Ton Sijbrands vergrootte voorsprong tot twee punten Hockeyploeg won verdiend van Frankrijk Zuidema opnieuw aan de leiding STV -Climax-teams bovenaan in 3P3 Okker trok zich terug VZC-jeugd genoteerd op standenlijst KNZB PEC zet drie spelers uit elftal Verlies tafeltennis ploegen 10 xl3 in toto Tafeltennis in Gelderse Vallei Voetbaljeugd verloor van Westfalen Biljarters strijden om driebandentitel Jeugdelf tallen van Musketiers in Paastoernooi Murro Wierts speer 91.44 m TE MOEILIJK RUGBLESSURE Rocco en Rivera geschorst SPANNEND UITSLAGEN ZELDEN GEVAARLIJK TERREINV OORDEEL Broodnijd SPORT IN 'T KORT DONDERDAG 2 APRIL 1970 APELDOORN De zevende ronde van het nationaal damkampioenschap zal in de annalen van dit veertiende titeltoernooi in Nieland worden opgetekend als de ronde van de „doorbraak". De insiders immers wachtten reeds enkele dagen op het moment waarop Sijbrands en Wiersma hun reputatie gestand zouden doen. Dat moment achtten beide als favoriet gestarte grootmeesters gisteren gekomen. Sijbrands zowel als Wiersma kwam zij het op geheel eigen wijze tot winst, terwijl Drost zijn eerste nederlaag kreeg gepresen teerd door de Arnhemmer Rudy Palmer. Omdat de overige partijen onbeslist eindigden, vergrootte Sijbrands zijn voorsprong tot twee punten en is het Wiersma die de titelhouder op die afstand volgt. De tot nu toe verdienstelijk debute rende Brabantse vertegenwoordiger Jan Craane trof Sijbrands in een zeer strijdlustige vorm. De Amsterdammer haalde wat oude stof uit het vergeet boek van de damtheorie, mogelijk ook omdat hij de speelstijl van zijn tegen stander had bestudeerd. Hij schotelde de zuiderling een variant van een partij Ghestem Raichenbach voor van kort na de Tweede Wereldoorlog. Craane had daar geen weet van. Het enige dat hij in de opzet van de partij herkende, was dat hij dit speltype zelf graag toepast en dat gaf hem het idee op vertrouwd terrein te komen. Het verbaasde hem dan ook nauwelijks dat Sijbrands op de zeventiende zet een schijf offerde. Toen hij vier zetten la ter een tweede schijf kreeg aangebo den, voorzag hij wel wat moeilijkheden, maar nog drong het werkelijke gevaar van deze offervaardigheid niet tot hem door. Pas toen Sijbrands met een sterke voorpost op 22 kwam, meende hij dat de tijd gekomen was zijn materiële voorsprong terug te geven. Het was op dat moment echter al te laat. Sijbrands' stelling was onaantastbaar, terwijl de Brabantse stand volledig dreigde te worden ondergraven. Nog geen ander^ half uur na de start, gaf Craane ver rast op. „Daar is toch niet tegen te spe len. Wat die jongen weet, daar kom ik mijn hele leven niet achter", opperde hij, „maar ik dam omdat ik er plezier in heb. Niet omdat ik er een uitgebreide studie van kan maken". Het was een eerlijke bekentenis van een oprechte amateur. Intussen werd de taak voor Drost en Wiersma door die snelle beslissing van Sijbrands extra zwaar. De beide Frie zen wisten precies waar ze aan toe wa ren. Ze moesten winnen om de achter stand beperkt te houden, wilden ze niet halverwege het toernooi al kansloos worden. Voor Frank Drost bleek die op dracht duidelijk te moeilijk. Tegen Pal mer kwam hij in een flankpartij wel tot een bijzonder fraaie stand, maar de Arnhemrfler accepteerde het positione le nadeel en vlocht allerlei combinatie- JOHANNESBURG De Zuidafri kaan Frew McMillan, die eerder Tom Okker uitschakelde, zette zijn overwin ningenreeks in het toernooi om de Zuidafrikaanse tenniskampioenschap pen voort door de Amerikaanse vete raan Richard Gonzales in vijf sets te verslaan: 16, 6 4, 61, 68, 63. In de eindstrijd ontmoet McMillan de Australiër Rod Laver, die de Zuidafri kaan Bob Hewitt met 64, 86, 6—*-1 klopte. Okker trok zich wegens een rugbles sure terug uit het herendubbelspel, waarin hij met Marty Riessen was doorgedrongen tot de kwartfinales. MILAAN Nereo Rocco, coach van AC Milian, is tot het einde van de Ita liaanse voetbalcompetitie geschorst. De aanvoerder van de Milanese formatie Gianni Rivera werd voor twee wedstrijden geschorst. De straffen werden opgelegd wegens onregelmatig gedrag tegen een grens rechter tijdens de wedstrijd van afge lopen zondag tegen Juventus. DEN HAAG Tot gisteren waren er bij het bureau van de sporttotalisator in Den Haag tien meldingen binnenge komen van deelnemers, die alle uitsla gen goed hadden voorspeld. Er waren 92 meldingen van twaalf goede uitslagen, 729 meldingen van elf en 691 meldingen voor de extraprijs. ve dreigingen in de stand. Daarmee moest Drost terdege rekening houden en dat kostte hem veel tijd. Tenslotte sloeg Palmer in de tijdnoodfase toe. Drost had twee doorbraakmogelijkhe- den voor zijn tegenstander berekend, toen hij door een derde werd verrast. Enkele zetten later zag Drost het nutte loze van verder spelen in, capituleerde en wist zeker van de tweede plaats te zijn verdrongen. Harm Wiersma nam die in door Bronstring te verslaan. In een partij, waarin de grootmeester het zichzelf weer eens bijzonder lastig maakte, zorgde de dit toernooi totaal uit vorm zijnde Leidenaar voor een verrassing door een simpele voor Wiersma winstgevende afruil over het hoofd te zien. De Fries aarzelde geen moment. De drie resterende partijen eindigden weliswaar onbeslist, maar ook daarin hadden de zwartspelers voordeel. Edink kwam tegen Van der Sluis echter tempo te kort om een winstformatie op te bouwen, Gordijn had gunstige perspec tieven tegen Van Dijk die een com binatie van licht kaliber onderschatte maar zag geen winstmogelijkheden, terwijl Douwe de Jong die tegen Varke- visser wel zag, maar ze dank zij een subtiele verdediging van de Katwijker juist niet kon realiseren. Bijzonder spannend is het in het jeugdtoernooi. Vier spelers kwamen gisteren met een honderd-percentscore uit de dubbele ronde. Dat waren de drie koplopers en de Gelderse kampioen Willy Borgers, die over zijn inzinking heen schijnt te zijn. Zowel Van In- gen als Strietman moest hem de pun ten en de eer laten. De drie koplopers hebben nu ruim afstand genomen van hun achtervolgers. Eerste is nog steeds de Noordhollandse titelhouder Jeroen Goudt, die tot nu toe ongenaakbaar is gebleken. Schunselaar moest het na an derhalf uur al opgeven en Mathijsen bood vier uur lang tegenstand ter wijl op nog geen twintig meter Feijen- oord zijn Europa-Cup-kansen op de tv verdedigde. Het was trouwens een op merkelijke gang van zaken. De jeugd kampioenen hebben geen moment geaarzeld tussen het damspel of de voetbalwedstrijd. Geen wanklank, dat zij de wedstrijd niet konden volgen! En dat tekent de goede mentaliteit van deze jonge spelers, van wie er over en kele jaren beslist enkelen in het grote A Ton Sijbrands: stevig op kop. toernooi zullen uitkomen. Bennie Smeenk, vorig jaar Gelderse titelhouder en dit jaar nummer twee, doet het na zijn nederlaag tegen Jansen uitstekend. Hij volgt Goudt op één punt, terwijl de Zuidhollander Jan Storm derde is met weer een punt minder. Vrijdag komen beiden tegen Goudt achter het bord en dat zal ongetwijfeld een spannende strijd worden. De uitslagen: Zevende ronde: Bron string Wiersma 0-2; Van Dijk Gordijn 1-1; Sijbrands Craane 2-0; Varkevisser De Jong 1-1; Palmer Drost 2-0; Van der Sluis Edink 1-1. Stand: 1. Sijbrands 11; 2. Wiersma 9; 3/4. Drost en Van der Sluis 8; 5/6 Van Dijk en Palmer 7; 7-10. Craane, Edink, Gordijn en Varkevisser 6; 11/12 De Jong en Bronstring 5. Jeugd: Vijfde ronde: Strietman-Bor- gers 0-2; Schunselaar Goudt 0-2; Sinnema Van Houtert 1-1; Smeenk Nijdam 2-0; Storm—Van Ingen 2-0; JansenMathijsen 1-1. Zesde ronde: Strietman Smeenk 0-2; JansenSinnema 2-0; Storm Schunselaar 2-0; Mathijsen Goudt 0-2; Nijdam Van Houtert 1-1; Van Ingen Borgers 0-2. Stand na zes ron den: 1. Goudt 11; 2. Smeenk 10; 3. Storm 9; 4/7 Borgers, Jansen, Mathij sen, Sinnema 6; 8/9 Van Houtert en Schunselaar 5; 10 Van Ingen 4; 11/12 Nijdam en Strietman 2. Programma voor morgen (aanvang 11 uur) senioren: WiersmaDrost; De AMSTELVEEN In een uitstekende oefenwedstrijd heeft het nationale heren hockeyelftal, waarin alleen de geblesseerde Tippy de Lanoy Meyer ontbrak om er «en compleet „Oranje" van to maken, woensdagavond in het Wagenerstadion van Amstelveen tegen Frankrijk een verdiende 3-0 overwinning behaald. De Fransen, die in het Paasweekeinde in Folkestone met slechts 1-0 van Engeland hadden verloren, werden volkomen in de verdediging gedrongen door de goede combinaties van de Oranje-ploeg, waarin André Bolhuis, de „Spielmacher" was. De Kampongspeler nam zelf de twee- doelpunten in de eerste helft voor zijn rekening (het tweede vlak voor rust met een formidabel schot vanaf de rand van de cirkel uit een door Thole genomen straf corner) en had ook een groot aandeel in de treffer, waarmee Frans Spits in de tweede helft de eind stand op 3-0 bepaalde. De grootste kracht ging bij Oranje, evenals maandag in de eerste met 2-0 gewonnen wapenschouw tegen Schot land uit van de rechtervleugel, waar Frans Spits excelleerde. Daarnaast werd de Nederlandse aanval duidelijk gestimuleerd door het goede spel van de middenlijn met spil Ebbens als stuwen de kracht. De Fransen, die donderdagochtend nog tegen de Batavieren spelen om ver volgens met twee wedstrijden in het Westduitse Russelsheim hun Paas-trai- ningstrip af te sluiten, konden slechts zelden gevaarlijk worden. Het duurde al dertien minuten voor dat zij voor het eerst tot de Nederland se cirkel konden doordringen en bo vendien troffen zij daar de in een goe de vorm stekende doelman Sikking. Een beste kans kregen de „haantjes" vlak na rust toen spil Pous een penalty mocht nemen, maar tegen Sikking op schoot. Dat het uiteindelijk bij 3-0 bleef dankten de Fransen aan het secu re werk van hun doelman Gauthier en een redding van rechtsback Durchon op de lijn, toen Thole halverwege de twee de helft de Franse keeper al was ge passeerd. A Galhuis (rechts) scoort hier het eerste doelpunt voor Nederland de Franse doelman Sauthier kan tfeen redding meer brengen. JongEdink; CraaneVan der Sluis; GordijnPalmer; BronstringVarke visser en Van DijkSijbrands. De jeugd speelt morgen twee partij en. In de ochtendronde (9 uur) speelt Smeenk tegen Goudt en Storm tegen Nijdam. Om 17 uur is StormGoudt, de belangrijkste partij terwijl Smeenk tegen Schunselaar uitkomt. LEEUWARDEN Voor de derde maal heeft Zuidema alleen de leiding genomen in de wedstrijd' om het natio nale schaakkampioenschap. Hjj versloeg namelijk Van der Weide, die nog steeds tot de kanshebbers behoorde. De beide andere kandidaten, Scholl en Langeweg, konden het in de eerste zitting niet tot winst brengen. Wél be haalden ze voordeel maar of dit van beslissende aard is, zal de hervatting moeten leren. In ieder geval nemen de kansen voor Zuidema duidelijk toe want Scholl en Langeweg moeten elkaar in de laatste ronde nog ontmoeten. De partij Van der Weide Zuidema had een rustig positioneel verloop. Met verwisseling van zetten kwam er een Italiaanse opening op het bord van het type, dat in het begin van de eeuw zeer geliefd was. Zuidema behandelde dit deel van de partij overigens energieker dan zijn tegenstander. Hij kreeg terreinvoordeel. Door een handige manoeuvre van zijn ruiterij ge lukte het hem eerst op de dame-vleugel en later in de centrale sector verder op te dringen. In het laatste deel van de partij bracht Zuidema zijn zwaar mate riaal in stelling. Dit leidde juist tegen de tijdcontrole tot een invasie in de witte stelling. Op de 44e zet kon Zuide ma de door hem magistraal gespeelde partij beslissen. De uitslagen van de negende ronde waren: Vogel - De Ruiter 1/2-1/2, Van der Weide Zuidema 0-1, Kerkhoff Jongsma 1/2-1/2, Marcus Hartoch 1/2-1/2, Van Baarle Langeweg afg., Kort Scholl afg. Stand: 1. Zuidema 6 1/2 pnt., 2/3 Lan geweg en Scholl 5 1/2 en 1 afg., 4 .Van der Weide 5, 5 Hartoch 4 1/2, 6. Van Baarle 4 en 1 afg., 7/8. Kerkhoff en De Ruiter 1, 9/10. Marcus en Vogel 3 1/2, 11. Kort 3 en 1 afg, 12. Jongsma. faitfli VEENENDAAL De grote beslissingen in de afdeling 3 P3 zijn gevallen. Be haalde STV-Climax 6 verleden week ongeslagen het kampioenschap, deze week werd de tweede plaats uitstekend verdedigd door STV-Climax 5, dat in Rhenen in de beslissende ontmoeting met 6-4 van RTTV 6 won. A. Need RTTV bijzonder gebrand op de overwinning, was deze avond onver slaanbaar. J. Nieuwenhuis (RTTV) won eenmaal, Bode kwam totaal niet tot winst. Van STV Climax 5 zijde kwamen de puntjes van C. v. Hal en G. de Man, ieder tweemaal. Invaller K. Vos won alleen van J. de Bode met 21/16 21/23 10/21. De laatste partij tussen Nieuwenhuis en de Man gaf nog de nodige spanning, die in de derde game met 20/22 naar de Man ging. Met nog één a twee wedstrijden te spelen luidt hier de stand aldus: STV Climax 6 9 8 1 17 70—20 STV Climax 5 9 6 1 2 13 55—35 RTTV 6 9 4 5 8 45—45 Ritac 1 8 2 3 3 7 41—39 Schimmelp. 1 7 2 - 5 2x 23—47 SKF 1 8 - 1 7 1 16—64 In 3 D 3 stelde RTTV 3 zich veilig voor het degradatie-gevaar door een 9-1 overwinning op Etac 2, dat nu in de ge vaarlijke zone zit. RTTV 5 boekte zijn tweede overwinning op Shot 3 (6-4). In deze ontmoeting greep G. v.d. Weete ring drie maal de zege, B. Middel en H. v. Nieuw-Amerongen kwamen eenmaal tot winst. Angenent en Dommerholt vielen tegen, getuige hun lx winst. W. v.d. Vliet kwam goed uit de verf en won twee maal. KEV 4 stelde zich praktisch veilig door een benauwde 6-4 zege op KEV 5, dat nog puntloos onder aan staat. Etac 2 versterkt met Severin kon het niet bolwerken tegen KEV 3 dat met 6-4 in Ede won. Wel won Severin alle 3 partijen en daar Wakelkamp maar lx won en Duindam niet tot winst kon komen was de nederlaag een feit. Met nog twee wedstrijden te spelen ziet de stand er als volgt uit. RTTV 5 KEV 3 Shot 3 KEV 4 Etac 2 KEV 5 8 8 7 8 7 8 13 11 7x 9 4 52—28 51—29 40—30 40—40 27—43 20—60 In 4 D 5 leed KEV 6 een 10-0 neder laag tegen het aan de kop staande Shot 4. Ook schimmelpenninck won met 10-0 van het wisselvallige WSTC I. Hier is de stand momenteel: Shot 4 Schimmelp. WSTC 1 SKF 3 KEV 6 6 6 7 6 7 12 7 5 4 4 49—11 41—19 2347 26—34 21—49 In 4 D 6 kwam Etac 4 2x achter de tafel en het werden evenzoveel over winningen. In Rhenen werd RTTV met 7-3 gesklopt en in Ede moest KEV 7 met 8-2 het onderspit delven. Swift boekte bij SKF 4 een overwinning met dubbele cijfers. Met 10-0 werd SKF een prooi van Landheer c.s. In deze afdeling is de stand als volgt met nog 1 2 wedstrijden te spelen. Swift 3 Etac 4 KEV 7 RTTV 7 SKF 4 6 6 7 6 7 12 10 5 3 2 53— 44—16 24—46 21—39 18—52 (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■a laaaaaaaaaaaaaaa* Ingenaar kwart eeuw met „beren" de boeren lanjjs INGEN Vijfentwintig jaar lang, dag en nacht, weer of geen weer. Jos van Dijk (52) van De Ganzert in Ingen heeft het feit, dat hij een kwart eeuw met „beren" de boeren afging die varkens wilden laten dekken, met een paar „bolt- jes" gevierd. Tot ver in de omgeving kennen ze Jos van Dijk en ze kennen ook de kwaliteit van zijn grote Yorksies, de stamboek varkensberen. „Jubileum, jawel", zegt hij op zijn erf aan De Ganzert. en 't is ook gevierd, ook al waren die vijfentwintig jaren niet altijd even gemakkelijk. Vroeger was Jos van Dijk met twee exem plaren op De Ganzert in Ingen. er zoveel broodnijd. Ze sneden zelfs de banden van je wagens door." Vandaag de dag is dat er niet meer bij. De aantallen varkens, die gedekt moeten worden zijn ook niet meer zo groot. Jos van Dijk met zijn gemengde bedrijf heeft de „beren" er nooit uit willen doen. Hij is trots op de drie Yorksies, die hij nu heeft. „Ook de moeder heb ik hier nog". De bijzondere Ingense „sex-ex- pres" zal daarom de komende jaren, op alle uren van de dag en bij welke weersomstandigheden dan ook, een vertrouwd beeld blijven in en rond Ingen. lniaiiaiMiifiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiaiiuiiHaniHiiiiiaHaimHaifiiaimi EMMERIK Het Nederlandse voet balelftal voor spelers van zestien en zeventien jaar heeft woensdag in Em merik met 1-3 verloren va een selectie- ploeg uit Westfalen. Bij de rust hadden de Westduitse voetballers een voor sprong van 2-1. De geruchten over een transfer van Pele naar Mexico steken de kop weer op. Voor een bedrag van 4,5 mil joen gulden zou hij het volgende sei zoen voor een Mexicaanse club uitko- In 4 P 3 werd de belangrijke wed strijd gespeeld om de bovenste plaats tussen Ritac 2-STV Climax 7. T. v. Be- veren Ritac startte met een nederlaag tegen W. Vos, die met 14/21 21/11 21/17 won. B. v.d. Weerthof was vervolgens veel te sterk voor M. Bosschaart. die met 21/15 21/9 het onderspit dolf. G. Bos won zijn enige wedstrijd van de avond door G. v. Erven met 21/14 12/21 17/21 achter zich te laten. Doordat ook het dubbelspel voor STV Climax 7 was, was dit team met 3-1 uitgelopen. Door twee vlotte 2 games overwin ningen van B. v.d. Weerthof op W. Vos 21/9 21/11 en van T. v. Beveren op G. Bos 21/9 24/22 was de strijd weer geheel open. Bosschaart won nu van G. v. Er ven met 21/19 21/16, doch B. v.d. Weert hof bracht de stand weer op 4-4 door met 21/14 21/12 G. Bos achter zich te la ten. W. Vos bracht G. v. Erven de derde nederlaag toe en stelde hiermee de halve winst veilig. Bosschaart maakte aan alle illusies een eind door in 3 games mevr. T. v. Beveren te verslaan. STV Climax 8 boekte een vlotte 9-1 overwinning op het bezoekende Etac 3. E. Haalboom nam waardig afscheid van het tafeltennisen door drie maal te zegevieren. Ook J. Rust won driemaal. J. Vos verloor een partij en wel tegen v.d. Meulen. Door deze uitslagen heeft STV Climax 7 nog 1 punt nodig om zich kampioen der 4e klasse te noemen zoals uit de stand blijkt. STV Climax 7 Ritac 2 SKF 2 STV Climax 8 Etac 8 6 6 6 4 6 3 8 2 6 - - 12 2 8 3 6 4 4 6 44—16 37—23 34—26 27—33 8—52 VEENENDAAL In de „Zwem- kroniek", het, weekorgaan van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, werden verleden week de standenlijs- ten gepubliceerd in de jeugdklasse. Hierin werden de tijden genoemd van de eerste tien snelste meisjes en jon gens en tot elf maal toe prijken er na men op van de Veenendaalse zwem- club. Ook tot tweemaal toe een eerste plaats. Bij de meisjes geboren in 1960 en 1961 opent Linda Faber de rij op de 50 meter rugslag. Zij staat daarop 2e in de tijd van 42.8 sec. Op de 50 meter vrije slag staat zij no. 1 in de fraaie tijd van 36.5 sec. Op deze afstand staat Ni- coline Boers als zesde geklasseerd in 41.1 sec. Bij de jongens in de zelfde leeftijds categorie zwom Anre Faber zich op de 50 meter rugslag naar de 8e plaats in 46.1 sec. Op de 50 meter schoolslag staat hij nummer 3 in 46.2 sec. In de leeftijdsgroep geboren in '58 en '59 staat Winnie Faber op de 100 meter rugslag op de zesde plaats met de tijd VEENENDAAL Op 2, 4 en 5 april organiseert de BV „DOG" uit Veenen- daal de persoonlijke kampioenschappen 2e klasse Driebanden. De deelnemers zijn: J. H. v. Hardeveld BV „BW" V'daal; M. E. Henzen BV Zeldenrust V'daal; B. v. d. Laak BV BW V'daal; W. v. Asselt, H. C. v. Ruiswijk, C. G. Vink allen B „DOG" V'daal en eerste reserve is J. Schrijvershof. Er wordt gespeeld op 2 april van 20.00 tot 24.00 uur; 4 april 14.00 tot 18.00 uur; 5 april 14.30 tot 17.00 uur. De fina le is van 17.00 tot 18.00 uur. Het geheel staat onder leiding van de BV „DOG" uit VeenendaaL van 1.26.1 min. Op de 100 meter school slag prijkt Hanneke Karsten op de eer ste plaats in 1.31.0. Een geweldige pres tatie van dit meisje, dat alle mogelijk heden nog voor zich heeft. Op de 100 meter vrije slag in deze categorie staat Winnie Faber op de 8e plaats in de tijd van 1.17.9 min. Bij de jongens in deze leeftijdsklasse heeft Henk Siepel zich op de 100 meter schoolslag als 8e geklasseerd in 1.37.5 min. Bij de meisjes geboren in 1956 en 1957 staat Ineke van den Bosch op de 100 meter vrije slag negende in 1.10.7 min. Bij de jongens geboren in 1954 en 1955 staat Wim Keman nummer 10 op de 100 meter vlinderslag in de tijd van 1.12.2 min. Na zo korte tijd geweldige prestaties van de VZC-selectiezwemploeg, die door de heer H. Uri wordt getraind. Men heeft nog enkele maanden voor de boeg alvorens de nationale titels verdedigd gaan worden, maar VZC is er bij. ZWOLLE Het bestuur van de stichting betaald voetbal PEC Zwolle heeft in overleg met trainer/coach Pim van der Meent de spelers Jan de Vries, Freek Schutten en Kees Kick voorlopig buiten het eerste elftal gezet, omdat hun mentale instelling niet juist zou zijn. Zij zullen blijkens een mededeling van bestuurslid Van der Wal voor enige tijd worden opgesteld in het B-elftal. De drie spelers werden Tweede Paas dag ook al niet opgesteld tegen RBC. „Wij doen al het mogelijke om de goede geest in de ploeg, die afgelopen maan dag tegen RBC alweer prima was, te herstellen", aldus de heer Van der Wal. De drie genoemde spelers vonden deze uitspraak raadselachtig. Zij zijn van mening, dat ze twintig wedstrijden lang hun uiterste best hebben gedaan. ELST In het groots opgezette Paastournooi van v.v. DVS'33 te Erme- lo, waaraan in totaal 24 jeugdteains deelnamen, wisten de Musketiers-b-ad- spiranten beslag te leggen op de derde prijs. In de voorronden versloegen zij Geinoord met 1-0 en boekten tweemaal achtereen een gelijk spel tegen resp. OWIOS en Blauw-Zwart. Dat was voldoende om de strijd tegen Bennekom aan te binden, die het Mus ketiersteam weliswaar met 2-0 verloor, maar het kreeg toch de 3e prijs toege wezen, omdat Bennekom drie spelers boven de toegestane leeftijd in zijn team had. De A-junioren hebben het ook uitste kend gedaan. Zij klopten achtereenvol gens DVS'33 en GVVV en speelden ge lijk tegen het sterke team van Nun- speet. Aangezien zowel Nunspeet als Musketiers een gelijk aantal doelpunten en hetzelfde doelpuntenverschil had den, moest er geloot worden wie er in de finale mocht aantreden. Het geluk was deze keer aan de zijde van Nun speet. Musketiers moest de strijd om de derde prijs aanbinden tegen OWIOS, die zij met 2-0 verloren. De A-adspi- ranten deden het deze middag niet zo best en verloren alle drie hun wedstrij den. Ondanks het bijzonder slechte weer kon de organiserende vereniging DVS'33 terug zien op een geslaagd toer nooi. TEMPE/ARIZONA De Ameri kaanse atleet Mark Murro heeft tijdens wedstrijden in Tempe (Arizona) bij het speerwerpen een afstand bereikt van 91.44 meter. De 21-jarige student neemt met deze prestatie de vierde plaats in op de wereldranglijst aller tijden, ach ter de Finse wereldrecordhouder Jorma Kinnunen (92.70 meter), de Rus Janis Lusis (91.98 meter) en de Noor Terje Pedersen (91.72 meter). Pedersen was de eerste atleet in de geschiedenis, die de grens van 90 meter doorbrak. De beste prestatie van Murro was tot dusver 89.21 meter. Hij zorgde met zijn worp voor een uniek feit in de Angel saksisch atletiekwereld: 91.44 meter is precies 100 yards, ofwel 300 voet. MOSKOU De Nederlandse tafel tennisploegen hebben op de Europese kampioenschappen in Moskou slechts nederlagen geoogst. Het herenteam werd tweemaal verslagen. Na het duel met de Denen (25) ging ook het tref fen met Joegoslavië verloren, 15. De dames bleken duidelijk zwakker dan Poleni

De Vallei | 1970 | | pagina 17