Yoko Ono in verwachting: RONOtitie Assurantiemakelaar meent: Ambacht heeft het zwaar Karei Prior in beroep tegen ontslag Evangelische Omroep morgen van start WnS UITBREIDING RANK XEROX NEDERLAND Gouden penning „Venus'" en Shocking Blue" Heer Bommel en de Blijd- scbapper MORGEN Voorgoed Watersport Voor en legen Buitenland Ruiten Rubriek voor toeristen programmaos „Please Sir" wordt herhaald Eerste radio-uitzending Investering 36 min. MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO DINSDAG 31 MAART 1970 JUWELIER MOET ZICH BETER BEVEILIGEN ROTTERDAM De heer G. Driessen, makelaar in assurantiën, gespeciali seerd in goud en juwelen, meent: „Alle juweliers in ons land moeten zich beter gaan beveiligen. Anders wordt het onmogelijk ze nog te verzekeren. Je vindt dan geen enkele maatschappij meer die het risico dekt". Dp firma Driessen in Rotterdam heeft alle grote juwelierszaken, de groothandelaren en veel particulieren verzekerd, zowel in Nederland als in België en Luxemburg, Zij heeft voorts klanten in Duitsland. Italië en Dene marken. Gemiddeld komt er om de andere ochtend een schademelding op het kan toor binnen. Vaak van kleine diefstal len Waarbij de buit enkele duizenden guldens is. Soms van grote kraken waarbij men in tonnen moet rekenen. De laatste jaren is het schadebedrag met grote regelmaat gestegen. De heer Driessen betreurt dat natuurlijk. Het Beroepen veranderen, ontstaan en verdwijnen vooral in deze tijd steeds vaker en sneller. Veelal gemakkelijker dan de mens in het beroep. De stoomwals van nuchtere econo mische en financiële „noodzakelijk heid" verpulvert meedogenloos aloude ambachten of jongere, maar econo misch zwakke „broeders". Tegelijkertijd biedt deze voortdende rende eeuw toch ook nog levenskan sen. Vooral zijn dat ambachten, die het nodige aanpassingsvermogen en de voor deze tijd vereiste „golf-leng- te" bezitten. Met name in de dienst verlenende sector ligt er een groeien de schat aan mogelijkheden. Terwijl de tijd voortijlt in zo'n tempo, dat hulpgeroep van haar slachtoffers pas gehoord wordt als het te laat is, rapen wij de brokstukken van 1969 op. Liefst 430 schoenmakers hielden er vorig jaar voorgoed mee op. In 1961 al weer negen jaar geleden wa ren er nog 7470 schoenherstellers. Nu zijn er nog maar 4380 over. Van de fiets- en bromfietsherstellers hingen er 290 hun gereedschap aan de wil gen. De afgelopen tien jaar legden ongeveer duizend er het bijltje bij neer. Nu zetten nog 5600 collega's door. De autobedrijven schoten daar entegen als paddestoelen uit de grond. Vorig jaar kwamen er twee honderd bij, sinds 1961 zelfs 1450. In totaal zijn er nu 6870 autobedrijven en -bedrijfjes. De meest opvallende vermindering in aantal deed zich verder voor in de beroepen: bakker vorig jaar 390 min der, aannemer 400, kapper 240, 150 herenkappers en 90 dameskappers en in de sector maatkleding 460. Een duidelijke toeneming van het aan tal vestigingen tekende zich verder af bij: schoonmaak- en glazenwas- sersbedrijven +230 en schoonheidsin stituten +180. Schoonheid op alle fronten. Al deze cijfers bekendgemaakt door het Centraal Registratiekantoor De tailhandel Ambacht CRK zijn de aantallen van de ambachtelijke vestigingen zonder detailhandel en die met detailhandel. De bedrijven die meer dan een ambacht bestrijken, zijn ingedeeld bij het ambacht dat voor dat bedrijf de hoofdmoot vormt. Te midden van al deze verschuivin gen, onrust en fusiegeraas houdt de zogenaamde kleinscheepsbouw (zeilbo ten, jachtjes enz.) voortreffelijk stand. Toenemend enthousiasme voor het watertoerisme deed het aantal werfjes in de laatste negen jaar stu- gen van 490 naar 730. Hiervan zijn er maar vijftig met eigen detailhandel. De zadelmakers gingen er daarentegen niet op vooruit. In 1961 nog 320, nu nog maar 220. Tandtechnische labora toria kwamen er in ons land de afge lopen negen jaar niet bij. het aantal bleef precies gelijk: 430, waarvan tien met eigen detailhandel. Een der gelijke standvastigheid is echter een zeldzaamheid. Naast personeelsjubilea lijkt ook het bedrijfsjubilea gedoemd tot verminderen. De vraag lijkt ge wettigd of het weggooi-beroep de toekomst heeft. LONDEN John Lennons vrouw Yoko Ono verwacht in oktober een baby. Lennon vertelde zondag op een popconcert in het Londense East End, dat zijn vrouw acht weken zwanger is. „Wij krijgen een baby voor de vre de". zei hij. ,.Als wij een baby krijgen moet er vrede komen, zodat hij kan blijven leven". De 37-jarige Yoko Ono heeft een zes jarig dochtertje, Kyoko, uit haar eerste huwelijk met de Amerikaanse filmpro ducent Tony Cox. In maart vorig jaar trouwde zij met Lennon. In oktober vo rig jaar had ze een miskraam. verwondert hem echter niet. „Er zijn ook hoe langer hoe meer grote juwe lierszaken bijgekomen. De mensen heb ben meer geld over voor sieraden en juwelen. Ze willen best iets kostbaars kopen. Als geldbelegging, maar ook als statussymbool. Bovendien neemt in een tijd van wel vaart de misdadigheid toe."' Met het schadebedrag is ook de pre mie regelmatig omhoog gegaan. De hoogte van de premie globaal dui zend tot vijfduizend guldon is weer afhankelijk van de mate van be veiliging, van de ligging en van de stad. De heer Driessen: ..Technisch -is het mogelijk een zaak afdoende te beveili gen. Er zijn dan ook juweliers die ten koste van alles willen voorkomen dat er bij hen wordt ingebroken. Er zijn er ook die al vlug iets te duur vinden. Er zijn weer anderen die zich helemaal niet verzekeren. Als er in tien jaar piets gebeurt, zeggen zij: Mooi zo, tien jaar lang premie uitgespaard." „Wij stellen als eerste eis dat een ju welier onmiddellijk na sluitingstijd de beveiliging in werking stelt. Of dat nu het rolhek is, de alarminstallatie of de draadbeveiliging. Elke beveiliging heeft tenslotte zijn voor en tegen, 's Avonds loopt er niemand op de lijnbaan of in de Kalverstraat. Een sirene heeft dan weinig zin." Uit ervaring weet de heer Driessen dat er na een roof "of kraak zelden iets van de buit wordt teruggevonden. Ook al wordt er na elke diefstal een belo ning uitgeloofd: tien procent van de waarde van de buit die naar aanleiding van de tip terugkomt. De heer Driessen: „Je krijgt dan wel tips. Meestal uit de onderwereld zelf. Maar als er al iets van terugkomt zijn de spullen meestal zwaar beschadigd. Men gaat er niet bepaald zachtzinnig mee om. De hoogste beloning die we ooit hebben uitgekeerd bedroeg vierdui zend gulden." „Waar de buit dan heengaat? Vaak naar het buitenland. Als een kraak of roof goed voorbereid is hebben de da ders van tevoren al een afzetgebied voor hun buit. Soms ook weten ze niet wat ze met de buitgemaakte spullen moeten doen. Die worden dan tegen lage prijzen in cafeetjes aan de man gebracht of weggegooid. Zo ligt er in het water van de Stadhouderskade in Amsterdam voor tienduizenden guldens aan sieraden, juwelen en horloges. Het is echter allemaal waardeloos geworden doordat het is aangetast door het wa ter." De meest voorkomende manier om een juwelier lichter te maken is de ruit- inslag: Een steen door de ruit en pak ken wat er te pakken valt. Het gaat hier om duizenden of tienduizenden guldens, maar door het aantal loopt het schadebedrag toch flink op. Sommige juweliers hebben ruitinslag proberen te voorkomen door namaak- spullen in de etalage te leggen. Dat bleek een mislukking omdat de klanten dan juist dat namaak wilden hebben. De laatste twee jaar neemt het aantal roven uit auto's toe. „Geen wonder", vindt de heer Driessen, „èr staat vaak voor tonnen op straat." Echte goede kraken, zoals onlangs in Leiden en Amsterdam, zijn er niet zo veel. Hier zijn de bedragen weer aan zienlijk groter. Voor een mooie kraak heeft ook de heer Driessen bewonde ring. „Als het maar niet te veel voor komt", lacht hij. Hij geeft een voorbeeld. Schevenin- gen, 1926. „Er was toen nog niets aan beveiliging. Op een zaterdagavond komt er een autootje van het gasbedrijf de boulevard oprijden. Er stappen vier mannen uit die het uniform aanhebben van het gemeentelijk gasbedrijf. Voor een juwelierszaak slaan ze een werk tent je op. Ze halen er een agent bij en vragen hem op post te gaan staan om dat er explosiegevaar is. De mannen graven ondertussen een gang naar de juwelierzaak. Enkele uren later komen Itam A Met een zwaar voorwerp, bijvoorbeeld een baksteen, is de ruit ingeslagen; een snelle greep en weer kan een juwelier een schade melden bij zijn verzekeringsagent. rMnds 1 januari van dit jaar hebben dieven en inbrekers al voor twee miljoen -7 gulden aan sieraden en juwelen gestolen. In heel 1969 was dat bedrag vier miljoen. Vooral enkele grote juwelenroven hebben er die eerste maanden van dit jaar b(j de verzekering flink in gehakt. Zoals: OP 21 JANUARI Op klaarlichte dag plunderen enkele mannen een auto die aan de Hoog straat In Rotterdam geparkeerd staat. De buit is bijna een half miljoen gulden. OP 3 MAART Inbrekers nemen voor ruim een kwart miljoen gulden aan sieraden mee uit een juwelierszaak aan de Breestraat In Leiden. OP 9 MAART BU juwelier Siebel aan de Kalverstraat in Amsterdam wordt een spectacu laire kraak gezet. Buit: ongeveer zeshonderdduizend gulden. Verzekerings deskundigen menen dat dit de grootste kraak is die ooit In ons land werd gepleegd. In al deze gevallen waren de kostbaarheden verzekerd via het makelaars kantoor Driessen in Rotterdam. ze hun tentje uit. De agent vertellen ze dat het gat de volgende morgen wordt dichtgemaakt. De agent moet wel op post blijven omdat anders weieens mensen in het gat kunnen vallen. De volgende dag merkt de juwelier dat zijn zaak is leeggehaald. Buit: zes tigduizend gulden. Voor die tijd een zeer aanzienlijke buit. Van de daders is nooit meer iets gehoord." VENRAY Blijkens een medede ling van het bedrijf heeft de burge meester van Vesnray officieel een begin gemaaktt met de bouwwerkzaamheden voor de uitbreiding van de fabrieken van Rank Xerox (Nederland) N.V. in zijn gemeente. Het uitbreidingsplan omvat (Je bouw van een hoofdkantoor en van 2 fabriekshallen, waarmee in to taal 25.000 vierk. m. bedrijfsruimte aan dq bestaande gebouwen zal worden toe gevoegd. Het project zal een investering vergen van f 36 mil. Het totale perso neelsbestand zal In de komende 4 jaar in Venray toenemen tot 2.000 personen (thans 650). Het kantoorgebouw zal in juli 1971 worden opgeleverd, de pro- duktieruimten zullen veel eerder gereed zijn. DEN HAAG Ter herinnering aan de hit „Venus", waarmee de Haagse popgroep Shocking Blue kortgeleden de top van de Amerikaanse hitlijst be reikte, heeft de N.V. Koninklijke Be geer Voorschoten besloten speciale pen ningen te slaan. Deze penningen, die binnenkort in de handel komen, worden uitgevoerd in goud. Een aantal zal worden voorzien van vier blauwe saffieren om de naam Shocking Blue te accentueren. Ook zal een verzilverde penning in de handel komen, compleet met verzilverde ket ting. De voorzijde van de penning toont de door Willem Vis vervaardigde portret ten van de vier leden van de groep en hun namen: Rob, Klaasje, Mariska en Cornelius. Op de achterzijde is de Ve nus van Milo te zien, met daaromheen de woorden „Venus 1970" en „Shocking Blue, forst Dutch world toppopgroup". Uit de Nieuwe Waterweg is het lijk opgedregd van de 21-jarige binnen- vaartmatroos K. Hoogwerf uit Nu- mansdorp. De man moet 6 februari bij het aan boord gaan van zijn schip in het water zijn gevallen. Karei Prior, die eind vorige week door dé Tros op staande voet werd ontslagen, is van plan tegen dit ont slag in beroep te gaan. Hij voert on derhandelingen met zijn juridisch adviseur, mr. J. H. Smeets, en met de vakbonden om te onderzoeken welke stappen ondernomen kunnen worden. In het radioprogramma „Dit Is Het Begin" (Vara) vertelde Karei Prior zaterdagmiddag hoe de zaak eigenlijk in elkaar zqt. Hij zei dat de directie van de Tros op de hoogte was van zijn verblijf in Banken- bosch, de inrichting voor verkeers- delinquenten, waar hij een straf van veertien dagen moest uitzitten. Hij had voor die periode vakantie ge vraagd. wat hem aanvankelijk was toegezegd, maar op het laatste mo ment weer werd geweigerd. De leiding van de Tros eiste vaiQ hem dat hij donderdag 26 maart op een vergadering aanwezig zou zijn. Toen Prior niet verscheen (hij heeft geprobeerd vrij te krijgen of uitstel van zijn straf) werd hem een ont slagbrief gestuurd. In de brief werd gesteld dat Prior gesuggereerd zou hebben vakantie te willen voor een verblijf In het bui tenland. Verder wordt gezegd dat Prior de Tros „misleid" zou hebben en dat daarom „de maat vol" is. „Op grond van dwingende redenen bent u ont slagen", zo besluit de brief van de Tros. Welke die dwingende redenen zijn wordt niet gezegd. Karei Prior zei dat de Tros heeft geweten waarom hij vakantie wilde hebben. „En dat ik per se op die be spreking van 26 maart moest zijn is mij ook niet helemaal duidelijk, want sinds ik uit mijn functie (hoofd tv-sectie) ben ontheven op 13 februari, mocht ik niet eens meer op kantoor komen", aldus de heer Prior. De NOS-radio gaat,, nu het vakan tieseizoen begint aan te breken, een maal in de veertien dagen een twee de toeristische rubriek uitzenden. -De NOS zendt nu al wekelijks op de vrijdagavond een toeristisch pro gramma uit. Het nieuwe programma „Toeris mo" wordt met ingang van 1 april iedere woensdag uitgezonden tussen 17.20 en 17.40 uur op Hilversum 1. De nieuwe rubriek zal informatie verschaffen over dag- en weekend- trips, over de toestand van de wegen in Europa, over de bezettingsgraad van de hotels en campings in de va kantie-oorden en over allerlei toeris tische evenementen die staan te ge beuren. mmmtrnrnmtm SMMWKffll msmmm mmmmmm 6861 De voerman klom met stramme benen van de bok af en begaf zich naar de achterkant van zijn wagen. „Zorgen?" herhaalde heer Bommel, die hem volgde, „nee, die heb ik niet zozeer. Maar dat is het hem juist! Wanneer men geen zorgen heeft moet men blij zijn, als u begrijpt wat ik bedoel!" „Zo is het maar net!" riep de grijs aard, terwijl hij de deuren van zijn kar opende. „Maar daar is wel wat aan te doen, meneertje. Ik heb hier een ruime sorte ring boekwerken over positief denken en andere magische wetenschappen. Men kan het lot naar zijn hand zetten! Net iets voor jou; hèhèhèhèhè!" Heer Ollie wierp een onthutste blik in het inwendige van het gammele voertuig en dacht even na. „Daar zit iets in", mompelde hij. „Het moet mogelijk zijn om in deze maatschappij wat geluk te brengen. Hebt u soms een werkje dat duidelijk uiteenzet hoe dat gedaan moet worden?" „Natuurlijk!" sprak de koopman met knarsende stem. „Niets is eenvoudiger. Hier heb ik de bekende „Spiritus pluribus"; een gere nommeerde handleiding, die begrijpelijk is voor leken. Eén vijftig, meneertje. En ik garandeer de uitwerking. Niet goed, geld terug". Zo pratende trok hij 'n oud, beschim meld foliant uit zijn voorraad en heer Bommel betaalde zonder lang nadenken „Geluk ermee!" riep de oude. Hij gooi de de deuren dicht, beklom de bok met verrassende snelheid en reed in galop voort terwijl zijn kakelend lachje in de wind verwoei. Heer Ollie stond met 't boek in de neer gutsende regen. Hij keek de wegrijdende woonwagen na en voelde zich vreemd be klemd. De NCRV zal een aantal afleve ringen van de populaire televisiese rie „Please Sir" gaan herhalen. De omroep heeft daartoe besloten, na honderden verzoeken van kijkers. Nog dagelijks komen er reacties van mensen binnen. De eerste herhaalde afleve ring wordt uitgezonden op zaterdag 25 april om 16.02 uur 's middags. Daarna volgen, met een frequentie van eenmaal in de veertien dagen, waarschijnlijk nog negen afleverin gen. Een exact uitzendschema is op dit moment echter nog niet bekend. Een opname uit het tv-pro gramma Steins Stunde" over de jacht met gedresseerde roofvo gels, vanavond om 20.15 uur op Duitsland I. In het Gelders programma van de Rono wordt vanavond een verhaal uitgezonden 'over de 'memoriesteen van Culemborg. De tekst werd ge schreven door Jac. Gazenbeek uit Lunteren, die in de serie „Van wied- af en dichtbi'j (dialect) aandacht schenkt aan kleinere historische bij zonderheden van de Veluwe en uit het Rivierengebied. Bij de reportages wordt o.a. de be vrijding van de Achterhoek, nu 25 jaar geleden, herdacht. Morgenochtend tussen elf en twaalf uur kunt U via Hilversum 3 voor het eerst luisteren naar een radio programma van de Evangelische Omroep. Het bevat moderne gees telijke muziek, die wordt onderbro ken door korte verbindende tek sten. Dat zal dan de eerste kennis making zijn met de nieuwste zend gemachtigde. Zij het nog slechts een kennismaking op het gehoor al léén, want vrijdagavond komt de Evangelische Omroep pas binnen ons gezichtsveld, via de eerste televi sie-uitzending, en wel van drie over zeven tot vijf voor acht op Neder land 1. Na een introductie wordt dan een buitenlandse evangelische film uitgezonden. Wekelijks krijgt de Eo één uur tv- zendtijd op vrijdagavond via Ne derland 1 of op zaterdagavond via Nederland 2. Wat radio betreft zijn er behalve de uitzendingen op het derde net nog programma's via Hil versum I. (Vrijdagmiddag van twee tot drie uur) en Hilversum 2 (maan dagavond tussen zeven en acht uur). Behalve kerkelijke muziek bevatten zfj actualiteiten, kerkelijk en zen- dingsnieuws en rubrieken voor de jeugd. De heer Joh. Koekkoek is aange steld als programmaleider voor tele visie. Als directeur van de EO is met in gang van 1 mei a.s. benoemd de heer J. J. Akkerman, voormalig chef van de hoofdafdeling bedienings techniek van de Nos. Per 1 april gaat het programma blad „Visie" verschijnen. NEDERLAND I 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: Journaal. 19.04 AVRO: Tobben voor Tokio: kwis voor middelbare scholieren. 19.30 Peyton Place, feuilleton. 20.00 NOS: Journaal 20.20 AVRO: The Survivors film. 21.10 Voor de vuist weg. 22.05 AVRO's Televizier. 22.55-23.00 NOS: Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS Journaal. 19.04 Scala: infor. progr. 19.30 KRO: Geen zee te hoog...serie. 20.00 NOS: Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt-Buitenspel, sportprogr. 21.10 KI. De Wrekers, film. 22.00 K1. David Frost-show. 22.50-22.55 Journaal. DUITSLAND I Reg. progr. NDR: 18.00 (K) Film- rep. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Sport. 19.26 Der Mann von gestern, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Die Reiter von Padola, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 Ac tualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Mu zikaal programma. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 Tag der Rache, TV-serie. 22.25 Journaal, commentaar en weerbe richt. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 Licht muziek progr. 19.10 (K) Immer wenn er Pillen nahm, TV-serie. 19.45 (K) Nws. act. en weerber. 20.15 Bilder aus dem Deutschen familienleben, TV-serie. Aansluitend: nws. 21.00 (K) High Chaparral, TV-serie. 21.50 Cul turele kroniek. 22.35 (K) Nws. en weerber. NEDERLAND 1 17.00-17.30 Vara, voor de kinderen. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Amusementsprogr. 11.20 Die Umschau. 12.05 Filmdocumentai re. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 Nws, 16.40 Voor de kinderen. 17.10 Filmreportage. 17.40 Filmreportage. 17.55-18.00 Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws en weerber. 17.35 Voor oudere kijkers aansl. liefda digheid soproep HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gymnas. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuz. (7.30-7.35 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Akt._ 8.20 Stereo: Lichte grammo foonmuz. (8.30-8.35 Van alle mark ten thuis, praatje voor de huis vrouw). 9.00 Stereo: Klass. muz. (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Lich te grammofoonmuz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.03 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Pianorecital: klass. muz. 12.00 Stereo: Pools Ra dio-Symfonie orkest: mod. en klass. muz. 12.25 Stereo: Metropole orkest: amusementsmuz. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Stereo: Licht instrumentaal ensem ble. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Licht instrumentaal octet. 14.30 Stereo: Een doodonschuldig burger, hoorspel. 15.15 In de toon zaal: muz. door en voor /de jeugd. 16.00 Nws. 16.03 Soc. Zestig minuten voor boven de zestig. NOS: 17.02 On der de groene linde: oude liedjes. 17.20 Toerismo: toeristische infor matie uit binnen- en buitenland. VARA: 17.40 Noordhollands Filhar monisch orkest en koor „De Stem des Volks", Haarlem: klass. gewijde muz. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Act. Politieke Partij: 18.20 Uit zending van de Pacifistisch Socialis tische Partij. VARA: 18.30 Stereo: Klink Klaar - zonder nonsens. 19.30 nieuws. 19.35 Buitenlands weekover-. zich. 19.45 Stereo: licht vocaal- en in strumentaal ensemble met zangsolist. 20.10 Cabaretliedjes (opn.). 20.25 Ste reo: Plaats Gevonden: gevarieerd progr. uit Delft. 21.15 Vragenvuur. 21.35 Stereo: Melodieën Expres. 22.00 Letter-Grepen: literair progr. 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Act. 22.55 Muz. is een soort levend beest: portret van de componist Ton de Leeuw. 23.35 Mod. muz. (opn.) 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerst ge hoor: klass. muz. (gr.) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32-7.50 Act.) TROS: 8.00 Als dat zou kunnen: verzoekpla- tenprogr. (8.30-8.32 Nws; 9.00-9.10 Gymnas. voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag, muz. lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Piek uur: wedstrijdprogr. 11.45 Act. 11.55 Me dedelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Stereo: Klass. muz. (gr.) 15.00 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Ste reo: Twien-Popradio voor T(w) ie- ners. 17.50 Overheidsvoorlichting: O en W - Gezinshelpster nu en in de toekomst. Vraaggesprek van Ingrid Drisse met mej. E. Sondorp en de heer H. van Eijsden. 18.00 Stricly Country Style: courntry and wes- ternrubr. 18.30 Nws. 18.41 Act. NOS: 19.00 Openbaar kunstbezit. Orde van vrijmetselaren: 19.10 Lezing. NOS: 19.20 Hindoestaanse religie in Neder land, reportage van het Fagua-feest. 19.35 Geen onderdaan maar burger: een reeks uitzendingen over de staatkundige vorming van de Neder lander. 19.50 Progr. voor blinden en slechtzienden. 20.00 Stereo: Radio Kamerorkest en solisten: klass. en moderne muz. In de pauze (20.30- 20.50): Fermate, een luchtig pauze- progr. 20.53 Kerkorgelconcert: klass. muz. 21.30 Vonken onder de as, een serie programma's over Nederlandse volksverhalen en volksgebruiken. 22.00 Weer 'ns wat anders, geva rieerd platenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: X, een sprong in het duister. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijk geva rieerde visite: licht progr. (12.00 Nws) 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: licht platenprogr. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mixi licht platenprogr. (17.00 Nws.)

De Vallei | 1970 | | pagina 7