Atje Keulen veroverde haar eerste wereldrecord Voetbal over de grens EK indoor-atletiek Wilma van den Berg won bronzen medaille JAVAANSE JONGENS Veteraan Teegelaar won nationale titel driebanden In rechtstreeks duel met haar rivale Ans Schut „Ik hoorde eigenlijk geen kampioen te zijn'** Jan Zijderlaan winnaar van AVRO-cross DUITSLAND PORTUGAL ITALIË FRANKRIJK BELGIË GEEN VERMOEDEN NIEUWE IMPULS Da's geen geld voor zo'n goeie shag. Prima kwaliteit en lekker pittig. 50 gr. 1.10 JAVAANSE JONGENS Joke van Beusekom uitgeschakeld HOOGSTAANDE PRESTATIES REVELATIE 12 JAAR GELEDEN GEEN BARRIËRE BEVRIJD Marijke Schaar won MAANDAG 16 MAART 1970 ATJE KEULEN-DEELSTRA eerste wereldrecord, LONDEN De bekerkoorts over heerste zaterdag in het Engelse voetbal. De twee wedstrijden voor de halve fi nales van het toernooi om de Associ ation Cup verdrongen de acht com petitie-duels naar het tweede plan. Alleen Chelsea slaagde er in de eind strijd te bereiken via een ondubbelzin nige triomf op de tweede-divisieclub Watford (5-1). De Londenaren zullen nog tot 23 maart moeten wachten op de tegenstander als Leeds United en Man chester United elkaar op Villa Park in Birmingham voor de replay ontmoeten. De clubs hielden elkaar nu op Hills borough in Sheffield volledig in even wicht (0-0) Het dappere Watford heeft op White Hart Lane tegen Chelsea één helft we ten stand te houden. Nadat David Webb al in de derde minuut voor de Londense club scoorde herstelde Watford, dat eerder eerste-divisieclubs Stoke City en Liverpool uitschakelde, zich wonder baarlijk. In de elfde minuut volgde reeds de gelijkmaker van Terry Gar- bett. Dit doelpunt inspireerde Watford, dat tot de pauze naast Chelsea bleef. Een donderspeech van manager Dave Sexton miste de uitwerking niet. Chel sea, dat nog nimmer de cup heeft ge wonnen, liet een aanvalsgolf op de Watford-verdedigers neerkomen, die haast niet zonder resultaat kon blijven. Peter Osgood (57e minuut), Peter House man (72e), Alan Hutchinson en weer Houseman bepaalden de eindstand op 5-1. Er waren 55.200 toeschouwers. De verdedigingen bepaalden de stra tegie bij Leeds United - Manchester United. Allan Clarke en Mick Jones misten goede scoringskansen voor Leeds en George Best faalde eenmaal voor open doel. Ook in Sheffield wa ren 55.000 toeschouwers. Leeds United zal nu vier wedstrijden in tien dagen moeten afwerken. Woensdag ontvangt men Standaard Luik voor de return in de kwartfinales van het toernooi om de Europa-Cup 1. Everton liep door het niet spelen van Leeds United voor de competitie twee punten uit op de ranglijst van de eerste divisie. In Liverpool bedwong Everton met veel moeite Tottenham Hotspur met 3-2. In dit duel werden drie straf schoppen gegeven. International Alan Ball benutte en miste er een voor Everton terwijl Dennis Bond van elf meter scoorde voor de Londenaren. Dertien minuten voor het einde zorgde Joe Royle voor de winnende treffer. In de Schotse bekerfinale zullen uit komen Celtic en Aberdeen. Celtic won in de halve finales met 2-1 van Dundee en Aberdeen versloeg Kilmarnock met 1-0. De stand aan de kop van de Engelse eerste divisie is: 1. Everton 36 gespeeld. 55 punten, 2. Leeds United 35-52, 3. Chelsea 33-43, 4. Derby County 36-43. Uitslagen: Arsenal - Liverpool 2-1, Coventry City - Sheffield W. 1-1, Crystal Palace - Southampton 2-0. Everton - Totten ham Hotspur 3-2, Leeds United - Man chester City uitg.. Manchester United - Burnley uitg., Nottingham Forest - Derby County 1-3, Stoke City - Chelsea uitg., Sunderland - Wolverhampton 2-1, West Bromwich A. - Newcastle 2-2, West Ham United - Ipswich Town 0-0. Voor de eerste maal in 1970 kon Wal ter Baresel, competiticlcider van de Bundesliga, zaterdag met voldoening constateren dat het door hem gepro grammeerde wedstrijdschema volledig doorgang vond en niet door tussen komst van Koning Winter geheel of ge deeltelijk moest worden afgevoerd. De drie topclubs, Borussia Mönchen Gladbach, 1. FC Köln en Bayern Mün- chen begingen geen misstappen. In to taal vielen bij de wedstrijden van dit trio maar liefst zeventien doelpunten, één meer dan het totaal bü de overige zes duels. Borussia Mönchen Gladbach behield met 39 punten uit 24 wedstrij den de eerste plaats, voor FC Köln met 38 uit 25 en Bayern München met 34 uit 25. Hoewel Borussia Mönchen Gladbach de thuiswedstrijd tegen TSV München 1860 met 3-1 ot een goed einde bracht, kan niemand over het spel van de lijst aanvoerders roemen. Hier en daar viel zelfs te beluisteren dat het de zwakste wedstrijd op eigen terrein was van dit seizoen. Vooral de voorhoede- spelers stelden teleur en misten veel kansen. Trainer Hennes Weisweiler zei na afloop: „Wij hadden met groter ver schil moeten winnen. Dat het niet ge lukt is schrijf ik toe aan de nervositeit bij mijn spelers. Bovendien was de ver dediging van München erg goed". Le Fevre, Wimmer en Sghafer scoorden voor de thuisclub, taiwig Müller was zo „vriendelijk" zijn eigen doelman te passeren. 1. FC Köln won voor de achtste maal in successie. Ditmaal moest Hambur- ger-Sportverein er op eigen veld met 2-5 aan geloven. De ruststand was 2-0 in het voordeel van de bezoekers. „Köln is in een 'bombenfórmV' zei HSV-trai- ner Georg Knöpfle nadat de Keulse wals over zijn ploeg was gelopen. Tweeëndertig duizend toeschouwers za gen in het Volksparkstadion doelpunten van Hannes Löhr (3x), Overath en Rupp voor Köln en Hof en Hellfritz voor de thuisclub. Bayern München speelde voor het eerst onder trainer Udo Lattek. Het zwakke Alemannia Aachen had in München niets in te brengen en moest een half dozijn doelpunten toestaan (6-0). Daarmee is het doek in de Bun desliga voor de Akenaren welhaast ge vallen. Ger Müller (2x), Roth (2x), Kup- ferschmidt en Beckenbauer scoorden. Onderaan behaalde Hannover '96 een kostbare zege (3-0) op Rot Weiss Essen. Hannover '96 bezit nu achttien punten, evenveel als Werder Bremen, dat met 0-1 van Kaiserslautern verloor. Ham burger SV is met 19 punten nog lang niet veilig. De stand aan de kop: 1. Borussia Mönchen Gladbach 24 ge speeld 39 punten, 2. 1. FC Köln 25-38, 3. Bayern München 25-34, 4. Hertha BSC Berlin 22-29, 5. Borussia Dortmund 25- 27. Onderaan: 15. Hamburger SV 21-19, 1 6. W eder Bremen 22-18, 17. Hannover '96 24-18, 18. Alemannia Aachen 25-13. Uitslagen: Bor. Mönchen Gladbach - München 1860 3-1, Bayern München - Alem. Aar chen 6-0, Eintr. Frankfurt - MSV Duis burg 0-1, RW Oberhausen - VfB Stut- gart 3-0, 1. FC Kaiserslautern - Werder Bremen 1-0, Hamburger SV - 1. FC Köln 2-5, Bor. Dortmund - Eintr. Braunschweig 2-2, Hannover'96 - RW Essen 3-0, Schalke '04 - Hertha BSC Berlin 1-3. FC Porto - Barreirense 1-J, Varzim - Tornar 2-0, Benfica - Setubal 2-1, Gui- maraes - Braga 2-0, Sporting - Bele- nenses 2-1, Academica - Boavista 4-1, CUF - Leixoes 1-0. De stand op kop: 1. Sporting 38 pnt, 2. Setubal en Benfica beide 30 pnt, 4. Varzim 27 pnt. Bari - Fiorentina 1-11, Bologna - Brescia 0-3. Internazionale - Lanerossi 0-0, Juventus - Cagliari 2-2, Lazio - Pa lermo 4-0, Napoli - AC Milan 1-1, Sampdoria - AS Roma 2-0, Verona - Torino 0-1. De stand op kop: 1. Cagliari 35 pnt, 2. Juventus 33 pnt, 3. Internazionale 31 pnt, 4. AC Milan 30 pnt, 5. Fiorentina 29 pnt, 6. Napoli en Torino, beide 26 pnt. Nantes - Angers 1-0, Rouaan - Red Star 2-0, Nimes - Bordeaux 3-0, St. Etienne - Lyon 6-0, Rennes - Olympi- que Marseille 1-1, Metz - Sedan 0-2, Valenciennes - Sochaux 0-1, Ajaccio - Bastia 2-0. De stand op kop: 1. St. Etienne 40 pnt. 2. Olympique^Marseille 3.1, 3. Sedan 29. Union St. Gilles - Anderlecht 1-3, St. Truiden - Racing White 0-3, Crossing Schaerbeek - FC Luik 1-0, Standard Luik - FC Brügge 2-0, Waregem - Bee ringen 1-1, Oostende - Charleroi 1-3, Beerschot - Beveren/Waas 1-0, La Gan- toise - Lierse SK 1-2. De stand op kop: 1. Standard 43 pnt, 2. FC Brugge 34, 3. La Gantoise 34, 4. Beerschot 31, ADVERTENTIE INZELL Atje Keulen-Deelstra heeft het schaatsseizoen 1969/'70 afgesloten op de mooist denkbare w(jze: als wereldrecordhoudster op de 1500 meter met een t(jd van 2 min. 17.2 sec. gemaakt tijdens een rechtstreeks duel met haar grote ri vale Ans Schut. Atje Keulen's triomfantelijke zegetocht op de lange baan begon bij het Neder lands kampioenschap in Deventer, waar de grote favoriete Ans Schut ten val kwam. Ze werd in West Allis wereldkampioene en opnieuw viel Ans. In de ogen van het grote publiek veroverde Atje Keulen-Deelstra zowel de nationale als de wereldtitel dank zij het vallen van de Apeldoornse. Dat heeft de Friezin gestoken. Ze bereidde zich voor op de recordwedstrijd van Inzeil, alsof die allerlaatste ontmoeting voor haar het hele seizoen moest goedmaken. Het lot was haar gunstig gezind: op de 1500 meter trof zij als directe tegen standster naast zich aan de start: Ans Schut, nog steeds de officiële wereld recordhoudster met een tijd van 2J8.5, al maakte de Russische Nina Statke- witsj op 18 januari in Alma Ata een tijd van 2.17.8. Coach Kees Broekman had op dat moment geen enkel vermoeden, dat zijn Friese pupil in haar geldingsdrang zo maar een aanval zou doen op het we reldrecord. Zijn enig houvast: de zeker heid, dat Atje in vorm was getuige de 44.5 seconden, waarmee ze even tevoren het Nederlands record op de 500 meter scherper had gesteld. Zijn bedenkingen: de vrij sterke wind, die alle gedachten aan de in Inzeil gebruikelijke toptijden had vervaagd. Maar tijdens de rit van Carry Geyssen viel de wind weg en toen de Amsterdamse over de finish kwam in 2.23.0, greep Broekman reso luut ijaar het schema van 2.20.0 secon den. Voor belde rijdsters wel te ver staan. Maar de wijze waarop Atje de eerste tientallen meters afraffelde was onmogelijk te volgen voor Ans Schut. Ze raakte achter en het verschil werd bij elke doorkomst groter, totdat er tenslotte een flink stuk ijs onder het lamplicht glansde, dat zij nog moest overbruggen, toen Atje Keulen-Deelstra al was gefinishd. Atje's historische we- reldrecordrit de eerste in haar car rière werd vastgelegd in de volgende tussentijden: 300 meter in 28.5 secon den; 700 meter in 1.03.5, 1100 meter in 1.40.2 en tenslotte de officiële slottijd van 2.17.2. De tussentijden van Ans Schut waren: 29.4-, 1.04.7-, 1.42.0. Haar eindtijd bedroeg 2.20.1. Na deze explosie bestond er alle aan leiding aan te nemen, dat Atje Keulen- Deelstra ook het wereldrecord oyer de vier afstanden zou m eepakken. Maar het weer weigerde zijn medewerking. De zachte föhnwind bracht zondag gro te hoeveelheden sneeuw. De baan werd zwaar. En hoewel Atje de 1000 meter won en op de afsluitende 3000 meter haar persoonlijk record tot 5.04.7 terug bracht, bleef zij met een totaal van 188.266 punten vrij ver van haar doel verwijderd. Haar tweede doel bereikte ze echter ruimschoots. Ans Schut tweede in de totaal rangschikking had een achterstand van meer dan drie punten... Daarmee heeft Atje de inwoners van haar woonplaats Irnssum een nieuwe impuls gegeven, de huldiging, die haar zaterdag als wereldkampioene ten deel zal vallen, extra luister bij te zetten. En in die huldiging zal ongetwijfeld delen: haar trainer Klaas Visser. Deze voor spelde in december op een moment dat de nationale coach Kees Broekman zeer sceptisch stond ten aanzien van de Friese trainingsopbouw dat zijn pu pil aan het eind van het seizoen harder zou gaan dan ooit tevoren. WENEN De drie Nederlandse atle tes die met of zonder strubbelingen z(jn afgevaardigd naar de eerste officië le Europese indoorkampioenschappen hebben hun uitzending gerechtvaardigd. Zowel Wilma van den Berg, Ilja Kei- zer-Laman en Mieke Sterk bereikten de finale van hun nummer, een prestatie die van alle drie redelijkerwijs ver wacht mocht worden. Wilma van den Berg reikte het verst in dit volwaardige Europese milieu. De Keien-sprintster werkte zich moeiteloos door serie en halve finale, telkens in de op een na de snelste tijd, maar moest in de eindwedstrijd behalve •'de bonkig lo pende Renate Meissner ook de Frangai- se Sylviane Telliez laten voorgaan. De Oostduitse maakte een tijd van 7.4 sec., tweetiende seconde langzamer dan het Nederlandse record, dat Wilma van den Berg vorige week in Groningen vestig de. De te korte baan in Wenen was ech ter duidelijk minder snel dat het hout in Groningen. Ook Mieke Sterk onder vond dit. Was zij in Groningen tot een zestig meter horden in 8.4 seconden in staat, nu kwam daar in de finale, na 8.5 in de halve eindstrijd, tweetiende se conde bij. De vijfde plaats was haar deel, ruim achter vedetten als de Oost duitse Karin Balzer en de Russin Lia Vitrina (beiden 8.2), maar weinig min der dan de Poolse atletes Nowak en Sukniewicz (béiden 8.5). Ilja Keizer-Laman moest op de 800 meter genoegen nemen met de vierde plaats. Met haar tijd van 2.07.7 bleef zij echter maar liefst twee seconden onder haar eigen Nederlandse indoorrecord. LONDEN De 17-jarige Nederlandse badmintonkampioene Joke van Beuse kom uit Wassenaar, die zaterdag tijdens het internationale toernooi in het Britanic House te Londen tot de halve finales doordrong, is daarin uitgescha keld door de Britse Margaret Boxell. Deze won met 115, 711 en 113. De finale zal gaan tussen Boxell en Tagaki. De Japanse versloeg titelhoudster Heather Nielsen met 116 en 110. De race werd verrassend gewonnen door de Oostenrijkse Maria Sykora, na dat Ilja Keizer lang op kop was gegaan omdat zij het van een hoog tempo moet hebben. In de eindsprint, toch een ge ducht wapen van de Nederlandse, moet zij de Russin Bragina en de Poolse Kola- kowska ook nog voorrang verlenen. Vooral op de technische nummers werden hoogstaande prestaties gele verd. De 19-jarige Fransman Frangois Tracanelli imponeerde bij het polsstok hoogspringen. Hij sprong slechts drie keer: op 5, op 5.20 en op 5.30 m. Deze briljante demonstratie van techniek en zelfvertrouwen was voldoende voor de titel. Wereldindoorrecordhpuder Isaks- son (Zwe) bracht het tot' 5.25 m. De Olympische kampioen en wereldrecord houder hinkstapspringen, de Rus Viktor Sanejev, won zijn specialiteit met een sprong van 16.95 m, de beste prestatie ooit in een hal geleverd. De Russen do mineerden trouwens de springnummers, want Tyno Lepik won het verspringen met een goede 8.05 m. De verschillen waren hier gering, want veteraan Igor ter Ovanesian werd met 7.89 m. slechts vijfde en moest o.m. de Oostduitser Klaus Beer en de Spanjaard Rafael Blanquer laten voorgaan. Het hoog springen was voor Valentin Gavrilov met een respectabele 2.20 m. Ook op de loopnummers waren de Russiche atle ten ijzersterk. Valeri Bortzov raasde het snelst de 60 m af en Aleksander Bratsjikov zegevierde taktisch op een bepaald on-KtissiSch rt'ürrfmér: de 400 tn: De grootste revelatie bij de dames de jeugdige Britse Marilyn Neufville, die de 400 m aflegde in de voor een in- doorbaan met scherpe bochten, uiterst snelle tijd van 53.0 sec., nadat de West- duitse Christel Freese tevoren het we- reldindoorrecord al op 53.7 had ge bracht. Ilona Gusenbauer kan het ko mende jaar mogelijk met succes een aanval doen op het onaantastbaar geachte wereldrecord hoogspringen van de Roemaanse Jolanda Balas. De Oos tenrijkse kwam tot 1.88 m, drie cm on der Balas' top. TILBURG „Natuurlijk hoorde ik eigenlijk geen kam pioen te zijn, maar wat ben ik blij met die titel". De 56- jarige Rotterdamse biljartveteraan Bert Teegelaar had in een van de slechtste finales van de laatste 20 jaar het kampioenschap van Nederland in het driebandenspel ver overd en stond met roodomrande ogen bij te komen van de spanning, die hem en de tot de laatste plaats bezette biljartarena ruim twee en een half uur in een vaste greep had gehouden. Teegelaar was zich ervan bewust dat een eindmoyenne van 0,746 onder de huidige omstandigheden eep kampioen nauwelijks waardig is, maar hij had, nadat hij in de eerste ronde een fikse nederlaag had geleden tegen Jan Doggen en toen op een gemiddelde van 0.650 verder had moeten bouwen, bewust en consequent alleen nog maar op winst gespeeld en zich verder niet om zijn gemiddelde bekom merd. Op die wijze had de Rotterdammer zaterdag eerst „aartsvijand" Popeyus de das omgedaan (42-60 in 79 beurten) en vervolgens ook Van Bracht na een zenuwslo pend duel elke illusie op de titel ontnomen: 60-56 in 69 beurten. De climax kwam in de slotpartij tegen de kleine Tiest Brosens. „Al moeten het 100 beurten worden, win nen zal ik", had Teegelaar van te voren gezegd. Profe- tischer had hij zich niet kunnen uitdrukken, want het duel werd pas in de 104e beurt beslist. Toen maakte Teege laar, die het spel was begonnen, zijn 60e carambole en was zeker van de titel. Want zelfs wanneer Brosens erin geslaagd zou zijn remise te forceren, zou Teegelaar onbe reikbaar zijn gebleven voor de nu door hem onttroonde titelverdediger Jan Doggen. Bert Teegelaar had voor de tweede keer In een tientallen jaren lopende bil jartcarrière de troon van de drieban- ders bestegen. Precies twaalf jaar tevo ren, in 1958, had de veelzijdige biljart- crack uit de Maasstad, die ook viermaal kampioen in het bandstoten werd en verder in alle mogelijke spelsoorten tot de finalisten behoorde, in Amersfoort voor de eerste keer bij een ceremonie protocollaire op de hoogste trede ge staan. Toen echter was de afscheiding in de nationale biljartwereld net een feit geworden en ontbraken Herman Popeyus en Hennie de Ruyter zij maakten in die periode bij de drie-ban- ders de dienst uit in het deelnemers veld. Dat Teegelaar echter geen toeval lige winnaar was bewees hij datzelfde seizoen in het wereldkampioenschap in Barcelona, waar hij met precies het zelfde gemiddelde als in Amersfoort (0.839) achter de Argentijn Carrera en de Belg Vingerhoedt, maar vóór be faamde driebandenspecialisten als de Spanjaard Domingo, de Fransman Sigu- ret en de Oostenrijker Scherz beslag legde op het brons. Daarna was Teege laar altijd een gezien deelnemer in de nationale finales, maar wanneer het erom ging de buit te verdelen kwam hij niet meer in het spel voor. Vier weken geleden kreeg de drie banden-biljartwereld echter een vin gerwijzing voor de mogelijke terugkeer van Teegelaar aan de top, toen hij voor de eersten van zijn strijdmakkers van Tilburg met het gemiddelde van 0.944 dé Imperator Cup veroverde. Toch werd Teegelaar niet tot de kanshebbers in Tilburg gerekend. Daar zou het een gevecht moeten worden tussen de zes driebandenspecialisten uit het Brabant se land, in wier gezelschap de Rotter dammers Teegelaar en Van Aart tot de figuranten werden gerekend. Zelfs toen Teegelaar na zijn neder laag tegen Doggen achtereenvolgens Soeterbroek, De Ruyter en Van Aart klopte, werden zijn aanspraken op de titel niet serieus genomen. Nog bij het indelen (ran de ronden voor het week einde werd door de organisatoren en de technische commissie van de KNBB ge let op de positie van Van Bracht, Dog gen en Brosens. Teegelaar kon het im mers nooit redden, zo meende men. De Rotterdammer echter, die in zijn lange loopbaan al veel tegenslagen heeft moeten incasseren, trok zich van dit gebrek aan belangstelling voor zijn doen en laten niets aan. Teegelaar had zijn eigen plan. Alleen winnen was voor hem belangrijk geworden, het ge middelde deerde niet meer. „Misschien is het wel de laatste keer dat ik kam pioen kan worden en daarvoor heb lk alles over", zo redeneerde hij nuchter. Popeyus vormde nauwelijks een bar rière. De zesvoudige oud-kampioen, die met hoge verwachtingen naar Tilburg was gekomen maar al spoedig door de mand viel (hij eindigde tenslotte als laatste met het voor zijn doen povere gemiddelde van 0.725) spartelde niet lang tegen. Bepaald slopend voor Tee gelaar werd echter het duel met. Van Bracht, die 's middags in zijn partij te gen Brosens onwel was geworden en na een onderbreking wel verder mocht spelen maar zijn kampioenaspiraties toch vernietigd zag: 5460 voor Bro sens in liefst 82 beurten. Van Bracht streed tegen Tdegelaar voor een theoretisch laatste kansje en wilde zich daarnaast veilig stellen voor het reisje naar de driebanden-Interland tegen Frankrijk in Parijs. Hij maakte het Teegelaar verschrikkelijk moeilijk. Tot tweemaal toe keek de Rotterdam mer tegen een achterstand van dertien punten aan (2335 en later nog eens 4053) maar met een bewonderens waardig élan bleef de nestor van het Tilburgse gezelschap doorvechten. Met succes. Met twee series van vijf en twee van vier kwam Teegelaar, die bo vendien een ijzeren carotte hanteerde nog wilden de Brabanders niet geloven, Bracht maakte, nadat hij in de 58ste beurt al op 53 had gestaan, in de reste rende elf beurten slechts drie carambo les. Deze onverwachte winst van Teege laar deden zijn papieren stijgen maar no wilde de Brabanders niet geloven, dat deze titel, hun titel, in de bagage van een van boven de rivieren zou meereizen. Zij hadden nog twee ijzers in het vuur, de kleine Tiest Brosens en titelverdediger Jan Doggen, die bedden in matchpunten nog gelijk konden ko men met Teegelaar en hem dan in moyenne zouden passeren. Jan Doggen, die, zoals achteraf bleek, zijn titel ver speelde in een slechte partij tegen Soe- terbeek, had de kans niet in eigen hand. Hij moest zijn laatste partij van Van Bracht winnen om in de running te blijven en deed zijn plicht: 3960 in 53 beurten. Op dat moment leidde Teege laar in de finale met de grootste marge, die hij tegen Brosens kon bereiken: 3427 in maar liefst 63 beurten. Dog gen, die afhankelijk was van winst van Brosens, zag er pas weer heil in toen de Bredanaar acht beurten verder langszij kwam: beiden 37, en werd een even aandachtig toeschouwer als de getrou wen, die de slijtageslag tussen Teegelaar en Brosens bleven uitzitten. Het einde van de partij Van Bracht- Doggen had de situatie voor Teegelaar moeilijker gemaakt. Toen namelijk was Brosens, die onmogelijk meer kampioen zou kunnen worden, omdat Doggen een veel hoger gemiddelde had, bevrijd van de kampioensangst. Hij kon vrijuit gaan spelen, nu ten behoeve van streekgenoot Doggen en van zijn eigen mogelijke tweede plaats. Maar de routi nier Teegelaar liet zich niet strikken. Hij trok de noodrem nog steviger aan. liep weg tot 5347 en bleef mentaal overeind toen Brosens opnieuw terug kwam: 5453. Alleen al om zijn vecht lust had Teegelaar de titel veroverd. Maar er moesten nog enkele technische snufjes aan te pas komen om in de slotfase zijn zege en het kampioen schap veilig te stellen. Toen werd hij het afgematte middelpunt van zijn en- A Overzicht van de massale deelne- ming aan de AVRO-cross. HILVERSUM Jan Zijderlaan van AV Gouda heeft zondag in Hilversum de zesde AVRO-cross gewonnen. Bij de da mes zegevierde Joke van der Stelt van de Spartaan uit Lisse. Aan de jaarlijkse AVRO-cross namen dit jaar in totaal ruim 9000 atleten en niet-atleten deel. Verreweg de meesten kwamen uit in de presta.tietieloop over 5 kilometer: onge veer 5000. De organiserende vereniging GAC maakte bij het berekenen van de uitslagen gebruik van een computer. De publieke belangstelling was groot. De belangrijkste uitslagen waren Heren 5000 meter 1. Jan Zijderlaan (AV Gouda) 17.38.8; 2. Bram Wassenaar (AV '23 Amster dam) 17.44,8: 3. Heino Scharn (Ciko *66 Arnhem) 17.50,6; 4. Jo van der Heijning (Volt Tilburg) 18.03,0; 5. Tom Falrley (Quick Nijmegen) 18.15,2.' Dames 2500 meter 1. Joke van der Stelt (Spartaan Lisse) 10.J4.4; 2. Ria Groen (Trias Heiloo) 10.36,6; 3. Diny Koekkoek (AV '34 Apel doorn) 10.40,4; 4. Celia van Cleef (Phoe nix Utrecht) 10.55,4; 5. Greta Negenman (AV '55 Heerenveen). MENTON In het int. tennistoernooi van Menton heeft Marijke Schaar met de Oostenrijker Peter Pokorny de finale van het gemengd dubbelspel gewonnen. In de eindstrijd versloeg het Nederlands/ Oostenrijkse duo Sever Muresan/Vero- nlca Burton (Roem./G.B.) met 2-6, 6-4 en 6-1. BERT TEEGELAAR trainen thousiaste' familieleden, die hun „paH haast dooddrukten In innige omhelzin gen. Teegelaar had naast het reisje naar Parijs ook het retourtje naar Doornik veroverd waar van 22 tot en met 26 april niet alleen om de Europese titel maar ook 'om drie plaatsen in het we reldkampioenschap in Las Vegas wordt gestreden. „Aan Amerika durf ik niet te denken, ik ben al blij dat ik naar Doornik mag. Maar houdt er rekening mee dat ik de komende vijf weken een slecht huisgenoot zal zijn: het wordt trainen en nog eens trainen". Met Teegelaar zullen Jan Doggen en Hennie de Ruyter eind maart de drie- bandenstrijd tegen Frankrijk voeren. De Ruyter, de man die met verreweg het hoogste gemiddelde eindigde: 0.995, was in dit kampioenschap in staat om het gemiddelderecord van Popeyus (1.019) ter vermorzelen. Dat het De Ruyter niet lukte lag aan de tegenstand van Popeyus zelf, die zaterdagavond met voorbij zien van eigen winstkansen voor de Brabander de deur dicht hield: het werden 77 beurten. De Ruyter was na afloop zo nijdig over de handelwijze van zijn tegenstander dat gerust gesteld kan worden dat Popeyus zijn record behield, maar een vriend verloor. Eindstand: 1. en Nederlands kampioen Bert Teege laar (R'dam) 12; 6; 0.746; 2. Jan Doggen (Heerlen) 10; 9; 0.916; 3. Hennie de Ruy ter (Waalwijk) 8; 10; 0.995; 4. Tiest Bro sens (Breda) 8; 8; 0.794; 5. Rini van Bracht (Waalwijk) 8; 11; 0.859; 6. Wim Soeterboek (Kaatsheuvel) 6; 7; 0.729; 7. Puck van Aart (Rotterdam) 4; 7; 0.691; 8. Herman Popeyus (Etten-Leur) 2; 7; 0.725.

De Vallei | 1970 | | pagina 9