Winkeliers op weg naar collectieve aanpak reclame Bestuur dienstencentrum bejaarden collecteert van 23-28 maart Kon. S.V.W. in onderhandeling met gemeente Penningmeester „Handel en Nijverheid99 droeg na 22 jaar verenigingskas over Voorzitter: We teren te veel op oude reputatie Kand. Evers in Ederveen Jeugddienst Bekendmaking Historische verenigingen op bezoek in „Slot Zeist" E L CHEVROLET Aankoop fabrieksterrein Belt Bantuinschool aanbesteed Beveiliging van zebrapad Jongen liep tegen auto aan Benoemingen Koffie-oehtend Huisvrouwen Krediet voor open be j a ardenwerk Kon. brons voor jubilaris H. J. v. Alfen Eerste fase nieuwbouw in kamp van de grond 0 P Schietuitslagen 1300 gulden oliebollen Garage van Van Suilichem heropend „In de schaduw van de alcohol" Ds. Treure naar Katwijk aan Zee Pastoriefonds Kerkelijk horecabedrijf Gekozen Voettocht Hearing Cijfertaal Gemengd huwelijk Dagsluiting Beroepen Geestelijk verzorgster Paas- samenkomst Afscheid VAN WOUT BLAUWKOUS. INFORMATIE ERELID V.A.B. VRIJDAG 20 MAART 1970 ,,Wij wonen in een vlek" schetterde ik van de week in de richting van Bram. We hadden eindelijk 'es een dag werkbaar weer voor onze ama teur-agrarische activiteiten. We wroeten meestal gelijk op. Voor de gezelligheid en de aanspraak. „Wij wonen in een vlek" riep ik dus door de gazenheg heen naar m'n buurman, maar er kwam geen merk bare verandering in 'em. Hij trok met z'n schop rustig door aan het baan tje dat hij soepel in een gelijkmatig tempo aan het nemen was. Omdat ik het wel belangrijk vond, dat Bram er ook van op de hoogte was in welke soort van nederzetting hij met terwoon gevestigd was probeerde ik het nog 's. Ik toeterde ten tweeden male door de mazen van het gaas. „Misschien kan het je niks schelen maar ik wou je toch zeggen, dat wij in een vlek wonen". Daarop kwam de hele figuur Bram traag in een positie van negentig gra den. „Ik dacht dat je het tegen Driek had over een vlek die ergens in zat of zo". Ik haastte me om duidelijk te maken dat ik wel degelijk het woord tot hem gericht had, waarop Bram via het paadje tussen twee pas ingezaaide spinaziebedden naar het gaas kwam. Hij hing zich in een gemakkelijke stand door alle tien vingers van bei z'n handen door het gaas te steken en zich aldus voor te bereiden op een aangenaam intermezzo in het vrij geestdodende werk van plakjes oude stalmest losjes onder de aardkorst werken. „Ik geloof" zei Bram „dat ik je niet he lemaal verstaan heb. In deder geval heb ik je niet goed begrepen. Je had het immers over een vlek en wonen. Dat kan ik bij mekaar niet zo best plaatsen." Ik begon met Bram te zeggen, dat nie mand hem dat kwalijk zou nemen, want het betrof hier taalgebruik dat slechts zelden wordt gebezigd door personen van ons soort. Ongeletterde leiden. „Veenendaal is een aanzienlijke vlek in het Stichtse, en daarvandaan wonen wij al sinds jaar en dag een vlek" be grijp je. Bram begreep het nog steeds niet en hij is er de persoon niet naar om zich een ontwikkeling aan te me ten, die hem niet van de schoolban ken of in rijpere jaren is meegege ven. „Een vlek is anders niet zo mooi" vervolgde Bram ongekunsteld. „Gewoon gezegd is dat vuiligheid die weggewerkt moet worden" Ik was op deze kinderlijke begripsver warring voorbereid door me via het woordenboek van de oudste van onze Klazien te laten voorlichten over de diverse betekenissen van het op zich zelf wat onaangenaam in het gehoor liggende woord „vlek". „Vlek is ook" onderwees ik Bram „een andere naam voor een kruising tussen een stad en een dorp. Daarom wordt het boekje over Veenendaal in de toe komst zo genoemd. Als we eerlijk zijn dan getuigt dat van een zekere be scheidenheid. Je moet niet zo opge legd met jezelf te koop lopen. Er wa ren raadsleden die wilden de propa- gandaboodschap veranderen in „Vee nendaal, dynamische stad in het Sticht" of „Veenendaal, toekomstige stad in ongeveer hetzelfde". Daar was Bram het evenals ik niet mee eens. „Als ik zoiets lees" zei Bram „dan denk ik altijd: oliebol wie heeft je gebakken". „Maar daar wil niet mee gezegd wezen, dat we ons dan maar vergrijpen aan een uitdrukking als vlek. Er zijn dan waarachtig nog wel andere merken te bedenken die zich beter laten verko pen. *s Avonds zijn we nog op het onder werp teruggekomen. In een sfeer waarin de gedachten wat vruchtbaar der zijn. We moeten als volwaardige burgers meedenken. Maar de verlos sende kreet kwam er niet uit. Zelfs niet nadat we onze geest enigszins hadden besprenkeld met een paar kelkjes driedubbelgebeide, zeer zacht op de tong liggende graanjenever. „Hoe was het ook weer" vroeg Bram tenslotte „Veenendaal, een stichtelijke vlek in het aanzienlijke Het zou boven onze plaats geschreven kunnen worden, maar het is het ook niet, he lemaal, dacht ik. Wout Blauwkous. RHENEN Het gemeentebestuur van Rhenen heeft de bouw van de nieuwe zesklassige basisschool aan de Bantuinweg-hoek Oude Veenendaalse- weg met inbegrip van de tweeklassige kleuterschool onderhands gegund aan de firma Nieboer te Veenendaal voor de som 592.300, exclusief 71.076 aan BTW. Aan de NV v.d. Grift te Rhenen werd het schilderwerk aanbesteed voor de prijs van 41.641 met 2997 BTW. De centrale verwarmingsinstallatie werd gegund aan de firma W. de Kleer te Ermelo voor de prijs van 40.471,20 in clusief de verschuldigde BTW. VEENENDAAL De winkeliersvereniging Handel en Nijverheid heeft gis teren de eerste stap gedaan in de lichting van gedegen collectieve reclame. Op de jaarvergadering in De Korenbeurs gaven de leden hun fiat aan een bestuurs voorstel om deskundigen van het Kon. Verbond van Ondernemers in te scha kelen. Dezen moeten een onderzoek instellen naar de wenselijkheden en mo gelijkheden voor Veenendaal als koopcentrum en de vereniging adviseren om trent een verantwoorde collectieve aanpak van de propaganda. „Wij moeten sleutelen aan de image van de Veenendaalse winkelstand", verklaarde voorzitter J. H. van Schup- pen, die' voorts bekende tot het inzicht te zjjn gekomen dat men op 't ogenblik niet op de goede weg is. „Teveel teren we nog op de goede oude reputatie van Veenendaal", vond hij, en hij stelde dat het streven moet zijn gericht op het trekken van nóg meer mensen uit de omgeving. De heer Van Schuppen bekende ook dat de „Italië-week" die de midden standers in 1969 organiseerden niet be paald een succes bleek te zijn. Daarin zag hij een extra impuls om nieuwe wegen te zoeken. Een eerste vereiste noemde hij het dat de winkeliers in dit verband de beschikking krijgen over goede informatie. Zo kan worden voor komen dat voornamelijk wordt afge gaan op individuele intuïtie. Het belang van een collectieve aan pak onderstreepte Van Schuppen vooral met het oog op het nieuwe winkelcen trum, dat zéker als geheel moet worden gepropageerd. Overigens deelde hij mee, dat het de bedoeling is het nieuwe RHENEN De voetgangersover steekplaats over het Fred. v.d. Paltshof nabij het informatiekantoor van de plaatselijke VVV is gisteren voorzien van verkeerslichten. Over enkele dagen zullen de stoplich ten in werking worden gesteld. Een bij zonderheid is, dat de voetgangers, die willen oversteken, de lichten zelf zullen kunnen inschakelen. Rhenen heeft hiermee teven een primeur, want het zijn de eerste verkeerslichten die in de gemeente zijn geplaatst. VEENENDAAL Het zes-jarig zoontje van de familie K. uit de Peli kaanstraat liep gistermiddag op de Am bachtsstraat spelenderwijs tegen een passerende vrachtwagen op. De jongen werd met open beenwonden naar het Julianaziekenhuis gebracht. RHENEN Tot gecommitteerden voor de handelsavondschool in Rhenen zijn benoemd de heren mr. J. Deen, W. is benoemd de heer W. Klaassen. AMERONGEN Op donderdag, 26 maart houdt de afd. Amerongen van de Ned. Huisvrouwenvereniging weer een koffieochtend in hotel De Kroon. Het is vooral bij de jongere leden gebleken, dat er veel belangstelling bestaat voor deze morgens, ook zonder dat er een „gastspreker" is. EDERVEEN Nadat kandidaat Evers uit Putten deze week een bezoek gebracht heeft aan de Hervormde Ge meente van Ederveen, zal de predikant zondag a.s. in de morgendienst voor gaan in dé dienst des Woords, die om half tien begint. Na de dienst wordt de gemeente in de gelegenheid gesteld om nader kennis te maken met de beroepen predikant. RHENEN Onlangs is in Rhenen een commissie samengesteld voor het zogenaamd open bejaardenwerk. Op korte termijn zal een hearing worden gehouden voor thuiswonende bejaarden. Na een korte inleiding zullen dan met de commissieleden kleine gespreksgroe pen worden gevormd, waardoor de commissie meer inzicht zal kunnen ver krijgen over de bestaande behoeften en eventuele verlangens van de thuiswo nende bejaarden. Hierdoor wil de com missie zoveel mogelijk trachten niet over de hoofden van de bejaarden heen iets te gaan aanpakken, waaraan zij misschien geen behoefte hebben of waar ze zelfs een eigen mening over hebben. Het gemeentebestuur heeft in de aanloopkosten van de commissie een krediet verleend van 800. AMERONGEN Zondag, 22 maart zal in de Jeugddienst in de Andrieskerk te Amerongen voorgaan ds. B. Koole uit Leersum. De dienst begint om 18.30 uur. Om 18.15 uur begint de samenzang. Het onderwerp van gesprek zal zijn! „Wat moeten we doen". centrum zoveel mogelijk bij het be staande te betrekken. De winkeliersvereniging nam gister avond afscheid van de heer J. Tak, die 22 jaar als penningmeester optrad. Hij werd benoemd tot erelid, en kreeg als dank voor zijn werkzaamheden een draagbare radio. In zijn plaats werd de heer G. H. van Leeuwen benoemd. Het bestuur bleef verder ongewijzigd bij gebrek aan kandidaten. De heren J. H. van Schuppen, P. v.d. Bovenkamp, E. P. v. Ginkel en C. v. Hardeveld aan vaardden een volgende ambtstermijn van twee jaar. Voorzitter Van Schuppen kondigde aan dat Veenendaal, vooruitlopend op een besluit van de gemeenteraad, de kans krijgt vast te wennen aan het idee dat de winkels mogelijk in de toekomst op woensdagmiddag zullen zijn ge opend. Dat gaat gebeuren op woensdag 29 april, en op woensdag 6 mei, de dag voor Hemelvaartdag. Op Goede Vrijdag en op donderdag daarvoor sluiten de winkels 's middags om zes uur. VEENENDAAL Het bestuur van het bjj de SIB-flats aan de Kerkewijk in aan bouw zijnde dienstencentrum voor bejaarden gaat in de komende week een huis- aan-huis-collectc organiseren om de nog ontbrekende tien procent van de jaar lijkse kosten bijeen t» brengen. Rijk en gemeente nemen de overige negentig pro cent voor hun rekening. Volgens de voorlopige rijksbijdrage regeling dienstencentra bejaarden is een dienstencentrum een instituut, geen deel uitmakend van een bejaar denoord, waarin of van waaruit samen hangende diensten worden verricht welke ertoe leiden dat bejaarden een eigen huishouding kunnen blijven voe ren. Ook bij de SIB-flats komt zo'n dienstencentrum. De samenhangende diensten die van daaruit worden ver richt zijn o.a. ontspanning, maatschap pelijk werk, alarmcentrale en verstrek king warme maaltijden. In geval van ziekte en in samenwerking met De En- gelenburgh. Op het verlanglijstje van het bestuur staat nog meer: bejaarden- AMERONGEN Op 10 maart was het 40 jaar geleden dat de heer H. J. van Alfen, bloemist in de zaak van Dagnelie en Cox aan de Overstraat te Amerongen als jongen zijn werk begon. Maandag was dit jubileum aanleiding voor de omwonenden om de vlag uit te steken en voor de betrokkene om te midden van zijn familie en kennissen feest te vieren. Namens het gemeentebestuur was wethouder K. G. Tiel aanwezig. De bur gemeester was door ziekte verhinderd en de heer Tiel vond het in zijn functie van loco-burgemeester een eer de jubi laris, mee te delen, dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd om hem de ere medaille in brons van de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Onder luid applaus werd de onder scheiding opgespeld, waarna men nog enige tijd bijeen bleef. OVERBERG Ondanks het soms toepasselijke gezegde „ambtelijke molens malen langzaam" is de start van de nieuwbouw van Kamp Overberg nu toch merkbaar als het begin van een over een aantal jaren uitgesmeerde al gehele metamorfose van dit tehuis. Daar thans het eerste gedeelte een feit is geworden door de ingebruikne ming van de geheel naar de eisen des tijds ingerichte keuken en twee pavil joens, die de toepasselijke namen heb ben gekregen van Het Wafelijzer, De Borgwal en De Zandschulp, is de ope ning hiervan woensdag intern gevierd. Na enkele toepasselijke woorden van de directeur, de heer C. J. G. M. Geurts, werd de dag verder gevuld met spellet jes en een grote puzzelrit. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDI gymnastiek, spreekuren van geestelij ken en artsen en pedicure. De praktijk zal moeten leren of dit alles nodig én betaalbaar is. De minister van CRM heeft bepaald dat een instelling die een dienstencen trum beheert een bestuur moet hebben uit personen die kunnen worden geacht de levensbeschouwelijke en maatschap pelijke verbanden en organisaties te vertegenwoordigen welke betrokken zijn bij het werk voor bejaarden ter plaatse. Daarom zitten in het bestuur mensen van: De kerken, via de Stich ting Interkerkelijk Bejaardenwerk (SIB); Ontspannings Centrum Bejaar den (OCB); instellingen voor Maat schappelijk Werk (NH Kerk, CSC en Groene Kruis); Ned. Chr. Vrouwen bond; De Engelenburgh. De samenwer king is uitstekend. Het bestuur krijgt al bijdragen van de instellingen die vertegenwoordigd zijn in het bestuur, maar dat is niet ge noeg. Vandaar de collecte. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat de gemeentesecretarie in verband met Goede Vrijdag op 27 maart 1970 gesloten zal zijn. Rhenen, 6 maart 1970. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal. AMERONGEN De Amerongse schietvereniging hield weer haar onder linge wedstrijd. De uitslag werd als volgt: J. de Greef 98 pnt.; T. van Boort 97 pnt.; G. v.d. Horst 96 pnt.; H. den Uijl 94 pnt.; W. Engelaar 93 pnt.; A. de Haas 92 pnt.; R. Labruyère 92 pnt.; W. Drost 90 pnt.; M. van Bijsteren 90 pnt.; K. Pater 86 pnt.; G. J. den Uijl 86 pnt.; en R. Brinkman 85 pnt. VEENENDAAL De gemeente Veenendaal heeft met de directie van de K.V.S.W. onderhandelingen aangeknoopt naar aanleiding van een advertentie waarin dit bedrijf een deel van de eigendommen te koop aanbiedt. Beide par tijen doen nogal geheimzinnig over welk deel van het bedrijf het gaat. Alge meen wordt echter aangenomen dat K.V.S.W. in het kader van concentratie van de werkzaamheden aan de Kerkewijk het bedrijf aan de Zandstraat van de hand wil doen. Het officiële commentaar van de ge meente beperkt zich tot de mededeling, dat zo lang de onderhandelingen nog niet zijn afgesloten geen enkele inlich ting kan worden gegeven over de om vang van de transactie. Alleen kon worden gezegd dat als de transactie doorgaat het in elk geval een transactie op zeer lange termijn zal worden. Tot zo ver commentaar van gemeentewege. Het is overigens niet de eerste keer dat de gemeente over aankoop van fa brieksterreinen in het centrum onder handelt. Enige jaren geleden leek een transactie te zijn beklonken waarbij de voormalige Frisia-fabriek aan de u dan avan a.u.b. voor Vaanandaal 17.30 m) 10550 v",o"; 11070 's Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor RHanan 3328 Nwa Vaenendaalieweg I59 Kerkewijk in het geding was. De zaak leek rond omdat er fanfares aan te pas kwamen om het nieuws wereldkundig te maken. De transactie, was zoals later bleek geen transactie omdat er een man was die zijn bevoegdheden ver te buiten was gegaan en prompt uit de directie werd gewipt. De affaire was aanlei ding tot een soort koude oorlog tussen dit bedrijf en gemeente die zich onder meer hierin manifesteerde dat er over en weer geen contact meer werd ge zocht, zelfs niet wanneer de gemeente lijk overheid „ambtshalve" aanwezig moest zijn bij het uitreiken van een ko ninklijke onderscheiding. Bekend is dat dë gemeente op het vinkentouw wil gaan zitten als er zich in het centrum een gelegenheid voor doet om grond in handen te krijgen en de daarop gevestigde bedrijven naar het industrieterrein te brengen. Een historisch gegroeide situatie laat zich echter niet van dé ene dag op de andere ombuigen en zeker niet wanneer er miljoenen mee gemoeid zijn. Zowel de directie van de KVSW als de gemeente stellen in hun even sum miere als ludieke commentaar voorop dat het bedrijf hoe de onderhande lingen ook mogen uitpakken de pro- duktie in Veenendaal zal blijven voort zetten. De nadruk waarmee de bedrijfs- voortzetting wordt beklemtoond kon wel eens zijn basis vinden in de forse afvloeiing van personeel, die vorig jaar bij de KVSW plaats vond, zo stelt men van de zijde van de werknemers. In deze kringen is men er niet voor hon derd procent gerust op, dat een even tuele transactie met de gemeente geen gevolgen zal hebben voor de werkgele genheid. AMERONGEN Door de Jeugdcom missie van de Hervormde Gemeente te Amerongen werd zaterdag een oliebol lenactie georganiseerd, die een batig saldo opleverde van f 1300,-. Het nieuwste gedeelte van het KVSW-complex aan de Zandstraat. RENSWOUDE Een kleine dertig leden van de twee historische vereni gingen Oud-Renswoude en Oud-Scher- penzeel bezochten dinsdagavond het pas gerestaureerde Slot Zeist. Reeds aan de' buitenzijde maakte het uit 1686 daterende gebouw een enorme indruk op de bezoekers. Het gezelschap werd in de ruime hal ontvangen door de heer Krijt, die met de rondleiding belast was. Vier schilderijen van Willem van Oranje, Prins Maurits, Willem II en diens vrouw Maria Stuart met hun zoontje, de latere stadhouder-koning Willem III, trokken direct de aandacht. Men had deze schilderijen gekocht van de vorst Zu Wied, evenals het schilderij in de Blauwe Kamer, dat Frederik Hendrik en Amalia van Solms voorstel de. In deze kamer stond een zeldzaam gelakt Japans kastje. Via het door Marot in de 18e eeuw ontworpen trappehuis kwam men op de grote congreszolder, een ruimte die voor velerlei gelegenheden kan worden gebruikt. De vloer van deze zolder is met estrikken (tegels) belegd, die oorspron kelijk in de kerkzaal gelegen hadden. Ook bezocht men de Koningszaal, zo genoemd, omdat de buste van stadhou der-koning Willem III (1650-1702) er te gen de spiegel geplaatst is. Tenslotte verbleef men o.l.v. de heer Van Hoo- genhuyzen, voorzitter van de vereniging Oud-Zeist (Van de Pol-stichting), de tentoonstelling Kastelen van het Sticht. Men kon er kaarten, foto's, maquettes en een „namaak-opgraving" bewonde- rèn. Eén en ander maakte veel indruk op het gezelschap, dat deze interessante excursie beëindigde met een kop koffie in de kasteelkelder. OPHEUSDEN Na een ingrijpende verbouwing heeft garage v. Suilichem in Opheusden haar poorten heropend Het bedrijf, dat al sinds 1931 een be kende klank heeft in de midden-Betu- we beschikt nu over een modernere werkplaats met vakkundig personeel, een showroom waar 't merk Toyota wordt getoond en een groot onderdelen- magazijn. Sinds 1969 is Henk van Suili chem, die de garage sinds 1957 leidt, officieel dealer van Toyota. Op 27, 28 en 29 maart worden diverse modellen geshowd, waarbij belangstellenden in de gelegenheid worden gesteld proef ritten te maken. «■■■•■••■••au AMERONGEN Voor de leden van de Amerongse N.C.V.B. spreekt woens dag 25 maart zuster Hiskes uit Apel doorn over het onderwerp „In de scha duw van de alcohol". Zuster Hiskes is directrice van een tehuis voor aan alco hol verslaafde vrouwen en meisjes. De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal achter de gereformeerde kerk, en be gint om 8 uur. Ds. C. Treure, die van 1951 tot .1958 de Hervormde gemeente van Ederveen diende gaat zondag zijn huidige gemeente Hasselt in de clas sis Kampen verlaten. Een week later doet hij intrede in de Hervormde ge meente van Katwijk aan Zee. Ds. Treure, die thans 58 jaar is, diende achtereenvolgens de Hervormde ge meenten van Wilsum, Ederveen, Rotterdam-Hillegersberg en Hasselt. Tijdens zijn ambtsbediening in Ederveen werd daar indertijd een nieuwe kerk gebouwd. Het fonds dat gevormd is voor de bouw van een pastorie vpor de chr. geref. Bethelkerk te Veenendaal is gestegen tot ruim 71.000 gulden. De pastorie zal worden gebouwd in „De Engelenburg". In „Rond de Cunerakerk", het contactblad van hervormd Rhenen, zijn sinds kort enkele jeugdbladzij den opgenomen. Op de eerste pagi na's van dit inlegblaadje worden al puntige dingen gezegd. De redactie zit het niet lekker, dat in het „nette" verenigingsgebouw Irene niks kan en niks mag. Men vraagt zich af of Irene niet onge schikt moet worden verklaard voor het echte jeugdwerk. Waarom geen zachtboard op de wanden, zodat er geprikt kan worden? Waarom geen ruimten waar men zich muzikaal uit kan leven? Waarom geen mogelijk heid om zichzelf van consumpties te voorzien? Dat „Ifene" - zoals men het noemt - een kerkelijk horecabedrijf is, vindt de redactie niet bezwaarlijk, maar dan wel in dienst van de kerk en van hen, die zich belangeloos voor het kerkewerk inzetten. Tot ouderling van de hervormde wijkgemeente oost te Veenendaal is gekozen de heer M. van Beek. De gereformeerde kerk te Leersum koos als ouderling de heren A. van Donselaar en G. Meindertsma. Uitgaande van de r.k.-kerk wordt de zaterdag voor pasen een voettocht gehouden van Heelsum haar Ooster beek over een afstand van ongeveer 10 km. Onderweg zal worden gedis cussieerd over een actueel onderwerp. De parochie-adviesraad van de r.k.-parochie te Veenendaal heeft een hearing georganiseerd voor alle parochianen op maandag 23 maart a.s. in het NVV-gebouw. Deze hear ing zal aansluiten op de vorige en zal als onderwerp hebben „de litur gie". Cijferlaal In het jaarboek 1969 van de chris telijk gereformeerde kerken in Ne derland is o.m. te lezen, dat het aan tal gemeenten 174 was met een pre dikantentotaal van 118. Er zijn nog 71 vacatures. Veel groei zit er niet in de chr. gereformeerde kerken, want het aantal leden steeg slechts met 686 op een totaal van 68.900 zielen, dat weer te splitsen is in 33.394 doop- en 35.506 belijdende leden. Volgens het jaarboek 1969 van de gereformeerde gemeenten in Neder land en Noord-Amerika zijn er 151 gemeenten met in totaal slechts 38 predikanten. Het aantal leden steeg met 800 naar rüim 73.000. Van de landelijke - interkerkelijke - actiegroep „gemengd huwelijk" is een telegram uitgegaan naar de ge nerale synode van de gereformeerde kerken in Nederland. In dit telegram wordt protest aangetekend tegen het onlangs door deze synode genomen besluit geen toestemming te verle nen tot het houden van gemeen schappelijke kerkdiensten met de rooms-katholieke kerk. De actie groep is voortgekomen uit de con tactweekends voor kerkelijk ge mengd gehuwden en verloofden op het vormingscentrum Den Alerdinck te Laag-Zuthem bij Zwolle. Zij zegt in haar telegram dat aan plaatselijke initiatieven ruimte moet worden ge geven omdat deze van levensbelang voor de kerk zijn. De kerkeraden van de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk te Leersum hebben in een gemeen schappelijke vergadering besloten om elke vrijdagavond in het bejaar dencentrum een dagsluiting te hou den. De dagsluiting zal door de pre dikanten om beurten worden ver zorgd. De kerkeraden besloten verder om gezamenlijke diensten te houden op eerste paasdag, tweede .paasdag (spe ciale jeugddienst) en eerste pinkster dag. De kerkeraad van de hervormde gemeente te Ederveen heeft een be roep uitgebracht op de heer C. Evers, kandidaat te Putten. Mej. C. M. Chardon, theologisch kandidate te Renkum, heeft het be roep aangenomen om op te treden als geestelijk verzorgster van Oran- je-Nassauoord te Renkum. Morgenavond wordt in de chr. ge ref. Pniëlkerk te Veenendaal een passie- en paassamenkomst gehou den. Er wordt gezongen door het kerkkoor, onder leiding van Henny Pomp. Het orgel wordt bespeeld door Leo van Stempvoort, organist van de Cunerakerk te Rhenen. De uit Veenendaalse ouders gebo ren Catherinus Moens, Gerefor meerd predikant te Friesepalen - Siegerswoude neemt zondagavond afscheid van deze gemeente om veertien dagen later intrede te doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Gerkesklooster-Stroobos. De thans 59-jarige predikant diende achtereenvolgens de Geref. kerken te Deventer, 's-Gravezande, Bever wijk, Leimuiden, Heerlen en Friese- palen-Siegerswoude.

De Vallei | 1970 | | pagina 3