Gesprek met een ongewénst persoon Anthony Schmitz kon het in Rhodesië niet meer uithouden Sjors van de Rebellenclub werd een hippe knaap Kijkpunt in Zwolle WIM OUINT „Ik heb de grootste klas van Nederland NOS geen superomroep Bevalling in Zweden het minst riskant MET EEN NIEUWE GEESTELIJKE VADER Huishoudbudget van Witte Huis 8,5 miljoen dollar Achter het nieuws" naar het weekend To m Poes en de Mob- beweging Leraar Te weinig protest Beter in Engels programmaos Ki nderzangfestival telt 225.000 deelnemertjes MARTEN TOONDER STRIP Minister Klompé: WOENSDAG 18 MAART 1970 LONDEN De tragiek van een Europeaan, die geloofde in Rhodesië een nieuw vaderland te hebben gevonden, er tenslotte niet meer kon leven en nu weer een pas poort heeft van het land waar hij vandaan komt, Nederland: dat is het leven van An thony Schmitz, 25 jaar geleden geboren in Den Haag, onlangs door de Rhodesische re gering tot ongewenst persoon verklaard. Zweden is het veiligste land voor het krijgen van kinderen, volgens de statistieken, die de Wereldgezondheids raad in Genève heeft gepubliceerd. In 1966vis in Zweden de kraamvrou- wensterfte gedaald tot 11,3 per 100.000 levend geboren kinderen het laagste cijfer dat tot dusver ter wereld is be reikt. Ter vergelijking moge dienen, dat in 1953 nog 69 per 100.000 kraamvrou wen stierven. In grote delen van de wereld is de kraamvrouwensterfte drastisch ge daald, maar in de ontwikkelingslanden is zij nog altijd bijzonder hoog. Overal is zij echter lager geworden. Voor 1966 lagen de cijfers als volgt in de hieronder genoemde landen (alles per 100.000 levend geboren kinderen): België 24,2; Denemarken 19,2; Finland 30,9 Frankrijk 31; W. Duitsland 65,1; Ierland 28,9; Italië 77; Nederland 20.4; Tsjechoslowakije 29,2; Engeland 26,2: Portugal 83,1; Verenigde Staten 29,1; Canada 34,8; Chili 271,8; Columbia 240,3; Mexico 151,8; Israël 51,9; Japan 93; Ceylon 239,3; Hong-Kong 43,3; Sin gapore 49,4. In de Londense voorstad Wimbledon, waar hij sinds vorige weck woont met zijn blonde vrouw Judith (24), spraken we Anthony Schmitz. Een man met een diep sonore stem, zwarte baard en briL Tot voor kort in Salisbury hoofdredac teur van het in Rhodesië veel gelezen roomskatholieke maandblad Moto, dat voornamelijk is gewijd aan godsdienst zaken en dat het herhaaldelijk aan de stok heeft met het blanke bewind in Rhodesië. Anthony Schmitz schreef behalve voor Moto o.m. voor bladen in Enge land. Vooral door zijn openhartige taal daarin haalde hij zich het misnoegen op de hals van de blanke minderheidsrege ring in Rhodesië. „Maar ook Moto windt er geen doek jes om", vertelt hij op rustige toon. Het kritiseert voortdurend onrechtvaardige toestanden in Rhodesië, in tegenstelling tot andere bladen die meer en meer be rusten in de eenzijdige onafhankelijk heid, die premier Ian Smith heeft uit geroepen". Toen Anthony Schmitz vijf jaar was vertrok hij met zijn ouders uit Den Haag naar Nyassaland, het tegenwoor dige Malawi. Zijn vader ging daar in de handel. Na zes jaar vestigde het gezin zich in de Rhodesische hoofdstad Salis bury. De ouders Schmitz, die nog altijd Nederlands spreken, en zijn broers en zusters wonen daar nog steeds. Anthony ging op een Jezuïetencolle ge, hij studeerde filosofie in Oxford en werd leraar in Salisbury. Al gauw kwam zijn eerste schermutseling met de Rhodesische overheid, toen hij mee werkte aan een verboden maandblad en mee-demonstreerde bij een politieke betoging. In 1967 ging Schmitz in Salisbury werken voor de grote roomskatholieke uitgeverij die Moto uitgeeft. Dit blad met een oplaag van 36.000 exemplaren wordt vooral gelezen door Afrikaanse katholieken. De rassenscheiding vormt onderwerp van zijn felste kritiek. Zeer ernstig vindt hij ook de achterstelling van de Afrikaanse kinderen bij het onderwijs. „De regering geeft voor hen ongeveer evenveel geld uit als voor de blanke jeugd", zegt hij. „Veel zwarte kinderen kunnen eenvoudig niet naar school". Kritiek heeft Schmitz ook op veel leiders van kerken in Rhodesië: „Die protesteren niet vaak en niet krachtig genoeg tegen alle onrecht", zegt hij. Hij doelt o.a. op het willekeurig gevangen houden, om politieke redenen van onge veer 300 R.hodesiërs. De toekomst van Rhodesië? „Die is buitengewoon somber, er komt onver mijdelijk een botsing", zegt hij pein zend. „De Afrikanen worden zo in. hun aspiraties gefrustreerd, dat ze steeds meer tot het inzicht komen, dat geweld de enig mogelijke oplossing is". £.foi's van de Rebellenclub leidt een tweede leven. Sinds kort is hij een hip knaapje, dat onverschillig met zijn handen in zijn zakken op ram-magere spillebeentjes en in veel te grote schoenen door het leven slentert. Ook zijn hippe vriendje Sjim- mie is op de hippe toer met zijn witte coltrui en knalgele jack. Het is allemaal niet zo vreemd. Dit duo krijgt namelijk een andere opvoeding, sinds hun geestelijke vader, de Haarlemse tekenaar Frans Piët, vorig jaar zijn handen van zijn geestes kinderen aftrok. Enkele weken geleden ging Frans Piët met pensioen. Nu is de Rotterdamse tekenaar Jan Kruis hun peet vader. Vierendertig jaar lang heeft Frans Piët Sjors van de Rebel lenclub samen met zijn zwarte vriendje een eigen leven laten leiden. Nu zegt de heer Piët: „Het enige wat er nog over is van Sjors en Sjimmie zijn hun namen. Die worden gebruikt voor heel andere kereltjes dan ik vroeger heb ontworpen". „Jan Kruis doet het erg aardig. Maar ik had Sjors en Sjimmie een eigen karakter gegeven. Zij vormden mijn handschrift. Het is heel begrijpelijk dat een andere tekenaar die figuurtjes niet exact hetzelfde kan tekenen. Dan zouden het namaak-figuurtjes zijn geworden. Jan Kruis heeft Sjors en Sjimmie nu een ko mische gestalte gegeven". Het begon allemaal met Sjors van de Rebellenclub. Frans Piët was in 1936 in dienst van uitgeverij De Spaarnestad. In opdracht van zijn werkgever ontwierp hij toen een stripfiguur tje, dat was afgeleid van het jochie Perry uit de Amerikaanse strip Winnie Winkle, die in verschillende Nederlandse bladen werd gepubliceerd. De Spaarnestad wilde een eigen stripfiguur tje. En zo werd Sjors van de Rebellenclub geboren. Frans Piët: „Ik gaf Sjors een matrozenpakje aan. Dat was in die tijd mode, evenals polkahaar voor jongetjes. Ik doste Sjors uit als een volgens de laatste mode gekleed en gekapt kereltje. Mijn vrouw schreef het eerste jaar de verhalen over Sjors. Later werd dat werk overgenomen door bekende mannen als Lou Vierhout, Hans Keiler en Toon Kortooms". Sjors sloeg in als een bom. Jong en oud las de avonturen van het rebelse kereltje. In Utrecht kreeg een jongensclub de naam ..De Sjors-nozems". Er kwamen duizenden brieven binnen bij de Spaarnestad. Verbolgen kinderen kropen in de pen, wanneer Frans Piët had vergeten de in het verhaal een rol spelende baron een snor te geven of een pluim op een petje over het hoofd had gezien. Frans Piët: „Ik heb gehoord dat er nu in Amsterdam hoge prijzen worden geboden voor die oude Sjors- strips". Na de oorlog haalde Piët Sjimmie er in zijn strips bij. Sjors ontmoette Sjim mie in een circus en sinds die tijd is dit tweetal onafscheidelijk. Frans Piët ont kent, dat hij met het tekenen van Sjim mie de bedoeling heeft gehad de ras sendiscriminatie te doorbreken. „Maar", zegt hij, „ik hoorde laatst dat op de Philippijnen navraag is gedaan naar mijn strips, die ze erg opvoedkundig schijnen te vinden. Ze verbazen er zich daar over dat Sjors zonder enige discri minatie met Sjimmie omgaat". Van tijd tot tijd gaf Frans Piët zijn geesteskinderen een aangepast uiterlijk. Het lange haar van Sjors werd steeds korter, totdat er nog een eigenwijze kuif overbleef. Bovendien kreeg Sjors sproeten. Samen met zijn vriendje ging hij truien en gebreide wollen mutsen dragen. Zo was de situatie toen Frans Piët vorig jaar ziek werd. Temeer omdat zijn pensionering voor de deur stond nam hij toen maar alvast afscheid van Sjors en Sjimmie, om het vaderschap over te dragen aan Jan Kruis. Nu is Piët definitief weg bij de Spaarnestad. Maar zijn vroegere werkgever heeft nog vier Sjors-boeken klaarliggen met door Piët getekende Sjors- en Sjim- mie-strips. Die zullen alsnog worden uitgegeven. Bovendien wordt op 24 maar in Treslong in Hillegom een één- dags-expositie ingericht van het werk van Frans Piët. Hij zegt: „Mijn vijf kleinkinderen vragen nu al: Opa wil je alle boeken en tekeningen over Sjors voor ons bewaren, totdat wij ook kun nen lezen?" Frans Piët: Sjors en Sjimmie zijn heel andere ke reltjes geworden. Ze hadden een eigen karakter, ze vormden mijn handschrift". Anthony Schmitz was de eerste van zijn familie die destijds Rhodesisch staatsburger werd. „Ik meende dat ik me moest vereenzelvigen met het land waar ik woonde. Maar ruim een jaar geleden vond ik, dat ik me niet langer meer kon identificeren met de blanke Rhodesische staat", zegt hij met bittere spijt dat «het zover moest komen. Hij gaf zijn zelfgekozen nationaliteit op en werd weer Nederlander. Dat kon omdat hij de Nederlandse nationaliteit had op gegeven toen hij nog geen 21 was., Zijn vrouw Judith, die in mei hun eerste kind verwacht, is nu ook Neder landse. Vorig jaar waren ze nog met vakantie in ons land. Ze vonden het er heerlijk, maar wegens de taaimoeilijk heid besloot Schmitz zich in Engeland te vestigen. „Ik kan Nederlands spreken en begrijpen", zegt hij in zeer behoor lijk Nederlands, „maar Engels gaat me toch veel vlotter af". „Dat Nederland nu ook zijn consulaat in Salisbury heeft gesloten vind ik erg prettig", zegt hij, „maar op het gebied van het doorbreken van de sancties is Nederland' niet helemaal zonder schuld", voegt hij er veelbetekenend aan toe. ZWOLLE In het pand Thorbecke- gracht 41 te Zwolle wordt zaterdagmid dag om vijf uur door de heer L. Wit vliet, Zwolle's wethouder van culturele zaken, „Kijkpunt" geopend. Volgens de aankondiging is „Kijk punt" een ruimte, waarin iedere be langstellende kunstuitingen kan komen bezichtigen, zonder dat hij of zij be werken kan kopen. De geëxposeerde werken worden door de makers dan ook slechts tijdelijk aan „Kijkpunt" afge staan. Op de eerste expositie kan men kij ken naar schilderijen van Wim van As sen, ikonen van A. O. Veger, oude te gels en Tibetaans antiek. Een volgende keer komen onder meer werken uit de Egyptische oudheid aan de beurt. WASHINGTON Het Witte Huis heeft verklaard, dat de begroting voor het huishouden en de normale activiteiten van president Nixon 8,5 miljoen dollar bedraagt. Be richten over een begroting van 70 miljoen dollar wilde men niet be vestigen. De perssecretaris van het Witte HuisRonals Ziegler, verklaarde echter wel, dat deze 8,5 miljoen dollar niet de kosten van commu nicatie, transport en onkosten van defensiefunctionarissen dekken, daar deze door het ministerie van Defensie worden betaald. De kos ten van de veiligheidsdienst zijn begrepen in de begroting van het ministerie van Justitie, terwijl de politie van het Witte Huis wordt betaald door het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het bedrag van 70 miljoen kwam voor in een artikel in de Wallstreet Journal. Vara's actualiteitenrubriek „Ach ter het nieuws" in de nieuwe opzet, met Koos Postema als enige presen tator en publiek in de studio, zal met ingang van deze week niet meer op de maandagavond te zien zijn. De rubriek is verschoven naar het einde van de week en zal afwisse lend op vrijdag- en zaterdagavond worden uitgezonden, al naar gelang de VARA een uitzending heeft. •De frequentie van eenmaal per week blijft gehandhaafd. De ver plaatsing naar het einde van de week is gedaan, omdat de maandag avond, zo vlak na het weekeinde nogal moeilijk lag n verband met voorbereidingen e.d. Overgens blijkt de rubriek in haar nieuwe opzet duidelijk in een be hoefte te voorzien. „De kinderen op de lagere scholen zingen veel beter dan in I960". Wim Quint (58) organiseert het kinder festival van de KRO dit jaar voor de tiende keer. ..De onderwijzers kiezen voor de deelnemende klas aan het festival iedere keer 'n moei lijker lied, terwijl de prestaties van de kinderen steeds beter worden". Zoals elk jaar hebben ook dit jaar vijfhonderd klassen ingeschreven. Knappe koppen hebben uitgerekend, dat er in totaal 225.000 kinderen aan de manifestaties van de KRO deel namen. „Ik heb de grootste klas van Nederland", lacht Wim Quint.. Elke klas, die in aanmerking wil komen voor een prijs, moet een lied je dat speciaal voor dit festijn is geschreven zingen. „Tien jaar geleden, toen ik met het kinderzangfestival begon, werd er op de scholen nog steeds gezongen over de' zelfde twee emmertjes wa ter, die gehaaid moesten worden, en nog steeds over hetzelfde karretje dat over de zandweg reed", aldus de heer Quint. „Door elk jaar een paar nieuwe liédjes te laten maken, heb ben de deelnemende scholen een mooi repertoire gekweekt." Voor de kinderen is de deelname aan het festival een zeer serieuze zaak. „Meester, hebben wij niet ge wonnen omdat wij opnieuw zijn be gonnen midden in het liedje?" vraagt een jongen ernstig aan Wim Quint als de uitslag van de kwartfi nale vaststaat. Wim Quint, die zelf veertien jaar TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: KI.: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Statenverkiezingen 1970. 19.30 NOS: Journaal. 19.50 NOS: Statenverkiezingen 1970. 20.25 Reportage voetbalwedstrijd FeyenoordVorwarts Berlih. (21.15-21.30 Statenverkiezingen 1970). 22.15 Statenverkiezingen 1970. 23.00 Journaal. 23.05-00.30 Statenverkiezingen 1970. NEDERLAND II 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.13 Eddy Ready Go: licht gev. mu ziekprogramma. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NOS: Statenverkiezingen 1970. 22.15 KL: Wereldkampioensch. IJs hockey Stockholm: samenvatting TsjechoslowakijeRusland. wmm. mm 'mm. 6851: Professor Prlwytzkofski kwam langzaam bij uit zijn versufte toestand. Door de opwinding had men verzuimd hem een tweede schot starsap 'toe te die nen en daardoor raakte het akelige goed je uitgewerkt. De geleerde voelde de lod derigheid uit zijn ledematen wijken en met een zucht sloeg hij de ogen op en bette zich het voorhoofd. „Praw!" mompelde hij. „Dat was een zeer onaangenaam ervaren! Der intensi viteit des denkens was tot een gans onge woner diepte gezonken. Nu weet ik hoe ener student zich gevoelen moet...". Een ogenblik bepeinsde hij deze ge dachte, doch toen trok het geronk van een vliegtuig zijn aandacht en hij haastte zich naar buiten. Tot zijn verrassing ont waarde hij zijn helikopter, en ook zijn assistent, die hem met enige aantekenin gen tegemoet snelde. „Ik heb het starsap onderzocht profes sor!" riep het ventje. „Behalve de karbo- naten heb ik er sporen van atropa bella donna in gevonden. Verder niets". „Zeer goed, mijnheer Pieps!" riep de geleerde kraaiend uit. „Zoals ik bereids meende: der ganse starsapgeschiedenis grondt zich op bijgeloof!!" „Wat bedoelt u?" vroeg heer Ollie, die nu ook genaderd was. „Wij hebben zo juist met levensgevaar het starsap in de zee laten lopen door een geweldige ont ploffing. En u noemt het bijgeloof?" ..Natuurlijk!" hernam de hoogleraar. ..Der zaak is klaar! Het geeft slechts ener nachtschade-verdoving, en der rest is waaaaanzin!" „Maar die groeistoot dan?" vroeg Tom Poes. „En de volle maan? Ik heb toch zelf kunnen zien, dat een van die stabs wortel had geschoten?" onderwijzer was, moet lachen om de ernst van de kinderen. „Dat haperen van juljie hebben wij niet meege teld, alleen naar het zuivere en naar de klank van de hele klas hebben wij geluisterd", stelt hij de jongen gerust. De juryleden, met wie hij door het land trekt om de zangprestaties van de jeugd te testen, zijn Paula van Alphen, Broeder Laetantius en componist Hans Peters. Zowel Pau la van Alphen als Broeder Laetan tius heeft zelf een kinderkoor ge had. Wim Quint is varv plan met de kinderzangfestival op té houden. „Ik ben bang dat het na tien jaar te zeer aan mijn persoon is blijven plak ken." Hij is dan ook bezig een opvolger te zoeken, want naast zijn festivals is hij ook chef van de gerichte ra dio-programma's voor de bejaarden, de vrouwen, de zieken en voor de scholen bij de KRO. Dit jaar nu hij 25 jaar bij deze omroep werkt geeft hij het festi- 22.45 Voetbal. Nabeschouwing FeyenoordVorwarts-Berlin. 23.00 Journaal. 23.05-23.45 TELEAC: Spaanse les les 8 (herh.). DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Cultuur spiegel. 18.30 Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Regionale kro niek. 19.26 (K) Ida Regalski Mut ter von fünf Söhnen, TV-serie. 19.59 Programmaöverzicht. WDR: 8.20- 8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Lautlose Jagd, TV-serie. 18.30 Voor de kleuters. 18.40 Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, TV-serie). 20.00 Journaal en weerbe richt. 20.15 Filmreportage. 21.00 Voetbalreportage. 22.30 Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Westlich von Santa-Fé, TV-se- rie. 19.10 John Klings Abenteuer, TV-serie. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Informatief programma. Aansluitend: Nieuws. 21.00 Der zehnte Mann, legende. 22.35 Nieuws en weerbericht. 22.45- plm. 24.00 (K) Eurovisie: Wereld kampioenschappen IJshockey. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal en gisteravond. 10.30 Heitn und Herd, TV-spel. 11.50 Informaties en me ningen. 12.35 Der Schirm, TV-spel. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 15.40 Journaal. 15.45-16.40 Eurovisie: Reportage Wielrennen. 16.45 Voor de kinderen. 17.30 Internationale jeugdkroniek. 17.55-18.00 Journaal. •DUITSLAND II 17.25 Weerber. wintersport. 17.30 Nieuws en weerber. 17.35 Muz.-amu- sem.progr. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Li. gr.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Ste reo: Li. gr.muz. (8.30-8.33 De groen teman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klankjuwelen (gr.). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.30 't Muzi kantenuur: I. Mono: Kerkorgelcon cert: klassieke muz.; II. Stereo: Harp- recital: moderne muz.; II. Stereo: Radiokoor: oude muz.; IV. Stereo: Omroeporkest: moderne muz. 14.30 Met het oog op de toekomst-docu- val-werk graag aan een jongere col lega. Hoewel hij de enthousiaste ge zichten van de kinderen zal missen. Dit jaar wordt de halve finale van het kinderzangfestival op 12 mei via de radio uitgezonden, de finale volgt op 13 juni. De tien koren zullen dan op het televisie-scherm en via de ra dio te volgen zijn. In het radioprogramma „Praten met de minister", heeft minister dr. M. Klompé gisteren verklaard dat zij haar standpunt ten aanzien van de omroepwet en het gezamenlijk programma van de NOS, niet heeft gewijzigd na de aanval die vorige week door de programma-advies raad van de KRO werd gedaan. Ook zegt minister Klompé de NOS niet als een superomroep te zien. Zij verklaart, dat de omroepwet een compromis is tussen verschillende stromingen en dat degenen die er de voordelen van ondervinden ook de nadelen moeten aanvaarden. Bovendien vindt minister Klompé, dat, wanneer de NOS een hele avond moet uitzenden, niet al die tijd ge vuld kan worden met ontmoetings programma's. Daarvoor is volgens haar ook „vulstof van andere aard" nodig. mentaire. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Van vier tot vijf, radio- progr. in een Notedop. 17.00 Tussen 10 plus en 20 min: li. gr.muz. voor de tieners 17.30 „O" een rondje rad- dio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. Politieke Partij: 18.20 Uitz. van de Communistische Partij van Nederland. AVRO: 18.30 Stereo: Li. orkestmuz. (18.40 Kwi- spel, quiz). 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Amateurs musiceren: Nationaal Brassband Zwolle. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en bij bel: radiocatechese. 19.50 Tweestem mig; gesprek over kerk en massame dia. AVRO: 20.05 Stereo: Residen tie-orkest en solist: moderne en klassieke muziek. 21.40 Stereo: Resi dentie-orkest en solist: moderne en klassieke muz. 21.40 Stereo: Klein Radiokoor: moderne liederen. 22.00 Jekemmewat: cabaretprogramma. 22.30 Nws.. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Roemeens or kest met zangsoliste: Romeeense volksliederen. 23.20 Stereo: Parels der muziek: klasieke kamermuziek (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie: klassieke muz. (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Over weging; 8.00-8.10 (Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind, pe dagogische lezing. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok. KRO: 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.54 Bericht Vasten actie. NCRV: 12.00 Los-Vast, geva rieerd progr. (12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.). 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Moderne kamermuziek (opn.). 15.00 Gereformeerde middag- dienst. NOS: 15.30 Meer over min der: een progr. met meer informatie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. (16.00-16.02 Nt,vs.). NCRV: 17.45 Sportactualitei- ten. 18.00 Stereo: Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: radiocompetitie van ko ren en korpsen. 18.30 Nws. 18.41 Ac tualiteiten. 19.00 Spektrum: maat schappelijke vraagstukken nader belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heils- kwartier. 19.30 Kerkorgelconcert: klassieke muz. 20.00 Ferdinand Huyck (deel 23), seriehoorspel. 20.24 Stereo: Li. gr.muz. 20.30 Radio Ac tief, gev. progr. (22.20 Avondover denking; 22.30 Nws.; 22.38 Parlemen tair dagoverzicht. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van vveggeweest: muziek van toen voor luisteraars van nu. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop-Slick: li platen. KRO: 13.00 Nws. 13.02 Actua liteiten. 13.08 Rond met 'n gaatje: pl. progr. 14.00 Nws. 14.03 Holster pop- en countrymuz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrrr..: pop magazine. 17.00 Nws. 17.02 Actuali teiten. 17.07-18.00 Draai jijofdraalik verzoekplaten.

De Vallei | 1970 | | pagina 7