„Self-made Modeshow op de Markt in Veenendaal" Wijkcentrum groeit Scherpere controle ter bevordering van verkeersveiligheid Bandeninspectie van stilstaande auto 's Alternatief van Dolle Mina op t.v.-voetbalavond: Wel thuis hij samenvatting Sleur doorbreken door zelf creatief te zijn Preventie door repressie M.T.S. Televisie defect? ij komen direct! Reünie in kamp Amersfoort Verrassingen in damcom petitie VEEMARKT UTRECHT Belt ,7 30 T:: 10550 11079 Rietvoorn is kerngezond R. Lam won ldaverjastrofee Uitslag loterij „Vallei vogels' Oorlogswinst voor «joed doel Vermindering roken van sigaretten TIENTJE ALCOHOL RHENEN BURGERLIJKE STAND WAARSCHUWING BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL Bank of America Maatregelen in V.S. van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede renkum 08380-12897 08373 - 8979 ZATERDAG 28 MAART 1970 VEENENDAAL Dolle Mina heeft Veenendaal ontdekt. Dat ge beurde niet gisteren toen de presi dente van het actiecomité de aan staande actie op de Markt op een persconferentie onthulde, maar al meer dan d"rie weken geleden. Mevrouw Joke Willems (26 jaar en moeder van twee kinderen) is ervan overtuigd dat juist Veenendaal, waar het voethal in zeer hoog aanzien staat, veel vrouwen binnen zijn grenzen heeft die op een avond als woensdag, wanneer van 17.55 uur tot 19.45 uur de matadoren van Feijen- oord aantreden tegen Legia War schau, ,,wel eens iets anders" willen. Op het voorlopige program van actie staat dan ook vermeld dat voortaan telkens op avonden dat belang rijke voetbalwedstrijden door de te levisie worden uitgezonden, de vrou welijke ingezetenen van Veenendaal een aantrekkelijk alternatief zal worden geboden. Als mevr. Willems en haar aan hangsters hun zin krijgen praat Her man Kuiphof woensdagavond in Veenendaal slechts tot mannelijke tv-kijkers. Mevr. Willems: „We wil len deze eerste keer niet het onder ste uit de kan halen. Als om tien voor elf de samenvatting wordt uit gezonden, zijn wij in elk geval weer thuis..." AMERSFOORT Oud-gevangenen van het Amersfoortse concentratie kamp tijdens de bezetting en voormali ge medewerkers van de Raad van Ver zet zullen op 5 mei a.s. in Amersfoort in reünie bijeen komen. Aangezien de namen en adressen van deze personen maar incidenteel bekend zijn, worden betrokkenen opgeroepen zich voor deel name aan deze reünie te wenden tot het Comité Bevrijding '70, Postbus 332 te Amersfoort. De reünie die begint om half elf om vat o.a. een bijeenkomst in de St. Joris- kerk te Amersfoort. Als sprekers voor deze bijeenkomst zijn aangezocht: J. v. d. Gaag (Richard) en Gerben Wage naar (Freek) voor de Raad van Verzet, J. H. Scheps en mr. B. W. Stomps voor de ex-politieke gevangenen en Rabbijn Soetendorp voor de joodse gevangenen van het concentratiekamp. Er zal een plaquette worden onthuld aan de gevel van het pand waar de Raad van Verzet werd opgericht in april 1943 en er zullen kransen worden gelegd bij de monumehten van het kamp. Het gemeentebestuur van Amersfoort biedt alle bezoekers aan de reünie een gratis koffiemaaltijd aan. Teneinde parkeerruimte te kunnen reserveren en busdiensten te organiseren van het sta tion naar de plaats van de reünie, word}; men verzocht op te geven van welk vervoermiddel men gebruik zal maken. De bezoekers zullen met bussen ver voerd worden van de St. Joriskerk naar de plaats van bet voormalige con centratiekamp. VEENENDAAL Deze week werd de onderlinge damcompetitie bij VDC voortgezet met de volgende partijen: D. van Leeuwen weerstond verras send leider N. Valkenburg, die daar door een kostbaar punt verspeelde. De punten werden ook gedeeld door A. Kal- ter en E. Schaap, wat de juiste verhou ding was, want geen van beiden kon ook maar enig voordeel behalen. De partij tussen W. de Kleuver en W. van de Hor werd afgebroken in het voor deel van eerst genoemde. B. Valkenburg versloeg nieuweling D. Leeuwenkamp die toch in staat moet zijn met zulk spel dit seizoen nog enige punten te halen. A. Gazenbeek versloeg H. Verhoef, ter wijl J. Vermeer als kandidaat voor het kampioenschap verrassend(l) verloor van D. Scholte. Als derde verrassing op deze goed bezette avond behaalde A. Keyman zeer verdienstelijk een remise tegen kampioen H. van de Brandhof na zelfs winstkansen te hebben gehad. Ten slotte kwamen E. de Kleuver en J. Roks remise overeen. Momenteel is de stand: 1. N. Valkenburg 16 gespeeld 23 punten; 2. B. Valkenburg 1621; 3. J. Vermeer 12—18; 4. W. v.d. Hor 17—18; 5. H. v.d. Brandhof 915; 6. A. Kalter 1413; 7. D. Scholte 811; 8. D. Bouman 911; 9. E. de Kleuver 10—11; 10. J. J. Roks 10 —11; 11. A. Keyman 14—10; 12. W. de Kleuver 119; 13. G. Rotterdam 129; 14. E. Schaap 7—8; 15. J. v.d. Vliert 5— 7; 16. H. Verhoef 14—6; 17. H. v. Beek 35; 18. D. v. Leeuwen 135; 19. A. Gazenbeek 64; 20. L. v. Beek 54; 21. D. Koudijs 5—2; 22. H. Meerveld 0—0; 23. J. v. Tuyl 20; 24. D. Leeuwenkamp 5—0. In verband met Pasen is er volgende week geen dammen. De eerstvolgende damavond wordt gehouden op 6 april. Dan wordt ook een buitengewone le denvergadering gehouden. VEENENDAAL „Woensdag is het weer eens zo ver. Alle mannen liggen languit voor de televisie naar het voetballen te kijken, en wij moeten maar zien hoe we ons vermaken. Ze zeggen geen boe of bah. en denken aan niets anders meer. Het zit erin dat het zo steeds vaker gaat gebeuren, en daarom lijkt ons de tijd nu rijp om de beeldbuisdictatuur te doorbreken". Mevrouw Joke Wil lems (26, getrouwd, moeder van twee kinderen van 4 en 5 jaar) weet waar ze over praat. Haar man is zelf een van die voetbalenthousiasten. „Hij gaat er zo in op, dat het hem ook niets kan schelen wat ik met die Dolle Mina's ga doen", zegt ze. als inleiding tot het alternatief dat het door haar geformeerde Veenendaalse Dolle Mina-comité de vrouwelijke ingezetenen gaat aanbieden: weg uit de geestdodende sfeer van de beeldbuisvoetballerij, en in plaats daarvan een typisch vrouwelijk soort van creativiteit. Dolle Mina gaat de straat op, belooft mevr. Willems, en improviseert voor de vuist weg een self-made modeshow" op de Markt. Sinds kort woont mevrouw Willems met man en kinderen in het Veenendaalse Prins Willem-Alexan- derpark. Ze kwamen uit Amstelveen als Amsterdamse forensen. Daar kwam zij nauw in contact met de Dolle Mina-beweging, waartoe ze zich sterk voelt aangetrokken. „Sinds drie weken ben ik nu hier in Veenendaal bezig met de organisatie van een plaatselijke afdeling. Ons comité be staat nu uit zes vrouwen, tussen 24 en 46 jaar. We hebben in enkele wijken al circulaires verspreid waarmee we de vrouwen oproepen zich nu eindelijk eens bewust te worden van hun si tuatie. JOKE WILLEMS creatief De redacties beginnen al binnen te komen, en het ziet ernaar uit dat het woensdag in Veenendaal t.v.-voetbal zonder koffie gaat worden. We reke nen op zeker driehonderd vrouwen, als we de modeshow op de Markt hou den..." Aan die „self-made show" die om 7 uur moet beginnen kan iedere vrouw meedoen. Het Dolle Mina-comité stelt, via relaties met een bekende textielon derneming, stoffen beschikbaar, en zorgt voor naaimachines en alle andere benodigdheden. Uit Utrecht worden en kele moderne marktkramen aange voerd, die als overdekte werktafels dienst doen. Dolle Mina heeft pasklare patronen in voorraad volgens een eigen systeem, die het mogelijk maken een japon of rok binnen drie kwartier in elkaar te zetten. ,;Dat is één onderdeel van de hele avond. Het mag niet tc lang duren, want het kan op 't ogenblik 's avonds nog flink kil zijn", zegt Joke Willems. „Het belangrijkste is de modeshow die eigenlijk tegelijkertijd wordt gehouden. Negen dames tonen modellen die we in tussen zelf thuis hebben gemaakt: draagbare kleren voor de vrouw van elke leeftijd. De geshowde japonnen, rokjes en broekpakken worden dan bij opbod verkocht, met als enige beper king, dat niet hoger mag worden gebo den dan tien gulden". Het „weggeef'-element van de show is het resultaat van de theorie die de Veenendaalse Dolle Mina's hanteren: creativiteit stimuleren, om de dagelijkse sleur te doorbreken. „En die dagelijkse sleur wordt momenteel in hoge mate bepaald door de televisie, en zeker zo dra er voetballen wordt uitgezonden, het hele huishouden lijdt daaronder", vindt mevrouw Willems. „Die goedkope jurken zijn natuurlijk een stunt die we niet kunnen herhalen, want al kost het materiaal ons haast niets: wij hebben vrijwel geen werkka pitaal. Maar daar zal nog wel verandering in komen, want na Pasen starten we met een grootscheepse ledenwerfactie, on der het motto: „Veenendaal deug(t)- niet". Ik kan er nu nog niets over ver tellen, want het gemeentebestuur en de politie weten nog van niets, evenmin als van de modeshow". Utrecht. Op de veemarkt in Utrecht was de totale aanvoer 5150 stuks: run deren 1263; vette kalveren 20; graskal veren 230; nuchtere kalveren 2084; schapen 344; lammeren 24; varkens boven 100 kg 316; varkens beneden 100 kg 52; biggen 800; bokken en geiten 17. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1225-1475; kalfvaar- zen, per stuk 1025-1300; vare koeien, per stuk 900-1025; pinken, per stuk 625-800; stieren, per stuk 850-1500; gras kalveren, pér stuk 425-675; nuchtere kalveren, per stuk 30-80; fokkalveren, per stuk 120-280; schapen, per stuk 90- 135; lammeren, per stuk 115-185; drach tige varkens, per stuk 600-750; lopers, per stuk 120-150; biggen, per stuk 105- 120; bokken en geiten, per stuk 8-68; vette koeien le kwal. per kg gesl. gew. 4.70-4.95; 2e kwal. per kg. gesl. gew. 4.45-4.65; 3e kwal per kg. gesl. gew. 3.95-4.20; vette kalveren le kwal. per kg lev. gew. 4.20-4.40; 2e kwal. per kg lev. gew. 3.90-4.10: 3e kwal. per kg lev. gew. 3.80-3.90; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1.30-1.80; zware vette var kens, per kg lev. gew. 2.75-2.80; zouters, per kg lev. gew. 2.80-2.85; slachtzeugen, per kg lev. gew. 2.25-2.30: jonge slacht zeugen, per kg lev., gew. 2.30-2.38. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfskoeien rustig, min prijs- houden; vette koeien rustig, prijshou dend; vare koeien idem; vette kalveren vlug; graskalveren redelijk: nuchtere kalveren kalm; fokkalveren kalm; schapen rustig; lammeren rustig; var kens redelijk; biggen redelijk.. VEENENDAAL In aansluiting op de verscherpte controle op het naleven van de voorrangsregels en de maximum snelheidsbepalingen gaat de politie in de komende weken meer dan normale aandacht besteden aan een aantal an dere zaken die van evident belang zijn voor de verkeersveiligheid. Dit gebeurt in het kader van de algehele surveillance, waarbij ditmaal speciaal het rijden onder invloed, de belading van vrachtwagens, de verlichting en de toestand waarin de banden verkeren onder de loep zullen worden genomen. ADVERTENTIE De hoofdinspecteur korpschef van de gemeentepolitie de heer K. Huiskamp is van mening, dat van een goed gedoseer de repressie een bepaalde preventie uit gaat. Vrij vertaald wil dat zo veel zeg gen dat het uitdelen van bekeuringen bij een gerichte controle de weggebrui kers bewust maakt van hun verant woordelijkheid door zich aan de ver keersregels te houden. De politie treedt het publiek ook in dit opzicht met open vizier tegemoet. Korpschef Huiskamp: „We maken er geen geheim van dat we een gerichte controle gedurende een bepaalde perio de gaan uitoefenen. Plaats en uur ma ken we natuurlijk niet bekend, maar het publiek heeft er recht op te weten wat er gaat gebeuren. We zijn er bij deze controles niet op uit om het aantal be keuringen te gaan opschroeven, maar wel om door onze actie de verkeersvei ligheid zo veel mogelijk te bevorderen." Als typisch voorbeeld noemt de heer Huiskamp het gebruiken van al cohol door automobilisten en andere weggebruikers. „In Duitsland is alco holgebruik door automobilisten hard op weg een van de grootste verkeers- zonden te worden. We moeten dat hier ten koste van alles proberen te voorkomen." In het kader van deze actie zullen dan ook speciaal die mensen gecontro leerd worden die uit een café komen en achter het stuur gaan zitten. De ver scherpte controle in de eerstkomende weken betekent niet dat het daarna af gelopen is met het toezicht van de poli tie op dit soort overtredingen. Glaasje op achter het stuur krijgt ook daarna van de politie een behandeling zonder pardon. De korpschef acht de schenker ook moreel schuldig. „Van de kant van de politie zijn daar natuurlijk geen maat regelen tegen te nemen, maar men helpt in feit mee aan het creëren van RHENEN Geboren: Eva Petronella d.v. E. Schuchard en G. A. Veer. (Vee nendaal); Barend Willem Johan, ^z.v. J. W. Schuurman en F. J. van Soest, (Veenendaal); Louis Willem, z.v. J. G. Veenhof en J. Looijen; Susan Francis- ka Maria. d.v. H. J. Weber en H. W. M. ter Braak; Hendrik Jan, z.v. H. W. ter Burg en J J. Visser; Sophia, d.v. R. van der Meijden en D. S. Hardeman; (te Wageningen* Iiendrikus Gerhardus Frederik. z.v. A H. van Mierlo en J. A. Verwoerdt; (te Wageningen) Elisabeth Helena Petroneila, d.v. C. A. A. A. Maenhoui en R. H. M. Verbong; (te Wageningen; Johannes Jacpbus Ma- theas, z.v. J. H. W. Jansen en F. W. Wiegmans; (te Wageningen) Wilhel.mina Catharina, d.v. G. Mol en W. Heijzelaar. Ondertrouwd: J. G. van den Boven- kamp en C. Kuijer; C. W. van Kuilen burg en M. Vermeer. Overleden: Jannigje van de Haar. 66 j., echtg. van H. van Engelenburg, (Vee nendaal); Hendrik Kraaier, 79 j., geh. gew. met E. Lanslots, (Amsterdam); (te Renkum) Helena Johanna le Grand, 92 j., echtg. van M. Beun. levensgevaarlijke situaties", zo stelt hij. Uit de rapporten die bij de politielei ding op tafel komen blijkt verder dat men het bij het zware vervoer over de weg niet altijd even nauw neemt met de belasting van vrachtwagens. Ook hierop zal in de komeride weken nauwlettend worden toegezien. Hetzelfde geldt voor de verlichting., Nog te veel koplampen staan, ondanks alle mogelijkheden die er bij ANWB en garagebedrijven voor handen zijn, verkeerd afgesteld. Geheel nieuw voor Veenendaal is de controle die de politic gaal uitvoeren ten aanzien van de banden. Gebruike lijk is en blijft dat het rijdend wegver keer daarbij onder de loep wordt ge- noemen maar de controle gaat zich in de komende weken uitbreiden tot de auto's die langs de weg en op de par keerplaatsen staan. Voldoen de banden niet aan de minimum eisen, dan krijgt de automobilist een papiertje op zijn voorruit waarbij hij er op attent wordt gemaakt dat hij wel haast moet maken de band(cn) te vernieuwen. u dan even a.u.b. voor Veenendaal Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Het kerke lijke wijkcentrum aan De Grote Pekken begint al aardig naar zijn definitieve gestalte toe te groeien. Het is de bedoeling het centrum in september-oktober in gebruik te ne men. Het biedt dan ruimte aan 400 kerkgangers uit de hervormde wijk- gemeente „Engelenburg". Het zal daarnaast vooral geschikt zijn voor velerlei facetten van 't kerkelijke werk. zoals o.a. diverse vergaderin gen. Met de bouw van het wijk centrum annex kerk is ongeveer een bedrag gemoeid van zeshonderd duizend gulden. VEENENDAAL De hengelsport vereniging „De Rietvoorn" hield dezer dagen haar jaarvergadering in hotel „de Korenbeurs". Na opening door de voorzitter, de heer J. Visser, werden achtereenvolgens het jaarverslag van de secretaris en de penningmeester voorgelezen. Hieruit bleek dat de vereniging nog steeds groeit, zowel in ledental als financieel. Er werd besloten dit seizoen drie wed strijden te houden zonder bijbetaling en tevens een wedstrijd in de gemeentevij ver voor de 8enioren en de 65+ leden. Verder werd er veel gesproken over een federatie voor de omliggende vereni gingen. Het bestuur werd gemachtigd dit uit te werken. Allen waren blij dat de vijvers dit jaar goed bevolkt, zijn met bovenmaatse vis. In totaal werd 700 kilo uitgezet in de vijvers en 300 kilo in het „Spinnemeer." EDERVEEN Donderdagavond or ganiseerde de redactie van het clubblad van de vv Advendo de laatste klaver- jaswedstrijd van dit seizoen in Café Marktzicht. Voor deze laatste klaverjaswedstrijd was evenals voorgaande wedstrijden weer veel belangstelling. Op deze avond vond de uitreiking plaats van de L. M. de Frel trofee aan de speler die in de 6 wedstrijden het hoogste aantal punten behaalde. Als winnar kwam uit de bus de heer R. Lam met 29458 punten. Uit handen van de heer Rebel mocht hij namens de redactie de prachtige trofee in ont vangst nemen. De heer de Frel kreeg een bloemstuk aangeboden yèn de re dactie voor het beschikbaar stellen van de zaal. ADVERT ENT I F' WAAR 9dan VEENENDAAL Bioscoop: Luxor theater geen voor stellingen. Woe. 1 april IR u. self-made modeshow op de Markt, georg. door Veenendaals comité ..Dolle Mina". RHENEN Bioscoop Bio: za. 8 u. „Commando der Wrake", zo. en ma. 2.30 uur „Gooi 'm maar open", zo. en ma. 8 u. „De kanonnen van Navarone". UTRECHT Stadsschouwburg Za. 28 mrt. 20 u. Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Lowietje". Ma. 30 mrt. 20 u. Toneelgroep Centrum met „Gered" van Edward Bond, mmv Karin Hage, Jacques Commandeur. Di. 31 mrt. 20 u. De Nederlandse Comedie met „„Wat^laf" van Mrozek. met Ellen Vogel, Alex van Royen. Woe. 1 april. 20 u. De Haagse Comedie met „Play Strindberg" van Friedrich Dür- renmatt. met. Ko van Dijk, Anny de Lange. Do. 2 april 14 u. Scapino Ballet me.t „Ballade", „Los Zand". „De Komedianten" en „Straatspelletjes". Vr. 3 april 20. u. De Nederlandse Comedie met „Vrijdag" van Hugo Claus, m.m.v Elisabeth Andersen. Paul Cammer- mans. Theater Mickery, Rijksstraatweg, Loener sloot, t.m. 31 mrt 20.30 u. The In ternational Theatre Club met „Why Hanna's Skirt won't stay down". „The white wore and the bit player". Cabaret Muzevalcabaret, Nieuwe Kamp, za. 28 mrt. 20.30 uur. „Dagboek van twee gekken", met Annemarie Ko- nincks, Hennie Oliemuller, Herman Berkien en John de Groot. Muziek Tivoli, Lepelenburg, do. 2 april 20.15 u. Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans, solisten, Ileane Melita, sopraan, Pierre Jetteur, viool. Wer ken van Bach, Haydh. Baird, Van den Booren en Ligety. Bioscopen Camera, Oudegracht, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur. Beide Paasdagen: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: Asterix en Cleopatra. City, Voorstraat, dag. 14.30, 18.45 en 21 uur. Beide Paasdagen: 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: Butch Cas- sidy and the Sunrance Kid. Filmac, Vredenburg, dag. 12.30, 14.30 en 16.30 uur. za. en beide Paasda gen alleen 14.30 en 16.30 uur: De nieuwe avonturen Van Dik Trom, a.l. Olympia, Amsterdamsestr.w. da. 18.4.1 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur Béide Paasdagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur, do. zo.: Che Guevara: 2e Paasdag t.m. woensdag: Big Sam. I'alace, Vredenburg 29, dag. en beide Paasdagen alleen 18.45 en 21 uur: 99 vrouwen Rembrandt, Oudegracht: beide Paas dagen 13.45. 16.15, 18 45 en 21.15 u Geld of je leven. Scala, Potterstraat dag. en beidi Paasdagen 14.15 en 20 uur: Hello Dolly: 2e Paasdag 10.30 uur: Va:, schoolmeisje tot prima ballerina. Studio, Oudegracht, dag. 14.45, 19 en 21.15 uur: beide Paasdagen 14.30, 16.30, 18.45 en 21.15 uur: If... Vreeburg, Vredenburg, dag. en zo. 14.30 en 20 uur. The wild bunch. Nachtvoorstellingen Camera, za. 23.15 uur: Een mes in het water. Palace. 23.30 uur: De nacht der ver gelding. Studio: za. 23.45 uur: Funeral in Berlin. Vreeburg, za. 23.15 uur: Viva Maria. ARNHEM Stadsschouwburg Woe. 1 april 20 u. „Proost, ...cheers, santé, ge zondheid. endatuer nogmaarlang getuige van mag wezen". Cabaret4 Tingel Tangel van Marijke en Sieto Hovingh. Vr. 3 april 20 u. Wiener Tournée Theater met „Donna Diana" van Moreto, m.m.v. Gustav Fröhlich, Katherina Kutschera en Jürgen Wilke. Kunstcentr. Korenbeurs 3, 10 en 17 april 21 u. „Hiphiphiphoerah", lustrum programma van cabaret De Foeke- pot o.l.v. Kris v. d. Velden. Musis Sacrum Do. 2 april 20 u. Het Gelders Orkest o.l.v. Leo Driehuys. Solist: Salvatore Accar- do. viool. Werken van Tomasi. Saint-Saëns en Berlioz. 30 mrt (2de Paasdag) Viering 25 jaar Dutch Swing College. In de concertzaal speciaal jubi leumconcert met bal na. Bioscopen Rembrandt. Velperplein. Aanv.tijden 2.30, 6.45 en 9.15 uur: Topaz. Studio A, LangewaJ. Aanvangstijden 6.45 en 9 uur: Midnight cowboy. Zaterd., zond., maand, en woensci. 2.30 uur: Lach-festival. l.uxor, Willemsplein. Aanvangstijden 2 en 7.30 uur: Hello Dolly! Zaterd 23.30 uur: Mini-poker. >askia. Looierstraat. Aanvangstijden 2.30, 6.45 en 9 uur: Eerste en twee de Paasdag 2, 4.15, 6.45 en 9 uu Asterix en de helden. Palace, Bakkerstraat. Aanvangstijd ei. 2.30, 6.45 en 9 uur, donderd. t.m zondag: Sexyrella. Maand. t.m. woensdag: De dagen van het ge weid. Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 u. TELEF. 08370-2838 SCHERPENZEEL Op onderstaande nummers zijn de prijzen gevallen van de verloting van de sportvereniging De Valleivogels. 424, 883, 1508, 1549, 671, 165, 1620, 1695, 1284, 1078, 1174, 253, 534, 1002, 1663, 1763. 1642, 1016, 19, 1029 1153 1301, 142. 734, 665, 275, 1534, 1681, 818, 348. De prijzen van het postkantoor (rose bonnetjes) zijn gevallen op 999, 708, 591, 638, 537, 757. 601, 700, 788, 599, 755 en 655. De winnaars kunnen voor hun prijzen terecht bij G. van Rootselaar, Linden- laan 28, Scherpenzeel. SCHERPENZEEL Geboren: Gfrrlt Jan, z.v. J. van Dijk en H. R. Plaizier, (Lindenlaan 50b).; Gerrit Jan, z.v. P. J. van de Grift en G. van Voorthuizen, (Druivenkamp 1). Overleden: H. van Deelen, e.v. L. Geerenstein, oud 68 jaar, (Nieuwstraat 14). SAN FRANCISCO De Bank of Amerika, een van de grootste bankinstellingen ter wereld, over weegt ernsfig om de eventuele winst van haar zes bureaus in Vietnam af te staan aan het Inter nationale Rode Kruis. Bankpresident Louis Lundborg zei dit dinsdag op een aandeelhou dersvergadering in Los Angeles. Een aandeelhouder had voor de aanvang der vergadering pamflet ten uitgedeeld, waarin hij voorstel de dat de bank zich voor terug trekking van de Amerikaanse troe pen uit Vietnam zou uitspreken, en de winst van de vestiging in Viet- narrl aan het Rode Kruis of andere goede doelen zou schenken. Het is niet bekend of het filiaal in Saigon of de vijf andere vesti gingen voor Amerikaanse militai ren in Vietnam winstgevend zijn. Lundborg verklaarde dat men zich op een aandeelhoudersverga dering niet over politieke en filo sofische kwesties kon uitlaten. WASHINGTON In de VS schijnt men thans iets minder te roken, maar in de rest van de wereld blijft het gebruik van sigaretten stijgen. Het jaarverbruik in de wereld bui len de VS wordt voor 1969 geschal op het recordaantal van 153 miljard pakjes van 20, 3 procent meer dan in 1968. In de VS zélf rookte men in 1969 2 procent sigaretten minder dan in 1968, namelijk 202 pakjes de man per jaar tegenover 209 in 1968. In totaal rookten de Amerikanen in 1969 in to taal 535 miljard sigaretten, ongeveer een-zesde van het wereldtotaal. De Amerikaanse uitvoer van tabak gaat steeds naar boven en vertegen woordigde in het laatste fiscale jaar een waarde van 507 miljoen dollar. Van dit bedrag ging 147 miljoen dollar tabak naar Groot Brittannië. de grootste tra ditionele klant van Amerika. In Groot Brittannië worden elke maand 10 miljard sigaretten gekocht. Men besteedt daar 6 procent van de huishoudelijke uitgaven aan sigaretten.

De Vallei | 1970 | | pagina 3