Vorwarts treedt met koele vastberadenheid tegemoet Oostduitsers niet aan kunstlicht gewend Vermoedelijke opstellingen Kom bij Centra meteen grote tas en een kleine portemonnee. ur chocomel jm 98 249 75 kilobaai 298 ulkies m m 198 nootmuskaat, kaneel, witte peper rookworst JIW keurkaas 500 palingworst kabeljauw pak koffie paraplu schuimbad literflacon ^9 fOO Het Einde van de Eindeloze Afwasmisère. Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Feyenoord moet met twee goals verschil winnen Dr. Siemer flessen literfles VtT droogkokende |P|J$r j| Nu is er de Centramatic De Betaalbare Afwasmachine. Eerst zien? nieuw! WOENSDAG 18 MAART 1970 ROTTERDAM In de harten van de kameraden van Vorwarts sluimert onmiskenbaar de hoop. Hoop op de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Want hoewel de Oostduitsers met een bijna onwezenlijke hoffelijkheid de grootheid van Feijenoord blijven be zingen, geven zij zich vanavond in de hypernerveuze voetbaltempel in Rot terdam-Zuid toch wel degelijk een reële kans. „En waarom ook niet?", zegt Vor warts' beweeglijke topscorer Jürgen Piepenburg (28) agressief. „Als we nu al gaan zeggen, dat we kansloos zijn hadden we net zo goed thuis kunnen blijven". Jürgen Piepenburg, net als al zijn ploeggenoten opmerkelijk gespannen, is een van de weinige Oostduiters, die Feijenoord durven te kritiseren. „Ze zijn me in die eerste wedstrijd tegengeval len", zegt hij openhartig. „Ik had gedacht, dat ze sterker zou den zijn. We hebben in Berlijn toch verschrikkelijk veel kansen gehad? Bo vendien spelen we in het buitenland vaak onze beste wedstrijden", In de emotionele Piepenburg vindt men in verhevigde mate de grimmige vastberadenheid terug, die de hele ploeg van Vorwarts in deze dagen ken merkt. Er wordt weinig gelachen en zelfs de anders toch redelijk beminnelijke Fritz Belger (55) geraakt een weinig korzelig wanneer hij wordt geconfronteerd met de kwellende vragen, die het Neder landse volk op de lippen branden. „Woensdagavond worden al die vra gen vanzelf beantwoord", zegt hij vlak. „En de opstelling maak ik pas een half uur voor de wedstrijd bekend, want HÖTTERDAM Het elftal van Vor warts Berlin heeft 't als 'n vast punt op het programma staan bij buitenlandse reizen. Een kranslegging bij een monu ment voor de slachtoffers uit de twee de wereldoorlog. Dat gebeurt dan alleen in die landen, die in de oorlog bezet zijn geweest. Gisteren omstreeks het middaguur arriveerden spelers en officials van Vorwarts bij het monument voor de ge vallenen op het Stadhuisplein, dat door Mari Andriessen is gemaakt. Twee vrouwelijke politieagenten stonden in da stromende regen het gezelschap op te wachten. Het was een korte plechtigheid. Ter wijl de spelers zich voor het monument opstelden legden Frassdorf en Nöldner, wiens vader in 1944 door de nazi's werd terechtgesteld, een krans met op het lint het opschrift „Het offer van de fascistische wereldoorlog". Voor de kranslegging hadden de Oostduitsers duchtig getraind op een van de bijvelden van het stadion. Trai ner Belger liet zijn mannen eerst wat lichte oefeningen doen. Hij schakelde vervolgens over op een fors aantal sprintjes en besloot de training met een onderling partijtje. Uit alles bleek, dat de spelers van Vorwarts opdracht hadden uit alle mo gelijke standen te schieten. En dan liefst zo hard mogelijk. De kleinste kans werd aangegrepen om doelman Zulkofski op de proef te stellen. Ruim een uur lang bleef Belger in een mee dogenloos tempo met zijn spelers bezig. Toen liet hij inrukken. Over de tactiek, die Belger vanavond zijn elftal tegen Feijenoord zal laten toepassen liet de sluwe vos zich niet uit. Beleefd maar duidelijk wees hij alle vragen af. Een goed opmerker had tij dens de training evenwel kunnen con stateren dat de Oostduitsers vanavond, de aanval niet zullen schuwen. Belger zal waarschijnlijk zijn ploeg opdracht geven zo snel mogelijk een doelpunt te scoren en daarna het accent op de verdediging te leggen. Evenals Belger weigerden ook de Oostduitse spelers elk commentaar. Het consigne, dat er in deze fase niet meer met een buitenstaander mocht worden gesproken, was duidelijk gegeven. Alleen Vorwarts perscommissaris Egon Lemke wilde nog wel kwijt, dat het kunstlicht voor Vorwarts misschien nog wel een probleem zou zijn. „De laatste maal heeft de ploeg in Grieken land bij kunstlicht gespeeld. Het was toen bovendien nog zeer slecht licht ook. Ik geloof overigens wel, dat de gpelers er snel aan zullen wennen". Gistermiddag hebben de Oostduitsers ADVERTENTIE Training van Vorwürts. Frassdorf in duel met enkele ploeggenoten. geruime tijd gerust, 's Avonds gingen zij naar de bioscoop. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn "Oeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. FEIJENOORD Geels Wery Piepenburg Hamann Treytel Laseroms Israel Hasil Jansen Kindvall Van Hanegem Scheidsrechter Krnavek (Tsjsl.) Nöldner Begerad Strübing Körner Withulz Müller Zulkofski Van Duivenbode Moulijn Nachtigall Frassdorf VORWARTS dat doet Feijenoord ook". Waarna hij zonder veel geestdrift het langzamer hand klassiek geworden repertoire van gemeenplaatsen afwerkt. Vorwarts kalende vedette Otto Frass dorf (28), dertigvoudig international en in Oost-Duitsland uitgeroepen tot mees ter in de sport; blijkt wat williger. Maar ook hij sluit zich onverwijld aan bij zijn superieuren, die Feijenoord met opvallende gretigheid tot de gedood verfde favoriet wensen te bombarde- n. „We maken ons geen enkele illusie", verzekert hij. „In Berlijn hadden we meer doelpunten moeten maken. Dat heeft er ook wel ingezeten, maar met zo'n krappe voorsprong hebben we nu normaal gesproken geen kans. Over de kracht van Feijenoord hoeven we na tuurlijk niet lang te praten. Het heeft AC Milan verslagen en dat zegt mij ge noeg. Ik ben ervan overtuigd, da£ het hier in Rotterdam wel wat anders zal laten zien dan in Berlijn". Frassdorff, die samen met Körner en aanvoerder Nöldner deel uitmaakte van de Oostduitse ploeg, die tijdens de Olympische Spelen in Tokio '64 brons veroverde, maakt zich desondanks geen zorgen. „Dat is nergens voor nodig", zegt hij. „Tenslotte hebben we hier niets te verliezen. Slechter dan Carl Zeiss tegen Ajax kunnen we het moei lijk doen, dus waar zouden we ons ner veus voor moeten maken? We zien wel". „Trouwens, wij staan vaster in onze schoenen dan Carl Zeiss. We laten ons niet zo gauw door het publiek intimide ren, Vorwarts heeft meer routine. Feij enoord zal ons ongetwijfeld geweldig onder druk zetten, maar we zijn niet bang. Wanneer het nodig is kunnen we net zo hard spelen als Feijenoord. Het is tenslotte geen spel voor meisjes". Feijenoord krijgt vanavond te maken met een tegenstander, die bereid is om ter meerdere glorie van het vaderland te vechten tot zijn laatste snik. En dat maakt Vorwarts, ook al is het in feite gedeklasseerd. levensgevaarlijk. De spelers van Feijenoord realiseren zich dat. Hetgeen bijvoorbeeld blijkt uit een uitspraak van Coen Moulijn, directe te genstander van Otto Frassdorf: „Vorwarts heeft eigenlijk geen echte uitblinkers en daardoor speelt het met weinig raffinement. Maar de kracht en de inzet van de ploeg in zijn totaliteit heeft in Berlijn grote indruk op me ge maakt, De samenwerking is zonder Trainer Ernst Happel lijkt er nog niet zo zwaar aan te tillen. Op zijn gemak bestudeerde hij gisteren in het sportcentrum te Zeist de kranten. meer voortreffelijk". En, zeer gereserveerd: „Feijenoord heeft natuurlijk meer klasse, maar met klasse alleen red je het in de Europa C}up niet. Kijk maar naar die wedstrijd tegen Milan. Die Italianen hebben on getwijfeld meer klasse in hun ploeg dan wij en wanneer we tien keer tegen ze zouden spelen zouden we waar schijnlijk zeven keer verliezen. Toch hebben wij Milan uitgeschakeld". ROTTERDAM Feijenoord moet met twee doelpunten verschil winnen, om de volgende ronde van de Europa Cup voor landskampioenen te bereiken. In de kwartfinales tellen doelpunten in uitwedstrijden gescoord nog steeds dub bel indien het doelsaldo gelijke cijfers aangeeft. Met een 21 zege voor Feijenoord wordt het doelsaldo dus 22, want Vorwarts scoorde in Oost-Berlijn één doelpunt. Het doelpunt van Vorwarts in de Kuip gescoord, telt dan voor twee, waardoor de Oostberlijners op de gun stige score van 32 komen. Dit zelfde feit doet zich voor bij een 32, 43 of 54 overwinning van Feijenoord. Met hel Oostberlijnse doelpunt is het doel saldo dan weer gelijk. De Oostberlijnse doelpunten in het stadion gescoord, ge ven dan de doorslag. Eindigt de wedstrijd na de vastgestel de speeltijd, in een 10 zege voor Feij enoord, dan wordt er tweemaal een kwartier verlengd. Indien dan nog geen beslissing verkregen is, volgt een derde wedstrijd in Bazel of Bern. Cl lï. ISJ li, IÏJ Cj liJ li) Ui li; cü cn éi io ro p?w ra i* a BL-ia030QtB j33KS0E02B üiarawsiiaaa «m a a w s a a a Jmti ei ra ca a u> a fOpi M M >11-110 ifl -ü J kfi ia e a si a a a uü «Tüi si ai si'si Ti rr. appelsap Pikado 50 gram MQTRICIfl Olba aCm 225 gram licht betegen Goudse 150 gram diepvries 400 gram Jumbo plastic pak 500 gram dennen of seringen JOfS* idtkjm m wm Bij het verzetsmonument op de [Frassdorf (links) en Nöldner. wiens Coolsingel legden de Oostduitsers vader in 1944 door de Nazi's werd ver een kransDe krans werd gelegd door I moord. De Centramatic staat in de meeste Centra-winkels te kijk. grappige mini-mensjes in pop-vorm per stuk Het biologische gezinswasmiddel gezinspak voordeelpak beschuit Aanbiedingen geldig t/m 21 maert. Uitverkocht voorbehoeden. Ék e. I

De Vallei | 1970 | | pagina 12