Het is niet helemaal eerlijk „Bloot" boeit Duitse lezers veel minder dan men dacht Vanavond tv-programma over Lou Bandy VANAVOND Heer Bommel en de Blijd- scbapper De vuile was van de kinderbescherming dacht ik Z& Niet verwacht Ter dood Herinneringen aan een groot vakman Liet bloot slaat wéér dood. Wandel eens langs een krantenkiosk in een willekeurige Nederlandse gemeente. Wat ziet u? Blote dames en blote heren op dé voorpagina's van tijd schriften. Vooral van Duitse tijdschriften. En wat denkt u? U denkt: „Dat doen ze niet voor niets, zo verkopen ze meer exemplaren". Mis! programmaos TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO N .O. S.' voor zilt er RADIO GROTERE INVLOED DAN T.V. APRIL 1970 iwilyJcyetoegd De vuile was van de Nederlandse kinderbescherming lijkt inderdaad een kleurige boel te zijn. Daarover hebt u het een en ander kunnen lezen in dit blad van woensdag 25 maart j.l. En toch... Het is gewoon niet helemaal eer lijk, tendentieus zo u wilt, zoals door de actiegroep „Het Roze Pamflet" de din gen worden voorgesteld. Luistert men uitsluitend naar deze actiegroep, dan kan men nauwelijks anders dan tot de slotsom komen dat het in de Neder landse kinderbescherming één grote Janboel is. Welnu, het lijkt mij dan werkelijk gewenst enige nuancering aan te bren gen zodat het thans volkomen verte kende beeld enigermate recht getrok ken kan worden. Het belang van de kinderbescherming en de goede infor matie van de lezers nopen hiertoe. Laat voorop gesteld zijn, dat er in derdaad een groot aantal dingen niet deugen. Vele .maatschappelijke werk- (st)ers hebben eën beslist te hoog aantal eigen toezichten: de norm is welis waar door het Departement van Jus titie enigermate verlaagd, maar het blijft een druppel op de gloeiende plaat. Het salaris van de gemiddelde groepsleider toont een achterstand t.a.v. bijvoorbeeld het bedrijfsleven. Het zakgeld van de kinderen is te laag en hoe je ze de waarde van en het omgaan met geld daarmee moet leren blijft een raadsel. De pensioenregeling is ongunstig. Aan de opleiding valt nog welhaast alles te sleutelen. Hoognodige nieuwe structu ren komen maar uiterst moeizaam van de grond. Het zijn slechts enkele voor beelden die uit vele te geven zijn. En het moet gezegd: veel van al deze din gen is terug te voeren op het feit, dat de overheid beslist onvoldoende finan ciële middelen ter beschikking stelt. Elk dubbeltje, dat voor de kinderbe scherming is uitgegeven, wordt eerst enige malen omgedraaid. Veel grieven van de actiegroep „Het Roze Pamflet" zijn beslist terecht en dat er actie ge voerd wordt is een goede zaak. Het werd zelfs hoog tijd. Maar dat het beeld van de kinderbe scherming door deze actiegroep zozeer eenzijdig overtrokken wordt, doet geen goed. John van der Wal zegt terecht: „met onze actie lopen wij het gevaar, dat het publiek nu opnieuw zal gaan zeggen: het is zo'n troep, dat ik niets te maken wil hebben met gestichtskinde ren" maar aan dat gevaar heeft men dan toch wel licht getild. Het zou juis ter geweest zijn wanneer eerlijk ook de keerzijde van de medaille getoond was aan dat publiek. Het rumoer in een Limburgs kindertehuis, enkele uitzen dingen van ombudsman Marcel van Dam (men denke aan het „geval" Christientje) en het buitenhangen van een kleurige vuile was moeten wel een ongunstige beeldvorming omtrent de kinderbescherming tot stand hebben gebracht. Niet geheel terecht, moet men zeggen, ook al zijn er niet te accepteren wan toestanden en gerechtvaardigde grie ven. Zien we naar de andere kant "van de medaille, dan komen we tot enkele niet onbelangrijke constateringen. Dat het kind in het tehuis of de inrichting vaak volkomen alleen staat, is gewoon niet waar. De bij het artikel van 25 maart j.l. afgedrukte foto is leugenachtig. Als men weet met hoeveel inzet directies, stafdeskundigen en groepsleid(st)ers zich inspannen voor het kind in nood en ernst maken met de te realiseren hulpverlening vaak met beperkte mid delen, dan is dat in de eenzaamheid ge worpen kind een falsificatie. Dat er te huizen zijn waar kinderen alleen gela ten worden en eenzaam staan zonder dat die tehuizen er iets aan kunnen doen gezien de zeer beperkte beschik bare middelen hoewel sommige tehui zen wel eens de hand hn eigen boezem zouden moeten steken valt niet te ontkennen. Maar dat is iets geheel an ders dan als algemeen beeld op te han gen, dat het kind in de tehuizen door gaans alleen staat. Wie het zo voorstelt doet aan beeld- misvorming. De groepsleid(st)er heeft inderdaad geen gemakkelijke taak maar of je als je in dit vak terecht komt al gauw tachtig procent van je verwachtingen en idealisme overboord moet zetten, kan worden aangevochten. Natuurlijk komen die gevallen voor en wellicht inderdaad in te grote mate; maar er zijn gelukkig ook nog heel wat groepsleid(st)ers die wèl met verwach tingen en idealisme zich voor het kin- derbeschermingswerk dienstbaar maken ondanks een achterlopende salariëring, minder goede pensioenvoorzieningen, onregelmatige werktijden, beperkte middelen en zo meer. Vertekend echter is opnieuw het beeld als wordt gesteld dat er gemiddeld 55 tot 60 uur per week gewerkt moet worden. In de tehuizen en internaten is in de meeste gevallen het Reglement Ar beidsvoorwaarden waarover intussen ook nog wel iets te zeggen zou zijn ingevoerd en dat impliceert een werk week van 43 3/4 uur of 175 uur per vier weken; het is te verwachten dat dit zeer binnenkort wordt teruggebracht op 42V» resp. 127Vt uur per drie weken. Opnieuw: er zullen wel tehuizen zijn waar dat ongunstiger ligt om welke re denen dan ook, maar dat kan niet in het algemeen gesteld worden. Dat pgr dag niet meer dan een 2 uur aan het kind zou kunnen worden besteed en de rest „op gaat" aan rapporten, adminis tratie bijhouden en kopjes wassen, is wederom een vertekening. De ervaring leert, dat dit in een aantal tehuizen be paald wel anders ligt en dat men wel degelijk aan de problemen van het kind en dat kind zelf kan toekomen. Wellicht kan het zo gezegd worden: de grotere en grote tehuizen en inrich tingen geven een gunstiger beeld te zien dan de meeste kleine tehuizen. Dat er terecht voor actie gevoerd wordt om verbeteringen te bereiken, valt slechts toe te juichen. Maar het is al te gemak kelijk om het grote verloop onder de groepsleid(st)ers alleen terug te voeren op uitblijven van door het departement te financieren voorzieningenhet ver loop in verschillende tehuizen zou ook wel eens kunnen samenhangen met een falend tehuisbeleid en gebrek aan inzet en inzicht bij de medewerk(st)ers. Af te strijden valt niet dat de weten schappelijke research in de kinderbe scherming in hoge mate mank gaat. Maar dat elk wetenschappelijk onder zoek ten enenmale zou ontbreken is niet waar. Gewezen zou bijv. kunnen worden op het AEPRA project, uitgaan de van het Rijksobservatiehuis te Zeist. Kortom: de actiegroep „Het Roze Pamflet" vecht voor een goede zaak. Haar werkwijze zal wel een kwestie van tactiek zijn, uitgaande van de ge dachte dat geen fundamentele wijzigin gen verkregen zullen worden zonder herrie te schoppen en kabaal te maken. Want helaas liggen zo inderdaad vaak de kaarten op de tafel van het geves tigde establishment. Maar of deze tactiek nu wel de juiste is en recht doet aan de eerlijkheid, dient te worden betwijfeld. De felheid waarmee actie wordt gevoerd is nood zakelijk: al te lang heeft mer in de kinderbescherming steeds weer de touwtjes aan elkaar zitten knopen bin nen de beperkte door de overheid ver-x schafte middelen. Nu moet er maar eens uit een ander vaatje worden ge tapt. Maar de innerlijke sterkte, inte griteit en geloofwaardigheid van de op alle fronten ook in de pers, radio en t.v. in beweging komende actiegroep zou aan kracht gewonnen hebben wan neer de eerlijkheid geen geweld was aangedaan zoals nu toch in verschillen de opzichten helaas het geval is. Dat heeft bovendien aan de beeldvorming naarbuitentoe een schade berokkend, die er niet aan berokkend had hoeven worden. De samenleving is meer ge* diend met een juiste beeldvorming in clusief ook alle narigheden en kwade kanten dan met een eenzijdige en over trokken „voorlichting", die niet geheel waarheidsgetrouw meer kan worden genoemd. Een en ander valt te betreu ren, óók al heeft de actiegroep verder onze sympathie. Drs. Th. v.d. Kamp. Doetinchem. De wereld van de Westduitse ge- illustreerde tijdschriften lijkt al maan den op een vulkaan en nu is dan de eruptie gekomen. Ontslagen bij het grote blad ..Quick", spanningen bij an dere. En men wil graag van elkaar we ten wat de plannen /.ijn. Dat wil men zó graag weten, dat dezer dagen de te lefoonlijnen tussen Hamburg (Stern en Bauerv-Verlag), Miinchen (Jasmin. Anick, Twen en Eltern) en Offenburg (Kuntc lllustrierte) urenlang geblok keerd waren. De nerveuze spanningen zijn begon nen toen men een tijdje terug de opla- ge-cijfers eens grondig ging bekijken. Voor die cijfers hadden natuurlijk niet alleen willekeurige lezers interesse, maar ook de adverteerders, die alleen al voor een pagina in „Quick" het som metje van 35.000 D. Mark jmoeten neer leggen. En toen bleek iets. dat niemand had verwacht: het bloot slaat niet zo aan als bijna iedereen wel denkt. Men heeft zijn ogen uitgewreven toen het om het blad „Bunte lllustrierte" ging. De ..Bunte" heeft steeds geweigerd sex in de kolommen te doen en blote juffrou wen of meneren waren er nooit bij. En diezelfde „Bunte" staat nu op de eerste plaats van alle Westduitse geïl lustreerde tijdschriften met een oplage van bijna tweeNniljoen! „Stern" dat zich steeds meer speciali seert in politieke reportages, komt als tweede uit de bus met 1.593.661 ver kochte nummers per week. Dan volgt „Neue Revue", en op de vierde plaats het blad, dat al jaren heel veel boezem op de voorpagina meevoert, „Quick". „Quick", zo zeggen de insiders, „werd de laatste tijd steeds meer een blad voor voyeurs, vanwege de blote foto's en de dubbelzinnige verhalen". Bij degenen die bij ..Quick" ontsla gen werden (na onenigheid tussen de uitgever in Hamburg en de hoofdre dacteur in München) behoort ook de in Nederland welbekende en vloeiend onze taal schrijvende chef-redacteur Karl Breyer. De laatste keer dat Breyer in ons land was overhandigde hij (in de cember vorig jaar) in Den Haag de eer ste prijs bij ..World Press Photo" aan de winnaar. Overigens heeft Breyer die prijs zelf ook ettelijke keren in de bin nenzak geschoven. Karl Breyer is de Duitse fotojourna list, die enkele weken geleden door de Arabische verzetsorganisaties „El Fa tah" ter dood is veroordeeld, dat hij geen dag zeker is van zijn leven ook niet in zijn woonplaats München. Breyer kwam op de zwarte lijst van „El Fatah" te staan na zijn reportages uit de Libanon onder de titel: „Waar kinderen leren doden". In ons land hebben al heel wat keren foto's van Karl Breyer op tentoonstel lingen gehangen en van 17 tot 30 april gebeurt dat weer in het Limburgse Hulsberg. Met „Quick" is hij van plan een har de appel te schillen en in eerste instan tie heeft het „Arbeidsgerecht" in Mün chen hem al gelijk gegeven, toen Breyer stelde: „Ik moet nog anderhalf jaar salaris hebben". De vloeiend on ze taal lezende schrijvende en spre kende Westduitse fotojournalist Karl Breyer, op wiens hoofd de Arabische verzetsorganisatie „El Fatah" het ge munt heeft. Ironiscne oijzonderheid: als er een aanslag op het leven van Karl Breyer zou worden gepleegd, dan gebeurt dat vanwege zijn reportage in een blad, waar hij nu niets meer mee te maken heeft. Het Nederlands amusement kende in de pe riode tussen de twee wereldoorlogen drie steunpilaren: Kees Pruis. Willy Derby en Lou Bandy. Drie mannen, die op verschillende wij ze het publiek wisten te boeien en die een ra zende populariteit bereikten. Alle drie zijn ze al geruime tijd dood. maar de Vara-televisie heeft ze dit winterseizoen' nog eens in het middelpunt van de belangstelling gezet. De programma's rond Willy Derby en Kees Pruis zijn al uitgezonden cn vanavond kan heel Nederland opnieuw kennis maken met Lou Bandy. Om 20.20 uur op Nederland l zullen Johnny Jordaan, De Zangeres Zonder Naam. Willy Alberti en Jan Blaazer in een tijdsbestek van 35 minuten proberen de gein en de liedjes van deze artiest met zijn onafscheidelijke strooi en hoed te laten herleven. Wie was nu Lou Bandy? Lou Bandy heette eigenlijk Lou Dieben. Hij werd in 1890 geboren in Den Haag, waar zijn vader bode op het stad huis was. Lou en zijn broer Willy waren bepaald geen gemakkelijke jongens. Zij kwamen na de schooltijd in het hotelvak terecht, maar in beiden tekende zich toen al af, dat ze artiestenbloed hadden. Lou trok naar het buitenland, zong liedjes in Londen en New York op straat en in cafés en kwam na enige tijd weer terug in Nederland om samen met Willy op te gaan treden. Het duo bleef niet zo lang bestaan en ieder van de jongens ging zijn eigen weg. Willy onder de naam Wil ly Derby op de sentimentele tour, en Lou als Lou Bandy in het komische genre. Pas in het begin van de jaren der tig begon Lou's ster snel te stijgen. Dat kwam door zijn optreden in de revues van Bob Peters. Tien jaar lang was hij daarna de man, die Nederland in de moeilijke crisistijd optimisme en levenslust voorschotel de. Liedjes als „Zoek de zon op" en „Schep vreugde in het leven" werden onweerstaanbare toppers en Lou was de exponent van de zonneschijn die achter de donkere wolken zat. Die donkere wolken kwamen voor Lou zelf in de Tweede Wereldoor log. Eerst stierf zijn vrouw Eugenie in 1943 en toen hij in jaren '45-'47 weer op de planken kwam, besefte hij eigenlijk zelf al dat hij niet meer de Lou Bandy van de jaren dertig was. Hij werd onzeker, twijfelde steeds meer aan zichzelf, maar trok NEDERLAND I 18.45 NOS: Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 Evang. Omroep Introductie. 19.12 (K): Verborgen schatten, we tenschappelijke film. 19.40 Koor en samenzang. 19.50 Overzicht van komende pro gramma's van de E.O. 20.20 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA (K): Muzikaal portret van Lou Bandy. 20.55 (K): Department „S": Geen dagje ouder voor Spencer Bodily, TV-film. 21.45 (K): Hadimassa, satirisch pro gramma. 22.30 Achter het nieuws. 23.05-23.10 NOS: (K); Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K): Fabeltjeskrant. 18.55 NOS: (K): Journaal. 19.04 NOS: Scala: informatief pro gramma. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.39 (K): De Waaier van Sevilla, familiefeuilleton. 20.00 NOS: (K): Journaal. 20.20 NCRV: Tweekamp, quiz tussen studententeams. 20.45 'De laatste manprofiel van de doelverdediger Jan van Beve- ren. 21.25 Farce Majeure, sat. progr. 21.45 Actualiteitenrubriek. 22.30 Zang met piano: klassieke lie deren. 23.05 De Unie is wakker geworden: rep. Ned. Onderwijstentoonstelling 6864 „Ik begrijp het niet", zei Tom Poes. „Waarom kruipt u hier in de duister nis over het kerkhof rond? Het is koud en nat, en bovendien heeft Joo^t thuis het eten klaar staan!" Heer Bommel liet zijn blik over de gra ven en zerken gaan, waarde maan vreem de lichtvlekken op wierp. „Eten", mompelde hij huiverend. „Ach wat, er zijn belangrijker dingen waar men als heer aan moet denken! Jou is natuurlijk niet opgevallen dat iedereen zuur en ontevreden is! Jij hebt natuurlijk niet gemerkt hoe vreemd dat is. ledereen heeft het goed - en niemand is gelukkig. Maar iemand van mijn stand voelt dat heel fijn aan en begrijpt zijn plicht, als je begrijpt wat ik bedoel". „Nou. ik begrijp het niet", zei Tom Poes. „Als men iedereen gelukkig wil maken gaat men toch niet naar een oud kerk hof?" „Ik zal het je uitleggen", hernam heei Ollie. „In een oud boek heb ik gelezen, hoe men krachten kan oproepen. Krachten, die geluk brengen, bedoel ik. En daarvooi heb ik een kruidje nodig, dat hier met volle maan groeit. Prettig is het niet, maar voor het geluk van zijn medeschep selen moet men alles over hebben". „Hm", mompelde Tom Poes. „Het lijkt me niks, hoor! Bijgeloof en zwarte kunsten zijn altijd gevaarlijk". Heer Bommel bewolkte. Hij richtte zich op en, leunend tegen een zerk. trok hii enige veren en een kippehart uit zijn bin nenzak. „Je kunt dit rustig aan mij overlaten". >prak hij terwijl hij de zaak met een paar- dehaar aan elkaar begon te binden. „Wat ik hier doe is trouwens geheim. Je kunt beter weggaan. Want ik moet dit, cn het kruidje dat ik gevonden heb, op een zéér geheime plaats verstoppen! Dat staat in het boek en daar houd ik mij aan". nog altijd volle zalen. Toch speelde hij in die tijd vaak met de gedachte het toneel vaarwel te zeggen. Hij deed het niet, want zijn leven kreeg weer inhoud toen hij een jong meisje ontmoette. In 1952 trouwde hij met haar. Bandy kocht een hotel in Haarlem. Het liep niet en het echtpaar ging in Zandvoort op een flat wonen. Lou Bandy werkte daarna harder dan ooit. Hij was over zijn tegenslagen heen, maar kreeg een enorme dreun toen zijn jonge vrouw in 1958 met het grootste deel van zijn geld de benen nam en niet meer terug kwam. Lou Bandy was radeloos. Hij takelde steeds meer af en stierf in juni 1959 eenzaam en gedesillusio neerd in zijn Zandvoortse huis. En in een In Memoriam schreef Alex de Haas toen: „Hij was een knap en ambitieus vakman, die iede re klant het volle pond gaf. Voor hem is nog steeds geen vervanger gekomen die ook maar in de verste verte aan hem kan tippen". in Jaarbeurshal Utrecht. 23.15-23.20 NOS: (K): Journaal. DUITSLAND T (Reg. progr. NDR: 18.00 Sport 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand mannetje. 18.55 Regionale kroniek. 19.26 (K) Air Taxi. TV-film. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Adrian, der Tulpendieb, TV-se- rie. 18.30 (K) Voor kleuters. 18.40 Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) B. Traven: Die Baumwollpflücker, TV-serie.) 20.00 Journaal en weerbe richt. 20.15 Eine Pensionierung, TV- film. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.15 (K) Intermezzo. 21.20 (K) Als Ware nichts geschehen, detective film. 22.05 Journaal en weerbericht. 22.20 Kurzer Prozess, film. 24.00 Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Pat und Patachon, TV-serie. 19.10 (K) Meine Tochter-unser Frau- lein Dokter. TV-film. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Der Kommissar, detectiveserie. 21.15 Bilder au,s dem deutschen Fa- milienleben, TV-serie. 22.00 (K) Nieuws en weerbericht. 22.10 Dag boek uit de Protestantse kerk. 22.25-plm. 23.10 Filmnieuws. NEDERLAND I TELEAC: 9.20 Spaanse les les 10. 10.00 Van molecuul tot mens les 12. 10.30 Bij leven en welzijn les 12. 11.00 Methodiek van de bur gerschapsvorming les 5. 11.30- 12.00 Ruimtelijke ordening les 5. AVRO: 15.00-15.30 (K): Sportpanora- ma: Grand National in Aintree. NOS: 16.00 (K): Journaal. AVRO: 16.02-17.35 Telescoop: gevarieerd programma voor de jeugd. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Duitse volkslied jes. 11.15 Die Umschau. 12.00 Spel- programma. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.40 Nieuws. 14.45 (K) Informatief programma. 15.00 (K) Idem. 15.30 Filmportret. 16.00 Documentair pro gramma. 16.30 Quiz. 17.15 Vesper dienst. 17.45-18.3C (K) Sport. DUITSLAND II 13.45 Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 (K) Muziek voor de jeugd. 16.15 Re portage Duitse /.wemkampioen schappen. 17.05 (K) Nieuws en weer bericht. 17.15 -Informatief program ma. 17.45 (K) Daktari, TV-serie. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gymanastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Weekeind: jeugdpro gramma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135: ge varieerd programma. (9.35-9.40 wa terstanden). 10.30 Stereo: Tango Rumba Orkest met zangsolisten. 11.00 Nieuws. 11.03 Wegwijs: tips voor trips en vakantie. 11.10 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.34 Stereo: Amusementmuziek (gr). 12.05 Met naald en slinger: oude grammofoon- muziek. 12.30 Tussen start en finiah: Lou Bandy in de hal van het ho tel in Haarlem, dat hij in het be gin van de jaren vijftig kocht. De radio heeft een grotere invloed dan de televisie, mede omdat de ra dio meer mogelijkheden bezit om in principe alle publieks-groepen te be reiken. De radio heeft ook de wed strijd, met de televisie inzake de snelSne informatie gewonnen. Dit constateerde NOS-voorzitter E. A. Schüttenhelm gisteren, tijdens de toe spraak waarmee hij in het Hiltonho- tel te Amsterdam de twaalfde vol tallige vergadering van de program macommissie radio van de Europese Radio Unie (EBU) opende. Vijfen twintig landen die bij de unie zijn aangesloten of er mee zijn geasso cieerd, zijn op deze vergadering, die tot zaterdag duurt, door zeventig personen vertegenwoordigd. actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualitei ten: 13.23 Stereo: Dit is het begin. jongerenprogramma. 14.35 Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans- Duits-Engels, een luisterprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Scan: populair programma over electronica. VARA: 16.15 Stereo: Gitaarrecital: moderne muziek. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 De Scala 1918-1926: operamu ziek (gr). 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. Politieke Partij: 18.20 Uitzending van Binding Rechts. VARA: 18.30 Finale op weg naar het weekeinde: nieuws, muziek, achtergronden en amuse ment. 21.00 Stereó: Klavecimbel-re cital: moderne muziek. 21.30 Stereo: Kerkorgelconcert: klassieke en mo derne gewijde muziek. 21.55 Samen scholing over onderwijs en opvoe ding: radiodebat. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Het oproer kraait: Rebelse liedjes van altijd en overal. 23.15 Stereo: Van twee kan ten bekeken: licht platenprogramma en praatje. 23.55-24.0 ONieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en^zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en nu: actualiteiten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Stereo: Te Deum Laudamus gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische ether leergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Solistenkamer: ge sprek met muzikale illustraties. 10.54 Kunst- en vliegwerk: informatie over actuele tentoonstellingen. 11.00 Nieuws. 11.03 Leven en getuigen als Christen, lezing. 11.15 Solarium een hoogtezonprogramma voor ie dereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit balans: uitzending in samenwerking met het NKOV. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Werk en welzijn. Een reportage van Claude Belloni t.g.v. Wereldgezondheidsdag op 7 april. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven, een grammofoonplaten pro gramma voor onze militairen. KRO: 14.00 Stereo: PM. - een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws.) NOS: 16.30 Inzet: een pro gramma over amateuristische mu ziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO- Magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Stereo: Zesnegenplus: licht muziekprogramma. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Stereo: Accordeon-vereniging. 19.30 Stereo: Sjook, jongerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenprogramma. 21.50 Zon der drempelvrees, gesprekken met kinderen. 22.00 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goal...!, een muzikaal sportprogramma met com mentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws.) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Ski valtoon: informatie over nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogramma met verzoeknummers. (14.00 en 15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: gevarieerde lichte mu ziek. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow me: lichte platen. f

De Vallei | 1970 | | pagina 9