Bezwaarschriften worden van de hand gewezen Veenendaal ook voor behoud van park Vermakelijkheids belasting in is nog onmisbaar Tegenstanders zijn voor vrije recreatie „HAP UIT SLAPERDIJK" Show van de voorjaarsmode Zwemmen met reductie THE DUTCH SWING COLLEGE BAND Scherpenzeel viert bevrijding o.a. met optocht Belasting- voorlichting van CNV t Is maar dat u het weet I Nasi- ot I bamischotel 13,50 l PETIT RESTAURANTI MAIS0N KRAMER Behendigheids- ritten op 5 mei Ruim zes mille voor Groesbeek Man brak heup Belt Klaverjasavond van Valleivogels Grote bazaar Groep 60 was bij een Weinig fouten' bij verkeerstest RHENEN Burgemeester en wethouders van Rhenen hebben gisteren het rapport vrijgegeven dat aan de gemeenteraad is gezonden over de uitbreiding van Ouwehands Dierenpark en het gemeentelijk sportcomplex „Candia". Het rapport telt niet minder dan 15 pagina's. Er blijkt uit dat er zeventien bezwaar schriften zijn ingediend. Vier van de bezwaarschriften zijn mede- ondertekend door honderd vierentwintig anderen. Daartegen over staat dat er acht adhesiebetuigingen binnen kwamen, ondertekend door niet minder dan zeshonderdvijftien sympathi santen van geplande uitbreiding. BEHOUD ANDERE PLAATS OVERPLAATSING REKREANA UNDERS BESLISSING 10550 11070 f DONDERDAG 12 MAART 1970 RHENENS COLLEGE BEPLEIT UITBREIDING OUWEHAND RHENEN De sportvereniging Candia '66 en de Macro hebben de raad ver zocht over te gaan tot intrekking van de verordening op de vermakelijkheids belasting. Voor de betreffende verenigingen begint deze post zwaar te wegen. Burgemeester en wethouders wijzen de raad erop, dat de vermakelijkheids belasting thans een belangrijke inkomstenbron voor de gemeente vormt. Voor het jaar 1970 is daarvoor in de begroting een bedrag van 35.000,geraamd. Intrekking van de verordening bete kent volgens B. en W., dat andere be lastingen zouden moeten worden ver hoogd, teneinde het begrotingseven wicht te handhaven. Zij zijn van me ning, dat de huidige financiële positie van de gemeente Rhenen, mede in ver band met de thans nog beschikbare be- VEENENDAAL Bellet jetrekken is verboden. Wie het toch doet maakt zich schuldig aan een over treding van de Algemene Politiever ordening, en moet rekening houden met de mogelijkheid op de vingers te worden getikt. Welke bepalingen in de gemeente worden gehanteerd als maatregel tegen overlast wordt duidelijk uit de volgende passages van de APV. Om nog even terug te komen op het bellet jetrekken: „Het is verboden op wegen of op particu liere erven kwaadwillig huisbellen in beweging te brengen of te hou den, of kwaadwillig op of tegen deuren, vensters, muren, heiningen of schuttingen te kloppen, te schop pen, te stoten of te bonzen". „Het is verboden zich op wegen te gedragen op zodanige wijze, dat daardoor hinder of last wordt of kan worden veroorzaakt aan de in de nabijheid wonenden". „Het is verboden in de open lucht motoren van rijwielen met hulpmo tor zonder noodzaak op voor de om geving hinderlijke wijze in werking te hebben, langer dan voor het weg rijden of berijden nodig is. Het is verboden op wegen met rijwielen met ingeschakelde hulpniotor op hin derlijke wijze zonder redelijk doel voortdurend heen en weer te rijden". „Het is zonder vergunning van B. en W. verboden op een weg met een motorrijtuig, aanhangwagen of enig ander voertuig een plaats in te ne men of te blijven innnemen voor een bewoond perceel, op zodanige wijze, dat daardoor het uitzicht van dat perceel voor de bewoner op hin derlijke wijze wordt belemmerd, of hem anderszins hinder of overlast wordt aangedaan". „Het is verboden aan wegen in, op of tegen raamkozijnen, deuren, por tieken, muren, hekken, hekpalen of hekpilasters te zitten, te staan, te liggen of te leunen. Dit geldt niet als het zitten, liggen, staan of leunen geschiedt met toestemming van de desbetreffende eigenaar of gebrui ker". „Het is verboden op of aan wegen, bij of in het gemeentehuis of ande re openbare gebouwen post te ne men, zich aldaar op te houden of daar kinderen neer te zetten, neer te leggen of achter te laten, zulks met het kennelijke doel om onderdak of steun af te dwingen". En nog iets over Openbare Orde: „Het is verboden op wegen: deel te nemen aan een samenscholing of volksoploop, onnodig op te dringen, of op enige andere wijze de orde te verstoren". „Het is verboden op of aan wegen te vechten, rumoer te maken, te zin gen, te dansen, te schreeuwen, te tie ren, de naam Gods vloekende te ge bruiken of onzedelijke taal te bezi gen, met pijlen of katapulten te schieten, glijbanen te maken, met vuilnis, sneeuwballen, stenen of an dere voorwerpen te werpen of deze voort te schoppen...." t Is maar dat u het weet. Wat in een café allemaal niet mag, komt een volgende maal aan de beurt. De adhesiebetuigingen zijn afkomstig van de Ritmeestersigarenfabrieken te Veenendaal, de Streek-VVV Zuid-Ve- luwezoom, de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen, de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Utrecht, de Rotary-Club te Veenendaal, de fir ma E. van Waveren te Rhenen, de Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer te Rhenen én 't gemeentebestuur van Veenendaal. Burgemeester en wethouders van Veenendaal bepleiten de belangen van de inwoners van hun eigen gemeente, met name van die van de minderdraag- krachtigen, die thans op korte afstand een niet te onderschatten vorm van re creatie kunnen vinden! „Wij stellen het bijzonder op prijs", aldus burgemeester en wethouders van Rhenen, „dat er naast een aantal be zwaarschriften tegen het plan ook brie ven werden ontvangen van particulie ren en verenigingen, die de uitbrei dingsmogelijkheden van Ouwehands Dierenpark bepleiten. Met name spreekt ons daarin aan de structurele ver betering van het massatoerisme, dat ge steld kan worden tegenovet de van ho gerhand opgelegde beperkingen ten aan zien van wonen en werken in onze streek. De grote eenzijdigheid van het streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug vindt door de benutting van recreatieve mogelijkheden een zekere compensatie. Met de Vereniging van Vreemdelin gen Verkeer in Rhenen is B. en W. van oordeel, dat het gebruik van dit bosge bied voor de uitbreiding van Ouwe hands Dierenpark en sportvelden een betere benutting van dit terrein bete kent dan het gedeeltelijk gebruik als militairoefenterrein, zoals dit reeds ja renlang het geval is. Wat de ingediende bezwaarschriften betreft merken B. en W. op, dat daarin weinig biologische en plantkundige bij zonderheden worden aangegeven, die de noodzaak tot behoud van het betref fende stuk natuur zouden moeten aan tonen. „Dit is te merkwaardiger", aldus B. en W. „waar vele appellanten, zoals vermeld, de gemeente onvoldoende toe lichting en motivering van het plan verwijten. Een algemene opmerking willen wij wijden aan de misprijzende wijze waarop in sommige bezwaar schriften gesproken wordt over de toe gankelijkheid van de dit park omrin gende bossen. Wij menen, dat voor deze benadering geen plaats is, omdat toch algemeen bekend is, dat Ouwehands •Dierenpark in tegenstelling tot andere grote dierenparken niet door de over heid wordt gesubsidieerd. Wij prijzen ons gelukkig, dat in Rhenen een object voor massarecreatie wordt gevonden, dat niet ten koste van zware overheids subsidies in stand wordt gehouden". B. en W. ontkennen niet, dat elke ontwerper van een bestemmingsplan in Rhenen, die daarbij de vooropgezette bedoeling heeft om het landschap te sparen en de natuur te behouden, doch anderzijds het voor deze gemeente on misbare woon- en leefklimaat wenst te scheppen, zijn hand in een wespennest steekt. De belangen moeten echter wor den afgewogen. De totale uitbreiding van Ouwehands Dierenpark en de sportterreinen omvat volgens het plan 17 ha. Afgezien van de vraag, zo stellen B. en w., of deze uitbreidingen beter op een andere plaats in de gemeente zouden kunnen plaats vinden, zoals sommige bezwaar den stellen, kunnen wij niet nalaten erop te wijzen, dat de betekenis van de onttrekking van deze oppervlakte toch niet in verhouding staat tot het totale oppervlakte woeste grond en bos bin nen de gemeente van totaal 1391 ha, waarvan plm. 100 ha op dte Grebbe- en Laarsenberg is gelegen. Ruim 1 procent van het bosgebied wordt aan deze'bestemming onttrokken. „Wij willen hiermee niet zeggen, dat de grens waar beneden wel en waarboven geen bos mag worden opgeofferd te al len tijde in een percentage kan en mag worden uitgedrukt. Wij willen er echter wel uit laten blijken, dat een zekere re lativering van de getallen toch wel op zijn plaats is. Wanneer daarbij door de beperkte omvang van de uitbreiding en ADVERTENTIE "B WEGENS ENORM SUCCES MET SATÉ 6,25 4 Meenemen Nasi Goreng 500 g 1,75 Bami Goreng 500 g 1,75 Portie Saté 2,75 >VY\VY\VYWVY\VVVYYVYV\VVVVY\V\V\V\Y\W\VVVV\VV\VYYVV\V VEENENDAAL Bijna twee dagen hap uitgenomen om ruimte te maken ls de Slaperdijk tussen Veenendaal en Overberg voor het verkeer afgesloten geweest. Een dragline had er een forse voor segmenten van een rioolleiding, die het persgemaal bij het Panhuis met ringsinstallatie gaat verbinden. Gisteren zijn de buizen gelegd, en het gat in de dijk werd gedicht. Vandaag kon het de in aanbouw zijnde rioolwaterzuive- verkeer weer passeren. door de beschermende planologische maatregelen bovendien vaststaat, dat de Grebbeberg en de Laarsenberg in het landschap van Rhenen geen verande ring zullen ondergaan (gezien vanaf Cuneraweg, Grebbeweg of Rijn zijn er geen wijzigingen te onderkennen) dan menen wij geen strijd met de bedoelin gen van het streekplan te kunnen con stateren. Tegen de voorstanders van vrije re creatie recreatie zonder betaling voeren B. en W. aan, dat het in steeds meer gevallen gewoonte wordt om ook door de overheid aangelegde of gesub sidieerde recreatieobjecten tegen beta ling van een vergoeding toegankelijk te maken. Als voorbeeld noemen zij de re creatieobjecten langs Rijn en Lek en ook de stranden langs het Veluwemeer. Dit wordt volgens B. en W. algemeen als billijk ervaren. Zeer belangrijk in het rapport is ver der de volgende passage: „In het voor overleg is met 'n onzes inziens iets te groot gemak gesteld, dat overplaatsing van Ouwehands Dierenpark, uiteraard met overheidssteun van miljoenen gul dens, de voorkeur zou verdienen boven uitbreiding ter plaatse, gezien ook de meest gewenste vorm van een dieren tuin in onze moderne tijd. Gezien deze zware financiële consequenties, die ui teraard moeten worden afgewogen te gen het verlies van 'bosgrond, stellen wij ons vooralsnog op het standpunt, dat wanneer een goed florerend bedrijf aanwezig is, een economische vernieti ging van kapitaalgoederen moet worden vermeden en tot uitbreiding zij het een beperkte tot het punt waarop dit nog verantwoord is kan worden be sloten. Dit is een afweging van belan- AMERONGEN Bromfietsers en automobilisten kunnen zich in Ameron- gen aanmelden voor behendigheidsritten die op 5 mei onder auspiciën van het Co mité Bevrijdingsdag worden gehouden. In deze ritten gaat 't vooral om rijvaar digheid en voertuigbeheersing. Men kan zich tot en niet zaterdag 4 april opgeven bij de heer Kroeze, Overstraat 12 en de heer Meijers, In de West 19 of op 5 mei aan de start. De rit voor bromfietsers is 's morgens om 11 uur op het Dorps huisplein. Automobilisten worden om 2 uur verwacht op de Utrechtsestraat weg. De collecte van het Comité 25 jaar bevrijding kon afgelopen zaterdag niet doorgaan. Deze wordt nu aanstaan de dinsdag gehouden. SCHERPENZEEL Op dinsdag avond 17 maart is de jaarlijkse voor jaarsmodeshow van herenmodemaga zijn Weyers, Schoenhandel Geytenbeek en Damesmodehuis Methorst uit Scher- penzeel. Ook het bruidshuis La Mode uit Veenendaal zal modellen tonen. De show wordt gepresenteerd door de be kende TV-omroepster Elles Berger in hotel „Boszicht". VEENENDAAL De onlangs in Veenendaal gehouden collecte ten bate van de Groesbeekse Tehuizen heeft een record-bedrag opgeleverd. In totaal kon 6.039,40 worden afgedragen. VEENENDAAL De 74-jarige J. L. kwam eergisteren in zijn woning aan de Nieuweweg zo ongelukkig ten val dat hij met een gebroken heup in het zie kenhuis moest worden opgenomen. Hij werd per ambulance naar het Benne- komse Streekziekenhuis vervoerd. AMERONGEN Op de gemeente secretarie kunnen tot en met 31 maart abonnementen op zwembad „De Blaau- we Schuur" worden besteld met een re ductie van tien procent. Een gezins abonnement kost nu f 45 (f 50), een vol wassene betaalt 18 20) en kinderen tot en met 15 jaar 10 12). Dagkaar ten zullen 1,25 gaan kosten voor vol wassenen, en 0,85 voor kinderen. ADVERTENTIE OP 22 MAART, 'S AVONDS 8 UUR IN OCH TEN- Kaarten kunt u telefonisch bestellen, Telefoon 03444-606. gen, waarbij aan alle aspecten van de zaak, dus zowel de economische, Recrea tieve als landschappelijke het gewicht wordt toegekend, dat daaraan redelij kerwijs toekomt. De meeste bezwaarschriften gaan uit in dè richting van het straks niet meer kunnen „beoefenen" van de zogenaam de vrije recreatie. B. en W. stellen daar tegenover, dat er op de Grebbeberg nog ongeveer 100 ha vrij Wandelgebied overblijft. Bovendien komen ten wes ten van Rhenen nog honderden hecta ren vrij wandelgebied voor, terwijl het hier om een beperking gaat van 17 ha. Onder de bezwaarschriften is er ui teraard één van de eigenares van het bewuste terrein, de stichting Het Utrechts Landschap. In het betreffende bezwaarschrift wordt bezwaar gemaakt tegen het plan, omdat het eigendom van de stichting praktisch in tweeën wordt gesplitst. „Dit feit valt niet te weerspreken", aldus B. en W., „doch het heeft met de landschappelijke waarde niets te ma ken. Slechts uit beheersoverwegingen is dit aspect van belang. In het uitvoerige overleg, dat vooraf met de stichting is gevoerd, zijn er echter geen andere suggesties ter tafel gekomen. Verder stelt het bezwaarschrift aan de orde: de strijdigheid met het streekplan, de verhouding tussen vrije en betaalde re creatie, de vermelding op de lijst van natuurgebieden en de plaats van de particuliere instellingen, die niet ten al gemenen nutte werkt naast de voormel de stichting, die op non-profit-basis met overheidsgelden landgoederen en bos sen exploiteert". B. en W. wijzen er in hun nota op, dat zij aan de vijf hoofdbezwaren van reclamant hebben voldaan. Overigens stellen zij de raad voor het bezwaar schrift van het Utrechts Landschap, evenals andere ingebrachte bezwaren, ongegrond te verklaren. Daaraan wordt onmiddellijk de conclusie verbonden, dat zij van mening zijn, dat het bestem mingsplan „Ouwehands Dierenpark" met natuurbad en het sportcomplex „Candia" in aanmerking komt voor vaststelling zoals het in principe aan de raad is voorgelegd. Dat betekent 12 ha erbij voor uitbreiding van het dieren park en vjjf ha voor de uitbreiding van „Candia". De gemeenteraad heeft in de vergadering van dinsdag 17 maart de beslissing te nemen. u dan even a.u.b. voor Veenendaal Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL Vrijdagavond 13 maart organiseert de voetbalvereniging „Valleivogels" een klaverjasavond voor haar leden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg, aanvang 19.30 uur. De leiding is in handen van Jaap Wa- gensveld. SCHERPENZEEL Op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart organiseert de voet balvereniging „Valleivogels" in Scher- penzeel een grote bazaar in de gemeen telijke spelhal aan de Marktstraat. Naast de gebruikelijke verloting zijn er op talrijke manieren fraaie prijzen te winnen. Wanneer we wandelende door ver schillende wijken gaan, dan komt het niet vaak voor, dat we getroffen wórden door een bijzonder mooi aangelegd(e) voortuin(tje) of stil blij ven staan voor een mooi begroeide gevel, die van verre, de aandacht trekt. Waarom valt er zo weinig te beleven in al die voortuintjes? Den ken de bewoners soms dat een klei ne voortuin geen mogelijkheden biedt, of timmeren ze niet graag aan de weg? Het zal werkelijk tijd wor den, dat we voor die kleine popperi ge tuintjes eens wat meer belang stelling gaan tonen. Hoezeer zou het aspect van vele wijken er reeds mee gebaat zijn als de bewonrs eens net zo geregeld in hun voortuintjes werkten, als zij in hun achtertuin tjes gewend zijn! Het uiterlijk van een straat zal er dadelijk bij winnen, als er wat meer klimplanten tegen de gevels geplant worden en de hekjes meer met rozen worden begroeid, of door lage haagjes worden afgezet. Na tuurlijk moet in zo'n kleine tuin met de ruimte gewoekerd worden, en daarom beginnen we al met er geen paden af te nemen, maar de aanleg direct bij het huis te laten aanslui ten. Als vlak tegen het huis een een voudige bloemenrand wordt aange bracht, zal het er dadelijk veel en veel vriendelijker uitzien dan wan neer het huis uit het grind schijnt te verrijzen. Er zijn ook zulke kleine tuintjes waar geen bepaalde aanleg mogelijk is, maar ook daar behoeft men niet zonder bloemen te zitten en laten we de bodem met laagblijvende, zode- vormende en kruipende plantjes be groeien, eventueel in Combinatie met enkele flagtones, waartegen de plantjes zo goed tot hun recht ko men. Een oplossing in deze vorm vraagt slechts weinig onderhoud en is dus zeer geschikt voor hen, die over weinig vrije tijd beschikken. Als gevelpl anten zou men o.a. cle matis of klimroos kunnen planten en deze flankeren door een vuur- doorn, onder het raam eefi coteneas- ter horizontalis. Ik noem maar een voorbeeld. Plant in een voortuintje laagblijvende planten, o.a. corydalis lutea, anemone Pulsatilla, arabis, di- centra, drabe repens, akeleien, ble- tia, astilbe sinensis pumila, epime- dium, mimulus, heuchera, omphalo- des, phlox paniculata, primula (sleu telbloem), saxifrage apiculata, trol- lius, uvularia, viola odorata (maartse viooltjes) etc. etc. Een kweker heeft veel planten die geschikt zijn in een voortuintje. Hij zal u ongetwijfeld met raad bijstaan en u weet dan ze ker, dat u geschikte planten koopt. Ik wil het nu eens hebben over de klimopfamilie. De klimop is een oer oude kamerplant, groeit in het half-donker. Klimop kan de kamer mooi groen maken, als men de plant maar in het licht zet, de ranken kunnen van het licht af naar de donkere hoeken geleid worden. Men kan zelfs klimop uit het bos meene men om er in huis plezier mee te be leven. Dat deed men reeds in de tijd van onze overgrootmoeder. Na de wereldoorlog kwamen de „Dwerg- klimopjes" in de handel en tegen woordig zijn daarvan verschillende vormen. Er is bijvoorbeeld een Conglomeratavorm, met heel dicht op elkaar geplaatste blaadjes. Weer andere soorten hebben diep ingesne den bladeren, vele herinneren zelfs nauwelijks aan klimop. Ook hebben de bladeren, er zijn rankende en vele soorten een mooie tekening op bossig groeiende klimopsoorten, er is „voor elk wat wils". Als blijvende planten zijn ze voor bakken en scha len onmisbaar. Kamerklimopsoorten zijn de meest verkochte „groene planten". Heel mooi zijn de wit ge marmerde soorten. De klimop is een bosplant en dus houdt ze niet van directe zonne schijn. Het beste is een halflicht plekje, veel frisse lucht, regelmatig maar niet al te veel water geven. Ze kunnen in het voorjaar verpot wor den in lichte humusrijke grond. Er worden met het water geven aan de kamerplanten nogal heel veel fouten gemaakt, wat voor veel plan- t eneen vroegtijdige dood betekend. Gie taltijd lauw water! Een vaste re gel voor het water geven is niet aan te geven, want de verhoudingen lig gen van plant tot plant anders, doch men moet bij het gieten steeds goed op de potgrond letten. Vaak is die alleen van boven droog, vaak ook omgekeerd, het oppervlak wordt dan dagelijks wat vochtig gemaakt en onder in de pot verdrogen er wor tels! Dat zo'n plant dan gaat kwij nen is te begrijpen. Men kan de wa terbehoefte van een plant horen door op de pot te kloppen, klinkt de toon helder, dan is de potgrond droog, klinkt de toon dof, dan is de grond nog wel vochtig genoeg. Alle groeiende en bloeiende plan ten hebben rijkelijk water nodig, sommige zelfs tweemaal per dag als deze op een warm plekje staan. Bloemen en veel blad verdampen veel water en meer, als ze bovendien in een warme kamer staan. Moeras- planten, o.a. aronskelk, parapluplant, kokospalm en biesplant vragen heel wat water. Zorg dat de pot van deze planten steeds in een lekschaal met water staan. Antwoord aan mevrouw W. C. L.- O.: De passiflora (passiebloem) kunt u nu inkorten. Snoei de ranken in tot op ongeveer 6 of 8 ogen, verpot de plant in zeer voedzame grond, waardoor wat zand, compost en leem gemengd is. De meeste passiebloe men, die niet willen bloeien, lijden honger! Zet de plant licht en geef meer water (lauw). Eenmaal per week bemesten. De botanische naam van de christusdoorn is „Euphorbia splendens", het is een wolfsmelkge- was, ingevoerd uit Madagaskar. Nee. u vraagt niet te veel hoor, u weet: „U vraagt wij draaien". E. J. G. Grijsen-Rhenen lastingcapaciteit, intrekking van de ver ordening op de vermakelijkheidsbelas ting niet toelaat. Nu een wetsontwerp in behandeling is tot verruiming van het plaatselijk belastinggebied, waarbij tevens zal worden voorzien in een gefaseerde af schaffing van de vermakelijkheidsbe lasting, zijn B. en W. niet voornemens een voorstel te doen tot intrekking van de verordening op de vermakelijkheids belasting. „Zolang voor het gemis aan inkom sten tengevolge van afschaffing van vermakelijkheidsbelasting geen com pensatie aanwezig is, is het volgens B. en W. niet verantwoord de vermake lijkheidsbelasting af te schaffen. Ver wacht mag worden dat het wetsont werp niet in eerste instantie de verma kelij kheidsbelsting voor sportevene menten zal afschaffen. Afschaffing van deze belasting zal geschieden in tien jaar. waarbij de bioscopen voor rang hebben. „De door de beide verenigingen aan gevoerde argumenten van financiële aard, zijn ons inziens niet zo zwaarwe gend, dat daaraan een overwegende be tekenis moet worden toegekend", aldus het college, dat tenslotte voorstelt niet tot intrekkeing van de verordening over te gaan. SCHERPENZEEL Ook in Scher penzeel is het feestprogramma voor be vrijdingsdag nagenoeg gereed. Het pro gramma des namiddags \-ermeldt een allegorische optocht. De Oranjevereniging heeft gemeend elke vereniging/school/industrie in Scherpenzeel de gelegenheid te moeten geven aan deze optocht deel te nemen. De wagens zullen door een jury be staande uit drie niet ter plaatse bekend zijnde personen worden beoordeeld. Ui teraard wordt een indeling gemaakt naar categorieën (dus verenigingen, buurtverenigingen. scholen, indu strieën). Voor een goede organisatie is het wenselijk, dat de Oranjevereniging weet hoeveel wagens aan de optocht zullen deelnemen. De Oranjevereniging verzoekt de verenigingen dan ook voor 1 april a.s. te berichten of zij aan de optocht deelnemen en zo ja welke on derwerpen hun wagens zullen voorstel len. Hiermede wordt voorkomen, dat wagens met gelijke voorstelling in de optocht zullen meerijden. Bij aanmelding van twee of meer wagens, welke hetzelfde zullen uitbeel den. verkrijgt de eerste aanmelder het recht om met zijn opgegeven onderwerp aan de optocht deel te nemen. De opga ve van deelname dient te geschieden bij de heer W. Schimmel, Holevoetlaan, 280a, tel. nr. 1928. Mocht een vereniging nog bepaalde inlichtingen wensen, dan kan men zich tot de heer Schimmel wenden. RHENEN De Chr. Besturen Bond Rhenen, de plaatselijke centrale van het Chr. Nat. Vakverbond voor Rhenen, Achterberg en Eist (U) heeft evenals vorige jaren een belastingdeskundige weten aan te trekken om voorlichting te geven bij het invullen van de aan gifteformulieren loon/inkomstenbelas ting voor de leden van de Chr. Vakbon den aangesloten bij deze centrale. Te Rhenen wordt zitting gehouden in ge bouw Irene aan de Gruttersstraat op maandag 16 maart a.s. van af 19.30 uur. Te Eist (U) wordt zitting gehouden in gebouw Pniel bij de Ned. Herv. Kerk te Eist (U) op dinsdag 17 maart a.s. vanaf 20.00 uür. Uitsluitend op deze twee zit- tingsdager^ kan voorlichting worden verkregen, dit in tegenstelling met voorgaande jaren. SCHERPENZEEL Woensdagmid dag was in het verenigingsgebouw van de Ger. Kerk de maandelijkse bijeen komst van de groep 60 Ditmaal had men de heer Van de Brink uitgenodigd om het een en ander te vertellen over de pracht van de natuur en de vogels. Nadat ds. J. P. Bos de middag had geopend en een korte meditatie hield naar aanleiding van de brief van de Apostele Paulus kreeg de heer aVn de Brink het woord. Hij meende dat de boodschap van het evangelie en hetgeen de natuur ons te zeggen had niet zover van elkaar af lag. Hij wees er op dat het jaar 1970 het jaar van de natuurbe scherming is. „Er zijn", aldus de spreker, „al plaat sen op de wereld waar de mensen zo veel vernield hebben dat men er niet meer kan leven. Voor ons zou het nog wel gaan maar men moest denken aan het nageslacht". De heer Van de Brink vertoonde een aantal zeer fraaie dia's van de natuur in de omgeving. De samenzang werd begeleid door J. Esser. AMERONGEN Geen der 93 scho lieren die dinsdag in Amerongen het theoretische verkeerexamen aflegden werd afgewezen. 29 leerlingen deden het „schriftelijk" geheel foutloos. De schoelieren waren afkomstig uit Ame rongen en Overberg.

De Vallei | 1970 | | pagina 3