TERZAKE Ds. De Hoogh doet 19 april intrede EIEREN UIT DE MODDER Strijkbout goed voor 80.000 brandschade Blussen moeilijk Amusant toneel N BM-personeel Toneel Ons Genoegen De Zwarte als trainer naar Spanje Botsing hij inhalen Garage Van Eist heter onder dak Euphonia hij herdenking in Doorn Oliebollen voor EHBO Driemaal li drieling VERMISTE SECRETARESSE WORDT VASTGEHOUDEN NV -vrouwen vergaderen Per bus naar Billy Graham Uitvoeringen gymnastiek Progressieve concentratie Scherpen/cel Voor 't laatst bingo-dansant Nachtelijke interesse voor gemeentehuis Utrechter stal brommer Renswoudenaar «af «een voorrang Bij Geref. kerk Amerongen: VRIJDAG IN RHENEN: HUISVUIL Bromfietser kreeg enkelf raetiiur Groep van twintig Nederl. jongeren in Frankrijk verdacht van smokkel Geen blaam MAANDAG 6 APRIL 1970 AMERONGEN Ds. A. M. de Hoogh nam zondag in de middagdienst afscheid van de gereformeerde kerk van Dalfsen. Over veertien dagen, zondag 19 april, zal h\j in de middag- of avonddienst, na vooraf in de morgendienst te zyn beves tigd door zijn ambtsvoorganger, ds. L. Zwaan, aanwie met ingang van 1 september van het vorige jaar op 65-jarige leeftijd emeritaat is verleend en die thans nog ais emeritus predikant te Veenendaal woonachtig is, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk te Amerongen. Andreas Mattias de Hoogh werd op 16 augustus 1929 te Winterswijk geboren. Hij deed eerst eindexamen hbs-B aan het lyceum te Winterswijk, bezocht daarna de Groen van Prinsterer- kweekschool te Doetinchem, waar hij in 1951 de onderwijzersakte haalde en was daarna enige jaren werkzaam bij het christelijk onderwijs. Naderhand deed hij eindexamen gymnasium A aan het lyceum te Winterswijk en studeerde vervolgens eerst enige tijd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in 1957 zijn propaedeutisch examen theo1 logie aflegde en en daarna ook nog on geveer zeven jaar aan de theologische hogeschool van de Gereformeerde Ker ken in Nederland te Kampen, waar hij op 12 maart 1964 zijn kandidaatsexa men aflegde. Tijdens zijn college-jaren heeft de heer De Hoogh alleen in de vakanties tijdelijke functies bij het onderwijs vervuld. De laatste drie jaar (1961 tot 1964) van zijn theologische studie te Kampen had hij een volledige betrek king bij het onderwijs te Oldebroek. - Nadat de heer De Hoogh vier weken na zijn kandidaatsexamen theologie op 9 april 1964 na praeparatoir examen door de classis Harderwijk was beroep baar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland en hij naderhand op 4 juni 1964 nog door de classis Om men peremptoir was geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sacramenten in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 30 augustus van datzelfde jaar (1964) door ds. E. de Jong, toen nog evangelisatie-predikant van de Gere formeerde Kerk van Winterswijk en thans emeritus predikant te Rutten in de Noordoostpolder, waar hij nog de SCHERPENZEEL Dinsdagavond houdt de vrouwenbond van het NW zijn maandelijkse vergadering in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Op deze avond zal ook over de landdag in Hilversum worden gesproken. Men rekent erop dat er zoveel belangstel ling is dat men zelf een bus kan huren. Verder komt mevrouw Vellenkoop spreken over het onderwerp „Heeft een vrouwenbond nog wel zin in deze tijd?" VEENENDAAL Donderdagavond wordt voor Veenendaal en omgeving een bustocht georganiseerd naar de Bil ly Graham Euro-70 campagne in Hil versum. De samenkomsten in Dortmund tot en met 12 april worden via het Eurovisienet naai- 36 grote zalen in di verse Europese landen uitgezonden. De Nederlandse vertaling wordt gelijktijdig gegeven. De beelden worden in Hilver sum in de Expohal geprojecteerd op een scherm van acht bij tien meter. De toe gang is gratis. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de heer J. G. Breekveldt, Kerkewijk 180, telefoon 11007, en bij de heer G. Hament, Boompjesgoed 13, tele foon 10079. Gereformeerde Kerk dient als predi kant in tijdelijke dienst, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Dalfsen. Tijdens zijn ambtsbediening in deze zijn eerste gemeente was ds. De Hoogh o.a. deputaat voor de Soemba-zending. Op 1 juni 1967 ging ds. De Hoogh in militaire dienst en is daarna ruim een jaar bij de Garde Fusiliers „Prinses Irene" te Schalkhaar bij Deventer werkzaam geweest als reserve-legen- predikant. Het echtpaar De Hoogh heeft 4 kinderen. RHENEN De Rhenenaar Piet dc Zwarte, juist uiit militaire dienst, gaat over twee maanden ons land verlaten. Hij heeft een aanstelling gekregen bij de zwem- en waterpolovereniging Sa- badcll in Spanje, ongeveer 20 km ver wijderd van Barcelona. Bert Sitters is al bij Sabadell in dienst als zwemtrai- ner. Piet de Zwarte krijgt het waterpo lo te verzorgen. De vereniging uit Saba dell is de sterkste formatie van Spanje. Piet de Zwarte is begonnen bij de Rhenense Zwem- en Poloclub „De Fo rellen". Hij werd een uitstekend zwem mer en waterpolospeler. Dat bleef in de Nederlandse zwemwereld niet onopge merkt. Na nog enige tijd bestuurslid van „De Forellen" te zijn geweest be gon hij aan het Cios in Overveen zijn opleiding als sportleraar en -trainer. Zwemmen en waterpolo waren zijn specialiteiten. Het was in die studietijd, dat de Zwarte overschrijving liet aan vragen naar AZ en PC in Amersfoort. Tijdens radioreportages kon men zijn naam vaak horen noemen als goalgetter in belangrijke polbwedstrijden. RHENEN Op dc nog steeds modderig, uiterwaarden bij dc Veer- weg zochten ruim 750 Rhenense kin deren zaterdag bijna 6.000 eieren. Het eierzoeken. onder auspiciën van d'e Rhenense Middenstands Centrale kwam enigszins als mosterd na de maaltijd, als gevolg van de hoge wa terstand van de Rijn enkele weken geleden. Het festijn moest toen wor den uitgesteld, maar de eieren waren er zaterdag niet minder lekker om. De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" zorgde voor vrolijke klanken. RHJSNEN Zondagmiddag heeft de automobilist van H. uit Maurik, komen de uit de richting Wageningen, in de toch al gevaarlijke S-bocht voor de Grebbesluis onder de gemeente Rhenen een botsing veroorzaakt door in de bocht in te halen. Persoonlijke ongelukken bleven achterwege. De auto's liepen schade op. AMERONGEN Vrijdag 10 en za terdag 11 april geeft de Sportvereni ging Amerongen gymh'astlekuitvoerin- gen in het Dorpshuis. Medewerking wordt verleend door 350 verenigingsle den. Vrijdag is er voor de, dansliefheb bers bal na. De uitvoeringen beginnen om half acht. SCHERPENZEEL Mogelijk komt er in Scherpenzeel voor de gemeente raadsverkiezingen een progressieve concentratie. Er worden momenteel tus sen de Partij van de Arbeid en D'66 be sprekingen gevoerd om met een geza menlijke lijst uit te komen. De bespre kingen zijn al zo ver dat op de eerstvol gende ledenvergadering van de Partij van de Arbeid de beslissing zal vallen. Men hoopt hiermede de Scherpenzeelse raad een geheel ander aanzien te geven. ELST Dezer dagen werd gara ge Van Eist overgeplaatst van Rijks straatweg 81 naar Rijksstraatweg 121c. De heer Van Van Eist, die daar een Total-servicestation exploiteerde, vond deze plaats te gevaarlijk. „Als er een auto voor mijn garage stond, moest je geweldig oppassen als je er omheen liep. Het verkeer raast de hele dag door en in deze buurt is beslist te weinig parkeerruimte", zei hij. Dit laatst is de klacht van vele Eiste- naren die vinden, dat de Rijksstraatweg niet aan de eisen des tijds voldoet en levensgevaarlijk is. Qua ruimte is de herrezen garage, waar vroeger de Bierschuur stond, een aanwinst voor de heer Van Eist. Pal vóór de voormalige Bierschuur is de nieuwe vierdeursgarage met een op pervlakte van 270 vierkante meter ge bouwd en ervoor ligt ca 700 vierkante meter parkeerterrein, waarop zich twee Shell-pompen bevinden. Het nieuwe service-station is een der grootste, die Eist thans bezit en heeft een mooie lig ging. RHENEN In de Nederlandse Her vormde Kerk te Doorn wordt op maan dag 4 mei Y avonds om half negen een algemene herdenking gehouden van de doden die waar ook ter wereld stierven tot behoud van onze vrijheid. Onder de sprekers bevindt zich ir. Simon Wiesen- thal, een aalmoezenier van de Konink lijke Luchtmacht en een legerpredikant. Muzikale medewerking wordt ver leend door de christelijke oratorium vereniging „Euphonia" uit Rhenen on der leiding van Gijsbert van Zanten met drs. H. van Bekkum aan het orgel. ELST De wandelclub De Rijnkan- ters heeft weer een oliebollenactie op touw gezet. Ditmaal is de oliebollenver koop een financieel ruggesteuntje voor zustervereniging EHBO. die zelf over beperkte financiële middelen beschikt en de beademingspop, die zij graag aan haar uitrusting ziet toegevoegd, tot nu toe niet kan bekostigen. De actie wordt zaterdag 14 april gehouden. De Rijn- kanters hoopt dat ook andere vereni gingen haar voorbeeld zullen volgen, op welke manier dan ook. I.EERSUM Zondagmidda orak brand uit in de woning van ck familie F. Esta van Tjallingii aar de Scherpenzeelseweg in Leersum De brand is ontstaan doordat men vergelen had de strijkbout uit te zet ten toen men het huis verliet. Voorbijgangers, die de brand ont dekten. waarschuwden de brand weer. die het vuur vrij snel meester was, hoewel de blussing ernstig werd bemoeilijkt door een sterke rookontwikkeling. Een hond. die in hel pand aan wezig was tijdens de brand, kon door buren worden gered. De schade wordt geschat op 80.000,—. WVWWWWVWWVVW» RHENEN De personeelsvereniging an de NBM afdeling Rhenen-Wage- ningen heeft zaterdagavond in de schouwburg „Junushoff" succes ge boekt met het blijspel „Een beeld van een man". Het was een luchtig stuk, waarbij de lachsalvo's met de regel maat van de klok opklonken. Verschil- ELST De drie schapen van de heer Den Oudsten, mededirecteur van hotel De Stuyvenberg, hebben wellicht voor een Nederlandse pri meur gezorgd door in enkele weken tijds ieder drie lammetjes ter wereld te brengen, die sprekend op hun moeder lijken, namelijk zwart wit gevlekt. De eerste drieling werd drie we ken geleden geboren, woensdag volgde de tweede en vrijdagmorgen aanschouwde de laatste schapendrie ling het levenslicht. De trotse bezitter, die de dieren ergens in De Paardekop huisvest, is nog niet helemaal van de verbazing bekomen. „Ik ben al van verschil lende kanten opgebeld, maar voor geen goud verkoop ik de lammetjes. Dit is immers een unicum en het zijn geweldig lieve beestjes. Ik zou zoiets werkelijk niet over mijn hart kunnen krijgen en bovendien is het pure liefhebberij". RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 april 1970 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin en huishoudafval kan worden meege geven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: 1. alle vuil dient netjes te worden verpakt en gebundeld; 2. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3. er wordt geer grotere RENSWOUDl In gebouw Rehoboth gaf „Ons Genoegen' zater dagavond de eerste van twee uitvoeringen, met o.a. een vlot gespeeld to neelstuk. Komende zaterdag is de reprise van de voorstelling, die bij die gelegenheid nader zul worden besproken. De foto toont vast een scène uit het toneelspel. hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4. men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. Degene, die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een bedrag van 5,- per m3 verschuldigd. Rhenen, 10 april 1970. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, J. Deen. wnd. lende dames en heren zorgden voor su bliem spel. Dat waren onder meer me vrouw A. Drost-van Eek, die de rol van de barones vertolkte, mevrouw J. Bo- venschen-Belmer, die als secretaresse fungeerde van de barones, mevrouw E. de Rhoter-Demont, die als nicht van de barones uitstekend speelde en ook me vrouw T. van Winsum-Honders, die als Josefien lang geen gemakkelijke rol had. Van de heren had Joop van Dijk een voor hem geknipte rol van butler. De heer M. van Meerten speelde als baron een prachtig stuk toneel, evenals de heer J. v.d. Bovenkamp. De heer W. v.d. Klift had als Dikky de tuinjongen al de lachers op zijn hand wanneer hij ten to nele verscheen en nog geen woord had gezegd. Een bijzonder moéilijke rol was toe bedacht aan de heer J. Ipenburg, die als standbeeld Napoleon moest uitbeelden. Het keukenpersoneel, bestaande uit de kok (de heer J. Buitenhuis) en uit de keukenmeisjes Lineke Peek en Thea Peek, was eveneens uit het goede to neelhout gesneden. Een compliment voor regisseur G. J. Bovenschen, die nu al weer heel wat jaren de toneelgroep van de personeelsvereniging leidt. De voorstelling wordt vrijdag 10 april in gebouw „Irene" herhaald voor de be jaarden uit Ochten, „De Tollekamp '- Rhenen en de Bejaardenbond afdeling Rhenen. Met bussen wordt men gehaald en gebracht. De voorstelling is gratis. ELST De „Musketiers" aanhang was zaterdag weer in het clubhuis bij een om voor de laatste maal in dit sei zoen een spelletje Bingo te spelen en een dansje te maken. Er heerste een gezellige drukte en onder de prima leiding van de heren J. Beekmans en A. Ditewig heeft iedereen zicji geweldig geamuseerd. Menigieen ging na afloop huiswaarts met een mooie prijs, waarvoor de ont spanningscommissie heeft gezorgd. De muzikale leiding was ook ditmaal in vertrouwde handen bij The River Trio. VEENENDAAL - De 19-jarige Van M. moest in de nacht van zater dag op zondag met een enkelfrac tuur naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht nadat hij op de Patrimoniumlaan met zijn bromfiets was geslipt. Van M. zag na het onge val nog kans om naar zijn ouderlijke woning aan de P. Potterstraat te ko men vanwaar hij naar het zieken huis werd overgebracht. RENSWOUDE In de nacht van vrijdag op zaterdag tegen half twee, werd de familie Eskes, wonende achter het gemeentehuis te Renswoude, in haar slaap gestoord door veel ge praat en lawaai bij twee personenauto's die aan de weg geparkeerd stonden. Even later hoorden zij glasgerinkel op de marmeren plaat in het gemeente huis. Toen de familie Eskes alarm sloeg en de politie waarschuwde verdwenen de beide wagens. Nadat de politie weg was gegaan en de rust teruggekeerd was kwam tegen half drie weer een auto het terrein voor het gemeentehuis oprijden. Weer werd er gestopt en toen men boven de ramen omhoog schoof om te zien wat er aan de hand was ging de auto er voor de tweede keer vandoor. Van de auto en de mannen ontbreekt nagenoeg het signalement. VEENENDAAL De vijftienjarige E. van .B stal gisteravond de bromfiets van de Veenendaler D. P., wat hem twee processen-verbaal opleverde. Toen de politie hem aanhield, bleek hij nog niet de vereiste leeftijd te hebben bereikt en tijdens het verhoor meldde zich de rechtmatige eigenaar, die aan gifte kwam doen van de diefstal. VEENENDAAL Twee personen auto's liepen zondagavond vrij ernstige schade op, toen een inwoner uit Rens woude komende vanaf Rijksweg-12 op de Nieuweweg verzuimde voorrang te geven. De Renswoudenaar B. P. kwam in botsing met G. T. P. uit Veenendaal. KERK-AVEZAATH In Kerk-Ave- zaath heeft men de laatste dagen ge noeg stof tot praten gehad. Onderwerp van gesprek: Teuntje van Arkel, het meisje dat „zoek" raakte. Voor zo ver nu kan worden nagegaan zijn de feiten rond haar verdwijning de volgende: Teuntje is secretaresse bij een Franse firma, die op enkele plaatsen in ons land werkt. Het was dan ook normaal dat zij regelmatig bij Franse kennissen op bezoek ging, te meer daar zij door haar werk vloeiend Frans spreekt. Van daag wordt ze 24 jaar. Teuntje werkte voor haar firma in Groningen en zou met een vriendin en een kennis die ook voor de firma had gewerkt en met wiens auto men zou gaan, met de Paas dagen naar Parijs gaan. De vriendin moest door omstandigheden verstek la ten gaan. Een derde bood zich aan om tegen vergoeding van zijn gedeelte van de kosten mee te liften. Teuntje belde vanuit Zundert naar huis, dat zij de grens overgingen en de dinsdag daarop direct weer zou bellen of zij naar huis kwam of rechtstreeks naar haar werk zou gaan. Tot zover was alles normaal de moeilijkheden kwamen echter na de Paasdagen. Teuntje belde niet en de on geruste ouders belden het kantoor maar ook daar was eij niet verschenen. Na veel getelefoneer met Den Haag en Pa rijs, kon donderdagavond om 12.00 uur vastgesteld worden, dat er geen ongeluk was gebeurd maar wel, dat zij in moei lijkheden was. Het bleek, dat zij met 20 anderen door de politie in hechtenis was geno men doordat één of meer verdacht werden van het gebruik van verdoven de middelen. Vrijdag kreeg men uit Den Haag, waar een lijst was ontvan gen van de jongeren die moeilijkheden hadden, hiervan de officiële bevesti ging. Kerk-Avezaath weet zeker en het is inmiddels ook gebleken dat Teuntje van Arkel geen enkele blaam treft. Een student uit Den Haag heeft dit aan de fam. Van Arkel en tegenover de politie medegedeeld. Aan de Franse grens heeft hij gelijktijdig met Teuntje zijn bagage laten onderzoeken. Doordat zij reeds enkele malen in Franrkrijk was geweest en vloeiend Frans sprak, ging dit erg gemoedelijk en sprak zij ooJ< nog even met deze student, die daarna ook nog mee zou liften. Ook de chauf feur van de auto waarin Teuntje mee meereisde ondervond geen moeilijkhe den. Toen echter de bagage van lifter, die in de plaats van de vriendin was meegegaan werd gecontroleerd, kwa men hierna de moeilijkheden, aldus deze student. De politie liet daarna nie mand meer gaan en men werd voor on derzoek meegenomen. De student uit Den Haag liet men ongemoeid omdat deze niet samen was meegereisd. Waarschijnlijk is door 1 van de 20 jongeren gesmokkeld waardoor er thans 20 ongeruste ouders zitten te wachten op terugkeer van hun zoon of dochter waarvan de meesten van deze jongelm onschuldig zijn. Hoewel inmiddels de nodige stappen zijn genomen om degenen die niets ge daan hebben, waaronder zich ook Teuntje bevindt, los te krijgen, zal men waarschijnlijk toch tot woensdag moe ten wachten voordat hierover defini tief iets beslist zal worden. Alle jonge ren moeten eerst voor de rechter ver schijnen. Bij de familie Van Arkel, waar de telefoon onophoudelijk rinkelt van an dere ongeruste ouders, zal dan ook deze beroerde zorgelijke tijd voorbij zijn.

De Vallei | 1970 | | pagina 3