Matthijs de Koning lonkt naar zegé in Ster van Zwolle Merckx beheerst koers volkomen Oppermachtig Feijenoord voor bekerstrijd gewipt Weer incidenten bij biljarttitelstrijd riep? Parijs-Nice ROTTERDAMMERS DOOR EIGEN PUBLIEK GEHOOND! GVAV had met één goal succes tijdelijk hele literfles Sparta in beroep Schapen dood door fluor- vergiftiging Van der Hart genoemd als opvolger van Kessler Behang is opwindend nieuw. Behang is anders. In destaalboeken '70 van R&D. Royal Club Tonic de pittige tonic AMSTELPLOEG SPORT IN 'T KORT Bosveld brak knieschijf GEEN TEMPO RISICO'S GEEN RISICO VER ACHTER MATIG Flinkevleugel en Bonsina geblesseerd Als jij griep hebt, wat doe je dan? Dan neem ik een MANN pijnstiller. MANN poeders en cachets Wk of MANN tabletten. IWI Alledrie helpen direct. W 14 Feijenoord- Vorwiirts op radio en t.v. Opnieuw winst voor Lubbers Militairen wonnen van Cambuur: 3-2 UIT DE KERKEN VRIJDAG 13 MAART 1970 iiMMiaaiiHaiinKMRiiiitiMi I a I litur aaa a i nmnn ttaaiimana APELDOORN Matthijs de Koning uit het Gelderse Scherpen- zeel behoort momenteel tot de top- amateurwielrenners in ons land. Deeluitmakend van de militaire ploeg behoeft het geen betoog, dat hij daarom ook tot de sterkste troeven behoort met renners als lan Aling, Tino Tabak. Evert Die- peveen en John Cornelisse. In de 10de Ster van Zwolle zal presenteren aan bondscoach Joop oresenteren aan bondcoach Joop Vfiddelink, die uiteraard van de Dartij zal zijn in deze eerste klas- >ieker van het seizoen 1970. „Ik ben blij, dat we wekelijks in een trainingskamp terecht kunnen. Op deze wijze kan ik in militaire dienst mijn conditie toch behouden", vertelde een glunderende Matthijs de Koning ons. De Koning, die terug kan zien op een uitstekend seizoen, waarin hij o.a. eerste werd in de Ronde van Oostenrijk, heeft goede hoop voor het seizoen 1970. ,,'k Hoop wel, dat ik in de klassiekers iets meer geluk heb. Het afgelopen seizoen ging mij op 't laatste moment enkele malen de zege de neus voorbij, terwijl ik tevoren ontzettend veel werk had verzet. Ik doel in dit verband op de Vierstromenlandronde. Henk Nieuw- kamp was me in de eindsprint toen juist iets te vlug af. Wanneer dit mij in de Ster van Zwolle weer mocht overkomen zorg ik wel, dat ik ver te voren mij met een fikse demarra ge ontdoe van mijn belagers!", aldus Matthijs de Koning, die vooral op bergachtig parcours in zijn nopjes is. De Koning behoort tot de Am- stel-ploeg, waarvan Herman Krott de ploegleider is. Matthijs raakt niet uitgesproken over Krott, die op zeer tactische wijze met zijn pupillen omgaat. Naast De Koning zijn ook MATTHIJS DE KONING meer geluk de Gelderse cracks Fedor den Hertog (Ermelo), Arnold Voogd (Scherpen- zeel) en sinds kort ook Arie Hassink (Neede) bij Amstel. Matthijs de Ko ning denkt er voorlopig nog niet over om over te gaan naar de rijen der beroepsrenners. „Ik wacht eerst het komend seizoen af. Zodra ik de militaire dienst achter de rug heb zie ik wel verder. Draai ik de komende twee jaren goed dan kan het best zijn, dat ik in 1972 een kans waag in beroepswielrennerij BOLLENE Het ziet er naar uit dat de Belg Eddy Merckx, voor de tweede keer in successie, de eerste grote etappe wedstrijd van het wielerseizoen Parijs Nice op zijn naam gaat brengen. De winnaar van de Ronde van Frankrijk 1969 beheerst met zijn ploeggenoten de koers volkomen. Zijn vijftig seconden voorsprong in het klassement zijn dan ook gisteren niet in gevaar gekomen. De Belg Eric Loman versloeg in de 198 kilometer lange rit van Saint Etienne naar Bolle- ne, het compacte peloton. Jan Janssen werd vijfde. De uitslag: 1. Loman, Belg, 198 km in 8.6.29; 2. Reybroeck, B.; 3. Basso, It.; 4. Guinard, Fr.; 5. Janssen, Ned.; 6. Kre kels, Ned; 7. Peffgen, W-Dld.; 8. Ai- mar, Fr.; 9. Seis, Belg; 10. Chemello, It.; 11. Pijnen, Ned; 14. Duyndam, Ned, 16. Harry Jansen, Ned.; 18. Rentmeester, Ned.; De overige Nederlanders Van der Vleuten, Van Katwijk, Zoetemelk, Du bois, Karstens, Ottenbros en Vianen werden ex aequo als twintigste geklas seerd. Klassement: 1. Merckx, 20.05.12, 2. De Italiaanse voetbalbond heeft de eerste divisieclub Bari bestraft met een boete van 1 miljoen lire (6000 gulden ongeveer). Tijdens de wedstrijd Bari- Torino (01) werd door toeschouwers vuurwerk afgestoken. De bond wil dat niet. 9 Frankrijk heeft zich geplaatst voor het UEFA-jeugdtoernooi. De Franse ploeg voor spelers van zestien tot acht tien jaar versloeg donderdag in Bilbabo Spanje met 3—1. De stand in de kwali- ficatiegroep is: 1. Frankrijk 35; 2. Portugal 4—3; 3. Spanje 3—2. Leman, 3. Ritter, 4. Reybroeck, 5. Milio- li, 6. Guimard, 7. Dancelli, 8. Janssen, op 1.05, 9. Pingeon, 10. Aimar, 17. Kar stens, 30. Zoetemelk op 1.23, 32 Vianen op 1.51, 36. Pijnen op 2.15, 41 Duyndam op 2.29, 42. Krekels op 2.45, 43. Van der Vleuten z.t., 44. Van Katwijk z.t., 52. Rentmeester op 3.37, 54. Ottenbros op 3.57, 70. Dolman op 11.26, 83. Steevens op 17.05, 87. Harrie Jansen op 18.35, 89. Dubois op 29.21, 102. Holst op 44.14, 105. Frijters op 53.05. ROTTERDAM Van de drie ijzers, die Feijenoord in het vuur had, is er een afgevallen. De Nederlandse voet balbeker gaat dit seizoen in andere handen over. GVAV stootte in Rotter dam Feijenoord gisteren met 0-1 uit de strijd. Trainer Happel heeft nog twee troeven: de strijd om de landstitel en het Europa Cup-toernooi. Feijenoord zal woensdag tegen Vor- warts heel wat beter voor de dag moe ten komen dan tegen GVAV. Voor de derde maal in successie slaagden de Rotterdammers er niet in een doelpunt te scoren. En dat ondanks een enorm overwicht. Trainer Happel experimenteerdé met Feijenoord tegen GVAV. Dat was uit bittere noodzaak. Woensdag immers te gen Vorwërts kan Happel niet beschik ken over Romeijn en over het mee spe len van Wery die kampt met een dij beenblessure, heerst nog onzekerheid. Op de plaats van Romeijn zette de Oos tenrijker Ruud Geels en op de rechter vleugel opereerde Vrauwdeunt. Geels, overigens een specifieke aanvaller, trók nog wel eens mee naar voren. Van hem kwam ook het eerste gevaarlijke schot. Verdedigend toonde de Feijenoorder zijn kracht bij hoge inzetten. Hoog to rende zijn rossige kuif enkele malen in de doelmond boven alles uit. Het stuwende werk van Hasil ten spijt, slaagde Feijenoord er echter niet in het Van Leeuwen erg lastig te ma- ROTTERDAM Henk (Charlie) Bos veld, middenveldspeler van Sparta, heeft een gebroken knieschijf. Hij zal zeker zes weken niet voor zijn club kunnen spelen. Bosveld, die de laatste weken met een dikke knie sukkelde, heeft de blessure vermoedelijk opgelo pen in de wedstrijd tegen Ajax. ken. Ausputzer Koeman had een hecht verdedigingsblok opgetrokken. Acht, negen GVAV'ers vormden een cordon voor de zelfverzekerde Van Leeuwen. Feijenoord beging 90k de fout teveel door het midden aan te vallen. Het wij zigde na twintig minuten wel zijn tactiek, maar toen keek het inmiddels tegen een achterstand aan. Het Deense duo Fritzen-Jensen zette een co-pro- duktie op. Fritzen brak over rechts door, trok Israël naar zich toé en in het niemands land verscheen toen de snelle sprinter Jensen. Hij had alle tijd om te richten en hij deed dat voortreffelijk: 0-1. Even leefde Feijenoord op. Moulijn werd meer in de acties betrokken. Schipper gaf hem echter niet veel vrij heid. Toch hadden Kindvall en Van Ha- negem de score al gemakkelijk recht kunnen trekken. Kindvall joeg bij een vrije kans de bal hoog over de lat en Van Hanegem knalde tegen Van Leeu wen op. De omsingeling werd steeds krachti ger maar het tempo waarmee Feijen oord de koel verdedigende Groningers op de knieën had kunnen krijgen, ont brak. Dat tempo legde GVAV wel in zijn schaarse uitvallen. Bij een door braak van Rossien redde scheidsrechter Van de Veer de Rotterdammers door voor buitenspel te fluiten. Tegen de rust kwam er meer vaart in de Rotterdamse aanval. Een knappe combinatie tussen Jansen en Moulijn bracht Kindvall in stelling. Van Leeu wen bleef overeind, zoals hij dat ook deed toen Hasil van 25 meter hard vuurde. In deze periode huldigde de Groningse defensie het weg-is-weg-sy- steem. Om de kracht van de aanval te ver sterken had Happel Geels na de rust naast Kindvall in de aanval gezet. In de verdediging nam Veldhoen de plaats van Van Duivenbode in. Met twee spit sen, Geels en Kindvall, moest de Gro ningse verdediging, meende Happel, tot capitulatie te brenger! zijn. Israël en Laseroms namen alle risi co's. Tot ver over de middellijn drongen zij op. Dat had tot gevolg, dat het in het Groningse doelgebied af en toe te druk was. Nadat Moulijn in het strafschopge bied nog tegen de grond was gelopen, een overtreding, die scheidsrechter Van der Veer wegwuifde, kwam er weer wat lucht voor de GVAV'-ers. Heel even slechts. Feijenoord hervatte met verdubbelde energie zijn offensief. Is raël en Laseroms bevonden zich om beurten in de frontlinie. Doelman Van Leeuwen boog niet. Een fors aantal hoekschoppen viel Feijenoord ten deel. Het legioen juichte, toen Israël uit een hiervan hard inkopte. Via de onderkant van de lat sprong de bal weer 't veld in. Het spreekwoordelij ke doelmansgeluk liet v. Leeuwen niet in de steek. Onder een honend hi-ha- geroep zochten de Rotterdammers hun kleedkamer op. Elf gelukkige GVAV'ers hadden zichzelf en Feijen oord overtroffen. Feijenoord: Treytel; Geels, Israël, La seroms, Van Duivenbode (Veldhoen); Hasil. Jansen, Vrauwdeunt, Kindvall, Van Hanegem, Moulijn. GVAV: Van Leeuwen; Koeman, Schipper, Cornelis, Van Vlierden; Roo- sien, Oosterwolt; Hovenkamp, Fritzen, Jensen, Eimers (Fransen). TILBURG Het schijnt nauwelijks meer mogelijk te zijn een biljart-kam pioenschap zonder incidenten van start te laten gaan. De laatste tijd warén het aldoor de ballen die de biljarterij in op spraak brachten. Dat probleem lijkt voorlopig opgelost nu de KNVBB heeft besloten met een oude, door een ieder aanvaarde, Belgische kunstbal te laten spelen. Die ballen lagen ook op de ta fels, toen donderdagmiddag in de „Stu dio" van de fraaie stadsschouwburg van Tilburg het nationale kampioen schap in de ereklasse driebanden begon. De ballen boden geen enkele aanleiding tot op- of aanmerkingen. De incidenten in Tilburg hadden zich tijdens de 24 voorgaande uren afge speeld. Het ging erom dat het bondsbe- stuur op het laatste nippertje besloot een oude regel weer toe te passen en clubgenoten tegen elkaar te laten be ginnen. Jaren geleden was die regel over boord gezet omdat het probleem bijna niet meer voorkwam. Maar de sterke concentratie van driebanders in Brabant had het bondsbestuur er toe gebracht juist voor dit kampioenschap een uitzondering te maken. Men wilde daarmee voorkomen dat clubgenoten elkaar zaterdag of zondag zouden kunnen bevoordelen. In Tilburg gaat het namelijk niet alleen om de na tionale titel, maar de eerste drie plaat sen in het eindklassement betekenen een aantrekkelijk reisje naar Parijs, waar eind maart een officiële drieban- den-landenwedstrijd tegen Frankrijk wordt gespeeld. Aan de nationale titel zit bovendien een plaats vast in het Eu ropese kampioenschap, dat van 22 tot 26 april in Doornik wordt gehouden. Daar zal tevens worden uitgemaakt welke drie Europeanen half mei naar Las Ve gas in de Verenigde Staten zullen af reizen voor de strijd om .de wereldtitel. Het bondsbestuur wilde geen risico Ontdek het nieuwe gezicht van be hang. In andere kleuren, opwindende dessins en duurzame materialen. 1001 Mogelijkheden om uw kamer een verrassend nieuw gezicht te geven.Vraag ernaar bij uw leverancier. De opwindende staalboeken '70 van Rath Doodeheefver. R&D - vooruitgang in behang. mis. lopen en gooide het aanvankelijk opge stelde schema door elkaar door te bepa len dat Brosens en Popeijus (beiden lid van de driebanden club Breda) tegen elkaar moesten beginnen. Dat lot betrof uiteraard ook de drie leden van „Van den Brandt" uit Waalwijk, Hennie de Ruyter, Wim Soeterboek en Rini van Bracht. Nu wilde het toeval dat door de nieuwe paring de jonge Van Bracht meteen zou moeten uitkomen tegen de titelhouder Jan Doggen, vorig seizoen zijn tegenstander in de „finale". Het bestuur van de Waalwijkse ver eniging dreigde zijn drie spelers terug te trekken en alleen doordat Bert Tee- gelaar medewerking verleende en zich bereid verklaarde de openingspartij te gen Doggen te spelen, kon woensdag nacht een oplossing worden gevonden. Een en ander was echter duidelijk van invloed op het spelpeil in de eerste ronde. Alleen oud-kampioen Herman Popeijus had er weinig last van en kwam tegen de altijd zwak startende Brosens, ruim boven de 1,000 uit: 60-30 in 53 beurten. Naast Popeijus, die in het verleden al zes keer kampioen in deze spelsoort was en als uiterlijk teken daarvan zes gouden sterren op zijn bil- jartvest draagt, deed de 24-jarige Van Bracht het ook niet gek tegen de twee jaar oudere Rotterdamse debutant Puck van Aart. Gezien zijn sterke start, Van Bracht maakte in de negende beurt een serie van 8 en kwam op 16 te staan, viel het eindresultaat toch iets tegen: 60-39 in 62 beurten. De incidenten hadden kennelijk het meest gevreten aan de zenuwen van oud-kampioen Hennie de Ruyter, die tegen clubgenoot Wim Soeterboek te ver achter raakte (41-58 in zestig beur ten) om nog wat aan een sterke eind spurt vijftien punten in kort tijdsbe stek te hebben. Soeterboek, kennelijk aangeslagen door een tussentijdse sprint van 5 Van de Ruyter, had voor zijn laatste twee caramboles liefst tien beurten nodig, maar won wel: 60-56 in 60 beurten. Bepaald teleurstellend tenslotte wa ren de prestaties van de twee oudjes van het gezelschap, Bert Teegelaar en Jan Doggen. Zij speelden de eerste helft zelfs rond 0,500. Daarna echter ging het wat beter en het leek span nend te worden toen Teegelaar zijn achterstand wegwerkteen na 62 beurten op 40-gelijk kwam. In de slotfase hield Jan Doggen de strijd vast in handen en won zelfs nog ruim: 60-52 in tachtig beurten. Ook tegen Brosens leek het erop dat Doggen zich staande zou houden. Bei den speelden overigens zeer matig, vooral in de eerste helft: 29-27 in het voordeel van Brosens na veertig beur ten. Naarmate het einde naderde kwam Doggen beter op stoot. Hij ging Brosens voorbij. De kleine caféhouder uit Breda had echter een eindstoot in petto. Juist op het moment dat Doggen even opge lucht adem kon halen, sloeg Brosens toe met een fraaie serie van 11. In zijn vol gende (58e) beurt maakte Brosens de resterende carambole, zodat hij boven de 1000 had gespeeld. Geheel in mineur, van begin tot eind, voltrok zich de ontmoeting tussen Soe terboek en Teegelaar, die sterker in het verdedigen waren dan in het scoren. Teegelaar trok hier uiteindelijk aan het langste eind: 60-54, maar de 79 beurten, die deze partij vergde, waren een smet op het kampioenschap. Uitslagen, eerste ronde: Tiest Brosens (Breda) 30 53 4 0,566 Herman Popeijus (Etten-Leur) 60 53 7 1,132 Rini van Bracht (Waalw.) 60 62 8 0,967 Puck van Aart (Rotterd.) 39 62 3 0,628 Hennie de Ruyter (Waalwijk) 8 55 70 5 0,800 Wim Soeterboek (Kaatsh.) 60 70 6 0,857 Bert Teegelaar (Rotterd.) 52 80 5 0,650 Jan Doggen (Heerle) 8 60 80 6 0,750 Doggen Brosens Soeterboek Teegelaar uitslagen: 50 58 5 0,862 60 58 11 1,035 54 79 5 0,683 60 79 3 0,759 ADVERTENTIE CLQr Israël slaagde er niet in deze Gro ningse aanval te stoppen en dat be tekende het enige doelpunt in de strijd tussen Feijenoord en GVAV. ROTTERDAM Cor van der Hart (41), trainer van Holland Sport, maakt een goede kans Georg Kessler op te volgen als oefenmeester van het Ne derlands elftal. Van der Hart (45 maal in Oranje), die uit zestien aanbiedingen ruim drie jaar geleden Holland Sport als werkgever koos, wilde het bericht noch bevestigen noch ontkennen. „Ik kan niets zeggen. •Dat is toch een logische zaak", zo zei hij. „Ik heb bij Holland Sport nog een contract voor één jaar. Ik heb in Am sterdam, bij de wedstrijd Ajax-Carl Zeiss Jena, veel trainers naar mij zien lachen. Maar ik weet echt nog van niets". Secretaris-penningmeester H. A. Burgwal van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond: „In de wandelgan gen van het Olympisch Stadion heb ik mij laten ontvallen, dat wij graag een trainer van het type Cor van der Hart willen hebben. Er zijn vele sollicitaties bij ons bin nen gekomen. Ook uit het buitenland. Over een maand zal de beslissing wel vallen". AMSTERDAM Het staat vrijwel vast, dat trainer Joop Brand van DWS voor het duel tegen SVV, dat zondag in Schiedam wordt gespeeld, geen gebruik kan maken van Fritz Flinkevleugel en Karei Bonsink. Beiden werden tijdens een oefenwedstrijd ernstig aan een en kele geblesseerd. ADVERTENTIE HILVERSUM De NOS-radio en te levisie zullen de voetbalwedstrijd Feyenoord Vorwarts Berlin, die op 18 maart in Rotterdam wordt gespeeld, rechtstreeks uitzenden. Via de televisie is de wedstrijd te zien op Nederland 1 van 20.25 tot 22.15 uur. In de pauze van 21.15 tot 21.30 uur wordt het verkie- zingsnieuws van Nederland 2 ook uitge zonden op Nederland 1. De NOS-radio zendt de wedstijd van 20.25 tot 22.20 uur uit via Hilversum I. ROTTERDAM Sparta zal beroep aantekenen tegen de door de Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) opgelegde voorwaardelijke straf van tweeduizend gulden boete. De KNVB legde deze straf op naar aanleiding van de ongeregeldheden die zich na afloop van de competitiewed strijd tegen Holland Sport voordeden. Scheidsrechter Van Ravens werd na afloop door supporters gemolesteerd. Volgens manager Van Riet van Spar ta heeft zijn vereniging alles in het werk gesteld de veiligheid van de scheidsrechter te garanderen. Boven dien zijn niet de Rotterdamse bezoekers, nog steeds volgens Sparta, verantwoor delijk voor de ongeregeldheden, maar de Haagse supporters. DORDRECHT Halfzwaargewicht Rudi Lubbers heeft donderdagavond in Dordrecht zijn derde partij als profes sional gewonnen. Ook dit duel, tegen de 29-jarige Fransman André Handrechy eindigde voortijdig. In de derde van de op zes ronden vastgestelde wedstrijd staakte scheidsrechter Ben Bril het ge vecht op advies van de ring-arts we gens een gapende wenkbrauwblessure van de Fransman. Lubbers had al in de eerste ronde het initiatief genomen en met goed geplaatste stoten op hoofd en lichaam had hij toen de strijd werd af gebroken een grote puntenvoorsprong opgebouwd tegen Handrechy, die in de tweede ronde al voor acht tellen was neergegaan. Anthony Richardson uit Den Haag veroverde de Zuidholïandse titel bij de amateurs in de zwaar-welterklasse door een overwinning tegen de Rotterdam mer Raaymakers. De scheidsrechter staakte het gevecht na anderhalve mi nuut in de tweede ronde nadat Ri chardson zijn tegenstander met een fraaie rechts-linkse combinatie had neergehaald. LEEUWARDEN In een bikkelhard duel, waartegen scheidsrechter Elzinga onvoldoende optrad, heeft het Neder landse Militaire elftal met 3-2 gewon nen van Cambuur. Boskamp (Holland Sport) gaf de mi litairen de leiding, waarna Vlietstra de gelijkmaker scoorde. Van der Spek (Feijenoord) zorgde voor 1-2. Vlak voor rust kwam Cambuur weer gelijk, door een treffer van Hoekstra. Jansen schoot tien minuten voor het einde het militaire elftal naar de zege. Boskamp en Derksen (Cambuur) misten een strafschop. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Hollandscheveld en te Moerkapelle: W. G. J. van der Sluys, kand. te Putten; te Oosthem c.a.: G. W. Marchel, kand. te Apeldoorn; te Ederveen: C. Evers, kand. te Put ten. Beroepen: te Nieuwerkerk aan den IJs- sel: G. H. van Kooten te Delft; te Blauwkapel-Groenekan, Leerbroek en te Oud-Alblas: G. Evers, kand. te Putten; te Kesteren: H. van der Post, kand. te Beekbergen; te Stol wijk: M. B. van den Akker, kand. te Monster. Aangenomen: naar Giessen-Nieuwkerk: H. van Vreeswijk, kand. te Baarn die bedankte voor Meteren en Est; naar Gent (B.) (Prot. Kerk van Bel gië): Th. A. D. W. Aris, schoolpre- dikant te Eindhoven. Aangenomen: het beroep van de Prov. Kerkvergadering van Gelderland als pred. voor b.w. (geest, verzorgster Oranje-Nassau-Oord te Renkum): kand. mej. C. M. Chardon te Renkum. Bedankt: voor Rouveen: Th. Lekker- kerker te Oosterwolde (Gld.). Bedankt: voor Delft: J. C. Greive te Utrecht; voor Zetten-Andelst: Tlu Lekkerkerker te Oosterwolde (Gld.). Geref. Kerken Beroepen: te Landsmeer: D. N. Wou ters te Pijnacker; te Joure: D. O. Veenendaal te Genderen. Beroepen: te Grijpskerk: J. Wolven te Andijk. Aangenomen: naar Tilburg: K. Snoey te Meppel; naar Groningen-Noord en Oost: E. J. Duursema te Maassluis, die bedankte voor Gouda; naar Groo- tegast: W. Visscher te Maasdijk, die bedankte voor Enkhuizen. Bedankt: voor Middelburg: J. H. van Boggelen te Diemen-Watergraafs- meer-Bijlmermeer. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen: te Amsterdam-zuid-west: H. J. de Vries te Mariënberg; te Bunschoten-Spakenburg: Joh. Stra- ting te Hattem. Bedankt: voor Arnhem: drs. D. Deddens te Leeuwarden. Bedankt: voor Brouwershaven en voor Noordbergum: A. C. Haitsma te Zaam- slag. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te Oosterbeek: M. Baan te Zeist. Beroepen: te Zaandam: C. Bos te Zuid- land-Spijkenisse. Geref. Gemeenten Bedankt: voor Middelharnis: G. J. van den Noort te Capelle aan den IJssel. Bedankt: voor Rijssen: D. Hakkenberg te Dordrecht. Oud Geref. Gemeenten Benoemd: tot lerend ouderling te Kam pen: W. Schinkelshoek te Werken dam. Evang. Luth. Kerk Beroeper.: te Bodegraven-Gouda: D. Pobuda, voorheen predikant in Tsje- cho-Slowakije, thans woonachtig te Hollandsche Rading. GRONINGEN De Provinciale Ge zondheidsdienst voor dieren in de pro vincie Groningen stelt een onderzoek in naar de dood van schapen, die werden geweid bij Delfzijl. De dienst heeft vastgesteld, dat een aantal schapen het slachtoffer is ge worden van een fluorvergiftiging ten gevolge van de luchtverontreiniging door de aluminiumindustrie te Delfzijl: Aldel. Hoeveel dieren totnutoe het slachtof fer van de vergiftiging zijn geworden is nog niet bekend.

De Vallei | 1970 | | pagina 15