Ans van Gerwen grote favoriete Matthijs de Koning zegevierde in „Omloop v. d. Baronie" Genieten van het fijnste dat er is... Erik Leman won z n eerste klassieker HOFNARi KNHB staat reclame toe Tafeltennis- titel voor Zweden Rindt won Grand Prix van Pau Rusland wedstrijd van „Rest" Zwemrecords van Hongaarse Hockevdames wonnen van Margaret Court won titel mm Ka mpi oenschaps- competitie Genieten van een swingende sound. Van een fijn gesprek in een rustiek café. Van al die aardige momenten die je dagelijks beleeft. Momenten om een Senoritas bij op te steken. Een Senoritas Special.Van Hofnar. En maar genieten.. REACTIES Marijke Schaar verloor in finale HOCKEY MAANDAG 6 APRIL 1970 UTRECHT In tegenstelling tot de algemene jaarvergadering van 28 maart, toen het gehele bestuur van de Kon. Ned. Honkbalbond na het indienen van een motie van wantrouwen zich te rugtrok, is de buitengewone algemene vergadering van de KNHB zaterdag in Utrecht opmerkelijk rustig verlopen. Mede dank z(j de bemoeienissen van een commissie van goede diensten is het oude bestuur van de KNHB op één uit zondering na toch aangebleven. Henk de Bruin voelde zich echter te zeer te leurgesteld na de gang van zaken dat hij niet opnieuw als tweede secretaris wilde terugkeren. In de hierdoor ontsta ne vacature zal dit jaar niet worden voorzien. De KNHB gaat met een zesmans be stuur de zaken afwikkelen. Een be langrijk besluit nam de vergadering met het aannemen van het voorstel van de Amsterdamse club ABC, waardoor de KNHB haar spelers toestaat bij wedstrijden reclame op de kleding te dragen. Het voorstel werd met ruim 2/3 van de stemmen aangenomen. Inmid dels heeft een Amsterdams reclamebu reau de clubs, uitkomend in de hoofd en eerste klasse al benaderd met een interessant financieel voorstel. Hetzelf de reclamebureau wil binnenkort ook met de in lagere klassen spelende teams contact opnemen. Nederland blijft lid van de interna tionale honkbalfederatie (FEB). Er werd echter wel besloten dat Nederland niet met officiële teams tegen ploegen van de aangesloten landen zal uitko men. De Nederlandse clubs mogen wel tegen Belgische clubs spelen, terwijl men de landskampioenen Sparta vrij laat om deel te nemen aan het toernooi om de Europese beker. Sparta heeft zich hierover nog niet uitgesproken. De strijd om de nationale floret kampioenschappen heeft zondag twee nieuwe titelhouders gebracht. Lenie Kokkes uit Amsterdam zegevierde bij de dames en Rini Engelbracht, eveneens uit de hoofdstad, volgde Rob Koster op. Jammer was het dat de organisatoren de finales gesplitst lieten schermen. Na enkele partijen in de sporthal Gelder landplein volgde een ware volksverhui zing naar het Hiltonhotel. waar pas te gen middernacht de laatste beslissing viel. SHORT SMOKE HOLNORITAS SENORITAS SPECIAL 20 STUKS f 2/70 10 STUKS f 2,20 10 STUKS f 2,20 MOSKOU Het Zweedse heren ta- fellennisleani heeft zaterdag in Mos kou zijn Europese titel geprolongeerd door in de finale met 5-4 te zegevieren over Zuidslavië. Bij de dames verover den de Russinnen de titel, die zij over namen van West-Duitsland. Zweden en Zuidslavië hebben een duel op hoog niveau uitgevochten. Niet alleen tafeltennis van grote klasse kon den de toeschouwers bewonderen, de eindstrijd was ook rijk aan dramatische hoogtepunten. Zo verloor Alser met 1-2 onverwacht van Korpa en moest Euro pees kampioen Johansson zelfs met 0-2 zijn meerdere erkennen in de sterke aanvaller Karahasevic. Dit vormde een goede basis voor de tweede Europese ti tel van de Zuidslaviërs, maar Bengtsson verkleinde de achterstand door Surbek in twee sets te verslaan. Toen volgde echter de ommekeer, die Zweden veranderde in een zich fel te- weerstellende equipe. Johansson ver sloeg Surbek, Bengtsson verraste Korpa en Alser kwam tegen Karahacevic tot zijn eerste zege op de Zuidslaviër, waarmee Zweden zijn vijfde punt be haalde. Zo dramatisch als de heren finale was. zo eenzijdig was de dames-eind strijd. Rusland bepaalde een eenvoudige zege van 3-0 op Tshecho-Slowakije. Bij de heren veroverde Rusland de bronzen medaille, Engeland legde bij de dames beslag op de derde plaats. Het Nederlandse herenteam is op de twaalfde plaats geëindigd. In de ont moeting om de elfde en twaalfde plaats leden onze landgenoten een ne derlaag van 2-5 tegen Polen. Het Nederlandse damesteam is als vijftiende geëindigd na een zege van 3-2 op Frankrijk. HEEMSKERK Ans van Gerwen (PSV) heeft zich zondag tijdens de hal ve finales van de Nederlandse turn- kampioenschappen in de dr. Prinsen sporthal in Heemskerk uitstekende vooruitzichten op de nationale titel ge schapen. De Eindhovehse turnde in Heems kerk een sublieme wedstrijd. Op de ze ven onderdelen de verplichte vrije oefening telde niet mee kwam zij tot een totaal van 65.90 punten, een gemid delde van 9.41 per onderdeel. De meeste indruk maakte Ans van Gerwen met haar keuze-oefening op de balk, die door de jury beloond werd met 9,65 KECKSEMET 24 uur na haar een minuut 7.9 seconden over de 100 meter rugslag, waarmee ze het Europese re cord van de Frangaise Christine „Kiki" Caron evenaarde, verbeterde de 17-jari- ge Hongaarse Andrea Gyarmati het Eu ropees record op de 200 meter rugslag. Bij de internationale wedstrijden in de Zuidhongaarse stad Kecksemet (50 me ter) maakte ze een tijd van 2.27.6, drie- tiende van een seconde beter dan het door Kiki Caron (1966) en Benedicte Duprez ('68) gezamenlijk gehouden Eu ropese record. Het wereldrecord van de Amerikaanse Sue Atwood staat sinds verleden jaar op 2.21.5. Andrea Gyarmati geldt als de grootste troef van het Hongaarse zwemmen voor de Olympische Spelen van 1972 in München. Met 1.05.7 bereikte ze vrijdag eveneens wereldniveau op de 100 meter vlinderslag. BREDA Matthijs de Koning heeft de „Omloop van de Baronie" op zyn erelijst bijgeschreven. Op enkele kilometers afstand van de finish tussen Strijbeek en Breda, deden achtereenvolgens Oosterhof en De Koning pogingen om 't uit zeven renners bestaande kopgroepje te ontvluchten. Aanvankelijk leek het erop dat Oos terhof daarin zou slagen, maar De Koning bewees over meer inhoud te beschikken. Hij nam vrij snel een honderdtal meters voorsprong op de zes andere renners, pakte daar nog de nodige meter bij en won onbedrcigt met 28 seconden voor sprong op Oosterhof, die de sprint van de achtervolgers won. Van der Donk, Bakker, De Wit, Van der Kruys en Wycher Vlot, die tezamen het groepje completeerden, legden in deze volgorde beslag op de derde tot en met zevende plaats. Ruim twee minuten na de winnaar kwamen Comelisse, Van Hoogstraten en Bruesseng, die kans hadden gezien uit het grote peloton weg te komen, binnen. Louis Westrus en Peter van der Donk hebben gedurende enkele tientallen ki lometers voor de hoofdmacht uitgere den en namen bijna twee minuten voorsprong, maar in de laatste fase van de zware race werden beide renners in gelopen. Van de 200 renners, die aan de start waren verschenen, reden slechts 36 de koers uit. Uitslag: 1. De Koning (Scherpenzeel) 168,5 km in~4 uur 22 min. en 23 sec; 2. Oosterhof (Eelde) 4.22.51; 3. v.d. Donk (Rosmalen) z.t.; 4. Bakker (Wieringerweef) z.t.; 5. De Wit ('s-Gravendeel) z.t.; 6. v.d. Kruys (Helmond) z.t.; 7. W. Vlot (Wan- neperveen) z.t.; 8. Comelisse (Amster dam) 4.24.31; 9. v. Hoogstraten (St. An- thonis) z.t.; 10. Bruesseng (Bovenkerk) z.t. punten. Titelhoudster Ans Moen Heerschop verspeelde haar kansen op prolongatie van de titel door missers op de balg en de brug. De Hilversumse eindigde met 60.80 punten als vierde. Jeugdturnster Willy de Groote, die buiten mededinging voor de zieke Atie van Veen uitkwam, viel op met een to taal van 62.00 punten. Zondag wordt in de Apollohal in Amsterdam de finale gehouden. De turnsters werken dan al leen een keuze-programma af. De totalen van de acht dames die zich plaatsten voor de eindstrijd zijn: 1. Ans van Gerwen (PSV) 65.90 pnt.; 2. Cora Sints (Hercules Hygiea) 64,50; 3. Marian van Zetten (Pro Patria) 63,15; 4. Ans Moen (Huizen) 60,80; 5. Stientje de Goe de (Quick Huizum) 60,10; 6. Marianne Cafferata (Kralingen) 59,45; 7. Thera Bouman (HBS) 58.05; 8. Marianne v. Beugen (Donar) 57.80. PAU De uitslag van de zond a gehouden 30e Grote Prijs van Pau voo. formule 2-wagens luidt: 1. Jochen Rindt (Oostenrijk) met Lotus, 193.2 km in 1 uur 33 min. 37,6 sec. (gem. 123.810 km per uur), nieuw wedstrijdrecord; 2. Hen ri Pescarolo (Fr.) met Brabham BT30, 1.34.31,7 (gem. 122.629 km/u.); 3. Tim Schenken (Austr.) met Brabham BT 30, 1.34.55,8; 4. Derek Bell (G.B.) met Brabham BT 30, op 1 ronde; 5. Fian- gois Mazet (Fr.) met Brabham BT 30 op 1 ronde; 6. Francois Cevert (Fr.) met Tecno, op 2 ronden. Aanvankelijk leidde in de race, waar. voor veertien coureurs aan de start kwa men, de Australiër Jack Brabham met in zijn schaduw Jochen Rindt. In de twintigste ronde kwam Brabham door een breuk in de benzineleiding echter stil te staan en staakte de strijd. Rindt nam de kop over om die niet meer af te staan. Van een dreiging van de concur rentie was nauwelijks sprake. VENLO De Nederlandse B-hockey- ploeg (dames) heeft in Venlo verdiend gewonnen van West-Duitsland B: 1-0. De strijd ging aanvankelijk gelijk op en de Duitse ploeg wist zelfs de eerste stralcorner te forceren. Werkelijk doelrijpe kansen kregen de Duitse da mes echter niet. mede door het sterk verdedigen van Nederland. Bij de rust was er nog niet gescoord. Vlak na de pauze moest linksbuiten Marjolein Schutte (Laren) wegens een blessure vervangen worden door Els Teppema (Groen Geel). De Duitse ploeg, waarin de A-internationals Ulrike Huth en Birgit Jensen speelden, kwam er nauwelijks meer aan te pas. Het mid denveld was in het bezit van Oranje. Vooral door acties op de rechtervleugel wisten Dorien Janssen (SCHC) en Jan- neke Reinders (Upward) enkele prachti ge scoringskansen te scheppen, maar door slordig afwerken bleef succes uit. Pas een minuut voor het einde kon linksbinnen Marjolein Gouka (Laren) na een solorush door het midden de Duitse doelvrouwe Christel Lau on houdbaar passeren (1-0). JOHANNESBURG Beide enkel- speltitels van het toernooi om de open Zuidafrikaanse kampioenschappen zijn naar Australië gegaan. Nadat Rod La- ver vrijdag bij de heren de Zuidafri kaan Frew McMillan had verslagen wist Margaret Court een dag later de Amerikaanse Billie Jean King te be dwingen. Margaret Court, die al vele malen haar tennisafscheid heeft aangekon digd zonder echter van de wedstrijdba- nen te verdwijnen, won de eerste set dank zij twee servicedoorbraken met 6-4. In de volgende set herstelde de Ame rikaanse zich opmerkelijk. In dertien minuten bracht Billie Jean King de stand in evenwicht: 6-1. Zij kon het machtsvertoon in de beslissende set echter niet handhaven en moest de eer ste prijs van 2000 Zuidafrikaanse rand (ongeveer 10.000 gulden) aan Margaret Court laten: 6-3. BELGRADO Het team van de „Rest van de Wereld" heeft het vijf wereldkampioenen tellende Russische schaakteam beter weerstand geboden dan verwacht mocht worden. Nadat de derde ronde in een duidelijke zege voor de „Rest" eindigde (6-4), was daarmee de achterstand verkleind tot 15.5-14.5 punt. In de pauze na de eerste zitting van de vierde en laatste ronde kon teamleider prof. Euwe zelfs verklaren, dat hij hoopte op een uiteindelijk ge lijkspel: Toch had het team van de „Rest" een goede kans laten liggen. Aan het derde bord namelijk gaf Portisch zijn partij tegen Kortsnoj remise, terwijl hij een duidelijk kwaliteitsvoordeel had. In de voorgaande drie ronden had Portisch tweemaal remise gespeeld en eenmaal gewonnen. Reden wellicht om zijn gun stige score niet in de waagschaal te zet ten. Aan het eerste bord zat Larsen niet tegenover wereldkampioen Spasski, maar tegenover invaller Stein. Spasski was met griep in bed gebleven. De ont moeting tussen Petrosjan en Fischer aan het tweede bord begon twee uur la ter in verband met de godsdienstige overtuiging van de Amerikaan. Als ze vende-dagadventist mag hij zaterdag* niet spelen voor zonsondergang. Even eens wegens religieuze motieven moest de Amerikaanse begelijdende jood Sa muel Reshhevsky aan het zesde bord versteklaten gaan. Hij werd vervangen door de IJslander Olafsson. Rusland heeft de schaakwedstrijd te gen de „Rest van de Wereld" met 20% tegen 19% punt gewonnen. De resultaten van de vier ronden zijn: Rusland Rest van de Wereld le ronde: 5% 4% 2e ronde: 6 4 3e ronde: 4 6 4e ronde: 5 5 Eindstand: 20% 19% GENT De Ronde van Vlaanderen ls de ronde van de Vlamingen geweest. Bq de eerste vijftien van de moordend zware klassieker door het Vlaamse land. gereden in hagel- en natie- sneeuwbuien. waren slechts vier niet- Belgen: Jan Janssen (achtste), Eef Dol man (tiende), Roger Pingeon (elfde) en Felice Gimondi (twaalfde). Zij finish ten met een achterstand van 25 secon den op het Belgische kopgroepje van drie: Leman. Godefroot en Merckx, die in deze volgorde over de streep kwa men. Erie Leman, die zijn eerste klas sieker won, reed onder gunstigste om standigheden, want Walter Godefroot kreeg in de laatste meters van de sprint last van kramp en verspeelde anderhal ve lengte en Eddy Merckx, die de sprint 800 meter voor het verlossende einde had ingezet, voelde kort daarna langzaam de lucht uit zijn achterband lopen. Met Eric Leman kreeg de Ronde van Vlaanderen een goede winnaar. Leman Js voortdurend attent geweest en miste met zijn ploegmakker Jean Pierre Mon- sere geen goede aanval. Maar Leman heeft zich niet ingespannen als Eddy Merckx en zijn ploeggenoten, die heb ben geprobeerd de koers van begin tot eind te neutraliseren om Merckx in de goede uitgangspositie te brengen voor een prolongatie van zijn succes van vo rig jaar. Door de angst voor elkaar, de grote rivaliteit tussen alle kopstukken uit België, heeft de Ronde van Vlaanderen op het traject van 268 km slechts een echte ontsnapping gekend. Een prachti ge solovlucht van Roger Pingeon, die bijna honderd kilometer voor de finish zijn slag probeerde té slaan. Op de muur van Geraardsbergen, trap-steile Hult in het vlakke Vlaamse land, moest het grote veld de slanke Fransman la ten gaan. In een spaarzame zonnestraal zweefde hij weg van het veld, maar in het vlakke land moest hij voor iedere meter winst vechten onder omstandighe den, die voor een begenadigde klimmer niet ideaal zijn. Pingeon ploeterde al leen tegen de storm, vergrootte zijn winst tel voor tel tot hij na een eenza me jacht van ruim een uur een winst had opgebouwd van 1 minuut en vijftig seconden. Die marge ven de Fransman riep de verschrikkelijkste reacties op. In het veld vormde zich* een monsterverbond onder keizer Eddy, die voorging in de jacht. De meute won het van de eenza me vos. Zelden heeft een groep Belgi sche renners zo eendrachtig gewerkt om een doel te bereiken. Dat doel was een Belgische overwinnaar in Gent- Brugge. Pingeon werd 35 kilometer voor de eindstreep gevangen. Daarna konden de Belgen het weer onder el kaar gaan uitvechten. Geen Janssen, geen Dolman, geen Duyndam, die in de beginfase actief was geweest, kon zich nog mengen in het gevecht der Belgen. Nadat Merckx en Verbeeck als eersten Pingeon hadden achterhaald en nog elf renners vrij kort daarna aansluiting vonden, ontstond uit die' groep van veertien een niet meer aflatende reeks van aanvallen Godefroot, Leman. Roger de Vlae- minck, Gimondi en Eric de Vlaeminck. Zijn actie bleek beslissend. In de enkele kilometers die nog waren te rijden kon den alleen Godefroot en Merckx nog aansluiten. In de strijd op de laatste meters werden zij niet beloond Voor hun inspanningen. Leman, bijna 24 jaar, greep zijn eerste klassieke over winning in de Ronde der Vlamingen als opvolger van Eddy Merckx. Uitslag: 1. Leman (Belg) 268 km in 6 uur en 29 minuten; 2. Godefroot (Belg) op 1 lengte; 3. Merckx (Belg) op 3 leng ten; 4. Verbeeck (Belg) op 10 sec.; 5. Hosiers (Belg) z.t.; 6. Monsere (Belg) z.t.; 7. Sercu (Eelg) op 25; 8. Janssen (Ned) z.t.; 9. Van Ryckghem (Belg) z.t.; 10 Dolman (Ned) z.t.; 11. Pingeon (Fr) z.t.; 12. Gimondi (It) z.t.; 13. R. de Vlae minck (Belg) z.t.; 14. E. de Vlaeminck (Belg) z.t; 15. v. Schil (Belg) op 5.00; 22. Karstens (Ned) op 5.15; 33. H. Jansen (Ned) op 7.00. m ■W V/ V w. 3*3 Eric Leman gaat hier net iets eerder over de finish dan zijn landge noot Walter Godefroot. MONTO CARLO In de halve fina les dames-enkelspel van het internatio nale tennistoernooi in Monte Carlo heeft Marijke Schaar met 6-2 en 6-1 gewonnen van Trudy Walhof. In de an dere halve finale-partij versloeg de Hongaarse Katalin Borka de Ameri kaanse Marilyn Aschner met 4-6, 6-2 en 6-1. Bij de heren plaatsten de Oosten rijker Peter Pokorny en de Pool Wies- law Gaziotek zich voor de eindstrijd. In de finale van het dames-enkelspel was Marijke Schaar niet opgewassen tegen de Hongaarse kampioene Kgtalin Borka. Zij verloor met 4-6, 2-6. In de finale van het heren-enkelspel versloeg de Poolse nummer een Wieslawi Gaio- rek de Oostenrijker Peter Pokorny met 6-2, 6-4. DEN HAAG Het programma om uit te maken wie zich hockey-kampioen van Nederland kan noemen ziet er voor het volgende weekeinde als volgt uit. (Het programma zou oorspronke lijk uit twee series van vier wedstrijden bestaan, maar de nummer twee uit dis trict Oost is nog niet bekend). Zaterdag II april: GSHC-HHIJC; Hattem-TilburgHTCC- HMC. Zondag 12 april Tilburg-GSHC: HHUC-Hattem: HMC- Amsterdam.

De Vallei | 1970 | | pagina 14