in zijn naburig mau soleum als hij hij de omvang van zijn vergodelijking kende. De kleine groep vertrekken, diep in de ingewanden van het Kremlin, is een van de heiligste heiligdommen van het Sovjetcommunisme. Hier op de derde verdieping van het gebouw van het presidium heeft de vader van de Russische revolutie van maart 1918 tot mei 1923 de staatsza ken geleid. De geheimzinnige, antiseptische gangen zijn pas in het begin van de jaren '60 voor het grote publiek ge opend. Zij leiden ook naar de werk vertrekken van de huidige leider van de communistische partij Leonid Breznjef, maar de zorgvuldig gecon troleerde toerist kan op zijn best ho pen een vluchtige glimp op te van gen van enkele haastige ambtenaren van het partij-apparaat of een paar generaals in uniform. Bezoekers aan de woning van Le nin moeten drie controleposten pas seren. Eerst een kleine, bewaakte deur in de muur van het Kremlin nabij de Spassky-poort, vervolgens een schilderhuisje met een wacht post, die een houten schutting aan de binnenzijde bewaakt en tenslotte een aantal militairen bij de ingang van het presidiumgebouw zelf. Een mollig vrouwspersoon neemt de leiding zodra de bezoekers binnen zijn. Drie in burger geklede jonge mannen met arendsogen mengen zich onopvallend onder de groep, terwijl de dame haar lesje opdreunt over de niet naar waarde te schatten goede werken van Lenin, zijn liefde voor de boeren, zijn nederigheid, zijn eenvoudige smaak en zijn ver bijsterend intellect. Hier is de keuken van Lenin „hij hield slechts van eenvoudig voedsel en deed zich nooit tegoed". Hier is zijn slaapkamer, waar het grote, kale voorhoofd rustte tussen lange uren voor het ontwerpen van plannen ten dienste van de revolutie. Dan komt de kamer van Kroepskaja, „zijn beste vriendin, partijgenote, propagandiste" en ook nog zijn vrouw. De kamer van zijn zuster, Maria Oeljanova „arbeiders-corres pondente", secretaresse van de „Prawda". Het meubilair in onbekleed en al leen op het nut afgestemd. De rond leidster zegt ter verkla ring: „Lenin zeide dat zachte meu belen niet passen bij het werk en dat er geen tijd is voor ontspan ning". Er is een kleine eetkamer, een bi bliotheek met 8500 boeken. „Lenin kende 19 talen" en als men de rond- leidster mag geloven, was hij een bekwaam snellezer. Zijn studeerka mer is vol snuisterijen, „geschenken van zijn 'liefhebbende volk", nog 2000 boeken en verscheidene tele foontoestellen. Als een bezoeker probeert een foto te maken nadat zijn groep de kamer heeft verlaten schiet een van de rechercheurs op hem af: „Voegt u zich alstublieft bij uw groep, geen foto's als er geen in de kamer zzijn''. Hij is onvermurwbaar. De rondleiding is afgelopen. Een kleine Japanner steekt beschroomd zijn hand omhoog. „Waar is de badkamer, alstublieft'" Het gezicht van de rondleidster neemt een jjzige uitdrukking aan. „Die is niet bij de rondleiding inbe grepen", snauwt zij. W/eet u hoe u in de bergen een ko mende weersverslechtering kunt herkennen als het ogenschijnlijk nog stralend weer is? Wat u op een fikse bergwandeling wél en wat u per se niet moet dragen? Voor welke gevaren u beducht moet zijn en hoe u in geval van nood de red dingsdienst moet waarschuwen met het speciale Alpen-noodsignaal? Het antwoord op al deze en nog veel meer vragen geeft de ter zake zeer deskundige Gerda Rob in twee zojuist verschenen nieuwe deeltjes in de serie Amstel Reisgidsen (L. J. Veen te Amsterdam; per stuk 5,90). De titels zijn resp. Gids voor het bergwandelen in de Duitse Al pen en in de Oostenrijkse Alpen. Beide boekjes beginnen met de zelfde inleiding: enkele tientallen pagina's waardevolle tips voor dege nen, die zich aan dit gezonde en sportieve genoegen willen wijden. De geïnteresseerde lezer krijgt niet alleen praktische wenken (en waar schuwingen!) over de juiste uitrus ting, wat hij onderweg moet doen en laten en de overnachtingsmogelijk heden op meerdaagse tochten, maar hij doet en passant ook enige kennis op van diverse gesteenten en de vele vormen van Alpenflora. In ieder deel afzonderlijk volgen dan alle mogelijke „VVV-gegevens" over veel- en minder drukbezochte oorden in de betrokken berggebie den. Van plaats tot plaats worden de toeristische mogelijkheden voor wandelingen en het meer serieuze klimwerk uitputtend behandeld. Hier en daar stuit men tussen de tekst op duidelijke kaartjes of aan trekkelijke foto's. Mensen, die dit allemaal te ver weg of te vermoeiend vinden, maar die toch graag zo'n beetje rondzwer ven, hebben misschien iets aan het derde deeltje in de serie „Te voet door Vlaanderen", dat de uitgeverij Lannoo (Tiel/Utrecht) ons toezond. Na hun wandelingen door de Belgi sche provincies West-Vlaanderen en Antwerpen, sjouwen Piet en Moni que van de Sijpe-Delvaux ditmaal even onvermoeibaar rond door Oost-Vlaanderen. Zeer levendig brengen zij verslag uit van tien tochten door het afwis selende landschap tussen Land van Maas en de Vlaamse Ardennen. Het boekje staat boordevol toeristische en historische wetenswaardigheden. De vele uitmuntende foto's van Frans Nauwelaerts en de goede kwaliteit van het papier, dat de drukker gebruikte, hebben er een toeristische uitgave van bijzonder gehalte van gemaakt. De prijs is 10,50. Morgenavond is het voor de te levisie een „Japanse avond!'. Via Nederland 1 zal de K.R.O. name lijk een avondvullend programma op het scherm brengen dat geheel aan dit land is gewijd. Dat wil niet zeggen dat het een „interessante maar saaie" avond wordt. Aller eerst mag men hoge verwachtingen hebben van de eigen bijdrage van de KRO-televisie zelf: drie reporta ges van elk 25 minuten, over de avond verdeeld, en gemaakt door Aad van den Heuvel, Piet Kaart en Henk Jenner die hiervoor drie we ken in Japan filmopnamen hebben gemaakt. Daartussen een „Grand Musical-Show", gemaakt door de Japanse televisie dezelfde show die Japan inzond naar het Mon- treux-festival in 1968 en een „thriller" met als titel ,,'s Nachts in de bus", een film die in Praag een onderscheiding kreeg voor he' bijzonder goede camerawerk. De Japanse „Grand show" met Katsuko Kanai, Antonio Koga en Mie Nakao (namen die ons niets zeg gen, maar in Japan klinken als een klok) loopt vanaf 1964 en wordt we kelijks opgenomen met een studio- publiek van achthonderd mensen. Ruim dertig procent van de Japanse kijkers slaat geen show in deze serie 3ver, zodat we gerust mogen stellen dat we hier te maken hebben met het meest populaire showprogramma van de Japanse televisie. Katsuko is nu 23 jaar. Zij is in Ja pan een van de beste moderne dan seressen en kan ook een buitenlands publiek in vervoering brengen om dat zij moderne danskunst met hel Japans sierlijke weet te cimbineren Antonio Koga zingt en is een buiten*- gewoon begaafd gitarist. Mie Nakao tenslotte zingt een repertoire van chansons tol schlagers en jazz en weet \yoor de camera's bovendien heel geestig haar mondje te roeren. Japanse showmensen laten niets aan het toeval over, zodat van deze (kleuren)-show hoge verwachtingen gewettigd zijn. De Japanse avond valt nauwelijks een week voordat de wereldtentoon stelling in Osaka haar poorten zal openen. De bedoeling van de eigen bijdragen is te tonen dat deze derde industriële macht van de wereld eveneens een wereld vol schrille te genstellingen is. De positieve en ne- 6843: Tom Poes en heer Bommel be gonnen onmiddellijk aan de uitvoering van hun plan. Ze hurkten op het dijkje neer en begonnen met hun handen de aarde weg te graven om op die manier een geul naar de zee te maken. Maar he laas. toen ze het bovenste laagje aarde hadden weggekrabd merkten ze dat daaronder zware stenen lagen en die gaven helemaal niet mee. „Dat redden we niet", klaagde heer Ol- lie. „Mijn nagels zouden wel eens kun nen scheuren! En bovendien verg ik te veel van mijn krachten, dat voel ik!" „Als er maar eenmaal een gangetje is waar het water doorheen loopt wordt het vanzelf groter", zei Tom Poes. Hij pro beerde met alle macht om beweging in een rotsblok te brengen. Maar toen dat niet lukte, begon ook hij een beetje moe deloos te worden, en hij mompelde: „Als we nu maar wat gereedschappen hadden! Een houweel of een breekijzer of zo... Maar hoe komen we daar aan?" „Doet u toch geen moeite", sprak een zeurderige stem boven hem. „Deze dijk is goed gebouwd door onze voorvaderen. En wat goed genoeg was voor hen is goed genoeg voor ons. Ach, als u eens wist hoe uw gejacht ons vermoeit! U moet niet zo opstandig zijn! Op zo'n manier zou de wereld veel te onrustig worden. Kijkt u even hierheen, dan zullen wij u kalme ren. Dank u". De beide gravers staarden geschrokken naar de waterpistolen, die op hen gericht waren. Maar nog voordat Slof Stabiel de laatste woorden gesproken had, was Tom Poes al opgesprongen, en met een vlugge beweging duwde hij de wapens omhoog. Het schot ging dan ook in de lucht af zo dat er heel wat starsap op de schutters zelf terecht kwam... gatieve gevolgen van de indrukwek kende expansie, die Japan na de ca tastrofale nederlaag 25 jaar geleden heeft doorgemaakt, liggen er voor het opscheppen. In het eerste deel valt de nadruk op het oplevend nationalisme, waar bij de self defense forces (de gewa pende macht in Japan), de studenten en de godsdienstige groeperingen een aanzienlijke rol spelen. De be langrijkste onder hen is de Sokagga- kai, het beste te omschrijven als een boeddistische morele hetbewape- ning, die een geweldige aanhang heeft onder de bevolking en boven dien een politieke vertakking kent in de Komeitopartij, die tijdens de laatste verkiezingen in december 1969 van 25 op 47 zetels kwam. Tij dens die zelfde verkiezingen leden de socialisten een geweldige neder laag. De industriële expansie, de voor- en nadelen ervan, vormen het on derdeel van de tweede eigen bijdra ge. Deze nadelen uiten zich voorna melijk in de achtergebleven sociale voorzieningen, de steeds nijpender wordende woningnood en de beang stigende luchtvervuiling waarmee ook Japan te kampen heeft. Statis tieken wijzen uit dat de Japanner, wanneer het gaat om het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevol king, op de 19de plaats staat, net vóór de Italianen. Het gehele pakket van de sociale voorzieningen, is een hoogst merkwaardige zaak. Diezelf de Japanner, die zijn land mee heeft opgetrokken tot op een van de hoog ste treden van de maatschappelijke ladder, kent geen bij de wet vastge- legede pensioenregeling. Het is aan het bedrijf waarbij hij in dienst is, om uit te maken welk bedrag de werknemers mee krijgt wanneer hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Doordat dit bedrag veelal ontoereikend is, zien de meeste Ja panners zich genoodzaakt, er na hun pensionering een baantje bij te zoe ken. Dit is een van de schrille tegen stellingen in het hedendaagse Japan, dat onlangs als vierde land in de wereld een satelliet in de ruimte bracht. Het derde en laatste onderdeel is grotendeels gewijd aan de Expo 70, waarvoor Japan kosten noch moeite heeft gespaard om de wereld te la ten zien tot welke indrukwekkende prestaties dit land is gekomen. De totale opzet van dit immense project heeft een aantal groeperingen in Ja pan niet onberoerd gelaten. Ook daarvan zal in dit laatste onderdeel een beeld worden gegeven. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Kleur: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NCRV: Scheepsjongen van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 Kleur: De waaier van Sevilla, familiefeuilleton. 19.30 Tweekamp, quiz tussen studen tenteams. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV Actualiteitenrubriek. 20.50 Dombey en Zoon, feuilleton. 21.15 kijkgrijp uit het ongewoon ge wone en het gewoon ongewone lever van Jan en alleman. 22.05 Verdwijnend Wittenburg, film 22.25 Koorzang: geestelijke liederen. 22.35 NOS: Journaal. 22.40-23.10 TELEAC Methodiek van de Burgerschapsvorming - les 2 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 VARA Coronation-Street, feuilleton. 20.00 NOS: Journaal. Tijdens hun reis door Japan (voor wie 1970 een belangrijk jaar is, al was het alleen maar omdat op 23 juni het Japans Amerikaans vei ligheidsverdrag afloopt, een onder werp op zich waarover met name de Japanse studenten zich bijzonder druk maken) kwam het KRO-team in contact met zes ex-Kamikas-pilo- ten, een luguber restant uit de Twee de Wereldoorlog. Zij vormen een hechte, zij het niet al te spraakzame club, zoals zaterdagavond jl. in Brandpunt en dinsdagavond tijdens de KRO-televisie uitzending geble- is en zal blijken. De minnaars van Amsterdam en daartoe behoren vele Nederlan ders kunnen vanavond hun hart ophalen, al zijn de beelden dan niet zo opbeurend. De uit 1885 daterende volkswijk de Wittenburg moet na melijk verdwijnen daar zijn de stadsbestuurders en de meeste be woners van de wijk het over eens. Want de huizen hebben meestal meer weg van krotten en de kinde ren hebben nauwelijks of helemaal geen speelruimte. Toch zijn vooral de ouderen zo gehecht aan deze om geving dat zij er zeer moeilijk af stand van kunnen en willen doen. Over deze wijk gaat het vanavond. In opdracht van de gemeente Am sterdam maakte de cineast Max de Haas een film die de titel kreeg „Verdwijnend Wittenburg" en de NCRV brengt deze film om vijf over tien op het scherm via Neder land 1. „Verdwijnend Wittenburg" geeft uiteraard beelden van de be paald niet schilderachtige huizen blokken, voorzien van meestal niet aan duidelijkheid te wensen overlatend commentaar van ver schillende buurtbewoners. Enkele weken geleden was deze film te zien op de Cinemanifestatie in Utrecht. Ook in 1955 maakte Max de Haas een film in opdracht van de ge meente Amsterdam onder de titel „Stad van het water". Deze opdrach ten staan niet op zichzelf, want in het beleid om delen van Amsterdam die moeten verdwijnen op foto's en films vast te leggen geeft de ge meente leder jaar een cineast op dracht een film te maken. Het jaar vóór Max de Haas filmde Roelof Kiers de Haarlemmer Houttuinen en voor het komende jaar heeft Eric Terpstra een opdracht gekregen. 20.20 VARA: Europa In: gewone en ongewone mensen en hun doen en laten in Europa. 20.50 Ombudsman. 21.25 Kleur: Sherlock Holmes: De dansende poppetjes, serie. 22.15 Achter het nieuws. 22.55-23.00 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma NDR: 18.00 Hafenpolizei, serie. 18.30 Actualitei ten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 (K) Lieber On kel Bill, TV-serie. 19.59 Program maoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20- 10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Programmaoverzicht. Aan sluitend: (K) Charlie Chaplin-films. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Ac tualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Von der Eifel bis zum Weserbergland, (TV-serie). 20.00 Journaal en weerbe richt. 20.15 Reportages. 21.00 (K) Mu zikaal amusementsprogramma. 21.45 (K) Culturele kroniek. 22.30 Jour naal, commentaar en weerbericht. 22.50 (K) Ein serbischer Mittag, Joe goslavische speelfilm. 0.10 Journaal DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Circusprogramma. 19.10 (K) Junger Herr auf altem Hof, TV-se rie. 19.45 Nws, actualiteiten en weer bericht. 20.15 Filmreportage. Aan sluitend: Nws. 21.00 Viridiana, Spaans/Mexicaanse speelfilm. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers.) Aansluitend: Filmkritiek. 22.30 Nws. en weerber. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 NVWS. 10.30 Journaal van gis teravond. 10.30 Filmreportage. 11.15 Voor vrienden van de zang. 12.00 Reportages. 12.50 Internationaal pers overzicht. 13.00-13.30 Journaal 16.35-16.40 Nws. 16.40 Voor de kinde ren. 17.10 (K) Idem. 17.25 American Folk Blues Festival. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 17.30 Nws. en weerber. 17.35 Die Braute meiner Söhne, serie. RADIO AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-programma. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Muziek uit de Mid deleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberich ten). Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nieuws van onze Zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein Chanson. 14.40 ^Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.10 Nederlandse Componistenportretten: Alexander Voormolen. 16.00 Nws. 16.03 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 16.25 Gitaarrecital: klassieke muziek. 16.45 Land der muzen: kunstkroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Stereo: Licht instrumentaal trio. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: discussierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, ac tualiteiten en wetenswaardigheden. 22.00 Gonk!: satirisch programma. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Zin - Tuig: kunstkroniek, (nr. 12). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor (stereo) klassieke muziek. (7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Ac tualiteiten). 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (Om 9.00 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Teksten in soorten, lezing. 10.15 Stereo: Hoogtepunten uit Nabucco, opera v. Verdi. (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Ferdinand Huyck (deel 21), serie hoorspel. (herhaling van donderdag 5 maart jl.) 11.26 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.41-12.50 Ac tualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzi kaal middagmagazine. (16.00 Nws.). 17.00 Overheidsvoorlichting: De Cu- raqaose toneelgroep „Thalia". Sa menstelling en presentatie: Raymun- do Debrot. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Haü: familieprogramma. 18.19 Uitzending van de Katholieke Volks partij. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Stereo: licht ensemble met so listen. 19.40 Conciliepostbus (herha ling). 19.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Stereo: Ra- diophilharmonisch orkest (opn): mo derne en klassieke muziek. 20.45 Uit geschakeld?: een reeks beschouwin gen over ouder worden en ouder dom. 21.00 Stereo: klassieke muziek voor strijkers (gr.). 21.30 Babel: kunstkroniek. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Parlementsover- zicht. 22.45 De zingende kerk, geeste lijke liederen. 23.00 Kontekst: maga zine waarin op de dingen worden doorgepraat. 23.30 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk geva rieerde visite: licht platenprogram- ma. (12.00 Nws.). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: lichte platen. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix: gevarieerd platen- programma. (17.00 Nws.).

De Vallei | 1970 | | pagina 6