„Geduld nodig voor oplossing van celibaatsprobleem" Oma vermaande Dolle Mina DS 70gaat meedoen aan verkiezingen in 5 a 8 gemeenten Op congres veel verwarring Koning Mosjoesjoe II mijdt publiciteit angstvallig LR.A. dreigt in Ulster Motie tegen beleid van hoofdbestuur van D '66 KOM MIJ" OPHALEN Noord-Korea niet gelukkig niet vliegtuigkapers Pas voor Kamer op volle toeren in West-Irian Opstandelingen Naamlijst Dachau gevonden Ook nog winter in Italië Mij nexplosie in Tsj.-Slowakije •'".'.'GRATIS: KARDINAAL ALFRINK BIJ OPENING VAN LAATSTE ZITTING PASTORAAL CONCILIE haalbaar vacature-tans mazire: minnaars Topgesprek over post sorteerders Onlustgevoelens op congres SPRAAKVERWARRING Prinselijk paar woonde lezing in Princeton bij PRETVOGEL NO. 3 MAANDAG 6 APRIL 1970 (Van eert onzer redacteuren) NOORDWLTKERHOUT Kardinaal Alfrink heeft in de toespraak, waar mee hij zondagavond in de aula van het college Leeuwenhorst in Noordwijker- hout de zesde en laatste zitting van het pastoraal concilie van de Nederlandse kerkprovincie opende, opnieuw de nadruk gelegd op de noodzaak beleidsbe slissingen alléén in dialoog met de paus en het wereldepiscopaat voor te berei den. „Als ik u verzeker, dal we de laatste maanden met betrekking tot het celibaatsprobleem niet stil gezeten hebben, zult u ongetwijfeld zo vriendelijk zijn mij te geloven, maar helemaal tevreden bent u waarschijnlijk niet. Niette min zal het zeer bezwaarlijk zijn u op dit moment verdere mededelingen te doen"aldus de kardinaal in zijn toespraak, die door de conciliedeelnemers met gespannen aandacht werd gehoord. Zoals al verwacht, schonk de kardi naal veel aandacht aan de ontwikkelin gen bij de besprekingen over het celi baatsprobleem, maar veel nieuws kon hij inderdaad niet vertellen. Opvallend veel tijd besteedde hij aan het wegne men van de indruk („die voor ons ver drietig en voor vele anderen verontrus tend was") al zou de kerk van Neder- tend was") als zou de kerk van Neder- veranderlijke oplossing van het celi baatsprobleem willen stellen tegenover de regel van het priesterlijk celibaat die nog van kracht is. „Wat ons in onze dialoog moet bezighouden is niet in de eerste plaats de vervulling van onze ei gen wensen, maar datgene wat de kerk vandaag nodig heeft". De kardinaal zei, dat het eerste ele ment van de verklaring van de Neder landse bisschoppen van 19 januari de mogelijkheid van priesterwijding van gehuwden bij paus en wereldepisco paat wel haalbaar lijkt „ook de brief van paus Paulus VI van 2 februari aan de kardinaal-staatssecretaris Jean Vil- lot, waarin de Heilige Vader zijn stand punt ten aanzien van het priesterlijke celibaat uiteenzette en zijn staatssecre taris belastte met het contact met de bischoppen over dit onderwerp, spreekt over die mogelijkheid, al wordt ze met restricties en reserves omgeven". „Wij hebben echter de laatste maan den ook vastgesteld, dat het tweede ele ment uit onze verklaring het in spe ciale gevallen en onder bepaalde voor waarden in de ambtsbediening herstel len van priesters die gehuwd zijn veel grotere reserves in de kerk ont moet". aldus kardinaal Alfrink. Hij vervolgde; „De oproep om trouw te blijven aan het eenmaal gegeven woord, die uitgaat van de kerkgemeen schap tot hen. die met het priesterschap het celibaat op zich genomen hebben, mag niet verstommen. Van hen wordt verwacht dat zij met Gods hulp en de steun en waardering van de gemeen schap op de ingeslagen weg voortgaan. Anderzijds hoeft men niet noodzakelijk te denken, dat een priester voor wie het celibataire leven, ondanks al zijn pogin gen, te zwaar geworden is, daarmee de trouw heeft opgegeven aan het pries terschap. dat hem was toevertrouwd. „Bij alle begrip voor een zeker on geduld en de nood rond het celibaats probleem zou het onredelijk zijn te denken, dat in een zo delicate en voor de hele kerk uiterst belangrijke aan gelegenheid op zeer korte termijn be slissingen genomen zouden worden, zélfs •Is de wenselijkheid ervan, althans voor ADVERTENTIE bepaalde delen van de kerk, zou zijn gebleken en erkend", aldus de conclusie van de kardinaal, die alles deed om te voorkomen, dat de indruk, die blijkbaar in het buitenland bestaat, als zou het Nederlandse episcopaat zonder veel verder overleg met de wereldkerk tot afschaffing van de celibaatsplicht wil len overgaan, zou blijven staan. Hij. herhaalde, dat het op het pasto raal concilie gaat om aanbevelingen aan de bisschoppen, die behalve met deze aanbevelingen ook rekening moeten houden met de mening van Vaticaan en wereldepiscopaat. Hjj verzekerde de conciliedeelnemers dat het probleem niet op de lange baan geschoven wordt. „Er zjjn contacten ge legd en deze zullen worden voortgezet". Tenslotte beklemtoonde hij het grote belang van de in deze laatste zitting te behandelen onderwerpen (de verkon diging, de oecumene en verhouding tussen Joden en christenen). Over dit laatste zei hij„We moeten zoeken naar de mysterievolle band die ons. christenen, over een kloof van zoveel eeuwen zonde en misverstand heen toch ten diepste bindt met onze Joodse broeders". DJAKARTA In West-Irian opereren nog steeds 450 Papoea's, die zich verzet ten tegen het Indonesische bewind. De groepen bevinden zich in 't oerwoud in verschillende delen van het gebied, zo heeft de commandant van West-Irian en de Molukken. vice-admiraal Subi- Jakto volgens het Indonesische persbu reau Antara verklaard. Subijakto zei dat de opstandelingen die opereren in Manokwari en op Biak, zijn gewapend met wapens uit. de twee de wereldoorlog. Er zijn geen berichten geweest ove- gevechten met Indonesische troepen sinds West-Irian na de „daad van vrije keuze" in juli vorig jaar, bij Indonesië is aangesloten. Subijakto zei dat de op standelingen zullen worden „overge haald" hun strijd op te geven. (Van een onzer redacteuren) DEN* DOLDER De nieuwe partij Democratisch Socialisten '70, zaterdag officieel opgericht en nu ook van een voorlopig bestuur voorzien, is van plan plan pas volgend jaar op volle kracht aan de verkiezingscampagne (voor de Tweede Kamer) mee te doen. Het be stuur verwacht dat de partij voor de gemeenteraadsverkiezingen van 3 juni a.s. in vijf a acht gemeenten kandida ten zal stellen: in elk geval in Eindho ven. Gorinchem.- Leiden, E r m e 1 o en Zeist en wellicht ook in Amsterdam en Apeldoorn. Voorzitter van het voor lopig bestuur van DS '70 is zoals al te verwachten was de Eindhovense wethouder drs. A. van Stuijvenberg ge worden. Secretaresse Is ook eefi Eindhovense: mevrouw M. Haagsma-Roorda. Trou wens, voor de raadsverkiezingen in Eindhoven is DS '70 erg optimistisch: drie van de zes huidige PvdA-zetels verwacht ze er te kunnen bezetten. Penningmeester is de heer A. M. van den Muysenberg uit Gorkum. Het nieu we bestuur moet allereerst begirtsel- en verkiezingsprogramma's gaan opstellen: deze zullen in een dit najaar te houden congres worden vastgesteld. De bijeenkomst in Den Dolder werd door ongeveer 130 leden en sympathi santen bezocht en had een rustig ver loop. Uitvoerig werd stilgestaan bij de positie die de Eindhovense mevrouw S. van Veenendaal-van Meggelen zal moe ten innemen als zij na het. verwachte aftreden van dr. J. G. H. Tans lid van de Tweede Kamer wordt. Zoals gemeld is dr. Tans van plan spoedig de Kamer te verlaten, omdat hij al zijn tijd nodig heeft voor de full time-functie van voorzitter van de commissie, die de ves tiging van de medische faculteit te Maastricht voorbereidt. In het algemeen was men zaterdag de mening toegedaan, dat mevrouw Van Vecnendaal haar verwachte benoeming zal moeten aanvaarden, al is zij geen lid meer van de PvdA. maar van D '70. Aangenomen wordt, dat zij inderdaad als vertegenwoordigster van DS '70 zit ting zal nemen, maar of zij in de huidi ge fractie van de PvdA medestanders zal vinden Is nog niet bekend; mógelij ke medestanders zijn de heren F. J. Goedhart en de Apeldoorner W. J. Schuitemaker, die beiden bekend staan als leden van de rechtervleugel van de Kamerfractie. Landelijk bekende PvdA-ers hebben zich nog niet bij DS '70 aangesloten, maar de heer Van Stuijvenberg neemt aan, dat dit een kwestie van tijd zal zijn. Hij verwacht nl. dat Nieuw Links nog meer invloed in de PvdA zal krij gen en dat vooral na de Kamerverkie zingen van 1971 heel wat PvdA-leden genoeg van hun dan verder naar links gezwenkte partij zullen krijgen en naar DS'70 zullen stappen. „Ik acht het ook niet uitgesloten dat dit vóór de stembus van 1971 al zal gebeuren, als blijkt hoe groot aantal Nieuw Links-ers is dat op de kandidatenlijsten van de PvdA zal voorkomen", aldus de nieuwe voorzitter. Hij hoopt wél dat zijn partij géén toevluchtsoord zal worden van mensen die teleurgesteld zijn omdat zij j geen verkiesbare plaats op de PvdA- kandidatenlijsten krijgen j De voorzitter van DS '70 heeft de in- j druk; dat vooral de heer André van der j Louw op het ogenblik een machtspositie in de PvdA bekleedt. Een vergadering van de Haagse afdeling van DS '70, die vorige week gehouden werd, werd mede bijgewoond door de oud-voorzitter van de Eerste Kamer prof. ir. J. P. Mazure, en een van de zonen van minister van Staat dr. W. Drees. Beiden waren van hef begin af voormannen van de rich ting Democratisch Appèl in de PvdA. ARNHEM Ov er grootmoeder Ina Prins-Willekes (84) uit Laren heeft de Dolle Mina's de les gelezen. Op het eer ste Dolle Mina-congres, dal zaterdag en zondag in Arnhem werd gehouden, ver oordeelde de bejaarde lerares scherp de condoomacties van de Mina's. Waarschuwend sprak zij „Meisjes van veertien en vijftien jaar moeten leren en zich zo voorbereiden op hun verdere leven. Daarvoor is het niet noodzakelijk, dat ze met een jongen van vijftien naar bed gaan. Jullie kunnen mij niet verwijten, dat ik geen ervaring heb. Ik heb zelf achterkleinkinderen". Verder sprak mevrouw Prins, die een lezing hield over de geschiedenis van de vrouwenbeweging, alleen maar lovend over de Dolle Mina's, al vond ze wel, dat de Mina's wat serieuzer moeten zijn. Het eerste landelijke congres van Dolle Mina werd gekenmerkt door veel verwarring, veel mini-kleding en een enkele maxi-jurk en door een enorme spraakwaterval. i. 4- r c hè PF TOKIO De door studenten gekaap te Japanse Boeing-727 is zondagochtend uit Noord-Korea in Tokio teruggekeerd. Aan boord bevond zich behalve de be manning de Japanse onderminister van Vervoer, die zich als gijzelaar beschik baar had gesteld. Het vliegtuig landde zondagochtend (01.09) op de luchthaven van Tokio, vijf dagen nadat het door studenten op een binnenlandse vlucht boven Japan ge dwongen was naar Noord-Korea te vliegen. Daarmee begon een van de langste en meest dramatische vliegtuig kapingen uit dc geschiedenis. De ka pers, leden van de uiterst linkse organi satie „Het rode leger", waren gewapend met samocraizwaarden, dolken en. naar zij beweerden, ook met explosieven. Bij een tussenlanding in de Japanse stad Itazoeke werden 12 kinderen en elf vrouwen vrijgelaten, waarna het toestel naar Noord-Korea vloog. Daar schijnt hel door luchtafweergeschut onder vuur te zijn genomen. De Boeing week toen uit naar Seoel, in Zuid-Korea. Een poging om te kapers te misleiden door het vliegveld Kimpo. bij Seoel, met Noordkoreaanse vlaggen en spandoe ken om te toveren in een Noordko- reaans vliegveld, mislukte. De autoriteiten van dat land hadden inmiddels toestemming voor een lan ding in Pjongjang gegeven en toegezegd het vliegtuig met de bemanning, twee piloten en een steward, en de vrijwilli ge gijzelaar te laten terugkeren, nadat de kapers zouden zijn uitgestapt. Noord-Korea liet overigens blijken niet erg gelukkig met het incident te zijn. Het sprak van een „intrige, die de in druk moet wekken dat de Noordkorea- nen graag trotskisten en misdadigers opnemen". Men zou onderzoeken wat met de achtergebleven kapers moet ge beuren. Sommigen geloven dat zij over enige tijd zullen worden uitgewezen, omdat Noord-Korea er niets voor zou voelen een tweede Cuba, het walhalla van de vliegtuigkapers, te worden. Drie zichtbaar opgeluchte beman ningsleden en een vrolijk lachende Ja- mamoera stapten zondag in Tokio uit de Boeing. Later op een persconferentie zei de onderminister, dat de Noordko- reanen hen in Pjongjang als illegale De piloot van de gekaapte Boeing, Shinji Ishlda, stond bij zijn terug keer uit Noord-Korea opgelucht de Ja panse pers te woord. reizigers hadden behandeld en dat hun was gezegd dat ze schuldig waren aan illegale grensoverschrijding. Het viertal was naar een hotel ge bracht, dat ze niet mochten verlaten. Na een kort verblijf daar kregen ze echter toestemming met de Boeing te vertrekken. Radio-Pjongjang zond een communi qué uit waarin werd gezegd dat „het Japanse lijntoestel dat op Noordko- reaans gebied was doorgedrongen, Pjongjang had verlaten". Zaterdag zag het er naar uit dat de tweedaagse bijeenkomst volledig de mist in zou gaan. Groot was de verwar ring, elke bedoeling ging ten onder in een chaos van meningsverschillen, voorstellen van orde en zwakke leiding. Aan de grootste chaos kwam een ein de toen de Mina's zich opsplitsten in gespreksgroepen. Toen vielen er einde lijk ook enkele besluiten. Het congres was toen toe aan zijn vierde leidster, de twintigjarige Amsterdamse geschiede nisstudente Selma Leydesdorff, die de vergadering strak leidde. Zo sprak het congres zich uit voor het voeren van acties op grond van concre te programmapunten. Besloten werd te komen tot de oprichting van een lande lijke contactgroep, ondersteund door plaatselijke afdelingen. Een rolverde ling tussen man en vrouw op grond van biologische verschillen werd volstrekt van de hand gewezen. Er werd ook be sloten tot een tweede Mina-congres. Tijdens de discussies kwam duidelijk naar voren, dat de Mina's niet alleen maar voor „dol" worden versleten. „Wij zijn geen gekke wijven, die alleen speelse acties voeren". Dat de Dolle Mina zich in de toe komst misschien in een „ander jurkje gaan steken", bewijst wellicht het be sluit om op 1 mei een landelijke actie te houden voor gelijke boloning bij gelijke arbeid voor mannen en vrouwen. Op 5 mei volgt eeh landelijke actie voor de bevrijding van de vrouw. Dat een aantal politieke partijen Dol le Mina wil omarmen, werd tijdens het congres duidelijk aan de orde gesteld. Zo toonde het hoofdbestuur van D '66 zich een voorbeeldig minnaar door een zeer vleiend telegram aan het congres. Maar volgens de Mina's knipogen ook de PPR. PvdA, PSP. VVD en CPN naar hen. WARSCHAU Het Poolse instituut voor oorlogsdocumentatie heeft be kendgemaakt, in het bezit te zijn geko men van de bjjna complete Ijjst van ge- vagencn van het nazi-vernietigings kamp Dachau. De lijst gaat van één tot 149.268. Het is niet bekend waar de lijs ten z(jn gevonden, Dachau was het eerste vernietigings kamp van de nazi's dat kort na het uit breken van de oorlog werd opgericht. Later diende het. als beulen-opleidings- kamp voor de SS. die het geleerde in andere concentratiekampen in praktijk kon brengen. DEN HAAG Minister Bakker (Verkeer) gaat vandaag met staatssecre taris Van Veen (Ambtenarenzaken) .pra ten over het geschil tussen de bonden van overheidspersoneel en de PTT-di- rectie. De algemene en katholieke bonden hebben de postsorteerders op postkanto- nen opgeroepen geen vrijwillig over werk meer te doen. De christelijke bond gelooft nog in een schikking. De post sorteerders willen een hogere functie waardering. r* ADVERTENT1 DEN HAAG Het deftige Haagse hotel „De Witte Bruj i biedt sinds zaterdagmorgen vroeg onderdag aan een zwjjge. I de, 31-jarige negerkoning Zijne Majesteit Mosjoesjoe II va I het Afrikaanse land I-esqtbo heeft er voor onbepaalde ti j zijn intrek genomen J AI bij zijn aankomst op Schiphol meed de koning angstvall iedere publiciteit. Hij werd verwelkomd door kolonel Va Zinnicq Bergman namens de Koningin en door do chef prr I tocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken baron G< vers. j Ambtenaren var. het ministerie van Buitenlandse Zak. zorgden ervoor, uat de koning ongehinderd langs een off cieuze uitgang naar zijr. Haagse hotel kon vertrekken. In het hotel worden alle pogingen óe koning te zien te krr gen tot dusver vriendelijk maar beslist afgeweerd door fcwr Lesothiaanse hoogwaardigheidsbekleders. Het is dit weekeinde vrijwel niemand geluki koning Mos joesjoe II van Lesotho zelfs maar te zien. Het hotelperso- eel heeft strikte orders geen telefoontjes door te verbinden n bezoekers worden opgevangen door eer. vriendelijke maar eer besliste mijnheer Molapo, hoge commissaris van Lesotho i Engeland. lij doet het woord, vangt vragen op er. geeft verklaringen ut Ook doet hij de boodschappen voor zijn jonge vorst, die eel te weinig bagage heeft meegenomen om het zes maan- 'en In ons gure land uit te houder. (oewel minister Mots (Justitie en Toerisme: var, Lesotho, die le koning naar Nederland begeleidde, ten stelligste ontkent iat Mosjoesjoe is afgezet of verbannen, wordt de koninklijke ioogheid op een beschaafde maar niet mis te verstane wijze iewaakt Er kunr.er geer. afspraken worden gemaakt, de ko- ;ing slaapt of is vermoeid zc wordt gezegd Hoge commissaris Moiapo houdt ondanks andere berichten vol. dat de koning slechts ?er. privébezoek aar. ona land brengt orr. vervolgens weer naar Lesotho terug te kerer. Ge ruchten ais zou.de koning gaan studeren aan het Institute of Social Studies in Den Haag noemde hij speculatief. Mevr. Ina Prins-Willekes (84), rechts op de foto, schrijfster van het boek ,,De vrouwen in de maat schappij", dat in 1939 verscheen, hield zaterdag op de eerste dag van het Dolle Mina-congres in Arnhem, als oudste Dolle Mina een inleiding. ROME Voor Rome, Napels en eni ge andere steden was het gisteren een unieke dag. Er viel wat sneeuw. Het sneeuwt 's winters in Rome heel wei nig, maar een buitje na Pasen is wel zeer uitzonderlijk. In en om Sicilië was de temperatuur net even- boven nul en er stond een stormwind die snelheden bereikte van tegen de 130 kilometer per uur. De toeristen, die erheen waren ge gaan om te zwemmen, waren diep te leurgesteld. BELFAST Het illegale Ierse Repu blikeinse leger (IRA) heeft gedreigd da als er in Noord-Ierland een burger door de veiligheidstroepen wordt gedood, er een Britse soldaat aangaat. „Van nu af aan", aldus werd namens het „leger" verklaard, „is ons officiële beleid terug te slaan tegen het Britse leger. Zonodig ontvoeren we een stel militairen, en als er een burger door de Britten wordt doodgeschoten, doen wij hetzelfde". Eerder was door de Britse comman dant in de Noordierse provincie gezegd dat men de zaak steviger ging aanpak ken. Iedereen die een benzinebom maakte of die in zijn bezit had kon re kenen op een gevangenisstraf van tien jaar of op de kogel, als hij op straat met zo'n bom liep en zich niet aan de bevelen stoorde. Tijdens dit weekeinde zijn in Belfast twee winkels, een kantoorgebouw en een woonhuis door bommen getroffen. Het aantal gewonden bedroeg acht. Men vermoedt dat dit het werk is van de „vrijwilligersgroep Ulster", een soort van Noordierse IRA, die wenst dat alle Britse troepen, die naar het land zijn gebracht worden teruggetrokken. Het aantal Britse militairen in Ulster bedraagt thans 7.000. In Londen heeft de minister van Defensie, Healey ge zegd dat er meer manschappen naar Ulster zullen worden gezonden als de toestand daar verergert. Het woonhuis te Belfast dat vandaag door een bom werd getroffen, werd bewoond door een 78-jarige (protestant se) dame, mevrouw Clara McGrath. Een aantal ramen ging eraan en in de voor gevel ontstond een scheur. PRAAG ln de mijn Paskof. tien kilometer ten zuiden van Ostrava in Tsjecho-Slowakije, heeft zich zaterdag een ontploffing voorgedaan. Daarbij kwamen 26 arbeiders om het leven. De gasexplosie gebeurde juist toen de nachtploeg werd afgelost. Er waren 28 mijnwerkers in de nabijheid van de plaats waar het gas ontplofte. Twee konden er worden gered. De ramp was de zwaarste sinds 1961. toen in een mijn in hetzelfde district 108 mijnwerkers bij een brand om het leven kwamen. Deze was de zwaarste ramp in de geschiedenis van Tsjecho- Slowakije. ROTTERDAM Spraakverwarring heerste gistermiddag op het congres van D'66 in Rotterdam. Met zestig legen veertig stemmen namen de leden een motie aan, waarin de onvrede werd uit gesproken over de wijze waarop het hoofdbestuur meende een beleidsplan voor de eerste vijf jaar of tafel te moeten leggen. ..Dat mag niet voorkomen bij een partij, die duidelijk moet zijn", zo werd in de motie ingediend door mevrouw Wassen-Van Staveren gesteld. De meerderheid van de vergadering had liever uitgangspunten op papier gezien „die het gewicht van D'66 voor iedereen herkenbaar maken". Daarom droeg zij het hoofdbestuur op om nog voor de gemeenteraadsverkiezingen in begrijpe lijke taal een prioriteitenschema op te stellen, „op dat de gevraagde duidelijk heid kan worden bereikt". Na wat rumoer en een korte schor sing door het hoofdbestuur erkende partijvoorzitter dr. Beekmans dat zijn partij op dat ogenblik aan een spraak verwarring leed, waarvan het bestuur dreigde bet slachtoffer te worden. Hij constateerde: 9 Het congres wil in grote meer derheid een beleidsplan, Er bestaat „een gevoel van onze kerheid over de onduidelijkheid die ons wordt aangepraat". „Ook blijkt", zo zei hij, „behoefte aan een tweede appèl, een soortgelijk stuk als aan de geboorte van D'66 vooraf is gegaan. Om aan dat verlangen tegemoet te komen zal het bestuur een conceptie gaan maken, dat de eigen verniewings- politiek van D '66 inhoudt". Mevrouw Wassen zei daarop: „Het enthousiasme, dat ik in de motie heb gelegd, haalt u er nu weer uit". Gisteravond deelde dr. Beekmans mee dat het stuk in elk geval vijf hoofdlijnen zou bevatten: De open maatschappij, de leefbaarheid, de rechtvaardige verdeling van de wel vaart in Nederland en in de wereld, de ontplooiing van cultuur, wetenschap en techniek en vrede en veiligheid. Fractieleider Van Mierlo lichtte toe: „Het gaat om het samenballen van de politieke punten van D '66 om duidelijk te maken waar wij staan. Het stuk zal geen prioriteitenschema bevatten zoals werd bedoeld op het Leidse congres van een paar jaar geleden. Toen werd om een schema voor een minimum program voor 1971 gevraagd". Er waren ook nog twee pamfletten die wat deining veroorzaakten; een groen en een oranje, maar die zullen beide op een apart congres in mei aan de orde komen. In het groene (ondertekend door o.a. oud-voorzitter Van Lookeren Campag ne) wordt gezegd: ..Wij willen een nieuw appèl. Het is toch verdrietig om binnen vier jaar in eigen huis de gees telijke middenstand te moeten aanval len. Het bureaucratische onkruid van de gevestigde orde blijkt vruchtbaarder dan was te voorzien". In het oranje pamflet (ondertekend door o.a. regisseur Gijs Stappershoef) staat: „...Wij zijn van het werkelijk denken over het functioneren van de democratie gevlucht in het fabriceren van programma's. Deze geven nauwe lijks houvast aan onze vertegenwoordi gers in bestuurlijke lichamen". Op het congres in mei zal de democratische be sluitvorming in en buiten de partij ze ker worden besproken. PRINCETON Prinses Beatrix en prins Claus hebben zaterdag in de uni versiteit van Princeton in de Ameri kaanse staat New Jersey een lezing aangehoord waarin werd aangedrongen op het gebruik van elektronische appa ratuur bij de bestrijding van onder meer de handel ln verdovende midde len. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 5