STICHTING BOUWT 2 NIEUWE SCHOLEN IN VEENENDAAL Samenwerkende Chr. Scholen' starten nog dit jaar met onderwijs Zo spoedig mogelijk aangifte leerlingen VVD twijfelt aan belangstelling van jongeren fhtiS ecprerg Wel oppositie - geen dolle Mina rook rustigen alleen voor uw plezier! CAMBRIDGE TERZAKE Salon ..Emile bestaat 10 jaar: nu ook sauna en massage Spanning op de Gelderse arbeidsmarkt duurt voort Tenny naar Praag NA KWADE DRONK de milde sigaret met het 3-voudige filter Nutsavond met solo-toneel van Nel Kars Schoolzwemmen uitgebreid Schoenmaker Gildemeester Discussieavond van K.V.G. L. Vrijken blijft aan de leiding Vergadering van Or an j ever, in Renswoude Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 CPB blikt terug op actie ,4xZ.N.' NA ERVARINGEN MET SEUGDGEMEENTERAAD ARP-statenlid vanavond in Veenendaal Reünie 22 R.I. in Ede In 50 gemeenten lijst van DS '70 Contactavond TRIPLE-FILTER® RUIMTEGEBREK SCHAAKMEUWS BURGERLIJKE STAND RHENEN BOLDOOT Rook Cambridge Triple-Filter.Want dat filter is 3-voudig! Het wikt, weegt en selecteert. Zo rookt u alleen maar voor uw plezier, heerlijk rustig. Proef het zelf, dat echte Cambridge-aroma, puur en ongewoon zacht. 25 Menthol 25 KingSize DINSDAG 10 MAART 1970 VEENENDAAL Dc Stichting Samenwerkende Christelijke Scholen in Veenendaal start nog dit jaar met het onderwijs. In het Prins Willem-Alexander Park is kort geleden begonnen met de bouw van de eerste van een tweetal scholen, die de stichting in Veenendaal bouwt. De tweede school van de Sa menwerkende Christelijke Scholen komt in het Jan Roeck Plantsoen. Met de bouw ervan wordt binnenkort begonnen. Beide scholen van de stichting ma ken deel uit van een bouwstroom, waarin verder nog de nieuwe Beatrixschool (in het PWA-park) is opgenomen. De verenigingen voor Nederlands Hervormd en Christelijk Nationaal on derwijs in Veenendaal besloten vorig jaar tot samenwerking. Zij verenigden zich in de Stichting Samenwerkende Christelijke Scholen. De stichting, waarvan dx. A. Vroegindewey voorzit ter is, startte haar werkzaamheden met de voorbereiding van scholenbouw. Een en ander resulteerde in twee bouwplan nen, die inmiddels reeds aan realisering toe zijn. „Dat al zo spoedig met de bouw van twee scholen kan worden begonnen is een succes voor de stichting, maar ook voor de plaatselijke overheid. Het is 'n gevolg van 'n prettige maar vooral con structieve samenwerking", aldus ds. Vroegindewey. Als voorzitter van de stichting ziel; de predikant in de bouw van de eerste twee scholen tegelijker tijd een oplossing voor het ruimtege brek, waarmee vele scholen in Veenen daal kampen. De overbevolking van de scholen voor basisonderwijs is inderdaad niet gering. Twee klassen van de Koningin Julianaschool zijn bijvoorbeeld onder gebracht in het gebouw „Pro Rege", terwijl één klas van de Rehobothschool is ondergebracht op de zolder van het schoolgebouw. Ook de Engelenburg- school heeft al enige tijd gebrek aan ruimte. Op het ogenblik wordt aan deze school het zevende lokaal gebouwd, maar m.i.v. het nieuwe cursusjaar zijn maar liefst negen lokalen nodig om het verwachte aantal leerlingen te kunnen opvangen. De twee scholen van de stichting worden, evenals de vervangende Bea trixschool, identiek. Dat is het gevolg van de systeembouw, die in de bouw stroom wordt toegepast. Ieder van de drie scholen krijgt zes klassen, alsmede een grote gemeenschapsruimte, die voor verlerlei doeleinden kan worden ge bruikt. De scholen worden in twee eta ges gebouwd. In een gezamenlijke advertentie zal AMERONGEN Zaterdagavond 14 maart komt de toneelspeelster Nel Kars met haar programma „Vrouwen in 't spel" in de grote zaal van het Ame- rongse Dorpshuis. Met een minimum aan rekwisieten, maar wèl met een aantal kostuums, zal zij fragmenten spelen uit stukken van Shakespeare, Molière. Ibsen. Tennessee Williams, Oscar Wilde en Claude des Presles. Het tweede seizoen van de „Nuts Pruts" is inmiddels alweer bijna om. Ook dit jaar wordt er als afsluiting een tentoonstelling gehouden van het ge maakte werk. In het -Dorpshuis kan men op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart, veel bewonderen van wat vierde- en vijfdeklassers met grote fantasie en toewijding maakten van heel eenvoudig materiaal. Daarnaast de resultaten van de avonden voor volwassenen, die in januari startten en die volgend seizoen voortgezet zullen worden. De tentoon stelling is geopend: vrijdag 13 maart van 4 tot 9 uur en zaterdag 14 maart van 10 tot 5 uur. VEENENDAAL Het aantal kinde ren, dat in schoolverband gebruikt maakt van het overdekte Valleibad in Veenendaal is sinds kort uitgebreid. Ook de 5e en 6e klassen van de christe lijke school uit Ederveen, de christelij ke Glashorst-school en de christelijke Bruinhorstschool alsmede de openbare school voor basisonderwijs uit Scher- penzeel komen in Veenendaal de zwem- kust beoefenen. VEENENDAAL Schoenmaker Val kenburg uit de Gortstraat in Veenen daal is dezer dagen toegetreden tot het nationale schoenmakersgilde. De heer Valkenburg kreeg na een strenge toela tingsselectie het predikaat Gildemees ter en is als zodanig voor zover be kend de enige in Veenendaal. binnenkort dè inschrijving van leerlin gen worden aangekondigd. De aangifte van leerlingen voor het onderwijs van de Stichting Samenwerkende Christelij ke Scholen staat open voor alle klassen. Ds. A. Vroegindewey tenslotte: „Het is zaak dat de ouders, die .hun leerlingen onderwijs willen laten volgen op de nieuwe scholen, hiervan zo snel moge lijk aangifte doen. Het totale aantal VEENENDAAL In het kader van de vastentijd organiseert het Katholiek Vrouwen Gilde, afdeling Veenendaal, donderdagavond 12 maart een discus sieavond in het NW-gebouw. De Vee- nendaalse predikant, ds. Vijzelaar, houdt tijdens de bijeenkomst een inlei ding over het onderwerp: „Twee wegen, één Heer". VEENENDAAL „Salon Emile" aan de Gortstraat vierde gisteren het tien jarig bestaan met de heropening van de dameskapsalon en de uitbreiding van de zaak niet een afdeling voor massage en saunabaden. Tientallen klanten en relaties die het echtpaar Vergeylen-Van Barneveld gis teren met de heropening van de nieuwe zaken kwamen complimenteren waren op zichzelf het bewijs, dat men een trouwe klantenkring heeft opgebouwd gedurende de afgelopen tien jaar. De gehele verbouwing en uitbreiding heeft zich voltrokken onder de supervisie van de eigenaar, die zelf het ontwerp maakte en voor het merendeel ook zelf de betimmering aangebracht, het beton stortte, de vloerbedekking plakte, kor tom de gehele verbouwing met veel fantasie realiseerde. Het grootste compliment kreeg de heer Vergeylen op de openingsdag van een binnenhuisarchitect die vroeg of de dameskapper hem over een bepaald ob ject wilde adviseren. De dameskapsalon werd onderge bracht in een sfeervolle ruimte waarin niet zuinig met hout is omgesprongen. Voor schoonheidsbehandelingen, massa ge en sauna werd een achter de kapsa lon gelegen ruimte omgetoverd tot functionele cabines en kamers, die naast het functionele een huiselijk aan doende sfeer uitademen. VEENENDAAL Het eerste tiental van de Veenendaalse schaakvereniging speelde zijn voorlaatste wedstrijd en behaalde 'n zeer nuttige 64-overwin- ning tegen SMB 4 uit Nijmegen. De uitslagen waren: L. Vrijken W. Enckhof 1-0, F. Luchsinger—F. Peters 1-0, J. N. Elenbaas—W. Blewanus 0-1, J. W. Boelens S. Visser 1/2-1/2. L. H. Monnee W. Henzen 1/2-1/2, H. Hei kamp J. v. d. Veer 1-0, C. ter Hogt M. v. d. Gaagk 1/2-1/2, G. R. Kets H. Spijkers 1/2-1/2, M. v. d. Bovenkamp mevr. Spijkers 1/2-1/2, M. de Kleuver A. Roodvoets VsV«. In de eerste klasse A spelen 8 vereni gingen waarvan 1 promoveerd en 2 ver enigingen degraderen. Waarschijnlijk promoveert UVS 1 uit Nijmegen, terwijl Koningslooper 1 uit Arnhem in ieder geval degradeert. Van onder af volgen dan 4 verenigingen met 5 wedstrijdpun- ten nl. Ede 1, Bennekom 1 en SMB IV uit Nijmegen en Veenendaal 1. Veenen daal moet nog spelen tegen Konings looper, Bennekom tegen UVS 1 en Ede 1 tegen SMB IV, alles bij elkaar dus nog veel spanning. Voor de onderlinge competitie de vol gende uitslagen (19e ronde): M. v. d. Bovenkamp-L. H. Monnee afgebr.; J. C. v. d. Pol-H. Heikamp 1-0, C. A. de Gooyer-C. Baars 0-1, E. v. Ravens- waag-M. de Kleuver 0-1, A. Jonker-W. Bom afgebr. M. E. v. Wetten-H. v. d. Bovenkamp 1-0, afgebroken partijen E. Zinkhaan-L. Vrijken 1-0, G. de Ko ning-J. Hage 0-1, G. v. Veen- R. Knol 1/2-1/2, G. v. Veen-C. Beijer 1-0. Door de nederlaag van L. Vrijken te gen E. Zinkhaan is ook hier weer volop spanning. Nog steeds leidt L. Vrijken gevolgd door J. W. Boelens, M. v. d. Bo- verkamp en E. Zinkhaan. Beide laatsten hebben een achterstand in het aantal gespeelde partijen zodat er nog van al les mogelijk is. leerlingen bepaalt namelijk in hoeveel leerkrachten wij moeten voorzien. Het is van het grootste belang, dat zo spoe dig mogelijk kan worden gestart met het aantrekken van dat personeel". RENSWOUDE De oranjevereniging in Renswoude houdt donderdag 12 maart een algemene ledenvergadering in gebouw Rehoboth. Onderwerpen van gesprek zijn de komende festiviteiten op 30 april en 5 mei, een nieuwe contri butieregeling en de bestuursverkiezing. Leden en niet leden zijn voor deze bij eenkomst welkom. m dan avan a.u.b. voor Voenondaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwa Vaariandaolsawag I59 VEENENDAAL De christelijke Plattelandsvrouwen Bond, afdeling Veenendaal. komt donderdag 12 maart in hotel „De Korenbeurs" in maande lijkse vergadering bijeen. Er zal een film worden vertoond over het Suri naamse Paramaribo met een terugblik op de resultaten van de NCRV-actie „4 X Z.N.". De toelichting wordt verzorgd door ds. Sijthoff. RHENEN Ik dacht dat het nood zakelijk was om een toelichting te ge ven op de politieke bijeenkomst van afgelopen vrijdagavond in hotel „De Stichtse Oever", aldus de heer A. Jan sen, fractievoorzitter van de VVD in de Rhenense gemeenteraad, één van de afgevaardigden, die op het politiek appel ontbraken. „Waarom was de WD vrijdag avond in de Stichtse Oever niet verte genwoordigd? Om vóór die datum commentaar te leveren zou de politie ke informatie de jongeren hebben kun nen beïnvloeden. Dat zou ik van mijn kant niet erg fair gevonden hebben. Het principe spreekt mij toch wel aan. Ik ben er nog niet van overtuigd dat er belangstelling is bij de jongeren, ge zien de ervaring die ik heb opgedaan bij het tot stand brengen van de jeugd- gemeenteraad. Met zeer veel moeite hebben we toen een klein aantal jon geren weten te interesseren. En u weet de afloop. Na een paar maanden was de jeugdgemeenteraad opgeheven. Ik vind het beslist niet jammer om me voor de installatie van deze jeugd gemeenteraad ingezet te hebben. Op een andere plaats heb ik toch gemeend te moeten waarschuwen, daar 'n organi serende partij zich 'n mislukking van een politiek jongerengesprek beslist niet mag veroorloven. Gezien de erva ring die ik had, meende ik hierop te moeten wijzen. En ik heb daarbij ge zegd: als u 10 pet. van de 200 jongeren, die u denkt te benaderen, op een bij eenkomst krijgt, dan mag u beide han den dicht knijpen. Ik geloof, dat ik op het ogenblik niets te veel gezegd heb. Een dergelijke poli tieke voorlichting, waaraan maar enke le politieke partijen deelnemen, zou een begrip kunnen zijn van een stembusak koord in Rhenen. U weet sommige poli tieke partijen steunen soms nog wel eens heel sterk tegen elkaar aan. Maar ik pas er op het ogenblik voor, voor een politiek karretje te worden gespannen. Geboren: Gerrit Jan Catharinus, z.v. G. J. Lodder en C. Kampert; Cornelis Jo hannes, z.v. S. Roseboom en J. Bos, Vee nendaal; Johannes Jacobus, z.v. H. Bit ter en P. van der Pol, Eist; Jacoba Aar- dina, d.v. C. Roseboom en J. A. van Ewijk Berend Jan, z.v. M. J. ter Haar en L. Stuivenberg, Veenendaal; Vincent Mar cel, z.v. G. Heikamp en J. C. van Ma nen, Veenendaal; Jan, z.v. M. C. van den Berg en A. van Welij. Gehuwd: C. H. van Doorn, (23), te Veenendaal en A. van Harn, (23), te Rhenen. Overleden: E. van Kralingen, (39), e.v. A.van der Kooij, Veenendaal; N. Rijk- se, (88), geh. gew. met G. J. van Esse- veld. Elders Overleden: te Wageningen: W. A. P. F. Rikkert, (71), e.v. M. F. Breen; te Wageningen: G. C. van Schaik, (70) e.v. A. L. Hansen. VEENENDAAL Het ARP-staten lid, de heer Van de Sluis, spreekt van avond in de kleine zaal van Sola Fide voor de Veenendaalse afdeling van zijn Partij. Onderwerp is: „De Provinciale Staten, waar hebben we ze voor?". Om die zelfde reden heb ik in het ver leden wel eens eerder neen moeten zeg gen. Maar 18 maart zullen we het we ten, hoe men er in Rhenen over denkt", aldus de fractievoorzitter van de VVD in de Rhenense gemeenteraad. ARNHEM De winter is voor de Gelderse werkgelegenheid minder hard aangekomen dan gewoonlijk. Het aantal werklozen daalde van 2,1 naar 2 pet. Daarmee waren 6250 man zonder werk. Het aantal buitenlandse arbeiders steeg opnieuw tot ongekende hoogte. Eind fe bruari waren in Gelderland 5500 bui tenlanders werkzaam, waarbij de Ita lianen niet eens meer zijn meegeteld. Ook 360 vrouwelijke gastarbeiders heb ben werk in Gelderland. De spanning op de arbeidsmarkt duurt voort. Er zijn ruim 6700 vacatures, waarbij vooral de metaalnijverheid de kroon spant: 2700 aanvragen. Alleen Nijmegen (3,3 pet.), Arnhem (2,4 pet.), Doetinchem (2,3 pet.) en Zaltbommel (2,3 pet.) kwamen boven het provinciaal gemiddelde. ECHTELD Tenny van de Berg, de opgewekte leidster van de j gymnastiekvereniging VOLO, is een van de w0nige vrouwelijke judo- j ka's in ons land., die een zwarte j band heeft behaald. Ze geeft al ge- ruime tijd judoles aan een sport- s school in Ede. Het is haar grote i wens ooit nog eens in wedstrijden uit te komen, maar nog steeds is j er geen judo-competitie voor dames, j Vandaar dat Tenny aan veel ju- do-demonstraties meewerkt. Bin- j 5 nenkort gaat ze haar kunnen tonen j in Praag. Daar wil ze uiteraard de j Nederlandse kleuren zo hoog mo-1 gelijk houden. De Reüniecommissie 22 R.I, van oud- strijders van het voormalige 22e Regi ment Infanterie heeft van de minister van Defensie toestemming verkregen tot het houden van de 4e reünie in de oude garnizoensplaats te Ede (Gld.). De datum is gesteld op zaterdag 6 juni 1970. Degenen die zich nog niet hebben gemeld of in de loop der jaren zijn verhuisd, worden verzocht zich in ver binding te stellen met het secretariaat C.D. Tuinenburgstraat 68 te Rotterdam 3026, tel.: 010-377134 of de telefoonnum mers 010-15047 of 010-191758 respectie velijk penningmeester en voorzitter. DEN HAAG De „jeugdige" afsplit sing van de PvdA, Democratische So cialisten '70, heeft de nieuwe partij la ten inschrijven in de kiesregisters van een stuk of vijftig gemeenten. Daaronder zijn Eindhoven, Zeist, Lei den, Gorkum, Rotterdam, Apeldoorn en Amsterdam. In Gorkum komt de partij bij de raadsverkiezingen uit met lijst 1. In een aantal gemeenten komt DS'70 uit bij wijze van proef. In feite mikt de partij op de Kamerverkiezingen van 1971. Intussen wordt gewerkt aan een partijprogram. TIEL In een woedeaanval heeft de 62-jarige J. v.d. P. zondag tegen het middaguur de ruiten van acht wonin gen in de Hofstraat niet een bjjl inge slagen. De man, die dronken was, had zich kwaad gemaakt, omdat enkele jon gens met sneeuwballen zijn huis beko geld hadden. Nadat de politie hem de bijl afgeno men had, is hij meegenomen naar het politiebureau, waar hij gekalmeerd werd. OCHTEN De jaarlijkse contact avond van De Sportvisser wordt vrijdag in het dorpshuis Centrum gehouden. Het cabaretgezelschap De Zonzoekers uit Utrecht verzorgt een gevarieerd programma. Verder bestaat er gelegen heid deel te nemen aan het bingospel. Op muziek van The Twinkle Stars uit Afferden kan er na afloop een dansje worden gemaakt. De avond, die toegan kelijk is voor leden met introducés, begint om acht uur. ADVERTENTIE Bij elkeBoldoot deodorant nu een aantrekkelijke oude prent (25 x 35 cm) uit de twintiger jaren. Helemaal gratis! Er zijn 5 ver schillende prenten. Stuur het gou den zegel (op elke deodorant) met uw naam en adres op een briefkaart aan Boldoot, Postbus 8068, Amsterdam. U ontvangt de prent van uw keuze per omgaan de thuis. Vraag inlichtingen bij drogist of parfumerie. KERK-AVEZAATH Mevrouw Termeer-van Valburg, het enige vrou welijke raadslid van Zoelen, heeft gisteravond wederom bewezen haar meningen niet onder stoelen of ban ken te steken, ook al heeft ze het daar tussen al die mannelijke bestuurders niet gemakkelijk. Ze heeft echter ook duidelijk laten merken, dat hoewel ze graag in de oppositie gaat ze beslist niet ge kwalificeerd wil worden als een Dolle Mina. PvdA-er H. van de Burg heeft dat eigenlijk ontdekt. Toefi mevr. Termeer bij de benoe ming van een onderwijzeres voor de openbare lagere school in Zoelen op merkte, dat zo'n onderwijzeres weieens spoedig een baby zou kunnen krijgen en dat die mogelijkheid het schoolle ven een tikkeltje in de war kon stu ren, zei de heer Van de Burg: „Dus u bent zeker geen Dolle Mina...". Daarvóór had burgemeester Van Beekhoff trouwens al laten horen: „Ik sta achter de Dolle Mina's. We le ven nog teveel in een mannengemeen schap Nadat mevrouw Temeer haar ang stige voorgevoelens kenbaar had ge maakt, was er nog iemand die iets over de „pil" opmerkte. De heer Van Beekhoff vatte het schertsend zo sa men: „Ze moet dus binnen twee jaar niet trouwen, althans geen kind krij gen...". Mej. C. J. van Emden om wie het allemaal ging, hoeft overigens ner gens hartzeer van te krijgen. Ze werd ondanks enkele balorige raadsleden toch in vaste dienst aangenomen. ADVERTENTIE 3Registered Trade Mark

De Vallei | 1970 | | pagina 3