Sijbrands, Wiersma, Van Dijk en Drost zijn vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden Dirk Eveleens judokampioen alle categorieën Slechte accommodatie in Muscia Wijnen startte met twee overwinningen in EK pentathlon Blauw Wit en PEC verspeelden punten Scholl en Zuidema eindigden op eerste plaats Voethal over de grens Bravenhoer eerste in Omloop vd. Braakman Grand National Claus-Jetten weer winnaar Jeuffdschahen Eerste en tweede divisie GEEN VAT FALEN EERSTE FOUT SPORT IN 'T KORT GELUKSVOGEL EK tafeltennis in 972 in Rotterdam BELGIË ITALIË DUITSLAND SPANJE PORTUGAL MAANDAG 6 APRIL IS,d APELDOORN Ton Sybrands, Harm Wiersma. Geert van Dyk en Frank Drost. Dat zyn de vier spelers, die zich zaterdag in de laatste ronde van het nationaal damkampioenschap verzekerden van de vier plaatsen, die rechtgeven op vrijstel ling van het spelen van voorwedstrijden. Voor de zestienjarige Friese scholier Frank Drost kwam er nog een extra beloning bij. De KNDB heeft Rusland voor gesteld het tiende bord in de komende interlandwedstrijd te laten bezetten door jeugdspelers. Als de Russische dambond met dit voorstel akkoord gaat, zal Frank Drost als tiende speler alsnog aan de nationale selectie worden toegevoegd. A Kampioen Dirk Eveleens in gevecht met Jan Snijders (links). EMMEN Dirk Eveleens uit Burgervecn heeft zondag in de sporthal Emmer- veer in Emmen het Nederlands judokampioenschap alle categorieën overgenomen van Wim Ruska. De oud-wereldkampioen verdedigde zyn titel nietde Zuidafri- kaanse judobond heeft hem uitgenodigd een aantal trainingen te leiden. Andere wegblijvers bij dit nationale kampioenschap Van Polanen, nog steeds niet her steld van zijn tijdens een tournee door Rusland opgelopen blessure, Poglajen, die met de hele Limburgse afvaardiging zonder bericht van verhindering niet ver scheen, en Peter Snijders, ook al wegens een blessure (een slepende spierontste- king). Bij ontstentenis van diverse „zware jongens" kregen judoka's uit de lichtere gewichtsklassen meer kans. Zo versloeg half zwaargewicht Ernst Eugster sam- bo-worstelaar Dolman en rekende Mar- chant in de andere groep af met Ade laar, die met zijn 140 kilo ongetwijfeld tot de superzwaargewichten behoort. Dezelfde Marchant verloor in de finale van poule-a van de latere winnaar Eve leens. De eindstrijd in poule-b bracht Jan Snijders via een snel gescoorde ip- pon tegen Eugster in de halve finales. Maar ook Eugster kwam nog zo ver: via een reeks herkansingen, waarin J. Hendriksen de laatste hindernis vorm de. De vierde halve finalist was de Noordhollander Bosman. Zijn tegen stander, Marchant, moest wegens maagkrampen opgeven. Dirk Eveneels, die toch minder dan indertijd Anton Geessink souplesse paart aan kracht, ging onstuitbaar door. In de halve finales sloeg hij toe met een uchi mata (tiende heupworp), tegen Ernst Eugster. De andere halve finale ging tussen twee middengewichten (Jan Snijders en Bosman) een bewijs, dat bij judo een krachtpatser niet altijd in het voordeel is. Jan Snijders, terzijde ge staan door zijn broer Peter, beperkte zich tot een waza ari halverwege de partij. Zwaargewicht Dirk Eveleens is in de eindstrijd geen ogenblik In moeilijkhe den geweest. Hoewel zelden openlijk het initiatief nemend besprong hij Snijders steeds bij de kleinste onoplet tendheid. Vooralsnog lukten zijn inge zette worpen maar half. Maar na vijf minuten voerde Eveleens zijn favoriet uchi mata goed genoeg uit om met een waza ari te worden beloond. De sjor rende Jan Snijders kreeg ondanks en kele wilde pogingen in de resterende tijd geen vat op zijn tegenstander. AINTREE De 40-jarige Ierse joc key Pat Taaffe heeft zaterdag op de renbaan van Aintree met de achtjarige hengst Gay Trip de 127e editie van de Grand National, een steeple chase over 7200 meter, gewonnen. Gay Trip, die bij de bookmakers vijftien tegen een stond genoteerd, bracht eigenaar Chambers een prijs van ongeveer 125.000 gulden. De eveneens achtjarige hengst Vulture met de Ier Barker werd met een ach terstand van twintig lengten tweede, voor miss Hunter (met Shortt). Van de 28 gestarte paarden bedwon gen slechts zeven de dertig zware hin dernissen. Bij de derde hindernis kwam de favoriet Two Springs ten val en staakte de strijd. Ook in 1955 was Pat Taaffe winnend door de finish gegaan. Kampioen Dirk Eveleens had aan zijn zege weinig toe te voegen: „Het ging erg goed. Ik heb in geen enkele partij ach ter gestaan. Ik was erg zeker van me zelf". Ook Jan Snijders had prettig ge werkt. „Om als middengewicht tot de finale alle categorieën door te dringen is natuurlijk geweldig. Als je losweg een boel wedstrijden achter elkaar maakt gaat het vaak beter dan wanneer je je concentreert op één gewichtsklas se". De Nederlandse topjudoka's, van wie de licht- en halfmiddengewichten zich wijselijk niet in Emmen hebben laten zien, gaan zich nu voorbereiden op de selectiewedstrijden voor het toernooi om de Europese kampioenschappen, dat van 21 tot en met 24 mei in Oost-Ber- lijn wordt gehouden. De geplande trip naar Engeland half april (training en wedstrijd) gaat niet door. DEN BOSCH De Brabantse com. binatie Claus-André Jetten, vorige maand eerste in de pijlenrit, heeft het afgelopen weekeinde ook de Brabant- grensrit, de tweede wedstrijd voor de Nederlandse kampioenschappen be- trouwbaarheids'ritten, gewonnen. Claus en Jetten liepen op het 525 kilometer lange parkoers, dat Den Bosch tot be gin en eindpunt had, 633 strafpunten op. Er namen een kleine driehonderd equipes aan de Brabant-grensrit deel. Uitslag, A-klasse: 1. Claus-André Jetten Stiphout/Boekei633 strafpun ten; 2. Troost-Sinnema (Emmeloord) 700; 3. Pouwels-Windsma (Heiloo/Mui- derberg) 717; 4. Eine-Van de Laarschot (Breda) 757. B-klasse: 1. Conijn-Ad Jetten (Bakel Boekei) 677 strafpunten; 2. Wiendjens- Cornelissen (Reinkum/Nijmegen) 733; 3. Neeteson-Lohmeijer (Hilversum/Bus- sum) 742. C-klasse: 1. Theinzen-Stockfleth (Zwolle) 83 strafpunten; 2. Spanhaak- Bakker (Zwolle) 90. Toerklasse: 1. De Rooy-Biezenbos (Heenvliet Hekelingen) 35 strafpunten: 2. Wijnands-Van de Vliet Boxtel/Heer len) 75. ROCKANJE Omdat in het toernooi om het Nederlands jeugdschaakkam- pioenschap, dat in Rockanje is gehou den, drie spelers, De Lange. Viergever en Wit, in punten gelijk zijn geëindigd, moeten zij in een competitie uitmaken wie zich met de titel mag tooien. Deze competitie wordt van 29 juni tot 4 juli in Rotterdam gehouden. De Lange. Viergever en Wit behaalden uit vpf wedstrijden drie punten. Hoewel de spaiining in beide titel- toernooien ten aanzien van het kam pioenschap vrijdag al was geweken, werd zaterdag door alle spelers fel ge vochten. Zelfs de nummers een en twee, Sijbrands en Wiersma. maakten er een spektakelstuk van. Beiden kwa men te laat in de wedstrijdzaal, maar het tijdverlies scheen van weinig in vloed. Toen vorderde de partij zo lang zaam 8 zetten in anderhalf uur, 12 in bijna drie uur dat tijdnood onver mijdelijk was. Die kwam dan ook en het talrijke publiek dromde om hel bord van de beide grootmeesters. Zij voerden de spanning op, tot beide vlag gen op vallen stonden. Toen volgden de zetten elkaar in razendsnel tempo op, 30 schijven vlogen van het bord, Sijbrands kwam twee keer op dam, verloor er een en op het moment dat Wiersma's tijd zo goed als voorbij was, bood hij remise aan. Sijbrands accepteerde en het pu bliek dankbaar voor dit staaltje van meesterkunst applaudisseerde. „Onge looflijk mooi", verzuchtte een suppor ter van de Fries. Cees Varkevisser zorgde voor de ontgoocheling door te vertellen, dat de stand al eerder was voorgekomen in een sneldampartij tus sen hem en Sijbrands in Bolzano vorig jaar. Niemand, die daar iets van had gemerkt. En toen mochten de beide spe lers complimenten in ontvangst nemen voor hun grote... acteertalent! Spanend werd het aan de borden van de kandidaten voor de resterende twee vrij-plaatsen. De Bennekommer Geert van Dijk zorgde voor een even wichtige partij tegen Cees Varkevisser en de puntendeling was het juiste re sultaat. Daardoor wist Van Dijk zich al geplaatst. De Arnhemmer Rudy Palmer had kort daarvoor volledig gefaald. Hij liet zich verleiden^ door Bronstring tot vele complicaties en dat kostte hem niet alleen de partij, maar ook de zekerheid van een plaats in de finale 1971 en de meestertitel! Een titel werd ook ver speeld door Van der Sluis. De Amster dammer strandde op een half punt van zijn grootmeesterschap en tegen Gor dijn kreeg hij geen kans op herstel. Wel had hij positioneel voordeel, maar de verdediging van de Haagse meester sloot voortreffelijk. Ook dit duel ein digde onbeslist. De Didammer Jan Edink schakelde de ^Brabander Jan Craane uit, die ruim vier uur lang vocht om zijn vierde nederlaag te ont lopen. Hij slaagde daarin niet en viel terug naar de achterhoede. Voor de meeste opwinding zorgde de zestienjarige Frank Drost. De Fries be wees reeds eerder over „moraal" te be schikken, maar dat hij na zijn nederla gen in de zevende en achtste ronde zo zou terugkomen had niemand verwacht. Tegen Douwe de Jong ploeterde hij ruim vijf uur, had toen een winstfor matie opgebouwd en. 1 jet zich de twee punten niet meer ontnemen. Daardoor klom hij van de vijfde naar de gedeel de derde plaats, zich' daarmee het recht verwervend volgend jaar zonder voor wedstrijden in Nieland terug te keren. Evenals de beide kampioenen mocht hij vele felicitaties in ontvangst nemen. Bij de jeugd bleef titelhouder Jeroen Goudt ongeslagen, hoewel hij tegen Strietman zijn eerste fout maakte. De Utrechter was echter niet in staat zijn voordeel volledig uit te buiten. De Gel derse nummer twee, Bennie Smeenk, eindigde als tweede na zijn overwin ning op Van Ingen. Gelders jeugdkam pioen Wim Borgers moest in Van Hou- tert zijn meerdere erkennen en daf kostte hem de gedeelde zesde plaats. Nu eindigde hij op een gezamenlijke ne gende plaats. Tijdens de prijsuitreiking, waarbij namens het gemeentebestuur wethou der Quast de kampioenen feliciteerde, werd door Teleac bekend gemaakt, dat in september een dam tv-cursus voor beginners zal beginnen. Gezien de toe nemende belangstelling voor het dam spel en de vele reacties op de schaak cursus verwacht de KNDB zeer veel van deze cursus. De uitslagen van de laatste ronde: Senioren: Sijbrands-Wiersma 1-1; Varkevisser-Van Dijk 1-1; Palmer- Bronstring 0-2; Van der Sluis-Gordijn 1-1; Edink-Craane 2-0; Drost-De Jong 2-0. Eindstand: 1. Sijbrands 17; 2. Wiersma 14; 3/4. Drost en Van Dijk 12; 5/7. Palmer, Van der Sluis en Varkevis ser 11; 8. Edink 10; 9/10. Craane en Gordijn 9; 11/12. Bronstring en De Jong 8. Jeugd: Strietman-Goudt 1-1; Bor- gers-Van Houtert 0-2; Schunselaar-Nij- dam 2-0; Sinnema-Mathijsen 1-1; Smeenk-Van Ingen 2-0; Jansen-Storm 1-1. Eindstand: 1. Goudt 19: 2. Smeenk 16; 3. Storm 15; 4. Jansen 13; 5. Sinne- ma 12; 6/7. Mathijsen en Schunselaar 1; 8. Van Houtert 9; 9/11. Borgers. Van In gen en Strietman 7; 12. Nijdam 5. Scholl (links) en Zuidema, die aan het einde van het schaaktoernooi de eerste plaats deelden. MURCIA Het is onbegrijpelijk dat de internationale Biljart federatie erin toegestemd heeft, dat het Europese kampioenschap vijf kamp van Vigo naar de Zuidspaanse plaats Murcia werd verplaatst. Men had aan de hand van voorgaande toernooien in Huelva en vooral Sevilla kunnen weten, met welke luchthartige nonchalance de Andalusiërs een dergelijk karwei plegen aan te pakken. Van die traditie ts men in Murcia, waar zondag bij de opening overi gens geen vertegenwoordiger van de Europese bond aanwezig was, niet afge weken. Er waren niet allejen geen kamers voor de deelnemers besproken, zo dat die tot diep in de nacht moesten zoeken naar een slaapgelegenheid, maar bovendien liet de speelaccommodatie veel te wensen over. De Tunesiër Abdelkader Zaddam heeft zaterdag in Heverlee (bij Leuven) het militair veldloopkampioenschap ge wonnen. Hij liep de 9900 meter in 29 minuten en 21 seconden. Tweede werd de Marokkaan El Ghazi Assou op 25 se conden, voor de Tunesiër Mohamed Gammoudi (29.52). De Fransman Christian Dudouet ze gevierde in een cross over 3300 meter. Hij liet een tijd afdrukken van 9 minu ten en 3 seconden. De Tunesiër Hmida Gammoudi werd tweede op twee secon den en de Duitser Starbeck (9.07) derde. Haico Scharn wist zich in 9,11 als vier de te plaatsen. EERSTE DIVISIE De grootste verrassing in de eerste di visie was gisteren zonder twyfel dc ne derlaag die Blauw Wit, nog wel op eigen terrein, leed tegen SC Cambuur. Van die misstap profiteerde Elinkw(jk via een overwinning op RCH volledig, maar Vo- lendam slechts voor de helft, want tegen Helmond Sport kwam het niet verder dan een doelpuntloos gelyk spel. In tussen staat Volendam er relatief toch veruit het beste voor. Naast Blauw Wit kwam nu Excelsior, dat HVC royaal versloeg. Vitesse speelde zyn theoreti sche kans op een plaats bij de promotie- kandidaten door een nederlaag tegen Heracles praktisch definitief. De Vole- wtickers schoot met de puntenverdeling tegen 1)FC weinig op, want ook Hel mond Sport en Fortuna VI. pakten een puntje mee. De Graafschap deed het op nieuw goed met een zege tegen FSC. ElinkvvijkRCH 3-1 Helmond SportVolendam0-0 DFCDe Volewijckens 1-1 HeraclesVitesse 3-1 Excelsior—HVC 4-1 Willem IIVeendam 2-0 Blauw Wit CS Cambuur 0-1 De GraafschapFSC 2-0 Fortuna VI.FC Den Bosch 0-0 TWEEDE DIVISIE Koploper Heerenveen nam in de tweede divisie geen enkel risico en wees NO AD met 4-1 gedecideerd terug. l)at was maar goed ook. want Velox bleef tegen EIK) aan de gunstige kant van de score. PEC, dat zo zeker leek van een plaats bij de degradatiekandidaten, liet het er opnieuw lelyk by zitten. Het moest de eer laten aan De Baronie, dat vorige week verloor van AGOVV Dit AGOYV ging gisteren tegen Wageningen roem loos tenonder en de „bergbewoners" klommen daardoor naar de derde po- sitie. RBC staat er relatief evenwel J nog iets beter voor. Eindhoven ver- speelde een kostbaar punt aan Gooi land en hetzelfde deed Limburgia tegen ZFC. VeloxEDO 1—0 LimburgiaZFC 22 EindhovenGooiland 22 HeerenveenNOAD 41 Baronie—PEC 2—1 WageningenAGOW 80 SC Drente—VW 2—3 Hermes DVSRoda JC 21 Het toernooi is namelijk onderge bracht in het monumentale marmeren voorportaal van de plaatselijke indu striële dtrb, een ruimte die na enkele uren aan een vriescel doet denken. Dat euvel werd zondag door de deelnemers nog met een schouderophalen geaccep teerd. Erger was de inferieure kwaliteit van het materiaal. Ditmaal niet de ballen maar de biljarts schul dig. Raymond Ceulemans, die zich vaak onder beroerde omstandigheden op de vlakte houdt omdat hij zich gewoonlijk het best aanpast, zei nu: „Het zijn niet alleen stokoude tafels maar bovendien zijn de lakens niet goed gelegd". De Belg, die als favoriet naar Spanje was gekomen maar met een nederlaag tegen Galvez in het 47/2 begon, voegde er smalend aan toe: „Je kunt hier beter proberen te skiën dan te biljarten". De prestaties in de eerste partijen waren er dan ook naar. Alleen de serie van 291, waarmee Galvez in het begin van zijn kaderpartij Ceulemans al met een voor problemen stelde, had allure. Maar die ontbrak bij de zege in zes beurten van de Duitser Dieter Müller in het libre tegen de Catalaan Ramon Aquiiera en zeker in de twee winstpar tijen van de Nederlandse kampioen Tini Wijnen. De Brabander was een geluksvogel. Eerst in zijn librepartij tegen de oud wereldkampioen Jose Galvez, die van meet af geslagen was toen hij hoorde dat dezelfde ballen als gebruikt in Duisburg bij het Europees kampioen schap 47/1 op de tafels kwamen. Later tegen Aquiiera kreeg hij zoveel beurten dat het haast een wonder was. Galvez, die van het begin af faalde, schonk Wijnen dertien kansen om de partij uit te maken. Dat gebeurde overigens met een slotserie van 269. In de kaderpartij tegen Aquiiera kreeg de Nederlander vervolgens slecht spel van zijn tegenstander. Hij faalde bovendien op de momenten, dat de bal- len toch in gunstige positie rolden. Daardoor kon Aquiiera zover weglopen, dat een nederlaag van Wijnen onaf wendbaar leek: 109-303 in achttien beurten. Een serie van 99 van Wijnen in zijn volgende beurt tastte echter het moreel van Aquiiera dermate aan, dat de Spanjaard toch nog knock-out ging. Daartoe droeg een serie van 143 van Wijnen in de 24e beurt belangrijk bij. LEEUWARDEN Eddy Scholl en Coen Zuidema z(jn gelyk geëindigd in het toernooi oni het schaakkampioen schap van Nederland, dat in Leeuwar den werd gehouden. Beide spelers be haalden 8,5 punten uit 11 partijen. Bin nen drie maanden zal een beslissings tweekamp worden gespeeld van zes partyen. of meer indien nog geen resul taat is verkregen. De slotronde had een ongemeen span nend verloop. Langeweg verdedigde te gen Scholl Siciliaans. Zwart leek naar evenwicht te koersen, maar er ontstond langzamerhand toch een aanvalspositie voor Scholl. De Fries slaagde er op be kwame wijze in Langeweg te verslaan. De strijd tussen Zuidema en Marcus nam bijna zeven uur in beslag. Marcus verdedigde zich tot het uiterste, maar toen hij een moeilijk toreneindspel on nauwkeurig behandelde sloeg Zuidema (die met zwart speelde) onmiddellijk toe. De overige partijen, die niet meer van belang waren, eindigden vrij spoe dig in remise. Leo Kerkhoff ontving de speciale prijs van de commissaris van de koningin in Friesland wegens zijn fraaie overwinningspartij op Scholl. De uitslagen van de elfde en laatste ronde zijn: v. d. Weide De Ruiter remise; Kerkhoff Vogel remise; Marcus Zuidema 0-1; v. Baarle Jongsma re mise; KortHartoch remise; Scholl Langeweg 1-0. De eindstand is: 1. Scholl en Zuidema, beiden 8 J./2 punten; 3. Langeweg 7; 4. v. Baarle en v. d. Weide 6; 6. Hartoch 5; 7. De Rui ter, Vogel en Kerkhoff 4 1/2; 10. Mar cus en Jongsma 4; 12. Kort 3 1/2. MOSKOU Öe achtste Europese ta feltenniskampioenschappen zullen in 1972 van 13 t/m 20 april in Rotterdam worden gehouden. Tijdens een vergade ring in Moskou wees de Europese Ta feltennis Unie (ETTU) de landen aan die tot 1980 deze wereldkampioenschap pen om de twee jaar zullen organise ren: Zuid-Slavië (1974), Oost-Duitsland (1976), Hongarije (1978) en Griekenland (1980). Voor de 31e editie van de wereldkam pioenschappen, die volgend jaar in Na- goya in Japan wordt gehouden, werden de data van 1 t/m 10 april vastgelegd. Voor de Europese jeugdkampioen schappen zijn de volgende organisato ren aangewezen: Engeland (1970), Bel gië (1971), Denemarken (1972), Grieken land (1973) en Schotland (1974). Elinkwijk Volendam Blauw Wit Excelsior 26 24 26 26 FC Den Bosch 26 Vitesse Heracles Willem II DFC FSC De Graafsch. SC Cambuur HVC Veendam RCH Helm. Sport Fortuna VI. Volewijckers 24 25 25 25 26 25 25 26 24 26 26 24 25 15 13 13 13 10 10 8 9 7 8 8 6 6 6 8 6 6 6 6 9 9 9 9 6 10 7 10 7 6 10 9 8 4 7 6 6 5 2 4 4 7 8 7 9 8 11 11 9 11 10 14 13 12 13 36 35 35 35 29 26 26 25 24 23 22 22 21 20 20 19 18 18 43-27 40-16 34-16 39-25 27-61 37-36 27-24 31-33 30—32 27-35 38-39 31-35 23-36 30-35 27-43 19-29 29-37 23-41 Programma a.s. zondag: VI. HeraclesFortuna V i tesseVeendam SC. CambuurVolendam Heerenveen Velox Wageningen PEC RBC Eindhoven Hermes DVS Limburgia Roda JC Baronie Gooiland NOAD ZFC VVV AGOVV SC Drente EDO 23 14 24 13 24 13 25 12 23 11 24 10 10 25 10 8 23 11 24 10 25 8 25 24 23 25 24 23 24 33 33 31 31 30 30 28 27 25 25 21 19 17 17 15 13 13 48-21 36-22 48-23 47-27 25-15 83-24 39-28 38-42 30-28 32-33 27-38 27-38 21-33 26-46 19-44 18-37 21-41 Programma a.s. zondag Roda JCLimburgia SC DrenteHeerenveen WageningenRBC Hermes DVSEDO LONDEN Hoewel ae strijd om de nationale titel geluwd is, nu Everton een onaantastbare voorsprong heeft op gebouwd, vielen er zaterdag in de wed strijden voor de eerste divisie van de Engelse league toch enkele verrassin gen. Sunderland, dat vecht voor be houd, bracht League Cup-houder^Man chester City op eigen veld een neder laag van 0-1 toe. Dit had tot gevolg dat Sunderland de laatste plaats over kon doen aan Sheffield Wednesday, dat met 0-1 van kampioen Everton verloor. Johnny Morrissey scoorde voor de club uit Liverpool, die nu een totaal heeft van 65 punten. Als Everton ook de laat ste wedstrijd wint, wordt het recordto taal van Leeds United (vorig seizoen 67 pumen) geëvenaard. Onthutsend was de grote nederlaag, die Manchester United bij Newcastle United te slikken kreeg: 1-5. Bryan Robson mei een hattrick, Wyn Davies en Tommy Smith scoorden voor de thuisclub, terwijl Bobby Charlton voor de Mancunians raak schoot. Leeds United, dat een week vol te leurstellingen achter de rug had, ver sloeg Burnley met 2-1, dank zij tref fers van de Schotse international Eddie Gray. De club uit Yorkshire had slechts drie „vaste" spelers uit het eerste elftal opgesteld. Arsenal, komende woensdag' voor het eerst tegenstander van Ajax in de halve finales van het toernooi om de Runners Up-cup, behaalde een overwinning van 2-1 op West Ham United. Jimmy Grea ves gaf West Ham al na vier minuten de leiding. De jonge middenspeler Eddie Kelly en international John Radford hielden de winst 'echter in eigen huis. In de tweede divisie behaalde Hud- dersfield Town, dat al eerder zeker was van promotie, het kampioenschap door de uitwedstrijd tegen Blackburn Rovers met 2-0 te winnen. Gegadigden voor de tweede eveneens op promotie recht ge vende plaats, zijn Blackpool, Middles- borough en Sheffield United. Celtic, dat een goede kans heeft om de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen te bereiken, schoot er in de Schotse competitie lustig op los. Motherwell moest met 1-6 bui gen. Topscorer was Bobby Lennox met drie doelpunten. De stand aan de kop van de Engelse eerste divisie is: 1. Everton 65 punten uit 41 wedstrijden; 2. Leeds United 57 uit 40; 3. Derby County 52 uit 41: 4. Chelsea 51 uit 39. Arsenal - West Ham United 2-1; Na ziin derde Dlaat* Chelsea - Tottenham Hotspur 1-0; Co- Zuid-HoHand heeft C'V S,f' 0"?: J"** i County - Wolverhampton Wanderers '2-0; Ipswich Town - Southampton 2-0; Leeds United - Burnley 2-1; Liverpool - Chrystal Palace afg.; Manchester City - Sunderland 0-1; Newcastle United - Manchester United 5-1; Sheffield Wed nesday - Everton 0-1West Bromwieh Albion - Nottingham Forest 4-0. PHILIPPINE in de Ronde van Wim Braverboer uit Rotterdam zater dag opnieuw blijk gegeven van zijn goede vorm door de Omloop van de Braakman door Zeeuws-Vlaanderen voor zich op te eisen. Bravenboer won de eindsprint van een groepje van ze ven renners. Dit zevental had zich op ongeveer veertig kilometer van het ein de losgemaakt uit een kopgroep van vijftien man. Van de ruim tachtig ge starte renners moest ongeveer de helft opgeven wegens de zeer slechte weers omstandigheden. Uitslag: 1. Wim Bravenboer (Rotter dam) de 145,5 km in 3.35.40; 2. Jan Aling (Bunne) z.t.; 3. Ben Jurriaans (Amsterdam) z.t.; 4. Piet van Stralen (Heerhugowaard) z.t.; 5. Frits Schuer (Hoogezand); 6. Ad Duiker (Beverwijk) z.t.; 7. Sjef v.d. Burgh (Berkel) z.t.; 8. G. Heringa (Veendam) op 2.15; 9. C. Bal (Axel) z.t.; 10. Henk Stander (Oude Tonge) z.t. heid en te laat reageren teloor gingen. Een geluk voor Borussia MG was de misstap van FC Köln, dat concurrent Bayern München met een winst van 2-0 naar Beieren moest laten gaan. Een uur lang was de thuisclub voor 36.000 toe schouwers in de aanval, maar de voor hoedespelers waren weinig fortuinlijk met hun schoten en bevonden de natio nale doelman Sepp Maier in uitnemen de vorm. De vooruitzichten op de over winning leken plotseling nog rooskleu riger toen Pumm uit het veld werd ge stuurd wegens grof aanvallen van Thielen. Met tien spelers domineerde ineens Bayern München en met twee doelpunten van Gerd Müller werd de volle winst behaald. Van de staartclubs kwam alleen Han nover '96 in actie. Schalke '04, dat na de bekerwedstrijd van afgelopen woens dag tegen Manchester City met een ge legenheidselftal op kwam dagen, ver loor in Hannover met 1-3, zodat Hanno ver '96 Rot-Weiss Essen en München 1860 achter zich liet. Alemannia Aken bezet uitzichtsloos de laatste plaats. De stand aan kop is: 1. Borussia Mönchen Gladbach 28 gespeeld, 45 pun ten; 2. FC Köln 29 en 40; 3. Bayern München 28 en 38; 4. Hertha BSC 27 en 36. Onderaan: 15. Hannover '96 28 en 22; 16. Rot-Weiss Essen 26 en 20; 17. München 1860 28 en 20; 18. Alemannia Aken 27 en 13. München 1860 - Borussia Dortmund afg.; l.FC Köln - Bayern München 0-2; MSV Duisburg-Eintracht Braunschweig 1-0; Hamburger SV - RW Oberhausen 2-1; Rot. Weiss Essen - Werder Bremen afg.; Hannover '96 - Schalke '04 3-1; Alemania Aachen1 F.C. Kaiserslau- tern afg.; VFB Stuttgart - Borussia Mönchen Gladbach 0-0; Hertha BSC BerlinEintracht Frankfurt 2-0. Racing White - St. Gilles 2-0; Beve- ren Crossing 0-0; Anderlecht - FC Luik 2-0; Brugge - La Gantoise 8-0; Beringen - Oostende 2-0; Standard - St. Truiden 2-0; Charleroi - Waregem 3-1; Lierse SK - Beerschot 2-1. De stand aan de kop: 1. Standard 45 pnt; 2. FC Brugge 40 pnt; 3. La Gantoi se 35 pnt; 4. Beerschot 33 pnt. Internazionale - Bari 1-0; Cagliari - Palermo 2-0; Juventus - Brescia 1-0; Lanerossi - Sampdoria 2-1; AC Milan - Torino 3-0; Napoli - Bologna 0-0; AS Roma - Fiorentina 0-1; Verona - Lazio 1-1. De stand op kop: 1. Cagliari 40 pnt; 2. Juventus 37 pnt; 3. Internazionale 35; 4. AC Milan en Fiorentina beide 33. Borussia Mönchen Gladbach is nauw» lijks meer in te halen. De voorsprong op FC Köln bedraagt vijf punten en de Borussen hebben nog een wedstrijd meer in petto. De Keulenaren moeten er nog vijf spelen. Opnieuw moesten de topclubs zater dag punten prijsgeven. Leider Borussia Mönchen Gladbach mocht met het ge lijke spel (0-0) bij VFB Stuttgart meer dan tevreden zijn. De thuisclub schiep zich n.l. een rij nauwelijks te missen kansen, die echter door pech. gejaagd- Pontevedra - Valencia 0-1; La Coru- i na - Celta de Vigo 0-1Real Madrid - I Majorca 1-1; Barcelona - Zaragoza 4-2; j Elche - Granada 1-0; Real Sociedad - I Sevilla 0-0. De stand op kop: 1. Atletico Madrid 38 pnt; 2. Atletico Bilbao 37; 3. Barcelo na 34; 4. Sevilla. Real Madrid en Real Sociedad, alle 33 pnt. FC Porto - Varzim 2-0; Benfica - j Barreirense 3-0; Guimaraes - Tomar j 2-1; Belenenses - Setubal 1-0; Braca - Academica 1-0; Sporting - CUF 3-1; BoavistaLeixoes 3-2. De stand op kop: 1. Sporting 42 pnt; 2. Benfica 34 pnt: 3. Setubal 32 pnt; 4. I Varzim 27 pnt; 5. Barreirense 25 pnt.

De Vallei | 1970 | | pagina 11