Hans Vultink startte met twee zeges in EK anker kader 47/1 Zweden nam revanche Ajax in halve finale tegen gerenommeerd Arsenal EEN MAN DIE KIEST, KIEST MET ZORG DUS CAR0LAN (HOLLAND) N.Y. YEENENDAAL OPERATORS W.K. ijshockey Hideghuti trainer bij Benfica Doelman bewoog zich te vroeg Okker in dubbel ronde verder MET OP ÜREEF OPHALEN SLECHT OVE KINDV.ALL: NIET ONTEVREDEN KNVB neemt geen maatregelen tegen noppen van Twente Carolan (Holland) N.V. te Veenendaal exporteert zijn door vakmensen vervaardigde produkten over de gehele wereld. De vraag naar bestaande produkten neemt steeds toe; nieuwe produkten worden regelmatig aan het pakket toe gevoegd. Een nieuwe loot aan de stam is de binnenkort te openen tapijtgarenspinnerij. Door deze nieuwe uitbreiding hebben wij opnieuw plaat singsmogelijkheden voor Deze nieuwe medewerkers zullen na een gedegen opleiding onze ultra-moderne machines gaan bedienen. De kwaliteitseisen zijn hoog: het werk dus verantwoordelijk. De produktie vindt plaats in drie-ploegendienst. VRIJDAG 20 MAART 1970 STOCKHOLM Zweden revancheer de zich voor het slechte resultaat tegen Finland door op de vierde wedstrijddag van de strijd om het wereldkampioen schap ijshockey op de Johannseshov- baan in Stockholm Polen met duidelijke cijfers terug te wijzen: 110. De Zweden zijn door deze overwin ning dank zij betere doelcijfers dan Fin land opgeklommen naar de tweede plaats achter Rusland, dat alle vier ont moetingen heeft gewonnen. In de tweede wedstrijd van donderdag versloeg Finland Oost-Duitsland met het kleinst mogelijke verschil: 10. Uitslagen: ZwedenPolen 110 (40, 20, 50); FinlandOost-Duitsland 1—0 (10, 00 0-0). De stand na vier wedstrijden: 1. Rusland 4 4 0 0 8 24— 3 2. Zweden 4 3 0 1 6 23— 8 3. Finland 4 3 0 1 6 14— 4 4. Tsjecho-Slow. 4 2 0 2 4 1512 5. Oost-Duitsland 4 0 0 4 0 323 6. Polen 4 0 0 4 0 4—33 BOEDAPEST De 48-jarige Hon gaar Nandoor Hidegkuti, middenvoor van het Hongaarse nationale elftal in het begin der jaren '50, heeft een aan bod van Benfica uit Portugal aangeno men om als oefenmeester van die ver eniging op te treden. Hij heeft nu de Hongaarse voetbal bond gevraagd of hij de betrekking mag aannemen. Hidegkuti, die zeer ingenomen was met het aanbod, zou graag per 1 augus tus van dit jaar bij Benfica beginnen. Hij kent de vereniging en de voor naamste spelers goed en vindt dat Ben fica de kunst om goed voetbal te spelen verre van heeft vergeten. ..Het is alleen noodzakelijk dat zij eens flink hun zelf vertrouwen terugkrijgen." Hidegkuti, die 68 interlands voor Hongarije heeft gespeeld, heeft in het begin der jaren '60 eerst de Italiaanse club Florentina getraind en later Manto- va. DUISBURG „Dat is weer een streek van die Belgen" ,was de conclusie van Hans Vultink. toen hij vlak voor het begin van het Europees kampioenschap anker kader 47/1 in de machtige Merkatorhalle in Duisburg hoorde dat er toch niet met de lichte Belgische kunstbal gespeeld zou worden maar met een wat zwaardere uitvoering daarvan. „Vijf weken lang heb ik met die lichte ballen staan trainen en dat is allemaal voor niets geweest", zei Vultink somber. Want de ballen, die door Ludo Dielis uit België waren meegenomen, bleven ondanks protesten op de tafels. Er werd wel 'n poging gewaagd door biljartfabrikant Siegfried Speilmann om met lichtere ballen te laten spelen, maar die bleken bij nameting te groot te zijn, zodat er geen uitwijkmogelijkheid was. Vultink meende, dat zeker Dielis wel met die zwaardere ballen getraind zou hebben. De jonge Vlaming ontkende het met klem en een paar uur later was het duidelijk dat ook hij het slachtoffer was geworden van de machinaties van de Europese bestuurders in zijn land. De wereldkampioen der vijfkampers nl. had de Oostenrijker Stenzei, die al- alleen goed is in het libre, wanneer hij de ballen tenminste in de serie Ameri- caine heeft en in Duisburg tot de figu ranten behoort, gemakkelijk verslagen. Maar de 27 beurten van Dielis spraken boekdelen. Veel minder schade leed Hans Vul tink, die de tweede Westduitse deelne mer Matthias Metzemacher, een 45-ja- rige automonteur uit Bergisch Glad- bach, na een moeilijk begin in zestien beurten in precies de helft achter liet: 150-300. „Het is even wennen. Deze bal len springen wat meer, waardoor ik ook een paar stoten heb gemist", zei Vul tink, nadat hij met series van 81, 32, 344, 51 en 38 zijn slechte start (50 in 8 beurten) had verguld. Vultink pruttelde nog na over de ballenwisseling maar realiseerde zich ook, dat hij drie partij en heeft om aan het materiaal te wen nen, eerst tegen Metzemacher, dan te gen de Zwitser Burgener en vrijdag middag tegen de Oostenrijker Stenzei, stuk voor stuk lieden, die het de azen in dit spelletje niet lastig moeten kun nen maken. Tot die azen behoort uiteraard de Spanjaard Jose Galvez, in elk kader- spel en het libre een gevaarlijke te genstander. De Spaanse kampioen was tegen Burgener ingevallen voor zijn landgenoot Guyot, nog niet goed op dreef. Toch was Galvez, die een hoog ste serie van 68 scoorde, in zeventien beurten uit. Veruit de beste indruk echter liet al meteen titelverdediger Dieter Mliller achter. Deze Berlijner, die vorig seizoen in Maassluis via drie remises tegen Vultink, Wijnen en de Belg Corin verrassend naar de Europese top van de 47/1 doorstootte, had helemaal geen last van de ook voor hem nieuwe „kunstknikkers". Met een serie van 126 in zijn zesde beurt en een slotreeks van 115 ontnam de Berlijner de Parijse ex-professional Roland Dufetelle in acht beurten elke illusie op een redelijk resultaat: 42-300. Diezelfde Müller kreeg het later heel moeilijk tegen Stenzel. De Oostenrijker gaf een perfecte demonstratie van wat men slow-motion biljarten zou kunnen noemen en bracht daarmee de titelhou der helemaal van zijn stuk. Mede dank zij een uitschieter van 101 in zijn vierde beurt, kon Stenzel lang de leiding be houden. Een serie van 127 van Müller kondigde echter het einde van het heer serstijdperk van de Wener aan. Deze bleef tot het einde tegenstribbelen, maar kon toch niet verhinderen, dat Müller hem tot grote opluchting van de organisatoren, die op een nederlaag van Müller zo vroeg in het toernooi niet ge rekend hadden, in de achttiende beurt mat zetten: 274-300. Even veel beurten had Dielis nodig om Dufetelle de tweede nederlaag toe te brengen en dat, nadat de Belg met series van 28, 84, 39 en 59 in vijf beur ten al op 210 had gestaan. Daarna faal de hij echter volkomen en kon Dufetel le zijn gehavende moyenne wat opha len. De Fransman maakte in de nastoot een serie van 51, waarmee zijn eind- totaal op 269 kwam en spuide vervol gens zijn afkeer over de ballen. „Dat zijn dezelfde keien, waarmee we in Apeldoorn in het Europees kam pioenschap bandstoten moesten begin nen. Alleen staat er nu geen ovaaltje op maar een cirkeltje. Dat we hiermee moeten spelen, danken we aan Ceule- mans, die deze ballen blijkbaar niet zo slecht vindt. Maar Ceulemans kun je desnoods met aardappelen laten biljar ten. Voor mij is er op deze wijze geen lol aan. Ik ben weer amateur geworden om voor mijn plezier te biljarten, niet voor mijn verdriet." De laatste twee partijen overtroffen alles. Zo slecht was er in jaren niet meer in een Europees kampioenschap gespeeld. Hans Vultink bracht er wei nig van terecht, maar had het geluk in de Zwitser Burgener wel de zwakste te genstander van het hele span getrof fen te hebben. Daardoor kon de Neder landse kampioen zich na 33 beurten nog winnaar noemen: 256-300. Ook Jose Galvez streed moeizaam te gen de grillen van de kunsthallen. De Spanjaard had daarmee mihder geluk dan Vultink. Galvez, die de hele partij door zat te klagen over „las bolas" ver loor namelijk in 35 beurten van Metze macher: 290-300. Dat wapenfeit kwam donderdagnacht om half twee tot stand. Slechts een handvol officials en andere betrokken waren getuige van deze drama's in zakformaat. „Geen wonder, door met deze ballen te laten spelen, jagen de heren in Brus sel het publiek de biljartzaal uit", zei de enige betalende toeschouwer, die de strijd tegen verveling en slaap nog niet had opgegeven. Uitslagen Eerste ronde: Roland Dufetelle (Fra.) Dieter Müller (Wdl) Franz Stenzel (Oost) Ludo Dielis (Belg.) 300 27 Joe Galvez (Sp.) 300 14 Andre Burgener (Zwi.) 84 14 Hans Vultink (Ned.) 300 16 Matth. Metzemacher (W.Dld.) 150 16 42 8 11 5,25 300 8 126 37,50 124 27 23 4,59 45 11,11 68 21,42 28 6,00 81 18,75 57 9,37 Tweede ronde: Dielis 300 18 84 16.66 Dufetelle 269 18 89 14,94 Stenzel 274 18 101 15,22 Müller 300 18 127 16,66 Burgener 256 33 44 7,75 Vultink 300 33 60 9,09 Galvez 290 35 79 8,28 Metzemacher 300 35 42 8,56 Stand na de eerste dag: 1. Müller 4 127 23.07 2. Dielis 4 84 13.33 3. Vultink 4 81 12,24 4. Galvez 2 79 12,04 5. Metzemacher 2 57 8,82 6. Dufetelle 0 89 11,96 7. Stenzel 0 101 8,84 8. Burgener 0 44 7,23 ROTTERDAM „De telefoon heeft niet stil gestaan. Om de vijf minuten ging dat ding. Ik werd er gewoon gek van. Ik wil het zo snel mogelijk verge ten". De tengere Ove Kindvall de man. die Feyenoord woensdagavond tegen Vorwarts toch naar een voorsprong van 1-0 schoot wilde gisteren niets meer weten of horen over zijn gemiste straf schop. „Waarom toch? De mensen maken het alleen maar erger voor mij. Ik weet, dat ik kansen heb gemist. Ik weet ook dat de doelman van Vorwarts zich al bewoog voor ik schoot, maar daar heeft een en ander niets mee te maken. Ik moet dat zelf, alleen verwerken." „De mensen praten erover. Het staat breeduit in de kranten. Dat maakt voor mij de zaak alleen nog maar erger, want je gaat er steeds meer aan den ken. Nee, ik moet het zo snel mogelijk kwijt. Die doelpunten komen er echt wel weer". SYDNEY Tom Okker heeft zich met de Amerikaan Marty Riessen ge plaatst voor de tweede ronde van hel heren-dubbelspel van het internationale Dunloptennistoernooi, dat in Sydne> wordt gehouden. Het duo versloeg met moeite de Amerikanen Earl Buchholz en de Zuidafrikaan Ray Moore met 7-5, 3-6, 7-5. In de tweede ronde van het enkel spel schakelde John Cooper (Aüs) de Roemeen Ilie Nastase uit. Nastase wist wel de woensdag bij de stand 5-5 afge broken derde set te winnen (7-5), maar verloor de vierde set en daarmee de partij: 3-6, 3-6, 7-5, 4-6. Ook voor Bob Lutz kwam het einde in de tweede ronde. De Amerikaan ver loor van zijn landgenoot Arthur Ash» met 3-6, 4-6, 4-6. De Australiër Roy Emerson ging in de kwartfinales tegen de in goede vorm verkerende Spanjaard Andres Gimeno ten onder: 3-6, 6-3. 6-4. 2-6, 3-6. Tom Okker is in de tweede ronde en kelspel uitgeschakeld door de Brit Ro ger Taylor met 6-0, 6-3, 5-7, 6-4. De als vijfde geplaatste Haarlemmer had te gen de 28-jarige Britse professional weinig in te brengen. Taylor ontmoet nu in de kwartfinales de Amerikaan Ashe. DEN HAAG Ajax mocht geen hoop koesteren bij de loting voor de halve-finales van het toernooi om de Runners Up-Cup in Rome, waar de Amsterdamse club niet vertegenwoor digd was, een minder gerenommeerde tegenstander te treffen voor de halve- finales. Internazionale, Anderlecht en Arsenal zijn alle drie goed voor het be reiken van de halve-finales van de Eu ropa Cup I. Het lot ging voorbij aan Heribert Herrero's enigszins vermoeide Interna zionale. Het koos ook niet Sinibaldi's Anderlecht, dat in de eigen competitie het winnen is verleerd, maar bleef ste ken bij Arsenal, een club met een ma gische klank voor oudere voetbalken ners. Op Arsenal, dat dit jaar voor het eerst deelneemt aan de wedstrijdenserie om Europa Cup III, rust de taak de Britse hegemonie van de laatste jaren (Leeds United winnaar in 1968, New castle United cuphouder in 1969) te handhaven. De zevenvoudige Britse kampioen verwierf dit recht door het vorig jaar de competitie als vierde of te sluiten achter Leeds, Liverpool en Everton. Dit seizoen vergaat het de Noordlondenaren minder goed. Ze staan momenteel 13e op de ranglijst met een achterstand van 20 punten op het lei dende Everton. De overwinning met 2-1 op Liverpool van jl. zaterdag doet echter vermoeden, dat de club van „Highbury" de grootste tegenslag achter de rug heeft. Arsenal, dat in de loop der jaren tientallen spelers aan het En gelse elftal heeft afgestaan, is in de selectie van Sir Alf Ramsey op geen enkele wijze vertegenwoordigd. Op vrij onopvallende wijze is de Lon- dense club de halve-finales van het toernooi om de Jaarbeursbeker binnen gegleden. Tot afgelopen woensdag wel te verstaan, want toen rekende Arsenal voor 35.000 toeschouwers op eigen veld met 71 af met de Roemeense club Dynamo Bacau, die ook de thuiswed strijd reeds met-O2 had verloren. Het speelde zich af onder leiding van de Nederlandse scheidsrechter Schalks, die waarschijnlijk Ajax-trainer Michels zal kunnen voorzien van enkele nuttige tips. Arsenal startte het toernooi met een thuiszege van 30 op Glentoran Belfast, verloor de uitwedstrijd met 10, speelde daarna doelpuntloos gelijk in de uitwedstrijd tegen Sporting Lis sabon en won thuis met 3—0. In Ajaxkringen is men niet ontevre den met het resultaat van de in Rome verrichte loting. Vrijwel algemeen hoort men, dat het Engelse voetbal Ajax wel „ligt" en „dat er geen zwakke clubs meer in de halve-finales zitten". „Arsenal heeft hier in Amsterdam een geweldige naam", meent secretaris J. H. Westrik, „hoewel de Londenaren op het moment niet zo'n hoge positie innemen op de ranglijst. Het spel van Arsenal is ook niet denderend. Ik heb", vervolgt Westrik, „mensen gesproken, die het de laatste tijd hebben zien spe len en die zeggen: „Je weet niet wat je ziet". Van het geweldige Arsenal van vroeger is niet meer zoveel over, maar de Engelsen zijn goede cupfighters, zo dat je nooit weet waar je aan toe bent." Johan Cruyff: „Ik geloof, dat het een leuke tegenstander is. Het is wel fijn, dat we eerst in Londen spelen, dat geeft als je daar een goed resultaat be haalt, een aardige ruggesteun." Velibor Vasovic, aan wie Ajax voor een groot deel de plaats in de halve- finales en dus de ontmoeting tegen Ar senal heeft te danken, de Zuidslaviër maakte in Jena het belangrijke doel punt en opende bovendien ook in de thuiswedstrijd tegen Carl Zeiss Jena de score, vindt de loting „niet zo slecht". Arsenal is voor ons een veel betere te genstander dan Inter of Anderlecht. Ook Vasovic memoreert, dat het Engel se voetbal veel overeenkomst vertoont met het Nederlandse, maar meent daar naast, dat Arsenal ook voor het Am sterdamse publiek een fijne tegenstan der is. Vasovic „kent" het Engelse voetbal een beetje. „Ik heb tegen Man chester City, Manchester United en Everton gespeeld. We hebben met 30 van Everton gewonnen en 33 gespeeld tegen Manchester City. Voorzitter Jaap van Praag verschilde niet veel van mening met zijn twee spelers. Alleen stipte hij als saillante bijzonderheid aan, dat het enige con tact, dat ooit tussen de Amsterdammers en Arsenal heeft bestaan, de oud-deol- man Gerrit Keizer is, die tenminste een jaar voor de Londense club heeft ge speeld. „Ik geloof, dat het in het sei zoen 1928/29 was", vertelde de Ajax- praeses, „dat Gerrit Keizer als amateur voor Arsenal het doel heeft, verdedigd". Dit summiere contact tussen de beide halve-finalisten weerhield Jaap van Praag er echter niet van de kansen van zijn club redelijk hoog aan te slaan. De datum, waarop Ajax in Amster dam tegen de Londense club aantreedt, 'was eigenlijk het enige wat de Ajax- voorzitter enigszins met zorg vervult. „We weten nu natuurlijk het resultaat van de loting van Feijenoord nog niet. Maar als Feijenoord, evenals wij, op 15 april thuis moet spelen, komen w« een beetje met elkaar in de knel. Voor al in verband met een televisie-uitzen ding kan dat een moeilijke zaak wor den." Jaap van Praag meent, dat de ont moeting tegen Arsenal voor een uitver kocht huis gespeeld gaat worden. „Ook bij clubs als Anderlecht, waar tenslotte Jan Mulder speelt, en Inter zou er veel publiek zijn, maar ik ben er zeker van. dat tegen Arsenal alle tribunes volko men bezet zullen zijn." UTRECHT Op een vergadering in Utrecht heeft het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB donderdagavond bepaald geen maatregelen te zullen treffen tegen FC Twente. In de ont moeting van FC Twente tegen Go Ahead constateerde de arbiter onregle mentaire noppen onder de schoenen van enkele FC Twente-spelers, maar omdat de ontmoeting normaal is uitge speeld ziet de KNVB geen aanleiding er nog op terug te komen. Wel zal de KNVB erop toe zien dat verenigingen en spelers worden geïnstrueerd over de spelregels, met name wat betreft het schoeisel. CAROLAN BIIDT een salaris van 955,- tot f 1.046,- per maand; 6% vakantietoeslag; Ar een extra uitkering met Kerstmis, afhankelijk van de bedrijfsresultaten; (over 1968 en 1969 werd 6% van het jaarloon uitgekeerd); deelname in het Centraal Pansioenfonds voor de tex tielindustrie; 19 dagen vakantie; gratis bedrijfskleding en wasgeldvergoeding; voor hen die buiten Veenendaal wonen geldt een reis kostenregeling; diverse andere sociale voorzieningen zoals een sociaal fonds, personeelsvereniging enz. Alle inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Personeelszaken van Carolan (Holland) N.V., Industrielaan 38, dagelijks van 9.00 tot 12.00 en 13.30 tot 17.30 uur en 's woensdagsavonds van 19.00 tot 20.30 uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 13