Jans Vlot winnaar Ronde Zuidholland Voetbal over de grens Frank Drost aan de leiding Friezin werd benoemd tot lid van verdienste van de KNSB Grootse huldiging voor Deelstra Blauw- Wit bleef op kop; Wageningen liet Velox struikelen Laatste jaar vergadering van KNA U in oude stijl Andretti won op Se bring Judoka 's wonnen van België Nat. damkampioenschap EERSTE EN TWEEDE DIVISIE KNSB zonder directeur algemene zaken Triomf voor Jackie Stewart Overwin ni ngen voor Verkerk Vianen vierde KOPGROEP DUITSLAND SPANJE ITALIË BELGIË UITSLAG Sprintwedstrijden in Uden Competitie-uitslagen van volleybaltop HERKOZEN MAANDAG 23 MAART 1970 DEN HAAG Op enkele kilometers voor de Haagse Steenwtfklaan twyfel- de Jans Vlot Zeven km voor de finish van de Ronde van Zuid-Holland was hij weggesprongen uit de kopgroep, waarin zijn Amstelploeg met vier man bij die eerste twaalf zo ijzersterk was vertegenwoordigd. Jans Vlot geloofde niet dat hij de paar honderd meter voorsprong, die hij moeizaam had ver overd, mede dank zij de medewerking van zijn ploegmakkers in de kopgroep, zou kunnen handhaven. Vlak voor Rijs wijk keek hij om, zag zijn achtervol gers vlak bij en meende zich verslagen. Hij richtte zich op, maar werd niet ach terhaald, want de jagers waren veir* deeld. Hetzelfde gebeurde nog een keer, maar de verdeeldheid in het elftal dat de kleine Drent binnen handbereik had, was te groot. Toen zette de 23-jarige Vlot door, het bracht hem zijn eerste klassieke overwinning. Vorig jaar had hij in de Ronde om de Haarlemmer meer samen met zijn broer Wicher om prijs en premie gevochten, nadat zij ge tweeën waren ontsnapt en toen had hij de eerste plaats aan Wicher moeten la ten. De tamelijk vlakke Ronde van Zuid- Holland kreeg daarmee een verrassende ontknoping, die een beloning was voor de geweldige kracht van de Amstel ploeg, Kort voor Jans Vlot had gepro beerd weg te komen, was Wicher Vlot even „los" geweest van de groep, maar zijn sprong was te kort, zoals ook Piet Kettenis, de meest actieve renner uit het veld, al zijn aanvallen had zien mislukken. De greep van Jans Vlot naar de macht werd in feite succesvol doordat Thijs de Koning tactisch zo verschrikkelijk sterk reed. In die slot- kilometers probeerde De Koning ver- verschillende keren 'n sprong naar Jans Vlot te maken, waarop de anderen uit de kopgroep fel reageerden. Zij lieten zich misleiden door de schijnbewegin gen van De Koning, die er terecht op speculeerde, dat niemand zijn jacht zou overnemen als hij afstapte. Iedere keer dat hij het tempo vertraagde, na een jacht, viel de groep stil en uit elk ver lies dat Vlot moest incasseren door de aanvallen van zijn ploeggenoot, groeide een grotere winst. Toen Van der Kruijs en Bravenboer, de gevaarlijke concur renten van Vlot doorkregen dat zij in de maling werden genomen door De Koning was het te laat. Zij kwamen niet verder dan de tweede en de derde plaats. Reeds na ruim twintig km kende de Ronde een kwalitatief sterke, maar iets te talrijke kopgroep van een kleine der- LONDEN Arsenal, de tegenstander van Ajax in de halve finales van het toernooi om de Jaarbeursbeker, zette het herstel, dat zich de vorige week aankondigde, met de zege op Liverpool voort. De Londense club won op eigen terrein met 2-0 van Southampton. De meeste belangstelling van deze za terdag ging uit naar het optreden van Martin Peters en Jimmy Greaves, die deze week voor een record-transfer van 200.000 pond sterling van club wis selden. Beiden scoorden voor hun nieu we werkgever. Peters, die Engplands kostbaarste voetballer werd, sinds hij in dienst trad van Tottenham voor 100.000 pond sterlingp lus Greaves, scoorde na dertien minuten. Deson danks verloor Tottenham op eigen ter rein met 2-1 van Coventry. Greaves bracht zijn nieuwe club West Ham meer geluk. Hij droeg twee doelpunten bij in de 5-1 overwinning van zijn ploeg op Manchester City. Aan de top van de ranglijst hand haafde Everton zich met een voor sprong van drie punten op Leeds Unit ed, Beide clubs wonnen. Alan Clarke, die tot aan de Peters-Greaves-ruil En- gelands duurst betaalde speler was met een transfersom van 165.000 pond, scoor de opnieuw voor Leeds. Daarmee had hij een groot aandeel in de 2-X zege van de league-kampioenen op Wolverhamp ton Wanderers. Everton won dank zij doelpunten van Joe Royle en Alan Whittle met 2-0 van Liverpool. Chelsea handhaafde zich op de derde plaats met een 2-1 zege over Manchester Unit ed, dat daarmee een reeks van achttien wedstrijden zonder negerlaag afgebro ken zag. Burnley West Bormwich A. 2-1; Chelsea Manchester United 2-1; Der by County Crystal Palace 3-1; Ips wich Town Sunderland 2-0; Liver pool Everton 0-2; Manchester City West Ham United 1-5; Newcastle Unit ed Stoke City 3-1; Sheffield Wed. Nottingham Forest 2-1; Southampton Arsenal 0-2; Tottenham-Hotspur Coventry City 1-2; Wolverhampton Leeds United 1-2. In de Duitse Bundesliga is zaterdag een belangrijke beslissing gevallen. Terwjjl Borussia Mönchengladbach lichtvoetig over Alemannia Aken heen- sprong (3-0) en daarmee voor de zeven de maal achtereen zonder puntenverlies bleef, verloor de 1 FC Köln op nogal sensationele wijze met 1-0 van Rot Weiss Oberhausen. Köln, dat negen wedstrijden achtereen gewonnen had, raakte de eerste plaats kwijt. De club heeft 40 punten. Borussia Mönchen gladbach een punt meer en twee wed strijden minder gespeeld. De teleurstelling in Keulen en de vreugde bij Mönchengladbach was niet geheel in overeenstemming met de sportieve prestaties van beide ploegen. Tegen hekkesluiter Alemannia, dat we gens een groot aantal blessures boven dien verzwakt aantrad, demonstreerde de titelkandidaten meer dan een uur lang een teleurstellende vorm. Pas in het laatste kwartier kon Wimmer met twee doelpunten de 1-0 voorsprong (verkregen door een schot in eigen doel van Martinelli) uitbouwen tot een over winning met acceptabele cijfers. FC Köln daarentegen viel bijzonder ener giek aan. Het forceerde achttien hoek schoppen, maar om de een of andere oorzaak kwamen er geen doelpunten. Wel aan de andere zijde, want twee mi nuten voor tijd brak Rot Weiss Ober hausen uit de massale verdediging en schoot Karbowiak in de verre hoek. 28.000 toeschouwers uitten na het eind signaal hun teleurstelling in een schril fluitconcert. Ook de scheidsrechter kreeg enkele schimpscheuten toege voegd. Er deed zich zaterdag nog een verras sende ontwikkeling voor. Het in het ei gen Berlijnse Olympische Stadion bijna onverslaanbare Hertha BSC werd door Bayern München met 4-0 eenvoudig weggespeeld. De indrukwekkende ba lans van de nieuwe Bayern-trainer Udo Lattek luidt thans twee wedstrijden ge speeld en gewonnen, doelcijfers tien voor, nul tegen. München 1860 Eintracht Frankfurt afg.; Hertha BSC Bayern München 0-4; MSV Duisburg 1. FC Kaisers- lautern 0-0; 1. FC Köln RW Ober hausen 0-1; Werder Bremen Borussia Dortmund 1-3; Hannover '96 Ham burger SV 1-1; RW Essen Eintracht Braunschweig afg.; VfB Stuttgart Schalke '04 2-0; Allemannia Aachen Borussia Mönchengladbach 0-3. Zaragoza Granada 0-0; Atletico Bilbao Sabadell 1-0; Barcelona Mallorca 5-1; Coruna Atletico Ma drid 0-1; Real Madrid Valencia 2-1 Elche Celta 3-1; Pontevedra Se- villa 3-2. Stand na 26 competitiedagen: 1. Atletico Bilbao 37 pnt; 2. Atletico Madrid 36 pnt; 3/4 Real Madrid en Bar celona, beide 31 pnt; 5/6 Sevilla en Za ragoza 30 pnt. Brescia SC Napoli 1-2; Cagliari Verona 1-0; Fiarentina Juventus 2-0; Lanerossi Bologna 1-1; Lazia In- ternazionale 3-1; AC Milan Sampdo- ria 0-0; Palermo Bari 0-0; Torino AS Roma 0-0. De stand is nu (alle clubs hebben 25 wedstrijden gespeéld); 1. Cagliari 37 punten; 2. Juventus 33; 3. Internazionale, Fiorentina en AC Mi lan 31; 6. SC Napoli 28. Beringen FC Luik 2-2; FC Brugge Union St Gillis 4-1; La Gantoise Beveren Waas 0-0; Beerschot Racing White 5-0. De stand: Standard 26-43; FC Brugge 26-36; La Gantoise 27-35; Beerschot 27-33; Anderlecht 25-30; Beveren Waas 26-29 Racing White 27-27; Ware- gem 26-25; Lierse SK 24-24; Sc. Charle roi 25-23; St. Truiden 25-20; Union St. Gillis 25-20; FC Luik 25-19; Beringen 25-15; Crossing 25-15; Oostende 25-14. tig man. Die groep was overigens niet ontstaan door felle aanvallen voorin, maar doordat aan de staart van het veld grotere en kleinere eenheden moesten afhaken. Bij die weglopers, wier werk door gesloten spoorwegbo men in Pijnacker doelloos werd ge maakt, waren de broers Vlot, Braven- boer, Van der Kruijs, Aling, Kettenis, Bakker, De Koning en Cornelisse, kort om dezelfde renners die ook later weer voor de afscheiding zouden zor gen. De beslissende afscheiding kwam tot stand in Hazerswoude, waar Sjef van der Burg, nuttige helper van Bra venboer en Van der Kruijs door een lekke band werd teruggeworpen. Het veld viel daar uiteen in verschillende groepen en voorin vormde zich een pe loton van 32 renners. Die ploeg is niet meer achterhaald, maar wel geleidelijk kleiner geworden, waardoor twaalf renners de kans kregen hun stempel op de beslissende fase te drukken. Wioher Vlot en Kettenis hebben het serieus ge probeerd: Van der Kruijs en Braben- boer deden het pas toen het te laat was: Van de Ruit, Cornelisse, Blom, Van Hoogstraten en Aling ondermijnden de probeerd: Van der Kruijs en Braven- Vlot ook nog Bakker en De Koning voorin had, niet. Uit dat kwartet koos Jans Vlot het enige goede moment. Uitslag: 1. Jans Vlot (Wanneperveen), 145 km in 3 uur 36 min. en 18 sec.; op 15 sec.: 2. Peter van der Kruijs (Hel mond); op 19 sec.: 3. Wim Bravenboer (Rotterdam); 4. Frans van de Ruit (Am sterdam); 5. Rink Cornelisse (Amster dam); 6. Nanno Bakker (Wieringer- meer); 7. Ted Blom (Haarlem); 8. Thijs de Koning (Scherpenzeel)9. Martin van Hoogstraten (St. Anthonis); 10. Piet Kettenis (Den Haag); 11. Jan Aling (Bunne); 12. Wicher Vlot (Wanneper veen); op 1 min. 43 sec.: 13. Ron Bakker (Haarlem); 14. Leo Bogers (Ossen- drecht); 15. John Cornelissen (Nijme gen); 16. Jan Buis (Zwanenburg); 17. Eef Diepeveen (Bilthoven); op 4 min. 12 sec.: 18. Theo van der Loo (Weert); 19. Harry van Leeuwen (Den Haag); 20. Wil Luppers (Wijde Wormer). Dwars door België, een wedstrijd over 200 kilometer, eindigde na 4 uur en 53 minuten in een overwinning voor Daniel van Rijckeghem (Bel), die de snelste sprinter was uit een kopgroep van acht renners. Eric Leman werd tweede, Frans Verbeek derde en Jan van Katwijk vierde. Met een achter stand van 3.40 werd Eef Dolman elfde en Jan Serpenti negentiende. UTRECHT De Jonge Fries Frank Drost heeft na de eerste twee ronden van de strjjd om het Nederlands kampioen, die het afgelopen weekeinde in Utrecht wer den gehouden, met een maximum score de leiding. Zaterdag versloeg hy in een gecompliceerde party Craane, die tegen het einde enkele fouten maakte. In de tweede ronde verraste Drost Bronstring met een combinatie, welke de Fries een gewonnen eindspel overliet. Titelhouder Ton Sijbrands en Harm Wiersma versloegen in de eerste ronde resp. Varkevisser en De Jong maar de twee favorieten moesten zondag zware strijd leveren om tenminste een punt te veroveren. Craane (tegen Wiersma) en Van der Sluis bereikten na taaie tegen stand een remise. Ook Van Dijk kwam op drie punten na een overwinning op Edink, die in een vier om vier eindspel nog een fout maakte en een spectacu laire partij tegen Palmar, die dit duel met een voordelige remise kon beslui ten. In verband met de voorwedstrijden om het wereldkampioenschap 1970, die van 9 tot en met 21 juni in Monaco worden gehouden en waarvan de win naar het recht verkrijgt wereldkam pioen Andreiko (Rusl.) uit te dagen, be looft de Nederlandse titelstrijd speciaal voor Wiersma en Sijbrands bijzonder spannend te worden. Vooral omdat al leen de Nederlandse kampioen naar IRNSUM Op overweldigende wijze hebben de inwoners van Irnsum, de woonplaats van de Nederlandse en we reldkampioene op de schaats, de 31-ja- rige Atje Keulen-Deelstra gehuldigd. Al haar collega's uit de schaatswereld de dameskcrnploeg met bondscoach Kees Broekman, Varen getuige van het spontane feest. Ook Eddy Ver- heyen, die zaterdag jarig was, en Peter Nottet, waren hierbij aanwezig. Het feest werd gevierd in café „De Twee Gemeenten", maar voor dat het zovej was, gingen Atje en haar man Jelle en de drie kinderen Goos, Boukje en Kees in een wagen, getrokken door Frieslands beste Friese paarden door het dorp. In een open Friese sjees volg den de leden van de dameskernploeg. Duizenden mensen stonden langs de route om de gelukkige Friezin toe te juichen. Het dorp was letterlijk van on deren tot boven versierd met vlaggen en erepoorten. In de zaal van het café werden Atje en Jelle bedolven onder geschenken en goede woorden, pe com missaris der koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, feliciteerde haar namens de provincie. Jonkheer mr. H. Quarles van Ufford, voorzitter van de KNSB roemde Atje, omdat zij op een meesterlijke wijze propaganda heeft gemaakt voor de eenwording van de lange- en kortebaan. Hij deelde mee dat het bestuur van de KNSB besloten heeft haar te benoemen tot lid van ver dienste. Bovendien kreeg zij van de schaatsbond een glazen eetservies. Namens de burgers van de gemeente Rauwerderhem gaf burgemeester J. van den Bent een zichtbaar ontroerde Atje een eethoek, een wasautomaat, e,n sa lontafel en een gouden armband. Haar man Jelle kreeg een gouden horloge. Het Friese bedrijfsleven sttlde de kam pioene een auto ter beschikking. AMSTERDAM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond en de directeur algemene za ken, de heer B. ter Brake, hebben be sloten de tussen hen bestaande functio nele betrekkingen op een nader te be palen datum te beëindigen. Beide par tijen stellen er prijs op te verklaren dat de functie van directeur algemene za ken van de KNSB zal worden opgehe ven. Deze beslissing is in eenstemmig heid genomen aangezien na een in- werkperiode en de daarop volgende werkzaamheden het gaandeweg duide lijker werd, dat in de huidige structuur van de bond de functie van directeur algemene zaken niet de juiste inhoud kan worden gegeven. De heer Ter Bra ke trad op 1 mei van het vorig jaar in dienst van de KNSB. Monaco wordt afgevaardigd. Uitslagen, eerste ronde De Jong-Wiersma 0-2; Craane-Drost 0-2; Gordijn-Edink 1-1; Bronstring-Van der Sluis 1-1; Van Dijk-Palmer 1-1; Sijbrands-Varkevisser 2-0. Tweede ronde: Craane-Wiersma 1-1; Gordijn-De Jong 1-1; Bronstring-Drost 0-2; Sij brands-Van der Sluis 1-1; Varkevis- ser-Palmer 1-1; Van Dijk-Edink 2-0. Na de tweede ronde is de stand: 1. Drost 4 punten; 2. Wiersma, Sij brands en Van Dijk 3; 5. Gordijn, Pal mer en Van der Sluis 2; 8. Bronstring, Craane, Edink, De Jong en Varkevisser 1. LONDEN Na zijn derde plaats in de eerste race voor het wereldkam pioenschap (De Grote Prijs van Zuid- Afrika) formule één wagens heeft de 31-jarige Schotse wereldkampioen Jac kie Stewart zondag op het circuit van Brands Hatch het nieuwe Britse type March 701 naar de eerste zege gevoerd. Na 1 uur 12 minuten en 51,8 seconden ging Stewart over de finish. Hij verbe terde met een gemiddelde snelheid van 175,5 km per uur het wedstrijdrecord. De Australiër Jack Brabham, win naar van de Grote Prijs van Zuid-Afri- ka, lag tot twee ronden voor het einde nog acht seconden voor op Stewart, maar de 43-jarige coureur kreeg toen met motorpech te kampen. Toen het eu vel verholpen was, waren Stewart, de Oostenrijker Jochen Rindt en de FJieuwzeelander Dennis Hulme de on fortuinlijke Australiër gepasseerd. De uitslag van deze eerste race in het nieuwe seizoen voor formule één-ren- wagens in Europa luidde: 1. Jackie Stewart (Schotland) met March 701 1.12.51,8 (gem. snelheid 175,5 km u); 2. Jochen Rindt (Oostenrijk) met Lotus-Ford 1.13,28; 3. Dennis Hulme (Nieuw-Zeeland) met McLaren 1.14,02; 4. Jack Brabham (Australië) met Brab- ham-Ford op één ronde; 5. Graham Hill (GB) met Lotus-Ford op één ronde. A Als een raket start de Brit Clive Neal zijn kwartliter Villiers Sprint Special. Hij was een van de vele En gelse sprinters, die de ruim 10.000 toe schouwers in Uden volop lieten genie ten van de wedstrijden. UDEN Op een asfaltweg in Uden zijn zondag voor ongeveer 10.000 toe schouwers internationale sprintwed strijden gehouden. Voor alle rijders be droeg de afstand 400 meter. De snelsten waren: Standaardmoto ren: 125 cc: J. Van der Groep (Amster dam) op Benelli 20.13; 250 cc: H. van den Berg (De Rips) op Suzuki 15.52; 350 cc: Van Manen (Hilversum) op Kawaza- ki 14.92; 500 cc: J. Bressers (Koog aan de Zaan) op Kawazaki 12.95; 500-1000 cc: Roy Elgar (GB) op Vincent 12.48; zijspannen: H. Jansen (Wehl) op Lavar- da 1.88. Specials: 50 cc: D. Maatkamp (Vars- seveld) op Kreidler 19.084; 125 cc: W. van der Meulen (Appelscha) op Bata- vus/SaChs 15.64.0; 350 cc: G. Wormald (GB) op Triumph 12.85; 500 cc: J. Hobbs (GB) op Triumph 10.8; 500-1000 cc: E. Merrick (GB) op Vincent 11.50; 1000- 1300 cc: A. Brown (GB) op Vincent 12.11; zijspannen: A. Driscoll (GB) op Triumph 12.41. GENK Het Nederlandse senioren - team heeft zijn reeks van overwinnin gen voortgezet. Na de overwinningen op Frankrijk en West-Duitsland zegevier de de ploeg van Koos Henneveld nu met 6-3 over België. Aangezien de coach in de altijd zwakkere lichtere ge wichtsklassen wilde experimenteren, liet hij judoka's als Kooy en Schneider thuis. De stand was dan ook na de partijen in het middengewicht nog gelijk: 3-3. Halfmiddengewicht Eddy van der Pol leverde goed werk door Mertens met een heupworp, gevolgd door een houd greep te verslaan. Ook Jan Snijders be haalde het volle punt, namelijk in het middengewicht tegen M. Zegers. Reeds na dertig seconden nam hij over om met een ko soto ga ke (vierde been- worp) te scoren. DO punten kwamen zoals gewoonlijk in de zwaardere gewichtsklassen bin nen. Na een onbeslist van Ernst Eugster tegen J. Zegers de stand was toen 3-3 gaf Peter Snijders Nederland een voorsprong door een minuut voor tijd. de partijen duurden zes minuten, met een tai o toshi (armworp) toe te slaan tegen Frebutte. Zwaargewicht Peter Adelaar behaalde het voor Nederland winnende punt met een waza ari tegen Smets, waarna Dirk Eveleens de voor sprong zelfs tot 6-3 uitbouwde. Hij maakte twee keer bijna waza ari tegen Rick de Wandeleer, die vorig jaar okto ber tijdens de wereldkampioenschappen in Mexico-Stad verrassend Wim Ruska uitschakelde. In totaal behaalde Nederland 47 pun ten tegen België 20.' Heren: SFC—Oito 2; DOS '58- HML/CLV 3—0; Valuas—AMVJ/RC 03; OrawiHevok 32; Blokkeer Libanon '50 31; TornadoDTS 32. Dames: SFCIsala 30; Valbovol Armada 30; BekkerveldBoemerang 3—0; AMVJ/RLVC—Rapid M 3—0; Haag '68Vredestein 31; Karanol- DVC 2—3. EERSTE DIVISIE Er werd gisteren in de kopgroep van de eerste divisie nogal wat puntenver lies genoteerd, hoewel er toch in de volgorde weinig verandering kwam. Koploper Blauw Wit bracht het tegen De Graafschap niet verder dan een 00 gelijk spel, hetgeen van de Doetinchem- se formatie een knappe prestatie mag worden genoemd. Volendam moest de helft van de winst afstaan aan Veendam en Excelsior speelde ook al geiyk en wel tegen DFC. Elinkwyk had daardoor een goede dag, want het bleef met 4-1 ruim schoots de baas over HVC. De positie van De Volewyckers werd er niet beter op na de 21-nederlaag tegen Vitesse. Vooral ook niet, omdat Helmond Sport en SC Cambuur elkaar een punt gunden. VolendamVeendam 11 VitesseDe Volewijckers 21 Heracles—FSC 1—0 Willem IIFortuna 41 Blauw WitDe Graafschap 00 A Op overweldigende wijze hebben de inwoners van Irnsum, de woonplaats van de Nederlandse en wereldkampioene op de schaats, de 31-jarige Atje Keulen-Deelstra gehuldigd. Op de foto het echtpaar en zijn drie kinderen tij dens de rondrit door het Friese dorp. SEBRING De Amerikaan Mario Andretti heeft zondag met Ferrari de 12-uursrace van Sebring (Californië) gewonnen. De wedstrijd telde mee voor het wereldkampioenschap merken. Met Nino Cacarella en Ignazio Giunti, in wiens Ferrari hij, na pech met zijn ei gen wagen, na elf uur was overgestapt, legde Andretti in totaal 247 ronden af met een gemiddelde snelheid van 172.629 kilometer per uur, een nieuw record voor de race. De snelste ronde Ï;wam op naam van de Zwitser Jo Sif- ert. Hij legde met zijn Porsche het 8,3 kilometer lange parcours af in 2 minu ten 33,1 seconden, een gemiddelde van 196,3 kilometer per uur. Een kwartier voor het einde zag het er nog naar ui^ dat de race in een grote triomf voor Porsche zou uitlopen. Jo Siffert en de Mexicaan Pedro Rodri guez hadden met hun Porsche 917 een ruime voorsprong op Andretti, maar zij werden door bandenpech teruggewor pen. Ook Ferrari was niet onverdeeld succesvol. Zo moesten de Belg Jacky Ickx en de Zwitser Peter Schetty kort na de start opgeven. Tweede en luid bejubeld door de ruim 57.000 toeschou wers, werd de Amerikaanse filmacteur Steve McQueen, die zijn voet in het gips met de miljonairs-playboy Peter Revson reed. Met hun Porsche 908 had den zij een achterstand van slechts 23,8 seconden. De Nederlander Toine Heze- mans en de Amerikaan Masten Gregory legden in hun Alfa Romeo beslag op de derde plaats. Uitslag: 1. Andretti ,(VS), Vaccarella (It) en Giunti (It) met Ferrari 247 ron den, afgelegd met een gem. snelheid van 172.629 km/u; 2. McQueen (VS) en Revson (VS) met Porsche 908 op 23,8 sec; 3. Hezemans (Ned) en Gregory (VS) met Alfa Romeo, op één ronde; 4. Ro driguez (Mex) en Siffert (Zwi) met Porsche 917, op vier ronden; 5. Pescaro- le (Fra) en Servoz-Gavin (Fra) met Ma- tra, op zes ronden; 6. Parkes (GB) en Parsons (VS) met Ferrari (3 liter) op acht ronden; 7. Dechent (W-Dld) en Koch (W-Dld) met Porsche 917 op twaalf ronden; 8. Courage (GB) en Adamich (It.) met Alfa Romeo op 17 ronden; 9. Stommelen (W-Dld) en Galli (It) met Alfa Romeo op 19 ronden DEN HAAG Het parlement van de Koninklijke Nederlandse Atletiek, Unie heeft zaterdag voor de laatste maal vergaderd in oude stijl. Voorzitter Frans Jutte in zijn openingswoord: ,IIet is een historische vergadering. Vandaag wordt de reorganisatie van de KNAU uit 1934 ter aarde besteld en de nieuwe structuur ingeluid". De laatste vergadering in de oude op zet verliep bijzonder rustig. De gedele geerden waren lief voor het bestuur en de bestuursleden aardig voor het parle ment. Naar aanleiding van de dopingsaf- faire van Edward de Noorlander, die in Athene na een allesbehalve waterdicht onderzoek op het gebruik van stimule rende middelen werd betrapt, kondigde het bestuur aan op het congres van de IAAF, datin september in Stockholm wordt gehouden, nieuwe reglementen te vragen inzake de doping en de starfple- ging. Op het IAAF-congres zal de KNAU ook de kwestie van de reclame in de atletiek aan de orde stéllen. Van de aftredende bestuursleden werden de heren F. Jutte (voorzitter), A. Koster (penningmeester), W. Chr. Kapteyn en J. P. Thijssen (beiden com missaris) bij enkele kandidaatsstelling herkozen. De heer H. Stubbe, die tot voorzitter van de nationaal technische commissie junioren werd benoemd, zal in het bestuur als commissaris worden opgevolgd door de heer H. J. Kloesters uit Uden. De KNAU nam ook afscheid van Jo Moerman, die 35 jaar secretaris van de nationaal technische commissie is ge weest. Hij kreeg als geschenk een foto reportage en de geluidsbanden van de afscheidsreceptie, die hem een week te voren in Amsterdam werd aangeboden. De heren Koomen, Egas, Hendriks en Schulenberg ontvingen voor hun werk in de structuurcommissie, dat geresul teerd heeft in de nieuwe organisatori sche opzet van de KNAU, twee onder scheidingen. De KNAU bood de kolo- nel-Thompsonbeker aan en het district Utrecht eerde de commissie met de di strict Utrecht-beker. De overige jaarlijkse onderscheidin gen gingen naar Marietje Valkenberg (Fanny Blankers-Koen-plaquette), Pe ter Visser (Albert Spree-beker), Wilma van den Berg (KNAU-beker) en Ben Lesterhuis (Herman van Leeuwen-be ker).* District Zuid kreeg voor de groot ste ledenwinst opnieuw de Pim Mu- lier-beker. Oud vice-voorzitter W. Dijkstra werd benoemd tot erelid van de KNAU en mevrouw v.d. Ven-Aafjes tot lid van verdienste. ALTA Bij de schaatswedstrijden in de Noorse plaats Alta verbeterde Ivar Eriksen zaterdag met een tijd van 1 min. 20.2 sec. het Noorse record op de 1000 meter het oude record stond met 1.20.7 op naam van Johan Lindt. In Alta werd de 500 meter in 39.2 seconden gewonnen door de Zweed Hasse Börjes en de 3000 meter door onze landgenoot Kees Verkerk. De tijd van de Putters- hoeker was 4.25.8. Uitslagen: 500 meter: 1. Börjes (Zwe) 39.2 sec.; 2. Thomassen (Ned) 40.3. Verkerk won zondag de 5000 meter ln 7.30.5. Jan Bols werd in 7.34.4 tweede. De Noor Magne Thomassen zegevierde in 2.07.3 op de 1500 meter. Wereldrecordhouder Hasse Börjes was wederom zeer snel op de 500 meter. Met 39,4 sec. bleef hij meer dan een se conde voor de Noor Ivar Eriksen. Elinkwijk—HVC 4—1 DFC—Excelsior 3—3 SC CambuurHelmond 'Sport 00 Blauw Wit 24 12 9 3 33 32—14 Volendam 22 12 8 2 32 35—15 Elinkwijk 24 13 6 5 32 38—25 Excelsior 24 11 9 4 31 3424 FC Den Bosch 24 10 7 7 27 26—15 Vitesse 22 9 6 7 24 34—32 Heracles 23 7 9 7 23 24—23 DFC 23 7 9 7 23 28—29 Willem II 23 8 7 8 23 28—30 FSC 24 8 7 9 23 26—31 Veendam 22 6 8 8 20 30—32 HVC 24 6 8 10 20 22—32 RCH 24 8 4 12 20 25—35 De Graafschap 23 7 5 11 19 35—38 SC Cambuur 23 4 10 9 18 27—34 Helmond Sport 24 6 6 12 18 19—27 Fortuna VI. 22 6 5 11 17 28—35 Volewijckers 23 5 5 13 15 2040 Programma a.s. maandag VolendamRCH De VolewijckersHelmond Sport VitesseDFC HVCHeracles VeendamExcelsior SC CambuurWillem II FSC—Blauw Wit FC Den BoschDe Graafschap Fortuna VI.Elinkwijk TWEEDE DIVISIE In de tweede divisie werd slechts een beperkt programma afgewerkt. Verras send was zeker de 10-overwinning, die Wageningen behaalde op koploper Ve lox. Heerenveen profiteerde via een zege op FC VVV goed van die Utrechtse misstap en nam de kop weer over. Eind hoven bleef via een overwinning op SC Drente goed volgen en AGOVV liet zich leiyk de kaas van het brood eten door Limburgia. EindhovenSC Drente 20 HeerenveenVVV 2—1 WageningenVelox 10 AGOWLimburgia 01 GooilandBaronie 20 Heerenveen Velox .PEC Wageningen RBC Eindhoven Roda JC Hermes DVS Limburgia Baronie Gooiland NOAD ZFC AGOVV VW EDO SC Drente Programma a.s. maandag ZFC—EDO GooilandLimburgia NOADEindhoven PEC—RBC AGOVVBaronie VVVWageningen Roda JCDrente Hermes DVSVelox HARELBEKE De Nederlander Ge rard Vianen is zaterdag vierde gewor den in de Grote E-3-prijs, de vroegere rit Harelbeke - Antwerpen - Harelbeke. Halverwege de 210 km bevonden Zoon tjes en Rentmeester zich bij een groepje koplopers dat zich rond Van Looy had gevormd. De definitieve afscheiding vond plaats op negen kilometer van de finish, toen Roger de Vlaeminck, Van- neste, Roseirs, Van Rijckeghem, Julien Stevens en Vianen ontsnapten. Deze zes vluchters betwistten ook de eindsprint, die door Van Rijckeghem werd gewon nen voor Roger de Vlaeminck en Roger Rosiers, 22 13 5 4 31 44—20 22 12 6 4 30 33—20 23 12 6 5 30 45—24 22 12 5 5 29 39—20 22 11 7 4 29 24—14 22 10 8 4 28 35—21 22 10 5 7 25 27—23 23. 9 7 7 25 35—25 21 10 4 7 24 33—39 23 7 9 8 23 30—31 23 6 8 9 20 24—33 22 6 6 10 18 25—33 21 4 7 10 15 17—29 22 4 5 13 13 18—36 23 3 7 13 13 20—43 22 3 6 13 12 19—38 21 4 3 14 11 13—£2

De Vallei | 1970 | | pagina 11