Scheidsrechter keurde penalty af GVVVen Heerjansdam sloten een compromis: 2-2 Merino'sFlevo Boys halverwege gestaakt Geen doelpunten in sfeerloos duel CJVV- VRC Veenendaal bedwong Zwaluwen Vooruit Valleirenners reden goed in Steenderen •lort nieuws 'M\ Panters besloten de competitie met nederlaag: 3-1 Unitas niet met puntenverdeli ng tevreden NSVS verloor van Bunnik: 2-1 Successen De Koning „Ik ga naar huis" zei scheidsrechter DVS A-nieuws RTTV staat voor beslissi ngsduel De Zwaan I won bekerduel FEL OFFEN SIEF PENALTY NOG EENTONIGER BESTE VAN SPEL MAANDAG 6 APRIL 1970 De omstreden .penalty" is genomen. Terwijl Marcus nog juicht, begint schutter Hoedeman reeds te proteste ren tegen het besluit van de arbiter om gewoon door te gaan. VEENENDAAL Het duel tussen Heerjansdam en GVVV. zaterdag op het sportpark Panhuis, was niet groots, wel boeiend en vol spanning, maar ein digde onbeslist. Twee volkomen gelijkwaardige tegenstanders wensten tot de laatste minuut niet voor elkaar onder te doen en het resultaat was dan ook een 22 gelijk spel. Evenals overigens nog drie andere wedstrijden in de afdeling C. waaronder koploper SHO. dat in Den Helder niet verder kwam dan een doel puntloze ontmoeting met HCSC. Toch blijft GVVV treuren om het doelpunt dat door scheidsrechter Van Laar niet werd toegekend, nadat Gerard Hoedeman uit een strafschop de bal hard legen de onderkant van de lat plaatste en het leer wel achter de doellijn sloeg maar effectvol het veld weer inkwam. Dat kostte GVVV in feite de volle winst. De grensrechter van Heerjansdam zei het eerlijk, na afloop in de kleedkamer: „Bij de strafschop ketste de bal achter de doellijn maar ik heb niet gevlagd". De GVVV-ers, die er zonder meer van uitgingen dat een lines-man onpartijdig is, konden daar inkomen maar realiseer den zich dat het hun de zege had ge kost. Desondanks bleef de stemming opgewekt en dat mag misschien wel een aanduiding zijn dat de Veenendaalse club toch wel had opgezien tegen de ontmoeting met Heerjansdam. Aanvankelijk was er geen krachts verschil te ontdekken. Aan beide kan ten werd een aanvallend spel opgezet maar bleken de verdedigingen het sterkst. In de zevende minuut ontstond cr echter een enorme blunder in de Veenendaalse-verdediging waardoor Heerjansdam de openingstreffer kon scoren. Bij een aanval van de gasten miste Hoedeman en daarna ook Van Eyk. Keeper Wim van Dijk kwam niet uit z'n doel en daardoor kon Hartings- veld de stand op 01 brengen. GVW reageerde met een fel offen sief, bouwde een aantal knappe aan vallen op en na ruim een kwartier was de score alweer in evenwicht. Jan van Hunnik plaatste de bal met een goede voorzet naar Jan van de Bovenkamp die koppend gelijk maakte: 11. Na de eerste treffers verplaatste het spel zich maar weinig en werd het een krachtmeting op het middenveld. Heer jansdam toonde steeds meer inzet en uit een scrimmage voor het GW V-doel kwam het volgende doelpunt in de 35ste minuut tot stand. Weer was het Har- tingsveld die een schot loste. Wim van Eyk probeerde het gevaar te keren maar veranderde de bal zodanig van richting dat ook Van Dijk er niets meer aan doen kon en dat betekende 12. Heerjansdam bleef moedig volhouden maar tot aan de rust bleef de score on gewijzigd. Het was wel duidelijk dat GVVV slechts met grote moeite op nieuw een achterstand zou moeten weg werken, zo dacht iedereen. Tot veler verrassing pakte dat na rust heel anders uit. GVVV begon onmiddel- Onder de uitermate zwakke leiding van scheidsrechter A. Krooswijk heb ben de titelpretendenten van de 2e klasse B elkaar bestreden. Door de 1-1 eindstand blijft de strijd om het kam pioenschap open. In de beginfase probeerde Unitas met korte combinaties een bres te slaan in het hechte verdedigingsblok van de gas ten, waarin aanvoerder Abbink excel leerde. Zonder tot 'n gevaarlijk schot te ko men probeerde Wijk bij Duurstede met lange passes een treffer aan te teke nen. Ondanks de enorme inzet van beide ploegen om met een voorsprong te gaan rusten, bleef de stand dubbel blank. Direct na de rust juichte de Unitas- aanhang. Invaller J. Harmse trok de bal laag voor het doel, waar M. v. Harde- veld handig en struikelend een misver stand in de defensie kundig afstrafte, 1-0. Gesteund door deze plotselinge tref fer probeerden de groenwitte aanval lers, echter zonder rendement, de score te verhogen. In de 60e min. hadden de gasten meer succes. Met een formida bel schot werkte Willems de achter stand weg: 1-1. Wijk bij Duurstede beheerste de strijd volledig, maar schoten van La- mers, Van Estrik en Zette konden Bre- kelmans niet tot capitulatie dwingen. Toen Unitas aan zijn slotoffensief begon bleek duidelijk, dat de thuisclub een betere conditie had. Toch kon geen van de aanvallers de goede voorzetten van de beste Unitas-speler, L. Drost, afronden. lijk met sterk aanvallend spel en Heer jansdam werd in de verdediging ge drongen. Het spel werd voornamelijk uitgevochten op de speelhelft van de gasten maar aan de afwerking van de vele aanvallen kwam GVW niet toe. J. van de Bovenkamp, Jan van Manen en Piet van de Bovenkamp konden de juiste richting niet vinden maar bleven gevaarlijk voor het doel van Keeper Schop opereren. Er was in die tweede helft ongeveer een kwartier gespeeld toen bij een scrimmage voor het Heerjansdam-doel hands werd gemaakt door een der gas ten. Hoewel er geen opzet bij was be sliste scheidsrechter Van Laar dat GWV een strafschop mocht nemen. Gerard Hoedeman plaatste vanaf de 11-meterstip de bal in de rechterboven hoek van het doel en dat bracht de stand op 22. GVVV bleef fel doorgaan en er volg de een waar bombardement op het doel van Heerjansdam. Opnieuw ontbrak het aan de juiste richting en pas toen kee per Schop met een al te forse ingreep Marcus onderuit haalde leek GVW via de daarvoor toegekende strafschop wer kelijk een voorsprong te kunnen gaan nemen. Weer plaatste Hoedeman de bal in de rechterbovenhoek maar BUNNIK In een goede, snelle en zeker ook sportieve wedstrijd heeft NSVS moeten capituleren voor koplo per Bunnik. Toch kreeg de thuisclub daarbij zelfs nog iets meer dan men verdiende, want het Veenendaalse team heeft zich in de ontmoeting met Bun- nik uitstekend geweerd. Na een kwartier opende Bunnik de score uit een scrimmage voor het Vee nendaalse doel. NSVS bleef echter vol houden en slaagde er via J. Kramer in om nog voor rust de stand in evenwicht te brengen. Lange tijd heeft het er daarna naar uitgezien dat beide partijen de punten- winst na afloop zouden moeten delen. NSVS kreeg zelfs nog een aantal goede scoringskansen maar behalve een on voldoende afwerking was daar ook de hechte verdediging van Bunnik, die geen krimp gaf. De middenvoor van de thuisclub slaagde er vier minuten voor het einde in om toch nog de volle winst voor Bunnik op te eisen, toen er slecht werd weggewerkt in de Veenendaalse verde diging. Dat betekende een 21 score en een niet beloonde reis voor NSVS. mikte nu enkele centimeters hoger. De bal sloeg via de onderkant van de doel- lat juist achter de doellijn maar wer velde vervolgens het veld weer in en Van Laar wenkte de spelers dat er ge woon doorgespeeld moest worden. Enkele minuten voor het einde knal de Cees Hardeman de bal met een fraai schot tegen de paal van het Heerjans- damse doel maar verder was het de uitstekende verdediging van de gasten die stand hield en daardoor het duel onbeslist lieten eindigen. Aanvankelijk een lichte teleurstelling voor GVVV, maar toen men even later vernam dat ook de concurrentie het bij een gelijk spel had gelaten, had men er toch wel vrede mee. Er werd al weer druk gesproken over de ontmoeting voor aanstaande zaterdag, wanneer GWV op bezoek moet bij het geduchte IJssel- meervogels. Een aanval van GVVV in beeld, waar bij Piet van de Bovenkamp gespannen toekijkt en Cees Hardeman appelleert. SCHERPENZEEL De bekende Scherpenzeelse amateur wielrenner Mattie de Koning heeft in de afgelopen week weer een aantal zeer fraaie suc cessen geboekt. Op Eerste Paasdag was hij in een internationale wedstrijd te Brunswijk Duitsland 4e. De volgende dag finishte hij in Berlijn als eerste. Op 1 april nam hij in België deel aan de wegwedstrijd voor amateurs in Gent-Wegelgem. Er verschenen ruim 270 amateurs aan de start. Tenslotte werd hij in een felle eindsprint uit een groepje van 10 ren ners de beste Nederlander met een 4e plaats. VEENENDAAL Een merkwaardige beslissing nam scheidsrechter Kersten uit Deventer zaterdagmiddag bij de wedstrijd De Merino'sFlevo Boys. Na 41 minuten spelen floot hij af met de mededeling „lk vind het niet prettig meer heren, er wordt te veel gepraat, er zijn te veel overtredingen en ik ga naar huis". AMERSFOORT Ondanks een over wegend wat sterker spelend CJVV heeft de Veenendaalse Racing Club za terdagmiddag in Amersfoort haar naas te concurrent weten te bedwingen en via een 0-0 gelijk spel een punt aan haar totaal van 17 toegevoegd. Hoewel een gelijk spel in een uitwedstrijd meestal een morele overwinning voor de bezoekers betekent, was het een sfeerloos treffen dat zich afspeelde voor een handjevol toeschouwers onder gure weersomstandigheden. Het begin was hoopgevend. VRC, dat voor deze keer Piet Mulder uit de voor hoede had weggelaten, ging nu met H. v.d. Bovenkamp als rechtsbuiten fel van start. Binnen de eerste tien minu ten kreeg het drie corners te nemen die echter alle overgekopt werden. Het wa ren bijna de enige vermeldenswaardige wapenfeiten uit de eerste helft. Wel kreeg Jan Sukkel in de 10e en 13e mi nuut enkele prachtige kansen om de score te openen doch de matchwinnaar van vorige week kon nu doelman Timmer niet passeren. CJVV nam gedurende lange tijd het initiatief over, waarbij A. v.d. Hazel en aanvoerder Anema zich bijzonder ac tief toonden. De voorhoede van de Amersfoorters bleek echter machteloos tegen de doeltreffende verdediging van VRC. Telkens liep zij zich vast tegen de hechte muur die de Racing Club op trok rond het doel van Cornelissen. Weer was het aanvoerder v.d. Weerd- hof die op rustige en zekere wijze zijn UTRECHT In het moeilijke duel tegen het hooggeklasscerde Zwaluwen Vooruit heeft Veenendaal een voortreffelijke prestatie geleverd. De thuisclub werd be dwongen en dat leverde Veenendaal halve winst op. Dat betekent tevens dat Vee nendaal nu met een redelijk puntenaantal een plaats in de middenmoot bezet van de vierde klasse H. De entree op het zwaar bespeelbare veld van Zwaluwen Vooruit bracht al direct een tegenslag voor de Veenen daalse formatie. Bij het inspelen kreeg aanvoerder Wim Gerritsen last van een oude blessure en moest zich laten ver vangen door Chris Gerritsen. Bijna was het veld van de Zwaluwen 's morgens afgekeurd maar dat verhinderde de thuisclub niet om al direct met een fel offensief te beginnen. Vooral linksbuiten De Bruin bleek een gevaarlijke schutter maar Veenen daal slaagde er in om de gastheren op STEENDEREN Zaterdag traden 9 nieuwelingen van De Valleirenners in Steenderen aan voor de eerste rit van een interclubcompetitie met Racing Club Steenderen. Wegens het slechte weer, het regende en hagelde voortdu rend, werd de afstand ingekort tot 35 km. De eerste ronde van 5 km werd in gesloten formatie volbracht. Ook in de tweede ronde wist niemand een beslis sende voorsprong te nemen. Bij het in gaan van de derde ronde hadden de renners Breukink en paars een lichte voorsprong genomen. Sas zag het ge vaar en sloot zich bij deze renners aan. Baars kon het hoge tempo niet bijhou den en zakte'terug in het peloton. Eendrachtig samenwerkend wisten de twee koplopers een voorsprong van en kele honderden meters op te bouwen. Ondanks de harde wind en het spek gladde wegdek reden zij een gemiddel de van 35 km per uur. Mede door dit gladde wegdek, deed zich in de laatste ronde in het peloton een kleine valpartij voor, waarvan J. v. d .Berg en het slachtoffer werd. Inmiddels was Janssen op zoek gegaan naar de twee koplopers. In een machti ge solo wist hij 3 km voor de finish zich bij deze renners aan te sluiten. In de eindsprint leek het erop, dat Janssen de rit zou gaan winnen, maar enkele meters voor de finish vloog zijn ketting eraf. Hierdoor wist Breulink net voor Sas te finishen. Deze laatste werd ge- hindert door een auto, die de renners ging passeren terwijl zij in volle spurt waren. Het peloton werd, mede door de valpartij in de laatste ronde, uiteen ge rukt, en de renners kwamen in kleine groepjes over de meet. A. Quint, A. v. d. Wetering, T. Sas, T. Trentelman en W. Wissink vonden het te bar en staakten de stijd. UITSLAG: 1. J. Breuking, R. C. Steenden; 2. R. Sas, Valleirenners; 3. C. Janssen, Valleirenners; 4. M Stokman, RCS; 5. E. Blotenburg, Val. R.; 6. H. Baars, RCS; 7. A. Langelaar, Val. R.; H. de Bruin, RCS; 9. T. v. Dijk, Val. R. voldoende afstand te houden. In de volgende periode kwam Veenendaal wat los uit de omknelling van het Zwa luwen-elftal en kreeg vooral Siem Ger ritsen scoringskansen. Hgrry Diepeveen slaagde er in om de verdediging van de tegenstanders te passeren, maar veroor zaakte daarbij hands, waardoor de scheidsrechter z'n poging niet kon ho noreren. Tot aan de rust bleef er evenwicht in de strijd maar direct na de hervatting begon Veenendaal een enorm offen sief, dat ruim een kwartier duurde. Gerritsen en Co van Barneveld kregen voldoende gelegenheid om Veenendaal een voorsprong te bezorgen. Het ont brak echter aan voldoende afwerking van de Veenendaalse aanvallen. Siem Gerritsen raakte geblesseerd en moest zich laten vervangen door Havin- ga. Nauwelijks vijf minuten later moest ook Chris Gerritsen de strijd sta ken wegens een blessure en kwam toch Wim Gerritsen binnen de lijnen. Vooral tijdens de slotfase van de strijd viel Zwaluwen Vooruit fel aan. Veenendaal wist echter goed stand te houden en daardoor werd het een doelpuntloze strijd, die Veenendaal de halve winst opleverde. verdediging organiseerde en leidde. Slechts even wankelde de defensie toen Anema bijna scoorde en nogal ste vig inliep op de hard werkende Corne lissen, maar het gevaar werd gekeerd. Men bouwde (soms te) rustig via een nu gelukkig wel aanwezig middenveld de aanvallen op, maar het spel van de Ra cers droeg zo nadrukkelijk het karakter van op een puntenverdeling aan te stu ren, dat van een spannende strijd vrij wel geen sprake kon zijn. Vlak voor rust probeerde Cor Aalbers met een vliegend schot de stand nog te wijzigen, maar de bal verdween vlak naast het doel. De tweede helft was zo mogelijk nog eentoniger dan de eerste. VRC beperkte zich meestentijds tot verdedigen, waar door 'CJVV zich volledig op de aanval kon werpen. Er kwamen inderdaad en kele kansen, vooral in de 15e minuut, toen Bertus Cornelissen er alles aan moest doen pm niet gepasseerd te wor den. De betrouwbare doelman redde ook nu en VRC kon weer opgelucht adem halen. Datzelfde had CJVV enke le minuten eerder kunnen doen toen het enige werkelijk gevaarlijke schot van Jaap Mol nog maar net door Timmer tot corner kon worden gestompt. In het verdere verloop van de „strijd" kwa men de Racers echter zelden op de helft van CJW, voornamelijk al door dat H. v.d. Bovenkamp herhaaldelijk buitenspel stond en ook snelheid te kort kwam om een definitieve doorbraak te forceren. Nog eenmaal veerde de aan hang van CJW op toen de deze middag zeer actieve H. v. Capelle in het straf schopgebied één der Amersfoortse voorhoedespelers onderuit haalde, maar de rustig leidende scheidsrechter J. de Looper zag er terecht geen penalty in en de wedstrijd kon zonder enig inci dent het einde halen. Beide ploegen toonden zich tevreden met de eindstand, maar juist op deze middag, waarop alle ploegen uit deze klasse gelijk speelden, had VRC door meer aanvalsspel een overwinning kun nen en moeten forceren en derhalve op de ranglijst een plaats kunnen opschui ven. De Racers behouden echter nog volledig de kans zich in de komende vijf wedstrijden definitief bij de pro motiekandidaten te voegen. Ze hebben twee weken de tijd zich hierop voor te bereiden, want de komende zaterdag is het rust geblazen. Zondag werd te Hoogland de voor de gastheren zo belangrijke wedstrijd Hoogland - DVSA gespeeld. Hoogland begon met snelle aanvallen, doch de DVSA-achterhoede met als uitblinkers Bierschoten en Vonhof hield goed stand. Tot aan de rust bleef de stand 0-0. Na de hervatting, gesteund door de storm, een zeer aanvallend Hoogland. De spelers, niet één uitgezonderd, moes ten alle registers openzetten. Diep moesten de Amerongers in hun reserves tasten. Men hield echter goed stand. DVSA kreeg zelfs de kans om te win nen doch het harde schot van C. v. Om meren 5 minuten voor tijd, belandde te gen de lat. Het bleef 0-0. Daar stonden 22 spelers en een aantal toeschouwers dan, verbaasd door het verrassende besluit van de arbiter, die in de tot dan toe normale wedstrijd geen enkele waarschuwing had gege ven. Vooral de helemaal van Emme- loord gekomen Flevo Boys waren uiter aard zeer ontstemd over het stakings parool van de scheidsrechter. De Merino's waren met enkele knap pe aanvallen begonnen maar werden later wat teruggedrongen door Flevo Boys, dat een offensief inzette om evenwicht te brengen in de voetbal- strijd. Na een half uur werd Merino's weer wat sterker maar juist toen men dat dacht te kunnen uitdrukken in een doelpunt kwam het fluitsignaal van de scheidsrechter. Het was vier minuten voor rust en dus werd door iedereen verondersteld dat des arbiters klokje wat sneller ging dan dat van de gewone burgers en buitenlui Bij het verlaten van het veld kreeg Merino-secretaris Van de Weerd echter van de heer Kersten te horen dat hij de wedstrijd had gestaakt. Over de oorzaak van dit vreemd aan doende besluit kon men slechts gissen. Zo kon het bijvoorbeeld van invloed zijn dat de club uit Emmeloord wat laat arriveerde en daardoor de wedstrijd een kwartier te laat (half vijf) begon. Maar daarvoor had scheidsrechter Ker sten al laten weten dat hij vroeg naar huis moest vanwege een feestje... VEENENDAAL Door in de laatste competitiewedstrijd Oldra 2 met 64 te verslaan is RTTV nu samen met Oldra 1 op de 2e plaats geëindigd en moet er een beslissingswedstrijd gespeeld wor den tussen deze twee teams. In de wedstrijd tegen Oldra 2 kwam C. Lieftink 1 x tot winst terwijl R. v.d. Brink en D. v. Breenen beiden 2 x won nen en samen ook het dubbel. D. v. Breenen begon z'n le partij tegen Otten en kreeg in de le game veel tegenstand. Hij won deze met 23/21 doch speelde in de 2e game z'n tegenstander van de ta fel met 21/9. R. v.d. Brink begon tegen De Bruin veelbelovend door met 21/9 de le game te winnen. De 2e moest hij echter afge ven met 10Ï21 en ook in de 3e kon hij 't niet bolwerken en hij verloor deze met 16/21. C. Lieftink speelde vervolgens erg onzeker tegen Hamers en verloor in 2 games 13/21-12/21. Het dubbel, ge speeld door R. v.d. Brink en D. v. Bree nen tegen De Bruin en Hamers, leek aanvankelijk ook geen moeilijkheden op te léveren. De le game werd gewon* nen met 21/9 doch in de 2e kwam er een terugslag en deze game ging met 20/22 verloren. De 3e game leverde ten slotte op het nippertje winst op met 21/19 zodat de stand weer gelijk was 2—2. R. v.d. Brink speelde in een goede partij Otten naar een nederlaag in 2 ga mes 21/19-21/17 waarna D. v. Breenen tegen Hamers niet in z'n spel koh ko men en tegen de verwachting in het on derspit moest delven met 20/22-14/21. Doordat C. Lieftink vervolgens niet op kon tegen de Bruin 17/21-11/21 leek er weinig meer te halen bij deze 34 achterstand. Doch zoals al wel vaker gebeurd is bij RTTV, werd de moed niet opgegeven en bracht Roel Brink de partijen weer op gelijke voet door in 3 games Hamers voor te blijven, 21/13- 17/21-21/14. Toen hierna ook C. Lieftink won van Otten en deze speler z'n 3e ne derlaag bezorgde in 2 games 21/17-21/19 was er weer van alles mogelijk. De laatste partij tussen D. v. Breenen en de Bruin werd erg spannend. Nadat D. v. Breenen de le game gewonnen had met 21/15 kwam de Bruin goed terug en won de 2e met 17/21. In de 3e game stond D. v. Breenen steeds achter tot zelfs 17/20. Doch door het hoofd koel te houden liep hij in tot 20-gelijk, waarna hij de game en de partij won met 22/20. De beslissingswedstrijd wordt morgen gespeeld in de zaal van Kr. en Vriend schap in Renkum. De winnaar hiervan mag dan promotiewedstrijden spelen om een plaats in de overgangsklasse. RENSWOUDE In de tweede ronde is het team van De Zwaan I gelukt om door een beter gemiddelde in Leer. sum van Excelsior 3 te winnnen en hierdoor een ronde verder te komen in de bekerwedstrijd. Na de zege op Wil ton uit Maarsbergen is het deze keer toch veel moeilijker geweest. Na een 20 achterstand was het W. v. Doorn die tegen J. H. v. d. Veer met 15% meer moest spelen in de slotfase pas werd geklopt, zodat de puntenstand in evenwicht werd gebracht. De persoonlijke uitslagen waren Excelsior 3 (resp. moyenne, match- pnt.): A. Schuilenburg 2.18 - 2; H. v. d. Boch 2.36 - 2; W. van Doorn 1.11 - 0; W. van Doorn -f 15% 1.28 - 0. De Zwaan I (resp. moyenne, match- pnt.): G. Mulders 2.66 - 0; C. Vink (sr.) 2.24 - 0; C. Vink (jr.) 1.56 - 2; J. H v. d. Veer 1.21 - 2. Eindstand extra winstpunt De Zwaan I 4-5. VEENENDAAL Het is de herenequipe van Panters niet gelukt om de com petitie met een overwinning te besluiten. Het speelde in Utrecht in sporthal De Dreef tegen BOA uit Zeist een vrij goede wedstrijd. De Zeister ploeg is vrijwel een zelfde ploeg als Panters, maar deze avond had het wat meer inhoud in de aanval, terwijl ook met wat meer inzet werd gespeeld. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. BOA kwam de beide punten in deze strijd volkomen toe. BOA had destijds in Veenendaal een punt moeten afstaan (22). Maar het trad nu geladen aan de start en van meet af aan toog het in de eerste set fel in de aanval. Bij Panters mislukten de eerste aanvalsacties, waardoor BOA na lange tijd een 104 voorsprong kon nemen. Langzaam maar zeker draaide Panters warm en begon terug te komen. Bij de stand 129 was alles weer mo gelijk, maar BOA stond de eerste set niet meer af. Het werd 1510 en Pan ters stond met 10 achter. In de tweede set heeft Panters lange tijd de beste papieren gehad om de set naar zich toe te trekken. Het nam door harde aanvallen Timo Kroes en Roel Sipkema een 05 voorsprong en Dick Bovenscher. serveerde diverse malen dermate hard in de BOA-verdediging, dat het moeilijk gecorrigeerd in de aan val kon gaan. Maar BOA liet het niet op zich zitten en begon aan een fel te genoffensief. Bij Panters greep men in de verdediging nogal eens mis en het werd bij de stand 810 weer heel span nend. Om beurten scoorden de ploegen punten tot dat de stand 1212 op het scorebord prijkte. En toch was het BOA dat het sterkst finishte. Met ferme uit halen sloeg het enkele malen door de Veenendaalse verdediging en het won tenslotte de set dan toch met 1512. (2-0). In de derde set had Panters zonder meer het beste van het spel. Thedo Tuinstra plaatste diverse malen de bal heel listig achter het Zeister-blok en de overige aanvallers knalden er lustig op los. In een lange rush trok Panters op naar 310 en er was op dat moment voor BOA weinig meer aan te doen. Het kwam nog heel even terug, maar dit maal liet Panters zich de set niet weer ontfutselen en won dan ook heel ruim met 715 en had de stand tot 21 ge reduceerd. Maar in de laatste set zou Panters de beide punten dan toch in Utrecht moe ten laten. BOA kwam heel gevaarlijk opzetten met harde aanvallen en vooral verdedigend deed het goed werk. Voor het net werkte het niet bepaald vlekke loos, maar de arbiter zag veel door de vingers. Panters zat echter ook niet stil en de strijd ging gelijk op totdat de stand 109 was bereikt. Zeer enthou siast begon Panters aan hét laatste of fensief en bij 911 vluchtte BOA in een broodnodige time-out. Dit deed de Zeister formatie goed, want hierna kwam de ommekeer. Bij Panters was ineens de concentratie veel minder en er werden enkele kostbare foutjes ge maakt. BOA drukte door en via de stand 1111 rukte het op naar een 1512-setoverwinning. Panters verloor .le, alve de laatste competitiewedstrijd met 31 en eindigt daardoor vermoede lijk op de derde plaats. Dames I kwam deze week niet tussen de lijnen.

De Vallei | 1970 | | pagina 15