1 Stoet van Haantjes Pik Ds. v. d. Krift weg uit Veenendaal Rechtbank reconstrueert treinongeluk in Arnhem Verkeersexamen met weinig fouten Straks full-time leraar: Sport en spel op 30 april J. Bulthuis veertig jaar bij onderwijs ..Afrika met de bijbel" Daders van vernielingen Cuiierakerk aangehouden Jeugdraad beëindigt winterwerk Zang in dorpshuis Inkorflokaal duiven open Konijnen gestolen Bank „open": giften voor Groene Kruis Deelnemers verkiezingen Ouwehand en Candia Goed geld voor alleivogels AR-kaiididaten van Amerongen Belt m 4** a.v.b. M. J. van Welij 25 jaar bij rijkspolitie Bestelwagens in botsing Bekendmaking Optocht ook in Amerongen De Voorn voelt niet voor *n federatie van hengelaars CPB Overberg komt bijeen Bekendmaking Bekendmaking Paaszangdienst in Ederveen 10550 11070 MAANDAG 23 MAART 1970 i. .I...*.- VEENENDAAL Ds. J. J. van der Krift uit Veenendaal, aan wie in ver hand met zijn benoeming tot ..full-ti me" leraar bijbelse geschiedenis, kerk geschiedenis en geschiedenis van chris tendom en cultuur aan het Nassau-Ve- luwe lyceum te Harderwijk met ingang van lapril 19T0 eervolle ontheffing uit het ambt van predikant met de be voegdheden van een emeritus predikant is verleend, zal Paaszondag 's middags om vijf uur in de Oude Kerk voor het laatst voorgaan als dienstdoend predi kant van de hervormde gemeente van Veenendaal, waar hij zestien maanden werkzaam is geweest in de wijkge- meente „Middenwijk". Johannes Jacobus van der Krift werd op 12 juni 1917 te Jutphaas in de pro vincie Utrecht geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht en studeerde vervolgens aan de rijks universiteit te Utrecht waar hij in 1940 zijn kandidaatsexamen theologie en ongeveer een jaar later in 1941 ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer Van der Krift in 1941 door het provinciaal kerkbestuur van Drenthe was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandse Hervorm de Kerk en hij daarna nog enige maan den te Wierden werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij op 22 fe bruari 1942 door ds. C. J. van der Graaf, toen nog predikant te Putten op de Veluwe, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Renswoude in de classis Doorn. Op 28 juli 1946 verwisselde ds. Van der Krift deze gemeente met die van Katwijk aan Zee, vanwaar hij op 6 sep tember 1953 naar die van Ermelo ver trok en op 1 december 1968 werd hij door ds. L. Kievit uit Gouda en toen nog predikant van de hervormde ge meente van Leiden, bevestigd als predi kant van de hervormde gemeente van Veenendaal. Ds. Van der Krift heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in verschillende colle ges en commissies. Zo was hij o.a. tij dens zijn amtsbediening als predikant van de hervormde gemeente van Kat wijk aan Zee lid van het classicaal be stuur van Leiden en Naderhand te Er- melo was hij lid van het breed modera- men van de provinciale kerkvergade ring van Gelderland; eerst lid van de commissie voor het Opzicht in de kerkprovincie Gelderland en naderhand secundus-lid van de Regionale Commis sie voor het Opzicht in de kerkprovin cie Gelderland en lid van het dagelijks VEENENDAAL Honderden kinderen liepen zaterdag door Vee- nendaals straten in twee verschillen- 4 de Palmpaasoptochten. Het weer J werkte mee, en langs de routes door J het centrum en door Veenendaal- l J Zuid was dan ook ruime publieke J 4 belangstelling. De Haantjes Pik die 4 naast de kinderen in de optocht de J belangrijkste rol vervullen, waren J deels gefabriceerd door De Instuif. i waar het materiaal tegen een gerin- 4 ge vergoeding beschikbaar werd ge- J steld. t SCHERPENZEEL De bazaar van de voetbalvereniging De Valieivogels heeft een record bruto-opbrengst gehad van 6250,-. Wel zal er ongeveer 3000,- aan onkosten afgaan. Toch is dit weer een geduchte versterking voor de kas. SCHERPENZEEL Op Koninginne dag organiseert de Oranjevereniging Scherpenzeel spelen voor jong en oud rondom de vijver tegenover het bejaar dentehuis „Het huis in de Wei". Op het programma staan o.a. skelter- trapraces voor kinderen van 6 tot 16 jaar en races op fietsen die speciaal voor deze wedstrijd worden gemaakt. Deze fietsen zijn van allerlei handi caps voorzien, teneinde het de berijders zo moeilijk mogelijk te maken. Voorts wordt een bromfietscross ge houden om en nabij Huize Scherpen zeel. Deze cross wordt opengesteld voor jongelui boven 15 jaar. Voorts is er een modeshow voor meisjes tussen zes en dertien jaar. De meisjes moeten zelf de jurken maken en mogen die ten overstaan van een jury tonen. Natuurlijk is er een lady-speaker, die de jonge mannequins aankondigt en uitleg geeft bij de kleding, die geshowd wordt. Daarnaast zal er een tienkamp plaatsvinden tussen tien plaatselijke verenigingen. Welke spelletjes in deze tienkamp worden gespeeld, kan nu niet bekend worden gemaakt. Dit moet voor de kijkers een verrassing blijven. DS. J. J. VAN DER KRIFT. bestuur van de Stichting „Noord Velu we". Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Renswoude heeft ds. Van der Krift enige tijd godsdienstonderwijs gedo- ceerH aan het Marnix-college te Ede. Te Ermelo en verder is hij reeds ongeveer dertien jaar ..par-time" leraar gods dienstonderwijs geweest aan het Nas- sau-Veluwe lyceum te Harderwijk, waaraan hij thans „Full-time" leraar wordt. Van zijn hand verscheen in 1953 een brochure „Verontrustende Factoren" en verder werkte hij ook nog mee aan de in 1959 bij Van Keulen NV te 's-Gra- venhage verschenen uitgave „Roeping en Belofte". Ds. Van der Krift zal zich eind juni vestigen te Ermelo en tot die tijd zal hij nog meermalen voorgaan in kerkdiensten te Veenendaal. VEENENDAAL Zaterdag vierde de heer J. Bulthuis zijn veertigjarig dienst verband als onderwijzer. De heer Bult huis is sinds 1 mei 1954 verbonden aan de Prinses Wilhelminaschool. Daarvoor werkte hij o.a. als onderwijzer in Ten Post (Gr.), terwijl hij dezelfde school van 1 juli 1940 tot 30 april 1954 als hoofd leidde. De heer Bulthuis heeft zich in de ja ren, dat hij in Veenendaal woont, naast zijn dagtaak vooral bezig gehouden met kerkelijk werk. Als lid van de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) diende hij deze ge meente vanaf juni 1957 met enkele on derbrekingen tot op heden als ouder ling. In die tijd was hij gedurende enige jaren scriba van de kerkeraad. Verder werkte de heer Bulthuis van af de oprichting in 1945 als redacteur „Buitenland" mee aan „Onze eigen krant", een maandelijks blad voor de leerlingen van Chr. Scholen voor Lager Onderwijs en voor Nijverheids- en Huishoudscholen. De jubilaris, die zijn jubileum in de familiekring vierde, ontving gelukwen sen van het bestuur van de school, (dat bij monde van de heer K. van Ginkel, voorzitter, de waardering uitsprak over het werk en de sympathieke manier van optreden van de heer Bulthuis), zijn collega's, oud-collega's en van ver schillende vrienden. AMERONGEN Na een uitvoerige discussie heeft de afd. Amerongen van de Anti-Revolutionaire Kiesvereniging besloten met een eigen lijst uit te ko men voor de gemeenteraadsverkiezing, die er als volgt uit ziet: 1. G. J. van Bameveld, 2. M. Doornen bal (Overberg). 3. A. Putman, 4. F. Bhartèl, 5. A. Hoogendoorn, 6» J. v. d. Meer, 7. J. H. Koopman (Overberg), 8. J. v. d. Heyde, 9. G. Nachtegaal, 10. A. Oskamp. vaar I 's v. 14.30-17.30 u. Voor Rhonon 3328 Nwo Vooitondaaltowof !§9 RHENEN Rayoncommandant M. J. van Welij, met standplaats Achterberg, is zaterdag gehuldigd vanwege zijn vijf entwintigjarig dienstverband bij de rijkspolitie. Namens de districtscom mandant sprak kapitein Van Twillert de jubilaris toe. Na een korte terugblik te hebben gegeven op de diensttijd van de heer Van Welij en hem de geluk wensen te hebben aangeboden, mede uit naam van districtscommandant De Beaufort, overhandigde hij hem een zilveren tafelaansteker en een envelop pe mét inhoud. Voor mevrouw Van We lij waren er bloemen. Ook Rhenen's burgemeester, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosen thal, sprak de jubilaris toe. „U kunt uitstekend met mensen omgaan", aldus de burgemeester, „maar u kunt er te vens boven gaan staan". Adjudant R. Postma, groepscomman dant van de rijkspolitie in Rhenen, be hoorde ook tot degenen, die de heer Van Welij kwamen gelukwensen. De heer Postma kon zich indenken, dat de heer Van Welij in zijn huidige stand plaats het goed naar zijn zin had. „U bent hier precies op uw plaats", aldus de adjudant. Vele collega's en afgevaardigden van de politiebond waren op de receptie. Onder hen bevonden zich twee oud- chefs van de jubilaris, de beide gepen sioneerde groepscommandanten uit Rhenen, de heren J. van Doesbrug en J. W. Zijlstra. RHENEN Zaterdagmiddag botste de bestelwagen van de heer Van V. uit Rhenen op de Herenstraat tegen de achterkant van de gloednieuwe bestel auto van de groentehandelaar v.d. B. De laatste wagen stond nabij de Plant soenstraat voorgesorteerd, toen de auto van de heer Van V., komende uit de richting Amerongen, er achterop reed. Beide auto's liepen flinke schade op; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. OPHEUSDEN De afdeling Opheusden van de Chr. Plattelands vrouwen Bond houdt woensdag een bij eenkomst in geb. Eltheto, die om 7.45 uur begint. Als spreker zal optreden de heer A. Boelens van het Bijbelgenoot schap, met als onderwerp, „Afrika met de Bijbel", waarbij kleurendia's ver toond zullen worden. RHENEN Al enige tijd werd tel kens schade toegebracht aan de Cune- rakerk. hoofdzakelijk door kostbare ruiten te vernielen. Toen dezer dagen bovendien nog een stuk van de monu mentale muur rond het kerkgebouw was gesloopt, was dat aanleiding voor de politie een intensieve speuractie te beginnen. Deze had tot gevolg, dat er ongeveer vijftien jongelui, in de leef tijd van 9 tot 15 jaar. op het politie bureau terecht kwamen. Met een patrouillewagen werden de knapen overgebracht, waarvoor grote belangstelling van de zijde van het pu bliek bestond. Hoe groot de schade is in geld uitgedrukt, was zaterdag nog niet bekend, doch deze ligt vermoedelijk dichtbij de duizend gulden. De ouders van de jeugdige vandalen hadden begrip voor het optreden van de politie. Zij zullen gezamenlijk de kosten moeten betalen. Van politiezijde verze kerde men, dat voortaan met harde hand tegen het vandalisme zal worden opgetreden. RHENEN In verband met de ko mende feestdagen zal de reinigings dienst als volgt worden gewijzigd: a. Op 27 en 30 maart wordt geen huis vuil opgehaald. Ter compensatie mag op dinsdag 31 maart en donderdag 2 april naast de gewone emmers extra huisvuil meegegeven worden in de vorm van dozen en zakken, niet groter dan 00,50x00,50x00,50 meter en niet meer dan 2 stuks, mits: 1. de zakken en dozen behoorlijk zijn gesloten; 2. het gewicht per eenheid de 15 kg niet te boven gaat. Rhenen, 20 maart 1970. Burgemeester en wethouders van Rhe nen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosen thal. O EDERVEEN Dinsdagavond om 7 uur 30 zal de Nederlandse Hervormde Kerk de sluitingsavond houden van het winterwerk in het bijgebouw van de kerk. Op deze avond komt de heer Bur ger, hoofd van de Mauritsschool te Rijssen met dia's over de Waldenzen. De beide predikanten die deze winter de catechesatie hebben geleid zullen ook aanwezig zijn. De opening zal ds. v. Vie- gen en de sluiting ds. Vroegindewei verzorgen. KESTEREN ln het dorpshuis te Kesteren heeft het Kesterens gemengd zangkoor een zangavond georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door de Gemengde zangvereniging „Crescendo" te Ochten, het meisjeskoor „Crescendo" te Ochten, het Dodewaards mannen koor, meisjeskoor de Lenteknoppen te Kesteren en het Kesterens Christelijk gemengd koor. Bijzonder opvallend op deze avond was het optreden van de Ochtense koren. Vooral het meisjeskoor Crescendo oogsttë met zijn moderne repetoire veel waardering. ARNHEM De president van de tweede strafkamer in Arnhem, mr. J. D. van den Berg, heeft zaterdag als rangeerder „dienst gedaan" op het spoorwegemplacement in Arnhem, ter wijl officier van justitie mr. F. O. Leusink van de bestuurdersplaats af hem nauwlettend in de gaten hield. Mr. Van den Berg hing aan dezelfde ran geerlocomotief nummer 1225 waarmee op vrijdag de 13e juni van het vorig jaar het treinongeluk op het station in Arnhem werd veroorzaakt. Op zijn plaats onderaan het trapje stond toen de 35-jarige rangeerder T. B. uit Wehl. Het treintje spelen op het station was een vervolg op de rechtzaak tegen B., aan wie ten-laste was gelegd dat hij de rangeerlocomotief door een rood sein licht had laten rijden, waardoor de bot sing plaats had. De rangeerder heeft steeds volgehouden dat het seinlicht 180 op geel stond in plaats van op rood. Hij zei bovendien het licht slecht te hebben kunnen zien. Deze argumenten leidden er toe dat de rechtbank zich ter plaatse wilde overtuigen. Na het rangeren werd het gezelschap uitvoerig ingelicht hoe in seinpost T de gang van zaken op het emplacement wordt geregeld. Daarbij kwam, blijkens het requisitoir van mr. Leusink, vast te staan dat de ruim een uur verlate personentrein uit Zutphen vrij baan had gekregen en de rangeer- weg die de loc 1225 moest afleggen door rood licht was geblokkeerd. De in stallatie is zelfs zo beveiligd dat ver- SCHERPENZEEL lïf de afgelopen week hebben de leerlingen van de lagere school het praktische gedeelte van het verkeersexamen gedaan. Er waren een paar zieken, maar verder zjjn alle deelnemers geslaagd. Alles gebeurde onder leiding van het Verbond voor Veilig Verkeer, met als organisator van de afdeling Scherpenzeel de heer P. v. Vollenhoven. De rijkspolitie te Scherpenzeel verleende ook nu weer haar medewerking. Deze was verwonderd over de slechte staat waar in veel fietsen van de kinderen zieh bevonden. Men wil in het vervolg ook een fietsenkeuring houden en In overleg met de hoofden van de scholen meer controle gaan uitoefenen. De volgende kinderen slaagden: Jansen, Gert Jocemsen, Hflik Jocemsen, Ria Lagerwey, Henk Mens, Bert Met horst. RemmeA de Roos, Willie van Rootselaar, Willie Treels, MarionVal- kenburg. Ada Verhoef, Gert v. d. Vliert, Alma van der Werk en Lia Wis se. Chr. Basissch. De Wittenberg. Hoofd: de hr. Van Vliet. Willem M. van Ginkel, Wouter H. Berkhof, Adriaan J. d. Rid der, Cornelia Broekhuizen, Evertje Hardeman, Jacob van Burg, Maas van Ginkel, Cornelis van Egdom, Gerardus Leeuwdrent, Hendrikus van de Burg, Jan den Hartog, Hendrika van Laar, Dirkje A. Osnabrugge, Frederika Has selaar, Johanna Osnabrugge, Gerda van Bruggen, Aartje de Koning, Gerrit van den Brandt en Jan van den Brandt. AMERONGEN Ook in Amerongen vond zaterdag de traditionele Palm- paasoptocht plaats. Ruim 400 kleuters en leerlingen van de eerste en tweede klassen van de lagere scholen namen aan de optocht deel. Onder grote be langstelling vertrok om half drie de stoet vanaf het Dorpshuisplein, vooraf gegaan door de muziekvereniging Ons Genoegen. Vanaf het Dorpshuisplein ging de stoet via de Burg. Van den Boschstraat en de Kievit naar de Postmeester langs het bejaardencentrum, waar door Ons Genoegen een muzikale hulde werd ge bracht. Via de Tabakslaan, Koenestraat en Imminkstraat ging het naar de eier- zoekplaats waar ieder kind in het bezit kon komen van enkele eieren. AMERONGEN Voor een groot aantal genodigden opende de wethouder van de gemeente, de heer K. G. Tiel, officieel het inkorflokaal, dat door de leden van de Amerongse duivensport vereniging De Postduif in zelfwerk zaamheid was gebouwd op een perceel grond, gelegen achter de woningen no's 42 en 44 aan de Kon. Julianalaan. We gens ziekte was burgemeester Van den Bosch verhinderd de opening te ver richten. De heer Tiel memoreerde de vele werkzaamheden die voor de realisatie van het gebouw waren verricht. Hij prees de inzet van de leden der vereni ging. Hij sprak de wens uit, dat dit lo kaal zou beantwoorden aan de wensen van de vereniging en wenste het be stuur veel succes voor de toekomst toe. Door hem werd eeh wisselbeker be schikbaar gesteld voor de beste vlieger in de vereniging. Na dit officiële gedeelte was het de beurt aan een groot aantal genodigden die van de receptie gebruik maakten om het bestuur geluk te wensen met dit nieuwe gebouw. RHENEN Tijdens de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de Rhe- nense hengelaarsvereniging „De Voorn" vrijdagavond, kwam een voorstel aan de orde tot oprichting van een henge laarsfederatie tussen de verenigingen in Rhenen, Veenendaal, Ede, Renkum, Oosterbeek en Wageningen. Hoewel in de convocatie was meegedeeld, dat ar een zeer belangrijk punt aan de orde zou komen, bleken er slechts 24 leden ter vergadering aanwezig te zijn. De fede ratie zou ónder andere inhouden, dat de leden van de verenigingen bij elkaar in het' gepachte water zouden mogen vis sen. De heer H. Pleijler, secretaris ,van „De Voorn", deelde na afloop van de vergadering mee, dat de vergadering het er unaniem over eens was, dat niet tot instelling van de federatie moest worden besloten. In de plaats van het bestuurslid W. Brouwers uit Veenen daal, werd de Veenendaler M. Hoezen gekozen. Openbare Basisschool Dorpstraat. Hoofd: Van der Hoeff. Arie Buis, Pa trick Eichelsheim, Cornelis van Eist, Alex Hoefakker, Ferdinand Hoefakker. Wouter Lansing, Jan van Ommering, Johan Pijper, Albertus van Schaik, Theo Schipper, Martin Valkenburg, Nico Valkenburg, Gesinus van Veldhui zen, Jan Vonk, Robert J. Wouters, Gijs- je van den Broek. Johanna Cozijnsen, Remken van Duinkerken, Yvonne van Dijk, Alida J. J. Duis, Everwina Hillen, Gwenda Hofman, Gerrie v. d. Haar, Gerda Hooijer, Maagda Inkenhaag, ln- grid Schuur, Herman Veer, Jolanda van Vliet. Janny Vonk, Ina Wagensveld, Joop Venrooy. - Openbare Basisschool Holevoet. Hoofd: Groenveld. Rika van den Berg. Helmin Bergsma, Anke Bouwmeester, Karin Cozijnsen. Teunie Hendriks, Jan Huizing. Hans Spitzers, Joke van de Veer. Henk Vos. Lida Westerhuis, Rita Ier Burg. Ans Deunk, Jacques Drost. Jan van Ginkel, Alieke Huizing, Hans Pilaar.' Anjo Steen. Dinie Veldhuizen. Janna Veldhuizen, Ria Werkman en At- tie Zegers. Chr. Basisschool Glashorst. Hoofd: de heer Graag. Eefke Bakker. Marian van Beek. Christien van Beek. Jan Piet Boelhouwer, Hans Peter van den Broek, Nely Brons, Wout ten Broek, Harry Buitenhuis. Ada van Eist, Tineke van Ginkel, Marga van den Ham, Anneke Harskamp, Frans Harthoorn, Beppie Jacobs, Dinie Kamphorst, Wout Klomp, Hetty de Koning, Job de Leeuw, Henk Liefting, Wim van Manen, Corrie Met- horst, Hilde op het Land, Ina du Pree, Tea van de Schuur, Jan van Setten, Anja Valkenburg, Kees Valkenburg, Renata v. d. Voren, $lly Wagensveld, Marian Weststrate, Bert van de Wete ring, Corrie Wilswinkel, Anneke Wijma, Carel van de Pol en Evert v. Voorst. Basisschool nr. 2 in Plan-Zuid. Yvon ne Altink, Jan Blauwendraad, Gijbert van den Burgt, Gijs van Datselaar, Bert Geytenbeek, Inge de Heer, Anneke Hil- verts, Teunie van Huigenbosch. Dirk OVERBERG De Chr. Plattelands vrouwenbond afd. Overberg. vergadert donderdag 26 maart in de Chr. School om 19.30 uur. Als spreker is uitgenodigd de heer Bouwhuis, die in het kader van het zendingswerk zal komen spreken over het leven en werk van de heer Beimers in Tanzania. Ook niet-leden zijn welkom!. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde zijn bij de Veenendaler L. aan de Beatrixstraat twee marmotten en twee konijnen gestolen, uit een hok achter zijn woning. Van de daders is nog geen spoor gevonden. De politie stelt een onderzoek in. keerde handelingen na het vrijgeven van de baan voor de personentrein zon der gevolg blijven voor de stand van de seinen. De officier kon dan ook niet anders concluderen of B., die boven dien het licht dat voor sein 180 kwam op oranje had zien staan (waaruit auto matisch volgt dat 180 rood licht uit straalde), had niet voldoende opgelet. Hij eiste tegen de rangeerder, die al eens twee maal ergens als overweg wachter de bomen open liet staan, een week voorwaardelijke hechtenis en 150 gulden boete. De NS zal de rangeerder nog disciplinair straffen. Bij het ongeluk werden destijds vijf mensen gewond, van wie machinist Kuiper van de personentréin vrij ern stig. OPHEUSDEN De Raiffeisen- bank in Opheusden is vrijdagavond officieel geopend en bij die gele genheid kregen de beide Groenc- Kruisverenigingen van de gemeen te Kesteren, enveloppes met in houd. De opening van de bank zou al op 15 december van het vorige jaar hebben plaats gevonden, maar de feestelijkheden konden toen niet doorgaan in verband met het over lijden van twee bestuursleden, de heren H. v. Tongeren en J. L. Det- mar. Voorzitter E. D. O. Reders over handigde de vertegenwoordigers der kruisverenigingen, de heren A. Dalema uit Kesteren en Sterk uit Opheusden het geldbedrag. Hoe veel het was werd niet bekendge maakt, maar volgens de beide he ren was het „een vorstelijke gift..." VEENENDAAL Op 20 maart 1970 heeft het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Veenendaal een beslissing genomen op de verzoeken ingevolge ar tikel G 3, eerste lid, der Kieswet, inge diend ten behoeve van de op 3 juni 1970 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad. In het door het centraal stembureau voor deze verkiezing aangelegde regis ter worden onder de hierna vermelde nummers de daarachter vermelde na men en/of aanduidingen van politieke groeperingen ingeschreven Resp. nummer inschr, naam pol. groe pering en aanduiding. 1. Partij van de Arbeid PvdA; 2. Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie VVD; 3. Democraten '66 D'66; 4. Bóeren-Partij 5. Binding Rechts Binding Rechts; 6. KVP; 7. Staatkun dig Gereformeerde Partij SGP; 8. Christelijk-Historische Unie CHU; 9. Anti-Revolutionaire Partij ARP. De politieke groepering wier verzoek is ingewilligd heeft de bevoegdheid de gene, die een lijst van kandidaten inle vert, te machtigen boven die lijst de naam van de politieke groepering, mits deze niet meer dan 35 letters bevat, of de aanduiding .daarvan, zoals deze is geregistreerd, te plaatsen. Niet ontvankelijk werd verklaard het verzoek tot inschrijving van de navol gende politieke groepering: Christen Democraten Unie (CDU). Van de bovenstaande beslissingen kan een ieder binnen veertien dagen na de dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk bij de kiesraad te 's Gra- venhage in beroep komen. Veenendaal, 20 maart 1970. Het centraal stembureau voornoemd. RHENEN De burgemeester van Rhenen maakt bekend, dat het bij raadsbesluit van 17 maart 1970, nr. 16, vastgestelde bestemmingsplan „Ouwe hands Dierenpark mei natuurbad en sportcomplex „Candia" met bijlagen vanaf 1 april 1970 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter in zage ligt. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, gedurende bovengenoemde ter mijn bij gedeputeerde staten van Utrecht bezwaren tegen dit bestem mingsplan kunnen indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aange bracht. Rhenen, 25 maart 1970. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. EDERVEEN Woensdagavond or uur wordt in de Ned. Herv. Kerk - jaarlijkse Paaszangdienst gehouc Medewerking verlenen op deze avon het christelijk gemengd koor „De Lu. stem", onder leiding van Henny Pomj. de jeugdkoren onder leiding van mev. Boeve, en de organist de heer v. Ginke. terwijl het koperkwartet voor de begt leiding zal zorgen. Ds. v. Viegen zal de liturgie verzorgen en heeft tevens de leiding in deze Paaszangdienst,

De Vallei | 1970 | | pagina 3