At je Keulen op Schiphol in de bloemen Ernst Huppel: „Koelbloedig iedere kans benutten Lubbers won weer Riedewald kwam terug Vorwarts bezorgd Coen Moulijn: „Op de reserve bank hoeft voor mij niet meer r>r> VZC-jeugd succesvol in Amersfoort Nederlaag tegen G.V.A.V. extra prikkel Merckx won - Nice Noppen van FC Twente afgekeurd R. T. T. V. haalde winst uit ontmoeting met Boemerang Post gaat goed vooruit Nederlaag tennismeisjes NOG EEN J 4 AR Tafeltennis ZWEMMEN Peters en Greaves wisselden van club MOGELIJK NIEUW DUEL TEGEN GO AHEAD ROUTINE ONWENNIG MEER ROUTINE NIET SOMBER UITGEPROBEERD CONDITIE TELEURGESTELD AANPASSEN NIET ONGEVOELIG AANSPREKEN IETS BIJZONDERS DINSDAG 17 MAART 1970 SCHIPHOL Ondanks haar be faamde Friese nuchterheid nu toch met moeite haar emotie bedwingend, is wereldkampioene en wereldre cordhoudster Atje Keulen-Deelstra maandagmiddag bij haar triomfale terugkeer in het vaderland op Schiphol onder bloemen van bewon deraars en omhelzingen van man en drie kinderen bedolven. Ze had hen sinds eind januari niet meer gezien. In die tussentijd behaalde ze op haar snelle schaatsen lauweren in Davos, werd wereldkampioene in West Allis en bracht zaterdag jl. bij de open Beierse kampioenschappen in Inzeil het wereldrecord op de 1500 m op haar naam met een tijd van 2.17.2. Bovendien verbeterde ze haar Ne derlandse sprintrecord op de 500 me ter, dat reeds met 45 seconden op haar naam stond, met nog een halve seconde tot 44.5. ïh een blikseminterview voor de camera's deelde ze mee, dat ze in ie der geval nog een jaar met de wed strijdsport zal doorgaan. „Het is zo goed gegaan", zei ze, „dat ik er nog niet mee wil ophouden". Met onze wereldkampioene kwam de voltallige damesploeg terug, ver gezeld door coach Kees Broekman, die op Schiphol de Friese trainer Klaas Visser een hand gaf en hem feliciteerde met het succes van zijn pupil. Zelf wil Broekman, wiens 2- jarig contract met de KNSB thans ten einde loopt, evenals de coach bij de heren, Leen Pfrommer, best nog twee jaar aanblijven, zij het dat ook hij eerst met de bond over de voor waarden wil spreken. „Ik heb mij, toen ik 2 jaar geleden begon, ten doel gesteld om weer een wereldkampioene te krijgen en dat is gelukt*', aldus zei Broekman met voldoening en gevraagd naar de wrijvingen, die er met Klaas Visser zijn geweest, antwoordde hij: „Ik heb als zodanig niets tegen Visser. Het was zijn goed recht om zijn mensen naar voren te brengen". Visser zelf toonde zich uitermate gesloten. Hij wilde zich over zijn mogelijke plannen of verlangens in het geheel niet uitlaten. Secretaris Henny Roos van de KNSB deelde mee, dat de bond vrij dagmiddag a.s. in Amersfoort in vergadering bijeen zal komen om met Broekman de toekomst te be spreken. De dames-kernploeg zal in mei a.s. in het CIOS te Overveen met de zomertraining beginnen. Voor de heren wordt een ander trai ningscentrum gezocht. Volgende week zal, naar hij verwachtte, door het bondsbestuur worden beslist op welke kunstijsbaan in Nederland volgend jaar de Europese kampioen schappen voor heren zullen worden gehouden. RHENEN Hoewel een thuiswedstrijd op hpt programma stond moest RTTV door omzetting in de le helft van de competitie nu uit tegen Boeme rang spelen. Veel heeft het de spelers niet gehinderd. Werd er thuis met 9-1 gewonnen, nu was het weinig minder nl. 2-8. Ook C. Lieftink was eindelijk weer op dreef en won 2 partijen, evenals R. v.d. Brink. D. v. Breenen verloor geen enkele maal en daar ook het dubbel met C. Lieftink gemakkelijk winst werd leverde deze competitiewedstrijd RTTV •en 2-8 overwinning op. D. v. Breenen begon met 0-1 te scoren door in 2 games van Stappers te winnen 17/21-16/21. C. Lieftink maakte vervol gens korte metten met v.d. Lans. Met 16-2JI en 12-21 maakte hij er 0-2 van. R. v.d. Brink won vervolgens gemakkelijk de le game van Gasseling met 13/21 doch in de 2e game bij de stand 6-10 werd er een aanmerking bij gemaakt op zijn serveerballen waardoor hij zo van slag raakt, dat hij deze game met 21-14 verloor en de 3e met 21/19. Daar C. Lieftink en D. v. Breemen echter gemakkelijk het dubbel wonnen van Gasseling en Stappers met 10/21- 10/21' werd de voorsprong weer 2 pun ten n.l. 1-3. C. Lieftink verloor nu ech ter van Stappers in 3 games al was dit enigszins onverdiend (12/21-21/18- 21/17), waardoor het 2-3 werd, doch naar later bleek bleef het hierbij van Boemerang-zijde. D. v. Breenen bleek vervolgens te sterk voor Gasseling 15/21-18/21 en toen R. v. d. Brink v. d. Lans geen enkele kans gaf 8/21-12/21 was de halve winst reeds binnen. C. Lieftink wiens batje het opeens begaf speelde verder met het batje van v. Breenen en wist hier mee ook de sterke Gasseling te bedwin gen met 13/21-21/23 daarmee de volle winst binnenhalend. R. v.d. Brink won vervolgens ook van Stappers in 2 games met 18/21-11/21 en tenslotte won D. v. Breenen ook z'n 3e partij n.l. tegen v.d. Lans met 12/21- 9/21. Door deze overwinning behoudt RTTV z'n kans om 2e te worden in deze promotiegroep en daarmee de kans om promotiewedstrijden te mogen spelen zoals uit de onderstaande stand blijkt. 1. Velp I 7-13; 2. RTTV I 8-11; 3. Ol- dra I 7-9; 4. Arena 2 7-5; 5. Oldra 2 7-3; 6. Boemerang I 8-3. De volgende wedstrijd tegen Oldra I in Arnhem kan mede beslissend zijn voor het wel of niet bereiken van de zo belangrijke 2e plaats. Wint RTTV dan is het zeker van de 2e plaats, wordt het een gelijk spel dan houdt RTTV de kan sen nog in eigen hand, doch bij een ne derlaag zijn de kansen vrijwel verke ken. Uitslagen overige teani RTTV 5-Kr. en Vr. 6-4. G. v.d. Wetering won in deze wed strijd weer 3 maal terwijl B. Middel en H. y. Nw. Amerongen beiden tot 1 over wining kwamen. Ook het dubbel lever de winst op. STV Climax 6-RTTV 6 8-2. J. de Bode en J. Nieuwenhuis konden nog 1 maal tot winst komen, doch J. Nieuwenhuis leed 3 nederlagen. JUNIOREN RTTV a-STV Climax a 6-4; SKF a- RTTV b 6-4; RTTV c-Stv Climax b 8- 2; RTTV d-Stv ICimax c 3-7. VEENENDAAL De jonge VZC- zwemploeg is in Amersfoort bij door Neptunus georganiseerde zwemwed strijden weer bijzonder succesvol ge weest. Niet alleen op de korte afstan den, want deze kwamen op het pro gramma maar weinig voor, maar ook op de lange nummers stond men vaak in het voorste gelid. Enkele persoonlij ke tijden werden flink verbeterd en bleven beneden de limiet voor de natio nale kampioenschappen, a.s. zomer in Leeuwarden. Er stonden 10 nummers op het pro gramma waarvan slechts 2 50-meter- onderdelen. De strijd begon voor VZC reeds hoopvol, want Linda Faber won de 50 meter rugslag voor meisjes onder de 10 jaarin 41.0 sec. Haar broer André Faber werd op dit onderdeel derde in de tijd van 45.2 sec. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder de 12 jaar een compleet VZC-succes. iWnnie Faber zegevierde in de fraaie tijd van 1.37.3 min, terwijl Louise van Viegen derde werd in 1.41.1 min. Henk Siepen werd op ditzelfde onderdeel bij de jongens heel fraai tweede in 1.39.2 min. Ineke van de Bosch zette de zegetocht van VZC voort op de 100 meter vlinder slag voor meisjes onder 14 jaar waarop zij tweede werd in 1.24.0 min. Anke Schras van De Robben won dit num mer in 1.21.3 min. Op de 100 meter vrije slag voor jon gens onder 16 jaar leverde Wim Keman grote strijd met Gijs Stroboer van De Robben. Hij werd tweede in 1.04.1 min, terwijl de Robbenzwemmer er 1.00.7 min over deed. ROTTERDAM Ernst Happel, Feijenoords trainer, riet morgenavond wanneer Feijenoord voor de tweede wedstrijd van de kwartfinales om de Europa Cup 1 tegen Vorwarts in het veld komt, geen donkere wolken boven de helverlichte Kuip hangen. De spelers van Vorwarts Berlin zijn gisteravond voor een korte training op de grasmat van het Feijen- oordstadion geweest. Op de foto: de spelers luisteren naar een technisch praatje van trainer Belger. LONDEN Twee bekende Engelse voetballers hebben op het laatste mo ment een andere werkgever gevonden. Veelvuldig international Jimmy Greaves (30) verwisselde de kleuren van Tottenham Hotspur voor die van West Ham United en Martin Peters, speler van het Engelse elftal, dat in 1966 de wereldtitel veroverde, gaat de openge vallen plaats bij de Spurs opvullen. Pe ters komt van West Ham. De sensationele ruil kwam slechts en kele uren voor het sjluiten van de trans fermarkt tot stand. Beide clubs hopen hun nieuwe aanwinst reeds deze week in te zetten. Hoewel geen bedragen bekend zijn gemaakt, wordt verondersteld dat de Spurs 100.000 pond moeten toegeven. ROTTERDAM Het sectiebestuur betaald voetbal van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond KNVB, zal don derdag beslissen of de wedstrijd FC Twente Go Ahead, die op 8 maart met 3-0 door Twente werd gewonnen, zal moeten worden overgespeeld. De spelregelcommissie van de voet balbond keurde gisteren de door FC Twente gebruikte noppen, waartegen Go Ahead bij scheidsrechter Dorpmans tevergeefs protesteerde, af. Tijdens de ontmoeting in het Diek- manstadion maakte Gerard Somer aan voerder van Go Ahead, bij scheidsrech ter Dorpmans bezwaar tegen de door FC Twente gebruikte noppen die taps waren afgeslepen. Assistent bondscoach Siem Plooyer nam er enkele voor onderzoek mee naar Zeist, waar ze gisteren werden afge keurd. De FC Twente en Go Ahead zijn beiden van de beslissing van de spelre gelcommissie in kennis gesteld. Volgens de reglementen van de KNVB bestaat de mogelijkheid dat de ontmoeting wordt overgespeeld. AMSTERDAM Ronald Riedewald had gisteravond in de kille oude Ral te Am sterdam moeite de eerste drie ronden tegen de Franse zwaarwelter Breton door te komen. De Fransman bokste zeer beheerst, kon alles en deed alles waar htf zin in had terwijl Riedewald ronddansend veel moest nemen. Maar toen het keerpunt kwam zakte Breton weg naar een paar niveaus lager en een rechtse hoek in de vjjfde ronde op de kaak noodzaakte de Fransman op te geven. ADVERTENTIE Een krachtterm* voor een smerige en heel lelijke situatie, want uw auto is aan het roesten. Het enige middel om dit te voorkomen isTECTYL én de originele Zweedse ML-methode (er gaat nu een maal niets boven origineel):* Waar andere middelen tóch, alsnög of op de lange duur falen, zit u goed met TECTYL (van Valvoline: altijd goed). Valvoline Oil Nederland N.V. Postb.11 Dordrecht Tel. (01850) 44011. *(trouwens) Renault, Frankrijk» grootste automerk, geett alle modellen van fabriekawege een complete TECTYL ML PROTECTIE. Etty Defares en Chris Kok leverden in het weltergewicht een gevecht dat maar nauwelijks een middelmatig ni veau haalde. Kok had'hét voordeel van de jaren^ lange routine, maar meer dan inciden tele voordeeltjes haalde hij daar niet uit. Reden hiervan kan zijn dat hij zo'n op en top amateur is. Dat uitte zich soms in een gewoon, keihard lachen als hij met Defares in de clinch was. De Surinamer nam het veel serieuzer maar als je kwaliteit mist kom je nooit ver. Ook niet tegen een Chris Kok die brult van het lachen. Dat werd de vro lijke Amsterdammer echter zwaar aan gerekend, want Defares werd als win naar uitgeroepen. Jan van Ispelen had zitin boksbroeder Nico Aloserij in de tweède ronde een oogje doen sluiten en hoewel Aloserij wilde doorgaan vond zijn trainer dat niet goed. Voor Van Ispelen dus winst na twee ronden wegens opgave. Halfzwaargewicht Rudi Lubbers, die zegevierde op punten, stond in zijn par tij tegen de rechtsvoorstaande Wiek iet wat onwennig in de ring. Hij had de grootste moeite om de Westduitser aan te pakken. In de tweede ronde echter ging Wiek plotseling neer op een rechtse hoek op de kin. Wiek heeft zich daarna hoofdzake lijk bepaald tot het uitstaan van de zes ronden. Rudi Lubbers, die bepaald niet een van zijn beste profpartijen bokste, kon het gevecht niet voortijdig beëindi gen. .Tegen AC Milan hebben we een top gehaald, die moeten we morgen weer kunnen bereiken. In juni hebben mijn spelers pas vakantie". Het doelpuntenprobleem waarmee de Rotterdamse vereniging de laate weken sukkelt, schuift de Oostenrijker enigs zins achteloos terzijde. Waarom? Happel: „In de wedstrijd tegen GVAV voor Vorwarts maakten we één doelpunt. In Oost-Berlijn speelden we bewust verdedigend en de bekerwed strijd tegen GVAV was voor ons een routinezaak. Als het een tikje had mee gezeten, waren we met een overwinning van 3-0 van het veld gestapt". Happel heeft zijn aanvallers voorge houden dat zij morgen koelbloedig ie dere kans zullen moeten aanpakken. De nederlaag in het bekerduel met GVAV acht hij een extra prikkel. Wel meent Happel dat Vorwarts gewaarschuwd is door de zware nederlaag van Carl Zeiss Jena tegen Ajax. „Feijenoord", stelde de Oostenrijker, „heeft meer routine in het internatio nale voetbal. De 65.000 toeschouwers op de tribunes moeten de jongens steunen en ik betwijfel of de Oostduitsers het dan kunnen houden". De kwaliteit van Vorwarts wilde Happel niet onderschatten. Hij noemde het een technisch goede ploeg die, naar zijn mening, morgenavond ongetwijfeld het accent op de verdediging zal gaan leggen. De vergeefse reis die Happel het af gelopen weekeinde naar Oost-Berlijn heeft gemaakt om Vorwarts te zien spelen tegen Magdeburg, verdroot de Oostenrijker niet. „Ik ben blij dat Vor warts niet in het veld is gekomen. Het wedstrijdritme hebben ze daardoor niet kunnen vinden. Dat is een pluspunt voor ons". De mannen die al enkele wedstrijden lang het doel niet konden vinden, Kind- vall en Wery, zien de zaken ook niet al te somber in. De Zweedse aanvaller Kindvall „ik ben wel enigszins uit vorm, maar dat is ieder jaar om deze tijd" rekent er op dat Vorwarts het accent op de verdedi ging zal leggen. „Een doelpunt kan voor mij voldoende zijn om mijn vorm weer terug te vinden. Happel zal nog wel met me praten. Oppeppen is niet nodig, maar ik krijg dan te horen wat hij van mij verwacht. Het is altijd goed om zulke dingen uit te praten". Ook voor Wery zijn er geen proble men meer. De Rotterdamse vleugelspe ler heeft getobt met een onwillige spier in zijn dijbeen. „Het is voor driekwart over. Zaterdag en zondag heb ik op het strand zo'n kilometer of tien gelopen. Ik heb het flink uitgeprobeerd. De laatste wedstrijd heb ik slecht gespeeld, maar ik begrijp niet dat ze mij en Kindvall nu plotseling de zorgenkinde ren noemen. Mijn zelfvertrouwen is beslist niet aangetast. Reken er maar op dat ik voluit speel". Een minder optimistisch geluid liet Moulijn horen. „We hebben de laatste wedstrijden veel kansen gehad, maar geen doelpunt gemaakt. Op zo'n manier kunnen we toch de boot ingaan". De conditie van de Feijenoorders is intussen voortreffelijk. Dokter Abar- nel, Feijenoords clubarts, had geen pa tiënten onder handen. „Geels is in een voortreffelijke conditie. Hij is boven dien vol goede moed. Last van zijn oude blessure heeft hij ook niet meer. Ook met Wery gaat het uitstekend. Als hij loopt denkt hij er nog aan, maar we hebben nog een paar dagen de tijd om dat er uit te krijgen". WEST-BERLIJN Peter Post, in het Virchofziekenhuis in West-Berlijn geo pereerd aan het zitvlak, gaat goed voor uit. Na behandeling in het Westendzie- kenhuis, waar zijn bloed werd gezui verd, verwachten de doktoren dat hij nog deze week weer naar het Virchof- ziekenhuis kan worden overgebracht. NICE ANP De Belgische wielren ner Eddy Merckx heeft weer zijn grootheid bewezen door de etappewed strijd Parijs-Nice te winnen. Op de laatste dag moest de concur rentie tijdens een 9,5 kilometer lange tijdrit weer afhaken. Jan Janssen, die op de tweede plaats stond, moest in het eindklassement de Spanjaard Ocana nog laten voorgaan. Eindrangschikking: 1. Merckx Belg. 37.23.27; 2. Ocana Sp 37.25.41; 3. Janssen Ned. 37.25.51; 4. Polidor Fr 37.26.29; 5. Aimar Fr 37.27.22; 11 Van der Vleuten Ned 37.30.24; 15. Karstens Ned 37.32.32; 18. Zoetemelk Ned. 37.33.37 ;28. Vianen Ned 37.42.40; 29. Krekels Ned 37.44.52; 34 Dolman Ned 37.47.49. ROTTERDAM Met vijftien speler» is de Oostduitse voetbalkampioen Vor warts gisteren in Rotterdam aangeko men voor het tweede Europa-Cupduel met Feijenoord. Een tikje bedrukt zo te zien, want de dramatische nederlaag die Carl Zeiss Jena verleden week tegen Ajax leed (1-5) blijkt de Oostduitsers nogal hevig te hebben aangegrepen. „Dat heeft diepe indruk op ons ge maakt," verzekerde trainer Fritz Bel ger. „De ene speler trekt het zich na tuurlijk meer aan dan de ander, maar een voordeel is het voor ons in ieder geval niet. Persoonlijk heeft het mij niet zo heel erg verbaasd, want ik wist dat het Nederlandse voetbal zeer sterk was. Die voorsprong van 1-0 zegt daar om niet zoveel." En in die mening wordt Belger door vrijwel al zijn pupillen gesteund. Jur- gen Piepenburg, Vorwarts' topscorer, die ook in Oost-Berlijn dat kostbare doel punt scoorde, is ervan overtuigd dat zijn ploeg zich niet alleen tot verdedigen kan beperken. „Dat zou fataal zijn",, geloofde hij. „We zullen ook moeten aanvallen, want die 1-0 is op geen stuk ken na genoeg. Dat echec van Carl Zeiss heeft ons in ieder geval gewaar schuwd." Gisteravond hebben de Oostduitser» na een korte rondrit door de stad op een van de bijvelden in het Stadion Feij enoord getraind. Verwacht wordt dat Belger morgenavond dezelfde ploeg in het veld zal brengen als in Oost-Ber lijn. MENTON Trudie Waldhof- Groenman en Marijke Schaar- Jansen hebben maandag de eindstrijd van het dames-dubbelspel bij het internationa le tennistoernooi van Menton verloren. Gail Chanfreau-Sherriff (Fra.) en Ma rilyn Asher (VS) wonnen met 63 en 6—1 Gail Chanfreau was ook succesvol in de laatste wedstrijd van het dames-en kelspel. Corinne Molesworth (G.-Br.) maakte slechts drie games tegen de in Australië geboren Frangaise, 61, 62. Het heren-dubbelspel eindigde in een overwinning voor de Roemenen Sever Dron en Peter Marmureanu. Zij be dwongen de Fransen Wanaro N'Godrel- la en Georges Goven met 36, 63, 6—4. ROTTERDAM ln het kille Walter-Ulbrichtstadion, vlak achter het IJzeren Gordijn, beleefden Feijenoords getrouwen die grauwe woensdagmiddag een wat trieste primeur. Voor het eerst in de geschiedenis begon Feijenoord daar in Oost-Berlijn aan een Europa-Cupwedstrijd zonder zijn meest bejubelde vedette. Zonder linksbuiten Coen Moulijn. Ontsteltenis maakte zich van het Le gioen meester toen hij dienstbaar langs zijn ploeggenoten trippelde om de trai ningspakken in te zamelen en vervol gens plaats nam op de reservebank. En het anders zo jolige supporters volk, toch al moe van het invullen van steeds maar weer nieuwe formulieren en onmiskenbaar beïnvloed door de de primerende sfeer ter plaatse, uitte zijn verdriet in bedrukt geroezemoes. „Ik kon merken", zegt Moulijn, „dat de mensen teleurgesteld waren dat ik mijn trainingspak aanhield. En eerlijk ge zegd deed me dat wel een beetje goed. Zoiets geeft je toch het plezierige ge voel dat je meetelt". Moulijn op de reservebank is voor de vurige minnaars van Feijenoord vrijwel zonder uitzondering besmet met het Coentje-Coentjesyndroom, zoiets als een stembusakkoord tussen de PSP en de WD. Toch zullen ze er aan moeten wennen. Want in het huidige topvoetbal kunnen ook de vedetten niet zeker meer zijn van hun plaats. Moulijn daarover: „Het is tegenwoor dig de gewoonste zaak van de wereld wanneer een topspeler wordt gepas seerd. Vroeger gebeurde dat niet. Zo lang je niet faalde bleef je er gewoon in. Maar het voetbal heeft zich in de laatste jaren zo enorm ontwikkeld dat er allerlei andere factoren een rol zijn gaan spelen. Vooral de tactiek is be langrijk geworden. En wanneer je daar op een gegeven ogenblik niet in past sta je ernaast. Voor mij is het wat moeilij ker om daar aan te wennen dan voor een jóngere speler. Tenslotte loop ik al heel wat jaartjes mee. Maar ik kan er wel begrip voor opbrengen". Zo'n laatste opmerking is tekenend voor Moulijn. Een van de fascinerend ste facetten van zijn carrière is de in drukwekkende manier waarop hij, de speelse fantast, zich heeft aangepast aan het effectieve voetbal anno 1970. Hij bewees zijn grootheid door soberder en vooral agressiever te gaan spelen en hoewel zijn geringe fysiek er zich nau welijks toe leent probeert hij thans ook in defensief opzicht een bijdrage te le veren. Toch stond hij er in dat eerste Euro pa-Cupduel met Vorwarts naast. Al op maandag had Ernst Happel te kennen gegeven dat hij bij het samenstellen van de ploeg de gebrekkige toestand van het veld zwaar zou laten wegen. Coen Moulijn: Je ziet precies wel ke fouten er worden gemaakt" Moulijn: „Toen voelde ik al nattig heid natuurlijk. Hij had me er kort daarvóór tegen GVAV ook al uitge haald. Ik hoopte dat het met het veld nog wel zou meevallen, maar toen ik dat zag schrok ik me dood. En toen ik dinsdag tijdens de training nauwelijks uit de voeten kon ben ik zelf maar naar Happel toegestapt". Coen Moulijn werd „in onderling overleg" buiten het elftal gelaten. En dat heeft hem toch heviger aangegre pen dan hij zelf had vermoed. „Dat hoeft voor mij toch niet meer", zegt hij nu gedecideerd. „Ik voel ne heus niet te goed om reserve te staan, maar het zo'n wedstrijd hoop ik het toch nooit meer mee te maken. Ik vond het een erg nare ervaring". „Je ziet ook precies welke fouten er worden gemaakt. Fouten die je waar schijnlijk zelf ook zou maken, maar die je onmiddellijk opvallen wanneer je langs de kant zit. En dan voel je je zo machteloos. Dan zou je er zo wel tussen willen springen. Toen Theo van Dui- venbode in de rust werd vervangen wilde ik verschrikkelijk graag meedoen. Zet mij er maar in, zei ik tegen Happel. Maar daar begon hij toch niet aan. En achteraf gezien geloof ik wel dat dat de juiste beslissing was". Morgenavond zal Coen Moulijn in het Stadion Feijenoord niet op de reserve bank zitten. Morgenavond moet juist hij volgens het draaiboek van Ernst Happel een glansrol vervullen. En Hap pel weet hoe hij Moulijn moet inspire ren. Bewust heeft hij de Coentjemythe nieuw leven ingeblazen en hij laat geen gelegenheid voorbijgaan om hem te pousseren als Feijenoords grote vedette. Happel deed dat voor de wedstrijd tegen AC Milan en hij doet het nu weer. Door hem bijvoorbeeld al in Oost-Berlijn te kwalificeren als „het geheime wapen voor Rotterdam". En hoewel Moulijn reëel genoeg is om zo'n uitspraak op zijn juiste waarde te taxe ren is hij er toch niet helemaal onge voelig voor. Het geheime wapen, van harte grin nikend: „Happel overdrijft natuurlijk, maar hij doet het op zo'n geraffineerde manier dat het je toch aanspreekt. Zo'n opmerking prikkelt je. Hij probeert je op die manier het gevoel te geven dat je nog steeds tot de topmensen behoort. Dat je tot grote dingen in staat bent. En vooral wanneer je eens een keer een slechte wedstrijd hebt gespeeld heb je behoefte aan die erkenning. Wanneer iemand tegen me zegt dat ik goed heb gevoetbald voel ik me heus nog net zo gestreeld als tien jaar geleden". „Happel is een goede psycholoog. Dat komt ook doordat hij vroeger zelf een grote voetballer is geweest. Er zijn be paalde dingen die je bijna niet in woor den kan uitdrukken. Dingen die je pas kunt aanvoelen wanneer je zelf op hoog niveau hebt gespeeld. Happel kan dat. Hij benadert iedere speler weer anders. Hij weet precies wat iemand nodig heeft. Na die wedstrijd tegen AC Milan riep hij Piet Romeijn speciaal bij zich in de kleedkamer om hem te com plimenteren. Nou, dat heeft hij met mij nog nooit gedaan". Opnieuw staat de bedaarde Ernst Happel voor de taak Feijenoord men taal voor te bereiden op een krachttoer. En nu de sukkelende Rotterdamse voorhoede in de laatste vier wedstrij den zegge en schrijve één doelpunt heeft gescoord lijkt dat moeilijker dan ooit. „Maar", zegt Moulijn, „wanneer er een Europa-Cupwedstrijd voor de deur staat krijg je op een gegeven ogenblik zo'n ondefinieerbare sfeer in de groep. Dan kun je overal aan merken dat ie dereen gespannen raakt. De jongens kunnen dan ook niet zoveel meer van elkaar hebben. Je voelt als het war» dat er iets bijzonders gaat gebeuren". R

De Vallei | 1970 | | pagina 15