Mieke Sterk gaat alsnog naar Wenen „Ik ben misschien de beste trainer van Nederland" Barry Hughes: „Go Ahead heeft me altijd aangetrokken r>r> Chemello winnaar eerste etappe van Parijs-Nice Klijnjan vervangt Brokamp Radenkovic stopt er mee 56 boksers voor Nederlands kampioenschap Canadezen overwegen bouw van overdekt stadion bij Amsterdam Sportkalender Osgood twee weken geschorst Leo Duyndam leider af Buitengewone vergadering betaald voetbal Jan Hordijk ronde verder Indeling EK tafeltennis voor landenteams SPORT IN 'T KORT NIEMAND MEER OVER ALLES DOEN SPOREN VERDIEND SPORT IN 'T KORT SUCCESSEN NEMIBO hield jaa rvergaderi ng DINSDAG 10 MAART 1970 sport OEN HAAG Na overleg met de or ganisatoren van de eerste Europese in- dooratletiekkampioenschappen, die za terdag en zondag in Wenen worden ge houden, heeft de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie Mieke Sterk (ADA) alsnog in kunnen schrijven voor de titelstrijd. Hoewel de inschrijvingstermijn afge lopen woensdag sloot, heeft de KNAU haar pogingen om Mieke Sterk alsnog af te kunnen vaardigen met succes be kroond gezien. Miep van Beek (ADA), die in Groningen evenals Mieke Sterk 8,4 sec. op de 60 meter horden liep, kon niet worden ingeschreven omdat zij in 1969 niet tot de twintig beste Europese loopsters op de 100 meter horden be hoorde. Reglement Volgens de reglementen voor de Eu ropese indoorkampioenschappen mag een land pas meer dan een atlete of at leet afvaardigen wanneer zij allen in 1969 tot dé twintig besten op het be treffende nummer behoorden. Voor Tilly van der Made, die in Groningen kampioene op de 500 en 800 meter werd, geldt hetzelfde bezwaar als voor Miep van Beek. De Nederlandse afvaardiging naar Wenen bestaat nu uit drie atletes: Wil- ma van den Berg (De Keien, 60 m), Ilja Keizer (De Spartaan, 800 m) en Mieke Sterk (ADA, 60 m horden). AMSTERDAM Enkele Canadese sakenlieden, die samen een consortium hebben gevormd, overwegen de bouw ▼an een groot overdekt stadion in de buurt van Amsterdam. Het stadion waarin behalve allerlei takken van sport (voetballen, wielrennen, schaatsen en zwemmen) ook andere manifestaties zoals circussen, concerten, politieke bij eenkomsten en massale vergaderingen kunnen worden gehouden, krijgt een capaciteit van minimaal zestigduizend zitplaatsen. Het Olympisch Stadion in Amsterdam heeft een even grote capaciteit. Het gi gantisch project dat, zo hopen de initia tiefnemers, binnen zeer korte tijd ten uitvoer gebracht zal worden, gaat in clusief parkeervoorzieningen voor vijf entwintigduizend auto's meer dan hon derd miljoen gulden kosten. 12 t/m 15-3: biljarten, Kamp v. Ned. driebanden (gr) ereklasse, district Til burg. 14-3: Tafeltennis, Ned-Denemarken (Eur. cup), Voorburg; wielrennen, 10e Ster van Zwolle; autosport, Flevorit RAC-Noord en Kronkelrit RAC-West; bridge, jeugdkamp, v. Ned. 1/2 fin, Apeldoorn. 14 en 15-3: zaalhandbal, Ned. Tsjecho- Slowakije (d); atletiek, Eur. indoor- kamp. Wenen; kunstzwemmen, int. wedstr, kopenhagen; zwemmen, Trofeo Navigli, Milaan. 14 tot 30-3: IJshockey, wereldkamp. Stockholm. 15-3: Voetbal Brazilië-Argentinië, Mexi co-Peru; schoonspr., nat. wedstr. Bever wijk; atletiek, AVRO-cross, Hilversum) motorsport, int. motocross, Sint Antho- nis. 18-3: Voetbal, Feijenoord-Vorwarts, Eur. Cup 1/4 fin, Rotterdam; idem, Mexico-Peru. 18 tot 23-3; wielrennen, zesdaagse, Rot terdam. 19-3: Voetbal, Fiorentina-Celtic 1/4 fin. Eur. cup; wielrennen, Milaan-San Remo (pr.). 19 t/m 22-3: Biljarten, Kamp v. Ned. ankerkader 38/2, V klasse, Dodewaard; idem Eur. kamp. ankerkader 47/1, Duis burg (W.-Dld.). MIEKE STERK naar Wenen MOSKOU Het Nederlandse heren team is voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap tafeltennis voor landenteams, dat op 1 april te Moskou begint, ingedeeld met Zuid-Slavlë, Griekenland en Denemarken, dat zater dag te Voorburg tegenstander is van het Nederlandse team. De Nederlandse dames zitten in een groep met Tsje- cho-Slowakije, Polen en Luxemburg. De indeling van de groepen ziet er als volgt uit: HEREN Groep 1: Zweden (Europees kam pioen), Polen, Frankrijk en Turkije; Groep 2: Rusland, België, Oostenrijk en Bulgarjje; Groep 3: Zuid-Slavië; Dene marken, Nederland en Griekenland; Groep 4: Hongarije, West-Duitsland, Luxemburg, Zwitserland; Groep 5: Tsjecho-Slowakije, Finland, Schotland en Engeland. DAMES: Groep I: West-Duits land (Europees kampioen), Zweden en Zwitserland; Groep 2: Rusland, Zuid- Slavië, Frankrijk en Bulgarije; Groep 3: Tsjecho-Slowakije, Polen, Nederland en Luxemburg; Groep 4: Hongarije, Roemenië, Oostenrijk en Griekenland; Groep 5: Engeland, Oost-Duitsland, België en Finland. Uit iedere groep gaan twee ploegen over naar de halve finales, waarin het wedstrijdprogramma ook in de vorm van een halve competitie zal worden afgewerkt. De nummers een van de groepen een, vier en vijf plus de num mers twee van de groepen twee en drie vormen een poule voor de halve fina les, de overgebleven vijf landen komen in de andere poule. De groepswinnaars spelen daarna om de eerste plaats, de nummers twee om de derde plaats en zo voortgaand. De landen, die niet ge plaatst worden in de halve-finalegroe- pen, spelen volgens dezelfde opzet een toernooi voor de bezetting van de plaat sen elf en volgend. De Nederlandse bridger Bob Slaven burg heeft met de Fransman Tintner de Grote Prijs van Madrid voor ploegen gewonnen. Vierentwintig teams namen aan de wedstrijd deel. De Amerikanen Syssart en Hill werden tweede. De der de plaats was voor de Spanjaarden Conrado et Descallar. DEVENTER Na afloop van dc ontmoeting HaarlemAjax heerste bij Haarlem een verslagen stemming. Voorzitter Hut en trainer Barry Hughes had den hun spelers op de hoogte gebracht van het vertrek van hun trainer Hughes gaat naar Go Ahead. Hij wordt er 1 juli opvolger van Go Ahead-trainer dr. Franz Fadrhonc. In Deventer waren de spelers van de Tsje chische oud-international officieel nog niet op de hoogte gesteld van de komst van Barry Hughes. De klap kwam hard aan. Go Ahead- aanvoerder Gerard Somer: „De nieuwe leiding van Go Ahead (algemeen leider A. Brands) wilde een frisse wind laten waaien. Trainer Fadrhonc is voor ons Iets gaan betekenen. Uiteindelijk was hij zeven jaar trainer van Go Ahead. De meerderheid van ons elftal zal zich bij het bestuursbesluit moeten neerleggen". De Tsjech wordt nog steeds als een van de kandidaten genoemd voor de functie van bondscoach. Van het zo op timistisch begonnen trio, dr. Fadrhonc, Piet Bergström en Joop Brand, is nie mand meer overgebleven. Zakelijk leider Piet Bergström be dankte na veel moeilijkheden met de leiding en trainer Fadrhonc. Enkele weken later kreeg assistent-trainer Joop Brand, na een reeks van conflicten, de vrijheid om naar DWS te vertrekken en de afgelopen week was de breuk tus sen dr. Fadrhonc en Go Ahead een feit geworden. De nieuwe.trainer, Barry Hughes, zal in tegenstelling tot zijn voorganger het alleenrecht krijgen tijdens de transfer perioden. Hughes gaat recht door zee om zijn doel te bereiken. „Ik ben misschien de beste trainer van Nederland. Als de jongens zich voor mij inzetten, dan wil ik alles voor hen doen. Ik zal hen voorgaan in ka rakter, mentaliteit en intelligentie, maar dan eis ik dezelfde drie eigen schappen van mijn jongens", zegt de nieuwe Go Ahead-trainer met een En gels accent. Hughes, die een tweejarig contract heeft getekend met een opzeggingster mijn van drie maanden, komt 1 juli naar Deventer. Dit in tegenstelling tot dr. Fadrhonc, die een opzeggingstermijn had van een jaar, zodat Go Ahead aan het eind van dit seizoen zijn trainer met een „gouden handdruk" (een jaar salaris) zal moeten uitluiden. Go Ahead heeft in de afgelopen we ken contact gezocht met FC Den Bosch over de opvolging van trainer Ben Tap. FC Den Bosch toonde weinig belang stelling. Dr. Fadrhonc zou met het hui dige salaris veel te duur zijn. Bij Haarlem is men er zich van be wust dat de debutant in de eredivisie een goede trainer gaat verliezen. Hugh was de grote man van Haarlem. Hij bereikte door hard werken een plaats in de ere-divisie. Wat denkt de nieuwe Go Ahead-trainer over zijn toekomstige vereniging? „Go Ahead is een van de best georga niseerde verenigingen in Nederland. Beter dan Ajax en Feijenoord", zegt de 32-jarige Engelsman. „De organisatori sche opzet doet erg Engels aan en dat heeft mij juist aangetrokken. Het jeugdhuis van Go Ahead heeft voldoende talent opgeleverd en ik ge loof dat de jeugd hier zelfs beter is dan die van Ajax". „Bij Alkmaar en Haarlem trok Go Ahead mij altijd al aan. Het was een geduchte tegenstander. Door allerlei oorzaken heeft Go Ahead dit seizoen veel van zijn kracht verloren. Vanaf 1 juli moet er keihard worden getraind om de weg naar de top te heroveren. Ik zal mee moeten beslissen in de aan- en verkoop van spelers". De 32-jarige Engelsman heeft zijn sporen op het voetbalveld verdiend. Als zeventienjarige knaap speelde hij bij West Bromwicht Albion. Vijf jaar later kwam Hughes naar Nederland, waar hij een contract tekende bij Blauw Wit. Na twee jaar Blauw Wit speelde Hughes twee jaar in Alkmaar (nu AZ *67), waarna hij ook weer twee jaar speler-trainer werd van de Noordhollandse club. De nieuwe trainer van Go Ahead was niet in het bezit van het Nederlandse A-diploma en kreeg van de KNVB een verbod opgelegd om Alkmaar te trai nen. Het Engelse trainersdiploma was ongeldig. Maar hij ging ervoor werken en be haalde zijn A-diploma. Na Alkmaar te kende Hughes een contract bij Haarlem en bracht de club uit Haarlem-Noord aan de top van het Nederlandse voet bal. Aan hem de taak om Go Ahead weer aan de top te brengen. LONDEN Peter Osgood, de speler van Chelsea, die twee weken geleden tegen België zijn debuut maakte in het Engelse nationale elftal, is maandag door de strafcommissie van de Engelse bond voor twee weken geschorst. Os good kreeg deze straf en een geldboete van 50 pond ongeveer 430 gulden) voor zijn derde waarschuwing dit sei zoen, die hij opliep in de competitie wedstrijd tegen Derby County op 11 fe bruari. De strafcommissie verklaarde, dat men er rekening mee had gehouden dat de waarschuwingen niet waren gegeven door grove overtredingen, maar voor onfatsoenlijk optreden. Chelsea kan in de halve finale-ontmoeting voor de FA-cup tegen Watford weer over zijn international beschikken. Barry Hughes: ,,Go Ahead is een van de best georganiseerde verenigingen van Nederland". ZEIST In het voetbalelftal van Jong Oranje, dat vanavond in Eindho ven tegen Luxemburg speelt, is Klijn jan (Sparta) aangewezen als vervanger van Brokamp (MVV). De Maastrichte naar, die in het Nederlandse team in de wedstrijd Israël-Nederland debuteerde, heeft wegens ziekte moeten afzeggen. Jong Oranje is als volgt samengesteld: Doel: Schrijvers (FC Twente); achter: Drost (FC Twente), Strik (PSV), Mans veld (ADO) en Mellaard (NEC); midden: Boskamp (Holland Sport) en Van Iersel (FC Twente); voor: Brouwers (NAC), Van der Kuylen (PSV), Klijnjan (Spar ta) en Pahlplatz (FC Twente). Wisselspelers: Ruiter (Volendam), Schneider (Go Ahead), Van der Veen (Sparta), Veenstra (PSV) en Bonfrère (MW). DEN HAAG Het bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten een niet-openbare buitengewone alge mene vergadering van het betaalde voetbal bijeen te roepen op donderdag 26 maart te Utrecht. Het enige agenda punt van die vergadering zal zijn de al gemene toestand in het Nederlands be taalde voetbal. De KNVB is tot dit besluit gekomen na een bijeenkomst, die gisteren plaats vond op het bondsbureau van de KNVB te Den Haag, waar gesproken werd over de precaire financiële situatie van het betaalde voetbal in Nederland. Tilburg „Trappers" heeft maan dagavond op eigen baan een vriend schappelijke ijshockeywedstrijd tegen BRNO (Tsj) met 5-10 verloren. De 2800 bezoekers zagen de volgende tussen standen: 2-2, 1-2 en 2-6. De Oostduitser Huster heeft maandag de derde etappe van de Ronde van Algerije, een rit over 95 kilometer, van Bejala naar Djidjelli, gewonnen. Op de tweede en derde plaats eindigden de Polen Czechoslowski en Hanusik. Deze renners hadden een achterstand op de winnaar van twee seconden. A Ontsnappingspoging van de renners v.l.n.r. Delisle, Harry Jansen en Bruyere tijdens de eerste etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice. JOIGNY Cipriano Chemello, die als lid van een Italiaanse ploeg in 1966 de wereldtitel ploegenachtervolging veroverde en in Mexico tijdens de Olympische Spelen de bronzen medaille won, heeft maandag Leo Duyndam ont troond als leider van de wielerwegwed- strijd Parijs-Nice. De 24-jarige Italiaan versloeg in een massasprint een twin tigtal renners, die elkaar na de 152 km van Dourdan naar Joigny de zege be twistten. De eerste etappe, die voor het groot ste deel in de regen werd gereden op wegen, die door het slechte weer van de laatste tijd niet in allerbeste staat ver keerden, heeft geen grote verschillen in het algemeen klassement veroorzaakt. Wel raakten Duyndam, de winnaar van de proloog, de Brit Hoban en de Belg Monsere achter op de nieuwe leider. Even heeft Eddie Merckx zijn talent laten zien. Dat was na 138 km bij de beklimming van een berg. De Belg nam resoluut de kop van het peloton, maar liet zich hierna weer terug zakken in de rijen der minder- en onbekenden. Na enkele schermutselingen, waarbij o.m. Harry Jansen was betrokken, veroor zaakte mist weer sluiting van de gele deren. De organisatoren van de wegrace hebben besloten de route van de tweede etappe te wijzigen, omdat de wegen op het parcours van Joigny naar Autun plaatselijk glad zijn. Door de verlegging van de route moeten de renners van daag een iets grotere afstand (220 km) afleggen dan oorspronkelijk was ge pland. de start is hierdoor enigszins ver vroegd. Uitslag van de eerste etappe: 1. Chemello (It) 4 uur 2 minuten en 55 seconden; 2. Reybroeck (Belg); 3. Gui- mard (Fr); 4. Gutty (Fr); 5. Beghetto (It); 6. Pijnen (Ned); 7. Guiot (Fr); 8. Karstens (Ned); 9. Van Katwijk (Ned); 10 Delepine (Fr); 11. Jansen (Ned); 12. Santambroggio (It), allen in dezelfde tijd als Chemello; 13. Milloli (It); 14. Mortensen (Den); 15. Krekels (Ned); 16. Riotte (Fr); 17. Campagner (Fr); 18 Ai- mar (Fr); 19. Bolley (Fr); 20. Anni (It); 21 peloton van nog 47 renners ex aequo De plaatsing van de Nederlanders, die niet als 21e werden geklasseerd is: 70. Duyndam 4.04.4; 79. Holst 4.05.27; 80 Steevens; 81. Rentmeester, zelfde tijd als Duyndam; 84. Buckaki 4.07.12; 89. MtiNCHEN Peter Radenkovic, nog beter bekend als Radi, de even formi dabele als controversiële doelman van Miinchen 1860, stopt aan het eind van dit seizoen zijn loopbaan als beroeps voetballer. Radenkovic, 35 jaar, en naast voet baller ook vertegenwoordiger van 'een Zwitserse textielfirma, vertelde maan dag: „Het was voor mij werkelijk ver schrikkelijk moeilijk de beslissing te nemen. Ik ben ten slotte een stuk van München geworden. Maar mijn toe komst is afhankelijk van wat ik naast het voetballen presteer en dat weegt, nu ik 35 jaar ben, zwaar. Radi heeft, sinds 1962 bij München gespeeld. Daarvoor had hij in 1953 en 1955 met OFK Belgrado de Joegoslavi sche voetbalbeker gewonnen en in 1956 was hij doelverdediger van het Joego slavische elftal, dat op de Olympische Spelen van Melbourne de zilveren me daille veroverde. Het eerste succes van München met Radenkovic was het veroveren van de Duitse voetbalbeker in 1964 en het be reiken van de eindstrijd (0-2 tegen West Ham United) in het Europese toernooi van de bekerwinnaars. In 1966 veroverde München het Westduitse kampioenschap. Frijters, zelfde tijd als Buckaki; 108. Dubois 4.09.38; U0. Dolman 4.10.55. Bergklassement: 1. Bruyere 5 pnt; 2. Grosskost 4; 3. Gui- mard 3; 4. Merckx 2; 5. Campaner 1 pnt. Ploegenklassement: 1. Molteni; 2. Sonolor-Lejeune; 3. Fa- gor-Mercier; 4. Germanvox; 5. Salvara- ni; 6. Frimatic; 7. Willem II, Gasseld, allen 12.08.45; 12. Caballero 12.10.40; 13. Flandria-Mars 12.13.02. DEN HAAG Voor de Nederlandse amateur bokskampioenschappen, die op 14 maart in Zwolle beginnen met de voorronden, hebben zesenvijftig bok sers ingeschreven. Drie kampioenen van 1969 zullen hun titels niet verdedi gen. Ben Schulte (lichtwelter) is wegens studieredenen verhinderd, Henk Baars (zwaarwelter) moet om medische rede nen verstek laten gaan en Rudi Lub bers, die een maand geleden professio nal werd, is uiteraard ook niet van de partij. Na Zwolle volgen op 23 maart in Rot terdam de halve finales. De finales worden op 6 april in Amsterdam ge houden. De grootste belangstelling bestaat in het middengewicht, waar elf boksers hebben ingeschreven. De verdeling van de Inschrijvingen over de diverse klas sen is: bantam: 2 geen kampioen in 1969; veder: 3 Gerrie te Paske (Amster dam); licht: 4 Pierre Doorenbosch (Den Bosch); lichtwelter: 7 Ben Schulte (Am sterdam); weiter: 6 Herman Schregar- dus (Amsterdam); zwaarwelter: 6 Henk Baars (Oudendijk); midden: 11 Jo van de Broek (Den- Bosch); halfzwaar: 9 Jimmy Verstappen (Maastricht); zwaar: 8 Rudi Lubbers (Amsterdam). In die tijd was Radi al een begrip. Zijn populariteit bij het publiek was enorm. Bij de trainers was Radi monder geliefd. Zijn rellen met Merkel, maar later ook met Sing en Langner, zijn tot ver buiten de club bekend geworden. In bepaalde opzichten was Radenkovic on disciplinair. Zijn uitlopen tot ver buiten het strafschopgebied had soms succes, een enkele keer ook kostte het een doelpunt. Merkel nam dat niet. Zijn kreet was: „Radi eruit of ik". Merkel kon gaan. Radi, zanger met succes door zijn plaat „Bin i Radi, bin i König" bleef. Zelf wil hij er nu voor het begin van het nieuwe seizoen een eind aan maken. Als hij het werkelijk doet zal zijn naam nog vaak in Westduitse sportver- slagen voorkomen, want over een doel man die zeer ver uit zijn doel komt, wordt nu al sinds jaren geschreven: „Hij maakte een uitstapje a la Radi". En dat zal ook nog lang zo blijven. MENTON Jan Hordijk heeft zich maandag geplaatst voor de tweede ron de heren-enkelspel van een internatio naal toernooi in de Franse badplaats Menton. Hordijk herstelde zich na ver lies in de eerste set, 1-6, tegen de Ame rikaan Lucian Sulloway uitstekend en won de twee volgende sets met 7-5 en 6-3. Piet Vaarties werd in de eerste ronde uitgeschakeld door de Australiër Richard Howes. De setstanden waren 6-4 en 6-2. Stanley Franken, die door een bye de tweede ronde had bereikt, moest hierin zijn meerdere erkennen in de Fransman Moreau: 6-4, 6-2. RHENEN Onder voorzitterschap van de heer J. W. Schreuders uit Loe- nen hield de Nederlandse Midget Golf Bond (NeMiBo) afgelopen zaterdag zijn jaarlijkse algemene ledenvergade ring in het hotel Paviljoen De Grebbe- berg te Rhenen. In deze vergadering werden twee nieuwe bestuursleden gekozen t.w. de heren H. Kruize uit Stadskanaal en J. Leegwater uit Heerhugowaard. Deze heren hebben de plaatsen ingenomen van J. Russchen uit Sneek en Chr. de Haan uit Medemblik. De begroting voor 1970, werd na een kleine wijziging goedgekeurd. De contributie 12,50 werd verhoogd tot f 15,00 per lid. Na een levëndige discussie werd het wedstrijdschema voor 1970 goedge keurd. De wedstrijdcommissie werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij in het afgelopen jaar had verricht. Het secretariaat blijft gevestigd bij de heer H. van Hellemondt Molenwijk 2 te Boxtel (NB). Telefoon 04116-2302.

De Vallei | 1970 | | pagina 11