Stapel groeit voor Paasvuur Kandidaten van CH - AR NCVB gaat „op reis'1 Comité collecteert: CHRONISCH ZIEKEN GAAN MET VAKANTIE Trio Frisk Orkest gaf schoolconcert KERKDIENSTEN WERKGROEPOPTOCHT KRIJGT VEEL BIJVAL Bliksem in centrale antenne Zang in kerk Bevolking is lafhartige daad niet vergeten Goosje van Piggelen was altijd al bang Seizoen afgesloten Kandidaat stelling voor gemeenteraad Ir. Tenge nu voor 't laatst VVD- lijsttrekker Inlichtingen uit kiezersregister Films van „De Instuif" Ds. Jonkers vaart met De Hoop" Voorlichting over textiel voor N.V.V.H. 8 PROCENT NA CONFLICT BIJ BETUWE Bedankt Ssgaf® 7- PT Bloemen uit TS.O.P. .Ag." 'i MOTIEF f* A "F OUDE FIETS TIPS WAAKZAAM m*m( mm -J i ?»- VEENENDAAL De tbuurtvcreni- ging „Westersingel" gaat op Tweede Paasdag een traditie in ere houden door aan de Thorbeckesingel een groot paas vuur te ontsteken. Evenals vorige jaren zal de rode haan gejaagd worden in een huizenhoge berg brandbaar materiaal die zal worden opgebouwd op 't braak liggend terrein tegenove de Thorbee- kesingel. De grote belangstelling die er vorig jaar voor dit evenement bestond heeft de bestuursleden van de buurtvereni ging niet alleen verrast maar hen te vens de overtuiging gegeven dat de tra ditie in ere moet worden gehouden. Daarom ook zal er dit jaar een dubbele attractie aan het Paasvuur worden toe gevoegd. Wat dit inhoudt wil men bij het bestuur nog niet kwijt. Alhoewel er al veel brandbaar mate riaal aan de Thorbeckesingel is bijeen gebracht bestaat er nog tot en met za terdag gelegenheid de stapel te laten groeien, 's Morgens is er voor de kinde- VEENENDAAL Op dinsdag 21 april 1970 zal plaatshebben de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Vee- nendaal. Op die dag kunnen, van des voormid dags negen uur tot des namiddags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofd stembureau, of bij het door deze aan gewezen lid van dat bureau, ter secre tarie van deze gemeente (afdeling ver kiezingen) in het raadhuis, worden in geleverd. Lijsten van kandidaten, als bedoeld in artikel G 5 van de Kieswet. Formulieren ten behoeve van de kan didaatstelling zijn ter secretarie van deze gemeente kosteloos verkrijgbaar 1ot en met de dag7van de kandidaatstel ling. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij de afdeling verkiezingen der gemeente secretarie in het Raadhuis,' telefoon nummer 19114, toestel 113. ^Veenendaal, 23 maart 1970. "De burg. van Veenendaal, P. Bode. ren van de bij de buurtvereniging aan gesloten leden een eierzoekwedstrijd waarbij enige honderden eieren in het spel zullen worden betrokken. Het paasvuur zal tegen acht uur worden ontstoken. AMERONGEN Als nieuwe voorzit ter van de Amerongse afdeling van de VVD is gekozen ir. A. M. van Harten uit Rhenen, die nu in Amerongen woont. De heer Van Harten is opvolger van de heer J. de Vries, en was in Rhe nen secretaris van de plaatselijke afde ling. Hij trad voorts op als regioverte genwoordiger voor de kamercentrale Utrecht. Het zittende VVD-gemeenteraadslid in Amerongen, ir. Joh. Tenge zal voor de laatste maal optreden als lijsttrekker bij de raadsverkiezingen. Als voorwaar de stelde hij dat als nummer twee een jongere enthousiaste kracht moest worden genoteerd. Als zodanig werd ge kozen de heer J. Bredius. De VVD-kan- didatenlijst ziet er in z'n geheel als volgt uit: 1. ir. Joh. Tenge; 2. J. Bre dius; 3. mevr. J. R. M. Ossendorp-v. d. Water; 4. Ch. Geensen; 5. ir. A. M. van Harten; 6. A. Vooren. LEERSUM In de gecombineerde ledenvergadering van de afdelingen Leersum der Christel ij k-Historische Unie en Antirevolutionaire Partij is de volgende kandidatenlijst voor de ver kiezing van leden van de gemeenteraad vastgesteld: Drs. A. G. W. Schapenk (Cl-lU), J. van Doorn (CHU), G. Blom (ARP), Mevr. N. J. van Dolderen-Ornée (CHU), E. J. Blaauwendraat (CHU), E. Homan (ARP), Mevr. H. J. Schtmmel- Moesbergen (CHU), C. P. Oorschot (CHU), W. Nooteboom (CHU), H. Top (ARP), C. H. W. Kuipéri CHU), J. K. de Vries (CHU), J. Floor (ARP). VEENENDAAL In verband met de as. verkiezing van de leden van de raad der gemeente Veenendaal kan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kie zersregister verkrijgen, waaruit hij kan opmaken of een ander al dan niet be hoorlijk in dat register is opgenomen. Nadere inlichtingen verkrijgbaar bij de afdeling verkiezingen der gemeente secretarie in het raadhuis; telefoon nummer: 19114, toestel 113. Veenendaal, 20 maart 1970. De burg. van Veenendaal, P. Bode. VEENENDAAL Het jeugdwerk „de Instuif" gaat in de komende Paasva kantie op dinsdag 31 maart en woens dag 1 april een aantal filmvoorstellin gen verzorgen in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. De films zijn bedoeld voor de school gaande jeugd, die dinsdagmiddags naar „De bende van acht" kan komen kijken, 's Woensdag is er een ochtend- en een middagvoorstelling van „Shane", een verhaal van een groep jonge boeren, die een bestaan willen opbouwen maar daarin worden gedwarsboomd door twee landeigenaren. De toegansprijs voor iedere voorstelling bedraagt vijf tig cent. SCHERPENZEEL Donderdagavond houdt de afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Chr. Vrouwenbond afde ling Scherpenzeel haar maandelijkse vergadering in Filalethes. Na de medi tatie zal de Chr. Reis Vereniging een aantal films vertonen over de landen waarvoor deze vereniging reizen ver zorgt. DINSDAG 24 MAART 1970 RENSWOUDE Op dinsdag 1 apri! gaat de gereformeerde predikant van Renswoude ds. J. C. Jonkers, als geeste lijk verzorger, drie weken mee met het hospitaal kerkschip „De Hoop" Waar de reis definitief heen gaat is nog niet geheel zeker. Vast staat, dat gevaren wordt in de omgeving waar zich de vissersvloot ophoudt. Aan boord kunnen Jcerkdiensten worden gehouden, die tevens worden uitgezonden en op gevangen door de overige schepen via een direkte lijn verbinding. Het ver blijf aan boord van „De Hoop" is voor Ds. Jonkers niet vreemd. Enkele jaren geleden heeft de predikant ook mee ge reisd. VEENENDAAL Het comité chronische zieken, dat vanaf 1963 ieder jaar enige tientallen chronische patiënten een week vakantie bezorgt is al weer druk in de weer om deze traditie in de week van 20 tot en met 27 juni te handhaven. Men streeft ernaar om deze zomer met zestig patiënten naar het vakantie-oord „De W(je Werelt" in Otterlo te gaan. Voordat de definitieve afspraken voor deze vakan tieweek gemaakt kunnen worden wil men echter eerst het resultaat van de collec te afwachten die van 30 maart tot 4 april huis-aan-huis in Veenendaal zal worden gehouden. VEENENDAAL Het tweede concert seizoen op de chr. technische Talmaschool werd gistermiddag besloten met een optreden van het Archo-trio, gevormd door Hans de Groot (fluit, piccolo), Henk Hoekema (hobo, althobo en gitaar) en mej. Edy Mennes (piano), allen lid van een van onze dertien symfonie-orkesten, het Frysk Orkest. Hun lange reis uit Leeuwarden was zeker niet tevergeefs, want een bomvolle aulazaal heeft hen zeer waarderend gevolgd op hun muzikale wereldreis. In tegenstelling tot de vorige concer ten ontbrak ditmaal een lange inleiding en begonnen de drie musici direct met het muzikale gedeelte. Het was min of meer een experiment waarbij bijna 300 tieners een uur lang muziek moesten beluisteren die nu niet altijd in hun di recte belangstellingssfeer lag. Het idee van de muzikale wereldreis was weliswaar niet origineel maar wel een aanvaardbaar raam waarbinnen men een toch zo aantrekkelijk mogelijk programma had opgebouwd. De eenvou dige kunstmuziek, waaronder volkslie deren en dansen uit een vaak ver verle den, bleek desalniettemin voor de meestenwel verteerbaar, getuige de grote aandacht van het jeugdige pu bliek. Via Engeland, Amerika (Mexico), Ja pan, en China reisde men muzikaal door Palestina, Afrika. Roemenië en Frankrijk (Baskenland) terug naar Hol land om zich in het laatste nummer volledig bloot te geven door te besluiten met een onvervalste Friese klompen dans. Het lukte Henk Hoekema volledig om de jongens zo aan 't luisteren te krijgen dat ze zelf in de muziek de verschillen tussen de landen van herkomst herken- VEENENDAAL Op woensdag 1 april organiseert de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Veenendaal een voorlichtingsavond over huishoudtextiel in het NW gebouw aan de Tuinstraat. In samenwerking met de firma C. Die penveen wordt er door de heer Ganze boom aan de hand van film en dia's van alles verteld over de produktie van Cinderella textiel. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en na afloop worden er enkele produkten verloot. den. De vertolkingen waren er kan ook naar. Alles ging op een ontspannen en zeer vaardige wijze, waarbij de drie muzikanten voldoende spanning binnen het musiceren brachten. Hans de Groot en Henk Hoekema bleken virtuozen op hun respectievelij ke blaasinstrumenten, terwijl Edy Men nes voortreffelijk op de piaho bege leidde. Zij komt ook niet voor niets uit een zeer muzikale familie. Tijdens een gesprek met de tevens aanwezige directeur van de stichting Het Schoolconcert werd duidelijk dat ook dit tweede seizoen op de Talma school bijzonder goed verlopen is. Dit houdt in dat men met moed en vertrou wen volgend jaar op deze weg verder gaat. Tienerapplaus is tenslotte de mooiste muziek... JAN HESSELS MULDER. Het driemanschap, dat ieder jaar de zo langzamerhand grote vormen aanne mende organisatie op zijn schouders neemt, heeft echter voldoende ver trouwen in de Veenendaalse gemeen schap om met de voorbereidende werk zaamheden verder te gaan. Om de chronische patiënten een week vakantie te bezorgen is ieder jaar meer geld nodig. Niet alleen omdat het aantal steeds toeneemt, ook de kosten stijgen jaarlijks. Deze worden voor dit jaar be groot op 10 a 12 duizend gulden. De 130,- die per patient in het eerste jaar 1963 moesten worden uitgetrokken bleken vorig jaar te zijn gestegen tot f200,- per week per patiënt. Het comité, bestaande uit de heren J. Slotboom, A. Middelhoven en G. H. van Baaren (opvolger van de heer Van Har- develd) vertrouwt er op, dat de giften aan de hogere kosten zullen worden aangepast. Ook rekent men graag op dezelfde steun die men vorig jaar van de jeugd ontving. Het driemanschap heeft inmiddels al de nodige stappen ondernomen om de chronische patiënten ook in de avond uren bezig te houden. Er is al medewer king toegezegd door de muziekvereni ging „Caecillia" die 'n taptoe zal verzor gen. het mannenkoor van de Kon. Ma- rechaussie uit Apeldoorn brengt een concert en ook het Veenendaalse da meskoor zal komen optreden. Verder ■zijn er dagsluitingen en komt ds. J. Overturn met dia's en een causerie over zijn bezoek aan Israël. VEENENDAAL Geref. Gem. (syn) woensdag 25 maart 19.30 uür ds. L. Blok uit Beekbergen. VEENENDAAL De optocht die ter gelegenheid van de herdenking van de be vrijding op 5 mei zal worden gehouden belooft een van de grootste evenementen van de bevrijdingsfeesten te worden. Ruim twintig verenigingen, organisaties en vier muziekkorpsen hebben hun medewerking al toegezegd aan het speciale „op tocht-comité" dat door de Vereniging „Oranjedag" in het leven is geroepen. Dit coaufceé heeft drie mensen bereid gevonden in de jury zitting te nemen. Het zijn mevr. Lagerweij-Kuiper en de heren Hedda Buys en P. de Geus, die de deelnemende groepen zullen beoordelen. Opmerkelijk volgens een zegsman van het comité is de belangstelling van de jeugd om aan de optocht deel te nemen. Het comité heeft inmiddels contacten gelegd met bedrijven in de Noord Oost Polder om begin mei de bloemen te kunnen betrekken, die gratis ter be schikking zullen worden gesteld om de wagens, enz. te kunnen opsieren. De enige twijfel, die over de bloemaanvoer bestaat is dat de natuur de achterstand door het uitblijven van wat milder weer tegen die tijd zal hebben inge haald. Alleen deze week bestaat er nog gele genheid voor verenigingen, enz. zich voor deelname aan de optocht aan te melden. Contactadres van het comité hiervoor is mevr. Buitelaar, Jan Roeck- plantsoen 30 II. RHENEN Gistermiddag is tijdens een overtrekkende zware onweersbui, waaruit één felle donderslag voort kwam. de bliksem ingeslagen in het centraal antennesysteem van de ge meentelijke woningen aan de Vallei- weg. De bewoners zagen de vonken uit de stopcontacten springen. De technisch adviseur van het gemeentelijk woning bedrijf verklaarde gisteravond dat er geen klachten waren ingekomen over opgetreden storingen, hetgeen vermoe delijk te danken is aan de aardleidin- gen die op de kabels zitten. Bij een vo rige gelegenheid waren de zekeringen doorgeslagen, maar ook dat was nu niet het geval. Er zal vermoedelijk geen schade zijn aangericht. Het loonconflict bij de Kon. Mij. De Betuwe N.V., te Tiel is tot volle tevre denheid van de gezamenlijke vakbon den opgelost. De actie van de bonden heeft er toe geleid dat het bedrijf aan alle personeelsleden een salarisverho ging toekent van 8 procent met terug werkende kracht tot 1 januari 1970. Bovendien zal in de lopende cao-pe riode tweemaal een periodieke verho ging worden gegeven van een functie jaar, wat neerkomt op tweemaal 2 pro cent. Deze verhogingen zullen ingaan op 1 juli 1970 en 1 januari 1971. De gelijkschakeling van de salarissen binnen het Unilever concern zal even eens gestalte krijgen. Uiterlijk op l ok tober van dit jaar zullen de resultaten bekend zijn van een classificatie-onder zoek, aan de hand waarvan een nieuw salarisschalensysteem in overleg met de vakbondén zal worden samengesteld. Het nieuws van het bereikte akkoord werd gisteravond- in het Gustaaf Adolfgebouw door vertegenwoordigers van de drie samenwerkende bonden ABC, CBC en Sint Willibrordus be kendgemaakt. Vanmorgen is het ook meegedeeld in het bedrijf zelf. VEENENDAAL Ds. G. C. Vijzelaar, Ned. Herv. predikant, heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde ker- keraad te Naaldwijk op hem had uitge bracht. SCHERPENZEEL Aan de kerk dienst van de eerste Paasdag 's avonds om 6.30 uur in de Ger. Kerk aan de Molenweg zal de jeugd Kantonrij uit De Bilt haar medewerking verlenen. Deze kantonrij bestaat uit 45 zangers en 25 muzikanten. STILTE ROND DE MOORD IN ELST mSSmÊÊÊmM^. •v' doosje van Piggelen, kort voor hij zijn moordenaar ontmoette. ELST liet is stil rond de moord op de 87-jarige Goosje van Pig gelen. Op 1 april is het drie jaar geleden, dat hij 's ochtends door /."n buurman dood op de deel van zijn kleine boerenwoninkje in Eist werd aangetroffen. Goosje had een papieren prop in zijn mond en zijn benen waren bij el kaar gebonden met een stuk plastic tuinslang. Sectie wees uit dat hij aan de verwondingen als gevolg van een zware worsteling was overleden. De blinden van "t kleine grauwe huisje zijn sinds dien gesloten. )e bevolking van Eist is de lafhar tige roofmoord op het keuter boertje-in-ruste nog niet verge ten. Men spreekt er weinig over. Toch komt af en toe aan hel licht, dat er nog sporen van angst zijn. Angst, voor de moordenaar, die nog steeds vrij rondloopt. Na drie jaar zijn er nog altijd men sen in Eist, die bijna zeker weten dat de dader zich onder hen be vindt. In de kleine dorpsgemeenschap, waar ieder gerucht van mond tot mond gaat en waar het woord van een buurman evenveel waarde heeft als een politierapport, knaagt de onzekerheid. Men kan zich nauwelijks voorstellen, dat tientallen tips de recherche kenne lijk niet op het spoor van de moordenaar hebben kunnen bren gen. Een latente ongerustheid, ver ontwaardiging en verwondering worden eigenlijk alleen maar ver strekt door de wetenschap, dat de politie het dossier Vaa de moord zaak nog niet heeft kunnen af ronden. ïjêm -.'.A ris *a (v.'&r j if* v«-v «->•'f|t i it Wie vermoordde Goosje van Pig gelen? Het is gemakkelijker te zeggen waarom het boertje van het leven werd beroofd. Roof was het motief. Het woonkamertje, waarin Goosje van Piggelen zich 's avonds opsloot, was grondig overhoop gehaald. Laden en kas ten werden doorzocht, maar Goos je was zijn dader wat dat betreft te slim af geweest. Zijn geld droeg hij altijd bij zich, veilig verstopt in de voering van zijn jas. Die slimheid kostte de 87-jarige man waarschijnlijk het leven. Goosje van Piggelen leefde een zaam. Hij bewoonde het oude uit donkergrijze betonblokken opge bouwde huisje al va* zijn geboorte af. Nimmer was hij getrouwd. Na de dood van zijn ouders bleef Goosje met drie ongetrouwde broers in het ouderlijk huis wo nen. Nadat ook zijn broers waren overleden bleef hij alleen in het huisje achter. Van Piggelen voelde zich eenzaam. Hij was ook bang. Bang voor... moordenaars. In het woonkamertje werden kranteknip sels gevonden van roof- en an dere moorden. Het moet om deze reden zijn geweest, dat Goosje 's avonds als hij de blinden van zijn huisje had gesloten, de deur t 'v 'I'"- Pi w>- 'f V J v/ v f Het huisje, waarin Goosje van Pig gelen van het leven werd beroojd. barricadeerde met huisraad. Na acht uur deed het boertje voor niemand meer open. Slechts zeer zelde* vertoonde Goosje van Piggelen zich in het dorp. Hij hield zijn tuintje bij met veel liefhebberij en maakte maar af en toe op een veertig jaar oude fiets een tochtje. Op zijn dorpsge noten maakte hij een schuwe in druk. „Goosje vertrouwde eigen lijk niemand. Steeds verwachtte hij gevaar en daar sprak hij ook vaak over", vertelde een van zijn kennissen. De zaterdagavond voor de moord heeft Goosje van Piggelen nog aan het tuinhekje met zijn buur man staan praten. De oude man kwam juist terug van zijn land, waar hij nog ^en klos touw had opgehaald. Na het gesprek s^oot Van Piggelen de blinden en kort daarna moet hij zijn moorde naar hebben ontmoet. Ongeruste buren, die Goosje de volgende ochtend (zondags) misten, trokken op onderzoek uit. Verbijsterd trof fen zij hem dood achter de deur van zijn woning aan. Eén van de belangrijkste tips die de politie kort na de moord kreeg was die van ee* lichte auto, die omstreeks het tijdstip van de moord voor de woning van Van Piggelen zou hebben gestaan. Een grootscheepse speuractie leverde helaas geen enkele resultaat op. Ook andere onderzoeken leidden niet tot de aanhouding van de da der. De moordenaar bleef tot nu toe onbekend. Vermoedens, dat de meervoudige moordenaar Hans van Z. de moord in Eist ook op zijn geweten zou hebben, bleven onbevestigd. Nu, bijna drie jaar na de lafhartige moord, staat het huisje van Goos je van Piggelen nog steeds leeg. Vol gens de buren komen er nog wel eens mensen naar kijken, maar van koop heeft tot dusver ieder een afgezien. „Zodra men hoort, dat er iemand in vermoord is, lo pen de mensen de griezels over de rug. Ze zeggen: dan kopen we lie ver wat anders. Trouwens zoveel belangstellenden zijn er niet voor geweest", aldus één van de buren, die nog vertelt, dat het huisje ei gendom is van de twee zusters van Goosje in Zeist en van diens broer in Amersfoort. De districtsrecherche heeft het dossier van de Elster moordzaak nog niet gesloten. Nog regelmatig worden tips onderzocht, maar de frequentie waarmee die binnenko men ligt aanzienlijk lager dan kort na de moord. Ook voor de recher che is tot nu toe de moord in Eist nog een duistere zaak. Desalniette min blijft men waakzaam en sluit men een ontknoping nog niet uit. De bevolking van Eist wacht af.

De Vallei | 1970 | | pagina 3