'ig afscheid van e naam STV-Climax Advendo uit titelstrijd door 2-0 nederlaag Splinters VZC-zwemploeg was op record jacht Keihard Bar velde Unitas: 1-3 Candia in duel niet gelukkig tegen DEV Veenendaal produktiever dan gasten uit Jutphaas Geen score bij Candia tegen S VP Scherpenzeel tegen woest Lelystad naar 5-1 zege Opheusden verspeelde titelkans Peters won trainingsloop in Rhenen DVSA speelde gelijk tegen Chefana Resteren met 1-4 ten onder tegen Ostrabeke Amateurvoetbal in cijfers PAAL SPORT IN 'T KORT SUCCES 2de PLAATS KANSLOOS STRAFSCHOP ONVERBIDDELIJK MAANDAG 23 MAART 1970 i In de kantine van SKF was Rein l van Wely zaterdag zeer gecon- j centreerd bezig in het laatste com petitie-duel tegen Swift. ZEIST Advendo heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen FZO zijn kansen op het kampioenschap volledig verspeeld, want de roodwitten verloren in een bikkelhard duel met 20 van de gastheren. Vanaf de aftrap was het een vinnig duel, waarin bedde teams bijzonder hard werkten om tot succes te komen. Advendo was in de eerste helft iets gevaarlijker dan de thuisclub en Adven do was na een kwartier onfortuinlijk toen J. Nab uit een vrije trap de bal buiten bereik van de uitstekende doel man v. Nimwegen achter op het net plaatste. Kort hierna werd E. van Ginkel na een doorbraak in het straf schopgebied gevloerd door keeper Van Nimwegen, maar de overigens uitste kend leidende arbiter Zwezerijnse zag er geen strafschop in en kende Adven do een indirecte vrije trap toe. De thuisclub probeerde met verre trappen vanuit de verdediging via haar snelle vleugelspelers gevaar te stichten in de Advendo-defensie, dié in de eerste helft nogal onzeker speelde. Nadat kee per Van Nimwegen een kopbal van E. v. Ginkel op prachtige wijze had ge stopt nam de thuisclub na precies een half uur de leiding door linksbinnen Hendrikse, die een fout van keeper v. d. Zeent goed afstrafte en dat bete kende 1-0. Advendo had kort hierna bijzonder veel pech. Een prachtig schot van E. v. Ginkel belandde tegen de paal, de terugspringende bal kwam voor de voe ten van A. Drost. Deze liet de doelrijpe kans liggen door ook tegen de paal te schieten. In de 1-0 stand kwam voor de rust geen wijziging meer, al was de thuisclub kort voor de rust dichtbij een tweede treffer toen G. Vink een fout maakte maar de rechtsbuiten wist van de gebo den kans geen gebruik te makeh. In de tweede helft was het weer een gelijkopgaande wedstrijd met. aan bei de zijden wisselende kansen. Advendo bleef gevaarlijker maar had deze mid dag geen enkel geluk. Zo kopte D. Keer uit een goede voorzet van E. v. Ginkel buiten bereik van keeper Van Nimwe- AMERONGEN Hoewel DVSA ook ln deze wedstrijd kans heeft gehad om de volle winst te grijpen, is het er weer niet uitgekomen. Zelfs in de periode dat men oorspronkelijk met 2-1 achter kwam, lagen er nog volop kansen op beide punten, doch verder dan 2-2 kwam men deze middag niet. Het is een aantrekkelijke wedstrijd geworden. Ontsierd werd de wedstrijd alleen door de tientallen malen, dat de voorhoede van Chefana buitenspel kwam te staan. Direct bleek DVSA er zin in te heb ben. Door hard werken en goed opge zette aanvallen bracht men de verdedi ging al meteen in moeilijkheden. De keeper der gasten was echter uit het goede hout gesneden en wist vooralsnog van geen wijken. Na een kwartier spe len scoorde G. de Kroon onhoudbaar: 1-0. DVSA rook de winst en bleef door gaan. Alles was echter onnauwkeurig om succes te hebben. Ook de aanvallen van Chefana konden niets uitrichten en tot de rust bleef deze stand gehand haafd. Na rust weer een sterker DVSA. Het spel van Chefana was wel iets beter van opbouw, doch alles smoorde in de buitenspelval. Het wachten was op de beslissende treffer van DVSA, maar ook nu bleeft men te slordig met de kansen omspringen. Na twintig minuten een aanval van Chefana over links. Weer kreeg de linksbuiten de bal in buitenspelpositie toegespeeld. Nu echter liet de scheidsrechter doorspelen en het was 1-1. Deze stand bleef zo tot een kwartier voor tijd. Een hoekschop volg de op het DVSA doel. Via een kopbal kwam de bal bij de rechtsbinnen en on houdbaar verdween de bal in de tou wen: 1-2. Van de aftrap af kwam D VS A-speler G. de Kroon in het bezit van de bal, een schot op doel en een laatste tikje vgn A. Henzen was voldoende om de stand weer gelijk te trekken, 2-2. Nog bleef -DVSA komen, weer kwam er voldoende gelegenheid om de zege binnen te halen, doch ook thans faalde men in de afwerking. gen tegen de lat. In de 57ste minuut viel de beslissing. Terwijl iedereen dacht dat de gelijk maker niet uit kon blijven was het linkshalf Lokker die zijn club met een mooie boogbal op 2-0 bracht. De gas ten versterkten hierna hun verdedi ging en er was voor Advendo geen doorkomen meer aan, vooral keeper Paulich, die halverwege de tweede helft Van Nimwegen verving was het grote struikelblok voor'de Advendo aanval lers. Dinsdagavond speelt Advendo in Terschuur een lichtwedstrijd tegen de plaatselijke vereniging Terschuurse Boys. De wedstrijd begint om 8 uur. De overige uitslagen waren: Advendo II - Merinos III 51 Kulan III - Advendo III 2—3 Valleivogels IV - Advendo IV 12 Junioren: Advendo - Kulan 00 Adspiranten: Advendo A - Candia A 22 Pupillen: G.V.V.V. - Advendo 0—2 De Nederlandse amateurrenner Cor Leunis is zondag in het Zwitserse plaatsje Klingnau als tweede geëindigd in een wedstrijd over 152 kilometer. Winnaar werd de Italiaan Peitro Paloni, die de afstand reed in drie uur 28 mi nuten en 39 seconden. Achter Leunis finishte Louis Westrus als derde. De Westduitser Axel Peschel heeft zondag de leiderstrui in de Ronde van Algerije behouden. De Algerijn Hamza Mad j id won het tweede gedeelte van de twaalfde etappe, een rit over 100 kilo meter van Tenes naar Cherchell. De ploegentijdrit in de ochtenduren werd gewonnen door de Poolse ploeg voor Oost-Duitsland en Zuidslavië. VEENENDAAL Het eerste team van STV-Climax heeft de laatste com petitiewedstrijd spelend onder die naam met de grootst mogeljjke overwinning besloten. Het Deventer Swift, dat vorig seizoen nog ere klasse speelde, werd met 100 verslagen en hiermee heeft het Veenendaalse team zich wel zeer duide. lijk in de hoofdklasse gehandhaafd. Doordat de andere vertegenwoordiger van Gelderland in deze klasse, het Nij meegse Ons Vermaak, met niet minder dan 91 het onderspit moest delven tegen het Utrechtse Wilskracht en de gradeerde, is STV-Climas nog de enige vertegenwoordiger van deze afdeling in de hoofdklasse. In de overgangsklasse zijn drie teams gelijk geëindigd, n.l. Torpedo uit Apel doorn, Kolping uit Nijmegen en Swift 2, zodat er alsnog twee kansen overblijven voor de afdeling Gelderland voor een tweede team in de op één na hoogste afdeling van het Nederlandse tafeltennis. Het met 2 invallers uitkomende STV- Climax 2 moest met 28 duidelijk het hoofd buigen voor Kolping. STV-Climax had in de wedstrijd tegen Swift weer een beroep moeten doen op Eep Vos daar de andere reserves allen hun invalsbeurten hadden verbruikt. De come back van deze speler was 'n groot succes daar ook hij, uiteraard, onge slagen bleef maar vooral omdat Vos deze keer mentaal sterk genoeg bleek om in hachelijke situaties het hoofd koel te houden. Dit was vooral het geval in zijn wedstrijd tegen Wijnhoud, waarin hij kans zag een 1520 achterstand om te buigen in een 2220 overwinning. De eerste game had Vos overigens zeer duidelijk met 216 gewonnen. Ook de wedstrijd tegen Huisman werd pas met 2220 in de laatste game beslist maar Overweg werd door de STV-Climax- speler overtuigend met 2117 en 2116 verslagen. Ook Vermeer kwam na een ietwat zwakke start goed in vorm, al moest hij zowel Wijnhoud als Huisman één keer game-winst toestaan. Het werd tegen deze spelers resp. 1821, 2220, 21—12 en 19—21. 21—12, 21—13. Over weg had tegen Vermeer met 2113 en 2110 geen enkele kans. Deze speler gaf trouwens de laatste wedstrijd tegen v. Wely wegens een handblessure zonder te spelen gewonnen. De ontmoeting tussen v. Wely en Huis man was de spannendste van de wed strijd. Vooral de eerste game was bij zonder spectaculair en werd door de Veenendaler pas met 2725 gewonnen. De tweede game werd met 2118 door v. Wely die met Wijnhoud niet de min ste moeite had (2113 en 2115) opge ëist. Ook het dubbelspel werd in drie games door de STV-Climax-combinatie gewonnen (1521, 2112 en 2114). De persoonlijke prestaties van Ver meer en v. Wely in deze degradatie poule zijn zonder meer uitstekend, te meer daar STV-Climax steeds met een invaller moest spelen. Beide spelers ver loren van de 30 wedstrijden er slechts 6, wat een percentage van precies 80% opleverde. Ze staan hiermee op een gedeelde 2de plaats in deze afdeling achter v. Ruiten van Treffers. Ook in de eindrangschikking kwam STV-Climax op de 2de plaats met 1 punt achterstand op Treffers uit Roelof- arendsveen, maar met hetzelfde set gemiddelde, n.l. 6634. Het reserveteam had met twee in vallers tegen Kolping geen enkele kans. De Kleuver kwam met 2 overwinningen goed voor de dag. Hij won van Hen driks en Bouwman maar kon tegen de jeugdige Aalbers niet op. Ook v. Eist was tegen Aalbers volkomen kansloos. Hij gaf Bouwman goed partij en moest voor Hendriks pas in 3 games het hoofd buigen. Invaller no. 2, W. Vos uit het 5de team van STV-Climax, was in dit gezelschap uiteraard nog kansloos maar hij speelde tegen zowel Hendriks als Bouwman een uitstekende wedstrijd. Op het zeer snelle spel van Aalbers had ook hij geen enkel antwoord. Deze week komt alleen het vierde team achter de tafel. Dit team voert in deze afdeling de ranglijst aan en het zal voor de Veenendalers moeilijk zijn succes te behalen. Bij puntenverlies kan STV-Climax 4 zich als uitgescha keld beschouwen voor promotie. Na de wedstrijd DOVO—WZC was het weer gezellig druk in de bestuurskamer van het Veenen daalse sportpark. Vrijwel onafge broken ratelde de telefoon en steeds weer verkondigde DOVO-se- cretaris Ouwerkerk met enthousias te 'stem: ,,We hebben met 5-0 ge wonnen", met de nadruk op de vijf. Toen kwam het moment waarop een supporter uit Wapenveld belde. Met enige moeite slaagde de scri ba van DOVO er in om z'n vreugde te onderdrukken. Enkele seconden later bleek hij volkomen verrast en antwoordde ,,dank u wel". Met een glanzende blik in z'n ogen legde hij de telefoon neer en keerde zich om. Jongens hoor nou es, iemand uit Wapenveld feliciteerde me met het aanstaande kampioenschap". Bijna niemand luisterde. Aan de 5-0 zege had men kennelijk voorlo pig wel genoeg VRC-aanvaller Cor Aalbers prikte zaterdag weer eens heel knap tweemaal de bal met z'n hoofd in het doel van de tegenstan ders. ,,Toch wel een gevaarlijke knaap", merkte een toeschouwer uit Huizen op. Binnenkort zal de lange VRC-er echter nog meer van zich doen horen. Hij staat als twee de geklasseerd op de verkiezings lijst van de CHU in Renswoude. Volgens vrienden van Cor blijft hij voorlopig nog doelpunten maken voor VRC. Maar voor de goede orde nog dit: VRC doet niet mee aan raadsverkiezingen. In welke plaats dan ook! Zowel trainer Hol van DOVO als trainer Zeiler van voetbalver eniging Veenendaal krijgt voorlo pig geen droog brood te eten. Bei den zagen het contract met hun vereniging voor 1 jaar verlengd. VEENENDAAL De moeilijke strijd in de degradatiezone van de vierde klasse tussen Veenendaal en JSV is een 30 overwinning geworden voor de thuisclub. In een vrij forse ontmoeting werd het een gelijkopgaande strijd, waarin Veenendaal zich echter duidelijk produktiever toonde dan de gasten uit Jutphaas. JSV nam al vrij spoedig het initiatief en bleek met weinig moeite eeen licht overwicht te kunnen houden op Veex nendaal. Ook technisch was de gasten- ploeg wat sterker, al ontbrak het volko men aan afwerking. Veenendaal hield daarvoor stand en kon na drie minuten zelfs een 10 voorsprong nemen. Dat gebeurde toen Co van Berneveld een corner mocht nemen, waaruit hij de bal naar Harry Diepeveen plaatste, die on middellijk scoorde. JSV nam het niet en kwam bijzonder fel terug. Toch bleef het falen in de afwerking van talloze aanvallen en in feite was er alleen het schot van Bronswijk dat werkelijk gevaar inhield RHENEN Op het gemeentelijk sportpark speelden Candia '66 en het Veenendaalse SVP in de zaterdagcom petitie een weinig aantrekkelijke wed strijd. Hoewel beide ploegen verschil lende malen fraaie aanvallen wisten op te bouwen, kwamen ze niet tot doel punten. SVP verdedigde stijf en doel man Kobus van Candia gaf al evenmin krimp. In de loop van de wedstrijd moesten de gastheren tweemaal een in valler opstellen, namelijk R. Boudewijn voor R. Evers, die nog last had van een eerder opgelopen blessure en Van Ingen voor Derks. De stand bleef 0-0. SCHERPENZEEL Het begon heel aardig op het gemeentelijke sportter rein te Scherpenzeel. Door zwakke lei ding van scheidsrechter Veenendaal uit Eist dreigde de wedstrijd hem echter totaal uit de hand te lopen. In de twee de helft was de arbiter toch genood zaakt een tweetal spelers van Lelystad uit het veld te sturen, waaronder aan voerder Prins, die zicH steecis erger be gon te misdragen. Direct na de aftrap trok Scherpenzeel ten aanval, maar in de afwerking faal de de voorhoede volkomen. Toen echter uit een tegenaanval een geweldig af standsschot werd gelost, was doelman Van Manen kansloos en keek Scherpen zeel geheel tegen de verhouding in te gen een 1-0 achterstand aan. Het enige wapenfeit van de vele kansen was dat in de 10e minuut Advocaat tegen de paal schoot buiten het bereik van doelman De Wilde. Het verdere gevaar wist hij steeds te keren. Vooral na de rust begonnen de gasten steeds harder te spelen. In de 20e mi nuut van de tweede helft leverde dit een vrije trap op. De bal werd goed voor het doel geplaatst en Advocaat kopte nu raak (1-1). Het spel werd steeds ruwer en de naar voren gekomen J. v.d. Bovenkamp had het voortdurend aan de stok met aanvoerder Prins. In de 27e minuut was het J. v. d. Boven kamp, die geducht werd genomen en een strafschop meekreeg. Het was Ad vocaat die het vonnis voltrok en Lely stad moest met 10 man verder spelen. Nu ineens kwam ook de Scherpenzeelse doelpuntenmachine op gang. Uit een voorzet van rechts wist Advocaat de stand op 3-1 te brengen. Toen begon aanvoerder Prins zoveel te doen dat niets met voetballen te ma ken had dat de scheidsrechter ook hem van het veld stuurde. In de 38e minuut was het J. van Scherpenzeèl die met een prachtig schot doelman De Wilde kansloos passeerde. Met negen man spelend was er niet veel te redden, maar het spel werd er niet zachtzinni ger op. Advocaat brak door de verdediging heen, maar werd gevloerd. De scheids rechter rolde echter de bal buiten het strafschopgebied. Met nog 5 minuten te spelen kwam er een voorzet van rechts. Advocaat kon de bal niet onder contro le krijgen, maar doordat hij hem nog juist aanraakte greep doelman De Wil de mis en het was 5-1. De gasten kregen wel loon naar wer ken. Scherpenzeel bleef onder alles kalm en werd dan ook verdiend win naar. VEENENDAAL Zaterdagavond jl. had VZC in het Valleibad zwemwed strijden georganiseerd voor eigen leden, die in de gelegenheid werden gesteld hun tijden te verbeteren. Er kwamen enkele tijden uit de bus, die persoon lijke records opleverden. De 200 meter wisselslag persoonlijk werd een spannende strijd. Ineke van den Bosch zegevierde in 2.55.5, terwijl Gerrie van de Pest vlak achter haar eindigde in 2.56.0 min. Cor Bouman ging bij de jongens heel snel door het water en won in 2.40.6 min, De 25 meter schoolslag voor meisjes onder 10 jaar werd gewonnen door Net tie van de Pavert in 24.5 sec. Bij de jongens was het Tom van de Putte die na 34.6 sec. finishte. De 50 meter rugslag meisjes werd een prooi voor Antoinette Weyers in 45.8 sec. Wout van Stempvoort deed er bij de jongens 41.6 sec. over en zegevierde. Andre Faber werd heel fraai tweede in 42.6 sec. De 50 meter vlinderslag werd vrij overtuigend door Gerrie van de Pest gewonnen in 38.4 sec., Anita Stam tweede in 40.6 sec. en Louise van Vlie gen derde in 42.2 sec. Bij de jongens was het Lex den Drijver, die dit onder deel won in 34.6 sec., gevolgd door Bert Bolderman in 35.9 sec. Op de 100 meter schoolslag leverde bij de meisjes veel strijd op. Hanneke Karsten won dit nummer in 1.31.6 min. Els Lazet werd tweede in 1.32.0 min. Ook bij de jongens spannende races. Cor Bouman won in 1.26.5 min, direct gevolgd door Lex den Drijver, die 1.27.0 liet afdrukken. Op de 25 meter vrije slag voor meis jes lagen drie zwemsters dicht bij el kaar. Gerrie Reemst won in in 22.2 sec. tweede werd Alie Rebel in 22.8 sec. en derde Marjan Bakker in 23.0 sec. Bij de jongens won Ton van de Putte in 23.8 sec., gevolgd door Bob van Stempvoort en Remmie Schaap, die beiden 24.5 lie- BARNEVELD De slechte resultaten van de laatste weken hebben de thuis club geïnspireerd harde strijd te leveren tegen het technisch betere Unitas. De scheidsrechter had wel veel moeite om deze grimmige wedstrijd tot een goed einde te brengen. Veel overtredingen ontsierden deze topwedstrijd. Tot enkele minuten voor het einde van de eerste helft bleef de stand dubbel blank. In de 42e minuut trok de thuisclub massaal ten aanval. De Barnevelders hadden succes of schoon de Veenendalers de geldigheid van dit doelpunt fel bestreden. Tijdens de scrimmage voor het doel werd keeper Brekelmans door drie aanvallers van de gastheren tegen de vlakte gelopen waardoor de naar boven gekomen linksback vrijspel had om het leder in het lege doel te deponeren. De protesten wegens obstructie tegen de keeper werden niet door de scheids rechter geaccepteerd. In de 2e helft trok Barneveld een muur van 10 spelers voor hun doel. De aanvallen van de gasten liepen op niets uit. Ook uit de talrijke hoekschoppen kon niets worden gescoord. Van Hardeveld had in de 65e minuut bijna succes maar zijn schot ging net naast de paal. Toen J. Harmsen met een goede schuiver al juichte voor de gelijkmaker, redde de Barneveld keeper met een katachtige sprong de overwin ning voor'zijn ploeg. ten noteren. Op de 50 meter vrije slag de meeste deelnemers. Bij de meisjes won Gerrie van de Pest in 33.4 sec. Bettie Kroes werd tweede in 33.5. Bij de jongens won Gijsbert Leppers in 36.3 sec. onmiddel lijk gevolgd door Dick Blankespoor in 36.4 sec. De 100 meter rugslag werd bij de meisjes weer een prooi voor Ineke *ran den Bosch in 1.20.8 min. Teunis van Binsbergen won bij de jongens in 1.21.0 min. Marja Wesselo won het nummer 50 meter schoolslag bij de meisjes in 51.1 sec. Nicoline Boers werd tweede in 52.8 sec. Andre Faber was bij de jongens de snelste in 47.8 sec. Het meest spectaculaire nummer, de 100 meter vrije slag, stond als laatste op het programma. Ineke van den Bosch won wederom bij de meisjes in 1.11.4 min. In de laatste serie bij de jongens een fenomenale strijd. Cor Bouman won in zijn beste tijd van 1.04.2 min. en ook Lex den Drijver sprintte er een ei gen record uit met 1.07.0 min. Wim Ke- man tenslotte, die alleen aan de 100 meter vlinderslag deelnam, daar hij la ter op de avond naar Rotterdam moest reizen om met heren I aan te treden te gen „Rotterdam" voor een waterpolo- duel, zwom een prima tijd van 1.11.8 min. OPHEUSDEN Kesteren kreeg zijn eerste thuis-nederlaag te slikken. Dat presteerde het Oosterbeekse Ostrabeke door met 14 te winnen. De achterhoede van Kesteren die niet de vertrouwde doelman Meurs achter zich had, was er niet erg in en ook het middenveld was Kesteren deze middag geheel kwijt, daardoor kreeg de voor hoede die anders het beste deel van de ploeg is, weinig scoringskansen. Al in de 10de minuut was het Ostra beke dat de leiding koh'nemen toen een schot van Melaard verkeerd door doel man Jansen werd beoordeeld. Enkele minuten later was het reeds 02. Nog voor rust kwam Ostrabeke op 03, zonder dat Kesteren hier iets aan had kunnen doen. Na rust luwde het offensief van Ostrabeke en kon Kesteren meer op de aanval gaan spelen, maar het verzuim de hierbij het middenveld te gaan be zetten en dit leverde geen goede aan vallen op. Na een half uur spelen was het weer Melaard die Ostrabeke naar 04 schoot en pas hierna zag Keste ren kans om tegen te scoren. Via D. Meurs werd de eer voor Kesteren gered. De andere uitslagen in deze klasse waren: voor de Veenendaalse formatie. Wel ketste de bal van de onderkant van de lat terug in het veld maar bij de rust was het nog steeds 10 in het voordeel van de Veenendalers. Na de hervatting werd de strijd nog vinniger en moest de scheidsrechter tenslotte Chris Gerritsen van het veld ruimen. Cees Henzen raakte geblesseerd en liet zich vervangen door Lansing. Na een half uur kreeg keeper Kok een Veenendaals schot te verwerken, waar bij hij de bal niet onder controle kon krijgen. Co van Barneveld was er ra zendsnel bij om van de gelegenheid ge bruik te maken en bracht daarmee de score op 20. Kort voor het eind kreeg Veenendaal een strafschop toegewezen, nadat An ton Muller in het strafschopgebied van de tegenstanders buiten de regels om ten val was gebracht. Gijs Heikamp re kende even af en zorgde tevens voor een 30 eindstand. Harry Diepenveen scoorde het eerste doelpunt in de wedstrijd tussen Veenendaal en JSV. RHENEN Aan de trainingsontmoe ting, georganiseerd door de afdeling at letiek van de SV „Arena", waaraan oorspronkelijk 4 ver. uit deze streek zou den deelnemen, was heel wat minder luister dan werd verwacht, doordat de verenigingen VAV uit Veenendaal en Climax uit Ede niet waren opgekomen. Het is nu een atletiekduel geworden tus sen Arena zelf en Pallas '69 uit Wage- ningen. Er verschenen in totaal vijfen twintig atleten aan de start. De uitslagen waren als volgt: 5000 meter, heren: 1. P. Peters, Arena 18.35; 2. J. Verwoert; Arena 18.45; 3. W. Weijman, Pallas 18.54; 4. J. v. Schaik, Pallas 21.15; 5. W. Sanders, Arena 21.25. 600 meter, jongens pupillen D: l.R. Aarden, Arena 2.08,5; 2. W. v. Neden, Arena 2.21; 3. R. v.d. Pieterman, Arena 2.28; 4. M. Hoksbergen, Arena 2.58. 2000 meter, jongens C (ondergebracht bij de heren): 1. R. Haver, Pallas 21.51. Van de drie deelnemers op dit nummer liep alleen de atleet Haver de koers uit. Daar 50% van de deelnemers was afge vallen werd geen eindklassement opge maakt. RHENEN Een sterker Candia '66 verloor gistermiddag in Doorn van een vaak in paniek spelend DEV. Bij de rust was de stand nog dubbelblank, maar toen de scheidsrechter direct daarna een handsbal binnen het strafschopgebied bestrafte met een penalty (10) waren de Candianen lichtelijk aangeslagen. Toch kwamen de Rhenenaren in de achtste minuut na de rust terug en wist Geurt Veenendaal de gelijkmaker te scoren 11. In de 73e minuut nam DEV opnieuw de leiding (21), om die niet n\eer af te staan. Candia speelde zwaar in offensief. Talrijke kansen kregen Geurt Veenen daal en zijn mannen, maar ze werden niet benut. DEV speelde vaak vertwij feld. De gasten gelukte alles, bij DEV liep alles mis. Het gevolg was dat de ploeg uit Doorn vaak in paniek foutief plaatste, hetgeen tot gevolg had dat Candia praktisch aanhoudend op de helft van Doorn opereerde. Ongeveer op de helft van de eerste speeltijd moest Tollenaar zich laten vervangen door Remerie, hetgeen een lichte verzwakking voor de ploeg uit de Grebbestad betekende. Toch gingen de aanvallen onverminderd door, maar schoten van Nellestijn, Veenendaal en Ten Braak gingen naast of over. Het was en bleef tot aan de rust 00. Na de hervatting maakte een Can- diaan onopzettelijk hands. Het was meer een beschermingsbeweging voor zijn gezicht voor een op korte afstand geschoten bal. De scheidsrechter was echter onverbiddelijk. Hij wees naar de witte stip en DEV nam de leiding 10. KNVB. 3e klasse D: Ultrajectum - Holland 1-4; De Zebra's - Aalsmeer 0-2; DEV - Candia 3-1; Zeist - CDN 2-0; Vriendenschaar - Amsvorde 2-0; Sticht- se Boys - Hercules 1-2. Aalsmeer 14-23 Ultrajectum Amsvorde 15-18 DEV Stichtse B. Zeist Holland CDN 15-18 15-18 14-17 14-16 Vr. schaar Hercules Candia' 66 De Zebra's 14-14 15-13 14-10 15-10 15- 9 14- 8 4e klasse II: Veenendaal - JSV 3-0; EMS - Fortitudo 0-2; Utrecht - Saestum 0-1; De Meern - Zwaluwen Vooruit 1-2; Minerva - Vreeswijk 2-2; MSV '19 - SVF 1-1. Vreeswijk Saestum SVF Zwal. Voor. Fortitudo Minerva AFD. UTRECHT le klas A: Soesterberg - BDC 4-1; Veense Boys - Kampong 1-3; EMM - DVSA; Scherpenzeel - WZA 1-0; De VestingHoogland 2-2. Hoogland 16-26 De Vesting 14-13 Scherpenz. 14-18 BDC 13-13 14-21 MSV'19 14-13 13-17 Veenendaal 14-12 14-17 De Meern 15-12 12-14 JSV 14-11 13-14 EMS 14-10 14-14 Utrecht 13- 9 EMM WZA DVSA A'foortse B. 15-18 15-17 15-15 15-14 Soesterberg 15-11 Kampong 14- 8 Veense Boys 14- 7 2e klas B: Wijk bij Duurstede - Roda '46 1-0; Barneveld - RK Unitas '48 1-3; VSK - De Meeuwen 1-0; RUC - DVSU uitgesteld. R.-K. Unitas 15-21 Oranje Wit 13-11 Patria 12-17 FAK 11-9 Barneveld 13-17 RUC 13- 8 W. b. Duurst. 12-16 VSK 13- 6 DVSU 13-16 De Meeuw 13- 5 Roda '46 12-14 3e klasse A: HDS - SVMM 2-2; De Kieviten - Hoogl. veen 0-2; Bilthoven - Austerlitz 0-2; Odi '58 - SI OS 3-4; Ach terveld - ASV '65 2-1. Austerlitz Sios HDS Maluka M. ASV Hoogl. Veen 16-22 16-22 15-19 15-19 16-19 15-18 SVMM Achterveld De Kieviten Bilthoven Odi '58 Gooische B. 14-15 14-16 16-12 15-10 16- 5 14-4 Een ogenblik zakte Candia wat af, maar een aanval in de 53ste minuut le verde succes op en dat gaf de .mannen van trainer Te Kulve weer wat hoop. Geurt Veenendaal scoorde keihard uit een wir-war van spelers, 11, nadat hij het leer uit een vrije trap te pakken had gekregen. DEV kwam er vanaf dat ogenblik be ter in. Eindelijk gelukte het wat beter, werd er zuiverder geplaatst en in de 73 minuut moest doelman Ring voor de tweede maal zwichten. Met de zon in het gezicht waardoor hij gehinderd werd, dook hij over de bal heen en de stand was 21. DEV ging nu hardnekkig in de verde diging. De ploeg stond vaak met negen man voor eigen doel om Candia van zich af te houden. De gasten probeer den van alles om nogmaals gelijk te ko men, maar in de stand kwam geen ver andering meer. OPHEUSDEN Opheusden heeft in het zaterdagvoetbal afdeling Nijmegen door een onverwachte nederlaag zijn kansen op de titel wel zo goed als ver speeld. Opheusden, dat de thuiswedstrijd te gen Excelsior in Zetten moest spelen, kwam in deze wedstrijd uit zonder zijn doelman van Ewijk en H. v. d. Burg. Dit betekende een verzwakking voor de Opheusdenaren, die met rust al tegen een 02 achterstand aankeken. Toch wist Opheusden nog weer in té lopen tot 22 en had alle kans om te winnen, maar gebrek aan schutters was de oor zaak dat de aanvallen niet afgewerkt konden worden. Excelsior deed het be ter en zag kans om Opheusden te klop pen met 42, waardoor Opheusden af zakte naar de middenmoot in deze klas se. Niet alleen Opheusden, maar ook de andere koplopers moesten enkele veren laten. Leider PGEM speelde een wed strijd tegen FHS, en deze ploeg had de kans om PGEM te kloppen, maar men kwam niet verder dan een 22 gelijk spel. Ook SDOO uit Heteren kon niet tot winst komen. Het had tot enkele minuten voor het einde nog een voor sprong maar moest toch toe zien dat HSV nog op de valreep gelijk maakte (2—2) en zo verzuimde SDOO om in te lopen op PGEM. Uni en Dynamo maak ten er ook al een gelijk spel van. Hier werd het 33, nadat UNI v.v. met de rust reeds een 30 voorsprong had kunnen nemen. Oranje Blauw behield haar kansje door Trajanus te klopper met 21. PGEM 12 10 1 1 21 44— SDOO 14 8 3 3 19 42—2 Oranje Blauw 14 9 1 4 19 31—3' FHS 13 n 2 4. 16 45—2 HSV 13 7 2 4 16 35—2» Opheusden 12 7 1 4 15 28—lf UNI w 13 4 3 6 11 26—28 Excelsior 14 5 '0 9 10 27—64 Dynamo 12 4 1 7 9 30—30 Jonker Boys 11 3 0 8 6 22—32 Trajanus 14 0 0 14 0 6—61

De Vallei | 1970 | | pagina 13