Hartstichting startte met ruim dertig leden Sportvereniging kan geen steun verlenen KERKDIENSTEN 4 r Rhenen werkt met andere gemeenten aan streekplan Zes mille uitgetrokken Televisie defect Wij komen direct! M.T.S TELEF. 08370-2838 Voorlichtingsavond goed bezocht Dammen UITSLAGEN VAN V.D.C. V ierwinden houdt hans op DCE-titel Schietuitslagen Onó tuinbouwlioeh T.V. op school VEEMARKT DEN BOSCH Panters dames legen Isala 2 Royal Club Tonic de pittige tonic bekendmaking HORLOGERIE VAN MANEN Mijftuéy de tyaL' VRIJDAG 20 MAART 1970 BURGERLIJKE STAND RENSW0UDE HEBT U AL GENOTEERD? MARKTEN Als jij griep hebt, wat doe je dan? Dan neem ik een MANN pijnstiller. MANN poeders en cachets Wk M of MANN tabletten. IWI Alledrie helpen direct. IwH met ZONDAGSDIENSTEN RHENEN „We ztfn nu officieel van start gegaan met de afdeling Rhenen van de Nederlandse Hartstichting", zei gisteravond mevrouw De Bruin van het Ruiter pad 30. die als voorlopig secretaresse fuseert. TUdens een openbare bijeenkomst in gebouw „Irene" heeft mevrouw Bopft van Roscnthal-Dcn Tex. wegens verhin dering van de burgemeester, een inleidend woord gesproken tot de ongeveer hon derd aanwezigen. Hoewel mevrouw De Bruin de opkomst minder goed noemde, is het voor Rhenense vergaderl»K.RripfM.n toch wel een succes geworden. Bovendien kon de afdeling starten mVt al 31 nieuwe leden. Nadat Mr. J. D. Koster, voorlopig voorzitter van de afdeling, de opening van de avond had verricht, alsmede de kerkvoogdij van de Nederlandse Her vormde Gemeente Rhenen hartelijk dank had gebracht voor het gratis be schikbaar stellen van het gebouw, sprak mevrouw Bosch van Rosenthal. „Ik was graag bereid", aldus me vrouw Bosch, „hier een paar woorden ter inleiding van de avond te zeggen. Feitelijk had héél „Irene" vol moeten zitten, want het gaat om een belangrij ke zaak. Toch vind ik het een succes, dat er nog ruim honderd ingezetenen de moeite hebben genomen om te komen." Onder dit gezelschap bevonden zich talrijke helpsters en helpers van de af deling Rhenen van het Nederlapdsche Roode Kruis. De echtgenote van de burgemeester sprak de hoop uit, dat het •en vruchtbare en nuttige avond zou mogen worden, en dat velen de Hart stichting zullen willen steunen en be kend zullen maken. Dr, Hoogenboom, cardioloog in Am- hem, sprak over hartziekten. Hij noem de de kwaal één van de vele doodsoor zaken van het ogenblik. „Als er een be strijdingsmiddel is, zien we de ziekte verdwijnen. Daarom moet hier wat aan gedaan worden." Dr. Hoogenboom kon aan de hand van lichtbeelden niet onmiddellijk een antwoord geven op de vraag „hoe heb ik een hartinfarct gekregen?". Een com plex van factoren speelt daarbij een van die factoren, waar we zelf wat van die faktoren, waar we zelf wat aan kunnen doen. Eén van de preventieve maatregelen is onder andere beweging. Verder niet te veel roken. Hij wilde de problemen realistisch onder ogen zien. Bij stoornis moet snel gehandeld worden, maximaal binnen vijf minuten. Uit zijn betoog bleek verder, dat men al heel ver ge vorderd is met onderzoek naar metho den van behandeling. Vooral legde hij er de nadruk op, dat er veel financiële steun nodig is. De bevolking kan daar bij helpen, opdat er uiterst precisieuze •n ingewikkelde apparatuur kan wor den aangeschaft. In de pauze werd gelegenheid gege ven lid te worden tegen contributie van vijf gulden per jaar. Eénendertig nieuwe leden gaven zich op.In het tweede deel van de avond werd de film Pulse of Life" gedraaid, die de eerste hulp liet zien, zoals hartopwekking bij ongevallen (bedwelming, verstikking, flauw vallen en stroom). De heer De Jong, propagandist van de Nederlandse Hartstichting, behandelde de onderwerpen voorlichting, revalida tie, hartrenwagens en de studie van cardiologen. VEENENDAAL Maandagavond werd bij VDC de onderlinge competitie voortgezet met de volgende partijen: H. Verhoef versloeg D. Leeuwenkamp, terwijl ook Nico Valkenburg over deze speler de baas bleef. W. de Kleuver lokte A. Kalter in de val en werd zo doende 2 punten rijker. Kampioen H. van de Brandhof zegevierde nogal makkelijk over W. van de Hor. E. Schaap won van D. van Leeuwen en D. Bouman van G. Rotterdam. De Veenendalers waren ook verte genwoordigd op het „BRUGTOER- NOOI" dat op 12 maart in Rhenen werd gehouden. Hierin kwamen B. Valken burg, W. van de Hor en D. Scholte tot winst. W. de Kleuver behaalde remise, terwijl N. Valkenburg. A. Keyman, A. Kalter en J. Vermeer de eer aan de te genstanders moesten laten. Zaterdag nemen enige Veenendalers deel aan de jaarlijkse wedstrijd Utrecht-Gelderland die in Ouwehands Dierenpark te Rhenen wordt gehouden. EDERVEEN Deze week werd in het Groene Kruisgebouw de onderlinge competitie van de damclub DCE voort gezet. De opkomst van de leden was zeer gering waardoor er maar drie par tijen konden worden gespeeld. De partijen waren belangrijk voor het klassement. St. Vierwinden won van G. Hazeleger, zij het met veel ge luk. Hazeleger had namelijk in het eindspel met een schijf voordeel duide lijk winstkansen maar maakte een ka pitale blunder waardoor Vierwinden gemakkelijk op winst kwam en daar door zijn theoretische kans op de titel blijft behouden. De partij tussen B. v. Beek en W. Veldhuizen had een zeer spannend ver loop. Van Beek pakte halverwege de partij een schijf winst maar kwam in een slechte positie te staan waardoor Veldhuizen naar dam kon lopen. Van Beek kwam door zeer sterk eindspel goed terug en de partij eindigde daar door in een remise waar Veldhuizen het meest tevreden mee kon zijn. T. Middelman won van D. v. Heerdt wat wel een verrassende uitslag was. v. Heerdt die dit seizoen verrassend goed voor de dag komt in d« onderlinge com petitie was op deze avond slecht op dreef en moest de punten aan zijn te genstander laten. Uit alles werd duidelijk dat er veel geld nodig is. Om de afdeling Rhenen van de grond te krijgen, in aller be lang, is er ook veel hulp nodig van in gezetenen. Daarom was het te betreuren, dat ELST De uitslagen van de onder linge wedstrijd, die de schietvereniging „Willem Teil" gisteravond in Ameron- gen organiseerde, luiden als volgt: J. de Greef 98 pnt; T. van Boord 97 pnt; G. v. d. Horst 96 pnt; H. den Uijl 94 pnt; W. Engelaar 93 pnt; A. de Haas 92 pnt; R. E. Labruyere 92 pnt; W. H. Drost 90 prrt; M. van Bijsteren 90 pnt; K. Pater 86 pnt; G. J. de Uijl 86 en R. Brinkman 85 pnt. Geboren: Jeroen, z.v. J. J. C. de Kie- vid en G. Admiraal; Comelis, z.v. H. J. van Ginkel en R. van de Bor. ADVERTENTIE Op 2 april a.s. geeft het UTRECHTS SYMFONIE ORKEST een concert in Veenendaal met als programma Von Weber - „Aufforderung zum Tanz" Rachmaninoff - Tweede, piano-concert Sullivan - „The Mikado" Gershwin - „An American in Paris" Gershwin - „An American in Paris" Dirigent FRITS KNOL Solist JAN WIJN. piano C.J.P.-houders halve pr(js. de plaatselijke verenigingen het voor het grootste deel hadden laten afwe ten. Vooral de sportverenigingen schitterden door afwezigheid. Een compliment verdient de zangver eniging „Eben Haezër", alsmede de afdeling Rhenen van het Nederlandse Roode Kruis, met voorzitter Runge aan het hoofd. ..Eben Haezer" gaf zelfs veertien leden op, die bovendien zullen meewerken om nieuwe begun stigers te werven. Zeer triest was de brief, die van een plaatselijke sportvereniging werd ont vangen. „Wij hebben in het wintersei zoen geen contact met onze leden", al dus luidde de aanhef. „Mitsdien hebben wij geen oproep aan onze leden kunnen doen om de voorlichtingsavond bij te wonen." Als klap op de vuurpijl luidde het slot van de brief: „Als vereniging zul len wij in uw streven geen steun kun nen verlenen." Mevrouw De Bruin was er volkomen van onder de indruk. Een dergelijk standpunt had zij niet verwacht, Mr. Koster sloot ten slotte de avond, met dank aan mevrouw Bosch van Ro senthal, aan de concierge van „Irene", de heer J. van Hunnink, voor al zijn belangeloze medewerking, terwijl car dioloog Hoogenboom een boekenbon kreeg aangeboden. De heer Runge werd dank gebracht voor het draaien van de film. RHENEN In Ouwehands 5 Dierenpark werd gistermorgen aan de fotopers het onlangs geboren j ijsbeer jong getoond. Moeder beer houdt een oogje in het zeil om haar kostbare bezit zonodig met geweld s fe verdedigen. niiiiiimniniiiinniiuiiiiiiiininminmiiiiiin! Ned. Herv. Kerk Oude kerk 9.30 u. ds. Van de Krift, 17.00 u. ds. Van Assenbergh. Julianakerk 9.30 u. ds. Van Assenbergh, 17.00 u. ds. De Bruin uit Ermelo. Vredeskerk 9.00 u. en 10.30 u. ds. Wis- gerhof, 17.00 u. ds. Vroegindeweij. Sionskerk 9.30 u. ds. Van der Velden uit Doom, 17.00 u. ds. Groeneboom uit Vriezen veen. Poortkerk 10.30 u. ds. Vroegindeweij, 18.30 u. ds. Van de Krift. Bejaardencentrum 9.00 u. ds. Vroeginde weij. Veeneind 15.00 u. De heer F. v. Rossem uit Scherpenzeel. 25 mrt. 19.30 uur: ds. Middelkoop (Zwolle). Dijkstraat 14.45 u. ds. Van Viegen uit Amerongen. Herv. gemeente „Sola Fide" 10.00 u. ds. Nijeboer (openb. geloofs belijdenis). 17.30 u. de heer Esmeijer te Hoenderloo (jeugddienst). Geref. Kerk Brugkerk 9.00 u. en 10.30 u. ds. Blanken (10.30 uur openb. geloofsbelijdenis), 17.00 u. ds. Ferwerda. De bezitters van een tuin of tuintje staan vaak voor moeilijke proble men bij gebrek aan voldoende ken nis van het levend materiaal, van planten, struiken, boompjes en heesters. Zelfs worden aan deskun digen meermalen opdrachten gege ven, welke niet uit te voeren zijn of tot teleurstelling aanleiding geven. Zal een tuin(tje) inderdaad een lusthof zijn, waarin men met plezier elk vrij kwartiertje doorbrengt, dan moet hij vooral wat het plantmate- riaal betreft aan de verwachtingen beantwoorden. Wij proberen in ons wekelijks artikel tje de moeilijkheden, welke zich kun nen voordoen, te voorkomen, door bloemen en planten, het levend ma teriaal, ook het levend materiaal, te bespreken, zodat men met de grootst mogelijke kans op succes de juiste planten op de juiste plaats kan aanbrengen of laten aanbren gen. Ook de florakinderen, de ka merplanten, worden besproken. De vele vragen die tot ons komen, ge ven duidelijk te verslaan dat de liefhebberij voor tuinieren, of het verzorgen en zelf kweken van plan ten, zich nog steeds in stijgende lijn beweegt. Mocht u vragen hebben, hetzij voor tuin hetzij voor kamer planten, schrijft gerust. U kunt vra genstellen op velerlei gebied betref fende de tuin en uw kamerplanten en alles wat er mee in verband staat. Uw tuin(tje) kan en moet een lust hof worden, de kamerplanten moe ten U bevrediging geven. Geef Uw tuin(tje) het karakter, dat past, bij grootte en ligging. Het is goed, zelfs noodzakelijk, dat men zich voor de aanleg van een tuin of tuintje een scherp idee vormt van wat men wil. Vraag U zelf af: „Hoe maak ik mijn tuin(tje)?" „Welke aanleg past bij mijn huis?" „Wat zal ik er in planten?" etc. etc. Hoe meer vragen men zich vooraf stelt en daarop een afdoend antwoord weet te geven, des te beter zal men er in slagen een tuin(tje) te verkrijgen, dat tot in de verre toe komst bevrediging zal geven. Dit is zeker, ook het kleinste stukje grond, hetzij voor of achter het huis kan tot eerfS smaakvol geheel omgeto verd worden. Wanneer men maar de juiste planten kiest voor de tuin, komt men tot een goed resultaat. Nog al te vaak ziet men in kleine tui nen heesters en struiken welke al leen in het grote villapark, of de gro te tuin, aangeplant mogen worden, omdat ze door hun grootte en om vang alle licht en lucht aan de an dere planten ontnemen. Daarom is ons doel in te gaan op de vragen, welke allen, die een tuin(tje) bezit ten of willen aanleggen, bestormen en tevens een overzicht te geven van de gewassen, die in grotere of kleinere tuinen voldoening kunnen geven. Welke aanleg bevredigt het bezit? ..Waarom", zo oordeelt de strenge criticus „waarom maakt die man zo'n wangedrocht?" Het antwoord moet dan vaak zijn, „omdat men het zo van hem verlangde". Laat de aanlegger van een tuin vrij om te maken wat het mooist en het na tuurlijkst is, dan wordt men niet te leurgesteld. Wordt de tuin door U zelf aangelegd, dat zou ik willen zeggen - laat U niet ontmoedigen, wanneer Uw werk soms meedogenloos veroor deeld wordt, maar houd vol en tracht van Uw stukje grond een ge heel te maken dat in de eersfe plaats U zelf bekoort en waarin U de gelegenheid voor plant en bloem zo gemaakt en de plaats zo gekozen hebt, dat ze er ook werkelijk in kun-v nen groeien. Ja, daar hebben we het. we moeten een tuin(tje) heb ben. waarin de planten, die wij mooi vinden kunnen groeien en bloeien. Maar al te vaak wordt gescholden op rotspartijtjes, muurtjes en wat die meer zij, want, zegt de strenge Cri- rotpartijtjes, muurtjes en wat dies meer zij, want, zegt de strenge cri ticus, ze behoren daar niet. Het kan hun weergaloze heerlijke kleuren in de tuin moeten planten, als men er geen gelegenheid voor ging schep pen? Het aanpassen aan de stijl van het huis of aan de lijnen van het huis moet zoveel mogelijk gebeuren, maar gaat eigenlijk alleen op voor grote parken of tuinen en niet voor het gemiddelde tuin of tuintje. Houd steeds voor ogen, dat Uw tuin(tje) er is voor de planten en wel voor die planten, welke naar de smaak en de liefhebberij van de tuinbezit- ter gewenst zijn. Zijn er vragen over vaste planten, struiken of boompjes, vraagt ge rust. Ons doel is immers om U nog meer liefde bij te brengen voor de tuin(tje) voor bloemen en plant. Om teleurstelling te voorkomen, willen wij U graag met goede raad terzijde staan. Antwoord aan de heer E. v. Sch.: Vaste planten in een vooraf goede bemeste grond, kunnen dikwijls drie tot vijf jaar, soms nog langer blijven staan, zonder dat ze ver plant behoeven te worden. Meestal doet men het om de drie jaar, ook omdat men eens iets anders wil en om er weer wat nieuwe soorten tus sen te brengen. Verandering is een vereiste van het leven en zo zal de liefhebber er ook naar streven steeds veranderingen, steeds verbe teringen aan te brengen in zijn as sortiment. Antwoord aan mevr. C. M. v.d. V: U moet met de Achimenes handelen als volgt: haalt U de rupsvormige knolletjes nu uit de grond, die kun nen dan opnieuw opgekweekt wor den in verse bloemistengrond. Roer er een beetje turfmolm doorheen ze houden van een luchtige grond. Zet de pot in een normaal ver- warmde kamer. Als de jonge scheut jes te voorschijn komen, moet U normaal water geven. Hebben ze een lengte van 5 A 7 cm. bereikt clan tegen felle zon beschermen doch ze wenst wel een licht plekje De potgrond normaal vochtig hou den, wekelijks bemesten. Ze kan de hele zomer doorbloeien, in de herfst laat u haar afsterven en zet het ge val in een kast. E. J. Grijsen-Rhenen ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. Petrakerk 9.30 u. ds. Ferwerda en 17.00 u. ds. Blanken. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.00 u. en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 u. en 17.00 u. kand. Van de Kamp te 's-Gravenhage. Pniëlkerk 9.30 u. leesdienst, 16.00 u. ds. ds. Kok uit Nijkerk. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 u. en 18.30 u. leesdienst. 27 mrt. (Goede Vrijdag): 19.30 u.: student Vink. Geref. Gemeente (Syn.) 9.30 u. en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Bierman te Breda. R. K. Kerk Salvatorkerk zaterdag 18.45 u. en zondag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk 10 u. H. Mis. Leger des Heils 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Jehovah's Getuigen: NW-gebouw, Tuinstraat., zo. 9.30 u.: openbare vergadering, 10.30 u.: wacht torenstudie. di. 19.30 u.: Theocratische bedieningsschool, 20.30 u.: dienstver- gadering. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. v. Malenstein (bev. lid maten), 18.00 u. ds. J. v. Malenstein. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. A. den Hartog uit Ede, be vestiging nieuwe lidmaten, 18.30 u. ds. J. Bos uit Lunteren. Ger. Kerk 10.30 u. en 18.30 u. ds. S. de Vries uit Bennekom. Vrije Evang. Gemeenten 10.30 u. evangelist F. J. Nijkamp uit Utrecht. Deze dienst wordt gehou den in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ger. Gemeenten 10.00 u. en 18.30 u. de heer B. Roest. Ger. Gemeenten Uitgetreden 9.30 u. en 18.30 u leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. R. K. Kerk 9.15 u. bed. H. Mis in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk. 9 u.: ds. J. Groenenboom (Vriezen veen). Geref. Kerk 10 u.: ds. J. Goldschmeding, 17 u.: ds. E. D. de Jong (Wageningen). Oud Geref. Gem. 10 en 18 uur: leesdienst. Geref. Gem. (syn.) 10 en 17.30 uur; leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10 en 18.30 u.: ds. M. v. Beek (Opheus- den) Bed. H.A. Ned. Prot Bond 10.30 u.: ds. W. H. Stenfert-Kroese (Bilthoven). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 u.: ds. L. v.d. Peut. 18.30 u.: ds. Spilt (Ede). Geref. Kerk 10 en 18.30 u.: ds. Jonkers. R.-K. Kerk 18.45 u.: Eucharistieviering in gebouw Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 u.: ds. v. Bréugem (Barneveld), 18.30 u.: dhr. D. D. Konings (Putten). Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u.: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15 u.: leesdienst. maandag: 19.30 u.: dhr. Schendelhoek (H.I. Am bacht). EDE Oud. Geref. Gem. 10 en 19 u.: ds. J. v.d. Poel AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 u.: ds. G. Kaastra, 18.30 u.: ds. B. Koole (Leersum) jeugddienst. De Uithof: 170 u.: Jeugdkapel. Geref. Kerk 10 en 17 u.: ds. Knol (Laren). Ned. Prot Bond 10.30 u.: ds. C. F. Brüsewitz (Utrecht). OVERBERG Ned. Hem-. Kerk 10 en 18.30 u.: ds. S. Andringa. Oud. Geref. Gem. 10 en 18.30 u.: leesdienst. RESTEREN Ned. Herv. Kerk 10 u.: ds. v. Viegen (Amerongen), 18.45 u.: ds. Vroegindeweij (Veenen daal). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 u.: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (syn.) 10 en 18.30 u.: leesdienst.. Geref. Gem. in Ned. 10 en 18.30 u.: leesdienst RHENEN Ten behoeve van de Lijsterbergschool, de Bantuinschool en de Rijnschool in het dorp Eist heeft het gemeentebestuur van Rhenen 2000 uitgetrokken voor de aanschaf van drie televisietoestellen met bijbehorende antennes. Voor het inrichten van een speelleerklas ten behoeve van de Plata- nenschool werd een krediet verstrekt van f 1800. Eiermarkt Barneveld. 19 maart. Aanvoer ca. 2.200.000 stuks, handel traag. Prijzen (in guldens): eieren 5058 gram 9,75—11,10 per 100 st., kg-prijs 1,95— 1,91; eieren 59—65 g 11,30—12,25 p. 100 stuks, kg-prijs 1.921,88, witte eieren per 100 st. 0,25-0,50 lager. Varkensmarkt Barneveld, 19 maart. Aanvoer 28 stuks, handel geen. aanvoer: Totaal 8446; runderen 3027; graskal veren 712; vette kalveren 283; nuchtere kalveren 2932; schapen 437; lammeren 73; geiten 27; biggen 205; slachtrunde- ren 1117 PRIJZEN (ln guldens) Melk- en kalfkoeien, per stuk 1100- 1825; guiste koeien, per stuk 950-1400; graskalveren, per stuk 459-675; kalf- vaarzen, per stuk (roodbont) 1275-1785; guiste vaarzen, per stuk 975-1250; pin ken, per stuk 725-900; nuchtere kal veren voor fok of mesterij, per stuk 135-305; weideschapen, per stuk 105- 145; lammeren, per stuk 175-250; drach tige zeugen, per stuk 575-675; biggen, per stuk 90-105; slachtrunderen extra kwal. per kg gesl. gew. 5.10-5.55; le kwal. per kg gesl. gew. 4.50-5.00; 2e kwal. per kg gesl. gew. 4.00-4.45; 3e kwal. per kg gesl. gew. 3.65-3.90; vette stieren, per kg gesl. gew. 4.75-5.10; worstkoeien, per kg gesl. gew. 3.50-3.75; vette kalveren, le kwal. lev. gew. 4.20- 4.50; 2e kwal. ley. gew. 3.95-4.15; 3e kwal. lev. gew. 3.70-3.90; nuchtere slachtkalveren, per kg lev. gew. 1.20- 1.60; slachtzeugen, le kwal. per kg lev. gew. 2.45-2.50; 2e kwal. per kg lev. gew. 2.39-2.44; slachtvarkens, per kg lev. gew. 2.63-2.73; vette schapen, per stuk 130-165; vette lammeren, per stuk 140- 175. OVERZICHT resp. aanvoer, handel en prijzen): Melk- en kalfkoeien groter, redelijk, prijshoudend; guiste koeien groot, stroef, duur; jongvee ruim, stug, onver anderd; vette kalveren minder, williger, stijf duur; nuchtere slachtkalveren groot, kalm, even lager; schapen en lammeren ruimer, redelijk, prijshou dend; fokzeugen behoorlijk, flauw prijshoudend; lopers en biggen normaal, minder vlot, nauw prijshoudend; slacht vee ruim, tamelijk vlot, goed prijshou dend; slachtzeugen groter, vlug, stijf duur. VEENENDAAL De damesploeg van Panters reist morgen naar Deven ter om de strijdbijl op te nemen tegen Isala 2. Deze ploeg staat slechts vier punten onder Panters en zal zich onge twijfeld fel verzetten om de heide punten te bemachtigen. Het degrada tiespook kijkt voor Isala 2 al heel voor zichtig om de hoek en voor Panters wordt het oppassen om niet de punten in Deventer te laten. Panters is nl. be reikbaar voor enkele degradatiekandi daten. Speelt Panters overigens net zo posi tief als verleden week tegen Cito dan lijkt er geen vuiltje aan de lucht. Bo vendien zit het er dik in dat de ploeg na enkele weken weer eens compleet aan de start kan verschijnen, hetgeen een mogelijke overwinning rechtvaar- digd. De heren spelen dit weekeinde geen competitiewedstrijd. Men speelt echter om vier uur in de zaal aan de Tuin straat een vriendschappelijke wedstrijd tegen rivaal Unitas uit Doorn, hetgeen toch een interessante partij kan wor den. Heren 2 komt ook niet tussen de lijnen, terwijl heren 3 vanavond in Utrecht aantreedt tegen Athlon 2. Da mes 2 speelt morgen om drie uur thuis tegen Odio, terwijl de meisjes-adspi- ranten in Culemborg twee wedstrijden gaan spelen en wel tegen de leeftijdge noten van Schot A en Schot B. ADVERTENTIE MANN RHENEN —Een aantal Utrechtse ge meenten. gelegen op de Utrechtse Heu velrug, streeft er naar om als tegen hanger van het streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug, een starre aange- genhcid, een structuurplan voor dit ge- VEENENDAAL Gisteravond hield de chr. sportstichting D EOS de jaar lijkse uitvoering in het Verenigings gebouw. De belangstelling was niet groot maar wie er waren genoten o.a. van het hierboven op de plaat vast gelegde kleuterspel. ADVERTENTIE bied samen te stellen. Het is de bedoeling, dat dit structuur plan niet alleen duidelijke aankno pingspunten zal bieden voor het leef baar houden van de Utrechtse Heuvel rug, maar tevens een meer dynamisch karakter zal dragen dan het vrij stati sche streekplan. Het gemeentebestuur van Rhenen werkt mee aan dit plan. De gemeente raad heeft voor het in te stellen onder zoek een bijdrage uitgetrokken van ruim 6000. VEENENDAAL Op Goede Vrijdag, 27 maart zijn de Veenendaalse postkan toren 's avonds gesloten. Hei, hoofd kantoor aan de Sandbrinkstraat is dan open van 18.30 tot 19 uur, en het agent schap in Veenendaal-Zuid aan 't Slote- maker de Bruïneplein van 8.30 uur tot 12.15 uur en van 12.45 uur tot 17 uur. ADVERTENTIE VEENENDAAL De zondagsdienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargeno men op Zaterdag 21 maart: W. Remme. Markt 10. tel. 12061. Zondag 22 maart: H. E. G. Pilon, Kerke- Wijk 82, tel. 12481. De zondagsdienst voor de artsen N. Rijlaarsdam. J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt waargenomen door: N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 12123. Weekenddienst Groene Kruis Zr. A. van Nieuwenhoven, Schrijvers park 179. tel. 10027. SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel en Woudenberg wordt waargenomen door H. Gerritsen, arts, Stationsweg 10, Woudenberg, te-lef. 03498-1220. Deze dienst duurt van vrij dagavond 7 uur tot maandagmorgen 8 uur. RHENEN Artsen: za. dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328; zo. dr. Rienstré, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: Deys, Fred. v.d. Paltshof, tel. 2481. EDERVEEN, RENSWOUDE EN DE KLOMP Arts: J. H. Rademaker, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-201. Dierenarts: dr. Nutma. Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-457. AMERONGEN, ELST EN LEERSUM Arts: dr. Van Ommeren, Eist, Rijks straatweg 158, tel. 08377-217. Wijkverpleging: Amerongen. zr. A Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-1576. Tot maandag 8 uur. Leersum: zr. P. M. Mostert, Mr. Bos weg 9, tel. 03434-1423 (tot zaterdag 12 uur, daarna zie Amerongen). MIDDEN BETUWE OPHEUSDEN Arts: dr. Van Silfhout, Ochten, tel 03444-433 neemt praktijken waar van artsen Buddingh, Jonker en Tromp. RESTEREN Arts: dr. Keur. Kesteren, tel. 08885-213 neemt praktijk waar van artsen Eike lenboom, Guépin en Van der Veen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5