Het ei en Rinie Drukke receptie met veel cadeaus 7 Is maar dat u het weet... Procuratie houder Slotboom met pensioen Rhenen won wedstrijden van EHBO P E L CHEVROLET Televisie defect ii komen direct M.T.S. Muziek en toneel l>ij „Ons Genoegen Demonstratie wandbekletling voor C.P.B. Schade aan onze gezondheid door kerk-klimaat Amstel toneel komt met 1)1 ij spel in Trefpunt Dinsdag weer politieke soos in Veenendaal Belijd enis Ambtsdragers Crescendo Zendings commissie Zanggroet Weekend Paasdiensten Een keer Rommelmarkt Afscheid Bloemenactie Kamperen Tekort Kerkkoor Weerklank Gekozen C.P.N.-dominee VAN WOUT BLAUWKOUS ZONDAGSDIENSTEN Ds. v. d. Krift: V.A.B. KIRPESTEIN VRIJDAG 27 MAART 1970 Terwijl in onze industriële gemeen schap nog driftig met papier en pot lood werd gestemd, kon men in het ons aanpalende landelijke Renswoude met behulp van een knopje en een handeltje z'n politieke kleur beken nen. Niet dat wij onze kleine nabuur deze technische voorsprong misgunnen. Verre van dat. Het dorp, z'n huizen, z'n weidjes, z'n beestjes, kortom heel Renswoude is er te vriendelijk voor. Wel hebben wij in één van onze vele nabeschouwingen op de verkiezingen van vorige week woensdag ons erover verbaasd, dat zo'n mini-gemeente wel de duiten boven de raadstafel kan krijgen voor een modern kies-mecha- niek en dat wat meer uit de kluiten geschoten plaatsen als onder andere Veenendaal zich nog bedienen van dezelfde methode die ook al werd ge hanteerd toen na de invoering van het algemeen kiesrecht het kiezers volk naar de lokalen werd gedreven. Toch is het misschien wel verklaarbaar waarom men zich in een kleine agra rische gemeente eerder in het mecha nische avontuur stort dan in de wat grotere gemeenten waar men vijf da gen van gemiddeld acht uur en drie kwartier afhankelijk is van radertjes, impulsen, drijfstangen, lopende ban den en wat al niet meer. De agrariër staat als individueel persoon dichter bij de machine. Hij is er meer bij be trokken, omdat het in de meeste ge vallen ook z'n eigendom is. Maar hij gaat er slechts op gezette tijden mee om. Nu is het de melkmachine, dan weer de kunstmeststrooier en vervol gens de hooischudder. Hij bedient niet toesjoer hetzelfde toestel, zoals de persoon in het industrie-apparaat. Vanuit die gedachtengang redenerend zou het best kunnen gebeuren dat men in Renswoude gezegd heeft „Vooruit, laten we onszelf zo'n in strument aanschaffen. We hoeven er gemiddeld nog niet één keer per jaar op. Het zal ons niet zo gauw vervelen en de frisse, niet door luchtverontrei niging bezoelde, geest niet doden." Een andere veronderstelling die in ons mobiele panel opkwam was, dat men zich misschien als zelfstandige ge meente staande zou kunnen houden als men kon bogen op het bezit van een stemmachien. En als dat voor de staten-generaal niet voldoende mocht blijken te zijn dan zou het zolang die zelfstandigheid nog een feit was welkome diensten kunnen doen bij in allerijl te houden volksstemmingen over het al dan niet voortbestaan van Renswoude als apart geregeerde ge meenschap. Maar hoe dan ook, ze hebben er één en wij niet. Of het een gemis is, weet ik niet. Wij hadden immers niet de kans om er één te besturen. Wel denk ik dat de Image van het stemgebeuren er bij zou winnen. Stemlokalen missen het uitnodigende, dat vandaag den dag nodig is, nu de plicht om tenminste je snuit te verto nen aan een drietal voor één dag aan geworven krachten, niet meer be staat. Er gaat niks van uit. Het stoot eerder af. Het tijdelijke van een stemlokaal ligt er dik bovenop. Het zijn in een vloek en een zucht in el kaar geconstrueerde toestanden, meestal in schoollokalen en soortge lijke gelegenheden waar men niet voor het pure genoegen verschijnt. De inventaris is achteloos in enkele hoe ken opgetast en men kan er op de schoolborden nog kennis nemen van de psalmverzen en de tafels varië rend van die van één tot die van tien, kortom stof waarvan het inheien bij de pupillen even is onderbroken maar die niets te maken heeft met het we zen van de stemming. Om van de boxen waarin men de daad van de stemming moet stellen nog maar niet te spreken. Het zijn zwaar uit het lood hangende gammele toe standen, bestaande uit schotten die voor dit belangrijke staatkundige ge beuren met een drieduimer aan el kaar zijn gehengst. Het lijkt allemaal op een derderangs circus dat voor één dag z'n tenten heeft opgeslagen, mei dit verschil dat niet de beer maar het rode potlood aan de ketting ligt. Nee, het steekt allemaal wel mager af bij het gala-geflonker op bijvoor beeld Prinsjesdag. O, vindt u dat soms belangrijker dan een stemming? Ik dacht dat bij het laatste ons volk meer betrokken was. En de thuisblij vers van de laatste keer zijn mis schien wel naar de bus te krijgen. Maar dan moet er een beetje meer decorum tegen aan. En de stembussen zijn nog net zo solda- tengroen als vijftig jaar geleden, ter wijl de Nederlandse spoorwegen al lang gele en blauwe treinen laten rij den omdat ze wat vriendelijker aan doen. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE VEENENDAAL De 13-jarige Rinie Veldhuizen kon gisteren zijn ei niet kwijt. Zijn kievitsei wel te ver staan. Toen hij na wat omzwervin gen via o.a. de ambtswoning van de burgemeester uiteindelijk op het ge meentehuis terecht kwam kreeg hij te horen dat de burgemeester in navol ging van II. M. de Koningin en haar commissarissen in de diverse pro vincies vorig jaar al met de traditie gebroken had om het eerste kievitsei te accepteren. Rinie was er duidelijk door teleurgesteld, vooral ook omdat het hem in de jaren dat hij zijn speurtochten door de weilanden on derneemt nog nooit was gelukt de eerste zijn. Rinie die aan de Dijk- straat woont had het kievitsei in een van de aangrenzende weilanden ge vonden en had gisteren speeiaal vrij af gekregen van de ehr. Technische School om het ei aan te bieden. VEENENDAAL Tijdens een druk bezochte receptie in de bovenzalen van hotel De Korenbeurs heeft de procuratiehouder van de N.V. Koninklijke Vee- nendaalse Sajet- en Vijfschachtfabriek v/h. Wed. D. S. van Schuppen de heer H. J. Slotboom na 38 dienstjaren dit bedrijf vaarwel gezegd, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. VEENENDAAL Iemand die, ter beoordeling van dte burgemeester, bekend staat als openbare dronk aard, neemt altyd tevergeefs de deurkruk van een café in de hand, want de kastelein mag hem niet bin nenlaten. Een klein kansje heeft hij nog als de burgemeester zijn naam niet schriftelijk aan de caféhouder heeft opgegeven, waarbij bovendien is bepaald hoe lang de dranklief hebber verre van d'e spiritualiën moet blijven. Dat staat in de Alge mene Politie Verordening, waaruit we nu voor de derde maal een greep doen onder het motto: 't is maar dat u het weet. Eerst een geruststelling. Het is verboden inzage te verlenen van de opgave van de openbare dronkaards of daaruit mededelingen te doen aan anderen dan aan ambtenaren van de politie. Wel is een caféhouder ver plicht een persoon, die in de opgave voorkomt, en weigert zijn lokaliteit te verlaten, bij de politie aan te ge ven. Het is verboden zich in kennelij ke staat van dronkenschap in een inrichting te bevinden, staat in de APV, waarbij voor „inrichting" ge rust „café" mag worden gelezen. Iets over vermakelijkheden: Het is de eigenaar, houder, be stuurder of beheerder van een niet tot woning bestemd gebouw of een gedeelte van een gebouw, van een voor het publiek toegankelijke tent, andere ruimte of terrein of zijn vervanger verboden, zonder ver gunning van de burgemeester, daar in of daarop gelegenheid tot dansen te geven, of toe te laten dat daarin of aldaar gedanst wordt. Het is verboden in voor het pu bliek toegankelijke lokaliteiten, ten ten of andere ruimten of op voor het publiek toegankelijke terreinen te dansen op een wijze die in strijd is met de eerbaarheid, of aanstoot geven kan. Het is verboden wegen te berij den met motorrijtuigen, aanhangwa gens en rij- of voertuigen, aan de wielen waarvan aarde, mest of an dere stof, die wegen kan verontrei nigen, kleeft. Het is verboden vliegers op te la ten of opgelaten te houden op korte re afstand dan van 200 meter van de bovengrondse telegraaf- of tele foondraden. Tenslotte voor alle zekerheid: Ie der is verplicht terstond te gehoor zamen aan de bevelen, door de poli tie in geval van gevaar of te duch ten gevaar, voor de openbare veilig heid ter handhaving daarvan gege ven. 't Is maar dat u 't weet. RENSWOUDE Op de zaterdagen 4 en 11 april gaat de muziekvereniging „Ons Genoegen" een uitvoering geven in zaal Rehoboth. Aan deze avond werken mee de jeugd van „Ons Genoegen" onder leiding van de heer Boom uit Scherpenzeel. Dit korps zal drie stukken ten gehore bren gen. Verder zal de drumband spelen onder leiding van de heer Reijnhoudt. Na de pauze volgt de opvoering van het to neelstuk „Blijf zitten waar je zit door de toneelgroep VZOD. VEENENDAAL Woensdagavond 1 april gaat de afdeling Veenendaal van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond weer een vergadering beleggen in „De Koren beurs". Tijdens deze vergadering zal de firma Van de Broek een demonstratie verzorgen van R. en D. wandbekleding Op de receptie verschenen tientallen zakenrelaties, die hun beste wensen veelal vergezeld lieten gaan van een aandenken. De directie was vertegen woordigd in de persoon van mr. C. C. P. de Vries, die de heer Slotboom de ge bruikelijke enveloppe met inhoud aan bood. 's Morgens had het personeel met wie de jubilaris samenwerkte al af scheid genomen. Een rekenkundig brein onder zijn collega's had becijferd dat VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op: Zaterdag 28 maart: dr. Heij, tel. 08387- 200. Zondag 29 maart: S. T. Heij, De Klomp, tel. 08387-200. Maandag 30 maart: H. E. G. Pilon, Ker- kewijk 82, tel. 12481. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt op 28, 29 en 30 maart waargeno men door: J. Schilperoort, Kerkewijk 40, tel. 12134. Apotheek Zuiderapotheek, Dr. Slotemaker de Bruïneplein 7, tel. 10714. Wijkverpleging 28 en 29 maart: zr. Hoogerdijk, Ferd. Bolstraat 18, tel. 10217; 30 maart: zr. Vreeman, Grote Pekken 240, tel. 10360. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: M. Gerritsen, Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. AMERONGEN, ELST en LEERSUM Arts: dr. A. C. Kars, Amerongen, tel. 03434-1273. Wijkverpleging: (zaterdag en beide Paasdagen) Amerongen: zr. B. A. Renijl. Kon. Wilhelminaweg 67, tel. 03434-1759 (tot za. 12 uur, daarna zie Leersum). Leersum: zr. A. v. Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 03434-1423 (tot dinsdagmorgen 8 uur). EDERVEEN. RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: (beide Paasdagen) Th. S. ter Velde, Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. 08387-450. RHENEN Artsen: za. en beide Paasdagen dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: voor spoedgevallen - wende men zich tot de dienstdoende apotheek te Wageningen. MIDDEN-BETUWE De praktijken van dr. Buddinh, v. Silfhout en Tromp worden waargeno men door: dr. Jonker, Opheusden, tel. 08887-393. De praktijken van dr. Guépin, Keur en v. d. Veen worden waargenomen door: dr. Eikelenboom, Ochten, tel. 03444-220. VEENENDAAL en RHENEN Tandartsen: voor spoedgevallen bellen: 08385-19049. RHENEN De rayonwedstrijden in het verlenen van eerste hulp, georgani seerd door de afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO, zijn een overwinning geworden voor de afdeling Rhenen met 213 punten. De tweede plaats was voor de ploeg uit Amerongen met 208 punten en de derde plaats bezette Veenendaal met 166 punten. De heer Opperman van de ploeg uit Rhenen behaalde de leiders- prijs. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de afdeling Rhe nen, de heer L. van Wijngaarden. Veel belangstellenden woonden de wedstrij den bij, die werden gehouden in het ge bouw „Irene". Het EHBO-examen werd een groot succes voor de docenten, dr. Schilper- oord, mevrouw Van Dijk en de heer D. Rijksen. Er slaagden 42 kandidaten en slechts één werd afgewezen. Bij het uitreiken van de diploma's dat op feestelijke wijze zal geschieden, wor den de namen van de geslaagden be kend gemaakt. de heer Slotboom in zijn functie van verkoopleider van de sector industrie garens in D. S.-dienstverband 140 mil joen kilogram aan de man had weten te brengen. In die functie wordt hij opge volgd door de heer F. H. de Koning. Op de foto: het echtpaar Slotboom terwijl het gecomplimenteerd wordt door di recteur mr. C. C. P. de Vries. VEENENDAAL „Natuurlijk spijt het ons dat wij in het kerkelijk klimaat en in de sfeer waarin in Veenendaal kerkelijke politiek wordt bedreven, niet zonder schade aan onze gezondheid, en ook aan onze geestelijke gezondheid, konden leven. Een mogelijkheid daarin verandering te brengen zagen wij niet. We hebben daarom vrede met ons ver trek", aldus ds. J. van der Krift in het „Veens Kerkblad" van deze week. Ds. v. d. Krift gaat zondagavond voor 't laatst officieel voor in de dienst van de wijkgemeente Midden der Her vormde gemeente van Veenendaal. Daarna zal hij, zo schrijft hij in 't kerk blad, in een korte kerkeraadsvergade- ring onder leiding van de consulent, worden „losgemaakt". De president is niet van plan zondagavond een af scheidswoord te spreken. Het vertrek van ds. v. d. Krift is 't uitvloeisel van een ten langen leste geruchtmakende onenigheid tussen hem en de kerkvoogdij, o.a. in verband met huisvestingmogelijk- en onmogelijkhe den, en moladiteitsverschillen. In het kerkblad gaat hij niet in op de „onver kwikkelijke za^k", Hij schrijft: „Het is genoegzaam bekend na de verklaring van het moderamen van onze wijkker- keraad in „De Vallei" van 2 december en na mijn interview in het blad van 4 december, hoe de zaken liggen. Sinds dien zijn onze inzichten niet gewijzigd". Ds. v. d. Krift betuigt voorts zijn dank aan die leden van de kerkeraad die alles in het werk hebben gesteld de zaak om te buigen in de goede richting. „Mijn vrouw en ik hebben heel veel steun van hen gehad", aldus de predi kant, die zijn gemeente toewenst dat spoedig een nieuwe dominee zijn plaats zal innemen: „We hopen dat dat dan een zo begenadigd man zal zijn, dat hij wél met vreugde en zegen, tot opbouw van de gemeente, zijn werk zal kunnen doen". VEENENDAAL Op dinsdag 7 april zal de toneelgroep Amsteltoneel uit Amsterdam op uitnodiging van de wijkgenieensehap de Engelenburg in gebouw het Trefpunt aan de Dennen laan in Veenendaal een voorstelling ge ven van „Mijn Zuster Eileen", het bijna klassiek geworden blijspel over twee zusters die uit de provincie naar New York komen om daar hun geluk te be proeven. Ze komen tot de ontdekking dat het niet eenvoudig is aan de slag te komen en moeten allerlei baantjes aanpakken om in leven te blijven. De verwikkelingen stapelen zich op, de rust in de buurt is verstoord, zelfs de Braziliaanse ambassade komt er aan te pas. Als men dan weet, dat men on der het huis bezig is een ondergrondse aan te leggen, dan kan men zich inden ken dat het niet direct een rustig blij spel is. Kaarten voor deze uitvoering zijn verkrijgbaar aan de zaal op de dag van de uitvoering of vanaf 2 april bij de Nutsspaarbank aan de Markt te Vee nendaal. VEENENDAAL Voor de tweede maal wordt de jeugd van Veenendaal in de gelegenheid gesteld zich met de poli tiek te bemoeien, wanneer dinsdag avond weer „politieke soos" wordt ge houden in de jeugdsoos naast de Brug- kerk. Het centrale gespreksthema is dit maal „Partijvorming". Als vertegen woordigers van de plaatselijke groepe ringen zijn aanwezig de raadsleden Van Genderen (CHU, Van Hall (PvdA) en waarschijnlijk ook v. d. Berg (SGP). De avond begint om 8 uur en is voor ieder een gratis toegankelijk. ADVERT' TIE VEENENDAAL CITY-MOTORS KDB im VEENENDAAL zaterdag 28 maart R. K. Kerk, Salvatorkerk: 22.30 uur: Paaswake. zondag 29 maart (le Paasdag) Ned. Herv. Kerk Oude kerk: 9.30 uur: Ds. Wisgerhof (bev. lidm.); 17.00 uur: Ds. Van de Krift. Julianakerk: 9.30 uur: Ds. Van der Vel den uit Doorn; 17.00 uur: Ds. Jon- gerden. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur: Ds. Van de Krift; 17.00 uur: Ds. Wisger hof. Sionskerk: 9.30 uur: Ds. Jongerden (bev. lidm.); 17.00 uur: Ds. Vroegindeweij. Poortkerk: 10.30 uur: Ds. Vroegindeweij (bev. lidm) ;18.30 uur: Ds. Vroegin deweij. Bejaardencentrum: 9.00 uur: Ds. Vroeg indeweij. Veeneind: 15.00 uur: Ds. Van Viegen uit Amerongen. Dijkstraat: 14.45 uur: Ds. Terlouw. Herv. Gemeente „Sola Fide": 9.00 uur en 10.30 uur: Ds. Nijeboer; 17.30 uur: Ds. Vijzelaar. Geref. Kerk Brugkerk: 9.00 uur en 10.30 uur: Ds. Ferwerda; 17.00 uur: Ds. Ytsma. Petrakerk: 9.30 uur: Ds. Ytsma (openb. belijdenis) en 17.00 uur: Ds. Ferwer da. Geref. kerk (vrijgemaakt): 9.00 uur: Ds. Pool en 16.30 uur: leesdienst. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk: 9.30 uur en 17.00 uur: Ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 uur en 17.00 uur: Ds. Brons. Gerei. Gemeenten (ned.): 9.30 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (syn.): 9.30 uur en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: Ds. Broer van Hilversum. R. K. Kerk, Salvatorkerk: 9.00 uur en 11.00 uur: H. Mis. R. K. VVillibrorduskerk: 10.00 uur: H. Mis. Leger des Hcils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlos singssamenkomst. maandag 30 maart (2e Paasdag) Ned. Herv. Kerk Julianakerk: 9.30 uur: Ds. Jonkers uit Otterlo. Vredeskerk: 9.30 uur: Ds. Jongerden. Herv. Gemeente „'Sola Fide": geen dienst. Geref. kerk, Petrakerk: 9.30 uur: Ds. Ferwerda. Geref. kerk (vrijgemaakt): geen dienst. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk: 9.30 uur: Paaszangdienst. Pniëlkerk: 9.30 uur: Ds. Brons. Geref. Gemeente (ned.): 9.30 uur: lees dienst. Geref. Gemeente (syn.): 9.00 uur: stu dent Rietdijk. R. K. Kerk. Salvatorkerk: 11.00 uur: H. Mis. R. K. Kerk, VVillibrorduskerk: 10.00 uur: H. Mis. SCHERPENZEEL Zondag 29 maart Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. P. Zijl stra, 6.30 uur: ds. J. Smit uit Putten. Ger. Kerk 10 uur: ds. J. P. Bos, 6.30 uur: ds. P. v. Strien uit Woudenberg. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: ds. W. E. v. Petegem. Verenigingsgebouw Mo lenweg. Vrijzinnig Herv. Geen dienst. Ger. Gemeente: 10 uur en 6.30 uur: de heer B. Roest. Ger. Gem. (uitgetr.) 10 uur en 6.30 uur: leesdienst in noodgebouw Holevoet- laan. R.-K. Kerk 9.15 uur: bediening H.Mis in verenigingsgebouw Molenweg. Maandag 30 maart. Ned. Herv.: 9.30 uur: ds. J. de Hoed uit Meerkerk. Ger. Gemeenten 10 uur: en 6.30 uur: de heer B. Roest. Ger. Gem. (uitgetr.) 10 uur en 6.30 uur: leesdienst in noodgebouw Holevoet- laan. ELST Ned. Herv. Kerk: zo. 29 mrt: 9.30 en 18.00 uur: Ds. v. Malenstein; 30 maart: 9.30 uur: Ds. Posthouwer (Ochten). RHENEN Ned. Herv. Kerk, Cunerakerk. 1ste Paasdag, 9 uur ds. Kooreman; 10.30 u. ds. Kranendonk (Leerbroek); 18.30 u. ds. Wapenaar. 2de Paasdag: 9 uur ds. Wapenaar. Geref. Gemeente (Syn.): 1ste Paasdag 10 en 17.30 uur leesdienst; 2de Paasdag 19.30 uur, ds. L. Blok (Beekbergen). Geref. Kerk: lste Paasdag 10 uur ds. J. Goldschmeding. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 u. leesdienst Geref. Gem. in Ned.: 10 en 17.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 19.30 uur ds. A. Ver- straaten (Ede). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: lste Paasdag 9.30 uur ds. v. d. Peut (Bed. H.D.); 18.30 uur ds. v. d. Peut (beide diensten voorber. H.A.); 2de Paasdag in Herv. kerk ge zamenlijke Paaszangdienst. Geref. Kerk: lste Paasdag 10 en 18.30 uur ds. Gravenstein (Putten). R.K. Kerk: za. 18.45 uur Eucharistievie ring in geref. kerk. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: lste Paasdag 10 uur ds. G. Kaastra; 19 uur ds. J. F. Haker (Ede); gezamenlijke dienst met Geref. Kerk. Geref. Kerk: lste Paasdag 10 uur ds. J. Hajer (Ede); 19 uur gez. dienst met Herv. Kerk; 2de Paasdag 10 uur'ds. J. van Noort, gez. dienst met Herv. Kerk. Ned. Prot. Bond: lste Paasdag 10,30 u. ds. W. F. Monné (IJsselstijn). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: lste Paasdag 10 en 18.30 uur ds. S. Andringa; 2de Paas dag 10 uur ds. Andringa. Oud Geref. Gem: lste Paasdag 10 en 18.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv/ Kerk: lste Paasdag 9.30 en 18.30 uur ds. Wiegeraad (Bennekom); 2de Paasdag 9.30 uur de heer Meijer (Veenendaal). Geref. Gem. in Ned.: lste Paasdag 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: lste Paasdag 9.30 en 15 uur leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: lste Paasdag 10 en 7 uur ds. J. v. d. Poel; 2de Paasdag 10 uur ds. v. d. Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: lste Paasdag 10 uur de heer Kommers (Epe); 18.30 uur ds. Dus (Rijswijk); 2de Paasdag 10 uur ds. Eerkei (Bodegraven). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: lste Paasdag 10 en 18.30 uur ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.): lste Paasdag 10 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 uur ds. Van Beek. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. TELEF. 08370-2838 In de hervormde Oude kerk te Veenendaal worden regelmatig dien sten gehouden voor gehandicapten. Tijdens deze diensten, die onder aus piciën staan van de afdeling Vee nendaal van Philadelphia gaan om beurten predikanten van verschil lende kerkgenootschappen en uit verschillende gemeenten voor. Zondag 5 april zal voor de eerste keer tijdens zo'n dienst door een viertal personen belijdenis des ge loof s worden gedaan. De hervormde predikant ds. A. Wisgerhof zal voor gaan. Tot ouderling van de hervormde wijkgemeente west te Veenendaal werd gekozen de heer J. van Manen. Na zijn periodieke aftreden als ou derling van de hervormde midden- wijk te Veenendaal koos de wijkker- keraad de heer K. Schaap als-evan- gejisatie-ouderling. De opbrengsten van de collecten in de hervormde kerken te Veenendaal vertonen de laatste jaren een steeds stijgende lijn. Het is typisch dat zij de laatste vijf jaar steeds met onge veer 5000 gulden omhoog zijn ge gaan. In 1965 werd 122.500 gecollec teerd en in 1969 153.000 gulden. In de centrale zendingscommissie van de hervormde gemeente te Vee nendaal werden gekozen de heren ds. S. P. van Assenbergh (voorzitter), J. Gaasbeek, N. Achterberg, H. J. Bouman, A. van den Heuvel, E. P. Slootmaker en de dames S. Beijer, T. Bruijs Septer en N. Schipper. Het bestuur van de „Open Deur" te Veenendaal heeft via het kerk blad van de hervormde gemeente Sola Fide de uitnodiging gedaan om op eerste Paasdag om half acht aan wezig te zijn bij garage Van Schoon hoven aan de Industrielaan. Vanaf dit punt gaat men een paasmorgen- zanggroet brengen aan het Juliana ziekenhuis, het Prins Willem- Alexanderpark en het bejaardencen trum „De Engelenburgh". penningmeester de gemeenteleden heeft aangeboden. Uitspringende uitgaven zijn de sa larissen enz. van de kerkelijke func tionarissen (44.800 gulden), de ver plichte bijdragen aan andere instan ties dan de eigen kerk (30.000 gul den) en verlichting, verwarming en onderhoud (19.000 gulden). Gerekend wordt op een collecte opbrengst van 80.000 gulden, 'vrij willige bijdragen tot 25.000 gulden en plaatsengeld (men heeft nog geen vrije plaatsen) tot 9.000 gulden. Ondanks deze toch fors-begrote inkomsten is er nog een tekort van 5.000 gulden, waarbij dan moet wor den meegerekend dat de kerkeraad ook 10.000 gulden van de schuld wil aflossen. Eerste Paasdag 's avonds is er een paaswijding van hervormden en ge reformeerden gezamenlijk in de Jo- hanneskerk te Leersum. De chr. ge mengde zangvereniging werkt eraan mee. In dezelfde kerk vindt op tweede Paasdagmorgen een ontmoeting plaats, die vooral op de jeugd afge stemd zal zijn. Hieraan werkt de Amsterdamse zang- en muziekgroep „Moria" mee. Na een korte situatie schets welke in het teken van het paasfeest staat wordt er gediscus sieerd onder leiding van ds. B. Koole. Deze samenkomst, die uitgaat van de hervormde jeugdraad en de gereformeerde oudercommissie, is niet bedoeld als kerkdienst. „Je leeft maar één keer" is het onderwerp van de open-deur-dienst op zondagmorgen 5 april in „Sola Fide" te Veenendaal. Voorganger is ds. G. C. Vijzelaar. Er wordt vanaf tien minuten voor de dienst geza menlijk gezongen. Op 11 en 12 april organiseert de jeugdraad van de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal een jeugdweekend in de Bliscap te Amerongen. Door de verenigingen van de chr. geref. Phiëlkerk te Veenendaal zal op of omstreeks Koninginnedag een „rommelmarkt" worden gehouden. Aan de gemeenteleden is gevraagd om hiervoor gebruikte maar nog goed bruikbare goederen beschik baar te stellen. Rond deze markt zullen kinderspelen worden georga niseerd, terwijl de jonge-vrouwen- vereniging „Monica" de exploitatie van een soort van restaurant op zich heeft genomen. Alles om het fonds ter verbetering van de verenigings lokaliteiten te spekken. Evenals andere jaren organiseert de kinderkerk van de hervormde ge meente „Sola Fide" te Veenendaal ook dit jaar op eerste Paasdag weer een bloemenactie. Morgenmiddag tussen 4 en 5 uur worden de bloe men in de kleine zaal van Sola Fide in ontvangst genomen. Na de dienst op eerste Paasdag worden ze be zorgd aan zieken en bejaarden. De huishouding van de chr. geref. Pniëlkerk te Veenendaal zal in 1970 een bedrag van 123.800 gulden ver gen. Althans, dit is de raming die de Ds. J. Brons van de chr. geref. Pniëlkerk te Veenendaal gaat met zijn jeugdige gemeenteleden op va kantie van 6 t'm 11 juli a.s. Er wordt gekampeerd bij boer Van de Loo te Hierderi op de Veluwe. Het pas opgerichte kerkkoor van de hervormde gemeente te Overberg is inmiddels begonnen met de repe tities. Als dirigente zal optreden mevr. De Greef te Woudenberg. Tij dens de zangdienst op tweede Paas dag zal het koor voor het eerst voor publiek optreden. Mej. J. M. Post heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt als leidster van de hervormde zondags school te Rhenen. De oproep van de commissie van beheer van de gereformeerde kerk te Veenendaal om de vrijwillige bij dragen te verhogen heeft enorme weerklank gevonden in de gemeente. De bijdragen gingen omhoog met 38.000 gulden ofwel 24 procent, ter wijl daarboven nog eens 61.000 gul den werd toegezegd als bijdrage in de restauratiekosten van de Brug kerk. Tot ambtsdragers van de gerefor meerde kerk te Leersum werden ge kozen de heren A. van Donselaar en G. Meindertsma. In volle ernst en niet bij wijze van studentengrap heeft de heer C. P. Bakker, student aan de Theologische Hogeschool van de gereformeerde kerken te Kampen zich kandidaat laten stellen voor de provinciale staten van Overijssel en als lijstaan voerder voor de Kampense gemeen teraad, een en ander op de lijst van... de Communistische Partij van Ne derland. HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL

De Vallei | 1970 | | pagina 3