Betaald voetbal krijgt tenminste een miljoen meer uit totopot Leeds United ook in finale Engelse beker SchenkBols en Verkerk teruggekeerd Sterk bezette motocross in Oldebroek Marcus en Scholl aan de leiding Hengelo heeft plan voor kunstijsbaan Tweede Paasdag op „De Grote Zandberg" 34 internationalen komen in Bergharen aan de start m il il PLAN STOOP IN DE IJSKAST Zweden won van Finland Tom Okker in vierde ronde Judoleraren weer achter Geesink Tennismeisjes uitgeschakeld GROOTSTE VAN EUROPA Legia-Fei j enoor d op de televisie Pakhoed bereid tot overleg over positie werknemers Witt: 1:8 mi ■XwX W.K. IJSHOCKEY GROOTS RELLETJE IN RIJNMONDRAAD BIJ MOTIE OVER HOOGOVEN Nederlandse kleuren Zijspannen VRIJDAG 27 MAART 1970 sn ort •iiSSij UTRECHT Het betaalde voetbal zal In het lopende seizoen een uitkering van een miljoen gulden extra uit de sporttoto krijgen. Normaal ontvangen de clubs van de seml-profsectie een be drag van een miljoen gulden per jaar. Voorts zal uit de toto-inkomsten van 1970-1971 500.000 gulden worden gere serveerd. Tot uitkering daarvan zal worden overgegaan als blijkt, dat er reële mogelijkheden zijn voor een ver dere sanering van het semi-profvoet- bal. Minister mej. dr. M. A. M. Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk dringt voorts aan op snel BOLTON Leeds United, halve-fi- nalist in het Europese bekertoernooi ▼oor landskampioenen, titelkandidaat in de Engelse eerste divisie, hoeft zich donderdagavond in Bolton ook nog ge plaatst voor de eindstrijd van het toer nooi om de Engelse voetbalbeker. Leeds versloeg in Bolton Manchester United met 10. Het was de derde keer, dat de ploegen elkaar ontmoetten In de halve eindstrijd. De twee voor gaande ontmoetingen eindigden, na een half uur verlenging, doelpuntloos. Leeds ontmoet op 11 april in het Wem- bley-stadion Chelsea in de eindstrijd van het toernooi om de Engelse voet balbeker. Billy Bremner heeft Manchester Uni ted de das omgedaan. Billy Bremner, de kleine rood-harige Schotse internatio nal, die eerder deze week werd gekozen tot Britse voetballer van het jaar, was ook donderdagavond de beste van de 22 voetbalsterren in het flonkerende derde duel tussen Manchester United en Leeds United. Billy Bremner maakte ook nog het enige doelpunt voor Leeds United. In de achtste minuut al. Bremner was opnieuw Leeds United en in de tweede helft was hij ook het SCHIPHOL Na een even druk als succesrijk schaatsseizoen zijn de drie musketiers op de schaats, wereld- en Europees kampioen Ard Schenk, Jan Bols en Kees Verkerk donderdagmiddag In Nederland teruggekeerd. Er wachtte hun bij aankomst uit Oslo op Schiphol geen uitbundige ontvangst. Met voorzit ter Quarles van Ufford en secretaris Roos van de KNSB stonden slechts fa milieleden het drietal op te wachten. Ard Schenk, Jan Bols en Kees Ver kerk hebben de laatste twee weken in Finland en Noorwegen nog een vijftal wedstrijden gereden. Donderdag echter is onder het schaatsseizoen 1969/'70 een streep gezet. Reeds nadert de zomertraining voor de kernploeg, die dit jaar gehouden wordt in een militair trainingskamp bij Soest (de officiële aanvangsdatum is 5 mei), doch Kees Verkerk en Jan Bols zullen pas enkele maanden later aan die training gaan deelnemen. Verkerk gaat eerst vijf weken naar San Fran cisco op uitnodiging van een doortas tende Nederlandse schaatsenthousiast, Jacques Lutt, die daar deel uitmaakt van de Nederlandse kolonie en die voor de financiering van de reis van Ver kerk naar de Amerikaanse westkust heeft gezorgd. „Ik ben er nog nooit geweest", vertel de Verkerk, die er op een overdekte baan aan ambitieuze landgenoten STOCKHOLM Het Zweedse ijs- hockeyteam heeft donderdagavond té Stockholm in het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey met 4-3 van Finland gewonnen. De wedstrijd werd bijgewoond door 10.012 toeschou wers. Het scoreverloop (1-0, 0-2, 3-1) was: 5. Karlsson 1-0, 35. Linnonmaa 1-1, 36. Leimu 1-2, 46. Mononen 1-3, 47. Wickberg 2-3, 50. Karlsson 3-3, Johans son 4-3. De stand, nu alle ploegen acht wed strijden hebben gespeeld, is: Rusland Zweden Tsjecho-Slowakije Finland Oost-Duitsland Polen 8 7 0 1 14 60— 9 8 6 1 1 13 39—17 8 5 1 2 11 43—20 8 4 0 4 8 23—33 8 0 17 1 11-45 8 0 17 1 8—60 JOHANNESBURG Tom Okker heeft de vierde ronde van het toernooi om de open Zuidafrikaanse tenniskam pioenschappen te Johannesburg bereikt. De Haarlemmer klopte de Zuidafrikaan Brebnor in drie sets: 6-1, 6-3, 9-7. Judith Salomé werd in het damesen kelspel uitgeschakeld. In de eerste ron de bleef zij weliswaar de Zuidafri kaanse Kritzinger de baas (4-6, 6-4, 7- 5), in de tweede echter vond zij haar Waterloo. De rijzige Australische Karen Krantzcke won vrijwel moeiteloos: 3-6, 1-6, 3-6, 2-6, schaatsles gaat geven. „Ik heb in Scan dinavië zelf een film van onze trai ningsmethoden gemaakt en die ga ik er vertonen". Hij zal er tenminste vijf weken blijven. „Het mes snijdt aan twee kanten", zo meent hij, het is een gratis reis en bovendien hoopt hij in San Francisco beter Engels te leren, dan hij tot nu toe meester is. Jan Bols, die door zijn verloofde werd omhelsd, zal de eerste tijd even eens op de zomertraining ontbreken. Hij stapt weer op de fiets, hetgeen ook een goede training is. Bols rijdt al enige jaren als amateur. Hij zal ook dit sei zoen aan talrijke wedstrijden deelne men. Ard Schenk tenslotte hangt de schaatsen op en gaat in de komende weken pogen zijn achterstallige studie bij te werken. Hij neemt zijn intrek er gens in Amsterdam en studeert aan een hoofdstedelijke academie fysiothera pie. „Ik heb er vier maanden niets aan kunnen doen", zei hij. Zodra de oproep voor de zomertraining komt, zal Schenk vermoedelijk weer present zijn. Resten het drietal voor het afgelopen seizoen nog de plaatselijke huldigingen. slachtoffer van een woede-aanval van Denis Law, die na de rust als invaller bij Manchester United binnen de lijnen was gekomen. Het lukte Manchester United niet de achterstand weg te wer ken. Dat prikkelde de ploeg en vooral de niet van zelfbeheersing overvloeien de Schot Denis Law, de oude ster, die donderdagavond voor 56.000 toeschou wers niet voldoende kwaliteit kon op brengen om zelfs maar bij Billy Brem ner in de schaduw (van het kunstlicht) te mogen staan. Law wilde zich wreken op Leeds United en koos daarvoor aan voerder Billy Bremner. De zware over treding van Law tegen Bremner kostte hem een officiële waarschuwing. Leeds United was donderdagavond op het terrein van Bolton Wanderers weer groots. Vooral in zijn volmaakte verde diging, die op weg naar Wembley, waar Chelsea, dat evenmin ooit eerder de cup won, tegenstander zal zijn, slechts één doelpunt heeft moeten toestaan. Vijf en een half uur hebben Lucas en Manchester United tegenover elkaar gestaan. In de eerste vier uur werd geen doelpunt gemaakt, maar in de achtste minuut van de wedstrijd scoor de Billy Bremner een doelpunt, even Engels als Leeds. Peter Lorimer bracht de bal hoog voor doel, Allan Clarke kopte hem neer voor de voeten van Bil ly Bremner, die van de rand van het strafschopgebied raak vuurde. Vanaf dat moment heeft Manchester United desperaat alles op de aanval gezet, maar de Mancunians ontmoetten overal op het veld de kleine Billy Bremner. Hij was actief bij de tegenaanvallen, aanwezig ih de verdediging, attent op het middenveld, kortom steeds daar, waar Manchester United gevaarlijk zou kunnen worden. Leeds vertrouwde op zijn hechte verdediging en trok zich enigszins terug, aan Manchester United de taak latend het middel te vinden die perfecte grendel open te maken. Man chester United heeft tachtig minuten gezocht, maar niet gevonden. De ploeg viel „stil" voor de voortreffelijk geor ganiseerde verdediging en kon in tach tig minuten aanvalsdrift maar twee kleine kansen scheppen. Bobby Charl ton en Brian Kidd konden die echter niet verzilveren. Leeds United gaat ongeschokt verder naar het grote doel, waarvoor geen en kele andere club durf zou hebben zich in te zetten. De ploeg strijdt nog steeds op drie fronten: tweede in de league achter Everton, met kampioenskansen; finalist in het Engelse bekertoernooi; halve-finalist tegen Celtic in het Euro pese toernooi van de landskampioenen. De ploeg van Don Revie, dertien wed strijden in 29 dagen, lijkt overmoeibaar. APELDOORN De motorsportlief hebbers kunnen op Tweede Paasdag ook hun hart ophalen op het Noord- veluwse circuit „De Bargen" te Olde broek, waar de Stichting Circuit Olde broek een sterk bezette motocross orga niseert met vele prominente reders. Aan het „hek" verschenen de z^spannen ju nioren, de 250 cc junioren en de 50 cc junioren. Om twee uur 's middags zal het startsein gegeven worden. Op de deelnemerslijst van de 50 cc- klasse prijken de namen van 28 rijders. Van hen noemen we Hans Gebben uit Rouveen. Deze 17-jarige crosser, een jongere broer van André Gebben, die in de senioren-klasse uitkomt, werd vorig jaar Nederlands kampioen op de gras- baan. Hij heeft voor dit seizoen grote plannen. In Oldebroek wil hij trachten een plaats op het erepodium te bemach tigen. Kanshebbers zijn ook Gert Boon uit Ede, Gert van de Linden uit Doetin- chem, George Garritsen uit Badhoeve dorp, Wim Jolink uit Zelhem, Thijs Rutten uit Bergschenhoek, George Büttner uit Arnhem en Roel Oosterink uit Zelhem. In de 250 cc-klasse tal van favorie ten. In de eerste plaats Wim v.d. Brink uit Harskamp, die vorig jaar Neder lands kampioen werd in de 50 cc-klasse. Wim is voornemens ook in de 250 cc- klasse dit seizoen hoge ogen te gooien. Kanshebbers zijn verder de Apeldoor- ners B. Bouws en Douwe Osinga. Gert Poolen uit Ermelo, Dick van Schooten uit Noordwijk en de gebroeders Jaap en Ekke Wieringa uit Wehe den Hoorn zul len ook meestrijden in het voorste ge lid om de ere-plaatsen. Spanning te over in deze klasse! Daarvoor zullen Gelderse cracks als Leo Rooke uit Am- hem en Wim Wesselink uit Zelhem ook zorgen en niet te vergeten de Amers- foorter Jan van de Brom. Totaal gaan 29 rijders van start in deze klasse. Spectaculair zal het in de zijspan- klasse toegaan waar zeventien combi naties elkaar zullen bekampen. Kans hebbers zijn de Gelderse cracks Frans Geurtsen en Theo de Gier uit Hengelo, Roel Willemsen uit Brummen en Be rend Koning uit Uddel. UTRECHT Een groep van 38 judo leraren heeft een verzoek gericht tot het bestuur van de Nederlandse Jiu Jit- su- en Judo Bond om de maatregelen, die het bestuur eind vorig jaar tegen Anton Geesink heeft genomen, onge daan te maken. De oud-wereldkam pioen werd inderdaad onder meer uitge sloten van het vervullen van bestuurs functies tot na de Olympische Spelen van 1972. Tevens dringen de leraren aan op er kenning van het door Anton Geesink uitgewerkte en gepropageerde nieuwe leerplan, naast de twee bestaande. nader overleg voor een meer duurzame regeling voor de toekomst. De KNVB heeft voor deze onderhandelingen reeds een commissie benoemd. Tijdens de besloten buitengewone al gemene ledenvergadering van de sectie betaald voetbal te Utrecht, donderdag- LEEUWARDEN In de vierde ronde van de strijd om het nationale schaak kampioenschap hebben Marcus en SchollI de leiding genomen. Zij profi teerden van het feit, dat Langeweg en Zuidema de degens met elkaar moesten kruisen en daardoor elk een halve punt moesten afstaan. De vijfde leider van gisteren,de Am sterdammer Van der Weide, kwam te gen Kort in de grootste moeilijkheden, maar hield zich nog net staande. Langeweg en Zuidema speelden een moeilijke variant van het Catalaans. Scholl kreeg terreinvoordeel in zijn partij tegen Vogel. Vooral op de ko ningsvleugel kon hij de zwarte strijd krachten ver terugdringen. Op de ande re zijde van het bord kwam hij evenwel in het nadeel. Vogel kon de gehele da me-vleugel blokkeren en voorts verhin derde hij dat wit's strijdkrachten tot volledige mobilisatie kwamen. In het eindspel gaf Vogel zijn h-pion in de hoop via de open c-lijn tot beslissende resultaten te komen. Van dit besluit zal hij wel spijt heb ben gekregen, want Scholl kreeg nu een vrijpion op de 1-lijn. Dat Marcus mede de leiding behield was het gevolg van zijn overwinning op De Ruiter. Uitslagen afgebroken partijen derde ronde: Kerkhoff-Marcus 0-1, Vogel- Kort 1/2-1/2. De resultaten uit de vierde ronde wa ren: De Ruiter-Marcus 0-1, Van Baar- le-Kerkhoff 1/2-1/2, Scholl-Vogel 1-0, Langeweg-Zuidema 1/2-1/2, Hartoch- Jongsma 1-0, Kort-Van der Weide 1/2- 1/2. De stand: 1/2. Marcus en Scholl 3 pnt.: 3/4/5/6 Hartoch, Van der Weide, Langeweg en Zuidema 2 1/2 pnt.; 7/8/9/10. Van Baarle, Jongsma, Kerk- hoff en De Ruiter 1 1/2 pnt.; 11/12. Vo gel en Kort 1 pnt. avond gehouden, vroegen de afgevaar digden om een zeer krachtige houding van de KNVB bij de besprekingen, die gaan komen. Zelfs werd gedreigd het wedstrijdprogramma niet meer ter be schikking van de Stichting Nationale Sporttotalisator te stellen als er geen overeenstemming zou worden bereikt over de kwestie van de uitkeringen aan het betaalde voetbal. De wensen van het betaalde voetbal gaan uit naar een bedrag, dat aanmer kelijk boven de 2.500.000 gulden per seizoen zal liggen. Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal, die de vergadering leidde, noemde later op de avond in een persconferentie als voor lopig minimaal aanvaardbaar bedrag een som van 5.000.000 gulden. Hij wees erop, dat de voetbalclubs 85 procent van de inleg van de sporttoto opbren gen. Het Plan Stoop - vijftien clubs met een gouden handdruk terug naar het amateurvoetbal - is nauwelijks in be spreking geweest. Het kreeg weinig steun van de afgevaardigden. Geen en kele vereniging toonde belangstelling om met een bedrag van 200.000 gulden in de hand over te gaan naar het ama teurvoetbal, ook niet als een plaatsing in de eerste klasse van die sectie tot de mogelijkheden zou behoren. De heer Stoop, voorzitter van DWS, had, zo zei hij, ook niet anders verwacht. „De clubs weten op dit moment niet, welke moge lijkheden er voor de toekomst zullen zijn". Het plan werd ln de ijskast ge plaatst. De KNVB hoopt, dat een eventueel komend marktonderzoek, dat op het ogenblik wordt voorbereid, meer duide lijkheid zal brengen en dat de clubs daardoor juister zullen kunnen beoor delen of zij al dan niet toekomstmoge lijkheden in het betaalde voetbal heb ben. Dat onderzoek zal overigens alleen worden uitgevoerd, als de meerderheid van de verenigingen erachter staat, het geen lang niet zeker is. MONTE CARLO Twee van de drie Nederlandse speelsters, die de kwart finales hadden bereikt van het interna tionale tennistoernooi te Monte Carlo, zijn uitgeschakeld. Trudy Walhof- Groenman verloor van Helga Niessen en Noortje Blom werd verslagen door Odile de Roubin. Marijke Schaar-Jan- sen speelde niet. Haar tegenstandster in de kwart-finale wordt de Italiaanse Lea Pericoli. De Nederlandse tennisspeelster Ada Bakker heeft tijdens een interna tionaal toernooi in Willemstad in het dames-enkelspej verloren van de En gelse Nell Truman: 1-6, 2-6. HENGELO De Stichting Kunstijs baan Twente is onder de stimulerende leiding van voorzitter G. M. Seugling uit Almelo hard aan het werk om van het Hengelose voetbalstadion Veldwijk de grootste kunstijsbaan van Europa te maken. Men wil de sintelbaan, die rond het hoofdveld ligt, ombouwen tot een kunst ijsbaan van 400 meter lengte. Deze 400-meter-baan zou dertien meter breed worden; namelijk twee wed- strijdbanen van vijf meter en een in- rijbaan van drie meter breedte. Met deze maten zou de baan aan de eisen van de Internationale Schaatsunie vol doen. De toeschouwersaccommodatie, die sinds Tubantia naar het amateurisme terugkeerde, er Wat onrendabel bij ligt, is gebaseerd op een bezoekersaantal van 35.000. In het midden van de ijsbaan, die men 's zomers voor de rolschaats- en skeltersport wil benutten, zijn zeven tennisbanen geprojecteerd. Een restau rant is al aanwezig. Voorts willen de initiatiefnemers, die al ruim een jaar aan het plan aan het dokteren zijn, maar nu een definitieve vorm hebben gevonden, bij de kunstijs baan nog een ijshockeybaan van 30 x 60 m bouwen. Het gehele project is bij het huidige kostenpeil begroot op bijna vier miljoen gulden. Het plan wil men financieren met bijdragen van de Twentse en Achter- hoekse gemeenten, het rijk, de TH Twente en de Nederlandse Sport Fede ratie. Voor het eventuele tekort wil men een langlopende lening afsluiten. In de jaarlijkse exploitatierekening HILVERSUM De voetbalwed strijd Legia WarschauFeijenoord op woensdag 1 april zal rechtstreeks door de televisie worden uitgezonden. De uitzending op Nederland I be gint om 17.55 uur en duurt tot 19.45 uur. Het commentaar wordt gegeven door Herman Kuiphof. In een extra uitzending van Studio Sport zal die woensdag 's avonds om 22.50 uur een samenvatting worden ge geven, van de andere wedstrijd in de halve finale van het toernooi om de Europese Cup voor landskampioenen, nl. de wedstrijd tussen Leeds United en Celtic Glasgow. De strijd tussen Legia Warschau en Feijenoord zal ook rechtstreeks door de radio worden Uitgezonden. De verrich tingen van de Polen en de Rotterdam mers zullen via Hilversum II te volgen zijn tussen 17.55 en 19.55 uur. Verslag gevers zijn Theo Koomen en Dick van Rijn. wordt rekening gehouden met een te kort van 150.000 gulden. UTRECHT De raad van bestuur van Pakhoed is bereid tot onmiddellijk overleg om zoveel mogelijk werknemers in gelijkwaardige functies onder te brengen bij de ondernemingen die Pak hoed-bedrijven overnemen. Dit heeft Pakhoed gisteravond ver klaard na gesprekken met de betrokken vakbonden en de ondernemingsraad. De vakbonden hadden het afgelopen weekeinde in een buitengewone verga dering in Utrecht ernstige kritiek geuit .op Pakhoed. Dit bedrijf had zonder overleg met hen of de ondernemings raad besloten het stuwadoorsbedrijf Presto te verkopen aan Quick Dispatch en de veem-activiteiten aan de Rijnha ven in Rotterdam over te doen aan Handelsveem. ROTTERDAM Meer dan de helft van de leden van de Rijnmondraad ver liet gisteren uit protest de zaal, toen de socialist J. Bliek een motie indiende. Die eiste van het bestuur dat de raad van Rijnmond zijn mening over de ves tiging van een hoogoven kenbaar kan maken vóór de raad van Rotterdam be slist. De motie werd met 25 (pvda en psp) tegen twee (communistische) stemmen aangenomen, omdat de wet een voorstel aangenomen acht bij een meerderheid van de uitgebrachte stemmen. De heer Bliek kwam met zijn motie nadat de KVP-er J. P. van Bergen een interpellatie had gehouden over de hoogoven. Dat wekte de woede op van KVP-leider G. Z. de Vos, ook wethou der van Rotterdam. De heer Bliek zou niet de normen in acht genomen hebben die voorschrijven dat men geen motie indient na een in terpellatie, zonder overleg met de In- terpellant. Met zijn fractie verlieten ook de Prot. Christelijke fracties en de VVD de zaal. Gecommiteerde drs. J. van der Drift wees een vraag uit de vergadering af om eerst met een volledige berekening van de kosten en opbrengsten van een hoogoven-project voor onze maatschap pij te komen. Hij beloofde, samen met de gemeente Rotterdam en Hoogovens een zo goed mogelijk inzicht in dit pro bleem aan de raad te geven. NIJMEGEN Wie Bergharen zegt, denkt aan motocross. Tweede paasdag is het weer zover. Dan zet het kleine plaatsje in het Land van Maas en Waal zijn poorten open om de duizenden motorsportfans gastvrij te ontvangen. De motor- en automobielclub Maas en Waal is er wederom in geslaagd sterke buitenlandse coureurs voor zijn internationale motocross te engageren. Het klapstuk is uiteraard de 500 cc- klasse internationalen, een select gezel schap van binnen- en buitenlandse crossers. Favorieten? Velen zijn het, die op het circuit „De grote Zandberg", dat tot de beste van ons land behoort, ere plaatsen voor zich kunnen opeisen. In de eerste plaats Vic Allan, de winnaar van St. Anthonis, die zonder twijfel een grote carrière tegemoet gaat. In het Engelse kampioenschap eindigde de Schot achter John Banks op de tweede plaats. Allan is fabrieksrijder voor Greeves. Keith, de tweede Engelse cros ser, die in Bergharen aan de start ver schijnt, voelt zich wat beter thuis op harde circuits, alhoewel ook met hem terdege rekening gehouden moet wor den. Hij is een zeer geroutineerd rij der. Overbekend op de Europese cir cuits is Chris Horsfield, die het Engelse drietal completeert. Ook deze coureur zal op „De grote Zandberg" een dikke vinger in de pap hebben. Van de Belgische deelnemers valt Pe ter Vromans, verleden jaar in Bergha ren tweede, direct in het oog. Op zand- circuits komt de ijverige Belg bijzonder goed uit de voeten en zal dat maandag ook wel weer laten zien. Een van de meest interessante deel nemers is de Zweed Sven Erik Lind- ström, die in ons land zijn gezicht voor de eerste keer laat zien. Op aanbeveling van viervoudig wereldkampioen Tor sten Hallman is hij gecontracteerd. Lindström, die veel met Hallman traint, werd zeven keer winnaar van het Zweedse kampioenschap. Ook Hans Hansson, die zijn Husqie verleden jaar naar een vierde plaats reed, zal van de partij zijn. Negentien crossers gaan de Neder landse kleuren verdedigen. Daar is ook bij de winnaar van verleden jaar, Jan Keizer uit 's Heerenberg. Keizer heeft dit jaar al twee overwinningen op zijn naam staan. De openingscross in Loe- nen won hij met veel bravour en ook in Hengelo (G.) eindigde hij als eerste. Al hoewel opgemerkt dient te worden dat de grote favoriet in Hengelo, Gerrit Wolsink, met een kapotte versnellings bak kwam te zitten. Het zit Wolsink trouwens dit seizoen toch niet mee. Bij de internationale cross in St. Anthonis, waarin hij de tweede manche bijzonder goed draaide, kreeg hij in de eerste een „vastloper". Wolsink zal echter in Berg haren ongetwijfeld bij de eersten ein digen. Maar er zijn er meer. Kampioen Pierre Karsmakers bijvoorbeeld en de Arnhemmer Stef van der Sluis, die in St. Anthonis overtuigend in de 250cc- seniorenklasse zegevierde in de moto- cross-interland in Gemert de bestge- plaatste Nederlander was. Verder prij ken op het programma ondermeer de namen van Franske Sigmans, Wiebe Plötz, Jo Lammers, Paul van Heugten, Peter Willems, Harry Driessen, Jan Roessink, Hans VeLs, Jo Hoefman en veteraan Frits Selling. Stuk voor stuk renners, die bijzonder aan elkaar ge waagd zijn en die het de buitenlanders erg lastig kunnen maken. Een Neder landse zege zit er in Bergharen dik in. Op het programma staat verder een zijspanrace, geldend voor het Neder landse kampioenschap. Liefst 26 combi naties zullen zich door het zand worste len naar een zo goed mogelijke eind klassering. Een gedrang van jewelste en altijd zeer spectaculair voor de toe schouwers. Favorieten? Broer Dirkx en kam pioen Jan ten Thije, die verleden jaar in de laatste kampioenscross de titel overnam van de kastelein "uit Valkens- waard. Verleden week in Hengelo was Broer Dirkx heer en meester en ook in Gemert kwam hij het beste voor de dag. De cross in Bergharen begint met een wedstrijd voor junioren 50cc, die direct beslist wordt. Aanvang twee uur. Daar na begint het grote spectakel met de Pierre Karsmakerseen van de vele favorieten voor de zege in Bergharen. eerste manche van de 500 cc internatio nalen. De officiële training is van 10.30 tot 12 uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 15