Westduitser Miiller Europees kampioen in anker kader 47/1 VREDESTEIN Damesploeg succesvol in Cross des 99 Vier zwemrecords in Eindhoven Wolsink kreeg opnieuw pech Jan Keizer winnaar op t Zand Voor Vultink werd strijd desillusie Roemeense trainer voor turnsters Nederlands standpunt inzake Z. -Afrika Amateurs in hoogste afdeling Rod Laver winnaar in Sydney Uw macht over het stuur TENUIS r Nat. kampioenschap 38/2 eerste klasse DEUR DICHT BEWIJS Frans Kuypers Nederlands kampioen snelschaken I\OOOR. ATLETIEK Clubtitels voor ADA en A AC HEREV Wh ijshockey Marijke Schaar in finale verslagen SC HAAT SEIS EF-heren in Heerenveen MAANDAG 23 MAART 1970 ADVERTENTIL DEN HAAG Het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond heeft in verband met de voorbereiding op de Olymp'sche Spelen 1972 de oud-trainer van de Roemeense damesploeg. Caius Jianu, gecontracteerd. I)e veertigjarige Jianu, die in het Westduitse Bochum studeert, is voorlopig voor een jaar ge contracteerd. Daarna is de kans groot dat hij in volledige dienst van het KNGV treedt. De nieuwe trainer zal de top van de dames en de jeugd onder zijn hoede krijgen. Elk weekeinde zullen de gese lecteerden op het CIOS in Arnhem trai nen. Verder heeft Jianu het voornemen drie of vier maal dit jaar een hele week met de dames te trainen. Het staat nog niet vast hoe de werk zaamheden zullen worden verdeeld tus sen de huidige trainer van de dames Joop Wickel en Caius Jianu. Binnen kort zal de Roemeense trainer naar Ne derland komen voor een bespreking met de heer Wickel en de voorzitster van de sectie keurturnen mej. Annie Fieseler. In dat gesprek zal een werk programma worden opgesteld en zal worden bepaald hoe de verdeling van de werkzaamheden komt te liggen tus sen trainer Wickel, die normaal in functie blijft, de heer Caius Jianu en de twee medewerkers, mevr. Krauwel en de heer Lage, die Joop Wickel al eerder assisteerden. UTRECHT Bij de buitengewone algemene vergadering van David Cup- landen, die vandaag in Londen wordt gehouden, /.al Nederland het voorstel steunen om een speciale commissie te benoemen, die zich zal bezig houden met de vraag of landen als Zuid-Afri- ka en Rhodesië nog langer lid kunnen blijven of niet. „Wij zijn niet a priori tegen Zuid- Afrika", aldus de vice-voorzitter van de KNLTB, de heer F. Hoyer. ..Per slot van rekening hebben wij drie jaar ach tereen tegen Rhodesië gespeeld zonder dat zich een incident heeft voorgedaan. Onze bond heeft dan ook de bereidver klaring getekend om tegen Zuid-Afrika uit te komen". KNLTB-voorzitter, de heer H. van Hoegeen, verklaarde zaterdag tijdens de algemene bondsledenvergadering in Utrecht: „Wij gaan uit van het principe dat sport buiten de politiek behoort te staan, maar dat doet niets af aan het recht ten opzichte van ons om buiten de sport om zijn standpunt te bepalen ten opzichte van landen, die discriminatie toepassen wat betreft ras, geloof en huidskleur. Wij zijn echter huiverig voor besluiten, diè tijdens grote verga deringen op emotionele gronden worden genomen en zijn dan ook van oordeel dat het beter is een commissie te be noemen, die zelfstandig zal kunnen op treden". De vergadering in Londen is tot stand gekomen op initiatief van de Verenigde Staten. Aanleiding was de weigering van Zuid-Afrika om Arthur Ashe een inreisvisum te verschaffen. DODEWAARD Het Nederlands biljartkampioenschap kader 38/2. eerste klasse, is dit weekeinde veroverd door Boelens uit Wildervank. Hy behaalde twaalf punten uit zijn acht partijen en beëindigde het toernooi te Dodewaard met een algemeen gemiddelde van 37,40. Eindstand: 1. J. Boelens (Wilder vank) 12 pnt., 316 hgst. ser., 37.40 alg. gem.; 2. M. W. Beks Eindhoven 11, 162. 34,00; 3. H. Hendriks (Oss) 8, 270, 19.81; 4. S. H. Broekhof (A'dam) 6. 215. 20,13; 5. F. van Dijk (Winschoten) 6, 140, 19,76; 6. D. Waardenberg (R'dam) 6. 140. 19.36; 7. H. J. Lamers (Kerk- vrade4, 156. 19,44; 8. A. Dijkgraaf (Heerde) 3, 92. 16.13. HANS VULTINK desillusie DUISBURG De vorig jaar na Maassluis aanwezige twijfel over de vraag of de Furopese titel van de Westberiyner Dieter Muller in het kader 47/1 wellicht een gelukstreffer was geweest, zyn door hemzelf weggevaagd. In Duisburg prolon geerde de 27-jarige Muller zyn kampioenschap met overtuigend bewijs.. II y bleef ongeslagen, eindigde met veruit het hoogste gemiddelde van 23.86, speelde de J finale in slechts vijf beurten uit en maakte bovendien in de altyd moeilijke ont moeting tegen de voortdurend chicanerende José Galvez een topserie van 281. De Berlijner is dan ook niet zomaar een biljarten Hij is bezeten van het idee om het biljarten in de bondsrepubliek bij de grote massa als sport" erkend te krijgen en gedraagt zich daarnaar. .Müller is een van de weinige topbil- jarters. die niet rookt en nauwelijks drinkt. Müller is beslist de enige topbil- jarter. die ook aan zijn conditie werkt. Elke ochtend kon men hem de laatste vier dagen in de omgeving van de befaamde sportaccommodatie van de Wedaubaan in trainingspak zo'n vijftien kilometer door de bossen zien rennen. Het kampioenschap van de Duitser was bijna een feit toen Dielis zaterdag middag in een afmattende partij tegen Galvez bakzeil moest halen. De Span jaard, die alleen voor een theoretische kans streed, had in tien beurten een enorme voorsprong opgebouwd. Dielis beging de fout zwaar op verdediging te gaan spelen, waardoor de partij pas in de 23e beurt in het voordeel van Galvez werd beslist. Op de andere tafel had Hans Vultink in uiterste nood Müller tot 24 beurten gedwongen (het werd toch een kansloze nederlaag voor de Nederlandse kampioen met 183-300), waardoor het gemiddelde van de West duitser een klap kreeg. „Als ik tien beurten eerder Galvez een gemakkelij ke bal had gegeven zodat hij uit had kunnen gaan, was mijn moyenne ook in de buurt van de twintig gebleven en had ik in de finale nog een kans ge had", zo realiseerde Dielis zich te laat. Bijna was Müller daarna zaterdag avond ook al in punten onbereikbaar geworden, toen Hans Vultink, die tevo ren had gefaald, tegen Dielis opportu nistisch maar zeker niet onverdienste lijk, stond te spelen. Voor het eerst in dit toernooi gaf Vultink blijk toch wel iets met die door hem en de meeste an deren zo verfoeide ballen te kunnen doen. Toen Dielis echter met een slotse- rie van 102 de deur voor zijn neus dicht had gegooid was voor Vultink de weg naar een van de medailles versperd. Dielis, winnaar tegen Vultink in acht beurten, erkende echter oprecht hel meesterschap van Müller in dit kam pioenschap. Zaterdagavond al, toen de Westduitser zijn grandioze serie van 281 had geproduceerd. Dielis had nog een theoretische kans maar werd in een ge weldige slotpartij door Müller gede- klasseerd: 128-300 in vijf beurten, waardoor de Belg ook nog de tweede plaats aan Dufetelle verspeelde en met brons tevreden moest zijn. Geen medaille dus voor Vultink. Voor niemand trouwens, want evenals in Apeldoorn bij het Europees kampioen schap bandstoten had de (Belgische) wedstrijdleider van de Europese bond verzuimd de plakken op tijd op het toernooiveld te doen bezorgen. Voor Hans Vultink werd het kampioenschap een desillusie. Daarbij speelden de bal len een voorname maar beslist niet doorslaggevende rol. De Nederlandse kampioen speelde onzeker, had geen zelfvertrouwen, deed kortom alles slecht. Hij was matig over de band, en matig in het kleine spel in zijn eerste vijf partijen. Tegen Müller bijvoor beeld kreeg Vultink nog zeker vijf goe de aanvangsstoten, maar hij kon er niets mee beginnen. En daaraan waren niet alleen die vreemde ballen schuldig. Het beste be wijs daarvoor waren de laatste twee partijen van de Nederlandse kampioen. Zaterdagavond tegen Dielis had Vultink de vórm grotendeels terug, al werd hij opnieuw verslagen: 236-300 in acht beurten. In zijn laatste partij echter re vancheerde Vultink zich volkomen voor de slechte presentatie in een magnifie ke serie van 133. Galvez werd boven dien verslagen: 300-264 in 14 beurten. „Weet je waarom ik zo fel was tegen Galvez? Hij is de enige van dit gezel schap die ik begin juni in San Sebas tian in het Eruopees kampioenschap 47/2 ook ontmoet en hij weet nu al wal hij dan kan verwachten". 1. en Europees kampioen Dieter Müller (WDld) 14 281- 23.86 2. Roland Dufetelle (Fr.) 10 183 18.86 3. Ludo Dielis (Belg.) 10 203 18.48 4. Hans Vultink (Ned.) 8 133 13.61 5. Jose Galvez (Spanje) 6 115 13.33 Matthias Metzmacher (WDld) 6 69 9.331 7. Franz Stenzei (Oostenr.) 2 134 10.21 8. André Burgener (Zwits.) 0 60 8.51 VBEDESTEIN -JEmprirti De soepele radiale band met het brede loopvlak. Het aktieve profiel geeft ongeëvenaarde weg- ligging, ook op gladde wegen. Wéten, wat Uw auto doet, in bochten, op hellingen, onder alle omstandigheden, bij alle snelheden. Dat is macht over het stuur. Vredestein banden - tubeless, nylon, radiaal - geven maximale betrouwbaarheid en vaste wegligging. Oók bij slechte weersomstandigheden. Voor iedere auto heeft Vredestein de ideale band. Een assortiment met wereldfaam. Weers- en wegomstandigheden zullen te allen tijde Uw voorzichtigheid en oplettendheid eisen I ZEVENBERGEN Frans Kuijpers uit Eindhoven Jieeft zondagavond in Zeven bergen het open Nederlands kampioen schap snelschaken veroverd. Uit 't veld van 200 deelnemers, bij wie ook scha kers uit Duitsland, Engeland eri Frank rijk, plaatsten zich acht schakers in de twee halve-finalegroepen. De eindstand in die groep was Groep A: 1. J. Timman 2 pnt.; 2. Schie- feldecker en Hartoch 1 12 pnt.; 4. Rei- mer 1 pnt. Groep B: 1. Van Dop en Kuijpers 2 1/2 pnt.; 3. Van Baarle 1 pnt.; 4. Plukker Q pnt. Van Dop en Kuijpers speelden een beslissingspartij over vijf minuten, die werd gewonnen door Kuijpers. In de eindstrijd tussen de beide groepswin naars om het Nederlands kampioen schap versloeg Kuijpers ook Timman. AMSTERDAM Bij de eerste offi cieuze indoor atletiekclubkampioen- schappen. die zondag in de sporthal Zuid in Amsterdam werden gehouden, veroverden ADA (dames) en AAC (he ren) de titels. De beste prestaties wer den op de hordennummers geleverd. Hans van Enkhuizen (Metro) won de 60 meter horden in 8.3 sec. voor Peter Dellensen (AAC). Bij de dames bleek nationaal kampioene Mieke Sterk in 8.6 sec. de snélste. Miep van Beek (ADA) eindigde in 8.7 sec. als tweede. Het hoogspringen dames was voor mevr. Winnubst (ADA) met 1.65 meter. VICHY Het debuut van de Nederlandse dames in de „Cross des Nations", het officieuze wereldkampioenschap veldloop, is bijzonder succesvol geweest. Met groot machts vertoon. de vijf deelneemsters bij de eerste negen aanko menden. legde de ploeg van bondscoach Ben Kusmic. be slag op de eerste plaats in het landenklassement. Achter de Italiaanse ex-wereldrecordhoudster op de 1500 meter Paola Pigni en de Poolse Sofia Kolakowska, die in de laat ste 800 meter een enerverend duel uitvochten, legde llja Keizer als beste Nederlandse beslag op de derde plaats. Paola Pigni. die uiteindelijk met slechts 0,8 seconden voor sprong op de Poolse zegevierde, nam de titel over van de Amerikaanse Doris Brown, die de wedstrijd de voorgaan de drie jaar had gewonnen. Direct na de start op de Bellerive paardenbaan in Vichy, die door de re gen in de morgenuren bijzonder zwaar was geworden, nestelde llja Keizer zich aan de kop van het bont gekleurde veld van loopsters. Paola Pigni. die wist dat het grote gevaar van de Nederlandse dames zou komen, trok onmiddellijk met llja Keizer mee. Achter dit tweetal formeerden zich de andere Nederlandse loopsters, van wie vooral nationaal kampioene Anneke de Lange hel zeer moeilijk had. De Sparta-atlete was met koorts vanwege een verkoudheid in Vi chy aangekomen. Zij wilde aanvanke lijk van starten afzien maar toen haar toestand verbeterde besloot zij toch te vertrekken. Paola Pigni slaagde er na ruim duizend meter in llja Keizer van de leiding te verdringen tn de sterke Ita liaanse bouwde langzaam een voor sprong op die een kilometer voor het einde bijna dertig meter bedroeg. Paola Pigni, die zich al veilig voelde, kreeg in de laatste achthonderd meter nog gezel schap van de kleine Poolse Sofia Kola kowska, die zich eerst had losgemaakt uit een groepje en vervolgens llja Kei zer was gepasseerd. Zij aan zij legden Pigni en Kolakowska het laatste rechte stuk naar de finish ai. Driemaal slaag de de Poolse los te komen maar de 24- jarige Pigni, die deze week in het hu welijk treedt mét haar trainer, kwam iedere keer terug. Met een laatste krachtsinspanning wist Pigni uiteinde lijk toch nog als eerste over de streep te komen. llja Keizer finishte vijf se conden later als derde. Anneloes Bos man werd vierde, Bernie Lenferink vijfde, de zieke Anneke de Lange ze vende en Carla Joosten negende. In de 57e editie van de wedstrijd bij de heren beheersten de Engelsen de strijd volledig. De Britten hadden liefst vijf lopers bij de eerste zeven. Winnaar werd Mike Tagg. die in 1966 in Rabat de wedstrijd bij de junioren al eens als eerste had beëindigd. Na zes kilometer had zich een groep van dertien lopers gevórmd waarin naast vrijwel alle Engelsen, de Belg Gaston Roelants, de Fransman Tijou en de Tunesiër Zaddam vertegenwoordigd waren. Langzaam viel de groep uiteen tot op het tien kilometer punt, tweedui zend meter voor de eindstreep zes lo pers: Wright. Tagg, Rbelants, Tijou, Taylor en Zaddam. overbleven. Op 11.000 meter ontsnapte Roelants, die als een van de favorieten was gestart, in gezelschap van Tagg en Wright. Wright kon zijn concurrenten niet volgen en in de laatste achthonderd meter maakte Tagg zich los. De felle Roelants slaagde erin opnieuw bij te komen maar kort voor de finish op de laatste hindernis deed zich een ir. .it voor. Tagg trap te een van de spikes van Roelants uit en de Belg werd daardoor op slag kans loos. Uitslagen: dames: 1. Paola Pigni (It) 3078 meter1 in 10 min. 38.4 sec; 2. Sofia Kolakowska (Po len) 10.39.2; 3. llja Keizer (Ned) 10.43.-; 4. Anneloes Bosman (Ned) 10.54.-; 5. Bernie Lenferink (Ned) 11.02; 6. Nicole Chassagneux (Fr) 11.03; 7. Anneke de Lange (Ned) 11.06; 8. Daniella Testerini (It) 11.15; 9. Carla Joosten (Ned) 11.15; 10. Claudine Broard (Fr) 11.20. Landenklassement: 1. Nederland 19 pnt; 2. Frankrijk 39; 3. Italië 45; 4. Polen 55; 5. België 69. Heren: 1. Tagg (GB) 12 km in 36 min. en 39 sec; 2. Roelants (Belg) 36.41; 3. Wright (GB) 36.44; 4. Taylor (GB) 36.50; 5. Tijou (Fr) 37.03; 6. Wilde (GB) 37.07; 7. Turner (GB) 37.09; 8. Zaddam (Tun) 37.11; 9. Alvarez (Sp.) 37.14; 10. Jourdan (Fr) 37.15. Landenklassement: 1. Êrigeland 39 pünt.; 2. Frankrijk 85: 3. België 136. Eerste klasse A Alkmaarse Boys^-OVVO 2—1 .IOS—AFC 0—1 De SpartaanUithoorn 2—1 StormvogelsHollandia 12 SDW 15 7 5 3 19 20-12 Uithoorn 14 6 6 2 18 20-12 DCG 15 7 4 4 18 18-13 AFC 15 8 2 5 18 23-17 OVVO 15 5 7 3 17 17-12 De Spart aa. 15 6 4 5 16 15-16 Alkm. Boys 15 6 3 6 15 19-17 ZVV 13 4 3 6 11 18-22 Hollandia 13 4 3 6 11 15-19 Stormvogel.- 15 3 5 7 11 13-19 JOS 14 2 6 6 10 10-17 HRC 15 3 4 8 10 13-25 Eerste klasse B OvermaasPapendrecht 03 UnitasFluks 41 De MusschenGouda 01 EINDHOVEN Bij de zondag in het Eindhovense sportfondensbad gehouden zwemlienkamp zijn vier Nederlandse records (25 meterbanen) verbeterd. De PSV'er Frangois "Van de Kruys- dijk won de 200 meter w-isselslag in 2 min. 16,7 seconden. Hij bleef daarmee ruim onder het nationale seniorenre cord, dat sinds 1968 op naam stond van Wim Mulder met 2 min 19,5 seconden. De jonge Eindhovenaar bleef op dit zware nummer slechts 0.7 seconden bo ven de limiet, die hij bij de nationale winterkampioenschappen op 11 en 12 april in Den Haag zal moeten verwe zenlijken om in aanmerking te komen voor uitzending naar de Europese zwemkampioenschappen in Barcelona. Voorts evenaarde de 13-jarige Anke Rijnders (AZC Apeldoorn) het Neder lands recofrd 200 meter vrije slag. Dit staat op naam van Nel Bos met 2.15.4. Anke Rijnders kwam tot dezelfde tijd en verbeterde daarmee het adspiranten- record aanzienlijk. Frasquita Smits was houdster van dit record met een tijd van 2.16.8. Hans Elzerman (ZIAN) stelde voor de vijfde maal van dit seizoen het adspi- rantenrecord op de 200 meter schoolslag scherper. Hij kwam uit op 2.34.5, ruim anderhalve seconde beter dan zijn vori ge recordtijd. De limiet voor Barcelona ligt hier op 2.32.0. De vierde recordverbetering kwam op naam van de VZC-zwemster Frieke Buys. Zij stelde haar eigen adspiranten- record op de 100 meter vlinderslag een- tiende seconden scherper: 1.09.6. STOCKHOLM Zaterdag werd een wedstrijd gespeeld voor het wereldkam pioenschap ijshockey in Stockholm. Po len on Oost-Duitsland speelden met 22 gelijk. Voor een record aantal toeschouwers (10.226) won Zweden later op de avond met ,62 van Oost-Duitsland en speelde Tsj.-Slowakije met Pplen: 102. In de laatste wedstrijd van het week einde won Rusland met 161 van Fin land.. Er waren 5706 toeschouwers. De stand in het toernooi om het wereldkampioenschap is nu Rusland NICE De nationale tenniskampioe ne Marijke Schaar is dicht bij de over winning geweest in het tennistoernooi van de Mediterranean Club in Nice. In de beslissende set van de finale tegen de Frans'Australische Gail Canfreau had het Nederlandse meisje een voor sprong van 31. Haar concertratie werd- vanaf dat moment echter ver stoord door het rumoer van een dichtbij gelegen voetbalstadion en ze verloor met 36. In de finale van het heren enkelspel won de Franse nummer drie Jean-Loup Rouyer met 57. 63, 61 van de Franse nummer zeven Georges Goven. Uitslagen: Heren-enkelspel, finale: Jean-Loup Rouyer (Fr.)-Georges Goven (Fr.) 57, 63, 61 Dames-enkelspel, finale: Gail Chan- frea (Fr.)-Marijke Schaar (Ned) 86, 7—9, 6—3. SYDNEY Dc als eerste geplaatste Australiër Rod Laver heeft het heren- enkelspel van het internationale Dun- Iop-tennistoernooi in Sydney gewonnen. Hij versloeg in dt finale zyn landgenoot Ken Rosevvall in vfjf sets 36, 62, 36, 62. 63. Laver verdiende met zijn zege een bedrag van 5000 dollar (18.000 gulden). Laver maakte tijdens de partij zes tien dubbele fouten met serveren en Rosewall kon, daar de opslag ook niet zijn sterkste wapen is, aardig bij blij ven. Zijn backhand was zoals gewoon lijk formidabel en hij nam een voor sprong van twee sets tegen een. Laver maakte snel gelijk (62). In de vijfde en laatste set waren de spelers volko men gelijkwaardig aan elkaar. Bij de stand 3—3 had Laver het geluk in de volgende „kritieke" game Rosewalls service met een netbal te doorbreken. De weerstand van de 35-jarige was nu gebroken en Laver sloeg door naar het einde: 63. In de finale van het dames-enkelspel versloeg de Amerikaanse Billie-Jean King de Australische Margaret Court met 6—2. 4—6, 6—3. Finale: heren-dubbelspel: Rose- wall/Stolle-Taylor/Bowrey 63, 7—5. HENGELO Hel zit Gerrit Wolsink bepaald niet mee. Moest hij verleden week in St. Anthonis tijdens de eerste manche van de „Cross der Azen" met pech van zijn motor, gisteren was hem tijdens de motoeross in Hengelo het zelfde lot toebedeeld. Het gebeurde in de tweede manche, nadat hij de eerste serie glansrijk op zijn naam had ge bracht. Winnaar bij de 500 cc senioren en in ternationalen werd nu Jan Keizer uit 's Hcerenberg, die ook de openingscross in Loenen op zijn naam had gebracht. Gerrit Wolsink nam in de eerste manche direct de kop, gevolgd door Jan Keizer. Door het uitvallen van \^iebe Plötz, die een kapotte versnellingsbak kreeg, nestelde Peter Willems zich op de derde plaats, voor Jo Roelofs uit Gorssel. Willems was het eerst weg bij de start van de tweede manche, vlak op zijn hielen gezeten door Keizer. Wol sink, die een slechte start had, vertrok als achttiende. Fel sloeg de Hengeloër terug en kwam na de eerste ronde als vierde door achter Willems, Keizer en Van Beek uit Zelhem. Na twee ronden lag de aankomende tandarts zelfs op de tweede plaats, achter Keizer en een overwinning zat er dik in. In de achtste ronde sloeg het noodlot echter toe en moest Wolsink het strijdtoneel verlaten. Jan Keizer behield de eerste plaats, voor Willems en Hoefman uit Doctiri- chem. 250 cc De 250 cc-seniorenklasse en interna tionalen leverde een overwinning op voor de sterk rijdende Stef van der Sluis uit Arnhem. Van der Sluis, die in St. Anthonis ook bijzonder goed draai de, nam direct na de start van de eerste manche de kop en stond die niet meer af. Hoewel het VVR-lid Ton van Heug- ten alles in hel werk stelde hem te „pakken", slaagde hij daar toch niet in en moest zich tevreden stellen met de tweede plaats, voor .1. Roessink Yiit Die- penheim. Veteraan Rudi Boom uit Amsterdam rukte van de achtste plaats op naar de vierde en daar eindigde hij ook. Bertus van den Brink uit Harskamp scheen nog niet geheel te zijn bekomen van zijn valpartij in St. Anthonis. Hij finishte in deze manche op de dertien de plaats. Ook in de tweede manche nam Stef van der Sluis de kop, maar moest deze in de vijfde ronde afstaan aan Jan Roessink. Rudi Boom had zich inmid dels naar de derde plaats geworsteld. Van der Sluis, die in de eerste manche een voorsprong van twaalf seconden had genomen, zorgde er wel voor dat Roes sink niet te ver uitliep, waardoor hij zijn zege veilig stelde. Zoals verwacht werd Broer Dirkx winnaar bij de zijspannen. De eerste manche bracht hij met veel machtsver toon op zijn naam. In de tweede man che moest hij kampioen Ten Thije uit Isidoreshoeve voor laten gaan ondanks felle aanvallen. In de laatste ronde kreeg Ten Thije echter pech. waardoor Broer Dirkx alsnog als eerste kon fi nishen. De .30 cc-seniorenklasse vertoonde weinig strijd. J. Poorte uit Nijverdal, winnaar van deze klasse in Loenen, ze gevierde in beide manches. De uitslagen luidden: 500 cc-senioren en internationalen: J. Keizer ('s Heerenberg); 2. Willems (IJs- selstein); 3. J. Roelofs (Gorssel): 4. ,1. Hoefman (Doelinchem); 5. H. Wassink (Doetinchem); 6. J. 'Oosterink (Vorden); 7. J. Veis (Westendorp); 8. J. Eggens (Westerbork)9. O. Hiemstra (Marum); 10. G. Wolsink (Hengelo). 250 cc-senioren en internationalen: S. van der Sluis (Arnhem); 2.#J. Roessink (Diepenheim); 3. T. van Heugten (Amersfoort); 4. R. Boom (Amsterdam); 5. F. Selling (Amsterdam); 7. H. van Hoegee (Tienhoven); 8. J. Wesselink (Gorssel); 9. J. Roosink (Rijssen); 10. B. van den Brink. Zijspannen: 1. Broer Dirkx (Valkens- waard); 2. J. ten Thije (Isidoreshoeve); 3. D. Muller (Holten); 4. D. Gijsbertsen (Doorn); 5. D. Hoevelaken (Nieuwer- kerk). 50 cc-senioren: J. Poorte (Nijverdal); 2. A. Harkink (Lochem); 3. Braakhekke (Barchem): 4. G. de Haan (Doetinchem); 5. A. Kwakkerberg (Heeten); 6. J. Is- fordink (Olst); 7. G. Xoorlander (Rot terdam); 8. Lenderink (Terborg); 9. G Dijkstra (Hellendoorn) en P. Plevier (Oterleek). O.-Duitsland 6 5 0 1 10 42 8 6 5 0 1 10 33—12 6 4 0 2 8 34—15 6 3 0 3 6 16-29 6 0 1 5 1. 7—31 6 0 1 5 1 8—45 DEN HAAG Het Europese heren kampioenschap hardrijden op de schaats 1971. dat aan Nederland was toegewezen, zal worden gehouden op de Thialfbaan in Heerenveen. De KNSB zal in de toekomst de aan Nederland toegewezen evenementen verdelen tus sen de kunstijsbaan in Heerenveen en Deventer. Voor de minder grote evene menten zullen ook andere banen in aanmerking (blijven) komen. De KNSB vindt dat Heerenveen de Europese titel strijd voor dames van twee maanden geleden zo uitstekend heeft georgani seerd, dal dit „proefwerk" om in aan merking te komen voor de grote he ren-evenementen, als volledig geslaagd mag worden beschouwd. RVC 14 8 5 1 21 25-10 Papendrecht 14 7 5 2 19 22- 9 De Musschen 1 14 8 2 4 18 21-17 UVS 13 6 3 4 15 14-11 Neptunus 14 5 4 5 14 21-16 Overmaas 14 5 4 5 14 20-20 Fluks 14 4 6 4 14 13-15 CVV 13 5 2 6 12 16-19 Roodenburg 13 3 6 4 12 13-16 Gouda 13 3 5 5 11 10-15 Unitas 14 3 2 9 8 17-25 Olympia 14 1 4 9 6 8-27 Eerste klasse C MOW—Alcides 2—1 SneekSpel. Assen afg. DrachtenLeeuwarden 1—0 Be QuickMuntendam 01 VelocitasZwaagwesteinde 13 EmmenGermanicus 11 Sneek 14 7 5 2 19 23-13 Leeuwarden 15 7 5 3 19 21- 6 Spel. Assen 13 7 4 2 18 15- 9 Velocitas 15 6 6 3 18 23-14 MOW 15 7 2 6 16 18-20 Emmen 15 4 6 5 14 16-15 Drachten 15 5 4 6 14 20-19 Germanicus 15 4 5 6 13 17-18 Zwaagwesteinde 15 4 5 6 13 10-17 Alcides 14 3 5 6 11 11-15 Muntendam 14 3 5 6 11 11-30 Be Quick 14 2 4 8 8 13-22 Eerste klasse D Victoria BoysHengelo 0—2 AZC—Quick '20 1—4 RKHVV—Spel. Enschede 1—1 ROHDA—Rheden 1—2 Riet VogelsBe Quick 11 De Treffers—DOS '19 1—1 Quick '20 14 11 0 3 22 26-11 Hengelo 14 10 0 4 20 29-13 De Treffer. 13 8 3 2 19 26-11 Rheden 13 7 0 6 14 20-26 RK HVV 14 5 4 5 14 17-18 Rietvogels 13 5 3 5 13 9-13 ROHDA 13 5 2 6 12 22-21 Be Quick Z 13 4 3 6 11 24-26 DOS-19 13 4 2 7 10 13-82 Vict. Boys 14 4 2 8 10 12-19 AZC 13 2 4 7 8 19-21 Spel. Enschede 13 0 7 6 7 13-23 Het Luxemburgse jeugdtafelten- nisteam heeft in eigen stad zondag de Benelux-jeugdkampioenschappen ge wonnen. Bij de meisjes zegevierde Jani Dom, bij de jongens Scheibel. Beiden werden enkele maanden geleden opge steld in de senioren landenwedstrijd te gen Nederland in Maassluis. Van de Nederlandse meisjes drong Sonja Helzel door tot de finale. De ploeg was ver zwakt wegens het vertrek van Ellen Klatt en Veronique van der Laan naar de Europese kampioenschappen in Mos kou. Eerste klasse E MiddelburgSchijndel afg. Sparta '25Brabantia 31 RKCConcordia SVD 00 Helmond—DESK 5—3 Veerse BoysTOP 01 AllianceVlissingen 30 TSC 13 10 3 0 23 28-11 Sparta '25 13 9 1 3 19 26-11 Veerse Bovs 14 7 4 3 18 17- 7 RKC 14 5 6 3 16 15-11 Concordia S' .'i 14 5 6 3 16 15-12 DESK 13 6 2 5 14 37-27 Helmond 14 5 3 6 13 14-22 Middelbur 14 3' 5 6 11 11-18 TOP 12 3 4 5 10 8- 9 Schijndel 13 3 4 6 10 11-20 Alliance 13 2 5 6 9 11-24 Brabantia 15 3 3 9 9 19-28 Vlissingei 14 2 4 8 8 12-24 Eerste klasse F Almania—KVC Oranje 3—0 Spel. IreneRoermond 23 EijsdenVoerendaal afg. Almania 12 8 3 1 19 26- 8 Sanderbout 12 8 3 1 19 21-11 Ceasar 13 6 4 3 16 19-12 MKC 12 6 3 3 15 17-13 Wilhelmina '08 13 5 3 5 13 26-21 Roermond 13 4 5 4 13 21-21 Sp. Irene 13 6 1 6 13 15-19 SVN 13 3 4 6 10J 15-18 Eijsden 12 2 4 6 8 9-15 Voerendaal 12 1 6 5 8 8-17 KVC Oranje 11 2 3 6 7 5-17 Rios '31 12 3 1 8 7 11-21

De Vallei | 1970 | | pagina 10