Boete in goudfranken tegen onwillige schopper geëist een kans op in de nationale voorjaarsloterij "susT7" 10 Drie candybar wikkels inzenden en een rijmpje afmaken dat is alles GOUDEN CANDYBAR COMPETITIE IR. LARDINOIS WIL BOEREN VOOR BOTER 22 CENT PER KILO MEER GEVEN V.S. wensen eind aan concurrentie in supersone vliegtuigen Rebellenleider in Soedan gedood Eerste prijs Vijf tweede prijzen Tien derde prijzen Triest afscheid van autonomie Per vliegtuig naar Rijssel Vrouwen zijn geen ramp Tandenpoetsen op school Met deze Van Houten candybars kunt u rijk worden: m mzz Commissie gaat na of ambtenaren mogen staken LANDBOUWSCHAP WIL AFSCHAFFING STRIJKGELDEN UIT DE KERKEN Wijzigingen in Sovjet-propaganda Brand in kelders van New Yorks gerecht Brandt naar de Apollo-13 Gestolen manuscript volgens auteur zestig mille waard Meer dan loten looft Van Houten uit! Van Houten organiseert een gouden Candybar Competitie. Met als royale prijzen: een stortvloed van loten, met elk een waarde van 5,- van de Natio nale Voorjaarsloterij! (de SUS-17). loten en 500 gulden in de hand loten en 250 gulden in de hand loten en 100 gulden in de hand Bovendien nog 8000 prijzen van elk één lot (met kans op een kwart mil joen). 't Is zo eenvoudig om te winnen: Haal een Caravelle, een Almond Joy en een Power House. Daar mee begint het plezier al. Hebt u ooit zo iets lekkers geproefd? Bewaar de wikkels! 25 cent. Zachte frisse cocos in heerlijke Van Houten melkchocolade. Twee royale stukken. Elk bekroond met een hele amandel. Om samen van te smullen. Maak vrienden met Almond Joy. 35 cent. Maak het onderstaande rijmpje af. Ook daar mag u gerust een pleziertje van maken. Hoe leuker hoe beter! Dat is alles wat u hoeftKXe doen om een kans op een kwart miljoen te winnen in de Nationale Voorjaars loterij (met SUS-17). Zachte toffee met rice crispies en Van Houten melkchocolade. Twee stukjes. Caravelle, dat is het well 30 cent Vul een deelnameformufier In en doe dit met een Caravelle- Power House- en Almond Joy-wikkel in een gesloten enveloppe (met 25 cent frankeren) op de post. U mag zo vaak meedoen als u wilt. Uw winkelier heeft nog meer deelname-formulieren voor u! Prijswinnaars krijgen bericht. Deelname-formulier voor de met kans op een kwart miljoen gulden! Het rijmpje zou ik zo afmaken: DONDERDAG 2 APRIL 1970 AMERONGEN Al eens eerder was door de Utrechtse officier van justitie een boete in goudfranken geëist tegen een schipper, die zich had schuldig ge maakt aan een overtreding van een re glement van internationaal vastgestelde vaarreglementen. De internationale be palingen spreken inzake overtredingen over goudfranken om een eenheid in de strafmaat te brengen in verband met alerlei valutakwesties en koersver schillen. Nu heeft de officier een boete van zeventig goudfranken geëist tegen een 38-jarige schipper J. L. uit Amster dam. die in hoger beroep moest ver schijnen voor de Utrechtse rechtbank, omdat hij op 25 november 1967 ligplaats had gekozen bij een bovenstroomse wachtplaats in de Rijn bij Amerongen. Volgens het sluispersoneel lag hij daar met zijn schip erg gevaarlijk: de schipper werd gesommeerd door te va ren met zijn motorschip Evy Tiggen. Aan de sommatie had hij geen gevolg gegeven. Dat had hem in eerste inr'a^- tle een veroordeling opgeleverd van de kantonrechter; van dat vonnis was hij in hoger beroep gegaan. Op de vraag van de president van de rechtbank, mr. J. W. van Eek, waarom hij was blijven liggen op een plaats, waar het verboden was te meren, ant woordde de schipper: „Uit angst en plichtsgevoel voor mijn gezin en mijn lading. Mijn anker was defect, zodat ik niet in de rivier voor anker kon gaan. De eerstvolgende aanlegplaats was vijf enveertig kilometer verderop. Dat vond ik veel te ver, want het begon al donker en mistig te worden. U zult wel begrijpen, dat ik onder die omstandig heden geen zin had om door te varen". De president vroeg daarna: „Hebt u dat allemaal verteld aan het sluisperso neel?" „Natuurlijk", antwoordde verdachte, „maar die sluismeester luisterde niet naar me. Hij was niet voor rede vat baar". Sluismeester J. J. van Hemert was op geroepen als getuige. Samen met zijn assistent verscheen hij ter zitting. Hij verklaarde: „Het was helemaal niet mistig, maar helder weer. Over een an ker heeft die man helemaal niets ge zegd. Het enige wat hij deed was schel den en dreigen. Ik neem alles op de band op, zei hij nog tegen me". Het' bleek, dat de schipper inderdaad alles had opgenomen, maar de recht bank ging daar verder niet op in. De president wilde de geluidsband niet als bewijsmiddel accepteren omdat er mee geknoeid zou kunnen zijn. DEN HAAG Minister Lardinois (tand bouw) wil de boterprijs voor de Nederlandse boer met bijna 22 cent per kilo verhogen. Bij doorberekening zou het pakje boter hierdoor vyf cent duurder kunnen worden. Nog deze week zal de minister zijn collega's vragen het punt in de minis terraad van de Europese Gemeenschap aan de orde te mogen stellen, zo be loofde hij gisteren het landbouwschap. Gezien de enorme voorraden hoeft de doorberekening aan de consument niet onmiddellijk „voelbaar" te worden. De minister zou de verhoging bijvoorbeeld kunnen verzachten met de verkoop van goedkope koelhuisboter, waarvoor ech ter ook de toestemming van de Europe- se ministerraad vereist is. De verhoging heeft ten doel de ach terblijvende inkomsten voor de veehou derij enigszins goed te maken. De boeren die de laatste tijd steeds meer druk op hun minister van landbouw uit oefenen, menen er ook recht op te hebben. Bij de invoering van de b.t.w. op 1 januari vorig jaar werd hun prijs met 22 cent per kilo verlaagd om daar mee de boterprijs voor de consument gelijk te houden. WASHINGTON Volgens de Ameri kaanse minister van Vervoer John Vol- pe hebben de Ver. Staten vorig jaar te vergeefs bij Frankrijk en Engeland aangedrongen, op een beëindiging van de race in de bouw van supersonische transportvliegtuigen om daardoor te vermijden dat de concurrentie tussen de Frans-Britse Concorde en de Ameri kaanse SST de drie landen te veel geld gaat kosten. Volpe maakte dit bekend toen hij het Amerikaanse Congres verzocht de fi nanciering van het SST-program voort te zetten. Hij zei niet in welke vorm het verzoek tot Frankrijk en Engeland genoten was. Een woordvoerder van het ministerie van Vervoer in Washington zei enkel, dat de zaak ter sprake was gebracht toen vorig jaar juni een be zoek brachi aan de luchtvaartsalon in Parijs. Volgende week moet een sub-commis sie van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden zich gaan bezighouden met het verzoek om 290 miljoen dollar voor het SST-program in hel jaar 1970/71. Voor het lopende jaar heeft het Congres het regeringsaander in het program teruggebracht van 96 op 80 miljoen dollar. Op dit moment heeft de bouw van de Amerikaanse supersonische SST a! een flinke achterstand op het schema opgelopen. De eerste proeven met het prototype die eind 1972 had den moeten plaats hebben worden nu pas in maart of april van 1973 ver wacht. En de grote financiële proble men waarmee de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen al kampen sinds de komst van het supersonische tijdperk doen vrezen, dat de voorsprong die de Concorde heeft genomen (ongeveer 5 jaar) de handelswaarde van de SST zal verminderen. Volgens de raadsman van de schip per, zou dit geval er weer eens een dui delijk bewijs van zijn, dat sommige ambtenaren van Rijkswaterstaat erg ergerlijk kunnen optreden. Voorts voer de de verdediger aan, dat er toen geen enkel gevaar was onstaan door het op treden van zijn cliënt. Er was voor an dere schepen ruimte genoeg om door te varen. De rechtbank besloot in deze zaak over twee weken uitspraak te doen. eerste april (wrange grap) is de gemeentelijke herindeling van Zeeuws-Vlaander en van kracht geworden. Het verloren gaan van de gemeentelijke autono mie is met gemengde gevoelens ontvangen. In Clinge schoot men met een metershoge Apolloraket het gemeentebestuur symbolisch naar de maan. In het voormaligp Hoek plantte men als uiting van droefheid een treurwilg aan de boorden van de Hoekse Kreek. Er bij staat een bord waarop ,,Hoek, 31 maart 1970. De datum waarop Hoek als zelfstandige gemeente na ruim drie en een halve eeuw tei ziele is gegaan". DEN HAAG De Rijksluchtvaart dienst heeft zijn fiat gegeven aan de plannen voor een lijndienst met kleine vliegtuigen tussen Amsterdam, Rotter dam, het Sloe (Zeeland), de Belgische stad Gent en Rijssel in Noord-Frank rijk. De N.V. Nationaal Vliegtuigbeheer in Rotterdam wil deze dienst tien maal per week gaan vliegen met een twee- motorige Dornier Skyservant, die tien passagiers kan vervoeren. Naar verluidt, staat ook de Franse goedkeuring voor de deur. De mede werking van België wordt echter twij felachtig geacht. WASHINGTON Ongeacht wat de Amerikaanse Dolle Mina's denken, zal de eerste orkaan van dit jaar Alma heten en niet Ambrosius, Adam of wat dan ook. Vrijdag was Ros Roxie Bolton van de Nationale Organisatie van Vrouwen (NOW) het nationale or kaancentrum in Miami binnenge stormd. „Vrouwen zijn geen ramp, die het leven en gemeenschappen vernietigen en die een blijvend spoor van vernieling achterlaten", zo betoogde zij. Eisend dat de orkanen voortaan an ders genoemd zullen worden. Als de eis van de NOW niet wordt in gewilligd, zo kondigde zij aan', zul len vrouwen optrekken naar het hoofdkantoor van de meteorologi sche dienst in Washington. DEN HAAG In Den Haag is een commisie geïnstalleerd, die o.a. moet nagaan of ambtenaren mogen staken. Staatssecretaris Van Veen van Bin- nenl. Zaken zette de commissie die de commissaris van de Koningin in Gro ningen mr. E. H. Toxopeus tot voorzit ter heeft, officieel aan het werk. Wanneer de commissie instemt met eventuele werkstaking van overheids personeel, zal zijn ook meten adviseren over de consequenties, die dat staats rechtelijk heeft en ook wat dat voor gevolgen voor de positie van de amb tenaren heeft. De commissie-Toxopeus moet verder nagaan of overheidspersoneel vergele ken bij anderen, werkzaam in het par ticuliere bedrijfsleven een bijzondere positie inneemt. Zo ja moeten er dan ook bijzondere regelingen komen? De onderzoekingen hiernaar hebben ook betrekking op miltair personeel, dat van universiteiten en van het bijzonder onderwijs. XXet lesrooster van de openbare school in Wetering een buurtschap in Noordwest Overijs sel is uitgebreid met het leervak tandenpoetsen. Alle leerlingen hebben hun eigen tandpasta, bor stel en tandenpoetsglas voor de klas staan. Zij poetsen eens per dag. Als er door een jarige leerling wordt trakteerd Ulevellen bracht zij mee") wordt ook driftig naar borstel, glas en pasta gegrepen. DEN HAAG Het Landbouwschap wil dat de zogenaamde strijkgelden worden afgeschaft. Het schap gaat daarom aan minister Lardinois vragen of hij een daartoe in 1964 ingediend wetsontwerp (van het toenmalige socia listische Kamerlid Peschar) wil overne men. Strijkgeld is een geldpremie voor de gene die, bij een in twee zittingen ge houden openbare verkoping, bij de eer ste zitting het hoogste bod doet. Het Landbouwschap vindt dat de strijkgel den de prijzen opjagen. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Zegveld: C. Evers, kandi daat te Putten; te Nieuwerkerk op Duiveland: H. van der Heuvel, kandi daat te Stolwijk; te Kollum: A. K. van der Schoot te Appelscha. Aangenomen: naar Marken: E. K. Tey- geler, kandidaat te Uithoorn; naar ScherpenzeelG. Westland te Wier den; naar Moercapelle: W. G. J. van der Sluijs, kandidaat te. Putten. Geref. Kerk Vrijgemaakt Beroepen: te Enschede-Noord: M. K. Drost te Dalfsen; te Steenwijk: H. J. de Vries te Mariënberg. Bedankt: voor O. Flevoland: T. J. Keegstra te Ermelo. MOSKOU In de top van verschei dene voorlichtings- en propagandadien- sten in de Sowjet-unie zijn belangrijke wijzigingen aangebracht, zo is uit be trouwbare bron in Moskou vernomen. Nicolas Miessatsef, hoofd van de staatscommissie voor radio en televisie, Alexis Romanof, hoofd van de staats commissie voor filmzaken en Nicolas Mikhailof, hoofd van de staatscommis sie voor de pers zijn van hun functies ontheven. NEW YORK Woensdag zijn, kort op elkaar, drie branden uitgebroken in een ondergrondse opslagplaats van het ge rechtshof van de staat New York. Volgens de brandweer, was dit onte genzeglijk het werk van brandstich ters. Er ging een aantal documenten verloren, waaronder papieren uit 1941. Ondertussen kon het werk in de rest van het zeven verdiepingen tellende ge bouw ongestoord voortgaan. WASHINGTON In welingelichte kringen verluidt, dat bondskanselier Brandt op 11 april in gezelschap van vice-president Agnew op Kaap Kenne dy de lancering van de Apollo-13 zal bijwonen. Brandt zal naar Kaap Kennedy vlie gen na zijn tweede onderhoud met pre sident Nixon. Na de lancering, keert hij naar Bonn terug. DAMASCUS (Syrië) De Soedanese rebellenleider Iman Hadi Abdoelrah- man El Mahdi is door een grenspa- trouille gedood toén hjj probeerde over de Soedanese grens naar Ethiopië te komen. De Soedanese dictator gene- raal-majoor Gaafar Nocmeri heeft in een radiorede gezegd, dat de Mahdi en een groep van zijn aanhangers onder schept werden toen zijn probeerden in twee jeeps over de grens te komen. De jeeps waren doorgereden toen zij bevel hadden gekregen te stoppen waarop een vuurgevecht ontstond, waarbij de Mahdi en zijn gehele groep werden gedood. De Mahdi had om een wapenstilstand gevraagd, nadat het Soedenese leger zijn versterkte eiland Aba in de Nijl dinsdagmiddag had bezet en tot op 300 m van zijn paleis was gekomen. De Mahdi, die de leider is van de Moslim-sekte Al Ansar in Soedan, had de wapens opgenomen om de Soedanese regering omver te werpen na een mis lukte aanslag op het leven van Noerme- ri vrijdag jl. Noermeri zei dat het nu duidelijk was, dat de Mahdi het bestand van 24 uur had gebruikt om te probe ren naar Ethiopië te vluchten. AMSTERDAM Uit de auto van de 27-jarige Amsterdamse auteur H. M. Kroese zijn tijdens de paasdagen een volledig manuscript en een schrijfma chine gestolen. Volgens de schrijver moet de waarde van het manuscript ten minste worden geschat op zestigduizend gulden. Win met wan Houten candybars 8000 1 Pept je op en op en op. Populaire pinda's en zachte caramel, omhuld door de fijnste Van Houten melkcho colade. Smaakt geweldig! Naam: Straat: NA 1 Plaats: Ook als ik straks lekker lig te zonnen omdat ik 't kwart miljoen heb gewonnen zal ik Power House, Almond Joy en Caravelle niet vergeten, want- (een jury zal uw zinnetje naar originaliteit beoordelen). ♦Sluit bij dit formulier de wikkel in van een Caravelle, een Almond Joy en een Power House. In gesloten enveloppe (25 cent postzegels) opsturen aan: Van Houten Candybars Postbus 250.000 Weesp Over de uitslag van de deskundige jury kan mm gecor respondeerd worden. Ongefrankeerde enveloppen worden geweigerd. De trekkingsdatum voor de lotenserie B is door de Nationale Voorjaarsloterij (de SUS-17) vastge legd op 8 juni 1970. Medewerkers van de Koninklijke Fa brieken C.J.Van Houten en Zoon en het reklamebureau zijn van deelneming uitgesloten. Alle inzendingen moeten uiterlijk 20 mei a.s. in het bezit zijn van Van Houten. Inzendingen, die na genoemde datum binnenkomen zijn van deelneming uitgesloten.

De Vallei | 1970 | | pagina 19