Minister wordt bedolven onder lege beurzen en versleten portefeuilles Biesheuvel doet D '66 ernstige verwijten „Met hen in geen geval stemhus- akkoortT Mini-demonstratie bij aula Ook in Nederland goedkope elpee's „Wagemngen" maakte ir. A. H. Boerma eredoctor Voor bezetting 4 weken voor ASVA-praeses Duitse priesters vallen eigen episcopaat af VRAGEN OVER „IJSSELDAM" D'66 tikt Schmelzer op de vingers ..Nederland overstroomd met inferieur importschoeiseP' Optimistische verwachtingen van C.H.U. Pedagogisch Instituut: noodtoestand door toeloop van studenten Dit jaar start ontginning Zuid-Flevoland Nieuwe auto brandstof RICHTLIJNEN WOONRUIMTE. VERDELING WEKKEN IN RANDSTAD WEERSTAND Oost west thuis slechtst BEGINSELLOOS PRAGMATISME Pop en Bach voor f 6,95 Kritiek op slechte schoenen Arjos wil boycot ministersavond IN BRIEF AAN MGR. ALFRINK „VERDOEZELING" Vonnis Hiltermann niet in strijd met Europese conventie Motor gaat langer mee F.A.O.-DIRECTEIJR GEËERD REMMEND VOEDSELPROBLEEM AUTOBOTSING BIJ GRAAFSE BRUG EIST EEN DODE DINSDAG 10 MAART 1970 LEEUWARDEN De Friese boe- renstandsorganisaties gaan de minis ter van Landbouw 24 maart bedel ven onder lege portemonnees en lege portefeuilles. Zij zullen per post (met voldoende postzegels er op) naar de residentie worden ge stuurd. De boeren willen de minis ter hiermee wijzen op de, volgens hen, onrechtvaardige belastingdruk. Het hoofdbestuur van de Friese Maatschappij van Landbouw zegt in een communiqué, dat de zelfstandi ge ondernemer z\jn inkomen niet volledig consumptief kan besteden, aangezien uit zijn inkomen tevens de nodige investeringen moeten worden gedaan, aanvullende oudedagsvoor zieningen moeten worden getroffen en de hogere lasten, voortvloeiend uit de verschillende verzekeringen tegen ziekte en dergelijke, moeten worden opgebracht. Door de dalende opbrengstprijzen en de over de hele lijn stijgende kosten zijn zeer veel landbouwbe drijven in zo ernstige financiële moeilijkheden gekomen, dat zeer spoedig maatregelen moeten worden genomen, aldus het communiqué. De Friese Maatschappij van Land bouw en het actiecomité zullen ook andere organisaties en groeperingen benaderen. 55 HARDENBERG De AR-partij zal onder geen enkele voorwaarde een stem busakkoord aangaan met de politieke partij D'66. ..Daar is geen sprake van. Integendeel met open vizier zullen wij deze partij bij de komende Kamerver kiezingen bestrijden en het zal er fel aan toe gaan". Aldus mr. B. W. Biesheu vel, de AR-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, op een verkiezingsbijeen komst, gisteravond in Harden berg. UTRECHT De a.r. jongerenorgani satie Arjos is er tegen, dat vrijdag op een verkiezingsbijeenkomst in Utrecht drie ministers zullen spreken. Het gaat om de ministers Klompé KVP, Udink CHU en Bakker ARP. De Arjos vreest dat daardoor de lan delijke politiek gaat overheersen en dat de provinciale politiek, die toch al mi nimale belangstelling heeft, onder tafel wordt geschoven. Zij zal adviseren de vergadering te boycotten als de opzet ervan niet wordt veranderd. MüNCHEN Een „solidaire priester- groep" uit het aartsbisdom München- Freising heeft in een brief aan kardi naal Alfrink en de Nederlandse bis schoppen felle kritiek geleverd op de verklaring van 19 februari, waarin het Westduitse episcopaat zich uitsprak voor handhaving van het priesterlijk celibaat. „Uw hoop om ten minste bij enkele Duitse bisschoppen goede wil aan te treffen en begrip Voor uw huidige si tuatie, is helaas niet verwezenlijkt", al dus de priesters in hun brief. Hun epis copaat had verzuimd de bevoegde theo logen te raadplegen, en de meningen en verzoeken van een niet-onaanzienlijk deel der priesters leken „eenvoudigweg genegeerd". Het was onder die omstan digheden „niet verwonderlijk, dat geen enkele solidariteit kon worden opge bracht met de bisschoppen en de kerk in Nederland, hoewel de problemen, die zich bij ons voordoen, gelijksoortig zijn aan de uwe". DEN HAAG Staat minister Beer- nink nog altijd op het standpunt dat de annexatie van de Rotterdamse wUken Hoogvliet, Alexanderpolder en Om moord niet zal plaats vinden voordat de Statengeneraal hebben beslist over de nieuwe structuur van Rijnmond? Dit vragen de Tweede Kamerleden Laban en Lems (PvdA) aan minister van Binnenlandse Zakfen. Zij wijzen de bewindsman erop, dat het advies van Gedeputeerde Staten om Alexanderpolder en Ommoord met Ca- pelle aan de IJssel samen te voegen tot de nieuwe gemeente IJsseldam grote onrust onder de bevolking van deze stadswijken heeft veroorzaakt. Mr. Biesheuvel noemde de partij De mocraten '66 een on-Nederlandse partij en een Nederlands verschijnsel, omdat de partij D'66 niet uitgaat van enig be ginsel, doch van het pragmatisme. De AR-fractievoorzitter hield zijn gehoor voor, dat de partij Democraten '66 een groot gevaar inhoudt, zeker wanneer het pragmatische de overhand zou krijgen in de politiek en zeker ook wanneer men de politiek slechts puur zakelijk zou willen benaderen. Mr. Biesheuvel waarschuwde zijn ge hoor tegen 'D'66, omdat deze partij, zo zei hij letterlijk, de politiek ontwikkelt en uit de politiek het geestelijk funda ment haalt. De AR-fractievoorzitter wierp de ge dachte (van mr. W. J. Geertsema, de VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer) van de hand om gezamenlijk met KVP, ARP, CHU en WD met de Democraten '66 een stembusakkoord aan te gaan. Hij uitte kritiek op het feit, dat mr. Géertsema over zijn idee geen overleg heeft gepleegd, noch met Schmelzer of Mellema, noch met Bies heuvel, de fractievoorzitters van de overige regeringspartijen naast de WD. „Dat was blijkbaar niet nodig", aldus mr. Biesheuvel. Hij constateerde dat mr. Geertsema op eigen houtje zijn ge dachten heeft gelanceerd en zo merkte hij op hij zal er wel partijpo litieke redenen voor gehad hebben. Het sluiten van een stcmbusakkoord tussen de ARP en de partij Democraten '66 zou, naar de mening van mr. Bies heuvel, betekenen, dat er sprake zou zijn van verdoezeling. „Ik zie geen re denen om vriendelijk te zijn, zoals mr. Geertsema, tegenover D'66," aldus mr. Biesheuvel. Hij wees op nog een gevaar van deze partij, te weten de weigering tot sa menwerking met andere partijen. Mr. Biesheuvel noemde de kracht van de Nederlandse politiek juist de samen werking en het overleg tussen minder heidspartijen en dat grote goed wordt, zijns inziens, door de opstelling van D'66 doorkruist. De AR-fractievoorzitter uitte ook kritiek op de Politieke Partij Radicalen, die, zo zei hij, „bijna afstand heeft ge daan van het zijn van zelfstandige par tij". Mr. Biesheuvel noemde de PPR een satelliet van de Partij van de Ar beid. In zijn rede, waarin hij grote aan dacht schonk aan de principiële achter gronden van de AR-partij, wees mr. Biesheuvel het houden, van vervroegde verkiezingen af als zich bij de komende statenverkiezingen politieke aardver schuivingen zouden voordoen. „Wij wensen die verkiezingen niet", aldus mr. Biesheuvel. Hij noemde het onjuist om met een dergelijke gedachte te spelen. Mogelijk zou over een dergelijke suggestie, zijns inziens, in de Tweede Kamer eventueel een openbaar debat kunnen worden ge houden, waarna het kabinet zelf zou moeten beslissen. Mr. Biesheuvel besloot zijn betoog door afstand te nemen van de recente kritiek op het kabinet-De Jong, onder meer jl. zaterdag tot uiting gebracht door de Arjos-voorzitter H. A. de Boer. „Het kabinet heeft er recht op het werk af te sluiten", zo merkte hij op. „Er moet wel heel veel gebeuren, wil dat niet mogelijk zijn", aldus mr. Bies heuvel. DEN HAAG „Het arrest van het Amsterdamse gerechtshof, waarbij mr. G. B. J. Hiltermann werd gelast te her roepen dat „De Volkskrant anti-semi- tisch", althans anti-Israël zou zijn, is niet in strijd met artikel tien van de Europese conventie van de rechten van de mens, inzake de vrije meningsui ting". Dit is het oordeel van de procureur- generaal bij de Hoge Raad der Neder landen. Hij gaf dit oordeel op verzoek van minister Polak van Justitie. Deze citeerde de procureur-generaal in zijn antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Roethof (PvdA) over de be wuste uitspraak van het Amsterdamse hof. Het arrest, aldus de p.g., legde de ge daagde slechts de plicht op om in het kader van een bepaalde uitzending me dedeling te doen van het oordeel van het hof. Enig gebod of verbod omtrent uiting van eigen meningen houdt het arrest niet in. BREDA In het St. Ignatius-zieken- huis in Breda is overleden de 23-jarige mevrouw A. P. van Beurden-H. uit Et- ten-Leur, die zondagmiddag in Zeven bergen met haar personenauto tegen een boom was gereden. Haar echtgenoot die bij haar in de auto zat, liep lichte verwondingen op. AMSTERDAM Eind april zal de nieuw opgerichte Music For Pleasure Nederland NV in Nederland, Frankrijk en België in navolging van Groot-Brit- tannië en Australië goedkope langspeel platen op de markt brengen, die in ons land 6.95 gaan kosten. De NV is opge richt door twee Britse reuzen op het ge bied van de massa-communicatie, de EMI, die op het gebied van de elektro nica, ontspanning en grammofoonpla ten een jaaromzet van 200 miljoen pond heeft en de International Publishing Corporation, uitgeefster van onder meer de Daily Mirror met een jaarom zet van 170 miljoen pond. De Nederlandse NV heeft een gestort kapitaal van 450.000,-. „Maar we be schikken over aanmerkelijk meer geld", zo zei de nieuw benoemde directeur van de NV. de heer F. Siebelder, op een in Amsterdam gehouden persconferentie. Hij deelde voorts mede, dat de lang speelplaten in Europa niet alleen via de platenwinkels, maar ook in een hele reeks andere verkooppunten zoals su permarkten, krantenzaken, boekhan dels, sigarenwinkels, warenhuizen en benzinestations verkocht zullen worden Naar zijn mening namelijk kunnen grammofoonplaten verkocht worden net als pakjes waspoeder. Het streven van de NV is om op de Europese markt een marktaandeel van vijftien procent te veroveren. Dat cij fer is gebaseerd op de ervaringen in Groot-Brittannië, waar de firma al vier jaar bestaat en nu 7 miljoen platen per jaar verkoopt, dat is 16 pet. van de to tale elpee-markt. In Australië werd het merk in oktober 1968 uitgebracht en daar werden in het eerste jaar al 2, miljoen platen verkocht. De eerste lijst van zestig platen, die op 30 april worden uitgebracht, omvat een repertoire van pop-muziek tot Tsjaikofski en van jazz tot Bach. DEN HAAG D'66 heeft de politie ke leider van de KVP, drs. Schmelzer, erop gewezen dat hij op een verkie zingsbijeenkomst in Zevenaar een ver keerd beeld heeft gegeven van voor stellen van een werkgroep van D'66 voor een bevolkingspolitiek. Hoewel drs. Schmelzer zei nog geen kennis te hebben genomen van de voor stellen, wekte hij toch de indruk dat D'66 voorstander zou zijn van verplich te sterilisatie. In de voorstellen werd gepleit voor een goede voorlichting, ten behoeve van een stabilisatie van het bevolkingstal. De partij heeft nu nadey laten weten dat zij onder geen enkele voorwaarde zal instemmen met verplichte sterilisa tie of enige andere vorm van dwang ten aanzien van de gezinsgrootte. Aan drs. Schmelzer is een exemplaar van de voorstellen toegezonden. UTRECHT „Nederland wordt de laatste jaren overstroomd met inferieur importschoeisel. Een groot deel hiervan bestaat wel uit voorwerpen, die op een schoen lijken, maar die in de verste verte niet voldoen aan de eisen van goede schoenen. Het resultaat zijn KLAASWAAL CHU-fractieleider J. T. Mellema zei gisteravond in Klaas waal (Hoeksche Waard) dat hij van de komende Statenverkiezingen meer ver wacht dan de in Kamerzetels uitge drukte twaalf zetels, die de CHU thans bezit. Hij zag in een samenwerking van de CHU met de ARP en de KVP de moge lijkheid van een stabiliserende factor in de politiek. Deze partijen zullen naarstig zoeken naar een gemeenschap pelijke stellingname waar het de hoofd punten van het politieke beleid betreft. UTRECHT De raad van het Peda gogisch Instituut van de Utrechtse rijks universiteit noemt, in een open brief aan de curatoren, de situatie op het in stituut „hopeloos". De toeloop van het aantal eerste jaars-studenten in de opvoedkunde is de laatste jaren zo sterk gestegen dat er een „noodtoestand" is ontstaan. In 1967 was het aantal eerstejaars 127, in de twee daaropvolgende jaren 176 en 243 en dit najaar worden 325 eerstejaars verwacht. De Instituutsraad schrijft dat de toe stand uitermate precair blijft ook al worden meer personeelsposten, ruimten en geld toegewezen. Daarbij komt dat de herstructurering van de universiteit een zo snelle uitbouw niet toelaat. DRONTEN De Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders zal dit jaar op grote schaal beginnen met de ontginning van Zuidelijk-Flevoland. Oostelijk-Flevo- land zal, voor wat de ontginning be treft, naar het tweede plan worden ge schoven. De ontginning van Zuidelijk-Flevo land zal dit jaar plaatshebben op twee fronten: het gebied bij Huizen, ten noorden van de Eemmond (dat straks zal dienen om de overloop uit het Gooi op te vangen) en de streek ten zuiden van de Knardijk bij het Veluwemeer. De Rijksdienst voor de IJsselmeerpol ders heeft in 1969 3,6 miljoen gulden uitgegeven voor recreatiedoeleinden in Oostelijk-Flevoland, dat in 1969 veel bezoekers trok. Van 1 januari 1967 tot 1 januari 1969 is er in de plannen onge veer tweeduizend ha grond bijgekomen voor recreatie. Het betreft hier voorna melijk landbouwgronden, waarvan de bestemming werd gewijzigd en die nu als recreatiegebied worden aangemerkt. In Zuidelijk-Flevoland zal een derglij- ke wijziging in de toekomst wellicht nog sterker gaan spelen. doorgezakte, misvormde en zieke voe ten." Dit zei de heer Stöckschen, voorzitter van de stichting „Het schoenmakersgilde". Hij toonde zich ver ontrust, dat ook Nederlandse fabrikan ten de neiging tonen een goedkoop pro- dukt te vervaardigen om de concur rentie van het buitenland aan te kun nen. Hij vroeg om de instelling van een officieel kwaliteitsmerk, waarop het materiaal van de schoenen staat ver meld. „Duizenden paren schoenen wor den als prima lederen schoenen ver kocht, terwijl ze geen gram leer bevat ten. MELBOURNE De Victorian Gas and Fuel Corporation te Melbourne heeft bekendgemaakt dat een onderaf deling van deze maatschappij, de Hea- tane Gas, in de staat Victoria een nieu we brandstof voor auto's aan de markt gaat brengen. Proeven met de nieuwe brandstof, een soort vloeibaar petroleum gas (lp- gas) zouden in de Verenigde Staten zijn genomen. De nieuwe brandstof zou er goed voor zijn dat de motor driemaal zo lang meegaat en tevens bijdragen tot het schoner houden van de lucht. Bo vendien zou zij de helft kosten van benzine, en de motoren zouden er veel zuiniger op lopen. Maar de motoren zullen ervoor moeten worden omge bouwd, hetgeen ongeveer 250 Australi sche dollars (280 Am. dollars) per stuk kost. WAGENINGEN Ir. A. H. Boersma, directeur-generaal van de voedsel- en land bouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO), heeft gisteren het eredoctoraat in de landbouwwetenschappen van de Senaat van de Landbouwhogeschool te Wageningen ontvangen. Als promotor trad op prof. dr. R. A. J. van Lier, hoog leraar in de embirische sociologie en sociografie'van de niet-westerse gebieden. De erepromotie had plaats tijdens een openbare vergadering van de Senaat ter gelegenheid van de 52e dies natalis. Tijdens de inauguratie werd rondom de aula van de Land bouwhogeschool door een klein groepje studenten gedemonstreerd met borden, waarop het woord Honger" stond vermeld. Zij maak ten propaganda voor het jeugdcon- gres over het wereldvoedselvraag- stuk. Prof. Van Lier memoreerde, dat de Senaat van de Landbouwhogeschool het eredoctoraat aan ir. Boerma heeft ver leend wegens zeer uitstekende verdien sten bij de verbetering van de wereld- landbouw, in het bijzonder in de ont wikkelingslanden en de verbetering van de wereldvoedselsituatie. Het gaat hier om zaken, waarvan de toekomst der wereld onmiddellijk af hangt. In de ontwikkelingslanden leeft meer dan de helft van de wereldbevol king; een groot gedeelte heeft voedsel gebrek. Aangenomen mag worden, dat de be volking van deze gebieden gedurende de komende twee decennia met onge veer 75 procent zal toenemen. Dit houdt in, dat de voedselproduktie een gelijke groei zal moeten doormaken, wil het gebrek in de wereld geen catastrofale omvang aannemen. De voedsel- en landbouworganisatie acht een groei van 140 procent in de jaren tot 1985 noodza kelijk: een toeneming van 3,9 procent per jaar. De groei heeft in de laatste zes jaren 2,7 procent bedragen; er is dus verbetering, maar deze moet op grond van het voorafgaande verder worden versneld. In vele landen is echter geen of ge brekkige vooruitgang gemaakt met de verbetering van politieke en sociale omstandigheden: een ernstige rem op een vrije ontplooiing van de landbouw. Ook remmend werkt een stagnerende groei van de wil der rijke landen tot hulpverlening. De volken moeten in de eerste plaats zelf de strijd aanbinden tegen het ge brek en vechten voor een beterbestaan, brek en vechten voor een beter bestaan, maar de FAO is het lichaam dat op het menlijke wil der volken om deze strijd te leveren in de meest kwetsbare sector, de landbouw, tot uitdrukking brengt. Ir. Boerma heeft bij de FAO van het begin af een prominente plaats be kleed. De meest opvallende taak werd hem toegewezen in 1962, toen hij werd benoemd tot uitvoerend directeur van het wereldvoedselprogramma. Hij werd hierdoor verantwoordelijk voor de An- tihongeractie. In 1968 volgde zijn be noeming tot directeur-generaal van de FAO, een van de moeilijkste taken en een die niet vrij is van dramatische as pecten. Volgens prof. Van Lier, heeft ir. Boersma getoond werkkracht en vol harding aan een realistische kijk op de dingen te verbinden, samengaand met een diepgaande kennis van het interna tionale bestel en de vraagstukken van de landbouwontwikkeling. Deze capaci teiten zouden echter niet tot hun recht zijn gekomen zonder zijn grote organi satorische en vooral diplomatieke ga ven. Dr. Boerma maakte in zijn dank woord van de gelegenheid gebruik om een korte uiteenzetting te geven om trent het wereldvoedselvraagstuk en de fundamentele rol, die de landbouw speelt in het internationale streven naar een meer evenredige verdeling van de welvaart in de wereld. Het alles overheersende vraagstuk, waarvoor wij ons vandaag geplaatst zien, is dat wij tot dusver er niet in zijn geslaagd de bestaande kloof tussen arm en rijk in de wereld te overbruggen. Deze situatie geeft in de arme landen aanleiding tot grote ontevredenheid van de bevolking en sociale onrust op een schaal, die gemakkelijk kan uitgroeien tot een ernsige bedreiging van de we reldvrede. Weliswaar is het gevaar van acute hongersnood zoals dat enige jaren, vooral in India, maar ook in andere de len van de wereld dreigde, voorlopig bezworen en wellicht voorgoed afge wend. Dit betekent echter niet, dat wij nu op onze lauweren kunnen rusten. In tegendeel, de uiteindelijke strijd om onze positie te consolideren en een blij vende vooruitgang te boeken, staat ons nog te wachten. Een gematigd optimis me is in dit opzicht volgens dr. Boerma gerechtvaardigd. Een probleem dat nog grote zorgen baart in de ontwikkelingslanden, spe ciaal in de landbouwsector, is de toene mende werkloosheid het kernpro bleem van de gehele economische en Dr. Boerma met zijn bul. sociale ontwikkeling van de zogenaam de derde wereld. Honger en ondervoe ding vinden n.l. hun oorsprong niet in de eerste plaats in het niet beschikbaar zijn van voldoende voedsel in deze lan den zelf of elders, noch in onze capaci teit om meer voedsel te produceren, maar in de heersende armoede en het daaruit voortvloeiende gebrek aan koopkracht van de bevolking. Sprekende over de Landbouwhoge school, waarvan de naam thans, volgens dr. Boerma, overal ter wereld bekend is en een hoge reputatie geniet, richtte de nieuwe doctor zich tot de huidige stu dentengeneratie. „Ondanks het feit, dat enkelen onder hen meenden, dat al die beraadslagingen van de oude garde „niets om het lijf hebben", blijkt toch de overgrote meerderheid een verras send grote belangstelling te hebben voor de internationale vraagstukken van vandaag, niet het minst voor die van de landbouw en de wereld. Het is bemoedigend, dat zij actief deel wensen te nemen aan het ontwikkelingsproces." AMSTERDAM De Amsterdamse politierechter, mr. G. H. Nomes, heeft de voorzitter der ASVA, de 26-jarige student in de psychologie Johan Mid dendorp, voor zijn deelneming aan de bezetting van het Maagdenhuis, vorig jaar mei, terzake van lokaalvredebreuk veroordeeld tot vier weken gevangenis straf onvoorwaardelijk. De politierechter legde hem deze ge vangenisstraf op omdat Middendorp „als voorzitter van de ASVA een grote re verantwoordelijkheid droeg dan elke andere bezetter" aldus motiveerde hij de straf. De officier van justitie, mr. J. J. Ab- spoel, had een boete van f 200,- geëist, de straf die het Amsterdamse gerechts hof in hoger beroep aan de Maagden huisbezetters heeft opgelegd. De officier conformeerde zich aan het arrest van het Hof in de zaak tegen de studentenleider Ton Regtien, waarbij het Hof buiten beschouwing heeft ge laten of deze een bijzondere rol bij de bezetting heeft gespeeld. De ASVA-voorzitter moet nog met GRAVE Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's zijn maan dagavond op Rijksweg 55 bij de Maas brug te Grave een dode, een zwaar- en een lichtgewonde gevallen. Omgekomen Is een 21-jarige jongeman, Aaiders ge heten uit Nijmegen. Een der wagens reed vermoedelijk te hard en hield bo vendien niet voldoende rechts. ELST In Eist kwam maandagmid dag de 17-jarige Th. W. H. Besselink om het leven, toen hij bij een kruispunt met zijn bromfiets werd aangereden door een naast hem rijdende vrachtau to, die rechtsaf sloeg. zijn raadsman, die tot vrijspraak heeft geconcludeerd, overleggen of hij van het vonnis in hoger beroep zal gaan bij het gerechtshof. DEN HAAG Een enquête van de Nationale contactcommissie voor ge- zinsbelangen (Gezinsraad) heeft uitge wezen, dat het overgrote deel van de gemeenten in de Randstad met meer dan twintigduizend inwoners tegen de richtlijnen voor de woonruimteverde ling is. Van de 38 gemeentebesturen, die op de enquête reageerden, hebben er der tig ontheffing van de richtlijnen ge vraagd. Amsterdam, Amstelveen, Zaandam en Haarlemmermeer hebben samen meer dan 25.000 geregistreerde woningzoe kenden; Den Haag met Rijswijk, Voor burg, Leidschendam en Wassenaar ruim 21.000; Rotterdam, Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis ruim zeventiendui zend. Utrecht en De Bilt hebben samen negenduizend woningzoekenden inge schreven. In de 38 onderzochte gemeenten zijn in totaal 113.268 mensen ingeschreven. Het werkelijke aantal is uiteraard veel groter, aldus het rapport van de Ge zinsraad, Terwijl de fabrikan tenfamilie Van Eek uit Dordrecht in Spanje met vakantie is, hebben indringers haar hele villa overhoop gehaald. Ze rukten lichtkronen uit het plafond en gooi den kristal kapot. Ook het t.v.-toestel werd aan diggelen gesmeten. Ook bevuilden ze de badka mer met cosmetica. In de keuken draaiden ze de kraan ópen en slo ten de afvoerbuis af. Binnen de kortste keren kwam de keuken blank te staan. Ook trapten ze deuren kapot en vernielden ze schilderijen. Ze hebben zelfs geprobeerd brand te stichten. Van de da der (s) ontbreekt nog elk spoor.

De Vallei | 1970 | | pagina 9