Bronstring viel uit de toon Opnieuw titel voor Rusland Veel sensatie bij internationale Paasraces op circuit Zandvoort Pierre Karsmakers triomfator in Bergharen Leider Zuidema won tweemaal Weer zege voor W. v. d. Brink Nederlands damkampioenschap in Nieland Schaakkampioenschap Cambridge winnaar Boa trace Els Gommcrs zegevierde Scorebord Celtic Schots kampioen Basketball] eugd won en verloor Tom Okker uitgeschakeld GEEN IIS SPI RATI E IJSHOCKEY Dim KOEKOEK ZESDE ZOEKEIS UITSLAGEN NAAR VOREN WK. ijshockey 1971 in Zwitserland ZIJSPANNEN Van der Vleuten won in Helmond ONBEREIKBAAR Dodelijk ongeluk in Safari-rally DINSDAG 31 MAART 1970 APELDOORN Een weinig opwindende ronde. Dat was gisteren na afloop van de in hotel Nieland gespeelde partijen de algemene indruk. „De meesten willen zo'n eerste dag niet meteen met een nederlaag starten", vertrouwde een van de deelnemers ons. Dat was aan het spel duidelijk te merken. Uiterst voor zichtig werd er in de zes ontmoetingen gemanoeuvreerd en alleen de Leidenaar Bronsting viel uit de toon. Een kleine misrekening werd hem tegen Doude de Jong fataal en deed Jiem na vier ronden zelfs op de laatste plaats belanden. Een weinig benijdenswaardige positie voor een speler, die in de selectiewed strijden nota bene de meestertitel veroverde! Ongetwijfeld zal hij de komende dagen iets van zijn reputatie willen herstellen en dat zèu dan wel eens ten kosts van anderen kunnen gaan. Van de favorieten bijvoorbeeld van wie Sijbrands en Wiersma nog niet die afstand hebben kunnen nemen, die al gemeen werd verwacht. Wij schreven het zaterdag al: de favorieten krijgen het zwaar te verduren. En dat is dit weekeinde weer eens overduidelijk ge bleken. Sij brands kwam zaterdag in Utrecht Weliswaar tot een bijzonder fraaie overwinning Palmer vanaf het gevorderde middenspel volkomen van het bord gespeeld maar tegen Edink had de titelverdediger het aan zienlijk moeilijker. Hij kreeg spoedig ln deze partij voordeel, de Didammer moest in het middenspel zelfs met een aanzienlijk mindere positie genoegen nemen, maar toen het op de afwerking aankwam, faalde de opzet van de Am sterdammer. Hij kwam wel een schijf voor, later zelfs twee, maar van een doorbraak naar de promotielijn kon hij Edink niet afhouden en dat leverde de „nestor" van het gezelschap één punt op. Gelukkig voor Sijbfands kwam ook Drost niet tot winst. De Friese scholier hd tegen Gordijn veel voordeel. In de Tijdnoodfase moest hij een afwikkeling nemen, waarbij de Haagse mèester hem juist van dam kon afhouden en dat depri meerde de jonge Fries zo, dat hij verder geen inspiratie vond naar een winende voortzetting te zoeken. In Apeldoorn was hij gisteren echter uitmate tevre den over zijn remise met Van Dijk. Lo gisch omdat de Bennekommer een door Drost ingeleide klassieke partij accep teerde, waarin de Fries zeer goed thuis is. Toch was het de bedoeling van Drost om tegen Van Dijk „klassiek" te spelen. De omstandigheden dwongen hem er toe. Samen met Wiersma en de Friese STOCKHOLM Rusland heeft maandagmiddag zyn wereldkampioen schap gepronlongeerd. In de laatste wedstrijd versloegen de Russen de ploeg van Zweden met 31. De tussenscores zijn: 0-40, 21 en 10. Rusland ver overde de titel voor de achtste achter eenvolgende maal. Zweden heeft in de eerste periode de kans gehad een duidelijke voorsprong te nemen. De aanvallers faalden ech- er steeds weer. Door Haakan Wickberg nam Zweden in de tweede speeltijd de leiding. Toen verdediger Lennart Sved- berg wegens een verwonding het ijs moest verlaten, namen de wereldkam pioenen het initiatief over. Steeds ster ker werd de drul^ voor het Zweedse doel. Twee treffers, 18 sec. na elkaar gescoord, brachten in feite de beslissing. Drie minuten voor het einde van de tweede periode doelpuntte Vladimir Petrov na een solo. Vladimir Vikulov LINDEN - Els Gommers heeft zon dag in de Belgische plaats Linden op fraaie wijze een internationale cross country over 3000 meter gewonnen in 8 minuten en 32 seconden. Tweede werd de Belgische Jose van Santbergen met een achterstand van zes seconden. An- neloes Bosmon volgde in 8.41 op de derde plaats. Olympisch kampioene op de 400 meter Colette Besson (Fra) fi nishte pas als zevende, bijna een minuut na Els Gommers. De Apeldoornse Diny Koekoek bleef als zesde nog 24 secon den voor Besson. Uitslag was: 1. Els Gommers (Ned.) de 3 km in 8 min. 32 sec.; 2. Jose van Santbergen (Bel) op 6 sec.; 3. Anneloes Bosman (Ned.) op 9 sec.; 4. De Croix (Bel.) z.t.; 5. Theyssen (Bel.) z.t.6. Diny Koekoek (Ned.) op 35 sec.; 7. Co- lette Besson (Fra) op 59 sec. mmmm De Russische speler Anatolij Vir- sov zwaait uitbundig met de be ker, nadat de Sovjet-Unie wederom wereldkampioen ijshockey is gewor den. scoorde de tweede treffer. In het begin van de derde speeltijd bepaalde Alexan der Maltsev de eindstand op 31. Eindstand Rusland Zweden Tsj.-Slowakije Finland Oost-Duitsland Polen 10 10 10 10 10 10 18 15 11 10 5 1 jeugdkampioen Sinnema reisde hij per trein naar Apeldoorn, maar kwam in Amersfoort tot de ontdekking dat de aansluiting niet klopte. Goede raad was duur. De eerstvolgende treinverbinding zou de drie zo laat in de wedstrijdzaal brengen, dat een reglementaire nul wegens tijdsoverschrijding tot de mogelijkheden behoorde. Gelukkig bracht een taxi uitkomst. Nu verspeel den de drie slechts twintig minuten, maar bleven wel met het probleem van de rekening zitten. Want op dit soort calamiteiten is de KNDB-schatkist niet berekend! Harm Wiersma moest de achterstand in tijd tegen Rudy Palmer goed maken. De Arnhemmer, vijf jaar geleden in de nationale strijd debuterend en toen laatste, heeft zich vast voorgenomen nu in de top te eindigen. Hij ging de strijd tegen Wiersma niet uit de weg. Na een geweigerde flankspelopening belandde de partij in klassieke banen, met talrij ke Coup Royal-dreigingen. Die werden echter door beide spelers goed ontze nuwd en hoewel Palmer ruimer in zijn tijd bleef zitten dan Wiersma, moest hij in een opgesloten stand een remise combinatie nemen. De Fries was aan zienlijk beter te spreken over dit resul taat. dan over zijn puntendeling zater dag tegen Varkevisser, die hem op de rand van een nederlaag bracht. Ook in deze partij speelde de klok voor de Fries een belangrijke rol. In de tijd noodfase maakte hij een afschuwelijke misrekening en alleen doordat Varke visser niet op zijn sterkst voortzette kon Wiersma nog één punt redden. De Katwijker zoekt trouwens toch nog naar zijn vorm. Was hij in voor gaande jaren vanaf de start bij de kop lopers, nu zit hij in de onderste helft van de ranglijst. Tegen Van der Sluis wilde hij daar iets aan veranderen, maar maakte in net middenspel op nieuw een misrekening. De Amsterdam mer kreeg positioneel voordeel, al was dat niet voldoende voor winst. Daarmee „compenseerde" hij eigenlijk zijn over winning op Van Dijk. In die partij had de Bennekommer aanvankelijk duide lijk de leiding tot hij op de 32-ste de winst overzag. Vanaf dat moment kwam de Amsterdammer in het voor deel en na een langdurig dammeneind- spel zette hij dat in winst om. Opmer kelijk waren ook de partijen van de Groninger Douwe de Jong. De Braban der Craane verraste hem met een dam- combinatie, maar tegen Bronstring maakte de Jong geen fout toen hij in een 10 om 10-stand winstkansen zag. De uitslagen: Derde ronde: Wier- sma-Varkevisser 11; Palmer-Sijbrands 02; Van der Sluis-Van Dijk 20; Edink-Bronstring 11Drost-Gordijn 11; De Jong-Craane 02; vierde ron de: Wiersma-Palmer 11; Van der Sluis-Varkevisser 11Edink-Sij- brands 11; Drost-Van Dijk 11; De Jong-Bronstring 2—0; Craane-Gordijn 11. De stand na vier ronden: 1/2. Drost en Sijbrands 6 pnt.; 3/4. Van der Sluis en Wiersma 5 pnt.; 5/7. Craane, Van Dijk en Gordijn 4 pnt.; 8/11. Edink, De Jong, Palmer en Varkevisser 3 pnt.; 12. Bronstring 2 punten. Jeugd: Eerste ronde: Mathijsen- Strietman 20; Nijdam-Van Ingen 0 2; Van Houtert-Storm 11; Goudt-Jan- sen 2-0; Borgers-Smeenk 02; Schun- selaar-Sinnema 11; tweede ronde: Van Houtert-Strietman 11; Goudt- Nijdam 20; Borgers-Mathijsen 11; Schunselaar-Van Ingen 20; Sinne- ma-Storm 02; Smeenk-Jansen 0-2. Stand na twee ronden: 1. Goudt (NH) 4 pnt.; 2/4. Mathijsen (NBr.), Schunselaar (Zeel.) en Storm (ZH) 3 pnt.; 5/8. Smeenk (Geld.), Van Houtert (Ov.), Van Ingen (Limb.), en Jansen (Dr.) 2 pnt.; 9/11. Borgers (Geld.), Sinnema (Friesl.) en Strietman (Utr.) 1 pnt; 12. Nijdam (Gron.) 0 punten. Het programma voor vanavond (aan vang 17 uur) ziet er als volgt uit: Wiersma-Van der Sluis; Edink-Palmer; Drost-Varkevisser; De Jong-Sijbrands; Craane-Van Dijk en Gordijn-Bron- string. Woensdag staat om elf uur de zeven de ronde op het programma. Dan spe len: Bronstring-Wiersma, Van Dijk- Gordijn, Sijbrands-Craane, Varkevis- ser-De Jong, Palmer-Drost en Van der Sluis-Edink. De jeugd speelt vanavond om 17 uur de vierde ronde. Woensdag staan in de jeugdstrijd twee ronden op het pro gramma; 's morgens om 9 uur en 's a- vonds om 17 uur. Formule Ford-races op het circuit van Zandvoort. Van voor naar achter 1. de Brit Trimmer, 2. de Belg Claude Bourgoigne, 3. de Deen Tom I Belsoe, in volgorde van aankomst. ZANDVÓORT Veel sensatie èn soms ook enorme spanning waren de smakelij ke ingrediënten van het paasmenu, dat de Nederlandse Autorensport Vereniging op Tweede Paasdag op een winderig Zandvoort circuit talrijke autosportliefheb bers voorzette. Sensatie omdat in het begin van de middag de regen neerstroom de en daardoor de baan op vele plaatsen spiegelglad werd. Er deden zich dan ook talloze „slippertjes" en lichte botsingen voor maar persoonlijk letsel bleef de rij ders bespaard. De hoofdschotel in het menu vormde de eerste van 'n achttal over Europa verspreide races in de formule Ford klasse, waarin dank zij de injecties door diverse nieuwe racingteams, veel Nederlandse rijders konden starten. Maar behalve Ton Strous, die een eer volle vierde plaats opeiste, konden onze landgenoten geen rol van beteke nis vervullen in dit spectaculaire gevecht tussen de groten van de for mule Ford. Winnaar werd de Brit Tony Trimmer met een Lola T200, die ook het vorige jaar in deze klasse op Zand voort had gezegevierd. Hij, de Belgische kampioen Claude Bourgoignie en de Deen Tom Belsoe heersten in dit veld, dat aanvankelijk was aangevoerd door Ton Strous. Die had dan ook zaterdag in de training met 1.41,9 de snelste ron detijd gemaakt. Maar in de wedstrijd zelf kon hij het tegen het kennelijk gro tere stuurtalent van^de Brit, de Belg en de Deen niet bolwencen. Tot in de vijfde van de vijftien ron den bleef Strous het veld aanvoeren met aanvankelijk Bourgoignie en de Nederlander Huub Vermeulen haast naast zich. Inmiddels haddep Tony Trimmer en Tom Belsoe, die in het startgedrang wat terrein hadden ver speeld, zich weer naar voren gewerkt. Vermeulen werd door dit duo al in de STOCKHOLM Het toernooi om het wereldkampioenschap ijshokey zal in '71 in Zwitserland worden gehouden, verdeeld over de steden Bern en Ge- nève. De eerste ronde zal van 19 tot en met 26 maart worden gespeeld in Bern, waarna van 27 maart tot en met 3 april de returnwedstrijden plaats vinden in Genève. De B-groep speelt haar wed strijden van 5 tot en met 14 maart. In dien Italië, dat dit jaar groep c won, afziet van promotie naar de b-groep, dan zal Canada, wanneer het weer aan het toernooi wil deelnemen, worden on dergebracht in groep b. In het geval Italië er de voorkeur aan geeft volgend jaar uit te komen in de b-groep, dan moet Canada in de c-groep spelen. In de a-groep zullen de V.S. de plaats innemen van Polen, dat in het in Stockholm gehouden titeltoernooi als laatste is geëindigd. De andere landen van de a-groep zijn de Sovjet-Unie, Zweden, Finland, Oost-Duitsland en Tsjecho-SloWakije. BERGHAREN De Nederlandse mo to-crossers hebben op het zware zand- parkoers van Bergharen revanche ge nomen voor de in Sint Anthonis gele den nederlaag. Geen moment heeft de Britse fabrieksrijder Vic Allan in de 500 cc-klasse de Nederlanders ernstig kunnen bedreigen. De derde en beslis sende manche werd gewonnen door voorgaande races als vierde en tweede voorgaan races als vierde en tweede had geplaatst. De overwinning van Karsmakers is pas in de laatste manche tot stand ge komen, want hij moest in de eerste race zijn meerdere erkennen in Jan Keizer, Frans Sigman en Gerrit Wolsink. Vic Allan bracht het niet verder dan de ze vende plaats. In de tweede wedstrijd kwam plotseling de Belg Willy van Loon zo verrassend naar voren, dat zijn tegenstanders hem de overwinning moesten laten. In de beslissende fase van de laatste heat kwam van Loon echter te vallen, waardoor zijn kansen op de winst verkeken waren. Karsma kers maakte ogenblikkelijk gebruik van de mogelijkheid, die hem min of meer onverwacht werd geboden. De kampioensrace van de zijspannen is een fel duel geworden tussen Broer Dirkx en Jan ten Thije. Dirkx moest in de eerste manche Ten Thije een voor sprong van 41 seconden toestaan, maar in de laatste heat bleef Ten Thije meer dan een minuut op Dirkx achter, waar door hij de eerste plaats misliep 500 cc: Eerste manche: 1. Keizer, 2. Sigmans, 3. Wolsink; tweede manche: 1. Van Loon, 2. Karsmakers, 3. Wolsink; derde manche: 1. Karsmakers, 2. Wol sink, 3. Van Loon. TOTAALSTAND: 1. Kars'maker (Aalst) met CZ 80 pnt, 2. Wolsink (Hengelo) met Husqvarna 77, 3. Van Loon (België) met CZ 76, 4. Sig mans (Bakel) met Greeves 73, 5. Keizer ('s-Heerenberg) met Husqvarna 66. Zijspanklasse: X. Dirkx (Valkenswaard) met Hed- lund, 57 pnt, 56 min. 58,6 sec, 2. Ten Thije (St. Isidirushoeve) met BMW 57 pnt, 57.25,7; 3. Snijder (Breda) met Hed- lund 50; 4. Lubbers (Lochem) met BMW 46; 5. S. van Heugten (Scherpenzeel) met Lito 40. HELMOND Jos van der Vleuten heeft zondag de wielerronde voor be roepsrenners in zijn woonplaats Hel mond gewonnen. Hij legde de 90 km af in 2 uur 6 min. en 46 sec. Leo Duyndam werd op twaalf seconden tweede voor Jan Janssen. Dit drietal had na ongeveer 40 km een ronde voorsprong genomen op de overige renners. Bij een premie sprint (na plus minus 55 km) ging Van der Vleuten, die in voorgaande ron de® viermaal als tweede was' geëindigd, er alleen van door. Uitslag 1. Joe van der Vleuten (Helmond) de 90 km in 2.06.46; 2. Leo Duyndam (Honselersdijk) op 12 sec.; 3. Jan Jans sen (Putte) z.t.; 4. Piet Hoekstra (Dok- kum) op 1.23; 5. Johnny Brouwer (Rot terdam) z.t.; 6. Joop Zoetemelk (Rijp- wetering) z.t.; 7. Gé van der Winden (Beverwijk) z.t.; 8. Daan Holst (Am sterdam) z.t*; 9. Harm Ottenbros (Hoo- gerheide) op 1.32; 10 Richard Bukacki (Axel) z.t. vijfde ronde verdrongen. Strous moest een ronde later de Brit voorbij laten gaan. Daarna viel eerst Vermeulen te rug na twee korte pitstops en moest vervolgens Strous toegeven dat de Lola van Trimmer, de Lotus van Bourgoig nie en de Hawke van Belsoe veel snel ler waren dan zijn Lotus 61 M. Van de vele slippartijtjês was die kort na het startsein van de formule Ford-race het spectaculairst. Want ter wijl een veld van 28 wagens zich door de Tarzanbocht wrong, raakte voorin de Brit Ian Forster in een slip en kwam dwars op de baan te staan. Dat toen al leen zijn landgenoot Tony Roberts licht tegen hem opbotste, mag een wonder worden genoem,d. In de nationale races, meetellend voor het Nederlandse kampioenschap, deden zich nauwelijks verrassingen voor. Zoals verwacht was de Eindhovenaar Toine Hezemans in de zwaarste klasse (toerwagens groep 2 vah 1600 tot 2500 cc) ongenaakbaar. Hezemans, dit jaar doorgebroken met een eerste plaats in de „Vier uren van Monza" en een derde plaats in het sterrenveld van Sebring, leidde van begin tot eind. Zijn Alfa Ro meo 2000 GTV werd slechts in het be gin even bedreigd door de gelijkwaar dige bolides van Nico Chiotakis en Rob Slotemaker, die echter door te late aan komst van hun wagens er niet mee hadden kunnen trainen. Chiotakis en Slotemaker moesten ook als laatste in het grote veld van de groep 2 starten. Maar dat was geen bezwaar. Zij werk ten zich snel naar voren en kwamen dicht bij Hezemans. Het leek wel alsof de Brabander wachtte om tot een eer lijk duel te kunnen komen. Hij liet Chiotakis tot op 4 en Sotemaker tot op 10 seconden komen en reed vervolgens onweerstaanbaar van zijn concurrenten weg. Chiotakis eindigde tenslotte 24 se conden achter Hezemans als tweede. De slipspecialist Slotemaker, die in twee slips in de Gerlachbocht en onderaan de Hunzerug om zijn as draaide, raakte 45 seconden achter. Spannend was aanvankelijk het duel tussen de Fiat Abarths van Dick van Staalduinen en Pieter Leeuwenburgh, die naast elkaar over de piste stoven tot Leeuwenburgh zonder benzine kwam te staan... Opgelegd pandoer was de zege van Arie Ruska in de gecombineerde klasse van sportscars, prototypes en de for mule libre. Ruska heeft eind vorig jaar de toen vrij zwaar beschadigde Porsche 907 van Toine Hezemans -overgenomen, er de afgelopen winter met de familie aan gesleuteld en met succes. Hij was tenminste onbereikbaar voor de Por sche 911 van Jan Stuivenberg en de Porsche Carrera van Henk Grijzen. Bij. de toerwagens in groep 1, die nu naar prijs zijn onderverdeeld, zegevier de Jan Hazelaar in een Fiat 128 in de klasse tot 6000,- en ging de supersnel le Opel Kadett 1900 van Jan van de Pol in de klasse boven 6000,- het eerst over de meet. Maar omdat die nieuwe Kadetts pas op 1 april gehomologeerd worden, reed Van de Pol buiten mede dinging mee. Leider in de klassering om het nationaal kampioenschap werd Rien Frankenhout in een Fiat 124, die na een heftig duel de NSU 1200 TT van Rob van 't Kruis in de laatste ronde van zich afschudde. Eerste divisie Volendam—RCH 5-1 Pelk 1-0, Kwakman 2-0, rust, A. Mühren 3-0, Koster 3-1, Pelk 4-1, J. Müh ren 5-1 T. 2.500 VolewyckersHelmond Sport 2-0 Van Haaren 1-0, Verweij 2-0, rust en eindstand T. 1.500 Vitesse—DFC 2-1 Hofs 1-0, Klein- jan 2-0, rust, Bouman 2-1 T. 4.500 HVC—Heracles 0-0 T. 1.000 VeendamExcelsior 0-1 Van To ledo 0-1 rust- en eindstand T. 2.000 CambuurWillem II 3-1 Hoek stra 1-0, v. d. Heide 2-0, rust, v. d. Heide 3-0, Deijkers 3-1 T. 4.000 FSC—Blauw Wit 1-2 De Jong 0-1 (pen.), rust, Kramer 0-2, Hansen 1-2 (pen.) T. 2.600 FC Den BoschDe Graafschap 1-1 Lelieveld 0-1, rust, Van Helvoirt 1-1 T. 2.600 Fortuna VI.Elinkwyk 1-2 Lof- feld 0-1, Hordijk 1-1, rust Groe nendijk 1-2 T. 1.500 Tweede divisie ZFC—EDO 2-2 Ruitenbeek 1-0, Bosdijk 1-1 en 1-2, rust, v. d. Walle 2-2 T. 300 GooilandLimburgia 1-3 Coolen 0-1, Hermans 0-2, rust, Klinkers 0-3, Hogenbirk 1-3 T. 1.000 NO ADEindhoven 1-1 G. Netten 1-0, Senders 1-1 rust- en eind stand T. 2.200 PEC—RBC 1-1 De Haan 0-1, Van Hal 1-1 (e.d.) rust- en eindstand. T. 4.000 AGOVV—Baronie 1-0 0-0 rust, Van Eyck 1-0 T. 1.000 VVV—Wageningen 3-1 Jacobs 1-0, rust, Weeres 2-0, Posthumus 2-1 (pen.), Weeres 3-1 T. 2.500 Roda JCDrenthe 2-3 Deswijzen 1-0, Roosken 1-1, rust, Roosken 1-2, Kragt 1-3, Langenhuysen 2-3 T. 2.000 Hermes DVS—Velox 2-2 Klein 1-0, rust, Klein 1-1 en 1-2, Bakkes 2-2 T. 350 NAIROBIDe Oostafrikaan»© Sa fari-rally heeft zaterdag een mensen leven geëist. David Ndahura uit Oegan da, die met een Ford Cortina GT reed, kwam bij Kitui met zijn auto in een sterk gestegen riviertje. Hij werd uit de wagen geslingerd en verdronk. Zijn co-equipier Jouis Agaard zag kans de oever te bereiken. Ndahura, die voor het eerst deelnam aan de rit, was 30 Jaar oud. Hij was getrouwd en had vier kin deren. GLASGOW Celtic is zaterdag voor de vijfde achtereenvolgende maal voet balkampioen van Schotland geworden. In de uitwedstrijd tegen Hearts was een 0-0 gelijk spel voldoende voor een nieuwe titel. LEEUWARDEN De zesde en zevende ronde van het toernooi om de Nederland se schaaktitel, het Paasweekeinde in Leeuwarden verwerkt, hebben meer duide lijkheid gebracht ten aanzien van de positie aan de top van de ranglijst. Zuidema, internationaal meester, won twee maal. Hy versloeg Jongsma en De Ruiter en heeft met een alleszins redeiyke score van vyf punten uit zeven par tyen de leiding. Langeweg, Scholl en Van der Weide zyn momenteel zyn voor naamste rivalen. Ze hebben een half punt achterstand. OLDEBROEK Wim van den Brink uit Harskamp heeft opnieuw een cross op zijn naam gebracht. Gisteren was hij heer en meester tijdens de nationale motocross van Oldebroek in de 250 cc juniorenklasse. Met groot machtsver toon zegevierde hij in beide manches. Slechts vijf rijders finishten in de zelfde ronde als Wim van den Brink. Wel een bewijs, dat de Harskamper bij zonder hard ging. Sensationeel was ook het rijden van Jan van der Bron uit Amersfoort. In de eerste manche pres teerde hij het om van de zestiende naar de vierde plaats op te klimmen. In de tweede manche kreeg hij echter met pech te kampen. De zijspanklasse bij de junioren le verde een overwinning op voor R. Wil- lemse uit Brammen. Tweede werd B. Koning uit Uddel met miniem verschil. Van de 17 gestarte zijspannen haalden er slechts acht de finish. Bij de 50 cc junioren was Hans Geb- ben uit Rouveen de grote winnaar. In de eerste manche nam Hans Gebben, een jongere broer van senior André, van start af de leiding en stond die niet meer af. In de tweede manche ging G. Büttner uit Arnhem op kop, maar ma chinepech noodzaakte hem het strijdto- LUDWIGSBURG In het kwalifi catietoernooi voor het Europees jeugd kampioenschap basketball, dat in Lud- wigsburg wordt gehouden, heeft het Nederlands team tweemaal verloren en eenmaal gewonnen. De resultaten wa ren: NederlandOostenrijk 4938 (21 23); Nederland—Finland 53—66 (25—30) en NederlandWest-Duitsland 4958 (23—26). De stand: 1. Italië 3 3 0 0 6 225—147 2. Duitsland 3 3 0 0 6 196—176 3. Finland 2 1 0 1 2 122—135 4. Nederland 3 1 0 2 2 151—162 5. Frankrijk 2 0 0 2 0 110—132 6. Oostenrijk 3 0 0 3 0 146—197 neel te verlaten. Hans Gebben nam de kop over en finishte wederom als eer ste. De uitslagen waren: 50 cc-junioren: 1. Hans Gebben, Rou veen; 2. P. de Jong, Bleiswijk; 3. J. Ros, Amsterdam; 4. G. Oude Avenhuis, Al melo; 5. K. in 't Veld, Stokwijk. Zijspan junioren: 1. R. Willems el E. Jansen, Brummen;»2. B. Koning/J. Ko ning, Uddel; 3. J. Keunen/H. Aarts, Deurne; 4. K. de Ham/J. Vogd, Middel burg; 5. C. Langendijk/N. Huiskens, Rotterdam. 250 cc junioren: 1. Wim van den Brink, Harskamp; 2. B. Rekers, Hoens- LONDEN De acht van de Cam bridge universiteit heeft zaterdag de II 6de Boatrace tegen de formatie van Oxford gewonnen. Cambridge versloeg in de traditionele roeiwed»tryd op de Theems van Putney naar Mortlake zyn tegenstander met drie lengten. Het was de derde achtereenvolgende zege van de lichtblauwen. Cambridge had voor de 6800 meter 20 min. 22 sec. nodig. Voor Oxford werd 20 min. 33 sec. afgedrukt. De ploeg van Cambridge boekte de 64e zege in de klassieke krachtmeting met Oxford, die in 1829 voor het eerst werd gehouden. Oxford triomfeerde 51 maal. De race in 1877 eindigde onbeslist. Cambridge leidde van start tot finish. Cambridge, dat de toss won, kooe de Surreyoever, waar de laatste acht jaren de zegevierende formatie vertrok. In een hoog starttempo namen de lichtblauwen direct de leiding. Oxford, dat al in de eerste minuut tweemaal een snoek sloeg, was snel aan kansloze ploeg. broek; 3. P. van Horsen, Middelburg; 4. E. Wieringa, Wehe den Hoorn; 5. C. Garritsen, Badhoevedorp. Kandidaat-meester Hartoch, die tevo ren tot de favorieten mocht worden ge rekend, heeft nog maar weinig kansen op de titel. Van der Weide versloeg hem maandag op kanppe wijze. Uitslagen 6e ronde: De Ruiter - v„ Baarle 0-1; Kort - Marcus 1-0; Scholl - Kerkhoff 0-1; Langeweg - v. d. Weide V*-1/»; Hartoch - Vogel Vi-Vi; Jong-* sma - Zuidema 0-1. 7e ronde: Vogel - Jongsma 1/2-1/2; v. d. Weide - Hartoch 1-0; Kerkhoff - Langeweg 0-1; Marcus - Scholl 0-1; v, Baarle - Kort 1/2-1/2; Zuidema - De Ruiter 1-0. Stand na zeven ronden: 1. C. Zuidema 5; 2/3. K. Langeweg, E. Scholl 4 1/2; 4. J. v. Baarle 4; 5/6. R. Hartoch, P. v. d. Weide 3 1/2 en 1 afg.; 7/9. L. Kerkhoff. J. Kort, J. Marcus 3; 10/11. T. de Ruiter. J, Vogel 2 1/2; J2. A. Jongsma 2. JOHANNESBURG In de vierde ronde heren-enkelspel van het toernooi om de open Zuidafrikaanse titels heb ben zich enkele verrassingen voorge daan. De als tweede geplaatste Neder lander Tom Okker verloor van de Zuid afrikaan Frew McMillan met 62, 9 11, 36 en 46. Ook de Zuidslaviër Nikki Pilic kwam niet verder. Ray Moore versperde hem in vijf sets de weg: 6—3, 6—4, 2—6, 5—7 en 3—6. De tweede Nederlandse tennisser, Fred Hemmes, is zaterdag in de eerste ronde van het herendubbel uitgescha keld. De Zuidafrikanen Julian Krinsky en Mei Baleson waren in vier sets, 75, 62, 46 en 1513, sterker dan de Ne derlands/Canadese combinatie Hem mes/Peter Burwash. De Brit Mark Cox plaatste zich voor de vierde ronde en kelspel doordat zijn tegenstander, .Earl Buchholz (VS) zich in de derde set te rugtrok. De stand was toen 16, 61 en 31 voor Cox. Ook in de eerste ronde van het ge mengd dubbel werd Fred Hemmes, die met Judith Salomé speelde, uitgescha keld. De Australische combinatie McDonald-Helen Gourlay zegevierde met 62, 97, Tom Okker en diens Amerikaanse partner Marty Riessen bereikten de vierde ronde van het he rendubbelspel. Zij wormen met 63, 4 6, 62, 62 van het Zuidafrikaanse duo Seymour-XupferburgeE»

De Vallei | 1970 | | pagina 11