Volop werk voor „Caecilia „ZONDER MUZIEK IS LEVEN ONDENKBAAR" La Mode bruidjes in „La Montagne" Wit handhaaft zich als kleur voor meeste bru idstoiletten Schapendrieling Eist f275,-per week verdienen Burgemeester J. Heij bij overdracht vaandel: UITSTEL BEPLEIT Bekendmaking ,Oud-Renswoude' naar Spt Zeist Kleuter liep tegen auto op B andencontrole N P B-feestavond met operette Boomplantdag op 25 maart INBREKERS GESTOORD Benoemingen bij D. S. v. Schuppen V.V.D.-lijst in concept klaar Collie wacht op zijn door Jannij Quint Flaphoeden Feestjurk Procuratie houder met pensioen Installatie van Hartstichting WENSEN SERIEUS Tractorchauffeur redde leven met ferme sprong DENK OVERAL, EN ALTIJD WEER, AAN HET KIND IN 'T VERKEER MAANDAG 16 MAART 1970 SCHERPENZEEL In een afgeladen grote zaal van „Filalethes" te Scher- penzeel heeft de muziekvereniging Caecilia haar jaarlijkse uitvoering gegeven, bijgestaan door de amateur-toneelvereniging A.T.S. „Caecilia'" dat al zo'n 78 jaar aan de weg timmert, vertoonde op de/.e avond wel enkele ouderdomsver- schijnselen, maar daarnaast hebben we voldoende positieve veranderingen kun nen waarnemen om samen met heel de Scherpen/eelse bevolking de toekomst van dit korps met vertrouwen tegemoet te zien. Na een wal vroegtijdige opening door de ere-voorzitter, oud-burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg (het Scberpenzeelse kwartiertje was er echt niet bij) trad het korps tamboers op met een daverend startnummer. Al direct bleek dat onder leiding van instructeur .Van Wijk hier goed werk wordt ver richt, zodat de rondgangen door het dorp op da komende feestdagen wel goed zitten. Een verheugend programmapunt was het optreden van het jeugdorkest. De nieuwe „kweek" is tenminste aanwezig en haar debuut mocht er echt wel zijn. Vooral de beide koralen kwamen aardig uit de verf. Verder had dirigent Rijke wat eenvoudige oefenstof uitgekozen, maar juist daardoor konden de vele aanwezigen zien en horen dat hier een goede basis wordt gelegd. De heer J. W. Rijke uit Baarn is pas sinds december dirigent van Caecilia en ook dit punt kan verwachtingen voor de toekomst inhouden. In een kort gesprekje met hem legde hij wel wat wensen op tafel waarvan nieuw blazersbloed en een nieuw instrumen tarium wel de belangrijkste waren. Me dunkt, een zichzelf respecterende dorpsgemeenschap moet daar toch wat aan kunnen doen. Vooral wan neer er, zoals deze avond bleek, een aantal enthousiastelingen aanwezig is dat het initiatief had genomen de muziekvereniging een nieuw vaandel aan te bieden. Burgemeester J. Hey bood het fraaie doek aan met de wens dat het een sym bool mag blijken te zijn van de muzi kale kundigheden en de enthousiaste liefde van het korps voor zowel de mu ziek als het dorp. „Zonder muziek is het aardse leven ondenkbaar", aldus de burgervader en het muziekkorps toonde dat in het verdere programma ook on dubbelzinnig. Ieder lid musiceerde vol overgave, rustig over slippertjes heen- spelend en waarom oon niet? Toch moeten natuurlijk die slipper tjes verdwijnen, want ook een dorpsor kest moet de zaken serieus aanpakken. Al is het een mooie vrijetijdsbesteding, RHENEN Het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat op Goede Vrijdag 27 maart a.s. vóór 11.30 uur en zaterdag 28 maart a.s. tus sen 10.00 uur en 10.30 uur v.m. destruc- tiemateriaal telefonisch kan worden opgegeven aan het kantoor van de Vleeskeuringsdienst te Veenendaal, be reikbaar onder telefoon nr. 08385-10804. Rhenen, 10 maart 1970 B. en W. van Rhenen, De secr., W. C. Pieters, De burg., L. Bosch v. Rosenthal. RENSWOUDE Dinsdagavond 17 maart gaat de vereniging „Oud-Rens- woude" een excursie maken naar het Slot te Zeist, waar men behalve het slot een tentoonstelling van Utrechtse kas telen kan bezichtigen. De kosten van de excursie (de reis niet meegerekend) bedragen ongeveer 1,50 per persoon. VEENENDAAL Het tweejarig zoontje van de familie M. holde vrijdag avond op de Palmengrift de weg op en liep pardoes tegen een auto. Het jonge tje kreeg enige hoofdwonden en moest naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. een goed succes na gedegen studie moet toch uiteindelijk de juiste bevrediging brengen. Zolang het bij marsen blijft komt het orkest goed mee, maar in bij voorbeeld de Corelli Suite was de on zuiverheid toch wel hinderlijk. Overigens is dit prachtige muziek waaraan men zich heus niet hoeft te vertillen. Waarom echter zoveel tempo versnelling bij het „volle orkestwerk" (tutti), heer Rijke? Fris en rustig, kan best samengaan zonder nu direct te vervallen in overdreven enthousiasme. In de Colonel-Bogey-on-parade bleek men de maatwisseling goed onder de knie te hebben. In het een-na-laatste nummer kwam het korps op volle glo rie. En juist daarom zijn er zoveel posi tieve kanten aan deze avond. Wat het orkest bij vlagen presteert mag er echt wel wezen en wanneer inderdaad dat jonge bloed en die nieuwe instrumenten binnen het bereik komen kan men in de toekomst nog veel verwachten van Cae cilia. Laat het nieuwe vaandel een bron van inspiratie zijn voor de volgende 70 jaren. Na de pauze werd met veel succes door de toneelvereniging ATS het blij spel „Verlate huwelijksreis" opgevoerd. Wij kwamen echter voor de muziek en hebben ons niet verveeld. JAN HESSELS MULDER. RHENEN Het Verbond voor Veilig Verkeer organiseert in het hele land een bandencontrole-actie. De afdeling Rhe nen begint er mee op zaterdag 21 maart. Zowel leden als niet-leden worden in de gelegenheid gesteld de banden van hun wagens vakkundig te laten contro leren bij het garagebedrijf Hovestad aan de Valleiweg en bij het garagebedrijf De Rhoter aan de Herenstraat. Aan deze keuring zijn géén kosten verbonden. Deze actie zal ongeveer twee maanden duren. SCHERPENZEEL Op donderdag avond 19 maart houdt de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen zijn jaarlijkse feestavond in hotel Boszicht. Het Nederlandse Marionettentheater, Bert Brugman uit Blaricum zal opvoe ren de operette „lm Weissen Rösll" van Ralph Benatzky. RHENEN De nationale Boomfeest dag,die in Rhenen nu al verscheidene jaren is gehouden en waarbij talrijke leerlingen van verschillende scholen worden ingeschakeld, zal dit jaar op 25 maart plaats vinden. Voor het planten van jonge boompjes zijn diverse nieuw aangelegde wegen, onder andere in de bestemmingsplannen te Rhenen, Eist en Achterberg, uitgezocht. RHENEN Geruime tijd heeft de verbindingsdijk tussen de Grebbedijk en de boerderij van de familie Klaas- sen op de „Blauwe Kamer" in de Greb be onder water gestaan. Daardoor was er een spekglad wegdek ontstaan op deze toegangsweg naar de eenzame en tijdelijk geïsoleerd gelegen boerderij. Toen zaterdagochtend de jeugdige landbouwer J. van L. uit Achterberg met achter zijn tractor een wagen met mest over de glibberige dijk reed, ging de combinatie geheel onverwachts aan het glijden. Hij kon er niets meer aan houden, sprong er vlug af en zag zijn hele „handel" in de plas verdwijnen. Later op de dag is het voertuig met de mestkar opgehaald. RESTEREN Dezer dagen is er in de meubelzaak Van Niek van Hunnik te Opheusden een poging gedaan tot in braak. Door middel van een gat dat ze in het raam geboord hadden wisten de inbrekers het pand te betreden. De heer Breunisse die bij het pand woont, had rumoer gehoord en was er op af gegaan. Waarschijnlijk hebben de daders daarop het hazenpad gekozen. Er werd niets vermist. Van de daders ont breekt elk spoor. VEENENDAAL Bij de NV Konink lijke Veenendaalsche Sajet- en Vijf- schachtfabriek v/h Wed. D. S. van Schuppen en Zoon hebben de volgende benoemingen plaats gevonden. Aan de heer H. W. Bekker, procura tiehouder der Vennootschap, is de per soonlijke titel van Adjunct-directeur verleend. De heren drs. J. F. A. Ruiten en J. Turkesteen zijn per 1 april 1970 tot pro curatiehouder benoemd. RHENEN De afdeling van de Volksparty voor vryheid en democratie komt komende week in ledenvergade ring bijeen, waarbij onder andere de kandidatenlyst voor de leden van de gemeenteraad zal worden vastgesteld. Er ligt een advies, waaruit blijkt dat men in principe de volgende rangorde voorstaat: 1. A. Jansen, 2. Ir. M. Tim mermans, 3. H. v.d. Spoel, 4. L. van Wijngaarden, 5. Mevrouw Van Silfout, 6. Jhr. W. Boreel, 7. A. Rijkhof, 8. H. W. Harwig. VEENENDAAL Bij de politie werd in het afgelopen weekeinde een zwart witte Schotse collie gebracht. De eige naar kan zijn huisdier bij de politie in ontvangst komen nemen zonder beta ling van de logieskosten. Socialisten vragen hoor en wederhoor in Ouwehand-zaak RHENEN Drie van de vier socialistische afgevaardigden in de gemeente raad van Rhenen, de heren J. P. Glasbergen, G. van Gesink en C. Hensen, heb ben nog juist vóór de raadsvergadering, die morgenavond wordt gehouden en waarin een besluit moet worden genomen over dé vaststelling van het bestem mingsplan Ouwehands Dierenpark en het gemeentelijk sportcomplex „Candia", een voorstel ingediend, dat door hen gezamenlijk Is ondertekend en waarin wordt voorgesteld het betreffende agendapunt veertien dagen uit te stellen. Zij wensen binnen die termijn ten overstaan van de gemeenteraad een openbaar gehoor, in elk geval van belanghebbenden en bezwaarden. „Wij hebben de bezwaarschriften en de toelichtingen bij het ontwerp gelezen en bestudeerd. In sommige opzichten is de inhoud vaag. Uit deze stukken kunnen een aantal voor een afgewogen verantwoorde beslissing noodzakelijke gegevens van feitelijke aard niet worden geput. Wij menen, dat de gemeenteraad in het bijzon der ten aanzien van de navolgende punten nader inzicht behoeft: a. in hoeverre is aantoonbaar, dat voor handhaving van Ouwehands Dierenpark in Rhenen, ook en juist in economisch en financieel opzicht de voorgestane uit breiding met 12 ha noodzakelyk is; b. welke bqzondere betekenis moet aan het aan te tasten bosgebied worden toe gekend wat betreft: flora, fauna en geologische opbouw en samenstelling. Bovenbedoelde informatie en eventueel andere door de gemeenteraad gewens te kan het beste worden verstrekt door de belanghebbende (directie Ouwe hands Dierenpark) cnerzqds en de deskundig geachte bezwaarden als b.v. het be stuur van de Stichting het Utrechts Landschap en de hoofdingenieur-directeur van Staatsbosbeheer en anderen", aldus het ingediende voorstel aan de raad. t VEENENDAAL Zaterdag middag presenteerde hruidshuis La Mode in hotel La Montagne een geslaagde bruidstoilettenshow. Een zestal amateur-mannequins showde talrijke bruidstoiletten, volledig aan de smaak van ieder bruidje aange past. Als lady-speaker was uitgeno digd t.v.-omroepster Alice Oppen- heim, die de grote verscheidenheid in modellen met veel flair en hu mor presenteerde. Het publiek bestond grotendeels uit jonge meisjes, dan wel a.s. bruid jes, soms vergezeld van hun moeder. Ook vele oudere dames, die hun bruidsdagen een respectabel aantal jaren achter zich hadden, woonden de show bij. Hoewel er enkele toiletten in zachte kleuren (reseda groen of bleu) te zien waren, bleek wit toch wel de kleur, die zich voor bruids kleding blijft handhaven. De ro mantische, stijlvolle witte trouwja pon met veel kant of tule blijkt ge heel tijdloos en trekt zich van mode grillen niets aan. Het was overwe gend wit, wat er te zien was, maar men werd er op attent gemaakt dat alle modellen in iedere gewenste kleur bij La Mode te koop zijn. Veelal waren de japonnen lang, voetvrij of enkelvrij en geïnspireerd op de mode rond 1900 met pof- of wijde mouwtjes. Waren de mouwen lang, dan stonden ze bij de pols wijd uit of waren zo royaal poffend. Beeldig was een lange japoji van sa tijn en gracieus lange-kanten cape met lange sleep en capuchon, ideaal voor een romantische bruid, die van koetsjes houdt. Wijde flaphoedën waren in vele modellen te zien en pasten prakti sche bij elk type bruidsjapon. Ze stonden zowel de romantische als de sportieve en de hippe bruid en wa ren duidelijk „in". De sportieve bruid geeft meestal de voorkeur aan een korte japon (boven de knie) al of niet met cape en/of capuchon. Enkele hagelwitte broekpakken passeerden eveneens de revue en oogstten veel succes bij hippe jonge meisjes. Qua hoofdtooi kan men tegen woordig elke gewenste kant uit. Naast de lange tulen of kanten sluiers, waren er zelf kanten hoofd doekjes, die het bijzonder goed de den bij bruidjes met lang haar. Pel- lerines en schouderstukken werden voor vele modellen met succes ge bruikt en gaven een geraffineerde eenvoud weer. Voorts verschillende japonnen met verhoogde taille, ideaal voor hen, die hun „buikje" willen camoufleren. Soms waren de japonnen beschei- den met bloemtjes gegarneerd, het geen een schattig effecct gaf. De meeste modellen waren van Franse origine. Trevira georgette is een stof, die er steeds meer in komt voor buidsjaponncn. Soutachestof, bewerkt met pareltjes, bleek ook ui termate geschikt voor vele modellen en ook voor de hoeden. Als sleepdraagster fungeerde een klein meisje, ongeveer vijf jaar. Zij zag er beeldig uit en droeg veelal jurkjes van het zelfde model als die van de bruid. Uiteraard ontbrak de bruidegom niet aan deze show. Aangepast aan het toilet verscheen hij in verschil lende tenues, die varieerden van een stijlvol jaquet tot een sportief ge ruite combinatie. Een voorname plaats neemt de moeder van de bruid natuurlijk in. Zij dient er boven alles charmant uit te zien. Daarom heeft zij een ruime keus, vooral in complets, die zij in vele zachte kleuren toonde. Diolen loft en Trevira 2000 zijn bij uitstek geschikte stoffen, die gemakkelijk wasbaar zijn en niet kreuken. Het meest praktische element in VEENENDAAL Na een diensttijd van 38 jaar, gaat de heer H. J. Slot boom procuratiehouder van de NV Ko ninklijke Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek v/h Wed. D. S. van Schuppen en Zoon, dit bedrijf verlaten wegens het bereiken van de pesioen- gerechtigde leeftijd. Ter gelegenheid hiervan zal een af scheidsreceptie gehouden worden in ho tel „De Korenbeurs" 26 maart van 16.00-18.30 uur. Een buitenopname van een gelegen heidsbruidspaar en gevolg. de gehele show was wel, dat men het bruidskleed beslist niet doelloos in de kast hoeft te hangen om er af e toe weemoedig naar te kijken. De korte modellen vragen er als ware om als avond- of cocjttailjapon te worden omgetoverd. Ook kan men de bijpassende cape voor een andere feestjurk gebrui ken. Er is bijna geen verandering nodig. Natuurlijk kan men het lange bruidskleed ook voor het wiegje van de eerstgeborene bestemmen. Kleine bruidsboeketten met enkele sierlijke bloemen zijn flatteus en modern en werden gebruikt voor ie der bruidsboeket. Ook de schoenen bleken aan ten- denzen onderhevig. Er werd veelal aan blokhakken de voorkeur gege ven. Behalve bruidskleding van La Mode, werden geshowd schoenen van de firma, Van Bovendeert, bloe men van Magazijn Flora, herenkle ding van J. H. Schuppen en dames kleding van modehuis Methorst te Scherpenzeel, en kapsels van de heer Van de Kraats. RHENEN De in oprichting zijnde afdeling Rhenen van de Nederlandse Hart-Stichting zal morgenavond, 17 maart om 8 uur, in gebouw „Irene" waarschyniyk haar difinitieve vorm krygen. Er zijn talrijke Rhenenaren voor uit genodigd. Dr. W. A. H. Hoogenboom, hartspecialist uit Arnhem, komt een spreekbeurt vervullen. Hij zal aan de hand van dia's en uitgaande van sta tistieken een lezing houden over de toe name van de hartziekte in Nederland, het opsporen van de oorzaken en de mogelijke prophylaxe. Iedereen zal zich tijdens deze bijeenkomst kunnen aan melden als lid. ADVERTENTIE ELST De heer Den Oudsten, mede directeur van hotel De Stuyvenbcrg in Eist houdt voor zijn genoegen een klei ne veestapel, waaronder drie prachtige bonte schapen die hij ergens in „De Paardekop" onderbrengt. Een hiervan verkeerde in blijde verwachting en schonk in het afgelopen weekeinde het leven aan een drieling. Een schapen drieling is een grote zeldzaamheid. Op de foto de heer Den Oudsten met moe der schaap en haar kroost. D* Trouw of kapster die «ich te ondernemend voelt voor een baantje van 9 tot 6, en hondt van haarmode en haarkosmetiea kan De voorkeur gaat uit naar hen. die ervaring als kapster hebben opgedaan en liefst in het bezit zijn van auto en telefoon. Na een opleiding in ons internationale Haarinsti- tuut gaat ze - als ze tenminste 21 Jaar is en repre sentatief - optreden als adviseuse voor de poten tiële afneemsters van onze pruiken, haarstukjes en haarkosmetlca. Afhankelijk van hun resultaten verdienen advi seuses bij Pierre d'Orphelin 250,- 350,- per week. En part-time kan. Dus ook geschikt voor de ge huwde vrouw. Interesse? Praten kost geen geld. Dus waarom zou u niet even bellen voor een afspraak? (020-137960).

De Vallei | 1970 | | pagina 3