Minister Beernink verdedigde beleid van kabinet De Jong CHU bracht zwaar geschut in stelling bij verkiezingsstrijd Forse hak blijft ook dit jaar sterk favoriet Schoolvoetbaltoernooi gestart Herziening streekplan Heuvelrug op komst Wethouder J. v. d. Ham stopt ermee j Fa. Versteeg presenteerde I nieuwe schoenenmode I Titelverdediger C.N.S. 11 verloor eerste wedstrijd Belt y;;.3o"; 11079 Vrolijke Jantjes' vierden feest Drumband blies in Amerongen in de bus Expositie in Streekmuseum i Hamermodel Kurk Twee kleurig N.C.V.B.-leden voeren zelf toneelstuk op VEILING KESTEREN al leivogels" houdt bazaar „De Voorn" vergadert Fries cabaret in Ede Bescheiden klassering van kegelaars Palmpaasoptocht Paardenmarkt in Utrecht GEEN PROBLEMEN SAMENWERKING FORUM WEERZIN DINSDAG 17 MAART 1970 VEENENDAAL Als de publie ke belangstelling voor de CHU ver kiezingsbijeenkomst die gisteravond in „De Korenbeurs" werd gehouden, graadmeter is voor de uitslag van de morgen te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten, dan kan men in CHU-kringen genist zijn. Een veel voud van het totale aantal kiezers dat andere politieke partijen uit hun stoel wisten te krijgen voor soortgelijke bij eenkomsten gat' acte de présence. De plaatselijke propaganda-commissie had dan ook zwaar politiek geschut in stelling gebracht met als hoofdfiguur de minister van Binnenlandse Zaken mr. H. K. W. Beernink. Zijn aanwe zigheid verleidde verschillende aanwe zigen ertoe tijdens het vragenuurtje meer de nadruk te leggen op de Iands- politiek. dan provinciale problemen aan het forum voor te leggen. Dit werd overigens vriendelijk geaccepteerd. On vriendelijkheden kwamen trouwens de hele avond niet voor, zelfs niet ten aanzien van D'66. Minister Beernirtk die het spits af beet zei voor zijn uit ruim honderd per sonen bestaande gehoor, dat de morgen te houden verkiezingen een graadmeter is hoe de politieke verhou dingen momenteel liggen. Zonder zich te wagen aan voorspellingen over de uitslag noemde hij het zonder meer eer» belangrijke factor dat onder druk van de volksvertegenwoordiging de op komstplicht is afgeschaft, waarbij hij er evenwel graag op rekende dat ieder een zijn morele plicht onderkent om naar de stembus te gaan. Gerekend naar de resultaten van het kabinet De Jong was hij optimistisch gestemd over de uitslag. „Toen dit ka binet drie jaar geleden begon, waren de regeringspartners het er over eens dat een evenwicht beleid zou moeten wor den gevoerd. „We waren ons er van be wust dat alle wensen niet een, twee, drie konden worden gerealiseerd om niet in een inflatiespiraal terecht te ko men, waarvan bepaalde bevolkings groepen de dupe zouden zijn gewor den." De minister was vooral blij dat er ten aanzien van de werkvoorziening geen problemen z(jn. „Door steun aan indus trieën en aandacht te schenken aan probleemgebieden is dit kabinet er in geslaagd ons volk voor de vloek van de werkloosheid te behoeden". Ook het beleid ten aanzien van de steun aan on derontwikkelde landen kon volgens de bewindsman de internationale toets der kritiek ruimschoots weerstaan. Hetzelfde kon volgens spreker gezegd worden van de maatregelen die dit ka binet heeft genomen in het kader van de sociale wetgeving. De in bepaalde kringen geuite klacht dat Nederland meer op de bres moet staan bij het ver beteren van de internationale verhou dingen pareerde de bewindsman door te stellen dat Nederland het niet alleen voor het zeggen heeft en maar een kleine stem heeft in het wereldgebeu ren. „Met het aannemen van moties al leen verbetert men de» internationale toestand niet", aldus minister Beernink die het beleid van zijn ambtgenoot van Buitenlandse Zaken in grote lijnen wel kon onderschrijven. Na nog gewezen te hebben op het aantrekken van een ombudsman en het streven naar grotere bestuurlijke een heden omschreef de minister taak en doelstelling van de CHU in dit lande lijk, provinciaal en gemeentelijk ver band. Hij hanteerde daarbij een rede voering van de in CH kringen bekende Snoeck Henkenians, die vijftig jaar ge leden in een redevoering deze als volgt samenvatte. „Verdiep uw trouw aan het beginsel, vermeerder uw kennis tot zijn toepassing en versterk de eenheid bin nen de eigen kring. De CHU lijsttrekker voor de kies kring II (Amersfoort) jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein, lid van de Eerste Kamer en gedeputeerde van de provin cie Utrecht, vond het hierna een geluk kig verschijnsel dat binnen de staten van Utrecht de CHU, AR en KVP el kaar gevonden hebben op basis van het partijprogram. Voorop staat daarbij, aldus jhr. De Geer, dat alle pro vinciale handelingen er op gericht moeten zijn het welzijn van de bevol king te bevorderen in de ruimste zin van het woord. Daarna omschreef spre ker de verschillende taken die de pro vincie zijn opgedragen zoals de ruimte lijke ordening, millieuhygiëne, verkeer en vervoer, openluchtrecreatie en sport, maatschappelijk werk en volksgezond heid, ruilverkaveling en waterbeheer sing. Met de minister vond De Geer dat de tijd gebiedt dat er over gemeente lijke en provinciale grenzen heen be slissingen genomen moeten worden. Als uitvloeisel van deze overtuiging zag hij het contact dat er al bestaat tussen het provinciaal bestuur van Utrecht enerzijds met de nabuurpro vincies Noord Holland, Zuid-Holland en Gelderland, anderzijds. Over inspraak was de heer De Geer van mening, dat deze nooit zo ver mag gaan met het zoeken naar wegen dat hier tloor de besluitvaardigheid wordt ge schaad. „Het contact overheid en bur ger is alleen mogelijk als het over en weer plaats vindt op een basis van we derzijds vertrouwen anders heeft een gedachtenwisseling geen zin." Hierna werd een forum gevormd waarin behalve de twee sprekers zitting SCHERPENZEEL Wethouder J. v. d. Ham zal niet meer In de raad terug keren. Hij is pas herstellende van een ernstige ziekte en moet het van de dok ter wat kalmer aan gaan doen. De heer Van de Ham is 50 jaar en is in 1960 voor de CHU in de raad geko men. Hij volgde eind 1963 B.'Valken burg als wethouder op. Wie er nu lijst aanvoerder zal worden bij de CHU is nog niet bekend. Wel is bekend dat het andere voor de CHU zittende raadslid M. Veldhuizen om zeer persoonlijke re denen ook niet herkiesbaar is. De heer Veldhuizen heeft vanaf 1962 zitting in de raad. kregen de statenleden mej. mr. A. Haars, (tevens lid van de Tweede Ka mer) en de heren C. van Genderen, H. Nijen Twilhaar, H. Haanschoten en J. A. Hosang, aangevuld met de Veenen- daalse wethouders Ant. de Ruiter en M. Bastmeijer. Op een hartekreet van een inwoner uit Rhenen dat deze gemeente in hel provinciale vergeetboekje schjjnt te zijn geraakt deelde jhr. De Geer mede, dat er tussen hem en zijn ambtgenoot van ruimtelijke ordening overleg is geweest inzake herziening van het streekplan Utrechtse Heuvelrug dat ook Rhenen omvat. Minister Beernink weerlegde aan de hand van een aantal voorbeelden de be wering, dat bij het nemen van bestuur lijke beslissingen ten aanzien van ge meentelijke herindeling alleen maar de grootte van de gemeente doorslagge vend is. Wel merkte hij op dat het alge meen belang in deze materie prevaleert boven het gemeentelijk belang. Een heel ander geluid was de weerzin bij een van de aanwezigen tegen wat hij noemde de op handen zijnde trou werij tussen CHU, AR en KVP. Met een kleine schermutseling tussen jhr. De Geer en enkele D'66 kandidaten werd de eindstreep gehaald, onder leiding van de voorzitter van de CH kiesvereniging dr. M. J. D. van Dam. u dan «ven a.u.b. voor Veenondaal 17.30 uur 10550 a> Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 Minister Beernink met rechts haast hem o.a. de voorzitter van de CH-kies- vereniging mr. Van Dam, lijsttrekker jhr. mr. De Geer van Oudegein en mej. mr. E. A. Haars. RHENEN De wandelvereniging „De Vrolijke Jantjes" heeft in het ver enigingsgebouw „Irene" voor leden van genodigden een geslaagde feestavond georganiseerd. De zaal was bijzonder goed bezet toen de voorzitter de avond opende en me moreerde, dat „DVJ" bevriend is met talrijke andere sportverenigingen. Aan de feestavond werd medewerking ver leend door de toneelvereniging „Tuin dorp" uit Wageningen. Ook de „Tiroler kapel" van „Ons Genoegen" was van de partij. „Tuindorp" bracht het toneelspel „Dropje" in drie bedrijven voor het voetlicht. Het bestuur van „DVJ" kreeg drie fraaie prijzen aangeboden, in de vorm van bekers. Er waren twee bekers bij van de vrouwenclub van de vereniging en één beker van de wandelclub L. v. Willigen en G. van Soest. Komende zaterdag neemt „DV.j" deel met drie groepen aan de wandeltocht in Wageningen bij de „Rijnkanters". RHENEN Tijdens de viering van het tienjarig bestaan van de „Drum band Rhenen" werd besloten f 150, te storten in de kas van het comité au totocht Rhenense bejaarden. Verder mochten hoofdmajorestte C. Bleijenberg, mej. C. J. Bleijenberg en de heer G. van Druten Jr. een mooie her innering mee naar huis nemen wegens tienjarig lidmaatschap van de vereni ging. RHENEN In het Streekmuseum te Rhenen exposeren tot en met 6 april twee Gelderse kunstenaars. Nel Hagelen Schilt uit Velp laat er haar wandkleden zien terwijl Dirk Jorritsma uit Arnhem exposeert met keramische plastiek. De openingsuren van het Streekmuseum zijn van 11.00-12.30 en van 14.00-17.00 uur. Het museum is op zondag en woensdag gesloten. VEENENDAAL Maandagavond organiseerde de firma Versteeg, on der zeer grote belangstelling een voorjaars- en zomerschoenenshow, die plaats vond in de zaak aan de Hoofdstraat. De winkel bleek uiter mate geschikt als showruimte. Deze was in de lengte van de winkel aan gebracht. Ditmaal geen lady-speak er. maar de heer Van Iersel, mede werker van Inkoopcombinatie De Kompasnaald te Zwolle, die niet on verdienstelijk als „speaker" optrad. Drie mannequins van die Twentse Textielschool presenteerden met veel zwier een ruime keus van zeer uit eenlopende modellen, variërend van chic tot sportief. Vooral de Ita liaanse import deed zich hierbij gel den. Botelli o.a. lanceerde de geraf fineerd modieuze modellen, veelal aan de zijkant open, met grote maar sierlijke b ik en een smaakvol opengewerk zijkant. Witte lak of kreuklak is favoriet. Deze soorten werden dan ook in vele nuances getoond. Daarnaast, letter lijk alle denkbare kleuren en kleur combinaties in lak. Een nieuwe ten dens is een gekleurde schoen in lak-, chroom- of kalfsleer met witte bies langs de zijkant. Hoewel bij uitgaansmodellen de hak iets smaller is, hetgeen duidelijk blijkt uit de Italiaanse import, is en blijft de grote dikke hak favoriet. Deze is zo mogelijk zelfs forser en breder geworden, en zeker niet al leen voor tieners. Ook twens en wat oudere, slanke en jeugdig uitziende dames zullen deze modellen beslist niet misstaan. Wat de hiel betreft, die wordt deze zomer maar zelden open gezien, d.w.z. aan de achterkant. De grote schoenenmode is kortom, grote brede blokhak (hamermodel), aan één dan wel twee zijkanten in de lengte opengewerkt, en al of niet met open teen. Beeldig en heel sierlijk waren de witte lakschoenen. Er werd hoofd zakelijk uitgegaan van de korte mode, dus boven de knie, die, zoals op de show werd voorspeld, deze zo mer in elk geval nog hoogtij viert en waaraan de schoenenmode natuur lijk is aangepast. Met de diverse kleuren van de schoenen kon men vele kanten uit. Zo is donkerblauw bijv. ideaal te combineren met paarse of lila japon of complet, maar beige of zacht groen pasten zich v ook prima aan. Een sierlijk blauw schoentje met normale hoge hak en bijpassende tas in pythonleer oogstte veel succes. Trouwens voor iedere schoen was er een bijpassende tas, want ook dat is „in". De hakken varieerden in hoogte. Zowel 2 cm als 7 cm hoge hakken in verschillende dikten werden geshowd in sportieve en geklede modellen. Voor bijvoorbeeld een broekpak wa ren er beeldige creaties, in lak-, chroom- of kunstleer, soms met een kurkhak, die een fijne dracht waar- borgt? Dat kunstmateriaal wordt overigens verwerkt in vele tiener schoenen. Met name Anita maakt hiervoor veel propaganda, omdat het zeker zo sterk, misschien iets minder voegzaam, maar in elk geval stuk ken goerkoper is. Hush Puppies, van Hollandse ma kelij, waren er ook in verschillende modellen te aanschouwen en ze kun nen bij vele gelegenheden dienst doen. Echt degelijk van vorm, zitten ze ideaal. Er werden verder talrijke Hollandse modellen geïntroduceerd, die beslist niet ondfcrdéQéh voor hun buitenlandse concurrenten, zoals o.a. Duitsland en België. De kirtdërlsch'aèneri wefêen ge toond door een ongeveer zevenjarig meisje, dat o.a. modellen toonde van Benjamino, die sierlijkheid betracht in meisjesschoenen. Deze modellen lijken dan ook damesschoenen in het klein. Piédro daarentegen speciali seert zich meer op de correctie schoen, voor kinderen zeer geschikt. Ze zijn stevig en garanderen gezon de kindervoeten. Na de pauze werd meer het accent gelegd op de sandalen. Men streeft er duidelijk naar Aan de voeten vdn Pia een Neer- landia in rood leer met open neus. Daarnaast een Durabel in rood lak met koperen gesp en een exclusie ve brede hak. deze zo modieus mogelijk te fabriceren, zodat ze eveneens bij een gekleed jurkje gedragen kunnen worden. Zeer geschikt voor het strand zijn de tuigleren sandalen, die versierd met koperen kettingen, toch bijzon der goedkoop zijn. Ballerina's, die nu ook weer modern zijn, trokken, in verschillende kleuren, vooral rood, ieders aandacht. "Bij Uitstek geschikt voor oudere dames waren de steungevende, toch chique modellen in suède, vaak in twee kleuren, met een twee tot vier cm hoge hak. De franje-look is een modesnufje, dat vele jaren .achter wege bleef, maar nu weer bij ver schillende modellen wordt toegepast. Deze show, de tweede van de fir ma Versteeg, kan bijzonder geslaagd genoemd worden. Firma L. Ley ver zorgde de kinderkleding, aangepast aan de uiteenlopende soorten kin derschoenen. RENSWOUDE Morgenavond houdt de afdeling Renswoude van de NCVB haar achttiende jaarvergadering in ge bouw „Rehoboth". Het programma ver meldt het opvoeren door eigen leden van een toneelstukje. Ook zullen de da mes, die voor deze gelegenheid hun echt genoot mogen meebrengen, twee nieuwe bestuurleden moeten kiezen aangezien de dames C. v. d. Brandhof-Herikhui- zen en A. Vermeulen-Esser aftredend zijn. VEENENDAAL Gisteravond zijn de eerste wedstrijden gespeeld in het Schoolvoetbaltoernooi 1970. Georgani seerd door vereniging „Oranjedag" zal tot aan de finale op 30 april het tradi tionele toernooi voor de lagere scholen ongetwijfeld de Veenendaalse school jeugd bezig houden. Elk jaar weer is et- bijzonder veel belangstelling voor de soms zeer spannende matches, die deze keer alle op het sportpark „Panhuis" gespeeld zullen worden. Wedstrijdsecre taris A. H. Derksen heeft de maar liefst 14 scholen die aan het toernooi deelnemen in twee poules ingedeeld. CNS II is de titelverdediger die vorig jaar in de grootste finale enkele minu ten voor het einde door een doelpunt van Gert van Kooter. zegevierde. In beide groepen wordt een halve competitie gespeeld en uiteraard zijn het de twee poule-winnaars die op ko ninginnedag tegen elkaar uitkomen in de finale. De elftallen die op de tweede plaats eindigen zullen op die dag spelen om de derde en vierde plaats. Wanneer meer elftallen met een gelijk pun- tenaantal eindigen dan zullen er beslis singswedstrijden gespeeld worden. Door vereniging Oranjedag zijn vier prachtige bekers als prijzen beschik baar gesteld. De meeste belangstelling gaat echter uit naar de wisselbeker die door de gemeente Veenendaal is uitge loofd en die vermoedelijk weer door burgemeester Bode zal worden uitge reikt aan de aanvoerder van het win nende team. De schoolelftallen zijn als volgt inge deeld: Poule A: Patrimoniumschool, Chr. Nationale school II. Juliana van stolbergschool, Rehobothschool, Prinses Beatrixschool, Dokter Heksterschool en de Chr. Nationale school I. Poule B: Kon. Julianaschool, Rijk van Gaasbeekschool, Salvatorschool. Groen van Prinstererschool, Prinses Wilhelmi- naschool, Chr. Nationale school III en de Engelenburgschool. De wedstrijden in de voorronden du ren 2x15 minuten. In de finales zal 2x een half uur worden gespeeld. De scho len komen steeds op maandagavond en op vrijdagavond in actie, met een on derbreking tussen 27 maart en 13 april. Inmiddels heeft de schooljeugd gis teravond voor het eerst kennis gemaakt met elkaar en de resultaten waren be- Zo eindigde vorig jaar de finale van het Schoolvoetbaltoernooi, waarin Gert van Kooten het beslissende doelpunt scoorde en daarmee CNS II de titel bezorgde. paald verrassend. Titelhouder CNS II incasseerde een forse 14 nederlaag van het vorig jaar als tweede eindigende CNS I. In poule B wees de Rijk van Gaasbeekschool al direct de Engelenburgschool met 60 terug. De uitslag waren: poule A: CNS II —CNS I 1—4; Jul. v. Stolberg—Dr.Hek- ster 21; RehobothPr. Beatrix 03. Poule B: R. v. GaasbeekEngelenburg 60; Salvator CNS III 11; Groen v. Pr.Pr. Wilhelmina 00. De jongelui werden aangemoedigd door tal van mede-scholieren die zich rijkelijk van spandoeken en toeters hadden voorzien en zich evenmin onbe tuigd lieten in aanmoedigingskreten. Veilingsvcreniging „Resteren en Omstr." D.d. 16 maart 1970 waren de prijzen als volgt: Goudreinette: I 6575: 3032, II 6575: 25—29: I 75—85: 40—49, II 75—85: 34—42; I 85—95: 45—55, II 85—95: 41—45. Cox's Or. Pippin: I 55—60:26—35; I 60—65: 45—52; I 65—70: 65—74; I 70—75: 80—89; I 75—85: 89—103. Laxton's Superb: I 6065: 1822; I 65—70: 27—34; I 70—75: 38—45; I 75—85: 48—51. Jonathan: I 60—T0: 26—33; 70—80: 36—39. Lombartscalville: II 6070: 1620; II 70—80: 25—27. Zoete present: I 6070: 84. I 7080: 103—104. Conference: 1 5565: 5V-55; II 5565: 49—52; I 65—75: 67—71; II 65—75: 59—64. Blanke doordraai: 13,20 per 100 kg. Jonathan doordraai: ƒ11,30 per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, ten zij anders is vermeld. SCHERPENZEEL Op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart organiseert de voet balvereniging „Valleivogels" een grote bazaar in de gemeentelijke speelhal aan de Marktstraat. Naast de gebruikelijke verloting zijn er op talrijke manieren zeer fraaie prijzen te winnen. RHENEN De Rhenense henge laarsvereniging „De Voorn" houdt vrij dag in het „Eigen Gebouw" de jaarlijk se algemene ledenvergadering. Er komt een zeer belangrijk punt aan de orde, maar de betekenis ervan wilde de se cretaris niet mededelen. VEENENDAAL De Friese vereni ging, de „Fryske Fallei Fügels" gaat vrijdag met haar leden de gelederen van haar zustervereniging „It Pompe- bled" te Ede versterken. Deze vereni ging organiseert dan een feestavond in „De Open Haard", met medewerking van A. v.d. Mark uit Dronrijp met zijn cabaret „Mei Fleur en Faasje". Ook niet leden van de „Fryske Fal lei Fügels' 'kunnen deze avond bijwo nen, uiteraard zonder de gebruikelijke korting op het entreegeld. SCHERPENZEEL In het fraaie Zwolse kegelhuis zijn de persoonlijke kegelkampioenschappen gehouden waaraan door liefst 29 afdelingen werd deelgenomen. Voor de West Gelderse Kegelbond namen hieraan deel mevr. A. van der Hoeff van Poedelvrees uit Scherpenzeel en de heer D. Leenders van DIG uit Scherpenzeel. Vooral mevr v.d. Hoef had last van zenuwen en haar eerste series waren 67 en 66. Later herstelde ze zich en gooide ze met 110 en 103 wat beter. Zij kwam met een to taal van 346 hout op de 24e plaats. De heer Leenders deed het iets beter en zijn openings serie was 83 maar ook duidelijk beneden peil. Hierop volgde nog 109 en 115 en 114 een totaal van 421. Hiermede kwam hij op de 20e plaats. AMERONGEN Zaterdag 21 maart z.al in Amerongen weer de traditionele Palmpaasoptocht worden gehouden. De optocht wordt dit jaar georganiseerd door een commissie uit ouders en on derwijzend personeel. Om half drie zal worden vertrokken vanaf het dorpshuisplein. Het is de be doeling dat zowel de kinderen van de kleuterscholen als de kleintjes uit de eerste en t\yeede klassen van de lagere scholen meegaan. Gerekend wordt dan op ruim 400 deelnemers en deelneem sters. Na een kleine rondgang door het Dorp, voorafgegaan door Ons Genoegen vertrekt de stoet daarna naar een „ge heime" plaats waar het eierrapen is ge blazen. Prijzen worden niet verstrekt. De route van de optocht is als volgt: Dorpshuisplein, B. v.d. Boschstraat, De Kievit, De Postmeester, Holleweg-Ta- bakslaan, Koenestraat-Imminkstraat B. v.d. Boschstraat en terug naar het dorpshuisplein. UTRECHT Op de paardenmarkt In Utrecht werden maandag 653 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden 1250-1750; werkpaarden 1200-1700; oude paarden 800-1450; 3- jarige paarden 900-1100; 2-jarige paar den 700-925; veulens 300-625; hitten 700- 925; slachtpaarden per kg geslacht ge wicht 2,753,60; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht 3,604,00. De handel was rustig.

De Vallei | 1970 | | pagina 3