Kansen voor doorstromers n mensen komen eerst aan bod voor zes-kamerwon ingen In Veenendaal 19.000 kiesgerechtigden Gemeente helpt: Nieuw bloed als medicijn tegen vergrijzing in verenigingsleven Ledenwinst bij „Veilig Verkeer" Bejaarden door film weer op reis Kleimeppers viert eerste lustrum Veewagen van dijk geslipt 0 P E L Raad Rhenen op 17 maart Rijtuigen van brand gered Geslaagd „Hé, por hem es wakker" CHEVROLET Televisie defect ii komen direct M.T.S. TELEF' 08370-2838 Huisvrouwen verkochten handwerken Conservator van „Kröller-Müller" gepromoveerd Gevonden voorwerpen BURGELIJKE STAND Schoolstaking dreigt om onvoldoende ventilatie Schietuitslagen NCVB Eist BURGERLIJKE STAND V.A.B. KIRPESTEIN BEKENDMAKING ZONDAGSDIENSTEN WOONGENOT Uitslag om 10 uur verwacht KROTWONINGEN HULP HIJ KEÜJNIE KESTEREN VRIJDAG 13 MAART 1970 ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE RHENEN -De burgemeester van Rhenen brengt ^er openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 17 maart 1970 des namiddags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeenkomt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ten in zage liggen in de openbare leerzaal/bi bliotheek (Wilhelminaschool) op vrijdag 13 maart 1970 van 13.00-15.00 en van 18.30-20.30 uur. Rhenen, 10 maart 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De zondagsdien sten voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. K. Ket, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op: «aterdag 14 maart: S. T. Heij, De Klomp tel. 08387-200. zondag 15 maart: G. Annot, Kerfcewijk 56, tel. 10198. De diensten voor de artsen N. Rij laarsdam. J. Schilperoort en G. J. Ver schoor wordt waargenomen door: G. J. Verschoor, J. G. Sandbririkstraat 2. tel. 12529. Apotheek: Zuiderapotheek. Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 10714. WOUDENBERG EN SCHERPENZEEL Arts: Voor Woudenberg en Scherpen- zeel wordt waargenomen door dr. Jhr. Backer, Stationsweg 6, Woudenberg. Telefoon 03498-1330. RHENEN Artsen: za. dr. Almekinders, Herenstr. 59, tel. 2432; zo. dr. Stegeman, Heren straat 69, tel. 2315. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apo theek in Wageningen. AMERONGEN, ELST EN LEERSUM Arts: dr. A. C. Kars, burg. jhr. H. v.d. Boschstraat 39, Amerongen, tel. 03434- 1273. Wijkverpleging. Amerongen: zr. B. A. Renijl, Kon. Wilhelminaweg 67, tel. 1759. (Tot maandag 8 u.) Leersum: zr. A. v. Rijsbergen. Kon. Julianalaan 50, tel. 1423 (tot zaterdag 12 u., daarna zie Amerongen). EDERVEEN, RENSWOUDE EN DE KLOMP Arts: dr. Th. S. ter Velde. Oude Holle- weg 4. Renswoude, tel. 08387-450. OPHEUSDEN Arts: dr. Eikelenboom, Ochten, tel. 03444-220. RESTEREN Arts: dr. Keur, Resteren, tel. 08886-201. RHENEN Wie in Rhenen nog een riante zeskamerwoning zoekt kan er nog tot 1 april terecht. Van de 65 die er momenteel in het bloemenkwartier worden afgebouwd zijn er nog ongeveer de helft beschikbaar voor Khcnen.se burgers of mensen die een economische binding hebben met de Cunerastad. Wel moeten ze aan bepaalde voorwaarden voldoen. Ze moeten met hun sa laris als maatstaf een huur kunnen opbrengen die varieert van 262,tot 270,voor een een woning met garage of 230,— voor een woning zonder garage. Niet-Rhenenaren, met name uit Veenendaal en Wageningen staan te dringen, maar het gemeentebestuur wil eerst dc eigen mensen een kans geven. Voor de financiering van dit woning bouwproject werd indertijd het Sociaal Fonds Bouwnijverheid bereid gevonden. Het gemeentebestuur was blij dat zon der dat van die kant als eis werd ge steld dat het koopwoningen moesten worden het geld op tafel kwam. Vijf enzestig huurwoningen dus in een prijsklasse die voor de meeste woning zoekenden echter een te zware belas ting vormt. De hierboven genoemde huurprijzen worden nog verhoogd met twaalf gulden zogenaamde servicekos ten plu? verwarming. Daar krijgt men dan ook wat voor: een woning met 5 slaapkamers, centrale verwarming, een vaste trap naar de zolderverdieping, douche, bad en nog meer van dat woongenot. Op 1 april dus over goed veertien dagen vindt de ver deling van die woningen plaats. Ruim dertig Rhenënaren hebben zich al als kandidaten gemeld. Voor de overige 30 staan er wel vierhonderd mensen op de lijst voor het fherendeel afkomstig uit omliggende grote gemeenten maar die wil men er liever niet in heb ben omdat daarmee de woningnood, die ook in Rhenen nog in te ruime mate bestaat, niet uit de wereld wordt gehol pen. Het getal vierhonderd zou op dit moment wel verdubbeld zijn als de gemeente Rhenen niet op een gegeven RHENEN Door de afdeling Rhe nen van de Nederlandsche Vereniging van Huisvrouwen werd deze week in hotel „Sonvillier" de jaarlijkse verkoop gehouden van fraaie handwerken, die door de leden van de handwerkclub in het afgelopen jaar werden vervaardigd. 's Morgens was er eerst een bezichti ging van wat ten Verkoop werd aange boden. Onder grote belangstelling wer den 's middags kleine en grote werk stukken aan de vrouw gbracht. Ook de grabbelton en de wijze waar op de laatste produkten van eigenares verwisselden, droegen ertoe bij, dat de Rhenense Vereniging van Huisvrouwen op een zeer geslaagde dag mag terug zien. moment nog tal van andere gegadig den had laten weten, dat er geen mo gelijkheid toi inschrijving meer be stond Voor de nog resterende dertig wonin gen mikt het Rhenense gemeentebe stuur op bewoners van woningwetwo ningen die er qua hun salaris hierin niet thuis horen. Tonen die meer dan in het verleden hun bereidheid door te stro men dan komen er woningwetwoningen leeg, die dan weer betrokken kunnen worden door woningzoekenden die maatschappelijk met aanzienlijk min der bedeeld zijn. Zo staan er nog veer tig bewoners van krotwoningen op de lijst van woningzoekenden. Deze huizen zouden dan kunnen worden ontruimd en afgebroken om plaats te maken voor nieuwe woningen, waarvoor de ge meente in dit geval een extra contin gent krijgt, toegewezen. Gegadigden voor doorstroming kun nen alle inlichtingen op het gemeente huis krijgen en mogen bovendien reke nen op een premie die varieert van f 800,- tot f 1100,-. OTTERLO De heer F. H. Hefting, conservator van het Rijksmuseum Krnller-Muller te Otterlo. is hedenmid dag aan de Rijksuniversiteit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de letteren, op een proefschrift over de schilder G< H. Breitner in zijn Haagse tijd. Promo tor was prof. mr. J. J. M. van der Ven. Het proefschrift van dr. Hefting heeft betrekking op de briefwisseling tussen Breitner en zijn beschermer, de kunstverzamelaar A. P. van Stolk. Enkele van de acht. stellingen die de promovendus vanmiddag heeft moeten verdedigen In teamverband zou gewerkt moe ten worden aan het systematische on derzoek en het samenstellen van de ico nologie van de kunst der 19de en 20ste eeuw. Bij het experimenteren met con crete correlaties tussen beeld en geluid zal meer rekening gehouden moeten worden met. het verschil in ervaarbaar heid van de visuele en auditieve infor matie. Kunst is misbaar, creativiteit is on misbaar. In het algemeen wordt de kunste naar in deze tijd nog beschouwd als een vreemdsoortig en voor de maatschappij nutteloos wezen. De kunstenaar zal echter meer en meer ingeschakeld moe ten worden in de maatschappij, waar hij een wezenlijke bijdrage tot de leef baarheid kan leveren. ELST Verloren: zwart skaileren kinderpantoffels, gouden damesarm band en damespolshorloge. Inlichtingen Rijkspolitie te Eist (Utr.). RHENEN De gemeente Rhenen gaat een Ujst aanleggen va nmensen die tijd kunnen vinden en moeite willen doen om het plaatselijke verenigingsleven in stand te helpen houden. De besturen dreigen te vergrijzen omdat in de meeste gevallen geen jong bloed Is toegevloeid in de afgelopen jaren. Het ligt beslist niet in de bedoeling van de gemeente, zo vertelde burgemeester Bosch ridder van Ro senthal. dat de plaatselijke overheid door het plaatsen van bepaalde mensen in 'n bepaalde vereniging invloed op de gang van zaken wil gaan uitoefenen. „In de 20 25 jaar dat ik burgemeester van Rhenen ben kom ik nu in tal van ver enigingen nog mensen tegen die ik ook ontmoette bij 't aanvaarden van mijn bur gemeesterschap en dat is eigenlijk een betreurenswaardige zaak. De ouderen mis sen op deze manier dan aansluiting bij de jongeren en omgekeerd. De jongeren hebben vaak frisse ideeën en kunnen daarmee nieuwe impulsen geven aan het verenigingsleven", aldus de burgemeester. Het idee om een lijst van gegadigden aan te leggen is in feite geboren door de problemen waarvoor de vereniging „Oranjedag" zich geplaatst zag bij het samen stellen van het programma voor de herdenking van de bevrijding in mei. Men heeft namelijk het plan opgevat om een reünie te organiseren voor de oud mili tairen van 8 en 19 R.I. die in de meidagen van 1940 te Rhenen waren gelegerd. Uit de burgerij van Rhenen zijn mensen nodig voor het opvangen en het begelei den van de reünisten, waarvan or enige honderden worden verwacht. Het aflos sen van de wacht in de verschillende besturen blijft echter het voornaamste doel, dat het gemeentebestuur van Rhenen beoogt bij de pogingen een lijst samen te stellen van liefst jonge mensen die hun schouders onder het verenigingsleven wil len zetten. RHENEN Gisteravond kwam de Vereniging voor Veilig Verkeer in hotel De Koning van Denemarken in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer Wijnands. Uit het jaarverslag van secretaris G. B. Runge bleek, dat de vereniging een winst had geboekt van vijf leden. Aan het begin van het verenigingsjaar telde de vereniging 535 leden, aan het einde waren het er 540. De controle op auto's was weer een groot succes. Er kwamen 106 automobi listen naar de NBM-garages om de wa gens te laten keuren op verlichting. Voorzitter Wijnands bracht hulde aan secretaris Runge en penningmeester Boskaljon voor het vele werk, dat zij in het afgelopen jaar hadden verricht. In de kascommissie werden gekozen de heren Van Ingen, Jansen en Kooien. De herep Vermeulen, Rijkse en Ver- woert werden als periodiek aftredende bestuursleden herkozen. Voor voorzitter Wijnands', die al drie jaar in Wageningen woont en zich niet VEENENDAAL Op woensdag 18 maart, van 's morgens 8 tot 's middags 7 uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de provinciale staten plaats hebben. Voor wat de gemeente Veenendaal betreft staan voor de om streeks 19.000 kiesgerechtigden, die worden opgeroepen. J7 stembureaus open. Het aantal kiesgerechtigden, dat per stembureau wordt opgeroepen va rieert van 850 tot 1300. Gelijktijdig met de oproepingskaarten zal per woning een opgave van de kan didatenlijsten worden bezorgd. De op roeping voor de stemming moet worden meegebracht naar het stemlokaal. De plaats van het stemlokaal is op de op- roepingskaart vermeld. Indien men op maandag 16 maart a.s. nog niet in het bezit is van zijn oproe- pingskaart verdient het aanbeveling contact op te nemen met de afdeling verkiezingen van de gemeentesecretarie in het Raadhuis (telef. 19114, toestel 113). Zij die hebben verzocht om bij vol macht te mogen stemmen ontvangen geen oproepingskaart. Hun gemachtigde ontvangt een volmachtlegitimatiekaart, waarmee hij in een gemeente van zijn keuze binnen de provincie Utrecht in een willekeurig stembureau zijn stem ,kan uitbrengen. Men behoeft zich dus met een volmachtlegitimatiekaart dus niet meer te begeven naar het stembu reau, waar de volmachtgever behoorde te stemmen. Aan 119 kiesgerechtigden uit de ge meente Veenendaal werd toegestaan om bij volmacht te stemmen. Er werd door geen enkele kiesgerechtigde uit de ge meente Veenendaal gebruik gemaakt van de mogelijkheid om te verzoeken in een andere gemeente te mogen stem men. Voor een zoekgeraakte oproepings kaart kan men op het stembureau, waar men moet stemmen, een nieuw exemplaar verkrijgen, zodra men zich daar meldt voor het uitbrengen van zijn stem. Voor een zoekgeraakte vol machtlegitimatiekaart of een kiezersle- gitimatiekaart mag geen nieuw exem plaar worden uitgereikt. Nu de opkomstplicht is afgeschaft is het niet langer noodzakelijk, dat men ingeval van ziekte of een andere reden van verhindering, de oproepingskaart van de betrokkene meeneemt naar het stembureau en daar aan de voorzitter meedeelt, dat de betrokkene niet zal verschijnen. Iemand die niet van plan is om om welke reden dan ook te gaan stemmen kan dus zonder nader bericht thuis blijven. Na de sluiting van de stembureaus om 7 uur 's avonds zullen door de stembureauleden en het toegevoegde personeel de stemmen geteld worden. Verwacht wordt, dat met dit werk 2 3 uren gemoeid zullen zijn. De resultaten per stembureau worden verzameld op het raadhuis. Bij een vlot verloop van de werk zaamheden kan de uitkomst van de stemming in de gemeente Veenendaal dus omstreeks 10 uur 's avonds worden verwacht. ELST Vorige week werd in de ont spanningszaal van café Sportlust twee maal een filmverslag gegeven over de bejaardenreis van juni 1969, alsook over die van 1968. In het afgelopen jaar hebben de Elster ouden van dagen een reis door het Betuwse land ge maakt. Ochten was de eerste pleister plaats, waar zij een kopje koffie dron ken en genoten van het mooie uitzicht op de Waal. In Geldermalsen werd ge dineerd. De terugreis werd via een ge heel andere, niet minder aantrekkelijke route gemaakt: Deze voerde over de dijk van Eek en Wiel, zodat men Eist nu ook eens van andere zijde kon be zien. Daarna deed men Ouwehands Die renpark aan, waar de broodmaaltijd werd genuttigd en tevens gelegenheid werd gegeven voor een wandeling door het park. Thuisgekomen werden zij hartelijk onthaald door het Rhenense muziek korps OBK. dat hun een vorstelijke au bade bracht. Majorettes vervolmaakten het geheel met hun kleurrijke show. De films werden vervaardigd door de heren Van Erk en Koster, vertoond door de heer De Geus en van commentaar voorzien door de heer Slok. Uit het verslag bleek, dat de bejaar den een geslaagde reis gemaakt hadden een reis. waar zij zich ieder jaar weer op verheugen. Tijdens de eerste filma- avond bood de heer Van Rotterdam, brandweercommandant, namend de El- RENSWOUDE Woensdagmiddag moest de brandweer uitrukken toen er brand was uitgebroken in de landbouw- schuur op „Spikhorst" van de heer L. Stutvoet. In deze schuur had vermoede lijk door onvoorzichtig omgaan met vuur het hooi vlam gevat, waardoor ook de collectie antieke rijtuigen werd bedreigd, die door de heer Stutvoer in deze ruimte is opgeslagen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was had het vuur snel bedwongen en kon de rijtuigen redden. Geboren: Marinus D.. z.v. A. van Om meren en J. C. Spies (Kesteren); Anna F,, d.v. D. Brouwer en M. Thijssen (Opheusden); Wilhelmina H., d.v. H. Hendriksen en H. C. de Wit (Opheus den); Gijsbert G., z.v. D. J. Roodbeen en G. van Zomeren (Opheusden). Ondertrouwd: W C. Eijkelboom te Rheden en J. L. Meijer te Opheusden. Getrouwd: J. Meijering te Dodewaard en A. Winkelman te Opheusden. ster Vrijwillige Brandweer een bedrag van 200,- aan voor het fonds „Uit gaansdag Ouden van Dagen" De belangstelling voor beide avonden was bijzonder groot. Zowel een respec tabel aantal bejaarden als jeugdiger personen, woonden de films bij. Ieder een boven de 65 jaar werd gratis een kopje koffie verstrekt. Tussen de be drijven door verleende de amateurband „The River Saide Sed" op zeer verdien stelijke wijze een geheel gratis, muzi kale medewerking. Door de Veenendaalse winkeliers werden honderdzestig praktische prij zen en een aantal planten ter beschik king gesteld voor de verloting, die na tuurlijk niet op deze avonden mocht ontbreken. De eerstvolgende reis van Ouden van Dagen vindt plaats op 10 juni. Het doel blijft een verrassing. ARNHEM Als er voor dinsdag geen oplossing komt voor het luchtver versingsprobleem in de uit 1963 date rende academie voor beeldende kunsten te Arnhem, een schepping van wijlen de bouwmeester Rietveld, gaan de leer lingen van de school staken. Twee tele grammen werden reeds gestuurd aan minister Verenlga van Onderwijs. Op het eerste kwam geen antwoord. In het tweede staat, dat als de oplossing uit blijft. er vanaf 19 maart iedere week zal worden gestaakt waarbij de stakings- duur steeds met een dag verlengd wordt. Uit een recent onderzoek bleek nog maals de slechte ventilatie van het mo numentale gebouw. Bij een enquête kwamen onder meer klachten van lera ren en leerlingen naar voren over hoofdpijn, vermoeidheid en duizelig heid. Het aantal absenten is zeer groot in vergelijking met andere scholen in het land. De raad van bestuur van de academie tracht al zeven jaar lang ver betering te bewerkstelligen door onder handelingen met het ministerie van On derwijs en Wetenschappen. ELST De uitslagen van de onder linge wedstrijd, die schietvereniging „Willem Teil" gisteravond in Ameron gen organiseerde, luiden als volgt: J. de Greef 99 pnt; H. den Uijl 96 pnt; G. v. d. Horst 94 pnt; W. H. Drost 93 pnt; G. J. den Uijl 92 pnt; J. Pakvis 91 pnt; T. van Boord 91 pnt; W. Enge laar 88 pnt; A. Brinkman 88 pnt; F. van Mourik 88 pnt; G. Wijnbergen 88 pnt; W. Berkhof 83 pnt; C. Ploeg 83 pnt; H. van Veenendaal 79 pnt en mevr. Van Boord 73 pnt. herkiesbaar had gesteld; was geen op volger. De vice-voorzitter de heer Ver- woert, zal waarnemen tot een nieuwe voorzitter is gevonden. De heer Ver- woert bood de scheidende voorzitter een boekenbon aan. Aangezien de heer Wijnands lid is van de gemeentelijke verkeerscommissie wees hij erop, dat ook in die vacature 7,al moeten worden voorzien. De heer Wijnands heeft vanaf 1956 de vereni ging van veilig verkeer in een bestuurs functie gediend. Hij wees in zijn af scheidswoord nog op verschillende, ver keersproblemen in Rhenen. Een daar van was de kiosk onderaan de Grebbe- berg. „Ik wil de exploitant niet 't brood uit de mond stoten", aldus de heer Wijnands, „maar er zal toch wel wat aan het parkeerprobleem ter plaatse moeten gebeuren". Verder wees hij op de onhoudbare toestand op de rijksstraatweg door het dorp Eist. Tenslotte dankte de heer Wijnands in het bijzonder de heren El lens en Vermeulen voor de bijzonder grote medewerking die van beide heren in de loop der jaren werd ondervonden. RENSWOUDE Aan de Chr. Nat. Mavo voor Renswoude Woudenberg en Scherpenzeel slaagden voor het diploma' machineschrijven, voor het algemeen voortgezet onderwijs mejuffr. J .v. Ginkel en de heer R. W. v. Essen uit Renswoude. ELST De Ned. Christen Vrouwen bond bedegt op dinsdag 17 maart in ge bouw Pniël zijn maandelijkse bijeen komst. Aanvang 8 uur. Ds. G. Lugtig- heid is voor deze avond als spreker uit genodigd. De titel van zijn onderwerp luidt „Wat maakt u van uw leven?" BUREN Van de zeven leden, die de Burense gemeenteraad telt, stem den er gisteravond tot tweemaal toe maar zes. Bij de stemming over twee voorstellen betreffende de toewij zing van woningen werd het raadslid A. van Zandwijk over het hoofd ge zien. Geen van de raadsleden had dat aanvankelijk in de gaten, maar toen het de tweede keer weer ge beurde kwam de volle publieke tri bune in actie. „Hé, por hem eens wakker", riep vervolgens burge meester R. A. van Sandick. De heer Van Zandwijk mocht toen over dat tweede voorstel alsnog even zijn stem uitbrengen. „Ik schoof al naar het puntje van de tafel, maar jullie zagen me helemaal niet", reageerde hij met klagende stem. Ede. Geboren: Hermanus, z.v. J F. W Wagtho en M. Donkersteeg; Hendrik, z.v. E. Ouwendorp en C. M. Klok; Adri- na D. d.v. J. H. Mol en A. Verhaaf; Hendrik J., z.v. H. Hop en W. van de Beek; Christ-offel A. L. z.v. D. B. Gaijke- ma en J. F. M. van Berge Henegouwen: Antonie A., z.v. H. E. A. Verhoef en J van Eden; Rosa M., d.v. A. Otero Suères en O. Zarraquinos Feyoo; Dieno, z.v. H. J. van Lutterveld en M. A. Hardeman; Jan, z.v. L. Koops en L. M. van Hunen; Hendrika A., d.v. A. Meerveld en G van Eden; Johannes H., z.v. M. ter Avest en A. H. Huzen; Hennie T., z.v H. T. Schutterop en A. C. Sinnema; Ivonne P., d.v. D. Boers en E. M. van Weiden; Ariene G. J., d.v. A. Pol en J Roseboom; Jacob, z.v. F. Vos en M. Zijnge; Eduard, z.v. G. J. Morren en E. .J. van Santen; Sergo A. A. F., z..v F. L. Donker en A. M. P. C. Graumans; Teu- nisje C„ d.v. D. Overeem en J. Harde man; Jerphaas, z.v. J. W. Zuidveld en C. van Schuppen; Geertje J., d.v. H. Stuut en H. Luring; Bernardus N„ z.v. B. N. Mol en J. van Kooij; Elisabeth, d.v. G. J. Fluit en J. E. Koopman; Ton ny, z.v. T. Teunissen en M. A. A. Schalkwijk; Jan, z.v. A. van Harn en C. Donkelaar; Eduard, z.v. J. Diepenveen en W. Jansen; Arend. z.v. W. Soeten- daal en J. Zekveld; Jacobus A. E., z.v. W. Huiberts en M. van Gelder; Ronald, z.v. W. K. F. Jansen en G. van Laar; Edwin. z.v. J. H. Burgers en G. Stomp- horst; Christina J. E.. d.v. L. Fernandez Cruz en C. J. E. van Londen; Gerrit J., z.v. K. Busser en M. van der Graats; Jakob, z.v. A. Nagtegaal en H Lubbers Stephanus V. S., z.v. D. M. Schilait en ,T. Huwae; Olaf, z.v. M. Simonse en L. G. M. Bongenaar; Dennis, z.v J Verhagen en J M. Riem; Elles, d.v. G. Floor en A. Rozeboom; Cornelis J., z.v. C. J. Lam en E. Middelhoven; Peter, z.v L. A. Franc ken en G. van Ravenswaaij; Frank z.v. L. A. Francken en G. van Ravenswaaij. Ondertrouwd: Arend van den Brink en Engeltje Schuurman; Jan W. van Lagen en Greta J. Groeneveld; Marinus C. van Zijl en Jacoba van Hal; Marinus Koopal en Berendina Veenendaal; Wil lem L. Kremer en J. M. Snipman; Hen drik E. Jagersma en Hendrikje Hoge- boom; Willem H. van der Kolk en Jo hanna J. D. Snoek; Derk H. J. Derksen en Clasina van de Vendel; Willem J. Akkerman en Johanna Koster; Gijsbert W. Veenendaal en Cornelia A. Verbeek; Elbert van Hierden en Dirkje van de Kuilen. Getrouwd: (5. Hootsen en R. Harde man; E. van Beek en W. Wevers; W. H. Hofs en M. P. L. Terstappen; D. R. Oost en P. L. van Doorn; B. van Groot heest en M.' B. van Roekei; J. H. van Harskamp en A. van de Goor; G. J. A. M. Derksen en J. Hendriks; J. J. G. Burgers en C. E. H. M. Barhorst. Overleden: Hermanus P. van Zeijl 38 jr.; Wouter van Roekei. 81 jr., Jorden van Aggelen. 66 jr.; Willemina J. Teu nissen van Manen, e.v. A. W. van Gel der, 84 jr.; Jacob Snijders, 53 jr.; Hen drika W. Vaarkamp, geh. gew. met H. Goor, 71 jr.; Helena L. H. Greter, geh. gew. met A. van der Wiel, 75 jr.; Klazi- na Kamphuis, e.v. J. H. de Jong. 81 jr.; Jantje Drent, geh. gêw. met H. Jager, 73 jr.; Berendina J. Verbeek, geh. gew. met S. J. Kleinpaste, 84 jr. OCHTEN Onder het motto „Van pruimtabak tot Marie Joe Ana", gaan de leden van de tennisvereniging De Kleimeppers zich voorbereiden op de viering van het eerste lustrum. Eigen krachten zijn al druk in de weer met het repeteren voor een caba retprogramma, dat op vrijdag 24 april in bet Centrum in Ochten gepresen teerd zal worden. Het programma hiervan is al bekend. Zo zal er onder meer een schimmenspel te zien zijn. dat het tennisleven in Och ten van 1930 tot nu toe uitbeeldt. En hoe kan het ook anders, ook de Dolle Mina's zullen die avond niet ontbreken. Aan het eind van het programma is er nog een modeshow, die geïnspireerd is op het toekomstjaar 2000. Na afloop kan er gedanst worden op muziek van een bekend orkest. Intussen denken de Kleimeppers ook aan de ko mende competitie. Zaterdag 4 april gaat de tennisbaan open ter voorbereiding van de competitie die op 18 april begint. Twee teams zullen daaraan deelnemen. Een andere activiteit is het organiseren van de Pinksterwedstrijden. Volgens het bestuur zal de tennisclub verder meewerken aan de grote bevrijdingsop tocht in Ochten. Wie zich tenslotte voor tennisoTider- richt wil opgeven, kan dat doen bij de trainer, de heer H. Remmelink in Kes teren. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. V...' ÉN ii&B m BEUSICHEM Op de modderige „Op het Einde" in ,Beusichem is gister morgen een grote veewagen geslipt en gekanteld. De wagen, die op dat mo ment geen vee vervoerde, gleed van de dijk en bleef tegen een heining hangen. De chauffeur. P. de K. uit. Echteld, liep geen verwondingen op. De wagen, van Van Diejen's veetransport in Beusi- chem. werd aanzienlijk beschadigd, 's Middags moesten er twee kraanwa gens aan te pas komen om de veewagen weer op de weg te takelen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5