Z.-Afrika uitgesloten van toernooi om Davis Cup Feijenoord heeft rust nodig Ernst Happel: „De zen u wen moeten eruit Uitslagen draverijen Bokskampioen Te Paske haalde de eindstrijd niet Guus Haak tegen Legia in defensie Sportkalender Hagan trainer van Benfica Meer ploegen voor strijd om wereldtitel Overwinning voor Zuidema Voetbaljeugd tegen Israël Hordijk verloor A SHE SPORT IN 'T KORT Verkeerde instelling Te voorzichtig Dood punt Rust Gunstig MINDER EVIDENT SPIJT Ook WK ijshockey in Olympisch jaar DUINDIGT MEREVELD Peil minder laag DINSDAG 24 MAART 1970 LONDEN Tijdens een bijzondere vergadering van de landen, die deelnemen aan het tennistoernooi om de Davis Cup is besloten het Zuidafrikaanse ten- nisteam niet toe te laten tot het toernooi van 1970. Besloten werd Rhodesic wel het recht te geven uit te komen in het komende tennistoernooi. De 34 afgevaardigden van de landen, die zullen uitkomen in het toernooi om de Davis-Cup 1970 waren op voorstel van de houder van de beker, de Ver enigde Staten, in Londen bij elkaar ge komen, ter bespreking van een regle mentswijziging, die het mogelijk moest maken landen die de goede gang van zaken in het toernooi kunnen verstoren uit te sluiten. Toen de Amerikaanse tennisbond dit voorstel indiende, werd niet nadrukke lijk gesteld dat de bond uitsluiting van Zuid-Afrika op het oog had, alhoewel de stemming in de Amerikaanse tennis wereld sterk anti-Zuidafrikaans is na dat de regering van dat land de ge kleurde Amerikaanse speler Arthur Ashe een inreisvisum had geweigerd. ROTTERDAM Feijenoord zit een beetje in de versukkeling. Al sinds die spectaculaire overwinning op AC Milan eigenlijk. Maar een maand geleden begon die teruggang onheilspellende vormen aan te nemen. De Rotterdammers haalden toen in Groningen pas een paar minuten voor tijd een uiterst moeizame overwinning op GVAV binnen en sindsdien hebben ze in vijf wedstrijden slechts drie keer gescoord, kwamen ze maar één keer tot winst en werden ze in hun bloedeigen stadion door GVAV uit het nationale beker- gebeuren gemept. En niemand schijnt te weten waar het nu precies aan ligt. Er zijn er die beschuldigend de vinger heffen naar topscorer Ove Kindvall. Maar ook zon der hem bleek Feijenoord zondag tegen MW een weinig slagvaardige en stroef draaiende ploeg. Het is dan ook onredelijk om alleen Kindvall verantwoordelijk te stellen voor Feijenoord povere resultaten. Het is met de hele ploeg mis. Trainer Ernst Happel probeert uit te leggen waarom. ROTTERDAM Guus Haak zal woensdag 1 april in de uitwedstrijd te gen Legia Warschau voor de Europacup voor landskampioenen de rechtsachter- plaats in het elftal van Feijenoord be zetten. Romeyn mag nog niet uitkomen voor de Europa Cup. Hij werd door de Uefa voor drie wedstrijden geschorst. Trai ner Happel, die in de thuiswedstrijd te gen Vorwarts Geels op de plaats van Romeyn liet spelen, prefereert in de ontmoeting in Warschau een specifieke verdediger op de rechtsachterplaats. Droomclital s LONDEN Het droomelftal van de laatste 20 jaar is samengesteld door 85 voetbaljournalisten uit 35 landen en gepubliceerd in „World Sports", een in Engeland verschij- j 5 nend internationaal tijdschrift. Het had 44 sterren voor de stemming on- der de journalisten aangewezen. Al- S 5 len zijn sinds de wereldkampioen- 5 schappen van 1950 uitblinkers ge- weest in de internationale wedstrij- den, die ze voor hun land gespeeld 5 hebben. Zo ziet de droomploeg er uit (tus- j sen haakjes het aantal stemmen): j doel: Lev Jasjin, Rusland (69 stemmen): rechtsback Djalma San- j tos, Brazilië (57), linksback Giacinto Fachetti, Italië (38), rechtshalf Josef 5 Bozsik, Hongarije (45), spil Billy I Wright, Engeland (38), linkshalf Franz Beckenbauer, West-Duitsland (44), rechtsbuiten Stanley Matthews, j Engeland (40), rechtsbinnen Pele, Brazilië (76), middenvoor Alfredo di Stefano, Argentinië (68), linksbinnen Ferenc Puskas, Hongarije (44) en linksbuiten Bobby Charlton, Enge- land (37). J Het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond heeft besloten het contract met de Tsjechische trainer van het Nederlandse team, Jaroslav Mraz, te verlengen tot na de Olympische Spe len van 1972. In München zal zaalhand bal voor het eerst in de Olympische ge schiedenis op het programma 'van de Spelen staan. Bij de negen jockeys, die op Paas zondag in Recklinghausen strijden om het Europese drafkampioenschap, start ook Jan van Dooyeweerd. Inzet van de wedstrijd is niet alleen de Europese ti tel, maar ook een reis naar de VS. De wedstrijd in Recklinghausen wordt be schouwd als een selectiewedstrijd voor de strijd om de wereldtitel, die tussen 10 en 18 april op zeven verschillende banen in de VS wordt gehouden. De drie sterkste jockeys uit Recklinghau sen plaatsen zich voor de Amerikaanse toernee. Het was al voor de wedstrijd duide lijk dat Feijenoord bang was voor MVV. Er was zelfs een speler die best voor een gel(jkspelletje wilde tekenen. Vindt u dat geen verkeerde instelling? Tenslotte is het verschil in klasse tus sen Ajax en Feijenoord en de rest enorm groot. Happel: „In principe is dat natuurlijk verkeerd, maar je moet de omstandig heden in aanmerking nemen. Die wed- strijf tegen MVV lag mij ook zwaar op de maag. Ik had er drie weken geleden al een voorgevoel van dat het verkeerd zou aflopen. Fijerioord Is veel te ner veus op het ogenblik. Dat komt door die Europa Cupwedstrijden. En ook door die eeuwige wedloop met Ajax." Maar een topploeg als Feijenoord hoeft toch niet bang te zijn voor MVV? Happel: „Eigenlijk niet nee. We hebben in Maastricht wel een beetje te voorzichtig gespeeld. We hadden wat meer lef moeten hebben. Die wedstrijd was Feijenoord onwaardig. Tenslotte hebben we daarvoor te veel klasse. Ik zal daar vrijdag ook met de spelers over praten. Die zenuwen moeten.eruit. We moeten brutaler worden. In het be gin van de competitie speelden we in de uitwedstrijden fris van de lever, maar nu gaat het veel te krampachtig." Heeft Feijenoord dan gefaald? Happel: „Dat wil ik niet zeggen. Het is vaak alleen maar een kwestie van Ernst Happel: heen over het dode punt een doelpunt. Er wordt hard genoeg ge werkt. De jongens proberen van alles. Feijenoord heeft karakter genoeg. We moeten alleen even over dat dode punt heen. Wanneer dat gebeurt vreten we een ploeg als Go Ahead op. Het is een kwestie van zelfvertrouwen. Wanneer het één keer met Kindvall' wil lukken schopt hij er zo weer drie in. Maar ze maken hem met telefoontjes en anonie me brieven helemaal kapot. Dat zijn geen supporters meer, dat zijn tegen standers van Feijenoord. Een wat kan die jongen er nou aan doen? Hij doet zijn stinkende best. Iedereen doet wat hij kan." Kindvall Is trouwens de enige niet die op het ogenblik matig draait. Happel: „Natuurlijk niet. Zelfs Van Hanegem is even over zijn top heen. Hij werkt wel hard, maar het sublieme komt er niet uit. Van hem verwacht je intelligent en verrassend voetbal." Is het een mentale kwestie? Happel: „Tegen Milan heeft Feijen oord toch wel duidelijk bewezen dat het mentaal erg sterk is. Er zitten natuur lijk wel een paar spelers bij die wat sneller uit hun evenwicht zijn, maar die worden toch wel door de anderen mee getrokken. Daar ligt het volgens mij niet aan. Het enige dat Feijenoord no dig heeft is rust, rust en nog eens rust. Het heeft geen enkele zin om nu kei hard te gaan trainen. De conditie is goed genoeg." Gelooft u dat die wedstrijden tegen AC Milan uitschieters waren? Happel: „Daarin hebben we mis schien wel wat boven onze krachten ge speeld, ja. Maar die wedstrijden waren dan ook perfect. Voor Feijenoord was dat absoluut het plafond. Maar dat je dit een uitschieter kan noemen geloof ik toch niet. Feijenoord is een klasse- ploeg." Kan Feijenoord de finale van de Europa Cup volgens u halen wanneer het zo blijft spelen? Happel: „We zullen in Polen beter spelen. Daar ben ik van overtuigd. We hebben gunstig geloot en dat moet een stimulans zijn voor de spelers." Wat laat u in dit stadium prevale ren: de Europa Cup of de competitie? Happel: „Het is allebei belangrijk. Maar we staan er in de Europa Cup op h'et ogenblik wel wat beter op. De weg in de competitie is veel langer. In ieder geval is het voor Feijenoord nu gemak kelijke om de finale van de Europa Cup te halen dan om kampioen te wor den." Ashe wilde onder meer deelnemen aan de open kampioenschappen van Zuid- Afrika, die vandaag in Johannesburg beginnen. Oorspronkelijk was het Amerikaanse voorstel gestoeld op de moeilijkheden in het vorige toernooi om de Davis-Cup. Om politieke redenen weigerden Tsje- cho-Slowakije en Polen uit te komen tegen het Zuidafrikaanse tennisteam. Beide Oosteuropese landen waren gast heer voor de Zuidafrikanen in opvol gende ronden. De tennisbond van de Verenigde Sta ten stelde de afgevaardigden op de bij eenkomst te Londen voor een comité in het leven te roepen, waarvan de zeven leden het recht zouden hebben, landen die inschreven voor het toernooi om de Davis-Cup, voor dat toernooi te weige ren. Deze wijziging van het reglement moest door de 34 afgevaardigden met tweederde meerderheid worden aange nomen. Van de aanwezigen stemden 23 voor het nieuwe reglementsartikel, acht tegen en drie onthielden zich van stem ming. Daarna werden de zeven leden van het comié aangewezen. De volgende landen werden benoemd: Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Australië, Urujfuay, Rusland en Malei sië. In zijn vergadering besloot het comité de inschrijving van Zuid-Afrika te weigeren. Tegen Rhodesië werden geen maatregelen genomen. In vorige toernooien heeft de deelne ming van Zuid-Afrika aanleiding gege ven tot moeilijkheden, die zijn hoogte punt bereikten in het vorige jaar, nadat al eerder tijdens de wedstrijden van de Zuidafrikanen in Europa demonstraties waren geweest tegen de apartheidspoli tiek van de Zuidafrikaanse regering. De weigering van Oosteuropese landen uit te komen tegen het Zuidafrikaanse 27-3: VOLLEYBAL: Spring-cup, Tur kije. 27-3 tot 2-4: BASKETBALL: kwalifi catietoernooi Eur. Kamp. (j.) in West- Duitsland, Oostenrijk, Finland, Frank rijk, Italië, West-Duitsland en Neder-4 land. 27-3 tot 30-3: SCHERMEN wereldkamp. jeugd, Minsk (Rusl.). 28-3 en 29-3: WATERPOLO, zeslanden- toernooi Spanje, W.-Duitsland, Joego slavië, Frankrijk, Italië, Nederland, in Joego Slavië; ZWEMMEN, zeven- landenjeugdwedstrijd in België. 28-3 en 30-3: AUTOSPORT, Paasraces NAV. 28-3 t.e.m. 4-4: SCHAKEN, wereldteam tegen Rusland, Belgrado. 28-3: WIELRENNEN, Ronde van Dren te; ZAALHANDBAL Gelderland - Niederrhein (m. j. d. en h.), Arnhem; VOLLEYBAL, Int. toernooi Rapid V, Arnhem. 28-3 t.e.m. 5-4: Sportuitwisseling Arn hem - Croydon. 29-3: MOTORSPORT, Nat. wegraces Heeswijk (N. Br.); idem Trial te Apel doorn. 30-3: MOTORSPORT, wegraces Berg- haren; idem Int. motocross Bergha- ren; idem Int. grasbaanwedstrijden Balkbrug; Nat. motocross Vriezen- veen, Roden en Halle. 31-3: AUTOSPORT, KNAC jeugdrit. 31-3 en 1-4: ZWEMMEN, Nederland - Zweden, evt. met CSSR. 1-4: TAFELTENNIS, Nat. schoolkamp. Venlo; WIELRENNEN Geut - Wevel- gem (am, pr.). 1-4 t.e.m. 8-4: TAFELTENNIS, Eur. kamp. (d. en h.) Moskou. 1-4 en 2-4: ZWEMMEN, Nederland - Zweden, jeugd. 2-4 t.e.m. 5-4: WIELRENNEN, Ronde van Mallorca (pr.). De organisatoren van de eindron den van het toernooi om het wereld kampioenschap verwachten in totaal voor 5,2 miljoen dir. (18.750.000 gld.) kaarten aan de man te brengen. Het Aztekenstadion met zijn 107.237 plaat sen is reeds voor alle wedstrijden uit verkocht. team had tot gevolg dat Zuid-Afrika zich praktisch zonder te spelen had kunnen kwalificeren voor de finale van een van de twee Europese zones van het toernooi. De problemen rond het deelnemen van Rhodesië waren minder evident. In de eerste plaats is het Rhodesische ten nis niet van dezelfde kracht als het Zuidafrikaanse en in de tweede plaats wordt in de Rhodesische sportwereld de apartheid niet doorgevoerd. Het enige moeilijke punt bij deelneming van Rho desië is dat een aantal landen weigert Rhodesische spelers toe te laten of visa te verstrekken in verband met de be slissing van de Verenigde Naties tot het vragen om sancties van de lid-staten Rhodesië wegens het bewind van Smith in dat land. In de oorspronkelijke opzet van het toernooi om de Davis-Cup van 1970 was Zuid-Afrika vrijgesteld van het spelen van een wedstrijd in de eerste ronde van de Europese zone-b. Rhodesië moet LISSABON De Britse oud-interna tional Jimmy Hagan is maandagavond met de Portugese topclub Benfica tot overeenstemming gekomen om de Bra ziliaan Otto Gloria, die eerder dit jaar was ontslagen, als manager-trainer op te volgen. Jimmy Hagan is 52 jaar en speelde achttien maal in het Engelse nationale elftal als rechtsbuiten en rechtsbinnen. Eerder trainde hij Peterborough en West Bromwich Albion. Hagan is na Tommy Docherty (FC Porto) de tweede Britse trainer, die naar Portugal ver trekt. Benfica heeft de laatste weken con tact gehad met diverse trainers van we reldreputatie, onder wie de manager van wereldkampioen Engeland Sir Al fred Ramsey en de Hongaar Nandor Hidegkuti. Enkele dagen geleden ver klaarde Hagan echter tegenover een Portugees journalist, dat hij een con creet aanbod van Benfica had ontvan gen. Hagan weigerde nadere gegevens te verstrekken. ZüRICH Sir Stanley Rous, voorzit ter van de internationale voetbal fede ratie (FIFA) heeft maandag in Zürich voorgesteld het aantal landen, dat deel neemt aan een toernooi om het wereld kampioenschap voetbal te verhogen van 16 tot 24. Rous stelt zich voor dat deze acht landen zouden moeten komen uit Europe (twee), Zuid-Amerika (één), Midden-Amerika (één), Azië (twee) en Afrika (twee). Rous meent met deze verhoging de aantrekkelijkheid van deelneming aan continentale bekertoernooien te verho gen, omdat de overkoepelende organisa ties van Azië en Afrika dan de conti nentale kampioen kunnen Voordragen voor het eindtoernooi. Het voorstel van Rous wordt voor het toernooi van 1974 in West-Duitsland door de organisatie commissie van dé FIFA behandeld. LEEUWARDEN In de eerste ronde van het toernooi om het schaakkam pioenschap van Nederland is Zuidema gestart met een sterke overwinning op Van Baarle. Jongensma kwam even eens tot de eerste winst. In een spec taculair gevecht versloeg hij de fel te genstribbelende Kort. Hartoch en Schol besloten reeds na vijftien zetten tot re mise. Vogel en Marcus kwamen na ze ventien zetten remise overeen. De overige uitslagen: Kerkhoff-Van der Weide, remise; Langeweg-De Rui ter, remise. het toernooi beginnen met een wed strijd tegen Israël te Tel Aviv. De beslissing, die het comité heeft genomen, betreft slechts het toernooi van 1970, voor het volgend jaar zal op nieuw een beslissing moeten worden genomen. Zoals bekend was de Zuid afrikaanse sportwereld reeds eerder uitgestoten door het Internationaal Olympisch Comité en de Internationale Voetbalfederatie. Ook de Internationale Gymnastiek bond heeft zich akkoord verklaard met het niet toelaten' van Zuidafrikaanse turners bij de wereld kampioenschappen. die dit jaar in de Zuidslavische stad Ljubljana worden gehouden. Aan het toernooi om de kampioen schappen van Zuid-Afrika, nemen, hoewel Arthur Ashe in feite werd ge weigerd, wel Amerikaanse spelers deel. Tot de inschrijvers behoren Pancho Gonzales, Marty Riessen, Earl Bucholz, Billie Jean King en Roy Casals. De Amerikaanse vertegenwoordiger Colwell, die ook zitting had in het Co mité van de zeven, dat Zuid-Afrika in feite uitsloot, zei dat het comité met spijt de beslissing ten aanzien van Zuid-Afrika had genomen. Hij voegde er aan toe: „Wij hebben Zuid-Afrika de gelegenheid gegeven zich terug te trekken voor het komende toernooi, maar de Zuidafrikanen weigerden deze gedachte over te nemen. Het betekent niet dat Zuid-Afrika is afgevoerd van de lijst van laiiden, die kunnen deelne men aan het toernooi om de Davis-Cup en wijzigt ook niets in de positie van Zuid-Afrika in de internationale lawn tennis federatie". Basil Reay, de secretaris van de ILTF zei: „Wij konden weinig anders doen. De mensen weigeren tegen Zuid-Afrika te spelen wegens de politiek van de Zuidafrikaanse regering ten opzichte van niet-blanken. Rhodesië echter staat al zijn inwoners toe uit te komen in zijn kampioenschappen". Alf Chalmers, de Zuidafrikaanse vertegenwoordiger, noemde de beslis sing een eerste stap op weg naar de af braak van het toernooi om de Davis- Cup. „Wanneer men, zoals hier, begint met de politiek van regeringen te bren gen in sporttoernooien, zal een sneeuw baleffect ontstaan, waarvan de sport alleen maar schade kan hebben". DEN HAAG Het Nederlandse jeugdelftal (zestien - achttien jaar), dat vanavond op het veld van ADO in Den Haag uitkomt tegen het Israëlische voetbalteam (voor spelers onder de 21 jaar) is als volgt samengesteld. Doel: Barth (Fortuna VI); achter: Hildebrand (DOS), Lacroix (Go Ahead), Neeskens (RCH) en Jongens (De Vole- wijekers); midden: Dekker (Go Ahead) en Rijsbergen (Roodenburg); voor: Wil ly van der Kerkhof (Mulo), Ruiter (Ajax), Bleijenberg (Go Ahead) en René van der Kerkhof (Mulo). Wisselspelers: Baarse (FSC), Rep (Ajax), Mulder (SW), van Tongeren (RCH), Marwijk (Go Ahead), Van Eeder. (ADO), Visser (Ajax) en Trompert (Ex celsior). De Israëlische ploeg bestaat uit: Be- jerano; Salem, Topolansci, Ninjo en /.salem; Benaten en Osari; Damti, Kal- deroen, Schwaltz en Rogak. De Neder landse scheidsrechter Van der Kroft leidt de wedstrijd. STOCKHOLM De internationale ijshockey federatie (LIHG) heeft maandag in Stockholm besloten ook in het Olympische jaar 1972 een toernooi om het wereldkampioenschap te hou den. Tot dusver was dat niet gebruike lijk. De titelstrijd is toegewezen aan Tsjecho-Slowakije. Ook de toernooien voor de b- en c-groep zullen in dat land plaatsvinden, tenzij er alternatieve aan biedingen komen. De federatie besloot verder de wedstrijden voor het wereld kampioenschap in 1973 aan Rusland en 1974 aan Finland te vergeven. W ASS EN AAR De uitslagen van de zaterdag gehouden draverijen op de ren baan van Duindigt waren: Lenteprys, 2140 m: 1. Istanbul (E F Schwarz) 3.08.8, 1.28.2; 2. Intrepide; 8. Hessidor. Toto winn. 1.70; pl. 1.20, 1.30, 1.20; kop pel 3.20; cover 5.60; trio 30.50. Sneeuwklokjesprys, 2120 m: 1. Edel Six (W. B. van Overeem) 2.58.9, 1.24.4; 2. Gonda Scotch; 3. Geatonka. Toto winn. 4.30; pl. 1.60, 2.00, 2.70; kop pel 3.80 cover 3.80; trio 177.40. Narcissenprys, 2120 m: 1. Florissant (B. Leeuwenkamp) 2.58.0, 1.23.2; 2. Cash Six; 3. Alchimist. Toto winn. 1.80; pl. 1.80, 3.90, 5.00; kop pel 5.30; cover 17.50. Tulpenprys, 2000 m: 1. Her Areta; (A. J. C. Harmsen) 2.52.8, 1.26.4; 2. Gracia Silvia; 3. Favera. Toto winn. 2.40; pl. 1.30, 2.80, 4.30; kop pel 9.70; cover 7.90; trio 624.40. Hyacintenprijs, 2000 m: 1. Herwouter Trix (T. L. Oudshoorn) 2.55.6, 1.27.8; 2. Fatast CH; 3. Hanny. Toto winn. 2.20; pl. 1.20, 2.00; koppel 9.60; cover 5.70. Forsythiapr. 2120 m: 1. Edelscott Six (G. G. M. Gommans) 3.04.8, 1.25.6; 2. Flying Lady; 3. Emma Quichotte. Toto winn. 5.40; pl. 2.00, 2.40, 1.90; kop pel 9.70; cover 7.10. Crocussenprys, 2000 m: 1. Henriette Signal (P. A. Strooper) 2.55.4, 1.27.7; 2. Gratie Norton; 3. Gay Westlandia. Toto winn. 3.60; pl. 2.20, 2.20, 1.50; kop pel 3.80; cover 4.30. RENNEN YVelkomprys, 1800 m, 8e afd.: 1. Tel star I (H. J. van der Kraats) 2.02.4; 2. Sarika; 3. Ishpa. Toto winn. 2.10; pl. 1.80, 2.40; koppel 4.90; cover 5.30. Welkomprijs, 1800 m, le afd.: 1. Head High (D. Wiess) 2.01.1; 2. Tuefelskral- le; 3. Rozenburg. Toto winn. 15.70; pl. 2.50, 1.30; koppel 10.80; cover 4.70. 10.80; cover 4.70. Welkomprijs, 1800 ni, 2e afd.: 1. Pixl- cata (H. J. van der Kraats) 2.02.2; 2. Lady Susie; 3. Lisa Boy. Toto winn. 4.10; pl. 2.30, 1.60, 2.40; kop pel 9.20; cover 4.80; trio 196.30. Totalisator-omzet: 205.214,50. Uitslagen koersen Mereveld: Mereveld startprys, 2140 m: 1. Hidda Dear (G. W. v. Eykelenborg) 3.14.1, 1.31.6; 2. Ina van Hovi; 3. Gerbera B. Toto winn. 7.50; pl. 2.30, 2.20, 23.70; koppel 9.cover 4.40; trio 1017.70. Grote Prys v. d. stad Utrecht 2, 1700 m, (met autostart): l. Donar Scotch (J. v. Dooyeweerd) 2.22.7, 1.23.9; 2. Full- speed; 3. Carel Bond W. Toto winn. 2.50; pl. 1.60, 3.50, 2.60; kop pel 4.10; cover 10.30. Grote Prijs v. d. stad Utrecht 1, 1700 m (met autostart): 1. Gunnar Dear (G. W. v. Eykelenborg) 2.26.6, 1.26.2; 2. Goudvos Heny; 3. Grenadier. Toto winn. 1.90; pl. 1.30, 1.50, 1.80; kop pel 3.90; cover 5.40; trio 37.90. Grote Prys v. d. stad Utrecht 3, 1700 m (met autostart)1. Diana Sunshine (P. M. Smit) 2.24.6, 1.25.1; 2. Barbaros- sa W; 3. Domingo. Toto winn. 3.80; pl. 1.80, 4.20, 2.60; kop pel 19.40; cover 19.60. Grote Prijs v. d. stad Utrecht 4, 1700 m, (met autostart): 1. Carlos Pluto (A. Siderius) 2.23.4, 1.24.4; 2. Bretteur P; 3. Royal Hanover. Toto winn. 4.40; pl. 2.70, 3.10; koppel 19.20; cover 5.40. Harenprijs, 2140 ni voor amateurry- ders: 1. Grace Rodney (P. J. de Bruyn) 3.09.5, 1.27.7; 2. Gracia Silvia; 3. Fllle d'Unique. Toto winn. 3.—; pl. 1.50, 1.50, 1.60; kop pel 5.30; cover 4.40; trio 63.80. Hoogezandprys, 2140 m, met autost.: 1. Helene H (P. R. R. Koppejan) 3.09.4, 1.28.5; 2. Hortence; 3. Happy Chestnut. Toto winn. 4.pl. 1.50, 1.30, 1.70; kop pel 6.70; cover 3.50. Winschotenprijs, 2620 m: 1. Flamings- gold (C. D. Irming) 3.53.1, 1.29. 2 Hurricane GG; 3. Filius de Quinta. Toto winn. 1.80; pl. 1.20, 1.20; koppel 4.10; cover 3.90. Toto winn. 1.50; pl. 1.30, 3.2.20; kop pel 11.50; cover 9.50. Totalisator-omzet bedroeg 285.079, MONTE CARLO Jan Hordijk heeft maandag in de eerste ronde he ren-enkelspel van een internationaal tennistoernooi in Monte Carlo met 5-7, 5-7 verloren van de Fransman Patrick Dominguez. ROTTERDAM - Ook in de tweede ronde van de Nederlandse amatcurboks- kampioenschappen is maandagavond gebleken, dat de vooruitgang, die zich de laatste jaren openbaarde, zich niet heeft voortgezet. Over het algemeen werd er in de matig bezette Rivièrahal niet al te best gebokst. Van de drie kampioenen, die In de ring kwamen Gerry te Paske (veder). Herman Schregardus (weiter) en Jimmy Verstappen (halfzwaar) haalde Te Paske de finale niet. De Amster dammer werd na een pittig duel uitgeschakeld door de Schiedammer Krijgsman. Veteraan Herman Schregardus plaatste zich door een overwinning op punten voor z(jn elfde finalewedstrijd om het Nederlands kampioenschap. Imponeren kon hfl tegen Gerlach bepaald niet. Jimmy Verstappen, die zyn finaletegenstander van 1969, Henny Smit, nu in de halve eindstrijd trof, had aanvankelijk de grootste moeite om overeind te blijven. In de laatste ronde van het bikkelharde gevecht bleek de stootkracht van Ver stappen toch opnieuw te veel voor Smit. Met Gerrie te Paske werd in de twee de ronde van de Nederlandse kam pioenschappen de eerste titelhouder uit geschakeld. De Schiedamse veder Krijgsman, die in de eerste ronde wei nig had in te brengen en na een open bare waarschuwing wegens vasthouden al kansloos leek, herstelde zich echter voortreffelijk. In hoog tempo joeg hij Te Paske door de ring. De Amsterdam mer wist niet wat hem overkwam en ging steeds onzekerder boksen. In de slotronde moest de titelhouder het zelfs in afklemmen zoeken om de schade te beperken. Arbiter Bril ontging dit niet en Te Paske kreeg eveneens een open bare waarschuwing. Krijgsman voelde toen dat hij beslist niet kansloos was. Hij voerde het tempo opnieuw op en Te Paske moest vooral van links veel ne men. De jury zag met vier tegen een stem de winnaar in Krijgsman. Een bijzonder fel en hard gevecht le verden de lichtgewichten Bok (Rotter dam) en Schurink (Zaandam). De ge routineerde Bok haalde zijn tegenstan der in de eerste ronde met een rechtse hoek op de kaak neer maar kon de par tij toch niet afmaken. Omdat Schurink in de tweede ronde een openbare waar schuwing wegens afklemmen kreeg had de Zaandammer alleen nog maar kans de partij door knock out te win nen. Hij wierp alles op de aanval en hoewel hij enkele malen met links doorkwam ving Bok hem toch meestal goed op. Ben Zwezerijnen, die vorig jaar de finale bij de welters haalde, had slechts een minuut nodig om de Limburger Bleus uit te schakelen. De rechts voor staande Maastrichtenaar begon goed en scoorde aanvankelijk met enkele link sen. Zwezerijen bleef rustig op zijn kansen wachten en toen hij Bleus in een hoek gedrongen had, maakte de Utrechter het gevecht gelijk af. Een rechtse hoek op de maag bezorgde Bleus zoveel moeilijkheden dat hij bij de tiende tel van de scheidsrechter nog niet overeind was. De veteranen 'Herman Schregardus (37) en Wim Gerlach (35), die elkaar al talloze malen ontmoet hebben, boksten een partij, die nauwelijks het aankijken waard was. Schregardus, die tenminste nog correct bokste plaatste zich door een overwinning op punten voor de fi nale, waarin hij nu voor de elfde maal uitkomt. Na de pauze lag het peil iets minder laag dan in het eerste gedeelte van de avond. De 750 toeschouwers kregen al les wat zij wensten: boksen en sensatie. Voor het goede boksen zorgde de Rot terdamse middengewicht Carel Jansen, die met een langzame start tegen de Brabander Visser technisch voortreffe lijk voor de dag kwam. Visser, die de eerste ronde op zijn naam had gebracht, werd door de Rotterdammer in het de fensief gedrongen, maar hij hield zijn dekking toch niet zo goed gesloten, dat Jansen herhaaldelijk met fraaie combi naties en linkse directen door kon ko men. Bijzonder spectaculair was de partij tussen de 18-jarige halfzwaarge- wichtkampioen Jimmy Verstappen uit Maastricht en Henny Smit. De twee, die beiden over een eindstoot beschikken, kenden elkaar nog van de finale van vorig jaar. Na een nerveus begin, waar in de iets grotere technische capacitei ten van Smit bleken, volgde een sensa tionele tweede ronde. Verstappen, die er, wanneer hij in de verdediging ge drongen wordt, weinig van terecht brengt, kwam na een rechtse op de kaak duidelijk in moeilijkheden. Hij beet zich er echter doorheen en toen Smit een openbare waarschuwing we gens slaan met dè binnenkant van de handschoen kreeg, wijzigde het beeld zich ineens. Verstappen werd aggressie- ver en na een rechtse op de kaak moest Smit acht tellen rust nemen. In de der de ronde viel de beslissing snel. Op nieuw sloeg Verstappen zijn tegenstan der aan, nu met een links-rechtse com binatie op de kin. De partij was daar mee afgelopen want volgens het nieu we wedstrijdreglement van de Neder landse Boks Bond is een bokser wan neer hij twee keer neer is geweest, technisch knock out. De beide zwaargewichtpartijen waren voor de limiet afgelopen. De Endhove- naar Henny Thoonen, vorig jaar fina list tegen Rudy Lubbers, haalde Wim Holtkamp na nauwelijks veertig secon den met een rechtse dubbelstoot op kaak en maag neer. Holtkamp kwam nog wel overeind, maar zijn helper wierp wijselijk de handdoek. Bert „Nikkelen" Kuyper (Rotterdam) stond aanvankelijk tegen de Amsterdammer Peter Prasing op punten achter. De veel te zware Prasing had duidelijk gebrek aan conditie en toen „Nikkelen" Kuyper hem in de derde ronde na een rechtse hoek op de kaak aansloeg, was het ein de nabij. Dit kwam evenwel anders dan men verwachtte. Prasing kon zich niet meer beheersen en werd wegens bijten van zijn tegenstander gediskwalifi- seerd.

De Vallei | 1970 | | pagina 11