Egypte verliest vijf Migs in vijf minuten NVV kritiseert wet op basisonderwijs Radio Nordsee tijdelijk tot zwijgen gebracht ARP-radicalen in het offensief „Music for pleasure-platen niet via normale handel Brandje in trein gaf vertraging Minister tevreden naar Suriname terug Frankrijk wil Griekenland Mirages gaan leveren Aanslag op vrouw en kind mislukte Al blijft het koud. toch drinken we veel „fris^ Pamflet van In 7 Veld en De Gaay Fortman jr. Dodelijke slip in sneeuwhui „Op élke school een taakonderwijzer" rouw in de Kerstnacht verdwenen No» in dertien plaatsen meer minimum broodprijzen „PAPA CERVI" OVERLEDEN Athene weerde Scandinavische parlementariërs Gratis reizen twee dagen in mei op uw 65+ kaart Goedkope Ip's bij kappers of drogisten... Cliartervervoer tussen V.S. en Nederland toegenomen LUCHTSLAG BOVEN SUEZKANAAL „KANS GEMIST OM OVERLEEFDE - STATUS-NAMEN WEG TE NEMEN" GEEN INSPRAAK Ve/eniging Coöp Serviceflats Middellandse Zee is nu meer vuil dan blauwI .- Seraphin Gilly t beste bakken komen uit Best' B G levert ^gegarandeerd roestvrije hekwerkendoor 1 geheel Nederland tegen de scherpste prijzen. „Eerst democratie" j Journalisten vragen om opheldering BREUK MAATSCHAPPIJ BUITEN KARTEL GEHOUDEN voordelig uit met NS Bij busongeluk in México 27 doden ZATERDAG 28 MAART 1970 TEL AV1V/CA1RO In een van de grootste luchtslagen van de laatste tijd boven het Suezkanaal heeft Egyp te vrijdagochtend, volgens opgaven van Israëlische zijde, vijf toestellen van het Russische type MIG-21 verloren. Het gevecht woedde slechts vijf minu ten. In tegenstelling tot hetgeen in Tel Aviv bekend werd gemaakt, gaf een woordvoerder in Cairo slechts het ver lies van één Egyptisch vliegtuig toe. Hij zei dat ook de Israëliërs bij dat lucht gevecht, waaraan van beide kanten in totaal veertig straaljagers deelnamen, een toestel waren kwijtgeraakt. Israël ontkent dit en zegt dat alle vliegtuigen op hun basis zijn teruggekeerd. De Israëlische aanval was gericht te gen Egyptische posities in de zuidelijke sector van het Suezkanaal en in het noorden van de Golf van Suez. De Is raëlische woordvoerder zei, dat met de verliezen van vrijdag mee, sinds de Zesdaagse Oorlog in 1967 85 Egyptische Migs vernietigd zijn. Na het korte luchtgevecht hadden de Israëliërs hun aanvallen op gronddoelen voortgezet. Een tweede actie volgde in het begin van de middag. Voorts hebben Israëlische vliegtuigen vrijdag stellingen op Jordaans gebied ten zuidoosten van de Dode Zee be stookt. Het was een reactie op raket- aanvallen uit dit gebied op Israël. UTRECHT Het N.V.V. betreurt het, dat staatssecretaris Grosheide in zijn voorontwerp voor een nieuwe wet op het basisonderwijs het aanstellen van een taakonderwijzer niet voor elke lagere school verplicht stelt. Zoals bekend, beoogt het ontwerp onder meer een splitsing tussen groepsonderwijzers en taakonderwijzers. De groepsonderwijzer krijgt de verantwoordelijkheid voor een groep het oude klassensysteem vervalt en de taakonderwijzer krijgt alleen de zorg voor die kinderen, die duidelijk extra-begeleiding nodig hebben. „De taakonderwijzer zal moeten zor gen voor de zo hoog nodige individuali sering, die in het Nederlandse onder wijs zo lang heeft ontbroken. Helaas is hij niet voor elke lagere school voorge schreven. Het ontwerp zegt slechts, dat hij kan worden aangesteld en dat is voor ons een punt van ernstige kritiek. De individuele begeleiding mag eenvou dig in de vernieuwing niet ontbreken", aldus het NVV in het orgaan „De Vak beweging". Het NVV stelt tevens, dat de plannen niet ver genoeg gaan om de bestaande lacunes in de aansluiting tussen kleu ter- en lager onderwijs te overbruggen. „De regering wil de kleuterleidsters wel de bevoegdheid geven in de eerste en tweede klassen van de lagere school les te geven, maar haridhaaft nog steeds de scheiding in benamingen tussen kleu terleidsters en onderwijzers. De over heid heeft hier een unieke kans gemist om overleefde statusbenamingen weg te nemen, waar allang is erkend, dat beide categorieën hetzelfde werk doen". Het NVV constateert tevens, dat de inspraak van de ouders nihil blijft. Ou dercommissies en schoolraden worden letterlijk op dezelfde wijze omschreven als in de bestaande wet van 1920. De mogelijkheid blijft dus beslaan dat bij voorbeeld buiten de ouders om afwij kende lesuren worden vastgesteld, al dus het NVV. De vakcentrale ziet niet LONDEN De Britse autoriteiten hebben vrijdag de piratenzender Radio Nordsee International, die opereert vanaf een schip voor de oostkust, tijde lijk tot zwijgen gebracht. Het ministerie van Posterijen en Verbindingen scha kelde een krachtige zender in op "de door het piratenstation gebruikte golf lengte, die bekend is voor het nood- verkeer tussen schepen en de kust. Ra dio Nordsee werd „weggedrukt" en ver dween na korte tijd uit de lucht. Ver nomen is, dat het station zondag de uit zendingen zal hervatten, maar dan op een andere golflengte. ZUIDHORN De groepscomman dant van de rijkspolitie te Zuidhorn verzoekt, in verband met de tot op he den spoorloze verdwijning in de nacht van 24 op 25 december 1969 van de 42- jarige Janna Huberts, huishoudster te Aduard (Groningen), bekendgemaakt te worden met de identiteit van een onge veer 40-jarige vrouw, die in de nacht van 31 december omstreeks half drie te Nuis, gemeente Marum, aan een woon- kamerraam tikte en de bewoners vroeg naar het adres Zuiderhoeksweg 4. De vrouw noemde daarbij ook een naam van de daar wonende familie, doch deze naam werd niet nauwkeurig onthouden. Op het bedoelde adres woont de familie J. Ausma (van wie de vrouw een zuster is van de man, bij wie mej. J. Huberts huishoudster was. De vrouw werd naar het gevraagde adres, dat in de buurt was, verwezen, maar daar bleek men niets van haar te hebben vernomen. Nadat de vrouw door de familie Aus- JANNA HUBERTS sinds Kerstmis zoek ma was ingelicht, begaf zij zich naar een met draaiende motor in de richting Leek langs de weg stilstaande witte Volkswagen („Kever"), waarvan het kenteken onbekend is gebleven. Ook is niet bekend, of er meer personen in die auto zaten. Bedoelde auto reed daarna weg in de richting Marum, hetgeen ook in de richting was van het adres, waarnaar de vrouw geïnformeerd had. De bewoner van het perceel, waar de vrouw om inlichtingen vroeg, heeft haar met vrij grote zeker heid van een foto herkend. Bedoelde vrouw en overigens een ie der, die inlichtingen omtrent voren staande kan geven, wordt dringend ver zocht zich in verbinding te stellen met voornoemde groepscommandant, tel. 05940-2151 of met de plaatselijke poli tie. De Sabena, de Belgische nationale luchtvaartmaatschappij, heeft in 1969 een verlies moeten boeken van ruim 35.5 miljoen gulden. De Belgische mi nisterraad heeft besloten dat dit tekort uit de schatkist zai worden bijgepast. Het totale bedrag van de terugvorder- bare voorschotten van de Staat aan de luchtvaartmaatschappij komt daarmee op ongeveer 490 miljoen gulden. PARIJS Frankrijk wil aan Grie kenland twintig tot dertig straaljagers van het type Mirage verkopen. Het is bereid dit land hiervoor een krediet met een looptijd van tien jaar en een rente van 3 procent te verlenen en als tegenprestatie grote hoeveelheden Griekse tabak af te nemen. Dit is vrij dag in gewoonlijk goedingelichte Fran se luchtvaartkringen vernomen. Van bevoegde Franse zijde wilde men dit niet bevestigen. Het was echter al wekenlang in Parijs bekend, dat de Griekse regering het voornemen had haar luchtmacht met Mirages te ver sterken, maar dat zij daarover pas een besluit wilde nemen, nadat Washington definitief zijn standpunt zou hebben bepaald over hervatting en omvang van de sinds 1967 stopgezette Amerikaanse militaire steun. In Franse luchtvaartkringen houdt men rekening met de mogelijkheid, dat de Verenigde Staten nu binnenkort hun wapenembargo tegen Griekenland op heffen. Volgens dezelfde kringen heeft Frankrijk ook aan Marokko aangebo den Mirages te leveren. DEN HAAG De voorzitter van het produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft opnieuw voor een serie gemeenten minimumbroodprijzen voorgeschreven. De maatregel gaat per 1 april in en zal tot 1 juli gelden in de dertien volgende gemeenten: Hasker- land. Heerenveen, Opsterland, IJlst, Kampen, Groenlo, Andijk. Grootebroek, H oogkarspel, Hendrik Ido Ambacht, Vlaardlngen, Hilvarenbeek en Vughl. In deze gemeenten zullen voor leve ring aan de consument <de volgende mi nimumbroodprijzen gerekend moeten worden: voor gesneden en verpakt wit brood 71 cent per 800 gram, ander wit brood 67 cent, gesneden en verpakt bruinbrood 68 cent en ander bruinbrood 64 cent. De verordening broodprijzen, op grond waarvan de minimumbroodprij zen zijn vastgesteld, voorziet in een ontheffingsmogelijkheid voor ieder, die kan aantonen, dat hij met inachtneming van de integrale kosten voor een lagere prijs kan verkopen. In 53 gemeenten waar besluiten inza ke de minimumbroodprijzen binnen kort niet langer van kracht zouden zijn, zullen deze besluiten worden verlengd tot 1 juli. BILTHOVEN Tijdens een in Utrecht gehouden vergadering is opge richt de Vereniging van Coöperatieve Serviceflats. De vereniging stelt zich ten doel de behartiging van de gemeen schappelijke belangen van haar leden, met name de handhaving en bescher ming van het eigen karakter van de le dencoöperaties en het geven van voor lichting en steun met betrekking tot het beheer van de woningcombinaties. Het secretariaat is in handen van prof. mr. J. Zeijlemaker Jz te Biltho- ven. m ï~)e Belgische Verbruikersunie, een zusterorganisatie van de Ne derlandse Consumentenbond, heeft de resultaten bekend gemaakt van een onderzoek, dat is ingesteld naar de verontreinigingsgraad van zeewa ter in de Europese badplaatsen. De stranden zijn na dit onderzoek in- gedeeld in vijf categorieën: gezond, aanvaardbaarverdacht, gevaar- lijk en zeer gevaarlijk. Alle Belgi- S sche badplaatsen vallen in de ca- 5 tegorie verdacht" De voorzitter van de Verbruikers- unie heeft verklaard, dat slechts S de massale bouw van zuiveringsin- stallaties op de lange duur een op- I 5 lossing voor dit probleem kan bren- gen. Rioolwater blijkt de grootste s 5 verontreinig er van de kustwateren te zijn. Het onderzoek heeft ook uitge- 5 wezen dat bijvoorbeeld de grote Franse badplaatsen slechte cijfers i E halen. Monaco en Monte Carlo brachten het tot de categorie „ge- vaarlijk" en Nice en hannes zelfs tot „zeer gevaarlijk" REGGIO EMILIA (Italië) Alcide Cervi, wiens zeven zoons door de nazi's werden terechtgesteld en die het leven de symbool werd van de Italiaanse ver zetsbeweging, is op 94-jarige leeftijd overleden. „Papa Cervi", zoals hij door de Italia nen werd genoemd, bood na de val van het fascisme in juli 1943 onderdak in zijn boerderij aan vluchtende geallieer de gevangenen. Op 25 november van dat jaar omsingelden fascisten en Duit se troepen de boerderij, staken een schuur in brand en dwongen Cervi, zijn zeven zoons en nog een man zich over te geven. Een fascistisch tribunaal ver oordeelde de zonen en de man ter dood. Cervi werd gevangen gezet. Cervi vernam pas in januari 1945 toen zijn gevangenis door de geallieer den werd gebombardeerd en hij kon ontsnappen, dat zijn zonen waren dood geschoten. Thuis gekomen, vond hij zijn vrouw, vier weduwen een was er zwanger en tien vaderloze kleinkin deren. In de nacht van donderdag op vrijdag is hij overleden in Reggio Emilia. Zijn dochter Diomira zat aan zijn sterfbed. De tragedie van Cervi is het onder werp geweest van een film en een aan tal boeken. PARIJS De Franse beeldhouwer Serephin Gilly, mede-oprichter van het blad voor schone kunsten en letterkun de „Les Essais" (in 1948), is vrijdag in het „Val de Grace-ziekenhuis" te Pa rijs overleden. Hij was 61 jaar oud. ADVERTENTIE in waarom ouders niet kunnen worden ingeschakeld bij bijvoorbeeld de schooi en vakantietijden. „Tenslotte is het bijzonder pijnlijk, dat de realisering van de vernieuwing helemaal en nadrukkelijk wordt open gelaten. Ook als we er begrip voor heb ben, dat niet alles ineens kan worden gerealiseerd vanwege de kosten, dan zal er toch op zijn minst een datumschema voor de fasering dienen te komen. To tale vrijblijvendheid van invoering IS onverantwoord, als er zo duidelijk wordt geconstateerd hoe we ten aanzien van onze kinderen tekort schieten en gezien de al jaren bestaande onlust- en onrustgevoelens bij onderwijzend per soneel en ouders", aldus het NW. Het NVV hoopt, dat staatssecretaris Grosheide zijn voorontwerp op deze punten zal wijzigen. UTRECHT Doordat bi.j het station Muiderpoort in Amsterdam een klein brandje uitbrak in dfc trein Arnhem- Amsterdam, is het treinverkeer tussen het station Muiderpoort en Amsterdam C.S. van 12.05 uur tot 12.50 uur gister middag gestremd geweest. Het brandje, mogelijk veroorzaakt door een achteloos weggeworpen siga- rettepeukje, ontstond in de zogenaam de vouwbalg, het flexibele verbin dingsstuk tussen twee rijtuigen. Nadat de trein tot stilstand was ge bracht, kon de .brand snel worden ge blust. Een vijftal achteropkomende treinen liep een vertraging op van om streeks twintig minuten. De N.S. moest wegens tijdelijk materieelgebrek een trein van Amsterdam naar Rotterdam laten uitvallen. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft de 37-jarige autohandelaar J. G. uit de hoofdstad aangehouden wegens poging lot doodslag. Op het Staringplein had de man getracht zijn vrouw en kind, die daar liepen, met zijn auto te overrijden. De vrouw zag op het laatste ogenblik kans zich met haar kind tussen gepar keerd staande auto's in veiligheid te brengen. De man had acht jaar in con cubinaat geleefd met de vrouw, die al meer dan een half jaar niets meer van hem wil weten. OSLO De Griekse regering heeft donderdagavond doen weten, dat aan een drie man sterke Scandinavische parlementaire missie de toegang tot Griekenland is geweigerd. De drie parlementariërs hadden in Griekenland aónwezig willen zijn bij een massaproces vrijdag te Athene, te gen een aantal mensen, die gearresteerd werden wegens tegen de regering ge richte activiteiten. De delegatie, die benoemd was door het Scandinavische comité voor demo cratie in Griekenland, bestond uit de Noor Jens Haugland, oud-minister van Justitie, de Deense parlementariër en schrijver Hans Jörgen Lembourn en het Zweedse parlementslid Nancy Ericsson. De Deense zaakgelastigde in Athene zei, dat. de drie parlementariërs niet hebben geprotesteerd toen de bezoekers op het vliegveld van Athene bij de pas poortcontrole te horen kregen, dat zij het land niet in mochten. Uiterst tevreden over „de nieuwe ontwikkelingsstrategie", die hij bij zijn besprekingen in Den I Haag heeft weten te bereiken, is j dr. ir. F. Essed, minister van Mijn- bouw, Bosbouw en Domeinen, vrij- dag van Schiphol teruggekeerd naar Suriname. De Nederlandse regering stelt zich geheel achter zijn plan tot het creëren van een tweede indus- triegebied in West-Suriname. Daar zal in de komende drie of vier jaar, j met gezamenlijke inspanning als joint venture met een buitenlandse onderneming, een fabriek voor de winning van aluinaarde worden ge- bouwd. Een tweede stap zal zijn van die aluinaarde in het nieuwe industrie- gebied aluminiumte maken in een Surinaamse aluminiumfabriek (mo- gelijk ook als joint venture tot stand j gebracht), maar daarvoor zal eerst j de stroomvoorziening moeten wor- den geregeld en daartoe zijn stuw- meren en stuwdammen nodig. Minister Essed noemde het project een uniek voorbeeld van de nieuwe ontwikkelingssamenwerking tussen Nederland en Suriname en zei, dat 1 de Surinaamse overheid zal deelne- men aan de exploitatie van de aluin- aardefabriek. I I I Gepolst over zijn standpunt ten aanzien van Suriname's onafhanke- lijkheid, zei dr. Essed, wiens partij (de PNP) groot voorstandster van Su- riname's nationale zelfstandigheid j is, dat hij zich niettemin volledig achter het beleid van de Surinaamse regering had gesteld. De huidige Surinaamse bewind- voerders wensen de nationale zelf- standigheid niet tot inzet te maken J I van de lopende regeringsperiode. „Wij delen dat standpunt, omdat wij menen, dat onafhankelijkheid moet j worden gebaseerd op een nationaal j zelfstandigheidsplan. Aan dat plan J moeten wij eerst werden." De bewindsman oefende kritiek j op zijn landgenoten, die „zonder eni- J ge planmatige aanpak" om zelfstan- digheid roepen. „Wij hebben het be- I wind in Suriname overgenomen, toen het land en zijn democratie zich J in een labiele toestand bevonden. Pas als onze democratie volledig is hersteld, mogen wij gaan pogen I daarop nationale zelfstandigheid te gaan enten", zei hij. In Rawalpindi is vrijdag gedemon- steerd tegen een recent artikel over de Isl&m in de Londende „Times". Een me nigte viel het gebouw van de Britse hoge commissie in die Pakistaanse stad aan, haalde de vlag naar beneden, brak in de bibliotheek in, verbrandde enige honderden boeken en smeet een aantal ramen stuk. DONGEN Het bestuur van „Van Turijn's Concern" te Dongen (Exota/li- monade en Quick-up-producent, tevens licentiehouder van Coca-Cola in het Zuiden van Nederland) is zeer tevreden over de omzetten van frisdranken in de eerste maanden van 1970. In vergelij king met de overeenkomstige periode in 1969, ligt de omzet 30 pet hoger. De lange hitteperiode in 1969 heeft het verbruik van frisdranken blijkbaar blijvend gestimuleerd, aldus het be stuur. Ondanks het warme weer, is het concern in staat gebleken onverkort aan de zeer sterk gestegen vraag te beantwoorden. Het bestuur stelt vast, dat het hoge verbruik van frisdranken ook buiten de zomermaanden de bedrijven minder seizoengevoelig heeft gemaakt. Uitge werkte plannen voor export liggen ge reed. Het totale personeelsbestand be draagt 450 man. Het bestuur verwacht dit jaar in de frisdranken-branche verdere concen traties en voor „Van Tuijn" zelf een voortzetting van de gunstige omzetont wikkeling in de komende zomer. AMSTERDAM Een veertigtal le den van de Nederlandse Vereniging van Journalisten heeft zich tot het bestuur van de N.V.J. gewend, naar aanleiding van het besluit van het curatorium van de School voor de Journalistiek om in september geen eerstejaars toe te laten. Zij vragen het bestuur een vergadering te beleggen en de drie curatoren, die namens de N.V.J. in het bestuur zitten, daar rekenschap te laten afleggen van hun beleid. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De radicalen in de Anti-Revolutionaire Party zitten niet stil: zo juist is een boekje aangekondigd dat twee vooraanstaande AR-radicalen, de in Afrika docerende econoom dr. Bas de Gaay Fortman (zoon van het Eerste-Ka- merlid) en de Apeldoornse geschiedenisleraar Wim in 't Veld, samengesteld heb ben en binnenkort by J. H. Kok in Kampen verschijnt; het heet „Op weg naar de ontknoping" en wil een (laatste?) poging zjjn om de ARP te weerhouden nau wer met KVP en CHU samen te werken. Het boekwerkje verschijnt op een daarvoor gunstig moment; medio juni gaat de ARP op een partijconvent haar program van actie voor de periode 1971- 1975 vaststellen en wordt tevens een definitieve beslissing verwacht over de wijze waarop deze partij in de komende jaren met andere partijen wil gaan sa menwerken. De Gaay Fortman jr. en In 't Veld hopen, dat de ARP zal „terugkeren" naar de koers, die de partij onder aan voering van de vorige voorzitter, dr. W. P. Berghuis, in de loop van de jaren zestig heeft gekozen en die zij in ge vaar gebracht-ziet door een nauwe sa menwerking met de beide andere grote confessionele partijen. „Laten wij die radicaal-evangelische koers aanhou den", zeggen de radicalen, die als groep niet geheel eensgezind zijn als het om eventuele consequenties van een voor hen niet gunstig resultaat van het be raad van medio juni gaat. Als het partijconvent kiest voor de nauwe coöperatie met KVP en CHU zal een deel van de AR-radicalen de band met de partij verbreken: een van hen, de Amsterdammer drs. J. P. Feddema, heeft dit al herhaaldelijk aangekon digd. Anderen verkeren op dit punt nog in onzekerheid. Eén van de samenstellers van het boekje, dr. De Gaay Fortman, is zelfs zover gegaan, dat hij de AR-ra- dicalen in provincies, waar bij de Sta tenverkiezingen al met één lijst KVP- CH-AR werd gewerkt, opriep om PPR te stemmen. De AR-radiCalen houden 23 mei een openbare bijeenkomst waar zij een bin nenkort verschijnend rapport van hun bezinningscommissie bespreken en hun houding op het partijconvent voorberei den. De Gaay Fortman en In 't Veld stel den enkele jaren geleden ook de bundel „Christen-Radicaal" samen; deze ver scheen kort voor het bekende christen- radicale congres van Scheveningen in 1967 ADVERTENTIE Wanneer? Kies uit 12 dagen in mei 2, 5. 9.12,13,20, 21, 23. 26, 27, 28 of 30 mei. Hoe? Door uw kaart aan het loket te laten afstempelen. Ie Klasse tegen bijbetaling. Strooibiljet aan het loket. Een clandestiene radiozender, die ergens op Sicilië was geïnstalleerd en werd gebruikt om eisen tot maatschap pelijke hervormingen kracht bij te zet ten. is door de politie tot zwijgen ge bracht. AMSTERDAM Omdat de nieuwe platenmaatschappij .Music for pleasure' niet als lid is toegelaten tot de Ne derlandse Vereniging van Grammo- foonplatenimporteurs (NVGI), zal zij vanaf 30 april haar goedkope Ip's gaan verkopen via kantoorboekhandels, wa renhuizen, supermarkten, drogisterijen, kappers en dergelijke en niet via de normale platenhandel. zoals de bedoe ling was geweest. Dit is een gevolg van een bespreking van de NVGI met de Nederlandse Ver eniging van Grammofoonplatendetai'.lis- ten (NVGD). De laatste heeft haar le den moeten meedelen, dat deze op straffe van een boete de „Music for pleasure-platen" niet mogen verkopen. De NVGD had bij de NVGI gepleit voor opneming van de platenmaat schappij in deze organisatie. Een en an der deelde de directeur van de nieuwe maatschappij, de heef F. J. W. Siebel- der, vrijdagmiddag op een persconfe rentie in Amsterdam mee. Voor opneming in de NVGI zou „Mu sic for pleasure" bepaalde verkoop voorwaarden moeten intrekken, die on der meer inhouden honderd procent verkoopgarantie, geen korting bij con tante betaling en het gratis beschikbaar stellen van een standaard voor de pla ten. „Music for pleasure" wil deze voor waarde echter niet wijzigen. De platen maatschappij voldoet, volgens haar di recteur, aan dé eisen, die de NVGI voor het lidmaatschap stelt. Zij blijft bereid om met de "NVGI en de NVGD samen te werken. Er zijn reeds contracten afgesloten voor de levering van 125.000 Ip's aan 450 zaken. Een grote grammofoonpla- tendetaillist in Amsterdam deelde mee, dal hij ondanks het verbod van de NVGD toch de reeds bestelde platen van „Music for pleasure" gaat verko pen. VELDHOVEN Vrijdagmorgen is in Veldhoven een Duitse personenauto tij dens een sneeuwbui geslipt en in een langs de weg gelegen greppel terecht gekomen. De bestuurster, de 21-jarige mevr. D. T. Bongarts uit Rheinhausen (Duitsland), raakte hierbij zo ernstig gewond, dat zij tijdens het transport naar een ziekenhuis in Eindhoven is overleden. De twee andere inzittenden werden licht gewond. AMSTERDAM De 31-jarige Zwëedse ingenieur A. Morlin is donder dag op het Rokin in Amsterdam om het leven gekomen, toen- hij plotseling de rijweg overstak en door een tram werd aangereden. Het slachtoffer maakte deel uit van een Zweeds gezelschap. RIJSSEN Donderdagavond werd de 68-jarige heer H. Bosman uit Rijssen bij het oversteken van de Entersestraat aangereden door een auto en onmiddel lijk daarna overreden door een andere auto. Hij was op slag dood. DEN HAAG Het passagiersvervoer door de chartermaatschappijen tussen Nederland en de Verenigde Staten is in de afgelopen drie jaren het sterkst toe genomen. Tot deze conclusie kwam de Rijksluchtvaartdienst na een onderzoek naar de ontwikkeling van het geregelde en ongeregelde passagiersvervoer door de lucht tussen de beide landen. Het aandeel van het chartervervoer in de totale luchtvervoersmarkt (1967: 286.000 passagiers, 1969: 413.000) tussen ons land en de VS v.v. steeg van 9 pro cent in 1967 (27.000 passagiers) tot 23 procent in 1969 (95.000 passagiers). Dit vervoer had overwegend plaats door Amerikaanse chartermaatschappijen, de zogenaamde „supplementals". Het aandeel van het lijnvervoer in de totale markt daalde van 80 procent in 1967. (228.000 passagiers) tot 67 procent in 1969 (276.000 passagiers). Het marktaandeel van het charter- vervoer door de lijnmaatschappijen bleef ongeveer gelijk: 10 procent in 1969 (42.000) tegen 11 procent in 1967 (31.000 passagiers). CHIGNAHUAPAN 27 mennen zijn om het leven gekomen en 18 zwaar ge wond geraakt, toen een bus donderdag avond op een bergweg ten oosten var de stad Mexico van een steile rotswa»d in de diepte stortte.

De Vallei | 1970 | | pagina 5