Ovaties van enthousiast publiek Jan Wijn virtuoos solist bij grandioos U.S.O.-optreden Rode Kruisgebouw gaat 24 april open Willibrordkerk te koop Televisie defect ij komen direct! CIEVROLET Diinmi VROON BURGERLIJKE STAND Simavi-collecte Twee personen gewond bij aanrijding Kleutercursus Groene Kruis M.T.S TELEF. 08370-2838 0 P E L Ophaaldienst 0\ ergehouden oldaan Groei Gift Kerkbouw Gereformeerde buiten kerkelijken Ledenwerfactie Uitgesteld Afscheid Gekozen Niet zo best Pröduktie Studentenpastor VAM WOUT BLAUWKOUS KESTEREN RHENEN SCHERPENZEEL Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer ZONDAGSDIENSTEN V.A.B. KIRPESTEIN Strooiploegen op herhaling v$)omdoii VRIJDAG 3 APRIL 1970 Met een passie die vrijwel gelijk waardig is aan de manier waarop vele oppassende Veenendaalse gezins hoofden op zondagen de heilige ge bouwen betreden, gaan ze op diverse woensdagavonden waarop in één van de Europese stadions de veldslagen in het kader van het voetbalspel worden geleverd voor de buis zitten. Dat mag de academici die beroepshalve de wacht moeten betrekken bij ziel en zaligheid van hun parochianen met zorg vervullen, het is er niet minder waar om. Een aanmerkelijk deel van het mannelijke kerkvolk zegt er ver gaderingen voor af, laat inleidingen met de mogelijkheid tot gedachten- wisseling voor wat ze zijn en gaat er voor zitten. Kom niet aan de winterse woensdag avonden van het doorsnee-Veenen daalse gezinshoofd. Deze zijn al bij voorbaat gereserveerd. Het is zelfs al zover, dat het niet hoeft vast te staan dat er strijd ergens op een grasmat zal worden geleverd, het feit dat er iets van dien aard kan komen is al voldoende om de woensdagavond te vrijwaren van activiteiten die dan in het algemene of het ideële meer vrucht zouden kunnen afwerpen, maar die een minder aangename wij ze de tijd vullen dan waartoe het voetbalspel kans ziet. Mijn Driek en Buur Brams Mijntje hebben daar nooit een noemenswaar dig probleem van gemaakt. Toen het t.v.-voetbal nog in de juniorenschoe nen stond deelden onze gezinnen zich op in twee secties. Ik ging naar Bram of Bram kwam naar mij om geza menlijk de orgie, die het bruine mon ster aanrichtte, te ondergaan. Het vrouwvolk begaf 'zich naar het van spelbeelden gevrijwaarde pand en ondernam daar iets wat ons overigens niet interesseerde. Zelfs niet al zou den ze daar een putsch hebben voor bereid om de heerschappij van de mannen te ondermijnen. Tijdens de rust begaven we ons braaf naar het vrouwenverblijf om daar twee koppen koffie in te nemen, ook al omdat we een voorstander van iets op politiek terrein met onze ongeïnte resseerde aanwezigheid niet in de weg wilden staan. Want dat behoort ook tot het vaste pandoer in onze te levisie-organisatie: tussen de twee helften van een voetbalwedstrijd in komt een Tweede-Kamerlid of een politicus van een lagere rangorde een kwartied lang mededelen waarom hij en zijn partijgenoten voor slechts ene politieke groepering zijn en tegen alle andere. We hebben dit staatkundig intermezzo nooit als een gemis gevoeld. Mis schien komt dat, omdat de schaarse punten die de professionals van het Binnenhof scoren zich niet voor een herhaling in slowmotion lenen. Maar door de tv-voetbaljaren heen rijn we zelfs zover gekomen, dat onze dames schoorvoetend wel 's een helftje van een wedstrijd bijwonen. We hebben hét niet als een onplezie rige aanvulling van het aantal toe schouwers ervaren, hoewel wij wel uitdrukkelijk als voorwaarde hebben gesteld dat het bijbrengen van spelre gels pas na de match zal gebeuren. Onze aandacht voor het spel mag niet door ondeskundige interrupties wor den onderbroken. We heben wel tot deze maatregel moeten besluiten, omdat Mijntje de overtreding „hands" en de naam van de doelman van Ajax, genaamd „Bals" hopeloos door elkaar haspelde. Op een gegeven moment was zijn er achter, dat „hands" een ongeoorloof de handeling in het spel betrof, maar als de tv-commentator het woord „Bals" liet vallen dan meende zij dat zich iets in een soortgelijke sfeer had voltrokken, terwijl de reporter alleen maar duidelijk wilde maken dat het leder in de knuisten van de heer Bals terecht was gekomen. Overigens hebben we aan deze en soortgelijke ondeskundigheden wel plezier beleefd. Eigenlijk een door de vrouwen veroorzaakt genoegen dat we nu niet meer zouden kunnen mis sen. Maar....nu is er een aankomende lokale Dolle Mina die ons die aanvullende pleziertjes wil ontnemen. Zij wil, als de mannen bezig zijn zich te verga pen aan het voetbal in de open lucht met rebellerend vrouwvolk broekpak- ken en mqxi-toestanden in elkaar gaan flanzen. Mevrouwtje, Bram en ik, hebben res pect voor u originele idee, maar we voorspellen u dat er geen dolle kip op de Markt verschijnt, laat staan een aan alle eisen beantwoordende Dolle Mina. Vrouwen zijn in de loop van de jaren ook van het voetbal gaan houden. En u maakt van mijn levensgezelling be slist niet in een handomdraai een Dolle Driek. Alleen al omdat ze liever in een warme sfeer het voetbal op de koop toe neemt dan in de bittere kou op de Markt tuniekpakken in elkaar frutselt. Gelooft u mij gerust en staakt uw acti viteiten»... Wout Blauwkous. VEENENDAAL Een enthousiast publiek, gul met applaus, bezette gister avond het Verenigingsgebouw tijdens het USO-concert. Geen bezetting uit pro test maar veeleer een bezeten zijn van muziek. Het orkest bleek op zulk een meeslepende wijze zijn programma te brengen, dat langdurige ovaties niet konden uitblijven. En terecht. Het was een genot deze avond bij te wonen. Of eigenlijk was het een heel gewone zaak: je krijgt zo langzamerhand het idee van een huisorkest dat in je eigen Veense „kamer" voor de zoveelste maal op treedt. Heel de entourage werkt daaraan mee en het is onbegrijpelijk dat niet veel meer mensen van deze avonden komen genieten. Het programma bood genoeg stof tot dat genieten. De „Aufforderung zum Tanz" van Carl Maria von Weber kwam er luchtig, zuiver en zeer geïn spireerd uit. Trouwens de hele avond concerteerde het orkest op sublieme wijze, we mogen wel zeggen, véél be ter dan we ooit gehoord hebben. Frits Knol had alles volledig in de hand en wist zijn orkestleden te inspireren tot grote daden. Wanneer daarbij nog een raspianist als Jan Wijn wordt ge voegd, zoals in het majestueuze concert voor piano en orkest nr. 2 van Rachma ninoff, dan staat dat alles zorg voor een grandioos geheel. Met een zeldzaam raffinement en superieure techniek wist Wijn de juiste sfeer te treffen en kwam Rachmaninoff duidelijk vóór ons te staan. Wij zijn zo gelukkig zelf een opname te bezitten waarop Rachmani noff zijn eigen concert speelt. Gaan we dat vergelijken met wat gis teravond in het verenigingsgebouw werd gepresteerd, dan moeten we be kennen dat Wijn zich volledig heeft geïdentificeerd met de componist en derhalve een gave vertolking gaf. Vooral wanneer het orkest de draad weer opneemt na een cadens komt het aan op subtiele overgangen wat maat en tempo betreft maar men wist er wel weg mee. Het werd voor ons een enorm hoogtepunt en dat liet het publiek óók duidelijk merken door Wijn steeds te rug te roepen met zijn ovaties. Na de pauze stonden gelukkig eens wat frisse werken op het programma. En dat 't publiek ook dit weet te waar deren bleek weer uit de aandacht waar mee men deze werken tegemoet trad. Het heeft ons ook geen moeite gekost, want het orkest gaf zich volledig en wat een magistrale dingen kun je dan verwachten. De suite uit „The Mikado" van Arthur Sullivan had inderdaad veel weg van zijn tijdgenoot Offenbach. Dezelfde klankcombinaties en harmoni saties, die feilloos werden voorgedra gen. Hetzelfde kan gezegd worden van Coplands „El Salon Mexico", waarbij dan nog de zeer moeilijke maatwisse lingen zonder haperen werden genomen. Deze muziek zal de meesten niet di rect aanspreken, je moet Copland ken nen en veel horen, maar de uitvoering Linda, d.v. Rooy; KESTEREN Geboren: A. C. J. Torenvlied en G. Izak, z.v. J. van Dam en G. A. van Nor dennen; Willem, z.v. J. Breunissen en J. J. Kloot; Jantje N., d.v. J. W. Roelofsen en D. Louter; Anna, d.v. C. A. van Zet ten en C. Willems; Johan F. C., z.v. J. van Walsem en H. W. D. van Ingen; Christina S. F., d.v. F. E. Sitanala en S. P. Patiattta; Elisabeth J., d.v. P. J. Lont en A. K. Kempinga. Ondertrouwd: M. A. van Blijderveen en A. M. Budding; F. E. Sitanala (Hete- ren) en S. P. Patiatta; Th. H. Jonker (Dodewaard) en J. J. Roelofse; P. de Wit en H. Roelofse; C. van- Ingen (Amersfoort) en J. Peters; J. W. F. van de Klift (Wageningen) en D. van Gij- tenbeek. Getrouwd: W. C. Eijkelbóom (Rhe- den) en J. L. Meijer; G. Gerritsen (Wa geningen) en C. W. Huibers; M. A. van Blijderveen en A. M. Budding. Overleden: Janna van Tongeren, 87 jr., g.g.m. S. D. Budding; Mensina J., van Kleef, 81 jr., g.g.m. K. van Leijen. VEENENDAAL SIMAVI is de ver eniging die zich reeds vele jaren bezig houdt met directe medische hulp in de tropenlanden. Ondanks de vele miljoe nen die aan ontwikkelingshulp worden besteed is de directe behoefte aan ge neesmiddelen, instrumenten, verple- gingsartikelen e.d. bepaald niet afgeno men. Integendeel, bij het SIMAVI-kantoor te Haarlem komen meer noodkreten om hulp binnenstromen dan ooit tevoren. Vele duizenden in de tropenlanden lij den aan veelal afschuwelijke, ernstige ziekten veroorzaakt door onhygiënische toestanden, ondervoeding en verkeerde behandeling. SIMAVI wil graag helpen waar zij kan, waarbij niet wordt gekeken naar huidskleur of gevraagd naar geloof. Ieder ziekenhuis, iedere dokter of ver pleegster, die zich tot SIMAVI wendt met het verzoek om hulp, wordt zoveel als mogelijk is geholpen. SIMAVI is voor het verrichten van haar werk vrij wel geheel afhankelijk van de jaarlijk se collecte. De collecte gaat a.s. maandag 6 april beginnen. VEENENDAAL Woensdagavond werden twee personen gewond toen de auto waarin zij zaten op de Munniken- weg tegen een dwars over de weg staande vrachtauto botste. De vracht wagenchauffeur M. S. uit Veenendaal was bezig achteruit een uitrit uit te rij den en blokkeerde op een gegeven mo ment de gehele Munnikenweg. Een uit de richting Rode Haan komende perso nenauto bestuurd door J. B. uit Vee nendaal merkte het obstakel te laat op omdat hij zijn aandacht bij het passe ren van een geparkeerde auto had. De personenwagen schoot onder de vracht auto en werd zwaar beschadigd. B. werd licht gewond maar mej. J. van D. uit Ederveen, die ook in de personen auto zat kreeg ernstig hoofdletsel. Zij werd per ambulance naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. VEFNENDAAL De Vereniging „Het Groene Kruis" organiseert ook dit seizoen weer een kleutercursus. Deze cursus omvat zes avonden waarmee op donderdag 9 april een be gin wordt gemaakt. Dames die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich nog tot volgende week donderdag opgeven aan het Groene Kruisgebouw, Kerke- wijk telefoon 12307 of bij de wijkver pleegster zr. M. Post, telefoon 12573. RHENEN Geboren: Rached. z.v. A. Qaddourri en O. M. Wegh; José Ramon, z.v. J. Liria Acosta en M. G. Martos, (Veenendaal); Annette Maria, d.v. A. ten Hove en J. Meihuizen (Veenendaal); Sandra Dorien, d.v. J. Werkman en J. W. J. Kwak; André, z.v. R. van Pluuren en D. ter Haar (Wageningen); Marjan, d.v. T. Vonk en K. M. van Dijk (Vee nendaal); Janna Veronica, d.v. B. F. W. Prins en D. Mandema; Nicolaas, z.v. P. Cornelisse en M. W. van Ommeren; Er- win Dirk Johannes, z.v. J. B. Quint en N. H. Lange (Veenendaal); Jacob Gerrit Jan, z.v. C. J. G. van Laar en J. J. Lok horst; Ursula Wendelina, d.v. GlPM. J. Looman en M. C. Okkerman; te Wage ningen: Ronnie Johannes Cornelis, z.v. J. C. L". Jaspers en G. H. van Rooijen. Gehuwd: C. Lokhorst en R. Jansen. Overleden: Arnoldus Johannes van der Kous, 77 jr., geh. gew. met B. de Haas (Veenendaal); Johanna van Has selaar. 72 jr., echtg. van A. van Reste ren (Veenendaal). Geboren: Arie Jan Willem, z.v. W. J. de Heer en J. Buijs; Dirk Teun, z.v. T. A. Gaasbeek en T. de Greef; Jacob Gerrit, z.v. J. H. Rauw en W. Pluijgers; Elgar Erik, z.v. H. Minne en P. Y. Straatjes; Danny Romano, z.v. C. H. M. Boots en G. M. Tromp. Overleden: G. Overeem, 64 jaar. ADVERTENTIE Reparatie aan huis Opgave s.v.p. voor 12.00 uur van dit „gewoon lastige" stuk was pri ma. Het slot werd gevormd door de sui te uit „An American in Paris" van de bekende Gerswin. Vooral de vele jonge ren zal dit stuk erg aangesproken heb ben. Het grandioze thema dat Gershwin fantastisch uitwerkt is volledig eigen tijds en bevat alle ingediënten om sma kelijk te kunnen worden opgediend. Dat was ook het geval gisteravond en we hebben gewoon genoten van dit fina lestuk. Verder maak je op zo'n avond toch allerlei leuke dingen mee, die best in een recensie thuishoren. Allereerst de verheugende ^belangstelling van jeugdi ge zijde. Dat geeft niet alleen de orga niserende commissie maar iedereen moed voor de toekomst. Ten tweede is de algemene publieke belangstellingen nog niet groot genoeg. Daar zal wel aan meewerken dat de oratoriumvereniging op donderdag avond haar repetities houdt en vanzelf sprekend zal Gijsbert van Zanten vlak voor zijn uitvoering niemand kunnen missen. Toch blijft dit een op z'n minst te betreuren zaak. Ten derde een tafereeltje wat me bijzonder geboeid heeft. Vlak voor me zat een echtpaar met hun zoontje van 7 a 8 jaar. Veel te jong zult u zeggen, maar het kereltje bleek af en toe zeer geïnteresseerd te luisteren, dan weer greep hij een ballpoint en schreef of te kende op de maat van de gespeelde muziek. Het was een ongedwongen sa menzijn van mens en muziek. Het doet me denken aan de verhalen van vroe ger toen men tijdens de concerten ook deed waar men zin in had, de gepaste stilte natuurlijk in acht nemend. Wat moet het een fantastisch iets zijn, kinderen zo te laten opgroeien met muziek, terwijl de buurman misschien met ogen dicht zich volledig overgeeft aan wat de componist hem brengt. Deze sfeer bij zulk èth samenzijn is, dacht ik, toch een voorwaarde voor een juiste ontspanning en een juiste muzikale opvoeding. Dat velen de weg naar de USO-con- certen mogen vinden is geen algemeen beleefde wens maar voor iedere be trokkene (misschien na verloop van tijd) een krachtbrom om het leven lichtvoetig verder te gaan. JAN HESSELS MULDER. ADVERTENTIE VEENENDAAL Het bestuur van de afdeling Veenendaal van het Ned. Koude Kruis heeft van burge meester P. Bode bericht gekregen dat hij bereid is op 24 april het nieuwe gebouw van de afdeling aan De Ster ke Arm officieel in gebruik te stellen. De afdeling Veenendaal werd ge dwongen tot nieuwbouw over te gaan toen het oude vertrouwde eigen gebouw aan de J. G. Sandbrinkstraat het veld moest ruimen voor de eerste aanzet van het nieuwe winkelcentrum. Na de offi ciële opening zal het bestuur recipiëren voor genodigden. Daags daarop bestaat er voor de gehele Veenendaalse bevol king gelegenheid het gebouw te bezich tigen. De ingebruikneming was wel eer der gepland maar het langdurige vorst verlet waarmee de bouwers in de afge lopen wintermaanden te maken kregen heeft roet in het eten gegooid. ADVERTENTIE VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen door Zaterdag 4 april: W. Remme, Markt 10, tel. 12061. Zopdag 5 april: G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198. De dienst van de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Ver schoor wordt waargenomen door G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. Wijkverpleging: zr. J. Gerrits, Schrij verspark 76 III, tel. 12230. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: M. Pon, Holevoetsplein 291, Scher- penzeel, tel. 0349T-1250. ELST, LEERSUM en AMERONGEN Arts: dr. Ossendorp, Holleweg 2, Ame- rongen, tel. 03434-1678. RHENEN Artsen: za. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315; zo. dr. Almekinders, Achterbergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek, apotheek Deys, Fred. v. d. Paltshof. AMERONGEN, ELST en LEERSUM Wijkverpleging: Amerongen, zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-1576 (tot zaterdag 12 uur, daarna zie Leersum). Leersum: zr. P. M. Mostert, Mr. Bos weg 9, tel. 03434-1423 (tot ma. 8 u.). EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: dr. J. H. Rademaker, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-201. Midden-Betuwe De praktijken van de artsen Buddingh, Jonker en Tromp worden waargeno men door dr. Van Silfhout, Ochten, tel. 03444-433. De praktijken van de artsen Eikelen boom, Keur en Van der Veen worden waargenomen door dr. Guépin, Om meren, tel, 03443-250. VEENENDAAL CITY-MOTORS EDB VEENENDAAL/RHENEN - De koudegolf waarin we leven heeft gister avond niet alleen de weggebruikers maar ook de strooiploegen nog een late winterse verrassing bereid.. Na enkele fikse sneeuwbuien begon het plotseling te vriezen met het gevolg dat verschillende weggedeelten spie gelglad werden. In Rhenen werd groot alarm geblazen toen op de Rijn brug een bestelwagen via het fietspad tegen de brugleuning vloog. Niémand •werd gewond. Ook op andere plaatsen deden zich slippartijen voor, waaraan pas een eind kwam toen de inderhaast opgetrommelde strooiploegen op her haling gingen. Ook voor hen mocht dit het afscheid van de winter zijn. AMERONGEN Op maandag, 6 april zal weer het zg. grof vuil worden opgehaald. Verzocht wordt om het af val zoveel mogelijk gebundeld vanaf half acht 's morgens aan de weg te zet ten. ADVERTENTIE HOFLEVERANCIER SCHOENHANDEL HOOFDSTRAAT 105 VEENENDAAL r De diaconie van de gereformeerde kerk te Veenendaal heeft vorig jaar goed gehoerd. Uit het financiële verslag blijkt, dat 54.000 gulden bih- iienkwaw^eJR^d^^ÖPO/^ilden wer«fcn*r uitgegeven. Aan collecten en giften kwam binnen een bedrag van onge veer 46.000 gulden. Hierbij werd tot een bedrag van rond 20.000 gulden doorbetaald aan plaatselijke kerkelij ke en andere intstellingen enz. Thans kan met zekerheid worden gezegd', dat het gebouwencomplex van de rk-parochie aan de Nieuwe- weg te Veenendaal zal worden ver kocht. Enige tijd geleden berichtten wij reeds, dat dit al vaststond voor de pastorie. Nu is bekend geworden, dat het kerkbestuur heeft besloten om ook de kerk te verkopen. Op welke wijze een transactie moet wor den gesloten zal nog worden onder zocht. Voor de parochianen die in de om geving van de Willibrordkerk wonen en deze wel zeer zullen missen zal naar een oplossing worden gezocht. Of ruimte om te kerken in een zaal tje of een busje laten rijden naar de Salvatorkerk aan het eind van de Patrimoniumlaan. Zolang de kerk niet is verkocht gaan de diensten gewoon door. Het kerkbestuur heeft tot dit verstrek kende besluit moeten komen omdat de kosten van instandhouding en on derhoud van het kerkgebouw tegen over het geringe bezoek niet langer verantwoord waren. Bij de kerkeraad van de chr. ge- ref. Bethelkerk te Veenendaal kwam een gift binnen van 1500 gulden voor het pastoriefonds. Het fonds is daarmee gestegen tot 72.500 gulden. In verband met de plannen voor de bouw van een kerkelijk centrum, van de hervormde gemeente te Rhe- nen-hoog is een enquête gehouden, waarover we al eerder het een en ander hebben bericht. Na de enquête is de kerkvoogdij tot de conclusie gekomen, dat er behoefte is aan ruimte voor ongeveer 220 personen. Niet kan worden vastgesteld welk effect het nieuwe gebouw zal heb ben op het bezoek aan de Cunera- kerk. Toch zal er met een zekere overloop rekening moeten worden gehouden. Vooral op hoogtijdagen. Op deze dagen zou de overloop kun nen werden opgevangen door een bijzaal met de hoofdzaal te verbin den. Verder heeft men zich, naar aan leiding van de uitslag van het on derzoek, nog afgevraagd of het geen aanbeveling zou verdienen om de kerkdiensten later te laten beginnen dan om 9 uur. Dit geldt zeker voor de wintermaanden. Het instellen van een crèche bij het kerkelijk centrum in Rhenen- hoog lijkt wel noodzakelijk. Eerder hier dan bij de Cunerakefk, omdat in Rhenen-hog veel meer jonge ge zinnen wonen. Tenslotte heeft men ook nog onder ogen gezien, dat bij de bouw rekening moet worden ge houden met ruimten waar tegelijk mét een normale kerkdienst, een jeugddienst en zondagsschool kan worden gehouden. Kerknieuws meldt dat er ongeveer 100.000 buitenkerkelijken in Neder land van gereformeerde origine zijn. Het Evangelisatiecentrum van de gereformeerde kerken heeft beslo ten om een onderzoek in te stellen naar de beweegredenen die tot de uittreding hebben geleid. Onder het thema „Aktie 70" zal de vijfendertigjarige hervormde bond voor inwendige zending op gerefor meerde grondslag een ledenwerfac tie gaan voeren. Men heeft meer morele en financiële steun nodig. Het hoofdbestuur heeft vastgesteld dat het noodzakelijk is dat in grote gemeente waar het pastorale werk door een tekort aan predikanten niet Voor de kring Veenendaal en om streken van de chr. geref. vrouwen verenigingen hoopt op dinsdag 21 april te spreken ds. J. Brons te Vee nendaal over het onderwerp „De groei in het geloof". Onlangs werd besloten om in de chr. geref. Bethelkerk te Veenen daal voor iedere dienst een aantal liederen uit de nieuwe psalmberij ming te zingen. De kerkeraad heeft deze maatregel tot een nader te be palen datum uitgesteld. De nieuwe predikant van de chr. geref. Bethelkerk te Veenendaal ds. D. Biesma zal op 19 april afscheid nemen van zijn huidige gemeente tr Aalsmeer. Tot ouderling van de hervormde wijkgemeente oost te Veenendaal werd gekozen de heer J. W. Drost. De vastenactie, die onder het mot to „Mens durf te geven" wordt ge houden, loopt in de parochie te Vee nendaal niet zo best. Van de 900 uit gegeven zakjes zijn er nog geen 100 binnengekomen. De opbrengst was tot vóór Pasen 500 gulden tegenover een totaalopbrengst van 2300 gulden in het vorige jaar. goed genoeg kan worden verricht, evangelisten een deel van de arbeid van de predikanten overnemen. In het kader van de actie zullen plaat selijke comités worden gevormd. De actie zal duren tot 1 mei a.s. Van de zeer. produktieve - hand van de Veenendaalse ds. J. Overduin is een nieuw boek ver schenen. Onder de titel „Gods grote, verrassing" worden hierin de Zalig sprekingen behandeld. Het boek had een zeer goede pers in o.a. „Trouw", „De Rotterdammer" en „Vrij Neder land". Uit de gesprekskringen die deze winter over ontwikkelingshulp tus sen o.a. leden van de gereformeerde kerk te Veenendaal en de hervormde gemeente „Sola Fide" zijn gehouden is een suggestie voortgekomen. Deze hield in, dat men van de kerkelijke begrotingen 10 procent zou moeten bestemmen voor ontwikkelingshulp. De raad van de gereformeerde kerk heeft het even nagerekend en is tot de conclusie gekomen dat deze kerk dan 27.500 gulden voor ontwik kelingshulp op tafel zou moeten leg gen. In werkelijkheid geeft deze kerk al 28.500 gulden voor dit doel. Tot studentenpastor te Kampen is benoemd ds. E. Th. Thijs, gerefor meerd predikant in Kampen. Ds. Thijs is Veenendaler van geboorte.

De Vallei | 1970 | | pagina 3