Britse wet wil onderscheid in harde en zachte drugs Prins temidden der monniken President van India voor de rechter VANDAAG GEEN ROEEN ISRAËL: LAAT JODEN IN RUSLAND VRIJ Bourguiba jr. wil gesprek Israël en Arabieren Over de grenzen Losser wat neemt u? Kreta beducht voor hippie- conores Jacht op een onbekende" duikboot Erie Stanley Gardner f Strengere straf voor handelaren dan voor gebruikers Actie van Basken tegen Tinbergen Staking in het Yaticaan Wet op Joodse nationaliteit Irak akkoord met Koerden VI iegtuigka pers in Wenen veroordeeld Trein niet bommen ontspoord Ex-nazi's steunen Arabieren Meteen plaat vindt iedereen z'n draai STRENGE CONTROLE OP ARTSEN Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altijd raak Arabieren «aan in Duitsland door D We re 1 d «odsdien sten eonfereren DONDERDAG 12 MAART 1970 NIEUW DELHI De Indiase presi dent Venkata Giri zal persoonlij^ voor het hoogste gerechtshof in Nieuw Delhi verschijnen, wanneer daar twee klach ten worden behandeld tegen zijn uit verkiezing tot president. Giri wordt in de klachten verweten door corruptie aan de macht te zijn gekomen. Het is nog nooit voorgekomen dat een president in India persoonlijk voor de rechter is verschenen. Giri kan volgens de eerste berichten rekenen op 58 ge tuigen decharge onder wie zich ook eerste minister mevrouw Indira Gandhi bevindt. Het vooronderzoek in de zaak Is reeds begonnen doch het is nog niet bekend wanneer de president zelf zal verschijnen. De twee klachten zijn opgesteld door 31 leden van het parlement die beweren dat tijdens de verkiezingen met mede- ADVERTENTIE Want ze zijn allebei even goed. Allebei zo fris als fruitl Lekkerl weten en goedkeuring van Giri een pamflet is verspreid, waarin beschuldi gingen werden geuit aan het adres van Giri's voornaamste tegenstrever, de of ficiële kandidaat van de Congrespartij Neelam Reddy. Reddy werd door Giri met klein verschil verslagen. Het deponeren van de twee klachten voor de rechter is rechtstreeks terug te brengen tot het conflict dat in juli van het vorig jaar reeds binnen de in India regerende Congrespartij ontstond, tus sen enerzijds mevrouw Gandhi en an derzijds het partij-apparaat (het z.g. syndicaat). Mevrouw Gandhi toonde zich namelijk een fel voorstandster van nationalisatie van de banken in India en slaagde erin, tegen de wens van het partij-apparaat, haar standpunt door te drukken. Het partij-apparaat zon op wraak en wist enige weken later mevr. Gandhi een nederlaag toe te brengen, door de rechtse Reddy officieel kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen. Hoewel het presidentschap tot dan toe slechts een representatieve functie had ingehouden, werd de keus van de nieu we president belangrijk omdat er een zodanige wijziging was aangebracht, dat hij voortaan de premier zou benoe men. Als Reddy zou worden gekozen, zou hij dus in stpat zijn Indira Gandhi te ontslaan. Mevr. Gandhi weigerde daarom steun aan Reddy te verlenen, en stelde zich geheel op achter de onafhankelijke kandidaat Giri. En wellicht dank zij deze steun kwam Giri later als over winnaar uit de bus te voorschijn. BILBAO Baskische studenten van de universiteit van Bilbao hebben een luidruchtige protestactie gehouden, toen aan de Nederlandse Nobelprijswinnaar prof. dr. J. Tinbergen een ere-doctoraat werd verleend. Ongeveer 500 studenten bezetten de hal van de economische fa culteit, riepen om „vrijheid" en onder braken de rede van de ere-doctor. De politie had buiten wachtposten ge plaatst, maar er deden zich geen botsin gen voor. De avond tevoren hadden de studenten prof. Tinbergen een petitie overhandigd, waarin zij hem vroegen het ere-doctoraat niet te aanvaarden wegens „het onderdrukken van de in tellectuelen" door het bewind van Franco. AURORA In de Amerikaanse staat Nebraska is bij de plaats Aurora een goederentrein ontspoord met bommen voor Vietnam. Verscheidene bommen van 340 kg lagen over een afstand van honderd meter langs de spoorlijn ver spreid. Hoewel de bommen niet scherp waren gesteld, bestond gevaar dat zij door een vonk tot ontploffing zouden komen. Daarom kregen de bewoners van Aurora het verzoek binnenshuis te blijven. De scholen zijn gesloten, in af wachting van het opruimen van de bommen. Persoonlijke ongelukken heb ben zich bij de ontsporing niet voorge daan. TEL AVIV Hubert Hallin, de Bel gische secretaris-generaal van de „Eu ropese organisatie van verzetsstrijders", heeft dinsdag op een persconferentie in Tel Aviv verklaard, dat ex-nazi's ac tief steun verlenen aan het „front voor de bevrijding van Palestina" en ook deelnemen aan de terroristische activi teit van de Arabieren in Europa. Een en ander was gebleken uit het on derzoek dat zijn organisatie heeft inge steld naar de activiteit van voormalige en neo-nazi's in West-Europa. Deze mensen, aldus Hallin, steunen de Ara bische terreurorganisaties ook met geld en propagandamateriaal en helpen bij de aanwerving van mensen. A Prins Bernhard te midden van Ti betaanse monniken tijdens zijn be zoek aan een vluchtelingenproject in het cauvery-dal. ADVERTENTIÉ IRAKLION, (Kreta) -r Uit angst dat dit jaar een wereldcongres voor hip pies op Kreta zal worden gehouden, heeft de Grieks-rOrthodoxe kerk op het eiland een protest ingediend bij de Griekse premier. Er doen geruchten de ronde, dat de hippies zullen samenkomen in de Baai van Matala aan de zuidoost kust van Kreta om in april een we reldcongres te houden. Een onophou delijke stroom hippie-achtige jonge ren arriveert sinds vorige maand per boot uit Athene op het eiland. Matala is reeds vijf jaar een verzamel punt voor de reizende hippies, die daar in grotten aan het strand wo nen. Tijdens de zomermaanden groeit de bevolking van Matala tot ongeveer 700 personen. De plaatselijke priester heeft reeds meerdere protesten ingediend, omdat de hippies vaak naakt op de bijna verlaten stranden verschijnen. Boeren en hun gezinnen houden op zondag vaak dagtochten om de naakte hippies te „bezichtigen". De geruchten over het wereldcongres werden voor het eerst ongeveer 45 dagen geleden op het eiland en in Griekenland gehoord. Toch heeft nog niemand het bericht willen be vestigen. De meeste hippies van allerlei natio naliteiten zien er armoedig uit als zij arriveren. Meestal hebben zij geen cent. In Matala is het eten ech ter goedkoop en komt de vis direct uit zee. Tot nu toe heeft de Griekse regering geen maatregelen getroffen hen uit Matala weg te jagen. Zij heeft zelfs reclame gemaakt voor de stranden van Kreta als „een paradijs, waar de vermoeiden eens alle problemen kunnen vergeten". ADVERTENTIE LONDEN Groot-Brittannië heeft een aantal nieuwe wetten op verdoven de middelen geïntroduceerd, die meer gericht zijn tegen de smokkelaars en handelaren dan tegen de gebruikers. In een wetsontwerp dat door de minis ter van Binnenlandse Zaken, James Callaghan, aan het Lagerhuis is over handigd, wordt tevens voor het eerst onderscheid gemaakt tussen de „har de" middelen zoals heroïne en de min der gevaarlijke middelen zoals ma rihuana. Aan de campagnes voor het legalise ren van marihuana in Callaghan tege moet gekomen, door in veel kortere ge vangenisstraffen van marihuana ,dan voor heroïne te voorzien. Onder de huidige wetten kan het be zitten of het gebruiken van zowel ma rihuana als heroïne worden gestraft met maximaal tien jaar gevangenis straf of een boete van 1.000 pond (1.400 dollar) of beide. Handelaren en gebrui kers kunnen dezelfde straf krijgen. Door de nieuwe wet zou smokkel of handel in heroïne met maximaal 14 jaar gevangenisstraf kunnen worden ge straft, terwijl de omvang van de boete door de rechtbank wordt bepaald. Het bezitten van heroïne zou een maximum straf hebben van zeven jaar gevange nis. Het bezitten van marihuana of am- phetaminen zou onder de nieuwe wet met maximaal vijf jaar gevangenis straf worden gestraft. Wel zijn de straffen voor artsen die hun patiënten in meer middelen dan strikt noodzakelijk is voorzien, aanzien lijk verhoogd. Artsen zouden onder de nieuwe wet dezelfde straffen krijgen als de handelaren in heroïne. In Groot-Brittannië is de verslaving aan heroïne altijd al eerder als een me disch probleem, dan als een crimineel probleem gezien. Geregistreerde ver slaafden kunnen het middel kosteloos verkrijgen via hun arts. De verslaving aan heroïne is echter in de laatste tien jaar enorm toegeno men in Groot-Brittannië. Het aantal ge registreerde verslaafden is in die tijd toegenomen van 68 tot 2.736. Het totale aantal, onder wie ook degenen die aan het middel komen op illegale wijze, is waarschijnlijk twee drie keer zo groot. Deskundigen zijn van mening, dat dit gedeeltelijk te wijten is aan een paar artsen die hun patiënten in meer hero ine dan noodzakelijk voorzagen. Deze verkochten het overschot aan de zwarte markt, waardoor weer anderen ver slaafd werden. Het gebruik van marihuana is ook aanzienlijk gestegen. De schattingen van het aantal gebruikers liggen ver uiteen van 30.000 tot 300.000 perso nen. VATICAANSTAD Ook het Vati- caan is (overigens voor slechts korte tijd) getroffen door een staking, toen het personeel van het wereldberoemde Vaticaanse museum weigerde de deuren te openen uit protest tegen een te lage betaling. Een grote menigte toeristen moest daardoor meer dan 90 minuten buiten het massieve gebouw wachten. Pas toen een speciale vertegenwoordi ger van de pauselijke commissie voor Vaticaanstad de stakers had verzekerd dat hij een goed woordje voor hen zou doen, werden de deuren van het mu seum weer geopend. Het protest van de stakers had met name betrekking op een recente salaris verhoging die kleiner was dan ze had den verwacht. Het personeel van het Vaticaan is niet ondergebracht bij een vakbond en het was volgens deskundi gen de eerste keer dat er bij het Vati caan een staking uitbrak. In de Romeinse pers hadden kortgele den berichten gestaan dat er een flinke zwendel aan de gang was met toegangs kaarten van het museum. Er zouden valse kaarten zijn verkocht, waarmee het Vaticaan zou zijn benadeeld tot het enorme bedrag van een miljard lire (1,6 miljoen dollar). Het Vaticaan had hierop laten weten, dat er een onderzoek was ingesteld, maar dat er op het personeel van Vati caanstad geen verdenking rustte. HOLMES CHAPEL „Kolenman, vandaag geen kolen" stond op het briefje, jj dat mevrouw May Clarke woensdag op de voordeur van haar woning in het Engelse dorp Holmes Chapel had geprikt. Korte tijd later reed een kolenauto, waarvan de remmen weigerden, haar huis binnen. De wagen kantelde en de- poneerde veertien ton steenkool, een berg van vijf meter hoog, voor de voor- deur. Mevrouw Clarke klaagde: „en ik had nog zo gezegd dat ik geen kolen nodig S had..." lliaHMMMHIIIIimiHHIMIHIIMMiniltlllllllHIIIIII JERUZALEM De Israëlische rege ring heeft woensdag een beroep op de publieke opinie in de wereld gedaan de eis van de Russische Joden te steunen om naar Israël te kunnen emigreren. De Israëlische regering wijdde woensdag een speciale zitting aan het vraagstuk van de Joden in de Sovjet- Unie. De Israëlische bladen brachten ADVERTENTIE f 5,- 7,50 ÏO,-13,- 20,- 23,- LONDEN Een onbekende onder zeeër is maandag na een klopjacht in de buurt van de Britse marine-basis Portland spoorloos verdwenen. De on derzeeër werd achtervolgd door het Britse fregat „Minerva" en de Neder landse torpedobootjager „Amsterdam". Het ministerie van Defensie in Londen bevestigde woensdag dat de bemanning van het vliegdekschip „Ark Royal" de periscoop van een ondergedoken onder zeeër had gezien. Het Britse en het Nederlandse schip hebben de onderzeeër enige tijd met hun elektronische opsporingsappatuur kunnen volgen. Men is; er van overtuigd dat het een Sovjetrussische onderzeeër is, omdat al enige dagen geleden een Sovjetrus- ■sisch schip van de „Whiskey"-klasse bij de Navo-manoeuvre „English Artie Ice" was verschenen. Vermoed wordt dat de onderzeeër heeft willen spioneren hoe de geheel omgebouwde en modern uit geruste „Ark Royal", een vliegdekschip, er nu uit ziet. Deze 54.000 ton metende „Ark Royal" is pas enige dagen geleden van de werf in de Weymouth-baai te water gelaten en was in Portland voor anker gegaan. De verbouwing heeft 33 miljoen pond gekost. In Portland is het geheime on derzoek- en ontwikkelingsinstituut van de Britse marine gevestigd. JERUZALEM Het Israëlische par lement de Knesseth heeft het wetsontwerp aangenomen, waarin wordt vastgelegd wie de Joodse natio naliteit kan krijgen. De uitslag was 51 stemmen voor, veertien tegen en negen onthoudingen. De afgevaardigde* hebben daarmee de criteria van de religieuze wet over genomen, die bepaalt dat de Joodse na tionaliteit slechts kan worden toege kend aan degenen die een Joodse moe der hebben en geen andere godsdienst hebben aangenomen. Buiten deze categorie kunnen alleen degenen die zich tot het Joodse geloof bekeerd hebben de Joodse nationaliteit krijgen. Mensen die volgens deze crite ria geen Jood zijn, kunnen wel het vol ledige Israëlitische staatsburgerschap krijgen. TEMECULA De Amerikaanse de tectiveschrijver Erie Stanley Gardner is woensdag op 80-jarige leeftijd in zijn woning te Temecula (Californië) over leden. Hij had pas wegens een nierin fectie anderhalve maand in het zieken huis gelegen. Gardner, wellicht Amerika's 'ver- maardste detectiveschrijver, schreef meer dan honderd boeken, waarvan een aantal onder pseudoniem. Zijn bekend ste personage was de advocaat Perry Mason, de hoofdpersoon van een jaren lange televisieserie. Gardner zelf was voor zijn schrijverschap ook vele jaren advocaat in strafzaken geweest. BONN De Tunesische minister van Buitenlandse Zaken, Habib Bourguiba jr., heeft op een persconferentie, na zijn bezoek aan West-Duitsland, gezegd, dat naar zijn opvatting het gebied van de Middellandse Zee weer een brug tussen twee continenten moet worden en los moeten worden gemaakt van elke invloedssfeer. Bourguiba meent voorts, dat een dia loog tussen Israëliërs en Palestijnse na tionalisten weliswaar een moeilijke zaak zal zijn, maar geen onmogelijke. „De ervaring van onze eigen strijd om onafhankelijkheid heeft ons geleerd, dat lieden, die gebrandmerkt waren als agitateurs, bandieten en terroristen, zeer wel waardevolle gespreksgenoten kunnen worden. Hetzelfde proces met betrekking tot El Fatah, die de meer derheid omvat van de Palestijnse verzetsstrijders kan eveneens eens uit monden in een constructieve dialoog", aldus Bourguiba jr. Bourguiba heeft donderdag een offi cieel bezoek van drie dagen aan West- Duitsland besloten met een gesprek met de Westduitse minister van Ontwikke ling, Erhard Eppler, waarin tot vergro ting van de bilaterale samenwerking ongedaan gemaakt moet worden". besloten is. Bijzonderheden van de overeenkomst zullen in april in Tunis bekendgemaakt worden. Bourguiba zei verder, dat de samen spraak die hij voor ogen heeft, ver schilt van die welke door de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Abba Eban, is voorgesteld. Aba Eban, aldus de Tunesische minister, denkt aan een dialoog tussen Israël en de Arabische landen. „Dat kan alleen maar een sa menspraak van doven zijn, zolang dit een gesprek is tussen hoogmoedige overwinnaars en vernederde overwon nenen. Wederzijdse achting kan slechts tot stand komen tussen strijdenden. De dialoog die ik bedoel is die tussen de twee groepen met een nationaal karak ter, de Palestijnen en de Israëliërs. En dit gesprek kan slechts tot stand komen wanneer er een minimum aan weder zijdse achting bestaat". Minister Bourguiba is overigens van mening, „dat de bezetting door Israël van gebieden van soevereine landen na de juni-oorlog van 1967 het resultaat is van duidelijke agressie en onmiddellijk onder grote koppen de verklaring dié 39 Russische Joden dinsdag in Moskou hebben uitgegeven. Vijf Westelijke correspondenten in Moskou die dinsdag de tekst hebben ge publiceerd van een verklaring van 39 Moskouse Joden tegen de op het ogen blik in de Sovjet-Unie gevoerde cam pagne tegen Israël, zijn woensdag door het Russische regeringsblad Izvestia „vertegenwoordigers van het interna tionale zionisme" genoemd. Tegelijker tijd hebben 100 Joden uit Kief in een verklaring een aanval op de Russiche leiders gedaan. „Deze keer hebben de Zionisten hulp gekregen van bepaalde journalisten die in Moskou verblijven en de hand heb ben gehad in de opstelling van allerlei soorten „verklaringen", „brieven" en andere „anti-Russische sensationele za ken", aldus het blad. „Onder de opstellers van de verkla ring worden genoemd Julius Telessien, Josif Kazakof, Moissie Landman en Boris Schlaen, die vanwege hun zionis tische opvattingen al sinds lang als re negaten bekend staan", aldus de Izves tia. „Wij weten nu dat deze correspon denten ook het internationale Zionisme vertegenwoordigen. Het is echter niet in deze hoedanigheid dat zij in ons land zijn gevestigd. Dat moeten zij niet ver geten", aldus het Russische regerings blad. DAMASCUS Met de onthulling van een vredesovereenkomst van 15 punten heeft de Iraakse president Ah med Hassan El Bakr officieel de perio de van vijftig jaar opstand van de Koerden in Noord-Irak afgesloten. De Koerden krijgen zelfbestuur in hun provincies en zullen evenredig naar hun aantal vertegenwoordigd worden in de centrale regering en in het leger, alsmede in de wetgevende lichamen. Voorts zal een Koerd tot vice-president worden benoemd. Geschat wordt dat de Koerden onge veer een kwart uitmaken van de 8 mil joen inwoners van Irak. Dit alles houdt in dat ook Koerden benoemd zullen worden in de nationale revolutionaire i%ad, die in afwachting van de instelling van een nationale ver gadering de wetgevende bevoegheid in het land heeft. Het beheer van de oliebelangen .blijft in handen van de centrale regering. Aan de overeenkomst zijn volgens El Bakr zes maanden onderhandelingen met de rebellenleider Moellah Moestafa Barzani voorafgegaan. President Al Bakr heeft een algeme ne amnestie afgekondigd voor alle Koerden die tegen de regeringsgroepen hebben gevochten. Alle Koerden zullen zonder discriminatie in hun burgelijke en militairefuncties worden hersteld. ADVERTENTIE f 5.- 7,50 10, 15, 20, 25,- WENEN In Wenen zijn twee jonge Polen, die op 20 november een Pools lijnvliegtuig dwongen naar de Oosten rijkse hoofdstad te vliegen, veroordeeld tot respectievelijk twee jaar en drie maanden en twee jaar gevangenisstraf. Aangezien vliegtuigroof niet als mis drijf in het Oostenrijkse wetboek van strafrecht voorkomt, was hun het dra gen van wapens, belemmering van de persoonlijke vrijheid het dreigen met geweld ten laste gelegd. Na het uitzitten van hun straf zullen zij worden uitge wezen. De 20-jarige Wieslaw Szymankiewicz, van wie het plan voor het kapen van een vliegtuig was uitgegaan, kreeg twee jaar en drie maanden. Hij had al vijf jaar geleden voor het eerst het plan op gevat Polen te verlaten. Op de vraag van de president van de rechtbank of hij het kapen van een vliegtuig het juiste middel daartoe vond, zei deze verdachte dat Polen niet aan een wes telijk land grenst. Hij verzekerde dat het niet het plan was geweld te plegen. Men had alleen de bemanning van het toestel willen bedreigen. Daarvoor had het tweetal pistolen, bommen en dolken meegenomen. De 19-jarige Wieslaw Zolotucho werd tot twee jaar veroordeeld. Toen de ka pers in Wenen werden aangehouden, verklaarden zij uit Polen te zijn ge vlucht, omdat zij het met het maat schappelijk bestel daar niet eens waren en hoopten in een westelijk land meer te verdienen. HAMBURG Het „actiecomité voor de bevrijding van Palestina", dat zich verantwoordelijk heeft verklaard voor de aanslag op het Israëlisch passagiers vliegtuig in München, zal zijn terreur acties in West-Duitsland voortzetten, zolang de verhouding van de Bondsre publiek tegenover Israël niet verandert, pit heeft de leider van het actiecomité, dr. Issam El Sartawi, verklaard in een vraaggesprek met het Westduitse tijd schrift „Stern". Sartawi zei daarin o.m. „Wij beschouwen West-Duitsland als vijandelijk gebied. De herstelbetalirtgen aan Israël zijn een wezenlijke factor in de Israëlische oorlogsmachinerie. Op deze manier kan West-Duitsland zich erop beroemen in een generatie twee volksmoorden te hebben gepleegd, een op de Joden en, via de overgebleven Joden, een op de Arabieren". ,e tekenen nemen in aantal toe, dat de Canadese premier Pierre Elliott Trudeau, die nu 18 maanden aan het bewind is, wat van zün geheimzinnige macht over het volk begint te ver liezen. Zün critici zün geleidelijk in aantal toegenomen en minder ingehouden ge worden. Waarnemers te Ottawa, die z(jn activiteiten van dag tot dag heb ben gevolgd, zijn van gevoelen dat hjj, niettegenstaande zijn meerderheid in het parlement, niet buitengewoon veel tot stand heeft gebracht. Zijn critici betogen dat zo goed als niets concreets is gedaan om zijn verkiezingsbeloften van 1968 inzake een „rechtvaardige samenleving" gestand te doen. Er zijn maar weinig wettelijke maatregelen genomen ten aanzien van zulke pro blemen als de huisvesting, de armoede en het openbaar vervoer. Pke 50-jarige premier, die vrijgezel is, heeft blijkbaar de steun verloren van een deel van de jeugd, die veel heeft gedaan om de geestdrift in het land te doen oplaaien tijdens de cam pagnes welke hem de leiding van de liberale partij hebben bezorgd en later de verkiezingen hebben doen winnen. In economische zaken is hij gebleken conservatiever te zijn dan zij had ver wacht. Vele ouderen ergeren zich aan zijn veelvuldige vakanties en sommige van de ongewone lieden, met wie hij zich inlaat, zoals John Lennon. In een ingezonden stuk in een te To ronto verschijnend blad schreef iemand: „Ik heb genoeg van al die foto's waarop onze vrolijke premier, die elke 2 weken met vakantie schijnt te zijn in z(jn smetteloze skipak min zaam en welwillend glimlacht in het een of andere steeds exclusieve en dure vakantieoord, in de een of andere altijd exclusieve badplaats in een warm zwembad stoeit of danst met de een of andere onveranderlijk rijke griet, na te hebben gedineerd met jon ge duiven of fazant in gelei .besproeid met zeldzame wijn of champagne." Een ander beschreef hem als „de meest reactionaire staatsman van de ELLIOT TRUDEALI eenmanszaak westerse wereld, een bedorven ryk knulletje, bevreesd voor de vooruit gang van het land en de moderne economie". Hü wordt in brede kringen gekriti seerd wegens het gebruiken van een regeringsvliegtuig om naar een partij vergadering te gaan en naar de ara- ibische Eilanden voor een skindiving- vakantie. HU werd ook aangevallen als „harteloos en onmenselijk" omdat hij had verklaard, dat hij anti-inflatie maatregelen niet zou intrekken, ook al zou dat grotere werkloosheid beteke nen. /ijn betrekkingen met nieuwsmedia zijn sinds zijn ambtsaanvaarding slecht geweest. Dalton Camp, een vooraanstaand conservatief, schreef in een dagbladkolom: „De Amerikaanse vice-president Spiro Agnew heeft veel gemeen met onze premier". Hü merkte op, dat Trudeau had gedreigd de Ca nadian Broadcasting Corp. uit de ether te verbannen, als deze naliet „objec tieve opvattingen" te verkondigen. Oppositieleiders in het parlement zeg gen dat een van de oorzaken van de traagheid der vorderingen op wetge vend gebied de neiging van Trudeau is, meer te streven naar confrontaties dan naar samenwerking met de oppo sitie. Pie aanhangers van Trudeau wqten de legislatieve achterstand aan het feit dat hy tot nu toe een groot deel van zijn tüd heeft besteed aan pogingen om parlementaire procedures te stroomlünen en büna elke fase van de politiek te herzien. „Hü heeft de eerste dagen van zün ambtsperiode besteed aan reorganisa tie van zün kabinet en het bureau van de premier" schreef de „Toronto Glo be and Mail". „Sindsdien is hü nauwe lijks ooit zonder een commissie ad hoe of verscheidene van zulke commis sies geweest die tot taak hadden bestaande systemen te bestuderen en verbeteringen aan te brengen". Zün aanhangers betogen dat vele plan nen moesten worden bevroren, in ver band met de pogingen van de regering om inflatoire uitgaven te beteugelen. Pkndanks alle kritiek verkeert Tru- deau blijkbaar niet in ernstig ge vaar. Hü heeft nog drie jaar van zqn ambtsperiode voor de boeg en er schijnt geen ernstig gevaar te dreigen van de kant der conservatieven, de voornaamste oppositieparty, die haar eigen problemen heeft. Evenmin be staat enig gevaar voor wat sommigen hebben aangeduid als „zün eenmans- leiding" van zün ejgen partü- GENèVE Vertegenwoordigers van alle grote wereldgodsdiensten zullen zich op een conferentie, die van 31 maart tot 4 april in Genève wordt ge houden, beraden of zij gezamenlijk eer, actie voor de vrede zullen voeren. Aan 4e conferentie nemen o.m. dcc de secretaris-generaal van de We reldraad van kerken, Eugen Carsor Blake, de Thailandse prinses Poon Dis koel die voorzitster is van het Boedhis- tische wereldverbond en de rector var, de Al Azahr-universiteit van Cairo, Sjeik Achmad Hassan Al Bakoery. De afgevaardigden vertegenwoordigen sa men 2 1/2 miljard gelovigen.

De Vallei | 1970 | | pagina 15