Socialisten kregen geen steun Raad in meerderheid voor uitbreiding van dierenpark CHtJ er vroeg om tienrittenkaart Ijsbeer jong in Ouwehand C.N.V. GEEFT LEDEN GEEN STEM ADVIEZEN The Dutch Swing College Band Voorzitter J. Lanser: „Geen inkapseling door partijen In Eist toch openbare telefooncel D.O.G. nieuwe leider in driebanden- competitie R.H.C.-dames promoveren Koren zingen in Dorpshuis Bedri j f songeva I Kruimeldieven erg actief VALLEI? Belt u dan even a.u.b. Bilja rten H. van Doesburg aanvoerder van A.R.P.-lijst „Prins Hendrik''' gaat wellicht ook pistool-schieten Handbal BROK RECREATIE TIJD GENOEG VERWIJT Ze bestaan 25 jaar Rekreana Linders te Ochten ONMISBAAR EIGEN SCHULD OVERTUIGING UITDAGEND 10550 11070 Secretaresse N.P.B. «jaat erhuizen WOENSDAG 18 MAART 1970 ADVERTENTIE RHENEN De gemeenteraad van Rhenen heeft gister avond besloten tot vaststelling van het bestemmingsplan Ouwehands Dierenpark en het sportpark „Candia", het geen inhoudt dat wegen zijn gebaand om de dierentuin in de naaste toekomst te kunnen uitbreiden met 12 ha. en het gemeentelijk sportpark met ongeveer vijf ha. De ARP-afgevaardigde H. Griffioen was wegens ziekte verhinderd, zodat de raad gisteravond 14 leden telde. Al leen in de fractie van de P.v.d.A. was verdeeldheid. Wet houder mr. J. Deen, die weliswaar een verklaring aflegde dat hij het op nuanceverschillen niet helemaal eens was met het gunstig advies van het college, stemde vóór, ter wijl zijn fractiegenoten P. Glasbergen, C. Hensen en G. van Gesink tot de tegenstemmers behoorden. Alle an dere fracties schaarden zich achter burgemeester en wet houders, zodat de einduitslag van de stemming luidde 11 vóór de uitbreidingen en 3 tegen. Hoewel er al veel geschreven is over deze dierentuinzaak, werd er gister avond ook nog wel het een en ander in de raad over naar voren gebracht. De heer Glasbergen (arb), die een voorstel had ingediend om de zaak 94 dagen uit te stellen om gelegenheid te geven tot openbaar gehoor ten over staan van de raad tussen de directie van het park en de bezwaarden, gaf in het kort nog een toelichting. Hij bleef daarin van mening, dat hij te weinig was voorgelicht en over te weinig in formaties beschikte om een verant woord besluitte kunnen nemen. Burgemeester Bosch ridder van Ro senthal sprak er zijn verbazing over uit, dat hoewel iedereen twee maanden in de gelegenheid was geweest om zich in deze zaak te verdiepen, er nu nog stem men opgingen dat men niet op de hoog te zou zijn. Vele bezwaarschriften beti telde hij als zijnde een vorm van „kre- telögie". Hij verklaarde aan een open baar gehoor geen behoefte te hebben. De heer Van Donselaar (CHU) had geen zware punten in de bezwaar schriften kunnen vinden, op grond waarvan hij tegen de voorgenomen uit breking zou moeten zijn. Ere heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) wist niet meer waar hij aan toe was, Hij van was van mening dat er tijd ge noeg was geweest om met gegronde be zwaren naar voren te komen. Op voor hand verklaarde hij al tégen het voor stel van de heer Glasbergen te zullen stemmen. Die stemming wees uit, dat alleen de afgevaardigden Deen Glasbergen, Hen sen en Van Gesink, allen PvdA, vóór het voorstel Glasbergen waren, dat daarmee was verworpen. Hierna ging de raad over tot behan deling van het voorstel van B. en W. om alle bezwaarschriften van de hand te wijzen en het betreffende bestem mingsplan, zoals het ter inzage had ge legen, ongewijzigd vast te stellen. Bur gemeester Bosch wees er op, dat de raad geroepen is om het algemeen be lang te dienen. Hij stelde centraal, dat ieder Nederlander op zijn manier re creatie zoekt. De één langs een drukke verkeersweg, de ander bij een caravan met een voetbalveldje en nummer drie in een dierentuin. „Vaak kunnen we Bert Garthof zondag ochtend vanuit zo'n dierentuin horen spreken," aldus de burgemeester, „ook uit Ouwehands Dierenpark. Zelf heb ik de mooiste herinneringen aan de tijd, dat ik met m'n ouders naar Artis ging. Ik kan me voorstellen, dat iemand een dierentuin als een belangrijke brok re creatie ziet. Als het de laatste 12 ha bos waren, die we moesten afstaan voor park, dan zou ik er vierkant op tegen- zijn, maar wat een enorme hoeveelheid blijft er niet over". Volgens de burge meester ruim 1300 ha. Burgemeester Bosch haalde even een artikel aan van Adriaan P. die Kleuver in „De Vallei" van gisteren, waarin deze er op wees, dat het zo belangrijk is de massale recreatie sa men te bundelen op één plaats opdat de rest van het natuurschoon van de Utrechtse Heuvelrug kan worden ge spaard. Wethouder mr. J. Deen (Arb) legde •«n verklaring af. „In het college be staan nuance-verschillen over de zaak. Ze zijn echter niet van zo'n groot be lang, dat ik me geroepen het gevoeld een minderheidsnota in te dienen. He laas laten enkele raadsleden zich té emotioneel leiden door een grote stapel bezwaarschriften. Desondanks vind ik het jammer, dat het voorstel van mijn fractiegenoot Glasbergen is afgestemd. Als raad zeggen we vaak, dat er door rijk en provincie zo vaak besluiten worjjen genomen, zonder dat wij erin geraadpleegd zijn. Wij gaan nu hetzelf de doen met een besluit over Ouwe hands Dierenpark. Eerst dan is het ge fundeerd, wanneer allen zijn gehoord. Ik zal het advies van B. en W. niet af vallen, ik zal er vóór stemmen, maar ik vind het besluit wel enigszins in de mist gekomen. Dat doen we wel vaker, maar dat was in dit geval naar mijn smaak niet nodig geweest." Burgemeester Bosch wees ook zijn wethouder erop, dat er twee maanden tijd voor is geweest om gefundeerd naar voren te komen met bezwaren. „Men heeft zijn beurt voorbij laten gaan, als men die niet verder heeft uit gewerkt." De heer Van Donselaar (CHU) ver klaarde met stijgende verbazing naar wethouder Deen te hebben geluisterd. „Hij beschuldigt zichzelf ervan zich niet voldoende te hebben voorbereid," aldus de CHU-afgevaardigde, „waarom is hij dan piet met een goed voorberei de nota gekomen? Wij zijn gekozen voor vier jaar. Het is een goed demo cratisch beginsel, dat wij gemachtigd zijn besluiten te nemen. Doen we dat niet goed, dan zal men ons na die zit tingsperiode weg moeten sturen." Dat gebeurt ook wel eens," inter rumpeerde de burgemeester lachend. Wanneer we met z'n vijven één auto gaan besturen," aldus Van Donselaar, dan zitten we in de kortst mogelijke tijd in de sloot. Dat is ook de fout van D'66, die iedereen mee wil laten stu ren." De heer Glasbergen verweet de heer Van Donselaar dat hij hem geen gele genheid wilde geven tot discussie, om dat de CHU'er had beweerd dat de raad geen discussiecollege is, maar een college dat besluiten moet nemen. „Wij zullen het betreuren," aldus de PvdA-afgevaardigde, „wanneer de zaak wordt aangenomen. Drs. Peet heeft in zijn planologisch rapport over de ge meente Rhenen vastgelegd, dat 84 pet. van de bevolking voorkeur geeft aan vrije recreatie. Het jaar 1970 is uitge roepen tot natuur jaar. Prins Bernhard houdt ons allemaal voor radio en TV voor ogen voor ieder stukje natuur te vechten. De arbeider moet kunnen wandelen. Ik hoop dat de raad van Rhenen kan overzien wat een ingreep zoals die wordt voorgesteld betekent. Verder vind ik het onjuist en onsportief dat twee zaken, het dierenpark en het sportpark, die in feite niets met elkaar te maken hebben, hier in één adem moeten worden behandeld. Verder vraag ik me af of er niet el ders in de gemeente gelegenheid kan worden gevonden om sportvelden aan te leggen. Ik roep alle partijen in de raad van Rhenen op te stemmen tégen het voor stel van B. en W." Burgemeester Bosch wilde de zaak tot haar ware proporties terugbrengen. „In feite gaat het hier om 12 ha, er blijft nog 1300 ha over voor vrije re creatie." De heer Van Donselaar was het gro tendeels eens met Glasbergen. „Ik kan met dezelfde kreten van de heer Glas bergen pleiten vóór uitbreiding van het dierenpark", riep hij uit. „De arbeiders moeten in de gelegenheid worden ge steld vanuit hun fabrieken en vanaf het asfalt in de grote steden naar een recreatiepark te kunnen gaan, waar óók nog groen te zien is." „Wanneer Ouwehand er 12 ha bij zal krijgen," aldus stelde heer Glasbergen, „dan zal het nog groter zijn dan Blij- dorp en Artis en zal het de grootste dierentuin zijn geworden van Neder land. „Dat is ook de bedoeling," aldus de SGP'er G. J. Verwoert bij interruptie. Hierna bracht de voorzitter het voor stel van B. en W. in stemming. Met uit zondering van de heren Glasbergen, Hensen en Van Gesink was de raad het er over eens, dat het bestemmingsplan 'ten gunste van de uitbreiding van het dierenpark en het sportcomplex „Can- dia" moest worden vastgesteld. De heer Van Donselaar wenste na de beslissing nog een verklaring af te leg gen. Hij ondervond nogal tegenkanting van de heer Glasbergen, maar na een stemming over de vraag of hij aan het woord mocht komen, kreeg hij die met de stemmen van de heren Van Dijk (Vrije Partij), Glasbergen, Hensen en Van Gesink (allen arb.) tegen. De heer Van Donselaar verzocht het college van B. en W. contact op te ne men met de directie van Ouwehands Dierenpark om te bewerkstellingen, dat voor het zwembad een „tienrittenkaart" zal worden ingevoerd van tien gulden. De burgemeester legde uit er in feite niets aan te kunnen doen, maar wel be reid te zijn op het verzoek van de vra gensteller te willen ingaan. De raad on dersteunde dat met 9 stemmen vóór en vijf tegen Jansen (VVD), Gesink, Glas bergen, Van Dijk en Spoel (WD). en spelen a.s. zondag in Aanvang 8 uur. De kaarten zijn telefonisch te bestel len onder nr. 03444 - 606. J. van Donselaar (CHU) tienrittenkaart Burgemeester Bosch ridder van Rosenthal herinneringen aan Artis RESTEREN Donderdag 19 maart a.s. wordt in het dorpshuis aan de Neder- eindsestraat een zanguitvoering gege ven. Tijdens deze avond zullen de volgen de koren optreden: Het Dodewaards mannenkoor, gemengde zangvereniging „Crescendo" uit Ochten, het meisjes koor „De Lenteknoppen" uit Kesteren, het „Kesterens gemengd Koor" en een optreden van leerlingen van de zang klas van de muziekschool uit Nijmegen. RHENEN De directie van Ouwehands Dierenpark maakt melding van een uniek gebeuren in de geschiedenis van de dierentuin. Er is een ijsbeer geboren. Die geboorte vond al enige tijd geleden plaats, maar om wille van de rust rond de ijsbeermoeder met haar jong, heeft men het angstvallig stil gehouden. Het hagelwitte beertje is nu zover, dat hij donderdag 19 maart aan de fotograferende en de filmende pers zal wor den getoond. In 1939 beleefde Ouwehands Dierenpark de geboorte van een ijsbeer- tweeling. In 1944 werden ze praktisch volwassen afgemaakt door de Duitsers, die toen de Grebbeberg verdedigden tegen de invallende ge allieerden. Sinds 1939 vond nog wel eens een geboorte plaats, maar de jongen waren nimmer levensvatbaar. Het jong, dat nu werd geboren, belooft heel wat voor de toekomst. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Bruchem M. B. van den Akker, kand. te Monster. Aangenomen naar Kortenhoef B. Fok- kema te Heerjansdam. Benoeming tot bijstand in 't pastoraat te Zandeweer, J. van der Heide. a.s. em. predikant te Burgwerd. 99 VEENENDAAL De voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer J. Lanser, heeft gisteren aan de vooravond van de verkiezingen voor provinciale staten verklaard, dat het C.N.V. zich niet zal laten inkapselen, door welke politieke partij dan ook, of zich daarmee zal vereenzelvigen. Ook zal de vakbeweging haar leden geen stemadviezen geven. De heer Lanser zed dit op een afdelingsbijeenkomst in Veenendaal, in een inleiding over „vakbewe ging en politiek". Glasbergen voorstel VEENENDAAL De Veenendaler H. van E. moest maandagmiddag met een beenbreuk naar het Juliana-ziekenhuih worden overgebracht als gevolg van een bedrijfsongeval. Van E. reed op het terrein van Staflex aan de Kerkewijk met een vorkheftruck in plaats van vooruit achteruit. Zijn been raakte daarbij beklemd met het hierboven ge melde gevolg. VEENENDAAL In de afgelopen dagen zijn er op een drietal plaatsen kruimeldiefstallen gepleegd waarnaar de recherche een onderzoek instelt. Uit de hal van een flat aan de Rem- brandtlaan verdween een zo goed als nieuwe petroleumkachel van de heer Van S. Uit een in aanbouw zijnde woning op de hoek dr. Colijnstraat-mr. dr. Schok- kingstraat verdwenen drie roodkoperen pijpen van de firma Van Schuppen. P. H. deed bij de politie aangifte dat uit de berging van zijn flatwoning een gereedschapskist was ontvreemd. Kist en inhoud vertegenwoordigen een waarde van circa vijfhonderd gulden. De toegangsdeur tot de berging is waarschijnlijk met een valse sleutel ge opend. RHENEN Toen burgemeester Bosch ridder van Rosenthal gister avond de raad mededeelde, dat de PTT geen aanleiding zag in het dorp Eist een openbare telefooncel te plaatsen, tenzij de gemeente minstens 800 gesprekken per maand zou kunnen garanderen, nam de PvdA-afgevaardigde Glasber gen het voor de ingezetenen van Eist op. Hij drong er op aan, dat de gemeente zeker die garantie moest geven, omdat er veel ingezetenen van Eist telkens weer bij particulieren moeten aanklop pen om even te kunnen telefoneren. ..Ik zie het als een taak van de over heid, om hier achter te gaan staan," al dus de socialist. De voorzitter voelde er ook veel voor, maar hij wilde dat toch wel eerst we ten, wat het de gemeentekas uiteinde lijk zal gaan kosten. De heer Glasber gen, en ook de BP-afgevaardigde M. Lodder, waren het daarmee wel eens en nemen er genoegen mee, dat er in een volgende raadsvergadering cijfermate riaal op tafel wordt gebracht. Tot zo lang werd de beslissing over de openba re telefooncel voor Eist uitgesteld. Een wijziging van de straatverlich tingsovereenkomst deed de heer M. v. d. Berg (Vrije Partij) de opmerking ma ken, dat de verlichting door Eist wel wat te royaal brandde. Hij verzocht mati ging, door in de nacht op halve kracht over te schakelen.- De voorzitter zegde een onderzoek toe. „Ik weet 't namelijk niet," voegde hij er aan toe, „want ik ben nooit zo laat op straat!" Op voorstel van de heer Van Gesink (Arb) zal de post vermakelijkheidsbe lasting bij de begroting 1971 opnieuw worden bezien. Dit in verband met het verzoek van twee plaatselijke vereni gingen (Candia '66 en Macro) om in trekking van de verordening. Uit het preadvies van B. en W. kwam naar voeren dat bedoelde belasting mo menteel nog niet kan worden gemist. De heer Van Gesink onderschreef dat de betreffende belasting voor de ver enigingen, vooral voor de motorclub met de jaarlijkse cross, bijzonder zwaar gaat drukken. Unaniem besloot de raad het krediet voor de te organiseren reünie van oud- strijders op 5 mei 1970 te verhogen met f 2000,Er waren al 400 deelnemers en er zullen er nog talrijke bijkomen van andere regimenten. De heer M. v. d. Berg (Vrije Partij) had vragen gesteld hoe het mogelijk was dat een onbewoonbaar-verklaarde woning aan de N. Veenendaalseweg en kele dagen na het genomen raadsbesluit al weer werd opgeknapt voor een nieuw gezin. De voorzitter antwoordde, dat de nieuwe bewoners waren gewaarschuwd en dat zij dit geheel op eigen risico de den. Zodra de beroepstermijn is ver streken zullen zij uit de onbewoonbaar verklaarde woning moeten worden ge zet. Het huis is van binnen wel opge knapt. aldus de burgemeester, maar de fundamentele gebreken, waarop de raad de onbewoonbaarverklaring des tijds uitsprak zijn nog onveranderd aanwezig. „Het is misschien hard," maar wel eigen schuld," aldus de bur gemeester. De heer Lanser schetste scherp de re latie tussen politieke partijen en vakbe weging. De laatste richt zich primair op de behartiging van belangen van werk nemers en vertegenwoordigt zo een groepsbelang. Vanuit die positie wordt actie gevoerd. Tegelijk is de vakbeweging een kri tisch begeleider van allen die door hun doen en laten de positie van de werkne mers beïnvloeden, en als gevolg daar van moet ze dikwijls de rol van tegen speler vervullen, zowel ten opzichte van werkgevers, als van overheid en volks vertegenwoordiging. De politieke partij richt zich per definitie op een breder belang dan primair dat van de werknè- mers, aldus de heer Lanser In het licht van de verschillende functies kan de vakbeweging niet an ders dan zich politiek onafhankelijk opstellen. De vakbeweging spreekt zich bijvoorbeeld niet uit over vraagstukken van oorlog en vrede, het buitenlandse beleid en het binnenlandse bestuur. Daarin ligt voor haar de reden om zich van stemadvies aan de leden te onthou den. Later verklaarde de heer Lanser in een antwoord aan de plaatselijke CHU- voorzitter Van Dam, dat hij vanuit zijn functie toch hoopt dat de leden van de vakbeweging zullen kiezen voor een partij waar ze met hun godsdiensti ge overtuiging terecht kunnen. „Men moet zich goed realiseren of die gods dienstige overtuiging richting geeft ten aanzien van de keuze", zei hij. „Het ligt voor de hand dat de vakbe weging grote belangstelling heeft voor de inhoud van de programma's van de politieke partijen, alsook voor de sa menstelling van de volksvertegenwoor diging en het kabinet. Gelet op haar ei gen doelstellingen zal de vakbeweging ook moeten proberen daarop invloed uit te oefenen. Allereerst moet zij ervoor zorgen steeds duidelijk en concreet haar wen sen en eisen kenbaar te maken, die mede door politieke activiteiten tot gel ding moeten komen. De partijen kun nen daarmee dan rekening houden bij de opstelling van hun programma's en bij hun beleid. Of dat gebeurt en in hoeverre, zal de vakbeweging kritisch moeten toetsen. Het CNV rekent het tot zijn verant woordelijkheid zich over de inhoud en het gewicht van de speciaal voor de werknemers van belang zijnde paragra- ADVERTENTIE fen van de partijprogramma's een kwalitatief oordeel te vormen, en dat oordeel ook te publiceren", zei de heer Lanser, die in dit verband opmerkte dat de vakbeweging een kritisch-uitdagen- de rol moet spelen. Het CNV behoudt zich voorts de vrij heid voor om op basis van program vergelijking kenbaar te maken welke politieke samenwerking het voor een goede sociaal-economische ontwikkeling het meest zinvol acht. Een vrijheid die het Verbond zich ook voorbehoudt wat betreft het geven van een kwalitatief oordeel over de waarschijnlijke samen- ;Stellirtg.vgfTfracties inl'Üe Stateh-Gene^ raai, als indicatie voor een te verwach ten soct^glreconomisch bgleid. „WelltchriTcan langs déze weg ertoe worden bijgedragen dat er niet slechts goede programma's tot stand komen, maar dat ook mensen worden gekozen die bereid en in staat zijn die program ma's uit te voeren", aldus de heer Lan ser. De CNV-voorzitter zette uiteen dat het Verbond zijn leden niet omtrent een partijpolitieke keuze zal adviseren, om dat dit zou getuigen van een patriar chale houding, die niet past in het be leid van 't CNV, dat gericht is op de be leving van de eigen mondigheid en ver antwoordelijkheid van de werknemer. Bovendien zou het niet passen bij een eigentijdse levenshouding. Hij ging in op de overweging de kies gerechtigde leeftijd te verlagen tot 18 jaar: „Dan mag worden verwacht dat die mondigheid en volwassenheid ook au sérieux zullen worden genomen, en daarmee verdraagt zich niet de opvat ting dat de vakbeweging haar leden zou moeten voorzeggen hoe te stemmen." Na de inleiding van de heer Lanser, in „Het Trefpunt", volgde een discussie met o.a. Veenendaals AR-voorzitter drs. H. Hinsch en CHU-voorzitter Van Dam. De publieke belangstelling was zeer gering. Voorzitter J. Lanser. voor Veanondaal Tot 17.30 uur i' **v Van 17.20- 19.30 uur 's Zatard. v. 16.30-17.30 Voor Rhanan 3328 Nwa VeenendaaUaweg 159 VEENENDAAL Afgelopen week ts de driebandencompetitie weer voortge zet. Opmerkelijk was hier de grote over winning die DOG behaalde op koploper Hertog B. Prins deed van zich spreken door op te rukken naar de 5e plaats. Morgenster heeft het contact met de kopgroep enigszins verloren door thuis tegen Driehoek te verliezen. Verder is deze week de tweede ronde van de bekercompetitie voortgezet. Ook hier heeft het aan de nodige spanning niet ontbroken. Vijf teams en titelhouder BW 1 zijn al geplaatst nl. DOG 1, CBV 1, Morgenster 1, Wilton 2 en Zel- denrust 1. Zij zullen met nog 2 teams in de kwartfinale verder uitmaken wie er naar de halve finale overgaan. Uitslagen driebanden PrinsHertog A 7—0 Hertog B—DOG 0—7 MorgensterDriehoek 25 PrinsDOG Stand driebanden DOG (Veenendaal) Driehoek (Rhenen) Hertog B. (Scherpen.z) Morgenster (Eist) Prins (Scherpenzeel) Schans (Woudenberg) Hertog A (Scherpenz.) Zeldenrust (Eist) 3—4 33—9 25—17 25—17 20—22 19—23 18—17 13—29 8—27 RHENEN Tijdens een vergadering van de AR-kiesvereniging in Rhenen werd de groslijst vastgesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. De huidige afgevaardigde van deze partij in Rhenen's raad, de heer H. Griffioen, die al vele jaren zitting heeft en onder andere wethouder van financiën was in de zittingsperiode tot 1966, zal niet meer als lijstaanvoerder fungeren. De nieuwe lijstaanvoerder is geworden de heer H. van Doesburg. Op de tweede plaats komt de heer Krol uit Achterberg, op de derde plaats de heer J. Magauer en op de vierde plaats de heer Griffioen. VEENENDAAL. Schieten is een sport waarbij je tot rust komt en die je de dagelijkse beslommeringen doet ver geten". Dit waren de woorden van de voorzitter tijdens de algemene leden vergadering die de schietvereniging „Prins Hendrik" te Veenendaal dezer dagen hield. De activiteiten voor het jaar 1970 zul len o.a .bestaan uit het trainen en wed- strijdschieten met het militair geweer op de 100-meterbaan, trainen en wed- strijdschieten met de buks op de 12-me- terbaan alsmede onderlinge wedstrij den. De beste 10 schutters van deze week zijn: W. Kroesbergen Sr. 94 pnt., T. van Manen 91 pnt., I. Schoonhoren 90 pnt., G. v. Beek 86 pnt., G. Rebel 85 pnt., F. Heikamp 85 pnt., N. Taverne 81 pnt.. J. Roks 81 pnt., A. v. Leeuwen 81 pnt., W. Kroesbergen Jr. 81 pnt. Ook wordt de mogelijkheid overwo gen om te gaan oefenen in het pistool schieten. Belangstellenden kunnen alle inlichtingen krijgen bij: Wapenhandel Jansen, Hoofdstraat. C. den Braber, Schrijverspark 75, H. van de Brandhof, Adr. van Ostadelaan 2, N. Taverne, Brinkersteeg 20. 12—6 11—5 9—7 2—16 0—9 4—5 3—9 4—5 15—3 12—6 5—13 4—14 11—7 6—12 5—4 5—4 16—2 10—8 6—12 4—14 Poule 1 Excelsior 1Hertog 1 Driehoek 1Morgenster 1 Stand poule 1 M,Q£|jenster 1 2 Driehoek 1 2 Excelsior 1 2 Poule 2 Driehoek 2D#G 1 BHS 1Zeldenrust 1 Stand poule 2 DOG 1 2 Zeldenrust 1 2 Driehoek 2 2 BHS 1 2 Poule 3 Wilton 1Driehoek 427 Excelsior 3Zwaan 1 uitgest. Stand poule 3 Driehoek 4 2 Wilton 1 2 Excelsior 3 1 Zwaan 1 1 Poule 4 Zwaan 2Excelsior 4 45 Driehoek 3—CBV 1 0—9 Stand poule 4 CBV 1 2 Excelsior 4 2 Zwaan 2 2 Driehoek 3 2 Poule 5 BW 3—Wilton 20—9 Driehoek 5Morgenster 2 45 Stand poule 5 Wilton 2 2 18—0 Morgenster 2 2 711 BW 3 2 7—11 Driehoek 5 2 4—14 In poule 1 moet er nog één partij wor den gespeeld tussen Hertog 1Driehoek 1 om uit te maken wie overgaat naar dt kwartfinale. RHENEN Door een herbeslissing van het Utrechts Handbalverbond moes ten de RHC-dames in de Hilversumse Expohal alsnog proberen na promotie wedstrijden het volgende seizoen in de tweede klasse te kunnen uitkomen. Het resultaat van de gespeelde wed strijden was als volgt: HMS-RHC 2-1; RHC-Nederhorst 4-5. Hierna moesten de dames nog de wedstrijd tegen Fide- litas spelen. Aan een gelijk spel hadden zij voldoende om te kunnen promove ren. En het werd een gelijk spel: 22. Mischien geen overtuigende uitslag voor de dames uit Rhenen, maar wel beslissend. Jammer dat de gevaarlijke Riek Mali niet van de partij kon zijn. Zondag starten alle RHC-teams weer op het veld. Dan begist het tweede deel van de veldcompetitie. Daar beide topploegen van RHC ruimschoots aan de leiding gaan, mogen binnenkort twee kampioenen worden verwacht. De dames behoeven nog slechts twee punten te behalen om zich kampioen van de tweede klasse te kunnen noe men, terwijl de heren wanneer ze win nen van BDC uit Bussum, met zes pun ten aan de leiding staan en praktisch onbereikbaar zullen zijn voor de andere ploegen. RESTEREN Op maandag 23 maart komen de leden van de Nederlandse Bond' van Plattelandsvrouwen, afdeling Kesteren-Opheusden weer bijeen. Op deze vergadering zal mevrouw Kooyman-Tensen in verband met ver huizing haar functie als secretaresse neerleggen. Voor deze vacature kunnen kandidaten zich opgeven tot 20 maart bij een der bestuursleden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3