Volleyballers naar Israel vertrokken Jeroen Goudl (16) kampioen bij jeugd Vier etappes in Ronde van België Sterk rennersveld bij internationale moto-cross in Markelo art Sterke bezetting open dam kampioenschap Scliaakploeg voor Clare Beiiedicttoernooi Wiel Koerver wordt trainer bij NEC Elf winnaars in sporttoto Wood tekende profcontract Tom Bogs behield titel SPORT IN 'T KORT ZATERDAG 4 APRIL 1970 SCHIPHOLVan Schiphol is vrijdagmorgen het Nederlands volleybalteam naar Tel Aviv vertrokken om deel te nemen aan het toernooi om de Spring Cup, het officieuze Westeuropese kampioenschap, dat vorig jaar voorlopig voor de laatste maal onder die naam werd verspeeld en werd gewonnen door België. Om de Spring Cup wordt gestreden van 5 tot en met 12 april. Als begeleiders van de ploeg, die uit 12 spelers bestaat, reizen mee: coach Van der Ploeg, chef d'equipe Knip en chef de mission Van der Haar. Het Nederlands team, dat sinds 1962 zesmaal Westeuropees kampioen is ge weest, met in 1965 (Frankrijk) en in 1969 een onderbreking, bestaat uit de volgende spelers: Franks Constandse, John Groen, Jurrien Kooien, Hans Lod der, Hans Valkenburg, Jacques de Vink, Jelke Smit, Piet Wassenaar, Wim Hoe- boer, Paul van Sliedrecht. Kees Tinga en Geert Trompetter. In Tel Aviv zul len zij als tegenstanders ontmoeten: België, Engeland, West-Duitsland, Zwe den, Griekenland en Israël. AFWEZIGEN Het Spring Cup-toernooi is ingesteld, nadat de Russische bond bezwaren had gemaakt tegen de vorm van een West- europees kampioenschap. Het enige HENGELO Ter gelegenheid van het zestigjarig beslaan van de damver eniging Twente's Eerste uit Hengelo zal van 28 april tot 9 mei een toernooi om het open kampioenschap van Nederland worden georganiseerd. Reeds zestien spelers hebben de invi tatie om deel te nemen aanvaard. Bij dit zestiental zijn de Amerikanen Smith en Langley, Hisard en Delhom (Fra), Kaderabek (Tsj), Baba Sy (Sen.) en de Nederlanders Sijbrands, Roozenburg, Van der Sluis, De Ruiter en Pippel. Uit genodigd zijn ook Andreiko en Koeper- man (Rus), Dagenais (Can) en Ramcha- ran (Sur), maar zij hebben hun komst nog niet bevestigd. niet-Europese land, dat aan het toer nooi deelneemt, is Israël, dat om voor de hand liggende redenen niet inge deeld kan worden in een toernooi met landen uit het Midden-Oosten en nu bij West-Europa is gevoegd. De grote af wezigen zijn Finland en Frankrijk. Het eerste land vindt de afstand naar Tel Aviv te groot en Frankrijk, dat de laat ste jaren toch al niet heeft deelgeno men aan het Westeuropees kaïnpioen- schap, kon niet voldoende sterke spelers afvaardigen. Het wereldkampioenschap volleybal zal in de laatste twee weken van sep tember in Bulgarije worden gespeeld. Het herenteam moet zich nog kwalifi ceren voor dit toernooi in Sofia, maar het damesteam heeft zich al geplaatst en speelt in de Bulgaarse stad Varna. NIJMEGEN NEC heeft voor een periode van twee jaar een contract ge sloten met trainer Wiel Koerver. Keer ver, die op 1 juli 1970 in dienst zal tre den, was tot hij in dit seizoen op non- actief werd gesteld, werkzaam bij Sparta. Bij NEC wordt Koerver de opvolger van Jan Remmers, die naar Den Bosch gaat. Remmers en NEC gingen na negen jaar uit elkaar omdat de vereniging de voetbalzaken professioneler wil aan pakken, maar de trainer slechts in de avonduren beschikbaar was. Naast Koerver, die in zijn actieve voetbalpe riode onder meer deel heeft uitgemaakt van het kampioenselftal van Rapid JC, zal Wim Blokland vermoedelijk bij NEC in dienst blijven. Blokland heeft als tweede trainer ook al een seizoen onder Jan Remmers gewerkt, waarbij hij de middagtraining verzorgde. DEN HAAG Uit toto 34, van het afgelopen weekeinde, zijn elf winnaars met dertien uitslagen juist voorspeld gekomen. Zij delen de eerste prijs en ontvangen ieder bruto ruim 20.000 gul den. De cijfers van tot 34 zijn: Aantal deelnemers 762.905, inleg: 1.667.099,70, beschikbaar prijzenbe- drag: 750.194,86 gulden. Eerste prijs: 225.058,46, 11 aan meldingen, per winnaar 20.459,80 (bruto). Tweede prijs: 150.038,97, 134 aan meldingen, per winnende kolom 1.119,70 (bruto). Derde prijs: 225.058,46, 1402 aan meldingen, per winnende kolom 160,50. Extra-prijs: 150.038,97, 1230 aan meldingen, per winnende kolom 122,00. DEN HAAG De Nederlandse ploeg voor het Clare Benedict-toernooi, dat ditmaal wordt gehouden in Paignton (Engeland), bestaat uit de volgende schakers: Ree, Langeweg, Bouwmeester, Zuidema en Hartoch. In de landen wedstrijd Nederland- West-Duitsland, die op 18 en 19 april in Hengelo wordt gehouden, komen voor ons land uit: Ree, Langeweg, Bouw meester. Kuipers, Timman, Van Schel- tinga, Cortlever, Prins, mevrouw Vree- ken en de kampioen, die te voorschijn komt uit het jeugdtoernooi, dat momen teel in Roekan je wordt gehouden, LOS ANGELES De Amerikaanse kunstrijder Tim Wood, wereldkampioen bij de heren in 1969 en 1970, heeft een profcontract getekend bij de Ameri kaanse ijsrevue „Ice Capades". In de zelfde groep rijdt ook Peggy Fleming, de Olympische kampioene van 1968 uit Grenoble, waar Wood bij de heren op de tweede plaats eindigde. Wood vertelde, dat het contract fi nancieel interessant was, maar dat hij vooral had getekend om een sneller eind te kunnen maken aan zijn studie in de rechten aan de universiteit van Colorado. „Als ik amateur was gebleven tot na de winterspelen van 1972", ver telde de nu 21-jarige Wood, „had ik pas als 24-jarige weer serieus met mijn stu die kunnen gaan beginnen en dan zou ik al tegen de dertig lopen als ik klaar was. Dat duurde mij te lang, als pro fessional heb ik meer gelegenheid voor mijn studie". Het eerste optreden van Wood bij „Ice Capades" zal plaats vin den op 22 april te Denver. AARHUS De Deen Tom Bogs heeft donderdagavond in Aarhus zijn Europese titel in het middengewicht met succes verdedigd tegen de Brit Mcateer. In de elfde ronde werd het gevecht wegens technisch knock out gestaakt. Voor 4000 toeschouwers „maakte" Bogs het duel. Vanaf de eerste gong slag trok de Deen het initiatief tot zich en Mcateer kwam reeds spoedig in moeilijkheden. In de vijfde en achtste ronde moest de Brit voor acht tellen neer en in de negende en tiende ronde werd de zich dapper teweerstellende Mcateer door de gong gered. Toen Mc ateer in de elfde ronde hulpeloos tegen de touwen hing stopte arbiter Rudolf Drust (W.Dld.) het ongelijke gevecht. APELDOORN Niet alleen de senioren-damniers begroetten gisteren in hotel Nieland hun nieuwe „meester". Ook de jeugdkampioen werd na de avondronde bekend. Het was alweer een Amsterdammer. De zestienjarige Jeroen Goudt accepteerde na ruim tweeëneenhalf uur spelen en vijfentwintig zetten het remise aanbod van zijn enige concurrent. Jan Storm. De Zuidhollander, die slechts in theorie gelijk met Goudt kon komen, merkte halverwege de partij reeds, dat een zege voor hem niet was weggelegd. Goudt volgde daarmee het voorbeeld van zijn „grote" stadgenoot Ton Sijbrands, die de Bennekommer Van Dijk na ruim een uur spelen voorstelde het punt te delen. De Gelderlander stemde met het voor stel in, bereikte zelf de gedeelde derde plaats en Ton Sijbrands stelde zijn derde nationale titel veilig. De spanning om de nationale titel was gisteren bij de senioren snel ver dwenen. Voor Sijbrands kon er prak tisch niet meer mis gaan. De Amster dammer nam tegen Van Dijk echter geen enkel risico. Hij hield de stand contactloos, ruilde zoveel mogelijk schijven af, en dat alles had tot gevolg, dat voor er twintig minuten verstreken een 13 om 13 op het bord prijkte, die geen complicaties inhield. Na een uur was de stand nog iets uitgedund en Voor de tv-camera's stelde Sijbrands remise voor. Van Dijk, die op dat mo ment nog niet wist, dat de concurrenten zouden falen, nam het aaribod aan. „Als ik weiger, heeft hij meer kans op winst, dan ik", vertelde de Bennekom mer na afloop. En het punt kon hij goed gebruiken. Dat bleek uit het ver loop van de overige partijen, waarin de kanshebbers op de twee resterende vrijkaarten voor de volgende finale één of meer punten lieten liggen. Voor de Amsterdammer Van der Sluis hield de mededeling van wed strijdleider Henk Klein voor de aan vang van de ronde een kleine verras sing in. Van der Sluis meende namelijk slechts gelijk met nummer drie te hoe ven komen om als derde geklasseerd te worden, omdat in de meeste gevallen het beruchte Sonnenborn-Berger-sy- steem de rangschikking van de gelijk- geëindigden aanwijst. Dat is echter niet het geval. Bij gelijke aankomst van meer spelers, dan er plaatsen zijn, gaan deze kandidaten in een herkamp uitma ken. wie de resterende ereplaatsen gaan bezetten. Van der Sluis wilde derhalve winnen van Craane, om geheel zeker te zijn van die hoge klassering. Hij kreeg ook goede perspectieven, want de Bra bander kwam vanuit de opening met een volkomen lamgeslagen lange vleu gel te zitten. De Amsterdammer weifel de te lang om daar gebruik van te ma ken. Craane liet zich echter niet onbe tuigd. In het middenspel keerden de kansen en omdat zijn tegenstander ook nog in het eindspel een remise-variant niet juist taxeerde, kwam hij geheel onverwachts tot winst. Van der Sluis was daardoor vrijwel uitgeschakeld. Hij was niet de enige. Frank Drost werd het slachtoffer van een verbeten vech tende Harm Wiersma, die het dit toer nooi geenszins heeft meegezeten. Rudy Palmer, de vierde gegadigde voor een „retourtje Apeldoorn" pro beerde langs zeer gecompliceerde we- g^n tegen C ordijn voordeel te behalen. Daarin scheen de Arnhemmer aanvan kelijk te slagen, maar talrijke diep ver borgen combinaties werden door de Ha genaar tijdig onderkend. Tot Palmer te gen de klokcontrole een klassiek offer plaatste, waardoor de mogelijkheden en moeilijkheden nog iets groter werden. Gordijn wikkelde rustig af en een pun- tendeling was het uiteindelijke resul taat. Onbeslist bleef ook de klassieke strijd tussen De Jong en Edink, terwijl Bronstring en Varkevisser elkaar trachtten te misleiden. De Leidse stu dent drong met een schijf ver op en Varkevisser wilde dat stuk wel winnen. Het vergde zoveel tijd de juiste aan- valsmethode te vinden, dat hij voor de laatste 19 zetten nog slechts tien minu ten over had. In die fase zette Bron string zijn nadeel in voordeel om, maar verder dan remise kwam de Leidenaar toch niet. JEUGD Bij de jeugd rekende Jeroen Goudt definitief af met al zijn concurrenten. De Gelderse akampioen Bennie Smeenk kreeg in de ochtendronde geen enkele kans ook maar even gevaarlijk te wor den. De Zuidhollander Jan Storm achtte zich bij voorbaat kansloos. Hij wilde al leen zo lang mogelijk overeind blijven en daarin slaagde hij. Toen hij na 25 zetten remise aanbood, tekende hij daarmee zelf zijn capitulatie. Goudt ac cepteerde en een zwak applaus van zijn mede-strijders was slechts een zeer ge ringe beloning voor het gepresteerde. De uitslagen: Senioren TIENDE RONDE: Wiers- ma-Drost 2-0; De JongEdink 1-1; Craane-Van der Sluis 2-0; Gordijn-Pal - mer 1-1; Bronstring-Varkevisser 1-1; Van Dijk-Sijbrand 1-1. Stand: 1 en kampioen Toh Sijbrands 16; 2. Wiersma 13; 3 4 Van Dijk en Palmer 11; 5/7 Davis Cup AUSTRALIË LEIDT MANILLA De Australische tennis- ploeg heeft in de wedstrijd om de Da- vis-Cup (Aziatische zone) te Manilla te gen de Philippijnen een voorsprong van 2-0 genomen. De uitslagen van de wed strijden. die vrijdag werden gespeeld, zijn: Eddie Cruz Ray Ruffels 4-6, 2-6, 4-6; Raymundo Deyro Dick Crealy 2-6, 6-4, 2-6 en 1-6. Groot-Brittannië is winnaar gewor den van het Vierlanden-studenten- hockeytoernooi in Enschede. De Britten versloegen in de laatste wedstrijd Ne derland met 2-0. De eindstand 1. Groot-Brittannië 3 3 0 0 6 50 2. West-Duitsland 3 2 0 1 4 83 3. Nederland 3 1 0 2 2 15 4. België 3 0 0 3 0 1—7 Drost, Van der Sluis en Varkevisser 10: 8. Craane 9; 9/11 Edink, Gordijn en -De Jong 8; 12. Bronstring 6. Jeugd: NEGENDE RONDE: Striet- man-Schunselaar 1-1; Sinnema-Borgers 2-0; Smeenk-Goudt 0-2; Jansen-Van Houtert. 2-0; Storm-Nijdam 1-1; Van Ingen/Mathijsen 1-1; Tiend e ronde: Strietman-Sinnema afgebr.; Smeenk- Schunselaar 2-0; Jansen-Borgers 2-0; Tony Sijbrands: opnieuw kampioen. Storm-Goudt 1-1; Van Ingen-Van Hou tert 2-0; Mathijsen-Nijdam 1-1; Stand: 1. en kampioen Jeroen Goudt (A'dam) 18; 2/3 Smeenk en Storm 14; 4. Jansen 12; 5. Mathijsen 10; 6. Sinnema 9 plus 1 afg. 7 Schunselaar 9; 8/10 Borgers, Van Houtert en Van Ingen 7; 11. Strietman 6 en 1 afg.; 12. Nijdam 5. BRUSSEL Een dag na de „klassieke" Ronde van Vlaanderen begint de wieler ronde van België, die dit jaar slechts uit vier echte etappes bestaat. Aan de start gaat op maandagavond 6 april een tijdrit over zes kilometer vooraf, die de drager van de leiderstrui voor de eerste rit zal aanwezen. Aan de ronde zullen veertien ploegen van acht renners deelnemen. De Belgen zijn uiteraard het sterkst vertegen woordigd met 64 man bij wie Eddy Merckx, de broers De Vlaeminck, Go- defroot en Leman. Het grootste contin gent buitenlanders wordt geleverd door Italië met 23 renners (onder andere Adorni, Beghetto, Polidori en Durante), verder starten elf Nederlanders (o.a. Janssen en Karstens), zes'Fransen en de vier broers Pettersson uit Zweden. Het routeschema voor de Ronde van België ziet er als volgt uit: 6 juni: tijdrit over 6 km. te Spa. 7 juni: Spa- Virton over 169,500 km. 8 juni: Virton-Jambes over 187 km. 9 juni: Jambes - Heist over 188 km. en een individuele tijdrit te Heist over 10 km. 10 juni: Heist - St. Lamberts Woluwe (Brussel) over 230 km. APELDOORN Als morgenmiddag om half twee het starthek valt, zullen vele duizenden getuigen zijn van een uniek moto-cross gebeuren. De Marke- ADVERTENTtE Laat u nooit U kent ze. De wat klein uitgevallen flatkamers, waarin gigantische bankstellen en meterslange, overcomplete wandmeubels direct opvallen. Die kamers lijken nóg kleiner. U kent ook de ruime suites, waar ijle stoeltjes en ranke tafels in de ruimte dreigen te verdrinken. Mensen die zó wonen hebben zich laten bemeubelen. Met andere woorden: zij hebben de verkeerde meubels in huis. En missen een stuk woonplezier. Dat is heel erg jammer. Wij tonen u dat het anders kan. Wij rennen niet met u door fraai ingerichte kamers. Wij gaan eerst eens praten. Over uw woonruimte. Over uw ideeën. En over de onze. Zo komen wij - na een plezierige dialoog - tot een advies. En - als daartoe aanleiding bestaat - maken we tevens een ontwerp. Zo beleeft u het grandioze avontuur dat „Wonen" heet. Durft u 't aan? 't Is de moeite waard! GZ3 voor mensen die fijn wonen witten Brink 93. Deventer. Vestigingen in Rotterdam, Den Haag en Utrecht lose Motorclub „Ons Genoegen", die in de loop der jaren een geweldige traditie heeft opgebouwd en bekend staat om haar crosses met zeer sterke ryders uit binnen- en buitenland, heeft ook nu weer een geweldig sterk rennersveld samengesteld, dat de absolute garantie in zich draagt voor motorsport op het allerhoogste niveau. Het internationale veld, dat in de 250 cc klasse 2 manches van 30 min. plus 2 ronden moet afleggen, bestaat uit 34 renners van acht nationaliteiten. Een van de grootmeesters is stellig de Schot Vic Allen, die 14 maart in Somer set zijn eerste televisie-cross won en zondag daarop te St. Ant.honisde „Cross der Azen" in de wacht sleepte. Vic Allen komt aan de start op het met succes terugkomende merk Greeves en in gezelschap van de tabrieksrijders John Pease en Malcolp Dear. Het En gelse kwartet wordt verder vertegen woordigd door fenomeen John E. Banks, die een 4-takt BSA tot zijn be schikking heeft. Bij de Zweden komen aan de start Haakon Andersson, die door de insiders beschouwd wordt als de opvolger van Torsten Hallman en verder de toptalen- tèn Uno Palm, Bengt Arne Bonn en Torleif Hansen. Uit Finland komen Heikki Mikkola, Juha Tirinnen en Kahlevi Vehnkonen. Deze rijders behoren ook zeker tot de favorieten. Denemarken is vertegen woordigd door de Grand-Prix-Piloot Sören Lodal. Verder verschijnen cracks uit Tsjecho-Slowakije, Duitsland en Zwitserland. In dit unieke veld staan van Nederlandse zijde 15 H-nummers aan de start. Zij zullen alles op alles zetten om de plaatsen in de voorste ge lederen te bezetten zoals zij dat gedaan nebben in Bergharen op 2e Paasdag Wolsink, de vliegende tandarts uit Hen gelo Gelderland, zal wellicht proberen om zijn door motorpech verloren gega- ne wed irijden in St. Anthonis en Hen gelo (G) terug te winnen, waarvoor wij ïem ekc in staat achten. Pierre Karsmakers- zal zijn in Bergharen ge wonnen wedstrijd zeer zeker willen prolongeren evenals de zeer sterk rij dende Jan Roessink. Sigmans komi. met Greeves aan de start en we zijn be nieuwd of hij de beginmoeilijkht den met deze motor onder de knie heeft. Al met al belooft deze cross een groot gevecht te worden in dit wel zeer bijzonder sterk rennersveld. Voor de eerste maal in de geschiede nis van de „Herikerberg" komen de zij spannen in actie. 27 combinaties zullen hier strijden om de punten, die meetel len voor het Ned. kampioenschap. Hoe wel de winnaars van Bergharen van jl. maandag, Broer Dirkx met als bakke nist Joop Brouwers, de beste papieren hebben, zullen zij toch alles op alles moeten zetten om Jan en Theo ten Thije van het lijf te houden, hoewel ook met rijders als Ben Snijder, Dick Gijsbertsen, Dick Muller (Hollen), Ben nie Braakhekke (Barchem) en Ben v.d. Goorbergh rekening gehouden moet worden. Dat deze wedstrijd meetelt JOHN BANKS IN ACTIE voor het Ned. kampioenschap maakt het duel zeer boeiend. Voorts vermeldt het programma een vloot van 50 cc ma chientjes. De senioren rijden in deze wedstrijd 2 manches. De grote kansheb bers in deze klasse zijn Henk Poorte uit Nijverdal en And^ Gebben uit Rou- veen. De we ,,n half twee. De training is"s morgens van 10 tot 12 uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 9