Lijn niet sterk genoeg om Duitsers tegen te houden Reconstructie van Londen gaat miljarden kosten STRIJD OP DE GREBBEBERG Generaal liet sergeant na desertie terechtstellen Inwonertal loopt (gelukkig) terug Leefbaar houden! Zondagsfilmers vertellen het lijdensverhaal „Langs de lijn" op proef naar Hilversum 3 To m Poes en de Mob- beweging NCR V begeleidt Billy Grabam- campagne Geen inzicht In de r ug Nieuwe woningen Sobo Twee stations Kaplaa rzen Drie uur Si /aap programmaos Zeskamp wordt internationaal WIJZIGINGEN IN „SCALA Aan de vooravond van Goede Vrijdag Veel aanbiedingen voor Hearts of Soul MARTEN TOONDER STRIP DONDERDAG 26 MAART 1970 Met toestemming van schrijver en uitgevers werk „Het Koninkrijk der Nederlanden in de publiceren wij enkele fragmenten uit het on- Tweede Wereldoorlog": „Mei 1940". Dit frag- langs verschenen derde deel van het standaard- ment handelt over de strijd aan de Grebbelinie. \Joor generaal-majoor H ar bert s, commandant van het tide legerkorps, was het een volslagen raadsel geweest, dat de Duitsers de voorpostenstrook van de Grebbelinie bij Rhenen zo snel hadden kunnen veroveren. Voor hem stond vast dat zich in de voor- postenstrook slechts een gering aantal Duitsers kon bevinden te lang had men al ge talmd om hen op het lijf te vallen! Er moest een betere geest komen! De gevallen van desertie, die hem gemeld waren, waren hem een gruwel hier dien de een waarschuwend voorbeeld gesteld te worden. Zondagmorgen 12 mei 1940 beëndig- de de generaal een uit drie officieren bestaande krijgsraad, die uitspraak moest doen over een gevluchte sergeant. Slechts één straf was op haar plaats, vond de generaal: de doodstraf. De sergeant had geen jurist als verdediger, doch slechts „een militair met rechtsken nis"; de doodstraf werd geëist, het vonnis werd uitgesproken, door generaal Harberts bekrachtigd en nog diezelfde dag voltrokken. Daarmee was de woede van de gene raal niet uitgewoed. Hij liet zich naar de commandopost van kolonel Van Loon even ten westen van Rhenen rijden. Daar was een groep van ruim honderd militairen bijeengebracht die, westwaarts vluchtend, waren aange houden. „Vreselijk ontdaan en gillend en schreeuwend over lafaards, die zich door een troepje kwajongens hadden laten teruggooien, vroeg hij mij", aldus de kolonel: „Waar zitten die kerels?" Ik zei hem waar zij zaten, waarop hij mij toevoegde: u gaat er heen en u zegt hun, dat zij zullen worden ingezet; u zet hun de mitrailleurs in de rug, zodat zij niets anders hebben te doen dan te overwinnen of te sneuvelen". De kolonel zocht ruim honderd ge- vluchten op; het was maar „een ramp zalig troepje". Hij sprak hen vaderlijk toe en zei maar niets over de mitrail leurs, die hun in de rug zouden worden geplaatst. „Als een' donderslag bij heldere he mel" kwam vijf over drie bij generaal Harberts bericht binnen dat de Duitsers op enige punten door de frontlijn heen waren; onmiddellijk gelastte de gene raal, dat die punten heroverd moesten worden. Inzicht in de kracht van de Duitse aanval had generaal Harberts niet. Hij was van mening, dat de beschik bare Nederlandse troepen ruim vol doende waren om de Duitsers terug te werpen. Als die ellendige Nederlandse troepen maar vechten wilden! En wilden zij dat niet, dan zouden zij gedwongen worden. Aan een kapitein van de Koninklijke Mareschaussee beval hij een positie in te nemen, „waar hij ieder die terug loopt en zich aldus aan zijn plicht tracht te onttrekken, onverbiddelijk zal kunnen neerschieten". „Alle doorgedrongen Duitse troepen", zo heette het kortaf, „moeten worden vernietigd". Het nader uitwerken van het bevel werd aan kolonel Van Loon overgelaten die in zijn commandopost, even ten westen van Rhenen, nauwe lijks wist wat luttele kilometers oost waarts op de Grebbeberg gebeurde. Op Pinksterzondag 12 mei, was de SS-standarte „Der Führcr" diep op de Grebbeberg bij Rhenen doorgedrongen. Zij werden tegengehouden aan een „stoplijn", maar de zwakke Nederlandse bezetting was op Pinkstermaandag dood op door gebrek aan slaap en door de Het inwonertal van Londen loopt terug 8,6 miljoen in 1939, 7,8 miljoen nu en waarschijnlijk minder dan zeven miljoen in 1981. De raad van Gróót-Londen is er niet rouwig om. Zijn planbureau stelt zich als taak „Een leefbaar klimaat te scheppen voor de inwoners en het Londen mogelijk te ma ken te functioneren en als wij dat niet behoorlijk voor zeven miljoen mensen kunnen doen, dan zullen wij zelfs met een kleinere bevolking genoegen moeten nemen. De 160.000 ha van Groot Londen lig gen omsloten door een gordel van par ken, weidegrond en bossen. De raad wil het zo houden en verwijst naar het schrikbeeld van de zich als poliepen uitstrekkende Amerikaanse steden. Het grootscheepse ontwikkelingsplan wil een aantrekkelijk Londen voor jonge mensen, voor toeristen die genieten van de pracht en praal van de monarchie en de historische schatten van de 2.000 jaar oude gemeenschap. Tegelijkertijd wil men de Londenaars in staat stellen goed en modern te leven en toch iedere dag op tijd op hun werk te komen. Het plan, dat op het ogenblik door de regering wordt bestudeerd, >2eft 56 punten van actie uitgewerkt voor de 33 gemeenten, die Groot-Londen vormen. Enige van de punten zijn: bouw van woningen, winkel- en wijkcentra, aan leg van nieuwe wegen en parkeergele genheid, nieuwe parken, voetgangers arealen en andere verbeteringen, be doeld om de trek naar het centrum tegen te gaan. Bij de reconstructie van de stad zal het nodig zijn nieuwe woongelegenheid te bouwen ter vervanging van de 50.000 woningen, die nu al als verouderd te boek staan en de 216.000 woningen die volgens de officiële schatting in de ko mende tien jaar voor afbraak in aan merking komen. In 1966 woonden zeker 7.400 grote ge zinnen met twee of meer mensen op één kamer. In veel woningen ontbreekt warm water, badgelegenheid of sanitai re voorzieningen binnenshuis. Per dag worden zes miljoen reizen ge maakt met de Londense bussen en on dergrondse. Hiervan leiden er tweemil joen naar het centrum. De raad wil het openbare vervoer verbeteren en oplos singen vinden voor de vertraging van de bussen in de verkeersopstoppingen. De verkeersproblemen wil men vermin deren door de aanleg van drie ringwe gen 'rond het centrum, een tweede 11 km van het centrum en de derde onge veer 20 km van het centrum. Een van de wonderen van het leven ln zoveel oude steden is, dat er tijdens de spitsuren nog beweging in het ver keer zit. Veel straten zijn aangelegd voor het vervoer met paard en wagen en ieder voorstel om straten te verbre den stuit wel op een monument, dat be houden moet blijven. Dat het het planbureau ernst is om zoveel mogelijk het eigene van Londen te bewaren, blijkt uit zijn houding tegen over Soho, de kleurige wijk bij Piccadil ly. „Soho is een schande en een attractie voor toeristen", zo vindt de commissie. „Wij kunnen het gemakkelijk op knap pen en daarbij veel meer verliezen dan wij zouden winnen." Carnaby Street, een korte, nauwe straat, die nu wereldberoemd is om haar modegrillen „is nog nooit in een of ander saneringsplan voorge komen, maar had gemakkelijk wegge vaagd kunnen worden door ingrijpen van de overheid. Wij moeten speciaal letten op elk bestaand gebouw, dat eni ge architectonische waarde' heeft of een ondeelbaar stuk van een geheel vormt, en er voor zorgen dat het in ge bruik blijft." Tegelijkertijd waarschuwde de com missie, dat zij „niet kan toestaan, dat de stad verstikt in de antieke rommel. Niet alles dat meer dan 50 jaar oud is, is een juweel en niet iedereen, die nu al de helft van zijn leven woont of werkt in een gebouw, heeft daardoor het recht gekregen er te blijven." De binnenste ringweg zal een deel van de verouderde wijken doorsnijden en de commissie heeft voorgesteld dat deze wijken gereconstrueerd worden. Andere voorstellen zijn: zullen Twee nieuwe stations in de stad met spoorverbindingen naar de lucht havens. Bescherming van de vele beboste Londense pleinen, alle plaatsen van his torisch of architectonisch belang en ge bieden met speciaal karakter. Een verbod op hoge gebouwen in wijken, die zich daarvoor niet lenen. Meer hotels in of bij het centrum van Londen, dat nu over slechts 70.000 hotelbedden beschikt. Plannen voor de bouw van hotels met nog 100.000 bedden zijn aangekondigd. Verplaatsing van een aantal van de markten uit het centrum. Er bestaat reeds een plan om de fruit- en groen- tenmarkt van Covent Garden over te plaatsen en in de wijk hotels, theaters en een conferentiecentrum te bouwen, temidden van de parken. Een open ruimte van een a twee ha op elke duizzend inwoners. Verplaatsing van enige van de vijf gevangenissen in het centrum. De oevers van de Theems een meer recreatieve functie te geven. De kosten van het plan worden voor de komende twaalf jaar op acht miljard pond geschat. Nederlands veldgeschut in stel ling bij de Grebbeberg spanning van de voorafgaande dagen. Waar bleven de versterkingen? Wan neer werd men afgelost? 's Morgens kwamen de Duitse infanteristen opzet ten. Over en weer werd hevig gevuurd. Op sommige punten raakte evenwel de munitie van de verdedigers op; daar ging men zich overgeven: elders begon nen Nederlandse soldaten met witte lappen te zwaaien. Zo konden de Duit sers, aan sommige sectoren door de stop- lijn heen, andere sectoren ip de rug aanvallen. Menigmaal dreven zij daar bij Nederlandse krijgsgevangenen voor zich uit, die zij dwongen hun strijd makkers toe te schreeuwen, dat zij hun verzet moesten staken. Om ongeveer half één poogde een groep SS'ers, in Nederlands uniform gekleed, de verdedigers van het daar liggende viaduct te misleiden; zij wer den tijdig aan hun kaplaarzen herkend en die aanval werd afgeslagen. De Duitsers riepen de Luftwaffe te hulp: tegen half twee doken 27 Stuka's (duikbommenwerpers) neer. Bij de meeste troepen werd het laat ste restje vah het moreel door de Stu- ka-aanval gebroken. Duizenden renden „in panische vlucht" westwaarts. Ver geefs poogden hier en daar officieren de manschappen tegen te houden. In het midden van vier- vijfhonderd man werd een spreekkoor ingezet: „Wij wil len capituleren!" In de loop van de middag werd de chaos groter. Het aantal vluchtelingen en terugtrekkeride eenheden nam toe. Rijen militaire vrachtauto's trachtten toeterend het westen te bereiken. Artil leristen, bezweet, het gelaat zwart van kruitdamp, sloegen met de zweep op hun paarden in. Het gehele gebied van de Grebbeberg was sinds vele uren door de verdedigers verlat -n; ca. 380 hunner waren er va 11 toJ 13 mei ge sneuveld. Sinds de avond van 9 mei had gene raal Harberts bij elkaar drie uur gesla pen. Hij was op. Zijn legerkorps had gefaald. Zeker, hij had de neiging uit sluitend zijn troepen de schuld te geven („lopen allen weg bij het eerste projec tiel"), maar onthief hem dat van zijn eigen verantwoordelijkheid? Aan het einde van de dinsdagochtend belde de commandant veldleger gene raal Harberts op. „Ik verneem", zei hij, „dat u uiterst vermoeid bent en drin gend rust nodig hebt. U heeft dit het best thuis. Daarom moet u het bevel over het Ilde legerkorps overgeven aan kolonel Barbas". „Ja, generaal", waren de enige wor den, die generaal Harberts uitbracht. Morgen is het Goede Vrijdag voor het CVK/IKOR alle aanlei ding om vanavond het merkwaardi ge programma op het scherm te brengen „Een zondagsfilm van een dorpspassie" ondertitelzon- dagsfilmers vertellen het lijdensver haal. Het is een deel van de film die gemaakt is door de bevolking van de Engelse dorpen Lytchett Minster en Upton, een paar hon derd kilometer van Londen. Negen jaar hebben deze dorpelingen ge werkt aan de verfilming van het leven van Christus. Alles hebben ze zelf in hun vrije tijd gedaan kos- tumms en decors maken, acteren, filmen en film monteren. Voor deze in de wereld wel unieke samenwer king kregen ze hulp van scholen, jeugdorganisaties en het leger. Het idee, dat nu al zoveel jaren de gehele bevolking van deze twee dor pen bezig houdt, begon in een schooltje, waar mevrouw Madeline Lees met de kinderen ieder jaar een kerstspel instudeerde. Om meer mensen in de gelegenheid te stellen het spel te zien kwam zij op de ge dachte er een film van te maken. In de loop der jaren groeide het spelen van de bijbelse geschiedenis uit tot een activiteit van de gehele bevol king. Er werden steeds meer mensen bij betrokken: het leger hielp bij massa-scènes, een circus leende kamelen uit en de ezel leeft altijd in het dorp. Plaatselijke zandafgravin- gen waren een dankbaar dekor voor diverse scènes; kostuums werden door de dorpsbewoners zelf ver1- vaardigd van oude gordijnen en lap pen uit de uitverkoop en soms ge leend bij kostuum-verzamelaars. Waren er geen mannen genoeg be schikbaar voor rollen dan werden ze door vrouwen gespeeld, voorzien van baarden. Toen de eerste film een stem in de wildernis - werd ge maakt, werd de rol van Maria ge speeld door Gitti Niknejad, een Isla mitisch meisje, dat later christen werd. Spel en film zijn een volledig oe- Het Eurovisie Songfestival heeft de Nederlandse Hearts of Soul geen windeieren gelegd. Zij hebben veel aanbiedingen uit het buitenland ge kregen. Vandaag vertrekken de meisjes naar Hamburg voor een Duitse tele visie-show. Voor april hebben zij uitnodigingen voor het televisiefes tival in Cannes, voor vier televisie shows in Engeland en voor een op treden voor de Joegoslavische televi sie. Bovendien wordt er onderhandeld over een tournee langs Amerikaanse radio- en televisie-stations. m 6858 Toen de bediende Joost die na middag zijn hoofd uit een torenvenster stak. zag hij de Oude Schicht over de heuvels naderen en een lichte zucht ont snapte hem. „Het is weer zover", zei hij tot zichzelf „Dit is 'n prettige dienst omdat heer Olli- vier zich veel buitenshuis ophoudt, wan neer men mij toestaat. Maar er komt altijd een ogenblik dat hij weer naar zijn haard terugkeert. Ik zal er rekening mee moeten houden, dat dit verschijnsel bij het klimmen der jaren toeneemt Hij sloot berustend het raam en spoed de zich naar beneden om open te doen. „Welkom thuis, heer Ollivier". sprak hij vanaf het bordes. „U treft het! De stoelen zijn net, fris bekleed, vanmiddag gebracht; en ik heb een eenvoudige doch voedzame pot op het vuur staan. Hebt u de onrust van het jeugdprobleem op kun nen lossen, met uw welnemen?" Over deze vraag moest heer Bommel ge ruime tijd nadenken, maar tegen de tijd dat de bediende de maaltijd opdiende had hij zijn antwoord klaar. „Ja," verklaarde hij. „Weliswaar heeft de jonge vriend hier geprobeerd om de ouderdom door ontploffingen en overstro mingen tegen te houden. Maar ik heb dat ventje Rep er op kunnen wijzen, dat men in waardigheid ouder moet worden. Men schiet nu eenmaal wortel wanneer men tot wijsheid komt, als je begrijpt wat ik bedoel. Maar een heer houdt altijd een beweeglijke geest!" „Ik ben blij dat te. vernemen," zei de knecht. „Dat stelt mij geheel gerust." EINDE VAN DIT VERHAAL cumenische onderneming: niet alleen christenen van allerlei kerken en richtingen, maar ook Joodse en Isla mitische dorpsgenoten doen mee aan deze gezamenlijke onderneming. Het geld voor filmmateriaal en uitrus ting werd bijeengebracht door spon tane giften. Allerlei instanties gaven kleurenfilm ten geschenke. Het meest fascinerend is echter, wat men met een dorpsgemeenschap be reiken kan als er met niet te rem men toewijding wordt gewerkt aan een opdracht, die tot ieders verbeel ding spreekt. De komende zomermaanden, te beginnen op 10 juni en daarna een maal per veertien dagen, kunnen de Nederlandse kijkers een programma op hun scherm verwachten, getiteld „Spel zonder grenzen", dat wordt uitgezonden door de NCRV. Een soort „Zeskamp-sport", zoals de NCRV ook dit winterseizoen uit zendt, maar dan met ploegen uit ze ven landen te weten Italië, Zwitser land, België, Frankrijk, Engeland, West-Duitsland en Nederland. Voor Nederland nemen aan deze wedstrij den deel de zes finalisten van „Zes kamp-sport", die op 25 april in de Leidse Groenoordhal de Nederlandse finale zullen spelen. De indeling van de Nederlandse ploegen is als volgt: Dronten gaat naar Florence (uit zending 10 juni); Assen gaat naar Lugano (uitzen ding 26 juni); Genemuiden gaat naar Namen (uitzending 8 juli) Bolsward gaat naar Frankrijk; de plaats is nog niet bekend (uitzending 24 juli); Hoogland gaat naar Cardiff (uit zending 5 augustus) De tweede helft van augustus zijn alle internationale ploegen te gast in Groningen. De wedstrijd die daar wordt gespeeld zendt de NCRV op 19 augustus uit. Alphen aan de Rijn tenslotte gaat naar West-Berlijn (uitzending 2 sep tember). De finale wordt gespeeld in Verona (uitzending 16 september). Wie met Pasen de weg op wil en daarom de verkeersinformatie via de televisie wil volgen, moet er re kening mee houden dat hij dan van avond moet afstemmen op het pro gramma Scala dat van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland 2 wordt uitgezon den. Vrijdagavond nl. komt Scala te vervallen in verband met de recht streekse uitzending van de ijshockey- vedstrijd Rusland-Tsjecho-Slowak ij* Er is ook een wijziging gekomen in de datum van uitzending van de Nederlandse dag op de wereldten toonstelling in Japan; deze reportage zal niet op 1 maar op donderdag 2 april worden vertoond in het Scala- programma. En dan de meest essentiële wijzi ging in de Scala-uitzendingen: met ingang van 4 april komt het zater dagavondprogramma van Scala te vervallen. Op 3 april komt namelijk de Evangelische Omroep in de ether met - televisieprogramma's en we! wisselend: vier weken op vrijdag avond van 19.04 tot 19.30 via Neder land 1 en dan vier weken op zater dagavond op dezelfde tijd via Ne derland 2. In de plaats van dit stuk NOS-uit- zendingen op de zaterdag komt een nieuw programma op woensdag- 25 minuten sport gaan uitzenden Van 5 tot 12 april verzorgt de be kende Amerikaanse evangelist Billy Graham zijn Euro-'70-campagnf vanuit de Westfalen-hal in Dort mund. De bijeenkomsten daar wor den per gesloten televisiecircuit uit gezonden naar elf Europese lander, waar ze in vijfendertig zalen vin grootbeeld-projectie kunnen worden gevolgd; in Nederland in de Expohal te Hilversum. Na afloop van iedere avond beginnen in de plaatsen wai men de dienst heeft kunnen volgen, honderden Nazorgers hun werk. Ie dere bezoeker die dat wenst, wore namelijk in de gelegenheid gesteld, een persoonlijk gesprek te voeren. De NCRV-radio brengt op 5 april om 19.50 uur een rechtstreekse re portage van de openingsbijeenkon- sten. Het sportprogramma „Langs de lijn", dat de NOS-radio iedere zondagmiddag op Hilversum I uitzendt, zal met ingang van zondag 10 mei op Hilversum 111 worden uitgezonden. Dit wordt gedaan bjj wjjze van proefneming. Overwegingen daarbjj zjjn ge weest, dat er in de zomermaanden geen voetbal ls waarnaar de meeste men sen luisteren en dat het programma voor de buitenlandse arbeiders, dat nor maal op Hilversum III te horen is in de middaguren, eigenlek niet past in het totale patroon van deze zender. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: KL: Fabeltjeskrant 18.55 NOS: Journaal. 19.04 VPRO: Object no. 1.169. ob ject no. 1.170..., informatie over het tot stond komen van een pro gramma. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 VPRO: Berichten uit de sa menleving. 20.35 KL: Spel zonder woorden, TV-spel van Samuel Beckett (2). 21.00 KL: Mensen in China, docu mentaire. 22.00 KL: Transit: showprogramma rond Raymond L)e vos. 22.30 NOS: Journaal. 22.35-23.05 Teleac: Bij leven en wel zijn: les 11 - herh. NEDERLAND II 18.45 NOS: KI: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 NOS: Scala: Informatief pro gramma. 19.30 Van gewest tot gewest. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 Tros-toto. 20.40 KI: Documentaire over beeld houwer Antonio Francisco Lisboa. 21.00 Ein mann Gottes, gefilmd TV-spel. 22.20 CVK/IKOR KI: Een zondags film van een dorpspassie zon dagsfilmers vertellen het lijdens verhaal. 22.50-22.55 NOS: Journaal. DUITSLAND I (Reg., progr. NDR: 18.00 Reistips voor het weekend. 18.30 Actualitei ten. 18.45 Kleur: Zandmannetje. 18.55 Regionale kroniek. 19.26 Kleur: Ein Jahr ohne Sonntag, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 Kleur: Gefahrlicher Alltag, TV-serie. 18.30 Voor de kleuters. 18.40 Actualiteiten en nieuws. 19.25 Kleur: Amusementsprogramma. Aansluitend Kleur: Fast vergessene Klange, muziekprogramma.) 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Be- such gegen zehn, TV-spel. 21.25 Pro und Contra. 22.10 Journaal, commen taar en weerbericht. 22.30 Concert. 23.15 Journaal. DUITSLAND II. 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Ich und Paris, TV-film. 19.10 Ueber die Kunst zu heiraten, klein TV-spel. 19.45 Nieuws, actualiteiten en weer- overzicht. 20.15 Kleur: Der goldene Schuss, internationale show. Aan sluitend: Nieuws. 21.45 Informaties en meningen uit het economisch le ven. 22.30 Nieuws, weerbericht en wintersportbericht. TELEVISIE DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Culturele kroniek. IJ.15 Demetrius, drama. 12.20 Piano concert. 13.00-13.15 Journaal. 13.25 Kamermuziek. 13.40 Kleur: Filmre portage. 14.20 Schau heimwarts, En gel, TV-spel. 16.40 Kleur: Filmrepor tage. 17.25 Kleur: Requiem van Mo zart'. DUITSLAND II 13.35 Nieuws en weerbericht. 13.40 Kleur: Flipper, film. 14.05 Mein on kel Jacinto, Spaans/Ital. film. 15.30 Kleur: Reportage. 16.15 Kleur: Die geschichte der Apostel, film. 17.15 Der reformator, documentair spel. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuziek en reportages. (8.00 Nieuws; 8.10 Radiojournaal; 8.30 De groenteman). IKOR: 9.00 Morgenge bed. NOS: 9.45 Streo: Radiokoor: klassieke liederen. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Negro Sprituals (opn.) 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: popu lair programma over ontwikkelings hulp. Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: BBC-Symfonieorkes koor en solisten: moderne muziek (gr.) NOS: 14.00 Stereo: Gevarieerde grammofoonmuziek. 14.30 Van ie buren moet je 't maar hebben: dio-wedstrijd tussen Nederlandse er- Belgische micro-korfbalteams. 15.00 Stereo: Aspecten van de k; mermuziek: moderne kamermuziek 15.45Toerismo: Toeristische info: matie uit binnen- en buitenland. VPRO 16.00 VPRO-vrijdag: gev rieerd programma. (Om 16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.(v- Nieuws; 18.20 De Vrije Gedachte- Hebben artsen het recht het leven onderbreken? lezing; 19.30 Nieuw-;. VARA 21.00 Radio Filharmonisen Orkest en solist: klassieke en mode: ne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Actualiteiten. 22.50 Stereo: Prettig weekend: Licht gov rieerd platenprogramma. 23.55-24.1 Nieuws. HILVERSUM II. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het leve: de woord. 7.15 Stereo: Badineri- klassieke muziek (gr.) (7.30 Nieuw 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging: 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.:::! Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gyrr nastiek voor de huisvrouw). 9.40 Oude gewijde muziek (gr.) 10.30 Sk- reo: Aubade: Klassieke gewijd- muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor zieken. 11.54 Bericht Vastenacti 11.55 Mededelingen. 12.00 Hij weet wat lijden is, lezing. 12.05 Van twaalf tot twee: Gevarieerd prr gramma (stereo) (12.22 Wij van hi land; 12.27 Mededelingen t.b.v. lan en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ai tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Drie uur op Golgotha, goddien stig progr. TROS: 15.00 Concert a la carte: Verzoekplatenprogramm 16.00 Nieuws. 16.03 Disco-drive-in de showbusiness op de korel geno men. 17.00 Persoverzicht. 17.15 Sport kompas. 17.45 Actualiteiten. NCRV 18.00 Stereo: Koorzang Negro Spin tuals. 18.19 Uitzending van de Antie Revolutionaire Partij. 18.30 Nieuw 18.41 Actualiteiten. 18.58 Klassieke gewijde muziek (opn.) CVK: 19.30 Gereformeerde kerkdienst. NCRV: 20.30 Klassieke gewijde muziek (opn.) 21.10 Interview met Josef Kaifas, hoorspel. Tros: 22.00 Stereo:. Hammondorgelspel. 22.30 Nieuw- 22.40 Tsjies plies: licht amusements programma. 23.15 Stereo: Toont.ie later: Licht muziekprogramma. 23.45 Actualiteiten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddv Becker Show. (10.00 Nieuws). NOS. 11.00 Nieuws. 11.02 De Felix Meur ders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 De Top 30 (13.00 Nieuws). TROS 14.00 Nieuws. 14.03 Iene miene Muze: Nieuws over underground en wes' coast music. AVRO: 15.00 Nieuws 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nieuws» 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteitei 17.05-18.00 Zingende bougie: Geva rieerd platenprogramma voor auti mobilisten.

De Vallei | 1970 | | pagina 13