Voor verwoesting stadshart was 'n kwartier voldoende Pas bij „verre" vakanties op voor vreemde ziekten! Ballet- en muziekshow over leven van Jezus Bombardement op 14 mei 1940 maakte ruim 13 procent der Rotterdammers dakloos Als de fotos al ingeplakt zijnbegint de narigheid Simon en Garfunkel via radio Heer Bommel en de Blijd- schapper Moeilijkheden NOS-journaal zijn voorbij Overal brand Kampeerders Hippies Herkenbaar Paascollectie van prisma's Vanavond experiment op KRO-tv programmaos MARTEN TOONDER STRIP VRIJDAG 27 MAART 1970 TV7 fragment uit Mei 1940", het derde deel van „Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede We reldoorlog" door prof. dr. L. de Jong, begint als de Nederlandse onderhandelaar, kapitein Backer, op 14 mei in Rotterdam van de Duitse commandant, generaal Schmidt, het tweede ultimatum heeft ontvangen. De Duitse generaal had ruim tevoren het dreigende bom bardement afgelast. Het was kwart over één. Kapitein Backer kreeg twee Duitse officieren mee om hem naar de Nederlandse li nies terug te brengen. Enkele minuten later zag men, dat van het zuiden en het oosten Duitse vliegtuigen in twee colonnes naderden: Heinkel bommenwerpers. Het waren er 84. „In Gods naam", riep generaal Schmidt, „dat wordt een ramp! O God, o God", hoorde een Nederlander hem zeggen, „wat zal er nu gebeuren Dat wordt een tweede Warschau!" Haastig werden rode seinkogels afgeschoten. De com mandant van de zuidelijke colonne draaide met zijn toestellen af: de commandant van de oostelijke colonne, de sterkste van de twee, vloog door. Hij had opdracht de bommen te laten vallen in een brede strook tussen Kralingen en het station Hofplein. Het was een strook, waar enkele dichtbevolkte volks buurten lagen. Omdat de sirenes geloeid hadden, wa ren straten, pleinen en kades aanvanke lijk leeg of nagenoeg leeg. Een minuut of tien duurde het bombardement, mis schien iets langer, maar menigeen ver loor alle begrip van tijd. Van straten, waar bommen neervielen, zag men de plaveisels instorten. Rotterdammers, die voortholden, werden gewoon ver morzeld. Elders kropen de mensen over de grond, Waanzinnig van angst. Zwaargewonden vielen op straat neer, sommigen huilend en jammerend; man nen vrouwen en kinderen renden, als in hun nabijheid huizen instorten, meest al gillend weg. Sommigen drukten zich, toen de bommenwerpers weer kwamen aanrazen, tegen de pui van grote ge bouwen aan, anderen midden op straat in hun vlucht verrast, kropen weg on der vrachtwagens. Ergens „stond een agent, zonder helm, zonder uniformjas, met armen en benen uitgestrekt tegen een muur, met dolzinnig uitpuilende ogen". De schuilkelder onder het stadhuis was eivol. „Een ogenblik,,' aldus burge meester Oud, „dreigde er paniek. Er viel een voltreffer op de binnenplaats. Wij wisten een paniek te bezweren door te roepen, dat de kelder zeer solide was." Uit De Doelen vluchtte een groot deel van de geïnterneerde Duitsers en NSB-ers de straat op, zich de handen openrijtend aan het prikkeldraad, uit de strafgevangenis (een vleugel was getroffen) werden alle gevangenen vrijgelaten. Toen het stadhuis na korte tijd verla ten werd, brandde de Coolsingel aan alle kanten. „De straat lag totaal verla ten, toen we plotseling een uit de die rentuin ontsnapte ree over de barrica den zagen huppelen." Men vluchtte de brandende huizen langs, voor één „lagen zes doden, een heel gezin, en in de puinhoop hing een kleine jongen met het hoofd naar bene den, vastgeklemd tussen neergestortte balken. Half ónder puin bedolven, had hij de vlammen op zich zien toekruipen, in de onmogelijkheid verkerend zich te bevrijden. Het Gemeenteziekenhuis aan de Cool singel was een der gebouwen, die door bommen getroffen werden. Het raakte in brand; de brand bleek niet te stuiten. Voor doktoren en verpleegsters telde toen maar één ding: de patiënten red den. Mannen, die kort te voren geope reerd waren, wankelden hun bed uit om bij dat reddingswerk te helpen. Een ke kerk gebracht en naar de St.-Lau- deel der zieken werd naar een katholie- renskerk. Beide kerken raakten in vlammen. „Zo zijn er zieke mensen driemaal verplaatst. Nergens was meer veiligheid. De binnenstad stond overal in brand." Die avond en nacht draaide de wind. Een deel van Kralingen bleef zodoende gespaard, maar bewesten de Coolsingel en bij de oude havens vond het vuur TTkertig mensen leden vorig jaar in ons land aan tropische malaria. Eén van hen overleed er aan. In 1965 waren er bij ons nog maar zestien malaria- gevallen. Er stierf in Nederland toen niemand aan deze ziekte. Het bewijst, dat de import van tropische ziekten in ons land op het ogenblik groter is dan ooit. Ziekten als malaria, buiktyfus, paratyfus, geelzucht, kala azar, bilharzia en filariasis bancrofi (de laatste drie zijn ook infectieziekten) blijken in ons land niet meer zó uitzonderlijk te zijn. Niet dat onze volksgezondheid in gevaar is de meeste van deze ziekten zijn in ons kille klimaat niet besmettelijk. Je kunt tegenwoordig met een vlieg tuig zo snel reizen dat veel mensen uit hun zonnige vakantieland terugkeren in de incubatietijd van een ongeweten ziekte die ze hebben opgelopen. Boven dien zijn veel meer mensen dan vroeger financieel in staat met vakantie te gaan naar tropische en sub-tropische landen waar het met de hygiëne niet altijd even best gesteld is. Maar dezelf de mensen denken er vaak niet aan zich bij voorbaat te wapenen tegen be paalde ziekten. Het aantal mensen dat met een tropi sche ziekte onder de door de zon ge bruinde leden terugkomt van vakantie wordt ieder jaar groter. Daarom gaat de afdeling Besmettelijke Ziekten van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid het aantal maatrege len uitbreiden. Binnenkort zullen bij alle reisbureaus in het land folders worden neergelegd. Reizigers naar war me landen wordt daarin geadviseerd zich te laten vaccineren alvorens op reis te gaan. De bezorgdheid van het ministerie is niet zo vreemd. Nog pas kort geleden werd een groep Nederlandse militairen in Tunesië ondanks alle voorzorgen met geelzucht besmet. Bovendien staat ons nog het gruwelijke voorbeeld voor ogen van de Duitse hippie, die na een reis door Pakistan in zijn vaderland enkele wéken geleden een pokken-epidemie veroorzaakte. Prof. dr. P. J. Zuidema, hoofd van het consultatiebureau voor tropische ziekten in Amsterdam ziet duidelijk be paalde groepen mensen die gevaar lo pen besmet te worden met een tropi sche ziekte. Hij denkt onder andere aan de va kantiegangers die kamperend naar Spanje of naar een ander land aan de Middellandse Zee trekken. „Zij moeten er aan denken dat zij nooit ongekookt water drinken", zegt prof. Zuidema. „Bovendien wordt uit deze streken de laatste jaren ook de infectieziekte kala azar geïmporteerd Deze ziekte die door een zandvliegje wordt overgebracht, is niet besmettelijk maar voor de patiënt zelf wel erg gevaarlijk. Je kunt je er niet tegen laten vaccineren. De afgelo pen twee jaar hebben wij vijf mensen in ons land gehad die in Spanje kala azar hadden opgelopen. Zij zijn geluk kig alle vijf genezen", aldus prof. Zui dema. De tweede groep die volgens hem risico loopt, wordt gevormd door dege nen die op vakantie gaan naar landen in Noord-Afrika waar je vrij gemak kelijk een buik-tyfus kunt oplopen. Er komen ook regelmatig vakantiegangers uit Noord-Afrika terug met geelzucht, Toeristen die slechts een korte tijd naar deze streken gaan kunnen voor hun vertrek een injectie tegen geelzucht krijgen. Om de vier a zes maanden moet de reiziger dan opnieuw worden ingespoten. Een derde groep die veel risico loopt zijn de jongelui de hippies vooral voor wie het „in" is naar India of Pakistan te trekken. Onderweg nemen deze jon gelui het met de hygiëne veelal niet al te nauw. Omdat er in deze landen vaak gebrek is aan goed drinkwater lopen deze knapen groot gevaar met tyfus of geelzucht te worden besmet. Ook het gevaar voor pokken is hier beslist niet denkbeeldig, zegt prof. Zuidema. Maar bijna al deze landen eisen dat iedere binnenkomende reiziger in het bezit is van een geldig pokkenbriefje. Tenslotte dan nog de groep rijkaards, die in Oost-Afrika (Kenia, Tanzania, Oeganda) bijvoorbeeld op safari gaat. Wanneer zij zich er niet bij voorbaat en geregeld met tabletten tegen wapenen, lopen zij een groot risico binnen de kortste keren met hevige malaria aan vallen in bed te moeten kruipen. Maar ook de slaapziekte (waartegen bij voor baat niets te doen is), bilharzia en geel zucht zijn in deze gebieden gemakke lijk op te lopen. In de meeste gevallen komen de pro blemen echter pas later om de hoek kijken. De meeste vakantiegangers rei zen immers in de incubatietijd van een bepaalde tropische ziekte terug naar ons land. De meeste van deze ziekten hebben vaak een incubatietijd van en kele maanden. Als de vakantiefoto's al hoog en breed zijn ingeplakt doen de eerste ziekteverschijnselen zich pas voor. Het is dan maar de vraag of de huis arts de ziekte herkent. Hij kan een ma laria-aanval ook onder de noemer „een griepje" rangschikken met alle even tuele gevolgen van dien. Prof. Zuidema vindt het jammer dat bij veel huisart sen de kennis van de meest voorkomen de tropische ziekten te wensen overlaat. Terwijl prof. Zuidema toch een van de genen is, die er ieder jaar opnieuw in de vakpers uitvoerig over schrijft. De Witte de Withstraat in Rot terdam tijdens de brand op 14 mei 1940. nieuw voedsel. Het hele centrum en naaste omgeving vormden, keek men van dichtbij, één reusachtige vuurzee. Nagenoeg de hele stadkern, aan de ri vierkant tóch al zo geschonden door de gevechten van 10 tot 13 mei, viel aan bombardement en brand ten offer. Meer dan 24.000 woningen werden ver woest. Bijna tachtigduizend Rotterdam mers, rond de dertien procent van de toenmalige bevolking, verloren hun be huizing, de meesten ook nagenoeg al hun meubilair. Wie het verwoeste en geblakerde op pervlak aanschouwde, moest wel aan nemen, dat duizenden, zo niet tiendui zenden Rotterdammers om het leven waren gekomen; spoedig ging men van dertigduizend spreken en die schatting vond nationaal en internationaal grif geloof. Het werkelijke aantal slachtof fers bedroeg waarschijnlijk 981. De Nederlandse onderhandelaar kapi tein Backer, was dwars door het bom bardement heen met het tweede ulti matum bij de stadscommandant, kolo nel Scharroo, aangenomen. Omdat er werd gedreigd, dat Rotterdam later in de middag voor een tweede maal zou worden gebombardeerd, begaf kolonel Scharroo zich met kapitein Backer om tien voor vier naar het Noordereiland, nadat hij om drie uur precies een bevel aan zijn ondercommandanten had gete kend, waarin hun gelast werd „het vu ren te staken en ter plaatse op nadere orders te wachten." Met de generaals Schmidt en Student, alsmede met de commandant van de Duitse tankdivisie, vond een gesprek in een autobus plaats. Scharroo was diep verontwaardigd; hij die nu met eigen ogen de katastrofe gezien had, die Rotterdam had getrof fen, beschuldigde generaal Schmidt van woordbreuk. „Ik begrijp, kolonel," zei Schmidt, „dat u verbitterd bent": zelf betreurde hij, zei hij, het bombardement; hij had getracht het te voorkomen; hij droeg er geen verantwoordelijkheid voor. Met de paasdagen in zicht, zijn bij „Het Spectrum" te Utrecht/Antwerpen enkele nieuwe Prisma-pockets versche nen. Twee nieuwe „Ellery Queens" hebben de serie Prisma-Detectives verrijkt, te weten „De Maniak" en „De Siamese tweeling". Ook „Hallo, hier uw moorde naar" van Ursula Curtiss mag er zijn in deze reeks. Voor veel ontspannende spanning staan ook borg de auteurs Philip Jones met „Kind vermist" en Lawrence Louis Goldman met „Advo caat Judd in de verdediging". Vrouwelijke lezers zullen wel geïnter esseerd zijn in de liefdesroman „Hap py-end in Rome" door Ann Anderson, en anders wel in de receptenbundel „De Zwiteserse keuken" door Marianne Pie- penstock. Puzzelaars zullen genieten van de nieuwe bundel „Kruiswoord raadsels" door E. Willems-Holtman en voor waterratten is „Zwemmen en an dere watersporten" door J. Edmundson je-van-het. De KRO-televisie zendt van avond om 20.15 uur via Nederland lï een programma uit dat de om roep zelf als een experiment be schouwt. Het heet „Jesus" en het is een ballet- en muziekshow, waarin het leven van Jezus wordt behan deld. Dat behandelen gebeurt echter op een'manier zoals tot nu toe nog bij na niet is gezien. De Engelse zang groep The Young Generation, die het programma verzorgt, heeft wil len breken met de traditionele be schouwingen rondom Christus en op een moderne men zou haast kun nen zeggen pop-achtige wijze haar visie op Christus gegeven. Het prgramma is daarom ook meer een show, een amusementspro gramma geworden dan een religieu ze uitzending. De veertien liedjes hebben moderne ritmen en het bal let bestaat alleen uit moderne dan- Toch heeft de KRO besloten op deze Goede Vrijdag met een zo mo dern getint programma te komen. Een van de achtergrondgedachten daarbij is geweest: „Religieuze pro gramma's zoals ze altijd op Goede Vrijdag zijn uitgezonden, doen het niet meer." Dat is geen vage veronderstelling, maar een keiharde waarheid. De cij fers wijzen het uit. Toen de KRO op Goede Vrijdag in 1968 het tv-spel „De Kruisweg" uitzond, had dat een kijkdichtheid van twee procent. De VARA, toen op het andere net, kreeg een normale kijkdichtheid zonder religieus programma. De NCRV zond vorig jaar ook een religieus tv-spel uit. Het haalde een kijkdichtheid van zes, terwijl Wil lem Duys met zijn Vuist op het an dere net tot een kijkdichtheid van 46 kwam. TELEVISIE •NEDERLAND I 18.50 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 18.58 AVRO: Het wonder der natuur (Audubon Wildlife Theatre), filmrep. 19.25 Info: maandelijkse advies- en informatierubr. 20.00 NOS Journaal. 20.15 AVRO: Het Bezoek (Der Besuch), film. 21.30 Trumpets of the Lord, musical (Herhaling van Goede Vrijdag 1969). 22.50 NOS: Journaal. 22.55-23.25 TELEAC: Van molecuul tot mens - les 11 herh. NEDERLAND II 18.50 NOS: Wereldkampioensch. IJshockey Stockholm: Rusland- Tsjechoslowakije. 18.50 KI. Fabeltjeskrant. 18.55 Journaal. 19.00 Wereldkampioensch. IJshoc key: RuslandTsjecho-Slowakije. 19.30 KRO: KI. Hij en Zij: Jaloezie, film. 20.00 NOS: Journaal. 20.15 KRO/RKK: KI. Jesus: Liederen Heer Bommel en de Blijdschapper 6859 Op een dag in het voorjaar, nog niet lang geleden, begaf JooSt zich naai buiten om bloemen te plukken. „Een lenteruiker vrolijkt de kamer zo op", sprak de trouwe knecht terwijl hij zijn parapluie opende om zich tegen een neerkletterende bui te beschermen. De wind floot klagend om de torens en voortjagende wolkenvelden verduister den het zwerk, zodat een huiver hem door de leden voer. „Aprilletje zoet geeft soms een witte hoed", mompelde hij met fladderende jaspanden. Zijn stem klonk echter onze ker en toen hij een blik op de verregen de en kapotgewaaide planten wierp ver somberde hij meer en meer. Heer Bommel die een bezoekje aan de Kleine Club gebracht had, zag hem ter neergeslagen staan en naderde soppend door het natte gras. „Geheel verflenst, met uw welnemen" •ei de knecht. „Het is betreurenswaardig". „Dat is het", gaf heer Ollie toe. „In de stad was het ook niets gedaan iedereen klaagt en moppert, want de we reld is vol onrust en ellende. Het zijn boze tijden Joost". „Het spijt dat te horen", zei de bedien de hoofdschuddend. „Het eten is ook aangebrand als u mij toestaat. Ik kan er de rechte schik niet in vinden heer Olivier, en daardoor is het mij ontgaan". Er verscheen een toornige trek op heer Bommel's gelaat, maar voordat hij iets kon zeggen voer de knecht voort: „Ik begrijp het niet. We hebben het nog nooit zo goed gehad, en ik heb net sala risverhoging en een extra vrije middag gekregen, met uw goedvinden. Er zit iets onnatuurlijks in. Misschien komt het van het weer. Met zulke donkere dagen waart de Zwarte Zwadderneel rond, wanneer ik zo vrij mag zijn..." Een scène uit de ballet- en mu ziekshow „Jezus", vanavond om 20.15 uur op Nederland 2. Marinus Huybregt, regisseur reli gieuze programma's bij de KRO: „In onze radio en televisie is een niet geringe overvoering aan religieuze programma's. Dat komt voor een be langrijk deel omdat we met twee zwaar confessionele omroepen zit ten. Die moeten kennelijk allemaal boodschappen brengen." „Een gevolg daarvan is misschien dat er een enorme aversie tegen re ligieuze programma's is ontstaan. We hebben dan ook dit jaar goed overwogen wat we zouden moeten doen." „We zijn tot de conclusie gekomen dat de religie op Goede Vrijdag niet helemaal kan worden buitengesloten en daarom hebben we deze oplossing genomen." „Het is een experiment, maar we geloven dat deze moderne aanpak ouderen en jongeren zal aanspre ken." De NOS-radio heeft de exclusieve rechten gekregen voor het opnemen van het concert dat de Amerikaanse zangers Simon en Garfunkel op 2 mei in het concertgebouw in Am sterdam zullen geven. Het concert, dat twee uur duurt wordt in stereo opgenomen en op een later tijdstip wanneer is nog niet bekend in zijn geheel uitge zonden. over het leven van Christus, ge zongen en gedanst. 21.05 KI. Bonanza, film. 21.55 Brandpunt. 22.35 Het andere naakt, progr. over beeldende kunst. 22.50 Eurovisie: Korte impressie van de Kruisweg, die paus Paulus VI vanavond in Rome heeft gebeden. 23.00-23.05 NOS: Journaal. DUITSLAND I 18.30 Protestantse Vesperdienst. 19.00 Flüohtlinge Odyssee unserer Tage, documentaire film. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Passion der Komödianten, Spaanse speelfilm. 21.40 Kleur: Filmreportage. 22.10 Journaal en weerber. 22.15 Kleur: Wereldkampioenschappen IJshockey Groep A: Rusland-Tsjechoslowakije. 23.35 Journaal. DUITSLAND II 19.00 Kleur: De componist en zijn landstreek, TV-film. 19.45 Nieuws en weerber. 20.15 Der Mann am Strick, TV-spel. 21.30 Reportage. 22.00 Eine Compagnie tanzt, film. 22.45 Nieuws en weerber. TELEVISIE NEDERLAND I 16.00 NOS Journaal. 16.02 Zes kamp, show. 16.55-17.35 voor de kin deren DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Program, over hobbies en talenten. 11.00 Ephesus, Amerikaanse documentaire film. 11.20 Die Umschau. 12.05 Filmrepor tage. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.0013.30 Journaal. 14.55 Journaal. 15.00 Kook-cursus. 15.30 Kleur: Filmreportage. 16.00 Kleur: Teletest, informatief program. 16.15 Kleur: Beatprogr. 17.15 Economie voor iedereen. 17.45 Sportjournaal. DUITSLAND II 13.45 Progr. overzicht voor de ko mende week. 14.15 Amusement- sprogr. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Kleur: Die Geschichte der Apostel, TV-film. 17.05 Nieuws en weerber. 17.15 Inform, en meningen uit de Bondsrepubliek. RADIO HILVERSUM J VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtengym- nas. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Weekend: jeugdprogr. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O .135: gevarieerd progr. (9.35-9.40 Water standen). 10.30 Werkgeven en -ne men, progr. over arbeid en arbeids verhoudingen. 10.50 Voor nu en later, lezing. 1.00 Nws. 11.03 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 11.10 goede wijn behoeft geen kras: nieuwe op namen van jazz- en amusements- muz. 11.25 Afrikaanse Kroniek. 11.45 Een nieuw geluid: kennismaking met jonge artiesten. 12.05 Stereo: Gitaar recital: moderne muz. 12.30 Tussen Hoofdredacteur Dick Simons van het NOS-journaal heeft gisteren la ten doorschemeren dat de moeilijk heden bij het journaal eigenlijk voorbij zijn. Hij zei dat tijdens een hearing met alle journaalmedewer kers is gebleken, dat er een grote eensgezindheid van gedachten en opvattingen over het journaal be stond. Ook is tijdens die bijeenkomst volgens de heer Simons nadrukke lijk gesproken over de vraag of het nieuws in de omroep onder één noe mer gebracht moet worden. „Wij van het journaal dachten, dat dat wél moest" aldus de heer Simons. De journaalhoofdredacteur zei verder te hopen dat met ingang van 1 april het journaal soepeler zou gaan draaien dan tot nu toe. Op die datum zal het journaal namelijk na genoeg geheel in kleur worden uit gezonden, en om dat te verwezenlij ken zijn op de redactie na alle journaaldiensten ondergebracht in een van de grote produktiestudio'r „Wij geloven dat dat van invloed zal zijn op het totale produkt", aldus de heer Simons. Voor de kleurenuitzendingen zijn er een groot aantal technische faci liteiten nodig. Ook zal er in de pre sentatie iets veranderen. Zo zal het ondermeer mogelijk zijn om achter grond van de nieuwslezers ook te gebruiken als filmscherm en zal in het journaal van acht uur in het vervolg worden gezegd hoe laat de „late-journaals" worden uitgezonden en eventueel welke onderwerpen deze zullen bevatten. start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Act. 13.23 Stereo: Dit is het begin...: jongerenprogr. 14.35 Radio Jazz Ma gazine. NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels: een luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 Stereo: Scan: prp. progr. over electronica. VARA: 16.15 Harmonie orkest. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 Stereo: Cleveland-orkest: klass. muz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Finale op weg naar het weekeinde: nws. muz. achter gronden en amusements. 21.00 Ste reo: Jazz-trio. 21.15'Een kroon van negen karaat, hoorspel. 22.00 Stereo: Metropole-orkest: amusementsmu ziek. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.45 En dan heb je een chanson: liedjesprogr. 23.15 Stereo: Lui Luis teren: licht gevarieerd platenprogr. 23.55 Nws. IKOR: 24.00-01.15 Paas- nachtdienst. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32— 7.50 Act.) 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Muz. van het leger des Heils (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Ether leergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Solistenkamer: een gesprek met muz. illustraties. 10.54 Kunst- en vliegwerk: informatie over act. tentoonstellingen. 11.00 Nieuws. 11.03 Kindercommunie, le zing. 11.15 Solarium: een hoogtezon- progr. voor iedereen. 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans, lezing. 12.14 Marktber. 12.16 Overheidsvoorl. Vast en zeker, een progr. van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid met informatie over de sociale ver zekeringen. Redactie: Claude Belloni en Ton Marseille. 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Vlie gende schijven: verzoekplatenprogr. voor onze militairen. KRO: 14.00 Stereo: P.M.: een weekblad met veèl plaatjes. (16.0016.02 Nieuws.) NOS: 16.30 Inzet: een progr. over amateu ristische muz.beoefening. HIRO 17.00 HIRO-Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenplus: licht platenprogr. 18.19 Uitzending van de Christelijk Historische Unie. 18.30 Nieuws. 18.41 Act. 19.00 Exodus: godsdienstige uit zending. 19.30 Stereo: Sjook jonge renprogr. 20.00 Stereo: Klass. en mo derne muz. (gr.). 21.00 Christus ver rezen: Paasviering. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...!: een muzikaal sportprogr. met comm. rep. en ge kruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: gev. progr. (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatoon: in form. over nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platen progr. met verzoeknumm. (14.00 en 15.00 Nieuws.) 16.00N ieuws. 16.03 Four o'clock tea: gev. lichte muz. 17.00 Nieuw. 17.02—18.00 Hier en Ne: wekelijkse sportshow met lichte pla ten.

De Vallei | 1970 | | pagina 9