Ook socialistisch kiezersvolk bleef in meerderheid thuis Structuurveranderingen zijn nodig bij veel problemen' voor zwemmen op zondag Bruisend toneel op chr. lyceum KERKD ^l^ATSTÖ^ n HORLOGERIE VAN MANEN Amateurs op modeshow 0111 de titel van Naaldprinses Pontdienst bij Eist nu normaal I „Hoe eerder we van deze regering af zijn, hoe beter" NOTEER IN UW AGENDA Belt u dan «ven a.u.b. Grote kopgroep bij schaakclub Broodmaaltijd Vergadering Restauratie Bijdragen Weer oliebollen Gemeente- centrum Schatting Kop-en-schotel Logeeradressen Tekort van 30.000,- Open avondmaal Aftasten Eerherstel Voor Pasen PAASEIEREN Maison Kramer VAN WOUT BLAUWKOUS ZWAK SOLA elite BELACHELIJK 10550 LIJST EIS VOOR HAISDTEKEISIÏSGEK: Vanavond voor tweede maal: VRIJDAG 13 MAART 1970 V Wij waaronder te rekenen onder getekende en diens kornuiten van het straatparlement maken ons ernstige zorgen over de huisves ting in onze gemeente. Over het redelijk onder-dak-brengen van de Veenendaalse mensen en dege nen die dat graag Willen worden om economische of andere rede nen. .Nu kunnen wij ons slechts bezorgd maken, want ons wandelende col lege heeft geen enkele beslissings bevoegdheid. En laten we eerlijk zijn als je macht mist dan kun je je iets makkelijker bezorgd ma ken. Maar bij ons leeft de vrees, dat ook degenen die op de ons eigen demo cratische wijze een stuk macht is toegeschoven, niet verder komen dan zich bezorgd maken over de ophanden zijnde ontwikkelingen. En als onze bestuurders geen kans meer zien om de woorden te laten volgen door daden dan ziet het er triest uit. Wij zijn met ons machteloze scha- duwparlement deze week verzeild geraakt in de toekomstige woon wijk, die onder het krijgshaftige motto „de Dragonder" bij het weerloze volk is geïntroduceerd. Het was geen gerichte excursie, maar slechts een toevallige con frontatie met het nieuwe leven dat nog maar kort geleden aan de schoot van moeder Veenendaal is N toevertrouwd. Alle fierheid die in de naam „Dra gonder" mag schuilen ging verlo ren bij het troosteloze gezicht van de wijk. De „Dragonder" lag er bij als een steppe, waarop de moge lijkheid van enig leven uitgeloten lijkt. Toch zullen hier woon-eenheden worden gebouwd. Van verschillen de aard en makelij. Maar en daar draait de hele bezorgdheid om voorshands niet te betalen door moeders van gezinnen waar van de vaders het alleen en met handkracht moeten verdienen. En daar weet de hele gemeenteraad inclusief de wethouder die als de verantwoordelijke autoriteit in dezen mag worden aangewezen geen oplossing voor. We hebben een aantal dure woningen te ac cepteren willen we straks een se rie ook nog wel dure, maar toch iets minder gepeperde hui zen lospeuteren. Daar schijnt niemand iets aan te kunnen veranderen. Ons lokale bestuursapparaat niet en ook de provinciale overheid niet. Onlangs heeft de provincie de nodige man kracht naar ons gemeentepaleis ge dirigeerd om iedere inboorling die dat maar horen wilde te vertellen welke belangrijke plaats ons was toebedeeld in de streek zich uit strekkende van het IJsselmeer via Amersfoort tot aan onze nederzet ting. Ons kostje scheen wel ge kocht te zijn, gerekend naar alle jubelzangen die over onze nijvere gemeenschap werden aangeheven. Inderdaad, we mogen er niet aan twijfelen als we kennis nemen van wat het plaatselijke produk- tie-apparaat regelmatig tekort komt. De advertenties schreeuwen de onderbezetting van de bedrij ven uit. De vraag betreft niet de enkele gespecialiseerde medewer ker, het gaat om hele drommen. Meisjes voor het fijne werk, ope rators die bereid zijn om per dag enkele knoppen in te drukken, enigszins technisch geschoolden en ga zo maar door. Veenendaal groeit als vanzelf naar z'n oorspronkelijke vorm toe. Ten minste als we voldoende adem be- zitten. Het is in feite waanzinnig ik stel me ongemeen fel op, ik weet het om een plaats te verheffen tot de kern van allerlei aantrekkelijke zaken en er vervolgens niet voor te zorgen dat deze plaats ook de gelegenheid krijgt om iets van dat kernachtige waar te maken. Ik heb me laatst nog eens laten ver tellen met welk een kwistige ex cellente hand Den Haag woon ruimte uitdeelt in het Westen des lands. En ook hoe goedkoop men in het oosten nog kan bouwen en huren. Dan blijft er niets anders over dan de conclusie te trékken dat wij tussen deze twee grootheden ge mangeld worden. We hoeven ons niet minderwaardig te gevoelen. Verre van dat, maar laat men ons dan eerlijk vertellen bij welke vorm van bedeling wij zijn onder gebracht. Dan weten we waar «we aan toe zijn. Dn maar een indus- strie doorsturen naar een ander. Dan maar een tienduizend inwo ners minder. Maar we weten waar we aan toe zijn.... Wout Blauwkous. VEENENDAAL De belangstelling van het Veenendaalse socialistische kie zerskorps voor het politiek provinciaal gebeuren is omgekeerd evenredig aan het enthousiasme en de solidariteit waarmee de PSP, de PvdA, en de PPR in provinciaal verband de volgende week te houden Statenverkiezingen tege moet treden. Deze drie politieke groeperingen hebben elkaar gevonden door met een lijst aan de verkiezingen deel te nemen, maar het merendeel van de mensen die de kandidaten op de zetels moeten brengen bleef thuis. Maar een handjevol mensen kwam luisteren naar wat de Statenleden K. de Wilde (PvdA), mr. J. D. Hoepelman (PSP) en PPR-kandidaat B. P. M. Princen in het NVV-gebouw te vertellen hadden. De heer De Wilde legde na een inlei dend woord van de heer B. van Rem merden uit hoe men op provinciaal ni veau tot samenwerking was gekomen.. „Het is geen noodverband, maar de tijd en de maatschappelijke situatie gebo den ons bij elkaar te komen." Progres siviteit voor alles, zo stelde de heer De Wilde, die het afbrokkelingsproces van de confessionele partijen een zegen noemde, omdat deze uit o.a. de school strijd geboren partijen er negentiende- eeuws getinte opvattingen op nahouden waarmee de huidige wereldomvattende problemen niet meer te lijf kunnen worden gegaan. In dit verband noemde hij het omzet ten van de economische welvaart in een welzijnsgebied voor iedereen, betere volkshuisvesting, milieuhygiëne, het waken voor de leefbaarheid op het kleine Nederlandse grondgebied en on derwijsontwikkeling, allemaal zaken die fundamenteel een totale andere be nadering vragen dan tot dusver is ge daan. „Hierover bestaat tussen de drie poli tieke groeperingen in provinciaal ver band overeenstemming en dit is hope lijk het begin voor verdergaande sa menwerking, aldus de heer De Wilde, die er niet om treurde dat er niettemin een aantal discussiepunten tussen de partners blijft bestaan. „Door deze spanningen komen er krachten en ener gie vrij om de zaken kordaat aan te pakken". Voor de huidige regering had spreker geen goed woord over. Het kabinet-De Jong kenschetste hij als zwak en niet opgewassen tegen de problemen. „Hoe eerder we van deze regering af zijn hoe beter is het", aldus de heer De Wilde, die voorspelde dat 18 maart voor de Ned. Herv. Kerk Oude Kerk, 9.30 u.: ds. Terlouw; 17.00 u.: ds. v. d. Krift. Julianakerk, 9.30 u.: ds. v. d. Krift; 17,00 u.: ds. Vroegindeweij." Vredeskerk, 9.00 en 10.30 u.: ds. Van Assenberg; 17.00 u.: ds. Kunz uit Pol broek. Sionskerk, 9.30 u.: ds. v. d. Bank uit Ede; 17.00 u.: ds. Jongerden. Poortkerk, 10.30 u.: kand. Westland uit Huizen; 18.30 u.: ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum, 9.00 u.: ds. Jonger den. Veeneind, 15.00 u.: dhr. Van Rossum uit Scherpenzeel; 18 maart, 19.30 u.: ds. Dorsman uit Nunspeet. Dijkstraat, 14.45 u.: dhr. Van Beuse- kom. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.30 u.: ds. Vijzelaar en 17.30 u.: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Brugkerk, 9.00 en 10.30 u.: ds. Blanken; 17.00 u.: ds. Ytsma. Petrakerk, 9.30 u.: ds. Ytsma; 17.00 u.: ds. Blanken. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): 9.00 en 16.30 u.: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Eer- land van Hilversum. Pniëlkerk, 9.30 u.: leesdienst; 16.30 u.: ds. Den Butter uit Bunschoten. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 u.\leesdienst. Geref. Gem. (Synode): 9.30 en 17.00 u.: leesdienst; 17 maart, 14.30 en 19.30 u.: ds. Hage uit Krabbe- dijk (Biddag). Ned. Prot. Bond: 10.30 u.: ds. Mulder uit Wageningen. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zondag 9.00 en 11.00 u': H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u.: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u.: Heiligingssamenkomst en 19.30 u.: Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: Zo. 9.30 u.: Openb. lezing, 10.30 u.: Wachttoren-studie. Dinsdag 19.30 uur: Theoc.-school, 20.30 u.: Dienstverga- dering. SCHERPENZEEL Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk: 9.30 u.: ds. P. Bouw uit Ede, 6.30 u.: ds. J. Koele uit Nij- kerk. Geref. Kerk: 10 u.: ds. P. v. Strien uit Woudenberg, 6.20 uur: ds. J. P. Bos. Vrijzinnig Herv. Gem.: 7.15 uur: ds. W. F. Monné uit IJsselstein. Deze dienst wordt gehouden in het verenigings gebouw te Woudenberg. Vrije Evangelische Gem.: 10.30 uur: evangelist E. Dolman uit Utrecht. Deze dienst wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Geref. Gem.: 10 en 6.30 u.: de heer B. Roest. Geref. Gem.: uitgetreden 10 en 6.30 uur: leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 9.15 uur: Bediening H. Mis in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9 u.: ds. Wisgerhof (Veenendaal), 10.30 u.: ds. W. Kooreman (openb. bel. des gel.), 18.30 u.: ds. Wapenaar. Bergschool, 9 u.: geen dienst; 10.30 u.: ds. Wapenaar (jeugdkerk). Geref. Kerk, 10 u.: drs. W. E. M. Honig (Wageningen), 17 u.: ds. J. Goldschme- ding. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 u.: leesdienst. Geref. Gem. (Syn.), 10 en 17.30 u.: lees dienst. 18 maart, 14.30 en 17.30 u.: ds. Wisse uit Elspeet (biddag gew.). Geref. Gem. in Ned., 10 eir 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond, 10.30 u.: dr. A. de Wil de (Lunteren). ELST Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18 u.: ds. J. van Malensteiiy AMERONGEN Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. G. Kaastra, 18.30 u.: ds. J. v. Noort. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. Brinkman (Rijssen). Ned. Prot. Bond, 10.30 u.: ds. E. v. Loenen (Amersfoort). OVERBERG Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 u.: ds. S. Andringa. Oud Geref. Gem., 10 en 18.30 u.: lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 u.: ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk, 10 en 18.30 u.: ds. Jonker. R.-K. Kerk, za. 18.45 u.: Eucharistie viering in Geref. Kerk. EDE Oud Geref. Gem., 10 en 19 u.: ds. J. v. d. Poel.. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk, 9.30 u.: ds. Veldman (Bennekom), 18.30 u.: ds. Noordergraaf (Ede). Geref. Gem. in Ned., 9.30 en 18.45 u.: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem., 9.30 en 15 u.: lees dienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. M. G. J. v. d. Velden (Driebergen), 18.30 u.: ds. Koole. KESTEREN Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. v. 't Einde (Maurik), 18.30 u.: ds. De Haar (Ach terberg). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk, 10 en 18.30 u.: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.), 10 en 18.30 u.: lees dienst. Geref. Gem. in Ned„ 10 en 18.30 u.: ds. Van Beek. KELTUM ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL landspolitiek een belangrijke datum zou worden. Sprekend over de taak van het pro vinciaal bestuur constateerde de heer De Wilde dal. er onderwaardering bij het kiezersvolk bestaat over het werk van dit college. Men ziet dit nog teveel als een geheim/innig gebeuren, dat mis schien doorbroken kan worden door de commissievergaderingen openbaar te maken en er ook niet statenleden bij te betrekken. We moeten de bevolking er meer bij halen en niet als er iets tot stand gekomen is, maar meer in de geest van „dat gaan we doen, hoe denkt u er over". De heer De Wilde noemde het verder een belachelijk verschijnsel dat er bij het opstellen en realiseren van streekplannen, nog rekening gehouden wordt met gemeentelijke en provin ciale grenzen. „Het gebied waar in een bepaalde gemeente ligt, de oriëntering van die gemeente op an dere plaatsen moet uitgangspunt zijn en de bestuurlijke organisaties moeten zich daaraan aanpassen", zo vond hij. Tot slot noemde hij een aantal pro blemen waarvoor met name het provin ciaal bestuur van Utrecht zich gesteld ziet zoals de toenemende bevolkings dichtheid, de urbanisatie van de streek rond de stad Utrecht, de bevolkings overloop uit de randstad, werkvoorzie ning èn recreatievoorzieningen voor al die mensen. - Verder staafde hij met cijfers dat met name tijdens het optreden van rechtse kabinetten volksvijand nummer een de woningnood eerder toe- dan af genomen is. „Ook dit vraagt om pro gressief ingrijpen zoals een verhoging van het tempo bij het bouwrijpmaken van gronden en een wetgeving, die de huidige onmacht om te onteigenen moet doorbreken", aldus spreker. Tijdens de discussie werden met name het woningbouwprobleem en de winkelsluiting nog eens uitgediept, waarbij men onder invloed van de woorden Van ir. Hoepelman tot de con clusie kwam dat ingrijpende structuur veranderingen nodig zijn om de proble men op te lossen. ADVERTENTIE Op 2 april a.s. geeft het Utrechts Symfonie-Orkest concert in Veenendaal. een ADVERTENTIE voor Veenendaal Tot 17.30 uur V.n 17.30. 11D7Q 19.30 uur I lüia 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL In Veenendaal circuleren op het ogenblik lijsten waarop inwoners van de gemeente hun handtekening kunnen plaatsen, ter ondersteuning van een particulier ini tiatief om het Valleibad voortaan ook op zondag opengesteld te krijgen. Het initiatief is van de heer G. van Barneveld aan de Adriaan van Ostade- laan. Hij meent dat veel Veenendalers in de huidige situatie gedwongen zijn bijv. naar Wageningen te gaan als zij 's zondags willen zemmen. Zijn handtekeningenactie moet in de nabije toekomst een verzoek aan burge meester en wethouders kracht bijzetten, om het zwembad in Veenendaal 's zon dags ook toegankelijk te maken. De heer Van Barneveld rekent op honder den sympathisanten. RENSWOUDE In de 13e ronde, behaalde de voorlopige leider in het persoonlijk klassement A. v. d. Peut een kostbaar winstpunt. G. J. H. ten Cate viel door dit verlies enigszins terug maar blijft evenals H. Stoer en M. v. Raaij in opmars. De uitslagen zijn: D. de Rooij Th. H. Koot 1-0; J. Schuit H. v. Raay 0- 1; Ds. L. v. d. Peut J. Schuit lr-0; J. E. de Vries D. de Rooij 0-1; A.'v. d. Peut G. J. H. ten Cate 1-0; Th. H. Koot M. v. Raaij, afgebr.; J. Ver meulen H. Stoer, afgebr. Stand na 13 ronden: A. v. d. Peut 12- 8; H. Stoer 8-7- 1. afgebr.; H. v. Raaij 9-6 1/2- 1 afgebr.; Ds. L. v. d. Peut 9-6; G. J. H. ten Cate 11-6; H. Altink 7-4 1/2; D. de Rooij 7-4; J. Vermeulen 4-3 en 1 afgebr.; H. Wels 6-2 1/2; J. E. de Vries 6-2 1/2; J. Schuit 13-2; T. L. H. Koot 7-1 en 1 afgebr.; W. Wijnberger 5-0; Smit 1-0. VEENENDAAL De foto van de maand is ditmaal van G. Sukkel, Zandstraat 8. Een vrolijke opname van een guitig kereltje met een écht® motorhelm. Zoals alle foto's van de maand, is ook deze geproduceerd door een lid van de amateur-fotografenvereniging Camera Obscura. VEENENDAAL Een bruisend stuk toneel was gisteravond te zien in de aula van het Christelijk Lyceum, op de jaarlijkse „grote avond" van de leerlingen vereniging Eldorado. Een enthousiast publiek van ouders, leerlingen en docen ten genoot van Molières „De Schelmenstreken van Scapin" (Les fourberies de Scapin), dat vlot gespeeld en met goed gedoseerde improvisatie op de planken werd gezet. Het kluchtige spel, vol luchtige intri ge, die tegelijkertijd wordt gecreëerd en opgelost door de schelmachtige in nar- renpak gestoken Scapin (Wilma van den Bos in traveste) imponeerde vooral doordat alle acteurs en actrices juist die sprankelende tekstbehandeling toonden, die Molière nodig heeft. Een bij tijd en wijle originele mise- en scène, en vooral ook de in wezen buiten het tekstboekje staande improvi saties, en leuk gevonden „buiten-mo- del"-opmerkingen aan het adres van sommige leraren tussen de bedrijven door. zorgde voor onverwachte hoogte punten, die schoonheidsfoutjes ruim- .schoots vergoedden. Toch is het. mis schien nuttig nog wat extra aandacht te besteden aan de belichting, wanneer het stuk vanavond nogmaals en ditmaal voor de oudere leerlingen en hun ou ders, wordt opgevoerd. De hoofdrol van Scapin bleek Wilma van den Bos op het lijf geschreven te zijn. Ofschoon de mimiek nauwelijks als expressiemiddel aan bod kon komen omdat zij, zoals alle spelers, compleet met, masker optrad, viel zij op door haar gemakkelijk bewegen, waarmee ze bepaald talent demonstreerde. Extra aandacht verdienen ook Her- bert de Jonge en Albert Kingma, die respectievelijk aan Argante en Géronte gestalte gaven, twee knorrige oude va ders, wier zoons zich aanvankelijk in Net zoals vorige jaren zijn de le den van de hervormde gemeente te Rhenen uitgenodigd voor een brood maaltijd aan de vooravond van de Goede Vrijdag, op donderdag 26 maart a.s. Tijdens deze maaltijd die wordt gehouden in „Irene" wordt het lijdensevangelie gelezen, gezon gen, gemediteerd en gebeden. Na Passen zal een gemeenschappe lijke vergadering worden gehouden van de hervormde en gereformeerde kerkeraden te Rhenen. De hervormde koepelkerk te Rens- woude is aangetast door vocht en houtworm. Het euvel is zo ernstig dat grondige restauratie van het kerkgebouw nodig is. Het architectenbureau Hoogevest te Amersfoort heeft een opstelling van de kosten gemaakt. Deze gaan een bedrag van 156.000 gulden belo pen. De kerkvoogdij verwacht dat de restauratie niet voor 1971 zal kunnen worden uitgevoerd en houdt er nu al rekening mee dat de werkelijke kos ten een procent of tien hoger zullen liggen. Rijk, provincie en gemeente Rens- woude subsidiëren elk voor resp. 50, 10 en 30 procent. Voor rekening van de kerkelijke gemeente komen dus de laatste tien procent en de kosten van de voorfinanciering van 80 pro cent. Kerkvoogden en notabelen achten het een erezaak voor de gemeente om het voor rekening van de kerk komende bedrag op te brengen. Men stelt zich voor dit te doen door het uitgeven van schuldbekentenissen van 500 en 1000 gulden of veelvou den van deze bedragen. Gevraagd wordt om de gelden tegen spaarbank rente of nog liever renteloos te le nen. In 1976, als rijk en provincie over de brug komen, kunnen de le ningen worden afgelost. In Amersfoort speelt zich de actie met betrekking tot de vrijwillige bijdragen voor de hervormden op twee avonden af. Deze week dinsdag zijn de brieven uitgereikt en a.s. dinsdag zal men bij de gemeentele den het antwoord komen ophalen. De kerkvoogdij rekent op 40.000 gul den. De oliebollen schijnen in Ameron- gen goed geld op te brengen. Van avond en morgen zijn ze weer ver krijgbaar. De opbrengst gaat naar het jeugdgebouw „De Uithof". Het resultaat van de actie die is gevoerd voor het hervormde ge meentecentrum te Leersum liegt er niet om. In totaal kwam 73.509 gul den binnen. Het ontbrekende bedrag van 30.000 gulden kan worden ge leend tegen een relatief lage rente. rekenen op een opbrengst aan vrij willige bijdragen van 17.000 gulden. In Ederveen is weer een nieuw ar tikel uitgevonden om geld bij elkaar te krijgen. Daar gaat men ten bate van het hervormde jeugdgebouw kop en schotels verkopen. In het weekend van 21 en 22 maart a.s. is er weer een jeugdweek end voor hervormde jongeren te Veenendaal. De ouderenwerkgroep van de jeugdverenigingen die het weekend heeft georganiseerd heeft een oproep geplaatst om logeeradres sen. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Veenendaal heeft de begroting voor 1970 niet sluitend kunnen krijgen. Er is een tekort van 31.000 gulden. Om dit hiaat in de financiële posi tie van de kerk weg te werken is het nodig, dat de gemeenteleden hun vrijwillige bijdragen voor 1970 ver hogen met 17 pet. ten opzichte van 1969. De kerkvoogden hebben de vrijwillige bijdragen geraamd op 182.000 gulden. Men verwacht dat er dit jaar in totaal voor 419.600 gulden om zal gaan staan in de hervormde ge meente. Enkele posten aan de uit gavenkant: salarissen en vergoedin gen: 200.000 gulden; rente en aflos sing Sionskerk en wijkcentra: 79.000 gulden. De jaarlijkse kosten van de wijkcentra hebben de uitgaven doen stijgen. De centra zullen dit jaar worden gebouwd in „De Engelen burg" en het Prins Willem-Alexan- derpark. Naast de vrijwillige bijdra gen wordt o.m. als inkomst verwacht 162.075 gulden aan opbrengst van collecten en giften. De hervormde kerkvoogden in Eist De kerkeraden van de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk te Amerongen hebben besloten een zogenaamd open avondmaal in te stellen. Dit betekent dat ook leden van andere kerken aan de avond maalsviering mogen deelnemen. De hervormde predikant ds. G. Kaastra spreekt in het kerkblad de wens uit dat deze besluiten spoedig zullen worden gevolgd door een oecume nisch avondmaal. De interkerkelijke gesprekskring te Veenendaal komt weer bijeen op maandag 16 maart a.s. ten huize van de fam. Tollenaar, Lunenburg 20. Onderwerp van gesprek is ,De christen en de moderne bewape ning". De kerkeraad van de hervormde wijkgemeente midden te Veenendaal heeft de kerkvoogdij dringend ver zocht om gelden beschikbaar te stel len die nodig zijn voor het aantrek ken van een hulp in het pastoraat van deze wijk. Na het vertrek van ds. J. J. van der Krift wordt ds. S. P. van Assenbergh consulent van deze wijk. De predikant zal het werk naast dat in zijn eigen noordwijk bij lange na niet aan kunnen. De kerk voogdij besliste eerder afwijzend op dit verzoek. De wijkkerkeraad heeft nu verzocht om een onderhoud met de kerkvoogdij. Ter voorziening in de vacature die op 1 april zal ontstaan door het ver trek van ds. J. J. van der Krift heeft de kerkeraad van de hervorm de middenwijk te Veenendaal al voorbereidingen getroffen voor het beroepingswerk. Men is voorlopig de „markt" nog wat aan het aftasten, hetgeen bestaat uit het beluisteren van predikanten en het inwinnen van inlichtingen. Oe kerkeraad van de hervormde westwijk te Veenendaal heeft het verzoek van de heer P. N. van Galen om ontheffing uit het ambt van ou derling niet ingewilligd. De heer Van Galen had bedankt om de vijandige houding die de kerkeraad tegen hem aannam. De wijkkerkeraad heeft dit kennelijk ingezien, want het college heeft de wens uitgesproken dat de heer Van Galen zijn taak als ouder ling blijft verrichten. een hun onwelgevallige verhouding met de jongedames Hyacinte en Zerbinette storten. De regie van de heer H. van Maanen maakte, zelfs bij dit schooltoneel, al een zekere wisselwexking tussen pu bliek en spelers mogelijk. Voor de pauze toonde tekenleraar P. de Geus een diaserie met het schoolle ven als onderwerp. Begeleid door tek sten van drs. 'éoïni, zorgde dit voor veel hilariteit. A. S. VEENENDAAL Dames die vaardig zijn met naald, schaar en draad kunnen dit voorjaar weer meedingen naar de titel „Naaldprinses van Europa". In de komende weken worden in een aantal landen amateur-modeshows gehouden, waarop de deelnemende dames zelfge maakte kleding zullen topen. Voor Nederland staan 25 voorrondes op het programma. De beste deelneem sters hieruit zullen op zaterdag 13 juni in Amsterdam uitkomen in een natio nale finale, die de Nederlandse „Naald prinses" moet opleveren. Deze zal op 18 juli in Luzern deelnemen aan de inter nationale eindstrijd, waaraan een auto als prijs is verbonden. In Nederland worden de shows geor ganiseerd door Inkoopcombinatie „Ne derland NV". In Veenendaal is de ama teur-modeshow op woensdag 29 april in gebouw Eltheto aan de Fluitersstraat, om half acht. Dames die daar hun kle ding aan het publiek willen tonen, en meedingen naar de titel „Naaldprinses, kunnen zich opgeven bij NV v/h C. Die- peveen, Hoofdstraat 59-65, waar ook toegangskaarten verkrijgbaar zijn. ELST Sinds gisteren is de Veerweg te Eist weer berijdbaar en kunnen au tomobilisten normaal van de veerdienst Elst-Ingen gebruik maken. Nadat het Rijnwaterpeil eind vorige week tot normale hoogte was gezakt, bleek er in de aanlegplaats een gat te zijn ontstaan als gevolg van de langdu rige wateroverlast. Alleen bromfietsers, fietsers en wandelaars konden van de pont gebruik maken. De herstelwerkzaamheden, in op dracht van de Provinciale Waterstaat, namen slechts enkele dagen in beslag. ADVERTENTIE hebben wij een nieuwe kollektie prachtig opgemaakte U ziet het direct

De Vallei | 1970 | | pagina 3