Golden Earring en show van Veronica Markt bleef leeg. TE KLEIN VOOR LAKEN Pleidooi voor kermis op zondag ERNSTIG ONGEVAL IN ZOELEN ropiestival 1970 met 2.79 1.39 69 65 Ds. Westland doet intrede Set Up '69 vergadert Geen goedkope trouwboekjes in Kesteren amusement voor jeugd op 30 april en 5 mei Non-stop guldens zijn harde guldens Betaal per giro Groene Kruis vergadert Geld voor Pr. Marijkeschool Jong komen bijeen emannen Modeshow mei Herdenkings dienst in Andrieskerk VRUCHTENVEILING TIEL EXAMEN GEEN CATS Kwartaalabonnees bespaar incasso BRIEVEN AAN RA AD EN FRACTIELEIDERS Vaak vindt de IFA dat het voor minder of nóg minder kan. Dan góat het bij de IFA ook voor minder. Op die manier maakt IFA Uw gewone guldens hard. IFA vindt, dat U voor Uw gewone guldens meer verdient. Hier is het bewijs. DONDERDAG 2 APRIL 1970 Het trio dat al maandenlang bezig is met de voorbereidingen van het mu- ziekale festijn in garage Van Schoon hoven v.l.n.r. Henk v.d. Berg, Jan Veenhof en Han op de Woert. VEENENDAAL Om maar wat te noemen: „Golden Earring", „Bin- tangs", „Left Side", „Purple Vision", een paar paradepaardjes van de Ne derlandse popwereld. Op Koninginne dag en op 5 mei zijn ze allemaal te horen in Yeenendaal tijdens het „Pop festival 1970", dat een enorm festijn belooft te worden, en een der grote trekpleisters voor de jeugd van de wij de omgeving. De organisatoren zijn weer de Veenendalers Han op de Woert, Jan Veenhof en Henk v.d. Berg, die vorig jaar het „Electric Pop Circus" aan 't Boompjesgoed in elkaar zetten, evenals het optreden van Gol den Earring op Lampegietersavond. Ditmaal wordt het popgebeuren in sa menwerking met de vereniging „Oran jedag" gepresenteerd in de garage van Schoonhoven aan de Industrielaan. Opnieuw Golden Earring in Veenen- daal en nu met de volledige Ameri kaanse show en de belofte dat het een onvergetelijke act gaat worden: meer dan op Lampegietersavond, toen de zanger te ziek was om zich te laten ho ren. Voor ruim tweeduizend liefhebbers is er plaats in de tot pop-scène getrans formeerde garage, die nu voor het eerst voor dit doel in z'n geheel wordt ge bruikt, Op koninginnedag staat het ele ment „show" 's middags op de voor grond, compleet met lichteffecten en 's avonds kan er worden gedanst op de muziek van „Left Side", die gespeciali seerd is in underground en blues. Op 30 april verder nog de Q Tips en Zip Fastenings Bluesband en op 5 mei radio Veronica's Drive-in Show met als disc-jockeys Rob Out en Chael Montag- ne, en een speciale verrassing. Op beide dagen zijn bovendien modeshows te zien en op koninginnedag worden langs EDERVEEN,Hedenavond donder dag 2 april, houdt het Groene Kruis af deling Ederveen en Omstreken in het Groenekruis-gebouw haar ledenvergade ring. Ter sprake komen de jaarversla gen van de secretaris en penningmees ter. Ook is er een bestuursverkiezing. RESTEREN De Prinses Marijke school in Resteren heeft een bedrag nodig van 1.777,- voor het aanschaf fen va:i materiaal in verband met de splitsing van de eerste klas en een berg ruimte voor het opbergen van kaarten. B. en W. stellen de raad voor een dien overeenkomstig krediet beschikbaar te stellen. SCHERPENZEEL Op 31 mei doet ds. G. Westland uit Wierden zijn intre de bij de Ned. Hervormde Gemeente. Het is npg niet bekend of de predikant intrede doet in een middag- of avond dienst. SCHERPENZEEL In gebouw Fila- lethes houden de Chr. Jongemannenver- eniging Pred. 12:1a en de jongensclub Samuel de 88ste jaarvergadering, van avond om 8 uur. Na het huishoudelijke gedeelte volgen sketches, declamatie en muziek. de neus weg nog films van Charly Chaplin gedraaid. Het organiserende trio zegt intussen veel te hebben geleerd door de ervarin gen van vorig jaar. „We kennen nu de smaak van de jeugd beter, dus we kun nen ook een aangepast topprogramma brengen", zegt Henk v.d. Berg, die ver der onthult dat het spektakel ditmaal vijf maal zo duur is als verleden jaar: 10 tot 12 duizend gulden. „Het wordt een soort examen voor de jeugd van Veenendaal en omgeving. Als het nu allemaal zonder herrie en moei lijkheden verloopt bestaat een goede kans dat we een eigen „tent" krijgen, waar we regelmatig shows kunnen brengen." Het popfestival begint op 30 april 's middags om 2 uur en gaat nonstop door tot tegen middernacht. In de tijd dat de bands elkaar afwisselen zijn er modehows van boetiek Signor met mannequins uit Amsterdam en van fa. Hiensch. Ook dit jaar heeft het gemeentebe stuur weer alle mogelijke medewerking verleend. Niet alleen door zich voor on geveer de helft van de kosten garant te stellen, maar ook door brieven te schrijven aan de commandanten van Henk v.d. Berg en Jan Veenhof, die in militaire dienst zijn. Henk heeft intus sen al de toezegging van elf dagen ver lof gekregen. Een reeks van voorzieningen wordt getroffen om de muziekminnende jon geren bij de garage te ontvangen. Zo komen er buiten aparte parkeerplaatsen voor auto's en brommers en een afzet ting met dranghekken, en binnen o.a. een „broodjeszaak", waarschijnlijk een apart restaurantje, twee tapinstallaties van een frisdranken fabriek die het hele festival voor een groot deel finan ciert, en ter ondersteuning een biertap, die er dit jaar voor het eerst bijhoort. Wat dat betreft: „We gaan nu wel bier schenken, maar er komt niemand met een glas de zaal in", verklaart Jan Veenhof, „dat kan ook niet, want in dat geval tappen we in plastic bekers." Negentig minuten lang speelt Golden Earring op koninginnedag, waarmee Veenendaal een formatie binnen zijn grenzen heeft die als dc beste Bühne- groep mag worden aangeduid. Niet te onderschatten zijn ook de Bintangs, die volgens insiders beschikken over de beste sologitarist van Nederland. Arti Kraayeveld. Het organiserende trio is zo langzamerhand wel over de teleur stelling heen dat The Cats niet present zullen zijn (die zijn op toernee in Zuid-Amerika) zoals eigenlijk de be doeling is geweest. Golden Earring is op zichzelf al een attractie waar ze trots op kunnen zijn: vorige week kwamen ze terug uit de States en op 4 mei ver laten ze ons land alweer. Een grootscheepse reclamecampagne staat Veenendaal en de omliggende plaatsen nog te wachten. Geluidswa gens van diezelfde frisdrankenfabriek gaan het nieuws verkondigen en op de borden voor de verkiezingspropaganda komt eveneens de aankondiging te staan. De politieke partijen kunnen er bas op 5 mei met hun affiches op te recht. De voorverkoop van toegangsbewij zen is vanaf 2 april in handen van mu ziekhandel B. van Hees op de Markt in Veenendaal en in de Herenstraat in Rhenen, en van boetiek Signor aan de Veenendaalse Hoofdstraat. Prijzen: voor koninginnedag vijf gul den, voor 5 mei vier gulden. VEENENDAAL De Veenen daalse huisvaders mogen zich geluk kig prijzen met hun echtgenoten. Het Dolle Mina-initiatief lokte gis teravond weliswaar een aantal nieuwsgierigen naar de Markt, maar de meeste mannen kregen onder het t.v.-voetbal toch hun koffie. De Markt bleef leeg: geen modeshow van Dolle Mina, wat nogal logisch was op zo'n eerste dag van de vier de maand. Toch viel het juist in het vrijwel uitgestorven straatbeeld van gister avond onder het voetballen op, dat bijna uitsluitend vrouwen en jonge meisjes zich in de buurt van de Markt vertoonden. Vanaf kwart voor zeven tot kwart over zeven wandelden ze alleen of in kleine groepjes onopvallend rond, of re den blokjes om op de fiets. Het hielp niet, want Dolle Mina liet volkomen verstek gaan.Tegen half acht leek het erop dat toch nog forse belangstelling voor de goed kope Mina-kleding werd getoond, maar het bleken de dames-leden te zijn van de CPB die in De Koren beurs gingen vergaderen. Het werd toen weer even heel stil in Veenen- daals centrum, maar tegen acht uur, toen de voetbalwedstrijd dan toch nog met 0-0 was geïndigd bleek dat enkele tientallen huisvaders hun vrouwen ter wille waren: telkens passeerden auto's met pa achter het stuur, en moeders ernaast in gezel schap van waarschijnlijk familiele den of buren. Een vluchtige blik opzij naar de Markt was echter al voldoende om de vergeefse tocht snel af te ronden. Gelukkige huisvaders van Veenen daal, of.... pientere huisvrouwen. Overige 1 -april perikelen: in het raadhuis kwamen gistermorgen vier kinderen een taart halen, op advies van Willem Duys dinsdagavond. In Scherpenzeel kwam een volwassene de kastanjes uit het schertsvuur ha len. SCHERPENZEEL De volleybalver eniging Set Up '69 houdt vrijdagavond haar eerste jaarvergadering. De bijeen komst begint om half acht in hotel Bos- zicht. Na afloop van de vergadering blijft men onder klanken van de Vallei band nog gezellig bijeen. t. Verzoeke vóór 4 april 18,10 over te. schrijven op onze giro 1821600 ,n.v. DE VALLEI - Veenendaal met vermelding abonnement 2e kwartaal 1970 naam en adres waar ons blad bezorgd wordt post- of bez or gabon nern ent Abonnementen-administratie VEENENDAAL Het parkeer probleem wordt in Veenendaal naar vermogen bestreden. Hier en daar is voor veel geld het nodige werk verzet, zoals bijvoorbeeld aan de Rembrandt- laan en in de Jan v. Goyenstraat. De gemeente is in haar zorgzaamheid zelfs zover gegaan aan de Rembrandt- laan elk beschikbaar plekje te reserve ren voor auto's van aanwonenden. 't Zijn mini-par keer haventjes gewor den die op zichzelf ongetwijfeld bijdra gen tot het lenigen van de notxJ, maar toch ook weer nieuwe mini-probleem pjes scheppen: ze zijn te groot voor servet en te klein voor laken. Met an dere woorden, één auto kan er gemak kelijk staan, maar dan is er nog veel ruimte over. Een tweede moet zich er dan nog bijwringen, met het gevolg dat het ordelijke gelid wordt verstoord. VEENENDAAL - Op uitnodiging van de firma J. H. van Hardeveld wordt woensdagavond 8 april in de bo venzaal van hotel „de Korenbeurs" door Triumph Foundation een modeshow verzorgd, waarbij de laatste mode op het gebied van dameslingerie en foun dations zal worden getoond. RESTEREN In de gemeente Reste ren zijn binnenkort geen trouwboekjes meer te krijgen in de eenvoudige, goed kopere uitvoering. Dat vloeit voort uit de nieuwe gemeentelijke legesverorde ning, zoals burgemeester en wethouders die voorstellen. De oude verordening dateert van september 1965. Verscheidene tarieven zijn nu aan verhoging toe, in verband met het sindsdien aanzienlijk gestegen salaris- en prijsniveau. Volgens het col lege was voor de goedkope trouwboek jes te weinig belangstelling. Enkele belangrijke wijzigingen die de nieuwe verordening behelst zijn: een verdubbeling van de tariefschaal tot 10.000,- ten aanzien van de leges voor de afgifte van bouwvergunningen. Het tarief voor aanlegvergunningen is ge lijk aan dat der bouwvergunningen. ZOELEN De bromfietser V. uit Lienden is gisteren bij de Grote Brug ernstig in botsing ge komen met een auto, bestuurd door C. van W. uit Eek en Wiel De bromfietser stak vanaf het fietspad plotseling de weg over, waarna hij door de auto werd gegrepen en in de berm geslin gerd. In zorgwekkende toestand moest hij worden opgenomen in het Bethesdaziekenhuis in Tiel. De bestuurder van de auto en zijn twee passagiers bleven on gedeerd. VEENENDAAL De Bond van Kermiahedrijfahouders heeft de ge meenteraad en de Veenendaalse frac tieleiders verzocht een eind te maken aan de situatie waarin tot dusver op zondagen geen kermis in de gemeente mag worden gehouden. „Gezien het feit dat al sinds vele ja ren alle soorten vermakelijkheden in uw gemeente ook op zondag mogen plaats vinden en eigenlijk alleen nog maar voor kermisvermakelijkheden een uit zondering wordt gemaakt, hebben we ons tot de gemeenteraad gewend om aan deze voor ons bedrijf nadelige si tuatie een eind te maken", schrijft de bond aan de fractieleiders. De bond verzoekt de raad toe te staan dat in het vervolg ook kermisvermakelijkheden na 13 uur op zondag geopend mogen zijn. Het kermisbedrijf bereikt in Neder land gedurende de zomermaanden een omzet van tientallen miljoenen guldens en is voor de economie van grote bete kenis. Door het aantrekken van veel publiek uit de wijde omgeving mag het ook wel belangrijk worden geacht voor plaatselijke middenstand- en horecabe drijven, aldus de brief. In het schrijven aan de raad wordt er de aandacht op gevestigd dat de zon dagswet het houden van openbare ver makelijkheden toestaat. Toch blijven in Veenendaal, met uitzondering van an dere vermakelijkheden en festiviteiten, alle inrichtingen op de kermissen des zondags gesloten. De bond wil genoegen nemen met de beperking dat, als de kermis nabij een kerk wordt gehouden, bijvoorbeeld tus sen 5 en 7 uur 's avonds geen muziek ten gehore mag worden gebracht, of microfoons mogen worden gebruikt. AMERONGEN De herdenking van de gevallenen op 4 mei zal in Ameron- gen een tweeledig karakter dragen. In de Andrieskerk zal een herden kingsdienst gehouden worden waaraan vrijwel alle in Amerongen gevestigde kerkelijke denominaties hun medewer king hebben toegezegd. Verder is er een bijeenkomst op de nieuwe begraafplaats bij het monument dat daar is opgericht ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de tweede wereldoorlog. De Bintangs, als voornaamste attrac Ï7h 1* g 1 Tl /A /A tie op het popfestival na Golden Ear N.V. Vruchtenveiling „Tiel en omstre ken". Veilbericht van woensdag l-4-'70. Appelen: Golden Delicious: II 75/80 40-45, 70/75 35-40. 65/70 31-37. 60/65 23-30. Goudreinette: I 75/85 45-60, 70/80 37- 43, 65/75 28-35. II 75/85 33-48, 70/80 33- 40. 65/75 24-35, I 22-37. II 15-27. Jonathan: I 75/80 40-48. 70/75 37-47, 65/70 28-38, 60/65 19-25, II 70/75 21-30, 65/70 19-25, 60/65 16-19, I 15-27. Laxton Superb.: I 75/80 36-53, 70/75 32-47, 65/70 26-35, 60/65 18-22; II 75/80 25-34, 65/70 23-29. Lombartscalville: I 70/80 38-47; II 75/ 80 23-36, 70/75 27-37, 65/70 20-30, I 18-29. Kinston: I 70/75 50-57, 65/70 34-40. Peren: Conference: II 50/60 61-65. Brederode: I 94-1.18. Alles in ets. per kg, tenzij anders ver meld. 13 GULDEN GESPAARD-15 GULDEN WAARD wat? nog minder? Jumbo koffi» 500 gram GELDIG T/M 4 APRIL IFA rijst 1000 g.e.m van 1,75 voor IFA afwatmlddal 1/1 Itr. fles van 89 cent voor IFA beschuit 2 rollen van 78 cent voor

De Vallei | 1970 | | pagina 3