KANTONGERECHT WAGENINGEN Automobilist krijgt F100, boete voor rijden zonder verlichting in dikke mist Veel Veenendalers achter het hekje Actiegroep-N: Het doel heiligt 't middel S.G.P. tegen hulp aan muziekverenigingen Steun aan rechts Betaal per giro Voorjaarsslww van Elegance Jubilaresse werd goed bedacht HET Veel schade aan personenauto Bromfietscross OP Koninginnedag Helpen CONTRIBUTIE KAN BEST HOGER Schietnieuws GROEN GEEN CLEMENTIE FORSE BOETE GETUIGEN PECH GEHAD REPETITIE WARM LOPEN Kwartaalabonnees bespaar incasso WOENSDAG 8 APRIL a.s. ZATERDAG 4 APRIL 1970 (Van één onzer redacteuren) WAGENINGEN Tot zijn niet geringe verbazing en teleurstelling hoorde vrijdagmorgen de heer N. L. v.d. B uit Veenendaal voor het Wageningse kan tongerecht een boete van 75 eisen, vanwege het rijden in dichte mist met stadslichten. Allerwegen wordt er gepropageerd dat men overdag groot licht moet voeren, maar omdat de Veenendaler moeite had de schakelaar in de juiste stand te zetten was hij met twee gloeiende spijkers langs 's heren wegen gesneld. Officier van justitie, mr. J. C. Pieters, paste de „gangbare" strafmaat toe, doch mede juist door de propaganda en de uitermate moeilijke rij-omstan- digheden vonniste kantonrechter mr. A. V. van de Brand met 100,Van de B. was sprakeloos en dat waren er wel meer, soms aan beide zijden van de rechtbank. Met een zekere opgewektheid verliet de Veenendaler J. v. K. het kantonge recht, want zijn zaak werd door de kan tonrechter opnieuw aangehouden. Op de kruising met de Nieuweweg was hij in botsing gekömen met een DAF-perso- nenauto en tijdens de eerste ronde had hij op duidelijke wijze te verstaan ge geven dat de omstandigheden van dien aard waren, dat er onmiddellijk vrij spraak moest volgen. Heel voorzichtig was hij op de gladde weg de kruising genaderd, was tot stil stand gekomen, had loerend beide kan ten van de voorrangsweg afgekeken en tenslotte in de eerste versnelling lang zaam het gevaar tegemoet gegaan. De DAF-bestuurder had hem wel gezien, maar kon niet remmen althans niet tijdig en toen kwam de ellende. Vrijdagmorgen waren twee verbali santen als getuige aanwezig en hun le zingen staafden de overwegingen van de officier die tot de slotsom kwam dat er een voorrafigsfout is gemaakt. Hij eis te 60,- boete. Van K. accepteerde de handschoen die de kantonrechter hem toeriep om de zaak aan te houden om de bestuurder en inzittende van de DAF te horen als getuige. De aangehouden zaak tegen F. de H. uit Veenendaal werd vrijdag ook tot een einde gebracht. Hij had op de Groeneveldselaan met een snelheid van TB km per uur gereden en gedurende 300 meter had een patrouillerende poli tiewagen hem trachten in te halen. De verbalisant was aanwezig om een en ander nog eens nadrukkelijk te accen tueren. H. zei dat zijn snelheidsmeter het veilig groene lampje in zijn auto niet had overschreden, zodat hij ook onmogelijk sneller dan 50 km gereden zou kunnen hebben. De heren rechters hechtten echter meer waarde aan de controleapparatuur van de politie en omdat de weg glad was door sneeuw eiste mr. Pieters een boete van 100,-. Mr. Van de Brand bracht in herinnering dat H. al eens veroordeeld wegens te snel rijden en vonmiiste met 100,- boete, drie maan den voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid en een proeftijd van twee jaar. De Oosterbeekse fabrikant G. H. F. had zijn raadsman meegenomen, want hij had kennelijk wel begrepen dat zijn dagvaardiging geen lolletje was. Op kor te afstand van zijn woning had de poli tie proces-verbaal tegen hem opge maakt omdat hij reed zonder rijbewijs. Daarmee kon hij ook moeilijk naar de winkel gaan om een Sinterklaas-ca deautje voor zijn zoon te kopen, want het zeer belangrijke kleinood was inge vorderd als onderdeel van een straf wegens het besturen van een personen auto onder invloed. In 1962 was hem dat ook al eens over komen en voor de rest kwam hij regel matig in contact met politie- en kanton rechters omdat hij de regels van het rijks-verkeersreglement niet naleeft. F. had er niet veel tegenin te bren gen, ook niet toen mr. Van de Brand een aantal eerder gemaakte overtredin gen zoals het doorrijden na het ver- VEENENDAAL - Het was gis teren feest bij Van Sc huppen Che mie en vooral voor mej. P. van Dijk die herdacht dat zij veertig jaar ge leden als telg van een geslacht dat al tientallen jaren de D.S.heeft gediend, ook bij dit bedrijf op de loonlijst kwam. Een half jaar geleden ging zij ge lijk met de chemische afdeling van de Scheepjeswolfabriek over naar Philips Duphar. Mej. Van Dijk werd vorstelijk bedacht bij haar jubi leum. Behalve een televisietoestel ontving zij gisteren een groot Delfts blauw wandbord, een gouden speld, anderhalve maand salaris en een week extra vakantie. Mej. Van Dijk is al die jaren in het laboratorium werkzaam geweest, waar zij ver antwoordelijk was voor de reiniging van de materialen en gereedschap pen die door de analisten worden gebruikt. De jubilaresse en haar fa milie zijn als het ware met de ,,D.Sgetrouwd in aanmerking ne mend dat haar grootvader en vader bij dit bedrijf hebben gewerkt en thans nog drie broers en twee zus ters deel uitmaken van het ,,D.S."- personeel. Tijdens een druk bezoch te receptie in ,,de Korenbeurs" werden nog verschillende attenties aangeboden. oorzaken van een ongeluk memo reerde. Zijn raadsman, die overigens niet erg overtuigend een soort verdedi ging trachtte te voeren het was moeilijk om verzachtende omstandighe den aan te voeren merkte op dat de veroordeling, welke mede de invorde ring van het rijbewijs had veroorzaakt, verzachtende omstandigheden had inge calculeerd ingevolge het nuttigen van een preparaat dat zijn cliënt na het (overvloedige) drankgebruik had inge nomen. Mede daardoor was hij minder in staat gebleken zijn voertuig volgens de regels te besturen. Mr. Pieters zei dat de verdachte for meel terecht stond wegens het rijden terwijl zijn rijbewijs was ingevorderd, maar de overwegingen tot zijn eis kon den niet los gezien worden van de voor geschiedenis. „Dit is geen simpele over treding en daarom heb ik de eer te vor deren een boet§ van 250,-". De raads man bracht zijn eerder gedane uitspra ken in herinnering en merkte verder op dat zijn cliënt een zeer gejaagd leven leidt. De spanningen worden af en toe groot, zoals in die periode voor St. Ni- colaas. Hij memoreerde enkele arresten van de Hoge Raad en vroeg tenslotte een minder grote geldboete. Mr. van de Brand was van mening dat F. zich niet zoveel aantrekt van zijn straffen en vond dat hij op de bewuste dag best had kunnen lopen naar de winkel. Zijn vonnis kwam ook uit op 250,- boete. Een duur St. Nicolaasca- deautje dus. Verscheidene getuigen hadden de weg naar het kantongerecht gezocht om de Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie botsing tussen twee personenauto's op de Vendelseweg in Veenendaal te re construeren. A. van M. uit laatstge noemde plaats was gedagvaard en Van Ginkel verscheen als getuige. Van M. had ook een raadsman mee genomen, kennelijk met de bedoeling tot vrijspraak te komen. Van Ginkel reed in juni 1968 de bocht van de Julia- nastraat om en terwijl hij al in rechtlij nige richting reed zag hij van M. aan komen. Volgens zijn verklaring was deze in gesprek en omdat er rechts van de weg een auto geparkeerd stond moest hij links aanhouden. Van Ginkel bracht zijn wagen tot stilstand en wachtte de botsing af. De rechterzijde van de auto werd zwaar beschadigd en dat was reden vpor de raadsman en voor de verdachte om te concluderen dat Van Ginkel weieens geen voorrang verleend zou kunnen hebben. Verscheidene politiemensen kwamen getuigen hoe het allemaal tot stand is gekomen, maar daarbij lieten de herinneringen het er weieens bijzit ten. Tenslotte was het allang geleden. Mr. Pieters wist, de zaak te ontzenuwen omdat Van Ginkel al geheel in het ver lengde van de Vendelseweg stond was het geen voorrangskwestie. Hij eiste te gen A. van M. een geldboete van 40,-. De raadsman probeerde nog een ander licht te werpen op het gebeurde, maar de officier bleef bij zijn eis. Mr. Van de Brand vonniste met 25,- boete. Daarmee kwam een einde aan de drie kwartier durende zaak. Het aantal Veenendaalse zaken span de de kroon vrijdagmorgen, want hoe wel ze met elkaar in botsing waren ge komen, stonden de heren T. D. en Van T. broederlijk naast elkaar. Een kwestie van niet of wel richtingaangeven was de inzet. T. D. liet zich slepen en toen de sleper linksaf wilde moest hij wel mee. Van T. reed er achter en volgens hem is er geen richting aangegeven. De zaak werd aangehouden om de bestuur der die optrad als sleper te horen. T. A. van D. uit Ede had op een voor rangskruising in Ede geen voorrang verleend en hij kon dat ook moeilijk, want zijn snelheid was nogal hoog. Nu heeft van D. veel haast en daarom is hij vaker met een fors geldbedrag naar de fiscus gestapt. Eis en vonnis verschilden 15,- zodat hij 75 betalen moet. Met een zekere blijdschap verliet de Barnevelder H. D. de rechtszaal, nadat hij een vonnis van 75,- gehoord had. Als bestuurder van een i>ersonenauto had hij via een voorrangsfout in Ede 'n ernstig verkeersongeval veroorzaakt. De bestuurder van de andere auto, alsmede D. en echtgenote kwamen in ziekenhui zen terecht. „Ik heb pech gehad; ik ben fout geweest", zo corrigeerde hij zich zelf. De officier vond het een ernstige overtreding en eiste 100,- boete. H. D. zei gehoopt te hebben op een lager be drag, mede in verband met de kosten. Vonnis 75,-. De thans als landbouwkundig inge nieur afgestudeerde M. S. uit Eindho ven rijdt regelmatig te hard op wegge deelten waar dit niet zonder gevolgen hoeft te blijven. Voor het „zo maar"* oprij den van de Uit een verslag in De Vallei van 27 maart j.l. valt op te maken, dat de Vrije Partij te Rhenen haar winterslaap uit heeft. Het eerste wat haar voorzitter, de heer E. P. Van Dijk, te binnen wil schieten is traditiegetrouw een ver dachtmaking aan het adres van de PvdA. Deze, zo meent hij, probeert hem al jaren kapot te maken. Dat wordt ge zegd door de man, wiens verkiezingsre devoeringen er voor meer dan de helft uit bestaan de woorden en daden van de socialistische raadsleden te Rhenen te verdraaien om hen op deze wijze bij het publiek in diskrediet te brengen. Met dezelfde strijdmethode, die later door Koekoek in de landspolitiek werd toegepast, heeft hij de socialistische be weging te Rhenen enorme schade toe gebracht en daardoor rechts in de kaart gespeeld. Dat dit laatste ook de bedoe ling was blijkt uit het feit, dat hij min stens bij de laatste drie wethoudersver kiezingen alles in het werk stelde om de verkiezing van een socialistische wethouder tegen te gaan. Desondanks heeft de PvdA meer dan één poging ondernomen de breuk met E. P. van Dijk ongedaan te maken. De laatste, die dateert uit 1965, toen E. P. van Dijk tenminste nog enige activiteit ontplooide in de raad, strandde op stil zwijgen zijnerzijds. In de laatste raadsperiode is de Vrije Partij, zoals onvermijdelijk was, volle dig in het rechtse kamp terecht geko men. Wanneer zij in deze jaren nog iets van zich liet horen en dat was erg wei nig, was het vooral om de rellen van de VVD tegen de socialistische wethouder Deen te ondersteunen. Dat daarbij de belangen van een openbare school te Rhenen ernstig werden geschaad, deer de haar kennelijk niet. De uitspraak van de heer E. P. van Dijk, dat het boksen wordt om de link se raadsmeerderheid te behouden, is dan ook een lachertje. Rechts in de oude betekenis zijn de confessionele partijen. Rechts in de moderne beteke nis is bovendien en vooral de WD. De genen die de WD in haar politiek steu nen zijn dat vanzelfsprekend ook. Mede door het optreden van Van Dijk is links in Rhenen een te kleine min derheid. Links Rhenen is slechts verte genwoordigd door de 4 leden van de PvdA-fractie. De schijn dat het anders zou zijn kan E. P. van Dijk na vier jaar zwijgen of rechts handelen niet meer zoals vroeger door twee maanden verhaaltjes over zijn linkse verleden te vertellen, weg nemen. H. Zachte» Beatrixstraat 6 Eist (U). kruising Prinses marijkeweg-Lawickse Allee in Wageningen moest hij een ver klaring afleggen en 't kwam erop neer dat hij naast de betrekkelijke veilige beschutting van een gesloten bestelauto de voorrangsweg was opgereden, maar uiteindelijk bijna achterop komend ver keer mateloos hinderde. Men had hem „aangegeven" en drie getuigen stonden gereed om de zaak eventueel nader toe te lichten. S. begreep dat het weinig zin had de zaak aan te houden „omdat hij toch zonder getuigen stond". Eis en vonnis 100,- boete. Een militaire achtbaan in de buurt van Ede is voor J. C. V. uit die plaats verleidelijk om de motor van zijn auto te laten lopen. Hij kiest daarvoor de verkeerde toegangswegen en bovendien mogen op zo'n baan alleen militaire voertuigen komen. Tijdens één van zijn experimenten kwam er een militaire politieman en deze was er ook als ge tuige om de overtreding toe te lichten. De Edenaar moest door persoonlijk in grijpen van de officier ingelicht wor den over de taalkundige inhoud van de dagvaarding. Deze zat natuurlijk uitste kend in elkaar, maar wanneer je niet al te sterk bent in de Nederlandse taal wordt het een probleem. De officier was vergeleken bij het vonnis mild met zijn eis: 30,-. Mr. Van de Brand maakte er 100,- van. KESTEREN Donderdagavond had er op de Spoorstraat een verkeersonge val plaats waarbij de personenauto van C. W. van A. uit Veenendaal ernstig werd beschadigd. De Veenendaler wilde ter hoogte van het tankstation een rechtsafslaande vrachtauto inhalen toen uit tegenover gestelde richting A. W. de B. met zijn vrachtauto naderde. Van A. kon niet meer tot stilstand komen en botste frontaal tegen de tegenligger. Niemand werd gewond. SCHERPENZEEL Op 30 april wordt te Seherpenzeel een bromfiets- cross voor amateurs georganiseerd. Deze cross zal gehouden worden rond om „Huize Scherpenzeel" aan de Royaardslaan op een prachtig circuit. Men is verplicht om tijdens de races een helm te dragen en rijdt voor eigen risico. Ook met een echte racebrommer is men welkom. Indien er een groot aantal aanmel dingen zijn zal er voor deze categorie een aparte wedstrijd georganiseerd worden. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinneringsvaantje. Bovendien zijn er prijzen aan deze wedstrijd ver bonden. VEENENDAAL „We hebben de ouderen voor wil len zijn", zegt de 18-jarige HTS'eryAart Hasselaar. Hij is woordvoerder voor de'„Actiegroep-X", die sinds een paar maanden binnen en buiten Veenendaal doortas tend te werk gaat. Een kleine, zestig jongelui zijn erin verenigd met het doel de contacten tussen de jongeren Aart Hasselaar: meer samenwer king. van diverse kerken op peil te houden en te verstevigen Als ooit gezegd kan worden dat het doel de middelen heiligt, dan wel in dit geval. Het middel dat de actie groep gebruikt is namelijk de dienstverlening aan der den. Actiegroep-X, een mysterieuze naam voor een sterk op de nuchtere praktijk gerichte bundeling van jeugdig enthousiasme en medemen selijkheid. De jongens en meisjes stellen zich in dienst van de geeste lijk gehandicapten, door pro deo te werken in het Rhenense internaat voor zwakbegaafde kinderen „Hei- merstein", en op de BLO-school in Veenendaal. De groep ontstond nadat het geza menlijke winterwerk van Sola Fide en de Gereformeerde Kerk, voorna melijk gericht op ontwikkelingshulp, was afgesloten. „We dachten, de jeugd moet doorgaan, en niet zomaar afwachten wat komen gaat", zegt Aart Hasselaar. „De jeugdraden van de beide kerken waren enthousiast, en het duurde niet lang of ook de jongeren van de Chr. Gereformeer de Kerk sloten zich aan, evenals die van de Rooms-Katholieke kerk. We hebben nu één commissie. Daarin zitten van Sola Fide Guus van Rhe nen, J. v. Soest en ik, voor de Chr. Gereformeerden Adrie Pater, voor de Gereformeerden Cees Croes en Nel Hootsen, en voor de Katholieken Kees Beemer en Trudie de Vos. Alleen de Hervormden ontbreken nog, en we zouden het erg prettig vinden als zij er ook bij kwamen. We willen onze werkzaamheden nog verder uitbreiden, bijvoorbeeld door ook te werken in het Veenendaalse bejaardencentrum. Dan is het prettig als we volkomen interkerkelijk zijn", vindt hij. Actiegroep-X werkt momentec met roosters, volgens welke iedere zondag twee van hen aan het werk gaan op Heimerstein. Ze helpen daar in de keuken door de vaat te wassen en broodmaaltijden klaar te maken. Met open armen werden ze er ont vangen, omdat vooral in het week einde veel te doen is voor de kinde ren daar. De Veenendaalse BLO-school krijgt elke zaterdagmiddag en dins dagavond bezoek van de actiegroep. Daar werken zij in de tuin, en doen ze andere karweitjes zoals kussens dichtnaaien, die door de pupillen zijn geborduurd. „We zijn nu van plan een eigen blad uit te geven. Daarin worden onze activiteiten gepubliceerd, even als allerlei jeugddiensten en andere bijzonderheden die de jongeren der diverse kerken aangaan", vertelt Aart Hasselaar. „Zo hopen we de onderlinge samenwerking steeds meer te verbeteren, terwijl de hulp aan de mensheid centraal blijft staan". De Actiegroep-X, weer eens iets anders dan anders. De naam wekt associaties met groeperingen die wel meer uitgaan van de stelling dat het doel de middelen heiligt. Het, is ech ter een uitzondering, dat zctoel het doel als het middel in dit geval posi tief zijn gericht. „We hebben de ou deren voor willen zijn", zegt Aart Hasselaar. 55 KESTEREN Er zat vo,or de liefhebber weer veel muziek in de raad van Kesteren. De akkoorden die werden aangeslagen waren o.a. de naastenliefde, het ambtsgebed, het al of niet hebben van sociaal inzicht, bijbelteksten, kar bonaden, en de vraag of de raad er is oni catechisatie te bedrijven of om het belang van de gemeente te dienen. Een en ander speelde zich af rond het meerderheids voorstel om aan de muziekverenigingen in Kesteren en Opheusden renteloze leningen te verstrek ken van tien mille, om het sterk verouderde instrumentarium te moderniseren. „Nee," was het geluid dat onder aanvoering van wethouder Jansen- Schuijling, eenstemmig werd aangehe ven. „Natuurlijk, graag zelfs, want beide verenigingen zouden we niet graag in het dorpsleven missen," aldus de meer derheid van de raad. Het opmerkelijke was dat de SGP- VEENENDAAL Bioscoop: Luxor Theater: geen voorstellingen, zo 5 april Café De Ouwe Grens, Nieuweweg; biljartfinale driebanden 2de klasse, di 7 april 't Trefpunt: Amsteltoneel met „Mijn zuster Eileen", woe 8 april De Korenbeurs: 20.00 uur Founda tion-mod eshow (Triumph). RENSWOUDE za 4 april Rehoboth: 19.00 uur; uitvoering „Ons Genoegen". RHENEN Bioscoop Bio: za. 8 en zondag 2.30 uur; „Old Shatterhand in de Doden- vallei"; zo. 8 uur „Inga, ja ik wil". UTRECHT Stadsschouwburg za. 4 april 23 uur - 02 uur „Open doek - Open boek" (Wereldtheaterdag en Boeken week). Van 11 tot 13 uur volksdans groep Pegasus, 13 tot 17 uur. Films: Toi-toi-toi, Bossche bollen en Prme- theus Bound; 14.00 tot 15.30 uur. Kindervoorstelling door poppenthea ter Otto van der Mieden; 20.30 uur: Toneelgroep Sarst met „Gorilla Queen" van Ronald Tavel. zo 5 april 14.30 uur: Culturele en Ontspan- nings Vereniging met operette „De fee van de bron", ma 6 april 20.00 uur: „Met blijdschap geven wij kennis", cabaret m.m.v. Connv Stuart, Frans Halsema e.a. di 7, woe 8, en do 9 april. 20.00 uur Fons Jansen met „3 x andermaal". Theater Mickery, Loenersloot (Rijksstraat weg) za. 4 april 20.30 uur: Portable Theatre met „Pericles", „Christie in Love" en „Device of Angels". Cabaret Muzevalcabaret, za. 4 april 20.30 uur: „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Konincks, Hennie Oliemuller, Herman Berkien en John de Groot, piano. Muziek za 4 april Domtoren, beiaardbespeling door Chris Bos (11-12 uur) di. 7 april. K. en W. (Mariaplaats) 20.15 uur: Utrechtse Kring, concert gewijd aan de componist Charles Ivens, m.m.v. Het Amsterdams Strijkkwartet en leden van het Nederlands Blazersen semble. BIOSCOPEN Camera, Oudegracht, dag. 14.30. 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Asterix en Cleo patra. City, Voorstraat, dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. „Butch Cassidv and the Sundance Kid". Filmac, Vredenburg. do./vr. 12.30, 14.30, 16.30 uur; za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur; ma./wo. géén voorstellingen. „Vallei van de tij gers. Olympia, Amsterdamsestraatweg, da. 18.45 en 21.00 uur; wo. tevens 14.30 uur; do./zo.: „Matt Helm en de vernielers". ma./wo.: „De grote afrekening". Palace, Vredenburg. do/zo. alleen 18.45 en 21.00 uur; ma./wo. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot 18.30 doorlopend): „Het slot der verloren vrouwen". Rembrandt, Oudegracht, dagelijks 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Geld of je leven". Scala, Potterstraat, dag., ook zo. 14.15 en 20.00 uur: „Hello Dolly". Studio. Oudegracht, dag. .14.45. 19.00 en 21.15 uur; zondag 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 u.: „If..." Vreeburg. Vredenburg. dag. en zo. 14.30 en 20.00 uur: „The wild bunch" NACHTVOORSTELLINGEN Camera, Oudegracht, za. 23.15 uur: „La vie a l'Anvers". Palace, Vredenburg. za. 23.30 uur: „De charge van de Blauwe Brigade". Studio. Oudegracht, za. 23.45 uur: „Alpha-Ville". Vreeburg, Vredenburg. za. 23.15 uur: nog niet bekend. ARNHEM Stadsschouwburg Za. 4 april. 20.00 uur: Toneelgroep Theater met „Buit" (Loot), blijspel van Joe Orton, m.m.v Sjoukje Hooymaayer, Leo Beyers, Eric van der Donk, René Lobo en Hans Pau wels. Woe. 8, en do. 9 april. 20.00 uur Operagezelschap Forum met „Der Beitels tuck-nt", operette van Karl Millöcker. Dirigenten: Gustav Fülleborn, Frits Kox. Met medewerking van Cora van Does burg, Maria Kroes, Harry Francé. Antoon Trommelen, Peter van Zon. Anni Steiner en Max van Weegberg Theater aan de Rijn. Zo. 5 april 20.30 uur: Toneelwerkgroep Pro loog met „Brandlucht?" van Camp- ton en „Het verhaal van de dieren tuin" van Albee, en „Stikstof" van Obaldia. M.m.v. Fien Bergheggc. Jurg Molenaar, Louis Bongers, Ilonr van Wijk en Jaap van Donselaar. Kunstcentrum De Korenbeurs. Korenmarkt, 10 en 17 april: 21.00 uur „Hiphiphiphoerah", lustrumpro gramma van kamerkabaret De Foe- kepot o.l.v. Kris v.d. Velden. Za. 4 april. 20.15 uur „The Daytop Village Cie" uit New York met „The Concept", gespeeld door ex-ver slaagden aan narcotica, die hun the rapie naspelen. Musis Sacrum. Do. 9 april. 20.00 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Leo Driehuys. Soliste: Nerine Barrett, piano. Werken van Bach, Mozart en Dvorak. Ma. 6 april. Arnhem Ver. van Ka mermuziek 20.00 uur. Tatrai Kwartet uit Hongarije met werken van Haydn, Ravel en Beethoven. BIOSCOPEN Rembrandt. Velperplein, Arnhem. Aanvangstijden: 2.30, 6.45 en 9.15 uur: „Topaz". Studio A, Langewal. Aanvangstij den: 6.45 en 9.00 uur: „Adalen 31". zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: „Lach-festival". Luxor, Willemsplein. Aanvangtij- den 2.30, 6.45 en 9.00 uur: „Techniek der liefdeskunst". Zaterdag 23.30 uur: „Carmilla". Saskia, Looierstraat, aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9.00 uur: „Asterix en de helden". Palace, Bakkerstraat, aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9.00 uur donderdag t/m zaterdag: „De stuntman". Zondag t/m woensdag: aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9.15 uur: „De een ogige sheriff" fractie bij monde van de heer Van Eek in eerste instantie meende dat de leden van beide verenigingen hun eigen boon tjes maar moesten doppen. Of de voor zitter, burgemeester D. J. Pott al be toogde dat de contributie al vrij hoog is, de SGP-fractie vond dat daar best nog een schepje bovenop kon. „Straks ko men alle verenigingen om renteloze le ningen. en wat dan?" aldus de heer Van Eek. De heer K. de Gier (PvdA) beet zich vast op het meerderheidsvoorstel dat uit het college naar voren was geko men. De SGP-wethouder Jansen-Shuy- ling verweet h(j een gebrek aan sociaal gevpel voor de gemeenschap. „Ik ben blij dat hij een maand geleden niet door mijn stem wethouder is geworden", aldus de socialist. De heer Van Eek gooide het daarna over de principiële boeg. Hij kon het niet eens zijn met de uitvoeringen die beide verenigingen jaarlijks geven. „Er is bal na, waar de nacht mee heen gaat, en ik kan daar als SGP-er niet achter staan Bovendien bleef hij er bij dat de leden zelf maar weinig bijdragen. Zoals praktisch bij ieder voorstel moest hoofdelijk worden gestemd voor het verstrekken van de leningen. Het voorstel haalde de meerderheid met de vier SGP-stemmen tegen. De vraag of de maandagmorgen ge handhaafd moet blijven als de enig» morgen om gratis te trouwen kwam ii stemming bij behandeling van de leges verordening. De heren Van Appeldoor: en Van Eek vonden dat de liefhebbei' daarvoor een etiket van onvermogen krijgen opgeplakt. Ze stelden de maan dagmiddag voor om gratis in 't huwe lijk te treden. Het voorstel dat de heer Van Appeldoorn hiervan maakte werd met 9. stemmen tegen en 4 voor verwor pen. Verder vroeg de raad aan het college nog eens rond te kijken of er aan de Burg. Lodderstraat een terrein te vin den is waarop een abri kan worden ge plaatst. B. en W. hadden voorgesteld deze aangelegenheid in de ijskast te stoppen, nu een grondeigenaar het ter- reintje waarop het oog was gevallen niet wilde afstaan. De mogelijkheid alsnog een overdekt bushaltehokje te bouwen doet zich mis schien voor als de Eikenlaan wordt doorgetrokken. Intussen zal het college naar een oplossing zoeken. Verzoeke vóór 4 april 13,10 over te schrijven op onze giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI Veenendaal met vermelding 1. abonnement 2e kwartaal 1970 2. naam en adres waar ons blad bezorgd wordt 3. post- of bezorgabonnement A bonnementen-administratie SCHERPENZEEL Door de leden an de Scherpenzeelse schietvereniging werden afgelopen week op de binnen- oaan de volgende resultaten geschoten. M. Berendse 94; T. Rustenhoven 91; J. ten Broek 90; R. van de Burgt 90; A. v. Eist 90; P. Elngelenburg 89; A. C. v. Dusschoten 88; W. Klumpenaar 87; A. van Garderen 87; H. D. van Droffelaar 83; J. Koot 85; A. Blanken 83; J. Koud- ijs 83; H. v. Ginkel 83; J. La Bastide; A. Valkenburg 83: G. Geskes 82: H. Methorst Jr. 79; J. Visser 78; W. v. Leu veren 75. geven wij een show in HOTEL DE KORENBEURS van TRIUMPH FOUNDATION - LINGERIE en RADMODE Aanvang 8 uur 1970 Entree ƒ3.50 (inclusief consumpties) YAARTEN AAN ONZE ZAAK VERKRIJGBAAR ZANDSTRAAT 5 V EEN EN DAAL

De Vallei | 1970 | | pagina 3