Sparta kampioenrspringen van de Stichtse Turnkring Goede prestaties van VRC tegen bikkelhard VVOG Advendo klopte DEV verdiend Vallei vogels rekende af met Stroe: 4-1 Ne re us tegen VZC ternauwernood aan nederlaag ontsnapt Veenendaal bedwong z'n oude rivaal Fortitudo: 2-2 Hemur-Enge verloor van beter Arena Merino's weer in de lift na 2-0 zege op 't Harde Sparta verloor van Ostrabeke Schaaknieuws UNIT AS ZEGEVIERDE KRAP TEGEN FORS ORANJE-WIT LANDSKAMPIOEN BEDWONGEN Scherpenzeel gaf winst uit handen: 3-3 Amateurvoetbal in cijfers Scherpenzeel overwon met 2-0 D.V.S.A. VUISTSLAG ZWOEGEN SPORT IN 'T KORT VEEL SPANNING MAANDAG 16 MAART 1970 CULEMBORG fIn een sfeervolle wedstrijd op een bijzonder zwaar bespeel baar terrein behaalde Veenendaal zondag een 2-2 gelijk spel tegen Fortitudo. Er was grote belangstelling voor het duel tussen twee oude rivalen, die het elkaar niet gemakkelijk hebben gemaakt. Voor het Veenendaalse team bleek kort voor het vertrek Jan Henzen niet beschikbaar en kwam Co van Barne- vekl hem vervangen. „Forti" gaf direct al een visite-kaar tje af door een snelle aanvalsreeks, waarbij Veenendaal zich aanvankelijk verdedigend moest opstellen. Dat paste evenwel in de Veenendaalse tactiek, die het deze keer zou willen doen met uit- valsacties. Na ongeveer een kwartier slaagde men daarin, toen Siem Gerritsen zich door de Culemborgse verdediging heen worstelde en raak schoot: 0-1. Tot aan de rust bleef deze score gehandhaafd, ook al omdat beide partijen te gehaast te werk gingen. Minder gelukkig was Arie Schans, de Veenendaalse verdediger die in de 55e minuut uit een corner van Fortitudo de bal verkeerd op z'n hoofd kreeg en het leer in eigen doel zag belanden: 1-1. „Forti" ging door en oefende nu zwa re druk uit op het Veenendaal-doel. Van der Meulen slaagde er tenslotte in om de score in het voordeel van de thuisclub te wijzigen. Kort voor tijd be gon Veenendaal een alles-of-niets of fensief, dat uiteindelijk de 2-2 eind stand zou opleveren. Anton Muller plaatste de bal naar Siem Gerritsen, die van links een voorzet gaf en Co van Barneveld bereikte. Deze kopte eerst tegen de lat van het Culemborgse doel maar kon in tweede instantie de terug- stuitende bal definitief in de touwen jagen. OPHEUSDEN Sparta speelde zjjn 2e wedstrijd na de vorstperiode in Oos terbeek tegen Ostrabeke en kreeg op nieuw een nederlaag van 4-1. Dit ver lies schakelt Sparta wel zo goed als uit voor promotie naar de 3e klasse. Want de achterstand na deze 2e nederlaag wordt nu toch wel te groot, temeer daar Sparta lang niet meer de vorm heeft kunnen behouden van vorige wedstrij den. Sparta, dat nog steeds met invallers moest spelen (Diciplinaire straffen), keek al na 10 minuten spelen tegen een 1-0 achterstand aan, toen Melaard doel puntte met een hard schot. Maar Sparta bleef komen, en in de 25e minuut was het de achterspeler Huibers die met een gevaarlijk schot over de uitgelopen doelman heen de stand gelijk maakte 1-1. Na een half uur spelen kreeg Sparta een strafschop tegen wegens ongeoor loofd aanvallen en hieruit wist Snitzei Ostrabeke op 2-1 te brengen. Na rust een ander spelbeeld. Nu was het Sparta dat de overhand had in het veld, maar schoten van Gerritsen Winkelman en Schaap hadden niet de juiste richting. Steeds bleef Sparta opdringen en dit werd noodlottig, want nadat eerst Wern- ster de stand met een uitval op 3-1 had weten te brengen was het debutant De Jong die er na een half uur spelen 4-1 van wist te maken. Wat Sparta ook probeerde, schutters waren er deze middag weer niet bij en men kreeg, zij het wat geflatteerd, een nederlaag te incasseren. AMERONGEN Zaterdag begonnen alle acht- en twaalftallen weer met de veldcompetitie. Het eerste twaalftal speelde thuis tegen Arena uit Rhenen. Door Wim van Engelenburg kwamen de Amerongers aan de leiding maar Arena maakte spoedig gelijk. Arena liep zelf uit tot 41. De spanning werd weer terugge bracht door Ria Kampherbeek en Wim Masselink. Hemur-Enge zag de kans om tenminste een gelijkspel uit de wed strijd te behalen maar Arena dacht daar toch wel anders over. Voordat He mur-Enge de kans kreeg een doelpunt te maken liep Arena uit tot 63. Dit werd ook de einduitslag. Conditie en snelheid had Hemur-Enge genoeg maar wat de Amerongers missen is doeltref fende afstandsschoten. Het tweede twaalftal verloor met 3-2 van SKF 4. De Amerongse doelpun ten werden gemaakt door Corrie Brou wer en Huub van der Valk. t)e junioren speelden een voortreffe lijke wedstrijd. Na een 30 achterstand zorgde Arnold Brinkman, Gerard van Os tweemaal en Sophie Gijsbertse voor een 43 overwinning. De aspiranten a speelden 33 tegen RDZ in Zeist. Jan Willem Smit, Ria van Ree en Jaap Meijer zorgde bij Hemur- Enge voor de doelpunten. De aspiranten b verloren met 50 van Tovers in Zeist. De beide pupillen achttallen wonnen allebei. De een met 20 van SKF uit Veenendaal. Beide doelpunten werden gescoord door René Vleeschman. De andere pupillen won nen met 10 van Doorn te Doorn. Hij- men Doornspeek zorgde voor deze over winning. VEENENDAAL Wat vrijwel niemand voor mogeljjk had gehouden is zaterdag middag jl. In de Amersfoortse sporthal toch gebeurd. Een btfna nieuwe meisjes- ploeg in de leeftijd van 13 tot 16 jaar van Sparta heeft op de „springkampioen- schappen" van de Stichtse Turnkring de eerste prijs in de wacht gesleept. De for matie werd derde op het onderdeel lange mat, maar de hele ploeg turnde fenome naal op de springkast. Zij werd daarop met ruim verschil nummer een met een zodanig totaalgemiddelde dat zij in het algemeen klassement met de kampioens- palm ging strijken. Voor de Sparta-meisjes en oefenmeester Vaartjes een onge kend fraai succes. op deze springkam- was ditmaal bijzonder De concurrentie pioenschappen groot. In totaal kwamen er maar liefst 1300 turners en turnsters aan de start. Er heerste de hele dag een grote drukte in de nieuwe Amersfoortse sporthal, doch het programma werd bijzonder gedici- plineerd afgewerkt. Op het onderdeel lange mat kwam Sparta met een score van 7.7 als derde uit de bus. DOO werd hierop nummer één met een totaal van 8,2 punten. Lon- ga werd tweede met 8.0 punten. Sparta kon na afloop van dit onderdeel een fraaie medaille in ontvangst nemen. Maar de spanning kwam pas bij het nummer kastspringen. Voordat Sparta aan de beurt was waren er al enkele scores gevallen van rond de 8 punten en zelfs iets daarboven. Het zou heel moeilijk gaan worden voor de pupillen van trainer Vaartjes. Onder grote span ning begon men met de oefening. Stuk voor stuk beten de meisjes zich door de zenuwen heen. Geen enkele sprong mis lukte en na afloop wachtte men in gro te spanning op de einduitslag. Toen deze bekend gemaakt werd, bleek Spar ta niet minder dan 9.4 punten bij elkaar gesprongen te hebben, de hoogste score van de dag. Deze uitslag werd bij de Sparta-groep onder luid enthousiasme ontvangen, want daar DOO „slechtst" 8.6 punten haalde en Attilla 8.4 punten werd Sparta uit Veenendaal in de eind klassering nummer één en dus kam pioen 1970 op de Springkampioenschap- pen van de Stichtse Turnkring. Een fraai succes. Ook de heren van Sparta waren pre sent om samen met Kracht en Vlugheid om de hoogste eer te bekampen in de A-groep. Sparta werd nummer twee met 8.6 punten, daar Kracht en Vlug heid met een prachtige eindscore van 9,2 punten de eerste plaats in de wacht sleepte. Deze ploegen streden op de on derdelen lange mat en springtafel. De dames B-ploeg van Sparta streed op de minitrampoline. Sport Vereent was de Veenendaalse ploeg net iets té goed af, want ook hier werd de Spar- ta-formatie tweede met een eindscore van 7.8 punten. Dit waren overigens de enige ploegen die uitkwamen op de mi nitrampoline. Al met al een geweldige turndag voor Sparta, dat wederom met de jonge meisjesploeg de show stal. VEENENDAAL Uitslagen van de 20e ronde in de onderlinge competitie Veenendaalse Schaakverenigingen: L. H. Monnee - G. van Veen 1/21/2; C. Wijnbergen - J. C. Van Wellen 10; H. v. d. Bovenkamp - J. Hage 1/21/2; C. A. de Gooijer - C. van Geenhuizen 10; F. Luchsinger - G. R. Kets 10; J. W. Boelens - E. Zinckhaan afgebr. G. de Koning - T. Jonker afgebr.; R. Knol - W. Bom 10; L. Vrij ken - M. de Kleuver 10; C. Baars - C. ter Hogt af gebr.; H. Heikamp - J. C. v. d. Pol 10; L. H. Monnee - M. P. van Wellen 01; afgebr. part. G. R. Kets - J. de Gooijer 0—1. VEENENDAAL De derby tnssen Unitas en Oranje Wit is geen mooie wedstrijd geworden. Beide ploegen speelden beneden hun normale vorm. De thuisclub heeft haar aanhang niet zo'n duidelijke overwinning bezorgd als een week tevoren. VEENENDAAL Een bijzoader goede dag was het zaterdag voor De Merino's. Zelfs kwamen de Veenendalers tot een 2-0 zege op 't Harde, maar daarnaast boekte koploper ESA een nederlaag, evenals het hoog geklasseerde SKV. Als men dan ook nog de gelijke spelen van OWIOS, Elburg en DTS in rekening brengt kan zonder meer worden vastgesteld dat Merino's door deze resultaten weer een goede kans maakt om aansluiting te vinden bij de kopgroep In de derde klasse Oost. Er bleek een goede belangstelling voor het treffen tussen De Merino's en 't Harde. Het werd aanvankelijk een vrij wel gelijkopgaande strijd, waarin doel man Theo Klaassen de geblesseerde Van de Haar verving. Toen de Veenen daalse goalie zich gepasseerd zag door een tegenstander had hij als in vroeger dagen weer eens alle geluk aan z'n zij de, want de paal keerde het schot dat Klaassen niet kon stoppen. Er kwamen ook wel scoringskansen voor de thuisclub, maar voor rust werd daarvan g^en gebruik gemaakt. De toe schouwers van De Merino's moesten wachten tot in de tweede helft, aleer voor het eerst in deze competietie op eigen veld doelpunten werden gemaakt. HARDERWIJK VRC heeft 't hem gelapt. In een uiterst zwaar en bikkel hard duel wisten de Veenendalers de landskampioenen te bedwingen, daarmee de prognose van De Vallei waarmakend, 't Is bepaald geen prettige wedstrijd geworden tegen VVOG. Daarvoor kwamen de gastheren met te veel grof ge weld tegen de Racingclub in 't veld. De gevolgen bleven dan ook niet uit, want nadat Gert van de Weerdhof de strijd wegens een blessure moest staken, werd tenslotte Roelofsen door de zwak leidende scheidsrechter Van Amerom van 't veld verwijderd en kreeg nog weer later de onsympathiek spelende J. de Lan ge een officiële waarschuwing te incasseren. DOORN Advendo heeft zaterdag ▼oor een goede prestatie gezorgd door DEV in eigen huis met 14 te kloppen. De Ederveners verdienden de zege vol komen. Bij de rust was de stand 00. N In deze bikkelharde wedstrijd nam Advendo vanaf de aftrap het initiatief, maar de verdediging van de thuisclub bleek in de eerste helft moeilijk te pas seren. Door een grove overtreding van de rechtsback raakte A. Drost in de tiende minuut aan het hoofd gebles seerd, maar kon na behandeling het spel weer hervatten. De gastheren be perkten zich tot uitvallen, die zeer ge vaarlijk waren. Doelpunten leverden ze echter niet op. Na een half uur spelen kreeg Advendo zijn eerste reële kans toen linksback E. van Nieuwamerongen oog in oog kwam te staan met de DEV-doelman, maar zijn schot beland de tegen de paal. Enkele minuten voor de rust scoorde E. van Ginkel een prachtig doelpunt, maar dit werd wegens buitenspel af gekeurd. De zwak leidende scheidsrech ter had niet gezien dat Van Ginkel de bal via een tegenstander had gekregen. In de tweede helft ging de conditie een woordje meespreken. Advendo werd, naarmate de wedstrijd verstreek, sterker, en de thuisclub kwam er vrijwel niet meer aan te pas. In de 52e minuut opende Advendo de score door toedoen van A. Drost, die handig enkele verdedigers passeerde en de DEV-doelman met een goed schot het nakijken gaf, 01. De thuisclub kwam vijf minuten later on verwachts naast Advendo toen de mid denvoor doelman v. d. Zeent met een gave treffer passeerde. Advendo was door deze tegenslag niet aangeslagen en zette met goed voetbal de thuisclub on der zware druk. Binnen twintig minu ten resulteerde dat in drie doelpunten. In de 60e minuut kopte E. van Ginkel uit een corner onhoudbaar in, 12, en tien minuten later werd het door J. van Donkelaar 1—3. Drie minuten later werd E. van Nieuwamerongen na een fraaie solo in het strafschopgebied ge vloerd. De arbiter wees resoluut naar de witte stip. Van Nieuwamerongen voltrok het vonnis zelf waardoor de eindstand op t—4 werd bepaald. Ook het tweede elftal zorgde voor een goede prestatie door koploper GWV 4 een gelijk spel van 22 af te dwingen. B. van Wakeren en H. Frede- riks waren de makers van de doelpun ten. De uitslagen van jeugdwedstrijden waren als volgt: Junioren Advendo A - Veenendaal B 00. Adspiranten Advendo A - Unitas A 12; Advendo B - Renswoude A 31. Pupillen VRC 1 B - Advendo 2 B 60; Advendo 1 B - Veenendaal 1 B 30; Advendo 1 A - Veenendaal 2 B 11. VRC opende onmiddellijk een aan valsreeks en al na vijf minuten pas seerde Jan Vink doelman Bertus Hoeve. Boone kon echter nog juist op de doel lijn redding brengen. Aan de andere kant knalde Roelofsen, ver naar voren gekomen uit z'n verdedigingspositie, over het Veenendaalse doel. Opnieuw kwam VRC dicht bij bij een treffer toen Jan Vink de centrale ver dediger Foppen de bal ontnam en in schoot. Piet Mulder stond echter in bui tenspelpositie en derhalve ging het feest niet door. Wel raakte de verdedi ging van VVOG danig in paniek, waar door men veel te fors ingreep en* het spel de scheidsrechter in feite finaal uit de hand liep. Alleen de sportieve Bertus Hoeve bleef overeind in het VRC-geweld, door zeer knappe schoten van Vink en Aalbers te stoppen. Na rust begon WOG het al te bar te maken, waarbij vooral Ries Hoeve en Boone zich bezig hielden met minder aangename praktijken. De eerste die het veld moest ruimen was Gert van de Weerdhof, na een trap van aanvaller De Lange. Tenslotte maakte de arbiter er een einde aan door Roelofsen te ver wijderen. VRC kreeg opnieuw een overwicht en Leo Rebergen moest eerst een vuistslag incasseren voordat ook De Lange in het boekje van de heer Van Ameron werd genoteerd. Daarop keerde de rust weer en kon VRC met wat meer overleg nieuwe acties beginnen. Het zat de Veenendalers echter niet mee, want schoten van Mol en -Derksen gingen langs of over het VVOG-doel, wanneer tenminste niet Bertus Hoeve in de buurt was om uitstekend in te grijpen. Doelpunten waren er deze middag niet bij en na anderhalf uur zwoegen was de stand nog steeds 00. Deson danks een knappe prestatie van VRC, dat WOG in eigen huis volledig wist te bedwingen. Donderdagavond gaat VRC naar het KNVB-sportcentrum in Zeist, waar men een wedstrijd speelt tegen het Amersfoortse Quick. 2de klasser bij de zondagamateurs. Deze wedstrijd geldt als proefduel voor het coachen van scheidsrechters. Binnen enkele minuten na de hervat ting gebeurde dat ook, beide keren door Henk van de Berg, die daarbij uitste kend geholpen werd door z'n broer Tonny De 20 score had tot gevolg dat Merino's nu veel rustiger ging spelen, met uitzondering van Van Wakeren, die door scheidsrechter Jonas van het veld werd gestuurd na een te onbesuisd op treden. De Merino's gingen ook met 10 man spelend hun voorsprong niet alleen maar verdedigen. Daardoor kwam Ton ny van de Berg nog dicht bij een vol gende goal. Z'n schot deed de bal echter juist langs de verkeerde kant van de paal gaan. Van groot belang was dat echter niet, want de thuisclub ging nu regelrecht op de overwinning af door duidelijk beter spel dan de gasten te le veren. 0 Herman van Sp ringel heeft zaterdag de Omloop van Zuidwest Vlaanderen ge wonnen. In de laatste tien kilometer van deze onder bijzonder kille weersomstan digheden gereden koers, waarvoor 153 renners aan de start verschenen, ont snapte Van Springel met Van Conings- loo. De sprint tussen de twee Belgen werd duidelijk gewonnen door Van Springel, die de 150 km aflegde in 4 uur in 53 minuten. Sonck (Belg.) werd derde op 1 minuut 40 sec., Delen (zevende) was de beste Nederlander op 1.55, Den Hartog werd zestiende op 2.40. 9 Toine Hezemans heeft zondag in een 2000 cc Alfa Romeo GTAM de vier uurs-race van Monza gewonnen. Het was de eerste uit de reeks van twaalf wedstrijden om het Europees kampioen schap voor tourwagens. Hezemans legde in 4 uur 701.224 km af, zijn gemiddelde snelheid bedroeg 175,306 km per uur. 9 Bij de Grote Prijs van Rimini heeft Phil Read zijn pols gebroken tijdens de wedstrijd in de 350 cc kl. Read is ver moedelijk voor een maand uitgeschakeld. De winnaars in de verschillende klassen waren: 125 cc: 7. Parlotti (It.) op Aer- macchi, gem. snelheid 103.257 km per uur; 250 cc: 1. Phil Read (G.Br.) Yama ha 107,827 km.u.; 350 ccsl. Pasolini (It.) Benelli 112,626 km.u. Reeds bij de aftrap speelde Unitas op winst zonder een gevaarlijk schot op het Elster doel los te laten. Toch namen de sportparkbewoners een voorsprong. S. v. Kruistuin dirigeerde de bal in de diepte naar de snelle J. Harmsen. Deze rechtsbuiten lanceerde eert hoge voorzet op het doel, die de Oranje-Wit- keeper tussen zijn handen liet glippen: 1—0. Ondanks de vele pogingen van Unitas bleef deze stand tot de rust gehand haafd. In de 2e helft probeerde Oranje-Wit HILVERSUM Wel moest Scher penzeel zaterdag in Hilversum bij Ra dio-stad een veer laten, maar doordat de andere koplopers het niet veel beter deden bleef het kanshebber in deder de klasse A van de afdeling Utrecht. In de eerste helft was het van de kant van Scherpenzeel een goede wedstrijd. Na de rust echcter kregen we de indruk, dat men het een beetjes te gemakkelijk opvatte. Dit werd Scherpenzeel tenslotte noodlottig. Opvallend goed speelde H. Dijkhorst als rechtsbinnen. De Scher- penzeelse-verdediging sloot deze mid dag niet zo goed als we gewend zijn. Ondanks de sterke wind trok Scherpen zeel direct zeer gevaarlijk ten aanval en de Radiostad-verdediging kreeg het dan ook al spoedig erg moeilijk. In de tiende minuut speelde rechtsbuiten W. Geleijnsen zich goed vrij en het was H. Dijkhorst, die zijn voorzet goed afronde en Scherpenzeel de leiding gaf. In de 20ste minuut was het dezelfde speler, die voorzette. Nu was het mid denvoor Advocaat, die afrondde 02. Scherpenzeel was toen de beste ploeg. In de 25ste minuut was het echter linksbuiten Jansen, die bij een uitval doelman Van Manen het nakijken gaf 1—2. Na de rust een geheel ander spel beeld. Ondanks het feit, dat Scherpen zeel de wind in de rug kreeg was het nu Radiostad, dat het beste spel had. In de 15e minuut was het de snelle Ra- diostad-middenvoor, die de stand op 22 bracht. Het werd nu nog een spannende strijd om de leiding en het was in de 35ste minuut, dat doelman v. Manen de bal uit zijn doel sloeg, maar juist tegen het hoofd van spil J. v. d. Bovenkamp. Daardoor ging de bal in eigen doel. Scherpendeel toonde zich nog niet ge- geslagen en trok opnieuw ten aanval. Er onstonden wel enige kansen, maar tot doelpunten kwam het niet. Toen pro beerde de rechtsbuiten het drie minuten voor het einde met een afstandsschot. De doelman was totaal verrast en liet de bal glippen. Dat betekende 33. SCHERPENZEEL In een matige wedstrijd behaalde Valleivogels een verdiende 41 overwinning op het be zoekende Stroe. Het was een forse wedstrijd, die echter zeker binnen de perken bleef. Men zag geen vloeiende combinaties en het was een nogal rom melige stijl. Wel was Valleivogels veel gevaarlijker. Vanaf de aftrap kreeg men een tem- poloze wedstrijd te zien. Er werd aan beide kanten wel hard gewerkt, maar er kwam weinig goed spel uit. Alleen linksbuiten Van de Wetering stichtte door zijn grote snelheid nogal eens ver warring in de Stroe-verdediging. In de 25ste minuut wist hij handig een paar verdedigers te passeren en zijn schuiver was doelman Rootselaar te machtig. In de 35ste minuut kreeg Vallei vogels een vrije trap even buiten het strafschopge bied en met een boog plaatste C. v. Maanen de bal buiten bereik van de te vergeefs springende doelman over het muurtje irt' de bovenhoek. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Toen in de 20ste minuut de Valleivogels-ach terhoede even aarzelde was het J. Schut, die hier handig van profiteerde 21. Even leek het nu nog spannend te worden, maar toen M. Wiggeman met een fraaie kopbal de stand in de 24ste minuut op 31 bracht was de spanning weer verdwenen. Reeds dacht een ieder dat het bij 31 zou blijven toen in de laatste seconden na veel heen en weer getrap de bal in het doel van Stroe ver dween. Wie hem het iaatste aanraakte was niet meer te zien. VEENENDAAL De herenformatie van VZC heeft zaterdagavond tegen koplo per Nereus uit Zaandijk weer één van de befaamde waterpolothrillers gespeeld in het Valleibad. VZC had een slechte start. Het hield de leider uit de eerste klasse na het eerste spelgedeelte nog op 0-0, maar in het derde gedeelte kwam het met liefst 1-5 achter te staan. Het laatste gedeelte was echter weer adembenemend. VZC kwam steeds dichter bjj en een minuut voor tijd werd de score 6-7 in het voordeel van Nereus bereikt. Er werd daarna nog bijzonder hard geknokt voor een draw, maar dat zat er niet meer in. Een eervolle nederlaag van VZC. Gedurende het eerste spelgedeelte stond keeper Henk van der Meer van VZC in het middelpunt van de belang stelling. Het spel golfde wat op een neer, maar Nereus knalde herhaaldelijk zeer onverwacht op de Veenendaalse veste. Keeper Van der Meer was echter op zijn hoede en moest tot vijfmaal toe ingrijpen om zijn doel schoon te hou den. VZC ondernam eveneens enkele aanvallen op het Nereus-doel, maar verder dan een hard schot van Van der Kolk, dat naast ging, kwam het niet. In het tweede gedeelte kon Nereus een overwicht in doelpunten gaan uitdruk ken. Een van dichtbij afgevuurd schot caramboleerde via de binnenkant van de paal in het doel (01). De VZC- voorwaartsen probeerden het bij herha ling wel, maar de schoten waren te on zuiver om succes te hebben. Een hard schot van de Neureus-speler Kamphuis verdween onder de arm van de VZC- goalie in de touwen (02). Vlak voor het einde van dit tweede gedeelte zag Gerard van der Kolk, die bijzonder zwaar werd bewaakt, een pracht van een boogbal door de lat gekeerd. Het derde gedeelte begon VZC zeer nerveus. Men plaatste heel slecht en Nereus kwam soms te gemakkelijk in balbezit. Ook een boogbal van Wim van der Meer mislukte. Uit een massaal uit gevoerde aanval kon de Nereus-mid- denvoor van dichtbij niet missen en dat betekende 03. Even daarna werd het zelfs 04 doordat men verzuimde een doorgebroken speler aan te vallen. VZC kwam tot zijn eerste doelpunt uit een strafworp. Van der Kolk werd veel te zwaar op zijn huid gezeten en Wim van der Meer benutte de penalty feilloos (14). Maar even daarna was het weer mis in de Veenendaalse achterhoede. Met wederom een man meer kan Ne reus doorbreken en het harde schot verdween onhoudbaar in het doel (1 5). VZC had even later toch nog succes na een goed genomen vrije worp. Wim van der Meer kon zich even vrij spelen en hij kogelde 25 in de touwen. Maar met een prima afstandsschot tekende H. Stam weer 26 voor Nereus aan. Vlak voor het laatste fluitsignaal in dit Ook keeper Piet Brekelmans van Uni tas had het zondagmiddag zwaar te verduren in de moeizame strijd tegen Oranje Wit uit Eist. met een fel offensief, de opgelopen achterstand te nivelleren. In de 60e mi nuut hadden ze bijna succes toen de strak leidende scheidsrechter A. C. M. van Doorn een penalty aan Oranje- Wit toekende. De aangewezen speler schoot de bal tegen de paal. Unitas kwam terug met enkele felle schoten van L. Drost, die net naast gin gen. Dieptepasses bij de flink ingrij pende Oranje-Wit-achterhoede hadden ook geen succes. Toen de scheidsrechter het eindsignaal gaf, was de balans een povere wedstrijd met een krappe zege voor de thuisclub. Van Oranje-Wit moest een speler de kleedkamer vroeg tijdig opzoeken en een ander kreeg een officiële waarschuwing. KNVB 3e klas D HerculesHolland 12 AalsmeerUltrajectum 1—1 Candia '66De Zebra's 32 CD N—DEV 1—2 AmsvordeZeist 11 Stichtse B.Vriendenschaar 33 Aalsmeer 13-21 Ultrajectum 13-14 Amsvorde 14-18 DEV 14-11 St. Boys 14-18 De Zebra's 13-8 CDN 13-tö Vr. schaar 13-8 Zeist 14-16 Candia '66 14-9 Holland 13-15 Hercules 14-8 4e klas H SVF—JSV 6—1 FortitudoVeenendaal 22 SaestumEMS 2—3 Zwaluwen VooruitUtrecht 2- VreeswljkDe Meern 21 MSV '19—Minerva 1—6 Vreeswijk 13-20 MSV '19 13-12 SVF 13-16 De Meern 14-12 Saestum 12-15 JSV 13-11 Minerva 13-13 EMS 13-10 Zwal. V. 11-12 Veenendaal 13-10 Fortitudo 12-12 Utrecht 12-9 gedeelte zag Gerard van der Kolk een harde achterwaartse schuiver omgezet in een doelpunt en de stand was 36. In het laatste gedeelte veel spanning. VZC kwam er beter in en Nereus maakte enkele fouten. Er moest een speler voor een minuut het water uit en uit deze numerieke meerderheid scoor de de naar voren gekomen Henk Uri met een goed gericht schot in de hoek, 46. Maar de middenvoor van Nereus had zijn antwoord al weer klaar. Uit een scrimmage zag hij kans om met een omhaal 47 te scoren. Een schot van Wim van der Meer kwam net op de doellijn van Nereus tot stilstand. Even daarna werd Van der Kolk wederom hard achteruit gehaald. Nu knalde hij de toegekende strafworp zelf achter de keeper (57). Het spel verplaatste zich snel naar beide zijden van het speelveld en v. d. Kolk zag een schot door de keeper gekeerd. VZC bleef aandringen en uit één van de aanvallen kreeg Wim van der Meer de bal in vrije positie toegespeeld. Onhoudbaar knalde hij het leer inhet doel en VZC stond nog slechts één doelpunt achter (67). De laatste minuut verstreek onder grote spanning, maar doelpunten kwamen er niet meer. Een zeer kleine nederlaag voor VZC tegen de koploper in de eer ste klasse, hetgeen een goede prestatie genoemd mag worden. De beide punten kwamen overigens terecht bij de ploeg die er 't meest recht op had. AFD. UTRECHT le klas A Veense BoysSoesterberg 21 EMM—BDC 4—2 Amf. BoysKampong 31 ScherpenzeelDVSA 20 Hoogland—WZA 1—0 2e klas B Patria—FAK 3—1 De MeeuwenWijk b. Duurst. 18 RK Unitas '48—Oranje Wit 1—0 DVSU—VSK 2—0 BarneveldRUC 22 3e H A AchterveldSVMM 23 AusterlitzSIOS 1—0 Kieviten—ODI 2—2 Hoogl.veenASV 28 G. Boys—HDS 1—1 SCHERPENZEEL Het was zondag middag meer spannend dan mooi in de wedstrijd tussen Scherpenzeel en DVSA Het werd een forse wedstrijd waarin beide partijen elkaar weinig toegaven. De 2-0 overwinning voor Scherpenzeel was zeer zeker verdiend en dat was te danken aan de goed op dreef zijnde in valler-doelman P. Haast, die een uitste kende wedstrijd speelde. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd met een iets gevaarlijker Scherpenzeel, maar het tempo in de voorhoede lag veel te laag om de goed op de bal zit tende DVSA-verdediging te kunnen verslaan. In de 4e minuut wist G. Ver meulen zich vrij te spelen maar zijn schot werd goed gestopt. Even later kreeg J. Renes een prachtkans maar hij schoot jammerlijk naast. Doelman Haast kreeg volledig kans om te tonen wat hij waard was en wist verschillen de schoten zeer fraai te keren. Doel man Rotte kreeg echter geen enkel moeilijk schot te verwerken en moest alleen door tijdig uitlopen enig gevaar voorkomen. Direct na de rust was het Scherpenzeel dat nu geducht kwam op zetten. Uit een vrije trap wist W. Ver- weij met een pracht schot een doelpunt te scoren, 1-0. De strijd begon nu feller te worden. Na 10 minuten spelen brak G. v.d. Broek door maar via de vinger toppen van doelman Haast kwam de bal tegen de bovenkant van de lat en ging over. Scherpenzeel was nu werke lijk de beste ploeg maar had het geluk in deze periode niet mee. Een kopbal van J. Renes trof de lat en even later volgden opnieuw een paar fraaie red dingen van de doelman. Toen doelman Rotte reeds was gepasseerd ontstond er grote verwarring voor het Scherpen- zeel-doel, maar tenslotte werd de bal weggewerkt. Toen hij 5 minuten voor het einde weer wist te redden ten koste van een hoekschop werd het hem toch nog noodlottig. De hoekschop bracht enige verwarring in de DVSA-verdedi ging. Tenslotte kwam de bal bij W. Verweij terecht en deze wist hem ver buiten het bereik van doelman Haast over de doellijn te werken.

De Vallei | 1970 | | pagina 13