Ons dagelijks brood is goed maar niet knapperig Ierse Dana verrassend één op Songfestival Moderne Trotskisten in de VS. weer in Tom Poes en de Mob- beweoino Jazz uit archief Holland-Festival wordt doorgelicht Spanje wil tanks van Duitsland Tranen van blijdschap en ïerdriet programmaos Onmogelijk Favoriet Korst egaler Vet Onthaal van Prins Bernhard op Bali Eenvoudig MARTEN IOONDER STRIP Tevreden G em een tcsecrctaris „gevraagd" MAANDAG 23 MAART 19/0 Wij staan er doorgaans niet bij stil. maarteder van ons eet gemiddeld 200 gram brood per dag. Dat betekent dat er in ons kleine land iedere dag drie miljoen broden over de toonbank gaan. Dat wil zeggen dat wij met zijn allen per jaar ruim 1,1 miljard broden naar binnen werken. Maar denk niet, dat het allemaal van die keurige, knapperige, desnoods warme broden zijn. zoals grootmoeders ze uit hun «vens trokken. Welnee. Nederlanders anno 1970 willen vooral brood eten, dat tenminste twee dagen achter elkaar zacht hlyft. Zonder cr by na te denken hebben de meesten van ons afstand gedaan van het volle, welriekende dagelijkse brood van weleer. De bakkers kunnen onmogelijk van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan iedere klant vers brood verkopen. Dus ma ken zij brood dat zócht blijft. En dat is iets anders dan vérs brood. Bakkers en broodfabrieken doen dat met vet en che micaliën. De meesten van ons schijnen niet anders meer te willen. Knapperigheid en geurigheid is er in de meeste ge vallen niet meer bij. Directeur dr. G. Jongh van het Wageningse Instituut voor Graan, Mee! en Brood TNO weet er alles van. Hij geeft toe dat hij eigenijk óók veel liever knapperig brood heeft, waar van de krokante korstjes afspringen, wanneer je er een mes in zet. Maar hij weet ook. dat het overgrote deel van liet pu bliek (en vooral de jongeren) het niet meer wil. Toch weet hij heel goed, dat er nog mensen zijn die het brood- van-vandaag niet meer zo lekker vinden als vroeger. „Dat hangt natuurlijk af van je smaak zegt hij. „Maar de meeste mensen vinden dat snel en gemakkelijk te eten brood belang- rijkers is dan lékker brood. De mensen eten hun brood tegen woordig zo gedachtenloos, meer uit noodzaak, dan uit genot". Toch gelooft hy dat een deel van het publiek nog steeds be hoefte heeft aan knapperig brood en aan verschillende sóór ten brood, al is het vaak allen nog maar voor speciale ge legenheden. „Alleen een warme bakker kan een echte lief hebber van lekker brood nog helpen", zegt hy. „Maar het pu bliek heeft het er niet voor over om er wat moeite voor te doen. De mensen willen dat het brood wordt bezorgd. Ak koord. Maar zij moeten er rekening mee houden dat een war me bakker niet meer langs de huizen gaat". „Bovendien kun je van geen enkele bakker verwachten dat hij met een voorraad verschillende broodsoorten naar de mensen toe gaat. Driekwart er van zou niet worden verkocht. Als hij 's avonds zijn bezorg-ronde zou hebben gedaan, zou hij met een grote voorraad onverkoopbaar brood zijn blijven zit ten". „De mensen", zegt dr. Jongh. „moeten er dus wat meer moeite voor doen om brood naar hun smaak te kopen. Maar hef, publiek heeft die extra moeite er niet voor over". Hij geeft toe dat dit gebrek aan aandacht, van het publiek voor het broodnodige hem verdriet. Hij heeft de ervaring opgedaan dat het standaardbrood tegenwoordig favo riet is: Brood dat tenminste twee dagen lang zacht blijft. En vooral het gesne den brood in papieren verpakking („het enige dat u weggooit is de verpakking") is erg in trek. Maar dr. Jongh ontkent dat de „luchtdichte verpakking" (zoals de reclame ons wil doen geloven) het brood extra lang zacht houdt. „Die ver pakking is alleen belangrijk uit oog punt van hygiëne. Met het zacht blijven van het brood heeft die papieren zak niks te maken". Volgens dr. Jongh paste het in de geest van de tijd dat bakkers en brood fabrieken een standaardbrood gingen maken. „Trouwens, die standaardbro den zijn heus wel lekker", houdt hij koppig vol. Hij vindt het alleen ver drietig dat er talloze jonge echtparen zijn die zo verknocht zijn aan gesneden en verpakt brood, dat zij niet eens meer een broodmes aan hun huishoudelijke inventaris toevoegen» Wat is het verschil tussen het brood van vroeger en nu? Dr. Jongh vindt niet dat het brood er slechter op is gewor den. Het is bijvoorbeeld luchtiger dan vroeger, omdat het deeg gelijkmatiger ls. Ook vindt hij het een voordeel dat je tegenwoordig geen brood meer kunt ko pen met een gat erin, alsof de bakker er doorheen was gekropen. Bovendien is de korst egaler bruin dan vroeger. Je loopt niet meer het risico een brood in handen gestopt te krijgen dat nét iets te lang in de oven heeft gestaan. En bo vendien wordt het brood tegenwoordig veel hygiënischer klaargemaakt. „Het deeg'', zegt dr. Jongh, „wordt gelukkig niet meer met de voeten gekneed, zoals vroeger in zwang was". Maar vooral: Ons brood-van-nu is en blijft veel zachter. Behalve de van oudsher beproefde ingrediënten als meel, gist en water, zit er vandaag de dag ook glycerylmono- steakaat (een mond-vol voor een che misch middeltje om water en vet met elkaar te verbinden) suiker en een mengsel van dierlijke en plantaardige vetten in ons dagelijks brood. De laat ste drie bestanddelen zorgen ervoor dat het brood zachter blijft dan vroeger. Om even bij het vet te blijven; Een aantal jaren geleden zat ii. ieder brood hooguit een half procent vet. Tegen woordig is in een fors aantal brood soorten, zoals in bepaalde merken „weekend-brood" wel vier procent vet verwerkt. Maar dr. Jongh stelt ge- Het programma „Jazz uit het his torisch archief", dat de NOS-radio morgen van 14.40 tot 15.10 uur via Hilversum I uitzendt, is gewijd aan de klarinettist/saxofonist Omer Si meon. Hij werd in 1902 in Nüew Or leans geboren en overleed in 1959 in New York. Simeon was een veelzij dig muzikant met een eigen stijl. Hij kreeg vooral bekendheid door zijn opnamen met Jelly Roll Morton. In de jaren dertig speelde hij bij het orkest van Earl Hines en in de jaren veertig bij de befaamde band van Jimmy Iunceford. Van president Nixon was hij een goede kennis. In 1957 maakte n.l. met de toenmalige vice-president een goodwill-reis door ^frika ajs lid van Wilburg de Paris „New" New-Orleans Jazzband. rust: „Meer vet zal er in de toekomst zeker niet worden gebruikt. Integen deel. Veel bakkers en broodfabrieken willen juist minder vet gaan gebruiken in verband mat de moderne theorieën over voedingsleer en vetgebruik". DJOKJAKARTA Prins Bernhard is feestelijk ingehaald op het Indonesi sche eiland Bali. Dertig danseressêft zorgden bij zijn aankomst voor een even charmante als traditionele Pen- det-dans. Een dergelijke begroeting is per traditie alleen weggelegd voor hoge gasten. De prins kreeg ook offergeschenken aangeboden. Toen gouverneur Sukar- men de prins officieel welkom heette, klonk gamelanmuziek. Toen de prins zaterdag naar het vliegveld reed voor zijn reis naar Bali bezocht hij nog de Gadjah Mada-uni- versiteit. Hij kwam niet met lege han den. De prins kondigde aan dat de Ne derlandse regering twee Neerlandici zal sturen om dc universiteit te helpen bij studies waarbij Nederlandse vaklitera tuur wordt gebruikt. De NOS-radio zendt vanavond van 20.05 tot 21.10 uur via Hilversum I een programma uit met nieuws en informatie over het Holland Festival '70. Aanleiding tot dit programma is een persconferentie van het Holland Festival, die 's middags in De Doelen in Rotterdam wordt gehouden. In het programma is een verslag van de persconferentie te horen. Verder zal er een discussie worden gevoerd tussen de directie van het Holland Festival (bestaande uit de directeur mr. H. J. den Daas. de adjunct-di recteur J. W. de Witte, en de heer J. Elsendoorn'. programmaleider sectie opera en concerten) en twee critici, te weten Hans v.d. Bergh, toneelre censent van Het Parool en Kon rad Böhmer, muziekcriticus van Vrij Nederland. Gespreksleider is de componist Jaap Geraedts. De discus sie zal zich richten op de opzet van het Holland Festival 1970. Het laat ste kwartier van de uitzending zul len rechtstreeks telefonische reac ties te horen zijn van andere critici. Aan de warme bakker ligt het niet. die bakt wel. Hoe lang nog zal af hangen van de smaak van het publiek. WASHINGTON Een ander soort revolutionairen, die overtuigingskracht en voorzichtigheid gebruiken in plaats van de harde confrontatie, komt naar voren in dc blanke radicale beweging in de Ver. Staten. Of deze moderne volgelingen van de leer van de Russische revolutionaire lei der Leon Trotzky er in zullen slagen om hel gal te vullen dat ontstaan is door de desintegratie van dc SDS (Studenten voor een democratische maatschappij) valt nog moeilijk te zeggen. Het aantal Trotzkisten of „Trots" zoals zij in de beweging worden ge noemd is klein. En hun strategie, an ders dan de confrontatiestijl van de SDS, is gericht op acties welke naar ruime aanhang streven. Het is dikwijls moeilijk te zeggen of de „Trots" tenslotte de leiders zullen worden van de beweging of dat zij nu alleen maar verkennen of de beweging hel met of zonder hen kan stellen. Sommige Trotzkisten zijn zo keurig gekleed met korte haren en spreken zo zacht, dat ze op zendelingen van de BONN De Westduitse regering heeft bevestigd, dat men een verzoek van Spanje om de levering van een groot aantal Westduitse Leopard tanks in overweging heeft genomen. Een woordvoeder voor het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het verzoek, dat onlangs werd ontvangen, „op de normale wijze wordt onder zocht". Van welingelichte zijde werd verno men dat de Spanjaarden „ongeveer 200" van de 39 ton wegende tanks zouden willen bestellen. Het Britse ministerie van Buitenlandp se Zaken heeft deze week te kennen gegeven dat het zijn veto zal uitspreken over de verkoop. Omdat de tanks zijn uitgerust met Britse 105 mm kanonnen. Volgens de na-oorlogse overeenkom sten, hebben de Westerse mogendheden het recht om de Duitse wapenproduktie en export te beperken. Mormonen lijken. Maar ze noemen zich revolutionairen en verkondigen dat zij streven naar een omwenteling die al leen kan ontstaan ils de Amerikaanse meerderheid dat wil. Hun tegenstanders in de beweging beweren, dat zij in het^geheel geen re volutionairen zijn, maar opportunisten die in hun ijver om vrienden te winnen, de noodzaak om een revolutionair, be wustzijn op te bouwen opofferen. Maar revolutionairen of rustige theo retici, de Trotzkisten winnen in aantal en invloed onder de jonge blanke radi calen in Amerika. Susan Lamont, de landelijke secreta resse van de Trotzkistische Socialisti sche Jeugd Beweging (YSA) vertelt, dat in een jaar het aantal leden van de YSA van 3.000 op 5.000 is gekomen. Deze 22-jarige gewezen studente be weert dat de YSA zowel profiteert van de plotselinge ineenstorting van de SDS als van het feit dat de jeugd genoeg heeft van het eindeloze factionalisme van nieuw links. Zij meent dat de juistheid van de houding van de Trotzkisten bewezen werd door het feit dat onlangs 3.000 personen in Cleveland het nationale an ti-oorlogscongres van studenten hebben bijgewoond. Maar zelfs de „Trots" zelf beweren niet, dat de meerderheid van die 3.000 jonge radicalen die de bijeenkomsten in Cleveland van het studentenmobilisa- tiecomité bijwoonden, Trotzkisten wa,- ren. Maar toen het congres de plannen besprak voor een anti-oorlogsoffensief in het voorjaar was het een Trotzkis- tisch plan voor een massale actie op 15 april dat werd aangenomen. Andere groepen op de conferentie w.o. restan ten van de oude SDS waren weifelach tig, terwijl de Trotzkisten eenzelfde lijn volgden. Onmiddellijke terugtrekking van alle Amerikaanse troepen uit Vietnam is thans de eis wat volgens de Trotz kisten bereikt zal worden als eenmaal de wil van de meerderheid van de Amerikanen duidelijk door massa-ac ties is gesteld. De opbouw van die meerderheid stellen de Trotzkisten zich tot taak. Daarom houden zij zich verre van problemen die aanhangers kunnen verwarren en maken zij bezwaar tegen een tactiek welke de massa onder de studenten en arbeiders kan vervreem den. 4MSTERDAM Achter het to neel van 't Amsterdamse RAÏ- gebouw zat zaterdagavond de klei ne zangeres Dominique Dussault uit Monaco te huilen. Triest en een zaam. Maar ook op het toneel werd ge huild. Daar waren het tranen van blijdschap. Immers, Ierland had het Eurovisie Songfestival 1970 gewon nen en de kleine Ierse delegatie die zich rondom de winnares Dana had verzameld, kon de emotie nauwe lijks de baas. Wat niemand had verwacht in het Ierse kamp, was toch gebeurd. Dana had met haar liedje ..All kinds of everything" de gedoodverfde Britse favoriete Mary Hopkin ruimschoots verslagen. En daarom werd er ge zongen dat old soldiers never die. daarom werd er gekust en gehuild door een uitgelaten Ier, die tussen zijn tranen door schreeuwde: „Na Bernadette Devlin hebben we nu Dana". Hij richtte daarmee meteen de scliijnwerper op de verdrukte groep katholieken die in Noord-Ierland een harde strijd om gelijkheid uit vechten. Dana. die eigenlijk Rosema ry Brown heet, is een van hen. Ze woont in de beruchte wijk Bogside in Londonderry. Ze is achttien jaar en ze studeert Engels en muziek. •Daarnaast treedt ze veel op met een eigen cabaretnummer. Zaterdag avond vertelde ze: „Ik had dit hele maal niet verwacht. Ik vond winnen eigenlijk ook niet zo belangrijk. Het belangrijkste in mijn nog korte car rière als zangeres is: de mensen ge lukkig maken". Dana kreeg verder nauwelijks de gelegenheid iets te zeggen. Door haar manager werd ze van hot naar her gesleept. Een zo overweldigende belangstel ling niet gewend, viel ze bijna fiauw. Op een koele plaats werd haar even rust gegund en daarna begon alles weer van voor af aan. 6855 Heer Bommel hield de pas in en staarde beklemd naar de onbeweeglijke menigte. „Zie je dat, jonge vriend?" fluis terde hij hees. „Ze hebben allemaal wor tel gèschoten! Hoe vreselijk!" „Ik versta je wel!" riep Sloom Stabiel met krakende stem. ..Mijn gehoor is nog goed hoor! En hef is jullie schuld, dat we hier staan! Jullie hebben geen eerbied voor de oudere generatie! Starsap over ons heen laten lopen: het is een schande". „Een schande!" riep de optocht achter hem met ritselende stemmen. „In plaats van een gepaste vergroeiing in onze hui zen staan wc nu allemaal in de buiten lucht", hernam Sloom bitter. ..Het is heel slecht voor de scheuten. En bovendien zullen we in het zeewater heel gauw ver molmen". „En dat is niet alles!" kraakte Slof achter hem. ..Dc nieuwe generatic slabs heeft het geloof verloren! Het ge loof in het starsap! Ik heb ze onbekleed zien rondlopen. Waar moet het heen? Wat zal de nieuWe lichting mobs, die nu nog onschuldig in het moeras uit het ei komt. van de wereld moeten denken?" „Ik weet het niet!" zei heer Ollie. Hij keerde zich om en verwijderde zich haas tig van de klagende groep grijsaards. ..Het is heel vreselijk", vervolgde hij. ..Maar eh het is de loop der dingen, denk je ook niet. Tom Poes? De vooruit gang is niet tegen te houden: maar die stabs hebben zich niet willen aanpassen. Zeg nu zelf; het enige wat een heer kan doen is zich aanpassen!" enige geen emcei punt kreeg, was wel teleurgesteld. Intussen wilde haar moeder, die samen met haar grootmoeder in de zaal zat, wel vertellen, dat zij Dana de vrije keus zou laten voor haar toekomst. ..Ik hoop dat ze haar hoofd erbij zal houden", zei ze, „maar daar hoef ik eigenlijk niet. bang voor te' zijn. Dana zal het een voudige meisje blijven dat zij tot nu toe geweest is. Mary Hopkin toonde zich totaal niet telurgesteld. „Ik wist dat dit liedje zou gaan winnen. Ik had het vrijdag één keer gehoord, en het is de hele tijd in mijn hoofd blijven hangen. Nee, er was voor mij maar een winnares: Dana". David Alexander Winter, die voor Luxemburg had gezongen en die als Ook de Nederlandse Hearts of Soul waren tevreden met hun zeven punten. Alleen Stella, de jongste van de zusjes Maessen. had het in het begin even moeilijk. Toch was Fred Burkhardt, de manager van de Hearts, bijzonder blij. Tevredenheid heerste er dan ook bij iedereen. Ook bij de organiseren de NOS. Het Eurovisie Songfestival 1970 is dan ook eigenlijk een festijn geworden dat uniek mag worden ge noemd. Er is niets maar dan ook he lemaal niets mis gegaan. Ja, tijdens de generale repetitie zaterdag, spatte er een lichtbak uitelkaar, maar ver der liep alles zo glad als maar denk baar zou kunnen zijn. De volledige uitslag van het Eurovisie Songfestival 1970 was: Nederland 7 punten Zwitserland 8 punten Italië 5 punten Joegoslavië 4 punten België 5 punten Frankrijk 8 punten Engeland 26 punten Luxemburg 0 punten Spanje 8 punten Monaco 5 punten W.-Duitsland 12 punten Ierland 32 punten TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: KL: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 VARA: De Lichtkrant. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VARA: Achter het nieuws. 20.45 KL: Sherlock Holmes: Thor Bridge, serie. 21.35 Stella, een-acter uit de serie Half Hour Story. 22.00 KL: Berlijn Nu: Uit puin en as. documentaire. 22.40 NOS: Journaal. 22.45-23.15 TELEAC: Methodiek van de burgerschapsvorming les 4 herh. NEDERLAND II 18.45 NOS: KL: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief progr. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal. 19.39 KL: De waaier van Sevilla, fa miliefeuilleton. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 NCRV: Dombey Zoon, feuil leton. 20.45 Tweekamp, quiz tussen studen tenteams. 21.10 KL: Gevraagd: Gemeente-se cretaris. 22.10 Actualiteitenrubriek. 22.35 Evangelie. 22.40-22.45 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr.:NDR: 18.00 Hafenpo- lizei, TV-film. 18.30 Act. 18.45 Kleur: Zandmannetje. J8.55 Sportjournaal. 19.26 Kleur: Lieber Onkel Bill. TV- film. 19.59 Progr.-overzicht. WDR: 18.00 Kleur: Progr.-overzicht. Aansl.: Kleur: Graf Yoster gibt sich die Ehre, TV-film. 18.30 Kleur: Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute en nieuws. 19.25 Kleur: Filmrep.). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Rep. bij nieuws van gisteren en morgen. 21.00 Kleur: TV-verzoekconcert. 21.45 Kleur: Cultureel Magazine. 22.30 Journaal, commentaar en weerber. 22.50 Summer in the city, film over Manhattan's West-Side. 0.20 Jour naal. DUITSLAND II 13-05 Act. en muz. 18.40 Kleur: Quiz. 19.10 Kleur: Teils heiter, teils wolkig, TV-film. 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Kleur: Uit onderzoek en techniek. Aansl.: Nws. 21.00 Ger- trud, Deense speelfilm. 22.55 Nws. en weerber. 23.05 Kleur: Vijf korte' internationale films. plm. 23.35 Ein de. TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Ein Mann namens Harry Brent. TV-film. .11.30 Film- rep. over de eilanden van het Tsaad-meer. 12.00 Rep. bij nieuws van gisteren en morgen. 12.50 Inter nationaal persoverz. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Nws. 16.40 Kleur: Voor de kinderen. 16.50 Kleur: Idem. 17.25 Kleur: Berfthten over natuur wetenschap en techniek. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 17.30 Nws. en weerber. 17.35 Die Braute meiner Söhne, film. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Stereo: Lichte gr. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Stereo: Lichte gr. muz. (8.30-8.33 De groen teman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herha ling NOS-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen (gr.). UI.00-11.02 Nws.). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursber.). Overheidsvoorlich ting: 12.30 Uitz. voor de landbouw. Na haar overwinning in het Eurovisie Songfestival, werd de Irse Dana, als een van de eersten gefeliciteerd door haar moeder. Va der Robert Brown was thuisgeble ven. Nadat de uitslag bekend was, werd zijn flat in Londonderry be stormd door belangstellenden. Er werd in allerijl een luidspreker installatie geplaatst en er werden bandopnamen van liedjes van Dana gespeeld voor de honderden men sen op de binnenplaats bij de flat van de Browns. Vanavond om 10 over 9 zendt de NCRV een aflevering uit van het maandelijkse programma „Ge vraagd". In deze voorlaatste uitzen ding komen drie jonge gemeente-se cretarissen voor de camera's. Zij spreken met een jury, bestaande uit Godfried Bomans, mr. H. A. M. T. Kolfschoten (oud-burgemeester van Den Haag) en mr. J. N. Scholten (burgemeester van Andel en Gies- sen), over het besturen van stad en dorp. Immers de secretaris is in ie dere gemeente een van de belang rijkste ambtenaren. Eén van de vra gen die men zal trachten te beant woorden is: „Bewonen ambtenaren een ontoegankelijke bureaucratische burcht of zijn het gewone mensen?" Deze uitzending werd opgenomen in de raadzaal van het gemeentehuis van Driebergen en wordt in kleur uitgezonden. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Mu ziek en nws. van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Kleine chansons. 14.40 Jazz uit het historisch archief. AVRO: 15.10 Nederlandse Componis tenportretten (XIII): Henriëtte Bos nians. 16.00 Nws. 16.03 Inleiding tot muziekbegrip, muz. lezing. 16.25 Ne derlands Kamerkoor en orgel: klass. gewijde muz. 16.45 Land der Muzen: kunstkroniek. J7.15 Stereo: Jazz Spectrum: oudé en moderne jazz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radio journaal. 18.25 Wie waagt die zingt: internationale volksliedjes. 18.50 Pa ris vous parle. 18.55 Voor de kinde ren. 19.00 Trefpunt: discussie-ru briek voor actuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: vrolijkheid, muziek, act. en wetenswaardigheden. 22.00 Gonk!:# satirisch progr. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Zin - Tuig no. 13: kunstkro niek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: lichte gr. muz. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32-7.50 Act.). 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvr. vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.). 9.35 Schoolradio. .10.00 Teksten in soorten: godsdien stige lezing. 10.15 Opera-aria's (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Ferdinand Huyck, seriehoorspel (dl. 23). 11.27 Voor de zieken. 11.55 Med. KRO: 12.00 Hij die weet wat lijden is, lezing. 12.05 Van twaalf tot twee, gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.00 Conciliepostbus. 14.05 Schoolra dio. 14.30 Pizzicato: muzikaal mid dag-magazine. (16.00 Nws.) 17.00 OverheidsvoorlichtingVraaggesprek van Raymundo Debrot met de heer J. Martina van Volksontwikkeling en Cultuur op Curagao. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai!: familie- progr. 18.19 Uitz. van de KVP. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Licht orkest met solisten 19.40 Conciliepostbus (herh.). 19.45 Wie is in godsnaam Je zus Christus?, lezing. 20.00 Moderne en klass'. muz. (opn.). 20.45 Uitge schakeld, een reeks beschouwingen over ouder worden en ouderdom. 21.00 Mod. en klass. muz. voor strij kers (opn.). 21.30 Babel: kunstkro niek 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Parlementsoverzicht. 22.45 De zingende kerk, muzikale lezing. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Jazzmuziek (stereo). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatje voor de pep. (10.00 Nws.). IJl.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk gevar. visite. (12.00 Nws.). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: pi. progr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03- 18.00 Mix: licht pi. progr. (17.00 Nws.).

De Vallei | 1970 | | pagina 7