Kantongerecht Wageningen Getuige zorgt voor verrassing: Rij-instructeur bracht verkeerde voor gerecht „Ik zag niks, dus er was niks VAN REEUWUK Aanvraag voor openbare kleuterschool Opheusden WAM 9ddn we heen? Kom... Overtuig U Nog twee kinderen voor rekening van Veenendaal Televisie defect ij komen direct M.T.S. KVP-CHU-AR geven program bij notaris in bewaring Ophaaldienst voor grof vuil Mist VALLEI? Belt 10550 11070 Verrassende u jen bij damelub D.C.E. Handtekeningenactie tijdens ouderavond Openbare bekendmaking Bestrijding brandgevaar Waarschuwing brandg evaar Zang en muziek voor bejaarden Schietnieuws Goed resultaat bij verkeers- examen Rheuma-eollecte Het exclusieve huis voor exclusieve meubelen. Beter... mooier... goedkoper „Voor vier jaar JONGELUI BURGERLIJKE STAND LICHT BOEKJE UW van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede renkum ZATERDAG 14 MAART 1970 WAGENINGEN Even verrassend als simpel was de ontknoping van een klein maar serieus mysterie, vrijdag bij het Wageningse kantongerecht. Een rij- instructeur deed vorig jaar aangifte van een gevaarlijke manoeuvre, die de Wa geningse landbouwconsulent J. C. F. zou hebben gemaakt op de Utrechtseweg m Oosterbeek. Diverse getuigen kwamen vertellen hoe de man in een onover zichtelijke bocht ging inhalen, een leswagen sneed toen tegenliggers naderden, en er de oorzaak van was dat de rij-instructeur met twee van zijn leerlingen op het fietspad terecht kwam. De instructeur had het nummer van de gevaar-, lijke rijder genoteerd, en het zag er vrijdag eerst niet best uit voor F. De Ren- kumse voorman G. H. Noy. gedagvaard als getuige k charge, zorgde echter voor doorslaggevende twijfel, en F. moest worden vrijgesproken. Het geval speelde zich af op de Utrechtseweg in de bocht bij hotel de Bilderberg en de Oude Herberg. De Renkumse verbalisant J, J, Engelen berg kwam uitleggen hoe de wegmar kering ter plaatse is, en er ontstond een discussie over doorgetrokken en onder broken strepen op de weg, waarbij kan tonrechter mr. A, C. v. d. Brand op een gegeven moment sprak over „langgerek te stippen". Getuige Noy, die in de les auto zat, terwijl de instructeur zijn er varing overdroeg aan een andere leer ling, die eveneens als getuige aanwezig was, memoreerde hoe hij even voor de bewuste bocht 100 meter achter hen een Volkswagen zag naderen. Deze ging aan het inhalen midden in die bocht. Getui ge Noy herinnerde zich verder drie te genliggers. De Inhalende auto reageerde ADVERTENTIE Vrije bezichtiging. 's Maandags gesloten. Op koopavonden tot 21 uur geopend. Nederlands grootste woninginrichting Lange Hofstraat 1 ZUTPHEN (tegenover het stadhuis) tel: 05750-52.73 (Ook gevestigd Groenmarkt 27/29) ROTTERDAM - AMSTERDAM - HILVERSUM TILBURG - VENLO - ZUTPHEN (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Maandagmorgen vindt ten kantore van notaris mej. mr. C. A. Appeldoorn in Nijmegen een opmerkelijke acte plaats: om half twaalf zullen de Gelderse KVP, CHU en ARP hun gemeen schappelijke provinciale program in bewaring geven. De notaris zal dit op grond van een notariële acte precies vier jaar in haar kluis bewaren; daarna zal in het openbaar gecontroleerd kunnen worden hoeveel KVP, CHU en ARP in Gelderland in feite van hun toe zeggingen waar gemaakt hebben. Over precies twee jaar zal bij de zelfde notaris een aanvullend pro gramma gedeponeerd worden, omdat dan wellicht nieuwe situaties en problemen ontstaan zijn. Ook deze aanvulling zal over vier jaar in het openbaar nagegaan worden. De samenwerkende drie partijen hebben dit gedaan omdat zijn zich ervan bewust ■zijn dat veel kiezers van mening zijn dat politieke partij en in verkiezingstijd talloze beloften doen maar die toezeggingen vergeten zodra de stemmingen achter de rug zijn. „Ook de KVP ontkomt niet aan dat verwijt", zo wordt toegegeven. Getuigen bij de „plechtigheid" bij notaris Appelboom zijn maandag de Statenkandidaten dr. D. de Zeeuw (KVP). H. Alberts (CHU) en H. W. van den Brink (ARP). daarop door scherp naar rechts te gaan, waardoor de rij-instructeur zich ge noodzaakt zag een ruk aan het stuur te geven. Getuige Geutjes, die destijds als leer ling achter het stuur zat herinnerde zich eigenlijk niet zoveel van de zaak, en gaf te kennen zijn verklaring tegen over de politie te handhaven. Als getuige k decharge was er de Utrechtse lerares mevr. Lebbing, die bij verdachte F. in de auto zat, op weg naar de schouwburg in Arnhem. Juist dat feit, gecombineerd met een onthul ling van getuige Noy was aanleiding tot de vrijspraak. Op het laatste moment kwam hij van zijn stoel overeind om te zeggen: „Hier staan nu een oudere man en een dame, maar volgens mij zaten in die Volkswa gen twee jongelui". Bovendien wist hij nog dat de bewuste auto in Oosterbeek ergens linksaf was geslagen. Verdachte F. was echter rechtstreeks naar Arn hem gereden. Officier van justitie mr. Pieters noemde het een verrassende ontkno ping, en concludeerde dat de rij-in- structéur het nummer van de Volkswa gen niet al te nauwkeurig moest hebben genoteerd. De Utrechter B. H., vertegenwoordi ger van beroep, stond terecht onder verdenking van overtreding der maxi mum snelheid bij het beruchte kruis punt bij Ede, op de weg tussen Rens- woude en 't Planken Wambuis. Hij had nog een proeftijd lopen sinds een vorig contact met de rechterlijke macht, maar kwam er toch met honderd gulden boe te af. Hjj gaf toe de situatie ter plaatse goed te kennen, maar zei ook dat hij het bord dat een maximum van 50 km per uur gebiedt, niet had gezien, wèl dat van 70 kilometer. „Er reed een vrachtwagen voor me, dus ik kon het werkelijk niet zien", verklaarde hij. Nadat de officier de honderd gulden had geëist kreeg raads man Horbach het woord, die eerst wees op het feit dat verdachte z'n auto in diens beroep moeilijk zou kunnen mis sen, en vervolgens de aandacht vestigde op de lichamelijke gesteldheid van zijn cliënt: Een slecht functionerende hartspier, een breuk in het middenrif, een wegge nomen galblaas, en een maag die nog maar voor twintig procent aanwezig is. Hij voegde eraan toe dat de Utrechter geen druppel sterke drank drinkt. Kan tonrechter mr. v. d. Brand vonniste RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 17, woensdag 18 en donderdag 19 maart 1970 langs de normale route een vracht auto zullen laten rijden, waarmee grol tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. alle vuL dient netjes te worden verpakt en ge bundeld; 2e. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e. er wordt geen grotere hoeveelheid dan i m3 meegenomen; 4e. men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. Degene die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan gemeentewerken op te geven vóór de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een bedrag van 5,per m3 verschuldigd. VEENENDAAL Geboren: Diana Bernadette, d.v. M. van Hardeveld en H. A. van de Pol; Jacob, z.v. J. Leppers en H. van der Linden; Yvonne, d.v. H. E. Verhaar en J. van Schuppen; Wilma, d.v. J. van de Weerd en J. Davelaar; Wouter Steven J.» z.v. R. H. Methorst en H. J. M. van Hoef laken; Nicolaas Rudolf W. z.v. R. H. Methorst en H. J. M. van Hoeflaken; Gea, d.v. R. J. Vlaanderen en K. du Pree; Wouter Adrianus, z.v. G. C. van Doorn en R. M. Honing; Michel, z.v. D. J. Somsen en G. E. Ligtenbarg; Cornelis Johannes, z.v. S. Roseboom en J. Bos; Andrea, d.v. J. J. Hollander en G. van Hout; Vincent Marcel z.v. G. Heikamp en J. C. van Manen; Berend Jan, z.v. M. J. ter Haar en L. Stuivenberg; Jan z.v. L. Koops en L. M. van Hunen. Ondertrouwd: A. Diepeveen en C. J. van Gent; P. van Eldik en H. Geurtsen. Overleden: Jenneke van Ingen, 80 jaar; Wilhelmina Christina Mom, 84 jaar; Peter van Elden, 51 jaar. Scherpenzeel GEBOREN: Gijsbertha Janine Eliza beth, dv H. van Oostrum en C. F. Re- bergen, Jan Gert, zvA H, Schipper en M. Grootveld, conform, en niet tot ongenoegen van verdachte en raadsman. „Ik zag niks, dus er was niks", meen de mevrouw H. D. uit Kootwijkerbroek. Zij kwam enige tijd geleden vanaf de Stationsweg in De Klomp de weg tus sen Renswoude en Ede oprijden, en merkte niet dat van links op de voor- rangsweg een motorrijder kwam. Zij sloeg fcchtsaf, en vervolgens linksaf, richting Ederveen. De motorrijder was echter al bezig haar in te halen, en ver klaarde nu als getuige dat mevrouw H. D. geen richting had aangegeven. Het gevolg van de manoeuvre was dat motorrijder B. B. Romein (20) uit Ede in botsing kwam met de auto van de dame, die volgens foto's bovendien een vrij nauwe bocht had gemaakt. De vrouw bleek er nauwelijks van te overtuigen, dat het niet veel terzake deed, dat ze de motor niet had opge merkt, hetgeen zij als verweer aanvoer de. De officier wees er haar bij herha ling op dat dit juist een punt in haar nadeel was. Toch bleef de dame op haar stuk staan, volhoudend dat ze in haar spiegeltje had gekeken. Zij pakte een boekje met verkeersvoorschriften uit haar handtas om haar gelijk te reci teren, maar mr. Pieters merkte al op dat een en ander niet bepaald „volgens het boekje" in z'n werk was gegaan. Er was nog een getuige ter verdedi ging, mevrouw J. Th. M. Kortekaas, die bij de chauffeuse in de auto had geze ten. Zij wist zeker dat er wèl richting was aangegeven, want ze had er spe ciaal op gelet. De officier bleef erbij dat mevrouw H. D. niet genoeg had op gelet en eiste vijftig gulden boete. Mr. v. d. Brand sloot zich erbij aan. Het kruispunt bij Ede, was al eerder ter sprake geweest in een aantal geval len waarin snelheidsovertredingen wa ren geconstateerd. Mr. Pieters merkte daarbij op, dat de vele bekeuringen niet een gevolg zijn van een „val" die daar steeds wordt opgezet door de politie. „Het betekent alleen dat nog veel te veel mensen zich niet aan de voor schriften houden..." Mr. Pieters kwam nog tot een andere stelling in de zaak tegen drie verdach ten die op een duistere Rijksweg 12 te gen een auto waren gebotst die daar dwars midden op de weg stond, omdat er een wiel was afgelopen. De bestuur der daarvan, een universiteits-docent uit Utrecht stond ook terecht, maar zijn zaak werd aangehouden, omdat z'n ad vocaat een technisch onderzoek wil naar de oorzaak van het mankement. Twee jonge autorijders die tegen de auto met panne waren gebotst hoorden echter 75,- eisen, en een niet versche nen verdachte 100,-. Mr. Pieters stel de in dit verband dat in 't algemeen 's avonds veel te hard wordt gereden. In elk geval harder dan veilig zou zijn in 't licht van de bundels van koplam pen. Die reiken niet ver genoeg om snelheden van 120-150 kilometer per uur te tolereren. De vonnissen tegen de heren waren respectievelijk 60,-, en 125,- tegen de niet verschenen ver dachte. voor Vooflondool Tot 17.30 uur Vsn 17.30- 19.30 uur 'i Zotord. v. 16.30-17.30 w. Voor Rhenon 3328 Nwo Voenondaaltowog 159 EDERVEEN Deze week kwamen de leden van de damclub DCE in het Groenekruisgebouw weer bijeen voor de voortzetting van de onderlinge competi tie. Er werden op deze avond 5 partijen gespeeld waarbij verrassende uitslagen uit de bus kwamen. J. v. Hierden, die de leiding heeft in het klassement en nog steeds ongesla gen was verloor zeer verrassend van de dit seizoen nog niet imponerende G. v. Heerdt. De partij was zeer spannend en v, Heerdt kon in het eindspel door meerzet-mogelijkheden de partij in de volle winst omzetten. B. v. Beek verloor ook verrassend van T. Hevel. In deze partij kwam Hevel tot goed spel en wist met een prachtige slagzet een dam te forceren. St. Vierwinden won volgens de ver wachting van F. Meddelman en blijft zijn theoretische kans op de titel be houden. J. Boeve had weinig moeite met J. Slotboom en blijft hoog geklas seerd staan in het klassement, W. Veld huizen en G. Vlastuin waren goed aan elkaar gewaagd en besloten na een langdurige partij tot remise. Dinsdag wordt de onderlinge compe titie voortgezet. OPHEUSDEN Voor de ouderavond van de openbare Jan Ligthartschool in Opheusden bestond grote belangstelling. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer loco-burgemeester R. de Jongh en de voorzitter van de vereni ging van het openbaar onderwijs in Kesteren, de heer T. de Jongh. Na een korte huishoudelijke vergadering werd de ouders een beeld gegeven van het veelzijdige en moderne onderwijs, dat op de school wordt gegeven. 5 VEENENDAAL De he hui- 5 X zing waarin straks de overburen van de gemeente-ambtenaren zullen per mar kt geejt het Raadhuisplein X al een andere aanblik, nu men na Jj J bedoeling de supermarkt dit jaar in gebruik te nemen. u RHENEN De burgemeester van de gemeente Rhenen maakt bekend, dat op het gemeentehuis, afdeling algemene zaken, voor ieder ter inzage liggen: a. de beschikking van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning van 29 oktober 1955 nr. L/Pa 670, zoals deze is gewijzigd bij de beschik king van 24 nov. 1956 nr. L/Pa3001 b. de beschikking van 7 februari 1969 nr. J 104; c. de bij de onder a. vermelde beschik king behorende en op deze gemeente betrekking hebbende kaarten en lijsten, zoals deze op 1 december 1069 opnieuw zijn vastgesteld. Op bovenbedoelde kaarten en lijsten zijn aangegeven de gebieden en/of ter reinen, waar het krachtens artikel 3 van het Besluit bestrijding aardappel- moeheid verboden is te telen: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembol len en -knollen, boomkwekerijproduk- ten, koolraapplanten, koolplanten, stek- bieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij kennelijk be stemd zijn om te worden üitgeplant. In veel gevallen is het echter moge lijk op de aangewezen gebieden en ter reinen onder bepaalde voorwaarden (o.a, gebruik van a.m. resistente rassen) een aardappelteelt uit te oefenen, zoals is aangegeven in de eerdergenoemde beschikking J 104 van 7 februari 1969. Rhenen, 10 maart 1970. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat in verband met het aanleggen van paasvuren, op verschillende plaatsen in de gemeente, betrokkenen en vooral de jeugd er voor dienen te waken, dat geen brand ontstaat in bermen en hakhout. Met het bijeenbrengen van het afval- materiaal dient tot 15 maart te worden gewacht, opdat niet gedurende vele we ken de gemeente wordt ontsierd door allerlei verzamelingen van oude rom mel. Het is in geen geval toegestaan op de plaatsen waar paasvuren plegen te worden ontstoken, huisvuil te depone ren. De voorzitter van de oudercommissie, de heer K. E. Voskuil, stak in een wel komstwoord het team van onderwijzers een pluim op de hoed. De ouders dankte de heer Voskuil voor de explosie van activiteiten, die na de start van het openbaar onderwijs in Opheusden (vo rige zomer), was ontstaan. Zo werd bij voorbeeld door de ouders het school zwemmen en de toekomstige schoolreis jes voorbereid. Ook werd door enkelen een poppenkast gebouwd. Tijdens de ouderavond kwam een handtekeningenactie op gang met als doel de bouw van een openbare kleu terschool. Het minimum aantal handte keningen (30) werd nog tijdens de ver gadering bereikt, zodat officieel een aanvraag kan worden ingediend bij het gemeentebestuur. Het ligt in de bedoe ling om nog deze zomer met het open baar kleuteronderwijs in Opheusden te starten. De rondvraag leverde van de zijde der ouders twee nuttige suggesties op. In de eerste plaats besloot men de leer lingen wat directer bij het sparen te betrekken, zodat de zin ervan voor hen wat duidelijker wordt. In dit verband zal onder andere veel aandacht worden geschonken aan de jaarlijkse wereld- spaardag. Het tweede besluit dat werd geno men, gold een verharding van het ter rein rondom de school. In de vruchtba re klei waren kortgeleden nog een tweetal scholiertjes tot over hun enkels weggezakt, zodat zij door een onderwij zer „uit de klei moesten worden getrok ken". Overigens bleek, volgens een me dedeling van het hoofd der school, de heer Annevelink voïig jaar reeds door de raad te zijn toegezegd, dat rond de school een grasveld zal worden aange legd. Na het huishoudelijk gedeelte van de ouderavond werd door de ouders zelf het ontspannende deel van de bijeen komst verzorgd. Er werd bijvoorbeeld toneelgespeeld in korte sketches. Verder werden door een groep ouders de ex pressieve vakken van het lager onder wijs beproefd, zoals schilderen, knip pen en tekenen. De fraaiste resultaten waren het gevolg. Het slotwoord van de voorzitter kwam voor vele ouders te vroeg. Rhenen, 13 maart 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal Prettige nasleep van bliksemactie voor jonge Biafraantjes VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal, de lieer P. Bode, heeft als coördinator van de reddingsactie voor Biafraanse kinderen een brief ont vangen van „Terre des hommes-Nederland" waarin deze organisatie haar dank uitspreekt over het resultaat van de op 15 januari in Veenendaal gehouden bliksemactie. Daarbij werd een bedrag van f 30.800,gecollecteerd, waardoor „Terre des hommes" een jaar lang 11 kinderen van voedsel en medicamenten kan voorzien. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat het verboden is zich in bossen of op heidegronden of binnen een afstand daarvan van minder dan 100 mfeter met open vuur of enige open vlam te bevin den, een vuur aan te maken, te voeden, te onderhouden of onbeheerd te laten zonder schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders. Het is voorts verboden in bossen of op heidegronden brandende of smeu lende voorwerpen te laten vallen, weg te werpen of daarmee onvoorzichtig om te gaan. Het is gedurende het tijdvak van 16 maart tot en met 15 oktober verboden zich in bossen of op heidegronden te bevinden met een brandende sigaar, si garet, pijp of hiet enig ander brandend voorwerp. Overtreding wordt volgens de verordening betreffende het voor komen, beperken en bestrijden van bos- en heidebrand van 26 juni 1956, nr. 7, gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulcjen, ook indien door lichtzinnig optreden geen schade is veroorzaakt. Voor de toepassing van bovenge noemde verordening worden tot bossen en heidegronden mede gerekend te be horen de openbare en niet openbare wegen, welke deze terreinen doorkrui sen en welke deze terreinen begrenzen. Rhenen, 13 maart 1970. Rhenen, 13 rhaart 1970, De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE 08380-12897 08373 - 2979 RHENEN Bio Eigen Gebouw, za. en zo. 20 uur „Bezeten; gat in de muur" (Ned. film van Pim de la Parra en Wim Verstappen), zo. 14.30 uur: „Elvis, tickle me". UTRECHT Bioscopen CAMERA, (Oudegracht 156) dag. 14.30 18.45 en 21.00 uur, zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Le rapace. CITY, (Voorstraat 89) dag. 14.30, 18.45 en 21 uur, zo.: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: 2e week: Topaz. FILMAC, (Vredenburg 29) za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: De avonturen van Huckleberry Finn. OLYMPIA, (Amsterdamsestraatweg 350) dag. 18.45 en 21 uur; wo. te vens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. do/zo.: Het naakte pantermeisje, ma./wo.: Catherine - het hunkerend hart. PALACE, (Vredenburg 29) dag. 12.30. 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot pim. 18.30 uur doorlo pend). za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur. 2e week: Kom maar wijf je. REMBRANDT, (Oudegracht 73) dag. 14.30. 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.30 16.00, 18.45 en 21.15 uur: Het plezie rigste huis in Londen. SCALA, (Potterstraat 16) dag. en zo. 14.30, 18.45 en 21.15 uur: 2e week: Casino royale, zo. 10.30 uur: Die Fledermaus. STUDIO, (Oudegracht 154) dag. 14.45 19.00 en 21.15 uur: zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur: 2e week: If... VREEBURG, (Vredenburg 8a) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur, zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21.00 uur: De te rugkeer van Dracula. Nachtvoorstellingen CAMERA, (Oudegracht 156) vr. en za. 23.15 uur: Zazie dans le metro 18 jaar. PAL ACE, (Vredenburg 29) vrij. en za. 23.30 uur: Western Cyclus: Een dollar tussen de tanden. STUDIO, (Oudegracht 154) za. 23.45 uur: Crime-serie: Deadfall. VREEBURG, (Vredenburg 8a) vrij. en za. 23.15 uur: De ongelofelijke overwinning. Cabaret Muzevalcabaret. Za. 14 mrt., 20.30 uur: Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli), plaatsbespr. tel. 27540. „Dagboek van twee gekken", met Annemarie Konincks, Hennie Oliemuller, Herman Berkien en John de Groot, piano. Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) Za. 14 mrt, 20 uur: Zuidelijk Toneel Globe met „De Spaanse hoer" van Hugo Claus, m.m.v. Ank van der Moer e.a. Zo. 15 mrt, 14.30 uur: Kinderoperette met „De Schone Slaapster". Di. 17 mrt, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Mijnheer gaat op jacht" van George Feydeau, m.m.v. Lies Francken e.a. Wo. 18 mrt, 20 uur: De Haagse Co- medie met „4 x anders" van Bard let en Gredy, m.m.v. My ra Ward en Paul Steenbergen. ARNHEM Bioscopen REMBRANDT, aanvangstijden 2.00 en 7.30 uur: H'ello Dolly! LUXOR, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur: Griezel-festival, donderdag en vrijdag: Het spook van de ope ra, zaterdag en zondag: Kasteel der monsters, maandag: De spookrij ders, dinsdag en woensdag: De zoon van Frankenstein. Zaterdag 23.30 uur nachtvoorstelling: There- se en Isabelle. SASKlA, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur: The party. PALACE, aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur: Sheriff zonder ster. STUDIO A, aanvangstijden 6.45 en 9 uur: Midnight cowboy, zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: Joe Hammond en de indianen. nv\vmmx\mm\uum\mv\m\u\\\\\u\\\\\\mum\\\vv\\\\\\\v imvwnwvmwwwwwmwv iw „Wij danken de inwoners van Vee nendaal voor hun enorme bijdrage en spreken de hoop uit, dat de 11 bescher- melingetjes een lang en gezond leven, zonder oorlog en geweld, beschoren moge zijn", aldus de leiding van de or ganisatie die aan de bedankbrief een schets toevoegde van het kinderdorp waarin jonge Biafraantjes zijn onder gebracht. Het sal'dó van de speciale rekening bij de Amro bank is na de .afdracht van de 30.800.- inmiddels weer aange groeid tot .6.866,57, waardopr nog;<eens twee kinderen een jaar lang kunnen worden verzorgd. Ook nu zijn bijdragen voor dit doel nog hartelijk welkom. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. TELEF. 08370-2838 VEENENDAAL Woensdagmiddag 18 maart om twee uur wordt er In het. gebouw van „De Instuif" aan de J. G. Sandbrinkstraat weer een bejaarden middag georganiseerd door het OCB. De bejaarden wordt ditmaal een smeuïg programma gepresenteerd waarin mevr. Mill de hoofdrol vervult. Zij zal met declamatie, schetsjes en liedjes waarbij zij zichzelf met gitaar begeleidt het hele middagprogramma voor haar reke ning nemen. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week op de binnenbaan de volgen de resultaten met buks. M. Berendse 93, C. Valkenburg 91, A. Valkenburg 90, T. Rustenhoven 89, H. D. van Droffelaar 88. A. v. Eist 87, P. ter Burg 86, J. Koot 86, P. van Engelenburg 86, A. v. Garde ren 84, A. C. van Dusschoten 83, G. Geskes 82, H. Methorst jr. 61, W. Klum- penaar 80, J. la Bastide 79, R. v.d. Burgt 79. J. v. Eist 79, J. ten Broek 76, J. Koud- ijs 76, A. Blanken 74, H. Pater 66 en A. J. Bookelmann 63. SCHERPENZEEL Op de lagere scholen te Scherpenzeel "is door de zesde klassen deze week het theoretische ge deelte van het verkeersexamen gedaan. De examenopgaven waren verstrekt door het verbond voor veilig verkeer. Er deden 132 kinderen aan mee en al len zijn geslaagd van wie er 13 waren zonder een enkele fout. Het praktische gedeelte vindt plaats op vrijdag 20 maart. VEENENDAAL In de week van 16 tot 22 maart wordt in Veenendaal een huis-aan-huis lijstcollecte gehouden ten bate van het Rheuma-fonds. Het plaat selijke comité hoopt dat ook dit jaar de Veenendaalse bevolking weer diep in de beurs zal tasten. f

De Vallei | 1970 | | pagina 3