Tafeltennis team won van Denemarken: 4-3 Voorronde boks- titelstrijd Zenuwen overheersten Schot Allan winnaar in Sh Anthonis Ik hoor dat ik 3h%rente kan krijgen als ik mijn salaris op een Amro Privérekening laat overmaken. Klopt dat? Giroservicé? De Amro Bank is ervoor. Etappezege Jan Janssen 3x brons voor judoka-jeugd Brouns derde in Frechen WEINIG RUIMTE PARIJS-NICE HARDE PUNCH GEEN KANS VOLDAAN Dat klopt. Bij de Amro Bank krijgt u behalve een plezierige giroservice ook nog eens 3 firente over uw tegoed. Natuurlijk staan ook alle andere Amro diensten voor u open. Als u nog geen rekening hebt, bedenk dan dat meer en meer bedrijven de salarissen gaan uitbetalen op de moderne manier: giraal. Dat wellicht ook u binnenkort voor de keus staat via welke instelling u uw geld wenst te ontvangen. Verstandig om dan de Amro Bank te kiezen. Leest u maar. Over de giroservice van de Amro Bank plus 3 yi% rente. Over de vele diensten van de Amro Bank die tot uw beschikking staan. Over de Amro Bank waar iedereen altijd van harte welkom is. MAANDAG 16 MAART 1970 VOORBURG Nederland heeft de Europese tafeltennlscompetitie In de tweede divisie zaterdag in Voorburg afgesloten met een overwinning van 4-8 op Dene marken. Een, gezien in het licht van de recente nederlaag tegen België, goede prestatie, want de Denen moesten in totaal slechts één keer buigen: voor poule winnaar Oostenrijk. Het Deense team kwam niet in zijn sterkste opstelling uit. De tweede man, Nils Rambergn is geblesseerd en boven dien zou de voorbereiding van topman Pedersen niet optimaal geweest zijn. De felheid echter, waarmee Bert Schoofs en Bert van der Helm hun te genstanders bevochten, zou spelers van grotere klasse nog in moeilijkheden ge bracht hebben. Bert Schoofs nam Freddy Hansen voortdurend onder vuur met ■ijn looping-drive en hoewel zijn preci se naarmate de partij vorderde, enigs zins verminderde, kwam zijn voor sprong, mede door de vele fouten van Hansen, niet in gevaar: 2116, 2114. Bert van der Helm, onlangs als Neder lands kampioen onttroond door Bert Schoofs, begon sterk tegen de Deense nummer één Pedersen, maar kon toch niet verhinderen dat zijn opponent gaandeweg het initiatief nam. Hij kwam met 1317 en door twee onnoze le missers zelfs met 18—20 achter, maar wilde duidelijk niet capituleren. Na enige spectaculaire slagenwisselin gen viel de Deen bij 2222 plotseling weg. Een forehand van Van der Helm was hem teveel en vervolgens serveer de hij tegen de rand van de tafel. In de tweede game liep de Nederlander naar een regelmatige overwinning: 2116. De nationale kampioene Ellen Klatt had weinig moeite met Kirsti Lyng- holm. De Deense was verdedigend zwak en werd vooral door haar geïrriteerd heid snel weggespeeld (2114, 2111) Ellen Klatt: „haar voetenwerk was niet best, daardoor kon ik haar steeds uit positie spelen". Het herendubbelspël ging zoals ver wacht verloren, hoewel Van der Helm en Schoofs in de tweede game briljante dingen lieten zien: 2110. De beslissing viel in het gemengd dubbelspel. Het ZWOLLE Het peil van de eerste voorronde van de nationale titelstrijd bij de amateurboksers, die zaterdag avond in de Stilo sporthal in Zwolle werd gehouden, is niet meegevallen. Het merendeel van de boksers maakte op deze avond kennis met een toernooi om de Nederlandse kampioenschappen en bij de meesten overheersten de ze nuwen. Van de nieuwelingen vielen ei- ADVERTENTIE t fan Janssen heeft zaterdag de zesde etappe van Parijs-Nice, over 126 km van Plan de Cuques naar Hyères ge wonnen. Hij maakte een tijd van 4 uur, 2 min, 51 sec. De Belg Eddy Merckx, die in dezelfde tqd als tweede finishte, be hield de witte leiderstrui. Jos van der Vleuten eindigde als vierde achter de Spanjaard. De Belg Guido Reybroeck won zon dag het eerste gedeelte van de zevende etappe. Hij liet een tijd noteren van 1 uur, 57 min en 19 sec. Harry Janssen werd tweede en de Belg Leman derde. Het tweede gedeelte van de zevende etappe, een rit op een circuit van 22 ki lometer bij Draguigan, dat bijna vier keer moest worden gerond en waarin een bijzonder lastige helling was opge nomen, eindigde in een overwinning voor Eddy Merckx. De finish was bo ven aan de helling en in de laatste be klimming slaagde de Belg erin al zijn concurrenten voor te blijven. Een zeer lang gerekt peloton, van 33 renners, kreeg dezelfde tijd toegewezen als Merckx. Jan Janssen werd tweede, Van den-Bossche (Bel) derde, Poulidor (Fra) vierde, Bellone (Fra) vijfde, Van Vleu ten zesde, Zoetemelk (Ned) zevende, Quimard (Fra) achtste en Reybroeck (Bel) negende. Alg, Klassement: 1. Merckx 34.22.56; 2. Jan Jansen 34.24.03; 3. Ocana 34.24.20; 4. Guimard 34.25.08; 5. Aimar 34.25.13; 6. Raymond z.t.; 7. Poulidor z.t.; 8. Catieau z.t; 9. Bellone 34.26.20; 10. Van den Bossche 34.26.38 en v.d. Vleu ten 34.26.53. BORDEAUX De Nederlandse af vaardiging bij de Europese jeugdkam pioenschappen, die in Bordeaux werden gehouden, heeft zich tevreden moeten stellen met drie bronzen medailles. Na de gedeelde derde plaatsen van Van Rekum en Kors bij de aspiranten volg de zaterdagavond nog een bronzen plak voor Geurtsen, die bij de junioren in de middengewicht-categorie bij de laatste vier op ippon verloor van de Fransman Michel Brousse. De judoka uit Amers foort was de enige van de zeven man sterke juniorenploeg, die de halve fina les bereikte, genlijk alleen de blonde Rotterdammer Cor Eversteyn en de Amsterdamse halfzwaargewicht Sjoerd Tuininga op. Explosief bokste ook de Antilliaanse middengewicht Suco Janga. De in Groningen wonende Janga bok ste in Zwolle zijn 14e partij en behaal de daar zijn dertiende overwinning door knock out of opgeven. Janga, die de Amsterdammer Luyten binnen een minuut met een rechtse hoek naar het canvas haalde, kwam zelf ook niet on geschonden uit de strijd. De 27-jarige, onverstoorbare Antilliaan had bij de treffer zijn duim verslagen en zijn na gel gescheurd. Lichtwelter Eversteyn zorgde voor een verrassing door de technisch vaar dige Amsterdammer Dirk de Vos. die vorig jaar nog als lichtgewicht bokste, uit te schakelen. De Rotterdammer bok ste zeer gevarieerd en scoorde veel door snel de aanval over te nemen, Sjoerd Tuininga, uit de school van de Amsterdamse trainer Cosman, heeft naast een voortreffelijke techniek ook een zeer harde punch. De Westlander Johan Tabben ondervond dat al in de eerste ronde toen hij na een links/rechtse combinatie naar het can vas moest. In de tweede ronde staakte de scheidsrechter het gevecht omdat Tabben volkomen weerloos in de ring stond. Jimmy Verstappen, de 19-jarige Limburger, die zijn halfzwaargewicht titel verdedigt, behaalde bijna tradi tiegetrouw ook een zege voor de li miet. Toch moest Verstappen tegen de Amsterdammer Ooft een maal oppas sen nadat hij door rechtse hoek op de maag was getroffen. Verstappen beet zich echter door de moeilijkheden heen en maakte daarna het gevecht snel af. Hij zette Ooft tegen de touwen waarna hij de strijd met een links/rechtse combi natie op de maag afmaakte. Lang nadat de uitspraak „Verstappen winnaar door knock out", had geklonken, was Ooft nog niet geheel bij zijn positieven, Jo van de Broek, de kampioen in het middengewicht, kreeg tegen de Ensche- deër Berger geen kans om in zijn nor male doen te komen. De Bosschenaar was technisch superieur maar had vooral in de laatste ronde de grootste moeite om zich de agressieve Berger van het lijf te houden. Voor middenge wicht Jacky van den Dolder, die twee jaar geleden bij de zwaarwelters de fi nale haalde, was het kampioenschap van dit jaar al in de voorronde afgelo pen. De Enschedeër is niet meer de technisch knappe bokser van enkele jaren geleden. Hij moest tegen Rotterdammer Carel Jansen veel nemen en werd naar een duidelijke nederlaag op punten geleid. Door het grote aantal inschrijvinger dat voor de kampioen schappen van dit jaar is binnengeko men, werd de Nederlandse Boks Bond genoodzaakt een extra-avond in te las sen. In plaats van over drie avonden wordt de titelstrijd nu ln vier avonden afgewerkt. Na de tweede voorronde, die op 23 maart in Rotterdam wordt ge houden, vinden de halve finales nu plaats in het Brabantse Rosmalen op 28 maart. De eindstrijd is op 6 april in Amsterdam. ^FRECHEN Leo Brouns is zondag derde geworden in de Frenchen-Schuld- Frenchen (145 km), de eerste gTote wegwedstrijd voor amateurs van dit sei zoen in W.-Duitsland. De wedstrijd, die vorig jaar werd gewonnen door Karei Keybeck, was bijzonder zwaar. In de uitlopers van de Eiffel lag de tempera tuur rond het vriespunt en de renners werden van t(jd tot tijd geplaagd door sneeuw. Twintig km voor het vlak bij Keulen gelegen Frenchen ontsnapte de 22-jarige Belg Raymond van Straalen. In de laatste km van de wedstrijd werd Van Straalen nog bijna achterhaald door de jagende kopgroep van rond 20 renners, maar met inspanning van al zijn krach ten kon hij nog net een voorsprong van enkele meters in stand houden. Zijn tfld was 3 u. 42 min. en 20 sec., vèdr de Westduitser Kuster, die tweede werd; voor Brouns en de overige achttien man uit de jachtgroep werd dezelfde tijd ge noteerd. goed ingespeelde duo Ellen Klatt/Bert van der Helm liet Kirsti Lyngholm en Claus Pedersen niet verder komen dan 15 en 18, ondanks enkele verrassende forehandsmashes van de Deense. De laaste twee enkelspelen brachten de ruim 300 toeschouwers in de sfeerlo ze „Vliegermolen" de sensatie van on bedreigde Deense overwinningen. Voor al Van der Helm leed een schokkende nederlaag tegen Freddy Hansen, die in eens tot de ongelofelijkste backhand- smashes in staat was. Van der Helm: „De concentratie is weg, het is niet belang rijk meer". En over zijn zege op Peder sen: „Ik wilde echt wat laten zien. Ti- german en ik hadden een plan# ge maakt: kort serveren en dan op zijn backhand spelen. En dat is goed gegaan. Toch een verrassing voor mij, want ik heb vier of vijf keer tegen hem gespeeld en nog altijd verloren". Ook bondscoach Tigerman was vol daan over de winst van zijn team, die hoewel nog krap uitgevallen na een tussenstand van 30, toch een revanche betekende voor de nederlaag met 34 vorig jaar in Aarhus. Toch is duidelijk geworden wat de Nederlandse topspe- lers missen. Aan de concentratie ligt het niet, die is wel degelijk, soms zelfs te nadrukkelijk, aanwezig. De vastheid ontbreekt echter, de zekerheid om ook na lange rallies zelfverzekerd toe te slaan. Een training op tempo tegen bui tenlandse topspelers kan in deze situa-' tie verandering brengen. Helaas onder vinden de Nederlandse vertegenwoordi gers meestal pas tijdens internationale kampioenschappen de superieure tegen stand, die hun eigen spel zo ten goede zou komen. Nederland verloor zondagmiddag in de gemeentelijke sporthal te Venlo de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Denemarken met 16, A Vic Allan in actie. SINT ANTHONIS De Schot Vic Allan, die voor de eerste keer in Neder land zijn gezicht liet zien, heeft zondag in Sint Anthonis de „Motocross der Azen" op zijn naam gebracht. Tot ver in de tweede manche heeft het daar niet naar uitgezien. De Zweedse we reldkampioen Bengt A berg had name lijk de eerste manche gewonnen en lag ook in de tweede op kop. Op een moei lijk gedeelte van het parcours kon hij zijn machine echter niet onder controle houden en werd vervolgens bijna over reden door de Belg Van Velthoven. Met veel moeite haalde de Zweed nog de fi nish, maar met een dusdanige achter stand, dat de eindzege naar de Schot Allan ging. Verscheidene favorieten moesten door de zware terreinmoeilijkheden voortijdig de strijd staken. Onder hen bevond zich ook Gerrit Wolsink, die in de eerste manche ip zevende positie lag, maar door een „vastloper" genoodzaakt was te stoppen. Pierre Karsmakers was met zijn derde plaats de beste Neder lander in de eerste manche. Franske Sigmans moest in dit internationale veld genoegen nemen met een zesde plaats. In de tweede manche kwam Wolsink lerug. Hij presteerde het om van de ne gende plaats op te rukken naar de derde plaats, die hij behield, vóór Vic Allan. Tot de uitvallers behoorden ook de Zweed Arne Kring, een van de grote kanshebbers en zijn landgenoot Ham- mergren. De zijspanklasse leverde een over winning op voor de Belg Louis De Kor te, die in de eerste manche tweede werd en in de tweede manche eerste. Broer Dirckx, die een goede start had en in de vijfde ronde op de tweede, plaats lag, moest even later het strijd toneel verlaten wegens machinepech. In de 250 cc-klasse was Stef van der Sluis uit Arnhem superieur. Routinier Rudi Boom werd tweede. Bertus van den Brink uit Harskamp was spoedig uitgeschakeld. In de eerste bocht na de start kwam hij te vallen en werd door twee motoren overreden. Gelukkig bleef Bertus, op enkele ontvellingen na, ongedeerd. De uitslagen waren: 500 cc: eerste manche (zestien ronden van twee km): 1 Aberg (Zwe), 2 Allan (GB), 3. Karsmakers (Ned.), 4. Teeuwis- sen (Bel.), 5 Decoster (Belg.). Tweede manche (vijtien ronden van twee km): 1 Van Velthoven (Belg.). 2 Decoster (Belg.), 3 Wolsink (Ned.) 4 Al lan (GB), 5Karsmakers (Ned.). Eindklassement: X Allan met Greeves; 2 Van Veltho- van met Husqvama; 3. Decoster met CZ; 4 Karsmakers met CZ; 5 Petterson (Zwe.) met Suzuki. Zijspanklasse: Eerste manche (tien ronden): 1 Malmqvist (Zwe), 2 Decoster (Belg.), 3 Snijder (Ned.). Tweede manche (Tien ronden): 1. De coster, Malmqvist, 3. Snijder. Eindklassement: Decoster met. Norton: 2. Malmqvist met BSA; 3 Snijder met BSA. Vanzelfsprekend biedt de Amro Bank u als privérekeninghouder dezelfde girovoordelen als elke andere giro-instelling. Voordeel 1de Amro Bank regelt gratis al uw betalingen zoals gas, licht, huur, verzekeringen, abonnementen enz. Met één opdracht is dat geregeld. Voordeel 2: de Amro Bank zorgt graag voor uw acceptgirokaarten, u geeft ze eenvoudig aan ons, wij doen de rest. Voordeel 3: via uw Privérekening kunt u iedereen betalen die een bank-, post- of gemeentegirorekening heeft. (En iedereen kan betalen!) Voordeel 4: de Amro Bank bezorgt u thuis een helder overzicht van inkomsten en uitgaven. Extra voordeel: op uw Amro Privérekening krijgt u ook nog eens 3V»% rente. Hebt u een Amro Privérekening, dan hebt u veel vóór op de mensen die zo'n rekening missen. U bent kllënt van de Amro Bank en dat betekent dat u van alle Amro diensten kunt profiteren. Wilt u sparen? Dat kan! U kunt zelf kiezen hoeveel rente u voor uw spaargeld wenst te ontvangen: van 4Va tot 7%. Wilt u lenen? Dat kan! Waarvoor u ook geld nodig hebt, de Amro Bank leent het u graag. Wilt u de Groene Betaalchegues? Dat kan als u een Privérekening hebt. U kunt er bijna overal kontant mee betalen zonder één cent op zak. Wilt u verzekeringen afsluiten? Buitenlands geld of chegues kopen voor de vakantie? Het kan allemaal! Wij zeiden u al: bij de Amro Bank staan alle bankdiensten tot uw beschikking. Wat uw inkomen ook is, u bent altijd een gewaardeerde kliënt. De Amro mensen leren u persoonlijk kennen en staan u graag te woord. Zij vinden het gewoon plezierig u te helpen, u met raad en daad terzijde te staan. U bent vrij om op elk gewenst moment geld te halen of te brengen. De Amro Bank is een dienstverlenend instituut. Let wel: dienstverlenend. U hebt nu gelezen waarom het gemakkelijk en voordelig is een Amro Privérekening te hebben. Waarom loopt u niet even langs bij een van de 600 kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank? f

De Vallei | 1970 | | pagina 8